Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dany007


Dany007
veterán

"Teljesen megszokott tehát, hogy egy telefont egy nap akár több alkalommal is fel kell tölteni."

Elég szomorú!

Amúgy ötletes megoldás. Mármint, hogy az egészet egy ilyen dokkolószerű megoldással kivitelezték. Így legalább van némi funkciója az amúgy teljességgel értelmetlen vezeték nélküli töltésnek.

Mert persze a készülékbe nem kell vezetéket dugni, de a töltőállomás bizony vezetékhez kötött. Innentől kezdve ha tölteni akarjuk a készüléket akkor az is vezetékhez kötött lesz, csak nem közvetlenül hanem közvetve. Hurrá.

(#2) petipetya válasza Dany007 (#1) üzenetére


petipetya
nagyúr

Igenis van értelme. Például egy irodában napközben töltik a telefont, és mikor el kell hagyni a helyiséget akkor nem kell folyton ki-behúzni a kábelt a telefonból. Emellett ha töltés alatt áll és csörög (vagy bármi olyan történik amit meg kell rajta nézni), akkor nagyon kényelmes kézbe venni.

"nincs rá lezsóidő"

(#3) Dany007 válasza petipetya (#2) üzenetére


Dany007
veterán

Ne már... És miben különbözik ez egy iPhone-os dokkolótól?
Bele kell csúsztatni? Bele. Helyhez vagy kötve ugyanúgy? Igen. Akkor meg?
Mond már el mi az érdemi különbség ez, meg a korábban linkelt iPhone dokkoló között?

"Emellett ha töltés alatt áll és csörög (vagy bármi olyan történik amit meg kell rajta nézni), akkor nagyon kényelmes kézbe venni."

Szerintem bármelyik vezetékre kötött telefont kényelmesen kézbe lehet venni... :U De ez a legkevesebb most.

Várjá' várjá', mindjárt mondom a következő érvet :D :

A vez. nélküli töltő azért jó szuper és nélkülözhetetlen, mert így nem fog tönkremenni a töltőcsatlakozó! :D Ez szokott lenni a következő érv.
De ha valaki is cseszett már el így töltőcsatlakozót akkor az magára vessen mert béna. Az elmúlt 10-12 évben még egyetlen egy telefonnak se tettem tönkre a csatlakozóját. Se én se rokonságban, ismerősök körében senki. Úgyhogy ezt az érvet tessék most kihagyni, mert baromság úgy ahogy van. :) Azért mert van 1-2 teljesen béna ember, attól még a többség nem az.

[ Szerkesztve ]

(#4) freemanone válasza Dany007 (#3) üzenetére


freemanone
őstag

+1

(#5) vicze válasza Dany007 (#3) üzenetére


vicze
félisten

Nem kell beledugni semmibe, csak rárakod, és tölt. Pont az a lényege hogy semmit nem kell sehova dugni. (Jó a dokkolót az áramba nyilván)
És tényleg idegesítő ki be dugdosni. Egyszerűsíti az életed és kész. Én örülnék, ha nem kéne reggelente a dokkolóból "kirángatni", csak rárakom valamire azt csá. Pusztán csak kényelmi eszköz erről szól az egész.

Amúgy a legjobb felhasználása ennek mikor csak egy sima lap van, ami a töltő maga, és annyi eszközt pakolsz rá amennyit akarsz és mindent tölti kábelezés nélkül.

Te hogy képzeled el a vezeték nélküli töltőt? A zsebedben van a telefon és 10-20km-ről tölti vagy hogy?

[ Szerkesztve ]

(#6) Dany007 válasza vicze (#5) üzenetére


Dany007
veterán

"És tényleg idegesítő ki be dugdosni. Egyszerűsíti az életed és kész. "

Elmondom neked mennyivel egyszerűbb. :) A dokkolós töltőnél két kezedet kell használni, hogy el tudd venni a telefonod. Ennél a vez. nélküli fajtánál meg elég hozzá egy kéz.
Ennyi a különbség. De hogy ezt érdemi különbségnek nem nevezném az is biztos. Ha erre van pénz akkor hajrá :)

"Te hogy képzeled el a vezeték nélküli töltőt? A zsebedben van a telefon és 10-20km-ről tölti vagy hogy?"

Egyenlőre sehogy. Vagy épp napelemmel. Sokkal sokkal hatékonyabb napelemmel. Ami mondjuk egy mezei irodai fénycsőből származó UV fénnyel is képes töltődni.
Mert a jelenlegi megoldásnak pont az a hátránya, hogy vezeték nélkülivel is vezetékhez vagy kötve. Így viszont semmi értelme. Hiszen okés, hogy leveszed róla a telefont és viszed is. De magát a készüléket bekapcsolva hagyod? Mert az attól még fogyaszt...

(#7) vicze válasza Dany007 (#6) üzenetére


vicze
félisten

Jó de ha nekem meg ér mondjuk egy 10-est -1 kész, akkor had szeressem már. :)
(Azaz csak szeretném, de nem nagyon terjed. :()
Amíg megmarad az alap lehetőség is addig nem kell siránkozni, csak pluszt kapsz.

Nem értem. Te kikapcsolod mikor töltőre dugod? Ugyan annyi árammal tölti mint a sima töltő, ilyen hátrányod nem származik.
Amúgy pont a napelemnek alacsony a hatásfoka még ahhoz, hogy hatékonyan töltse telót.

[ Szerkesztve ]

(#8) axioma válasza Dany007 (#6) üzenetére


axioma
veterán

Milestone 2-t en lazan egy kezzel teszem fel, veszem le. Pedig az iphone-hoz hasonlo rendszeru a bolcsoje (az asztali es az autos is). Ennel nekem nem nyujtana tobbet egy nem passzentos vezetek nelkuli. Igazan azt se ertem, hogy videohivasnal es sms-irasnal (nem miniatur kepernyoju telefonoknal) miert elony az allo helyzet, mert kb. ezt tudja, hogy forgathatod is rajta.

(#9) xamiloui


xamiloui
csendes tag

És ez mennyire hatékony? Nem jár energia veszteséggel? :F

(#10) Xaels


Xaels
félisten

Nekem csak annyi gondom van vele. Ha fontos hívást várok és alig van szufla az akksiban és emiatt abba kell maradjon a töltés mert felveszem, hogy telefonálhassak(BT headsetet nem szeretem, kihangosítva meg gondolom sejtitek miért nem szoktam telefonálni) és a hívás közepén kikapcsol a telefon mert lemerült akkor van szivacs.

Amíg a telefonnak fizikai kapcsolatra van szüksége dokkoló vagy kábel közreműködésével a konnektorral addig ne beszéljünk vezeték nélküli töltésről...

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#11) Dany007 válasza vicze (#7) üzenetére


Dany007
veterán

"(Azaz csak szeretném, de nem nagyon terjed. :()"

Na vajon miért? Mert nincs rá igény. Azért nem terjed.

"Nem értem. Te kikapcsolod mikor töltőre dugod? "

Nem, nem erre gondoltam. A töltőt magát is be kell dugni a hálózatba, a "220-ba". Viszont amikor végzek a töltéssel, azzal a lendülettel kihúzom a töltőt is a konnektorból.
Ezt a vezeték nélküli esetében is meg kéne tenni, ha nem akarod, hogy továbbiakban is fogyasszon. És akkor megint ott vagyok, hogy valamit szintén "dugdosni-huzogatni" kell.

(#12) vicze válasza Dany007 (#11) üzenetére


vicze
félisten

:D
Hát nem a töltő évi 100Ft-os standby fogyasztása fog csődbe vinni.

Amíg a gyártók nem építik a készülékeikbe addig nem fog terjedni, és eddig csak a Palm használta sajna. De talán úgy néz ki, hogy idén lesz belőle valami és több készülékbe is belekerül. Duracellel HTC és Samsung is kötött megállapodást CES-en, most LG is mutatott be, így remélem lesz belőle valami.

Most nem azért, de egy 2 magos iPhone-ra/digitális asszisztensre van igény, erre meg nincs?
Igény arra van, aminek van marketingje, ennek még nincs.

[ Szerkesztve ]

(#13) Abysmal


Abysmal
aktív tag

(#3) Dany007:
A jelenlegi microUSB csatlakozókkal még nincs komoly tapasztalatom, de az SE felé régi töltő csatlakozó pár év alatt el tud annyira kopni, hogy nem lesz tökéletes a csatlakozás minden helyzetben. Mondjuk azt hozzá kell tenni, hogy a töltő felőli rész kopott el, nem a telefon felőli csatlakozó. A családban volt, vagyis még megvan egy LG Shine, ami már csak úgy tölt, ha kissé feszül oldalra a csatlakozó.

Szerintem a vezetékes töltést nem alternatívaként kéne használni, hanem egy plusz funkcióként. Lenne ilyen mód is és a vezetékes is megmaradna. Tagadhatatlan, hogy bizonyos helyzetekben az a jobb, ha vezetékes (pl. telefonálhatunk ha kábelen van), de egy szabványos vezeték nélküli töltőnek nagyon sok olyan felhasználása létezik (pl. egy Inter City-n az asztalba lenne egy ilyen töltő lap építve, amire csak ráteszed a telefont, vagy notebookot és az egész út során tölti akár), ami vezetékkel eléggé komplikált, vagy bizonyos okokból (nem feltétlenül technológiai) nem megvalósítható.

Napelemes próbálkozások már régóta vannak. Ha nem jön valami csodás új és olcsó technológia, akkor az ez egy halott irány.

Mondjatok rá akármit, ez vezeték nélküli, mert nincs vezeték a töltő és a telefon között :P
Olyan úgysem lesz sose (vagy ha igen, akkor az egy olyan fizikai felfedezés eredménye lenne, ami alapjaiban változtatná meg a ma ismert technikát), ami hatékonyan tudja méterekről, vagy akár kilométerekről tölteni a kütyüt vezeték nélkül.

(#14) axioma válasza Abysmal (#13) üzenetére


axioma
veterán

Az eleg sok kilometerrol toltes lenne, ha gyartaskor olyan akku kerulne bele, ami elmegy 2-3 hetig magatol, de kozben meg a mozgasi energiabol toltene is mint egyes karorak... es igy szinten tartana.

(#15) johny dragon válasza Abysmal (#13) üzenetére


johny dragon
aktív tag

Azért a vezeték
is tönkre tud menni. Egyébként nem látom az értelmét, kivéve az IC-s ötletedet.

[ Szerkesztve ]

Xperia mini pro 4.0.4

(#16) Dany007 válasza Abysmal (#13) üzenetére


Dany007
veterán

Egyet kell értenem az előttem szólókkal.
Az IC-s ötlet igen impresszív.

Viszont az is igaz - amit szintén már említettek előttem - , hogy ma már sajnos az lenne az igazi "innováció" ha az akksik bírnák legalább 2-3 napig intenzív használat mellett is. Ami azt jelenti, hogy átlagos - hétköznapi - használat mellett elég lenne mondjuk csak 5 naponta töltőre rakni a telefont. Ez tovább csökkentené az amúgy is kevéssé jelentős töltőre durgás "problémáját".

Egyébként én tényleg nem ismertem még olyan embert, akinek bármi gondja is lett volna a töltő műszaki állapotával folyamatos használatból kifolyólag. Persze egyiküknek se volt 3-4 évnél tovább ugyan az a telefonja. És szerintem manapság sem szokás 4-5 évnél tovább ugyanazt a telefont - ergo ugyan azt a töltőt - használni. (tudom kivételek vannak)
Tehát továbbra sem érzem a probléma súlyát, ami indokolna egy ilyen fejlesztést.

Tipikusan annak az esetnek a példája, mint hogy legyen 4-8 magos egy mobil CPU, meg 5-6-7-8 magos egy GPU. Lassan már Crysis-ozni lehet egy mobilon. Közben meg az akksi egy napot is alig bír ki. Érted mire célzok? Egy csomó jólhangzó fejlesztéssel állnak elő a gyártók, miközben az igazán szükséges újítások rendre elmaradnak.

De tény, hogy vonatokon, repülőn vagy reptéri váróban kifejezetten jó megoldásnak tartom.

(#17) Abysmal válasza Dany007 (#16) üzenetére


Abysmal
aktív tag

"És szerintem manapság sem szokás 4-5 évnél tovább ugyanazt a telefont (...) használni. (tudom kivételek vannak)"

Nyáron lesz 5. éves a k800i-m :P , van a családban használatban még egy 4 éves w300i és valami 5 évnél is idősebb Motorola is, amiben még Bluetooth sincs. 30-40 év fölött nagyon sok ember van úgy vele, hogy jó neki a mostani telefon, nem akar újat. Mondjuk cserélném már, csak várok egy jó árú és külsőben/belsőben rendben lévő WP7-es telefonra.

ergo ugyan azt a töltőt - haszálni.
Az EUs töltő egységesítés célja úgy tudom, hogy az volt, hogy egy idő után ne legyen kötelező töltőt rakni a dobozokba töltőt, mert már úgyis lesz mindenkinek otthon belőle-->környezetvédelem

Amúgy a csatlakozó kopását én sem veszem komoly problémának, csak hoztam rá a példát, hogy azért simán előfordulhat, ha nem 1-2 év egy telefon/töltő élettartama. Egyértelmű, hogy nem ezért fog/nem fog elterjedni a vezeték nélküli töltés.

Az IC-s mellé egy másik példa: Ha nincs rajta egyéb töltőcsatlakozó, a 3,5-ös jack se lenne rajta (helyette bluetooth), akkor létrehozható lenne olyan teljesen zárt burkolatú telefon, ami így akár lehetne teljesen vízálló, mert nem lenne hol befolyjon a víz a készülékbe. (bár nem tudom, hogy a mostani vízálló telefonoknál hol szokott beszivárogni, de gondolom a csatlakozók gyenge pontnak számítanak)

Arra, hogy kéne végre rendes méretű aksi pedig egy hatalmas +1, de csak nem akarnak ilyeneket rakni a telefonokba. A WP7 és az iPhone az optimalizáltsága (?) miatt kevesebbet fogyaszt, de ezt nem arra használják fel, hogy hosszabb legyen az üzemidő, hanem csak gyengébb, olcsóbb aksit raknak beléjük. Nézem, hogy a Lumiákba csak 1300-1400mAh-ás aksit raknak, így pedig csak 1-2 napig bírják, mint a droidok az 1700-2000mAh-ás aksikkal. A nagyobb aksikat beletehetnék ezekbe a WP7-es telefonokba és rögtön 2-3 napot bírnának.

(#18) CimbiX válasza Dany007 (#1) üzenetére


CimbiX
aktív tag

Hat ez az! Most is rakötöm a telefonra a kabelt es tovabb nyomkodhatom, meg mozogni is tudok vele... nem vagom, hogy hol az elönye ennek a vezetekes/vezetekmentessegnek. :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.