Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) MeszesKPT válasza janos666 (#48) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Értem amit mondasz, de kompatibilis termék hiányában ez egyelőre feltételezés. Szeretném ha így lenne, de pont ezért vagyok várakozó állásponton kijelző upgradet illetően. Ehhez sajnos meg kell jelennie a következő konzol és vga generációnak is, mert én mindkettővel szeretném majd használni. 4K 60 Hz v-syncről szeretnék már nagyon 60+ Hz VRR-re váltani.

(#52) Chaser válasza antikomcsi (#42) üzenetére


Chaser
titán

jó az annak aki kisebbről vált, monitoros topikban mint kiderült valakinek még 24" is elég, szubjektív, nálam "egér mozi" bármilyen urizálás' nélkül, 27-es határeset volt méretben és fhd-n, játék közben egész élhető volt, de én is 32" mellett dönöttem, egyelőre lemondtam a 144-ről, h ne legyen pixeles 4k lesz fhd-n futtatott játékokkal, remélem beválik és még idén befut ( : ilyen 180 ezret nem szívesen adnék sz@ros ips/va monitorért, kis mázlival de "alig" volt drágább az 55" 4k oled

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#53) RoliHero válasza Chaser (#52) üzenetére


RoliHero
tag

Milyen monitort rendeltél? :)

[ Szerkesztve ]

MSI B450 Tomahawk Max* Ryzen 7 5800X*RX6700XT Nitro+* Kingston HyperX Predator 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz* Acer Nitro VG271UP

(#54) antikomcsi válasza Chaser (#52) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Nekem is 24-es volt ez előtt, és én is azt hittem, jó az. És tulajdonképpen jó is volt, ha azt nézzük ezek előtt milyen monitorokon éltük az életünket. De kipróbáltam a nagyobbat, és rájöttemn, hogy ez meg mégjobb. :B

(#55) Chaser válasza RoliHero (#53) üzenetére


Chaser
titán

egy ilyet, szintén lg:
LG 32UK550-B

antikomcsi
utolsó monitorom/monitorjaim 24"-osak voltak, de asztalim már 8-10 éve nem volt, elvétve használtam őket
aztán lett idén xbox, aztán 55" oled is, kicsit más az élmény egy forzán, finoman fogalmazva
újra lett asztalim, de monitorom már nem volt, átmenetileg a 40"-os tv-t használtuk, és onnantól tudtam, 24-es már biztos nem, 27 v 32", 144hz volt a cél, de arról letettem, 40" fhd tv-n sem a 60hz zavar ( :
vettem egy olcsó 27-est, határeset volt a méret, de a sync nem ment, nem is volt sync menüje ( : pedig gyártói oldalon is ott van h synces, az visszament
32"-hoz már min. 1440p dukálna, illetve talán még fhd-n is játék közben el lehet lenni, árulnak is sok olyat, de melózni már nem jó, néha arra is használjuk a gépet, 14" fhd notebookon hozzászoktam a 150 körüli ppi értékhez is, ha beválik a 4k kijelző@fhd játék akkor kánaán, mivel egy fhd pixelt 4db pixel fog megjeleníteni akár jó is lehet, nem bánnám
multiban ha megnéz az ember egy 24-es mo itort 27-es mellett, szabályosan eltörpül, teljesen más nézni is nagyobbat, szem sem fárad el annyira

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#56) RoliHero válasza Chaser (#55) üzenetére


RoliHero
tag

Kíváncsi vagyok majd a véleményedre a monitorral kapcsolatban.

Majd egy összefoglalót ha írsz a monitoros topikba azt megköszönném! :)

MSI B450 Tomahawk Max* Ryzen 7 5800X*RX6700XT Nitro+* Kingston HyperX Predator 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz* Acer Nitro VG271UP

(#57) fricz19 válasza Chaser (#52) üzenetére


fricz19
őstag

" de "alig" volt drágább az 55" 4k oled "
:Y
Fu de irigyellek

[ Szerkesztve ]

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#58) Chaser válasza RoliHero (#56) üzenetére


Chaser
titán

ha beválik lehet írok valamit, a va-tól tartok valamennyire, lehetett alzán lőni 32" 1440p-s 144 hz monitort 110e-ért egy ideig, de ott 92 körül van a ppi érték, a rácsosodás is sokkal zavaróbb tud lenni, ennél a 4k verziónál 150-160 a ppi

fricz19
mm-ben kivártam egy jó ajánlatot, 100e-rel került többe az 55" oled mint ez a 27" 144hz lg most, és oledhez képest ezek sehol nincsenek, 180-ért van egy frankó gb aorus is ilyen paraméterekkel, pár hete/hónapja még 160e-ért volt itthoni listákban, csak kapni alig lehetett akkor is - de sztem az is sok érte -
8-10 évig nem költöttem ilyenekre, nem láttam értelmét, most látom

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#59) BiP válasza #65537792 (#11) üzenetére


BiP
nagyúr

Na, ezt nehezményeztem én is. A második oldal közepén derül csak ki, hogy 144Hz-es. Egy gamer-nek titulált monitornál illett volna a paraméterlistába is beletenni.

(#60) mozso válasza Chaser (#55) üzenetére


mozso
senior tag

Mi most kaptunk a cégnél ilyen LG 32UK550-B monitorokat az asztalokra. Már egy sima ablak lassú mozgatása is artifactokat okoz. Szerintem ez a LG 32UK550-B kijelző alkalmatlan játékra (FPS).

(#61) Chaser válasza mozso (#60) üzenetére


Chaser
titán

megnézem, a tv-n már majdnem végigtoltam a rage2-t, 60hz-es az is, gears5 2. felét is azon toltuk végig gond nélkül, nem mai tv már

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#62) Amerigo57 válasza thomeef (#6) üzenetére


Amerigo57
őstag

Itt kapható az LG 27GL850 monitor.
Link:

(#63) Ochocinco46 válasza Amerigo57 (#62) üzenetére


Ochocinco46
aktív tag

a kapható az elég erős túlzás. január 15-re is csak "várható". annyira nem bíznék benne sajnos

(#64) #48613632


#48613632
törölt tag

GAMING eszközök, nem pedig GAMER eszközök!

Srácok, komolyan. Legalább cikk írásakor felejtsétek már el ezeket a "gamer" eszközöket. Komolyan, napi szinten köszön vissza ez a téves, és helytelen szóhasználat.
Az gaming egér, gaming monitor, vagy gaming PC. A gamer meg maga a játékos.
HSZ-ek esetén tényleg nem tenném szóvá, de most jövök egy előző cikkről, ott is ugyanezt a hibát ejtették.

köszönöm :R

(#65) Synthwave válasza Chaser (#61) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"a tv-n már majdnem végigtoltam a rage2-t, 60hz-es az is, gears5 2. felét is azon toltuk végig gond nélkül, nem mai tv már"

Yikes.

Mennyivel jobban élhetnék, ha ilyen magas lenne az ingerküszöböm. :DDD

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#66) Synthwave válasza #48613632 (#64) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem csak főnévként lehet használni, hanem melléknévként is.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#67) Chaser válasza Synthwave (#65) üzenetére


Chaser
titán

monitorokról böngészve láttam sokan nem váltanának vissza 144-ről 60hz-re, 32"-ról kisebbre, ultra wideról wide-ra...( :
itt még korlátlan pénzzel is lesznek kompromisszumok, ahogy a "144hz-es" cikkedben mondtad, ki jobban, ki kevésbé érzékeny rá
szerencsére engem annyira nem érint, bár elkapott a láz ((( : de 24" hagyjuk kategória, 27" so-so, pont az az érzésem volt lehetne még nagyobb, 32" már oké, ez alá már én sem váltanék vissza, hiába a 144hz ha nincs felület ami adja a látványt
szóval aki "olcsón" akar játékra monitort, és nem vár csodát, ellenben nem akarja h kocsányon lógjanak a szemgolyói, annak teljesen jó az lg 32uk550 100e ft körül, maximálisan bevált a fhd-n futtatott játék a natív 4k kijelzőn, persza natív 4k-n tűéles, de 50-60-70cm-ről max állóképnél lehet látni a "disznóságot" szemet meresztve, egyébként nem, így csilliós' vga sem kell, 60fps fhd és sync
mellesleg lehet rajta akár dolgozgatni is, elég korrekt
azt hozzáteszem, mikor először bekapcsoltam első gondolat az volt ez a sz@r megy vissza ahonnan jött ( : előtte egy 50e körüli 27" philips fhd ips volt, és sokkal jobbak voltak a színei, a va-k csodálatos feketéit sem véltem felfedezni sehol, ellenben volt egy baromi nagy foltszerű valami a kijelzőn ( :
aztán valahogy elindítottam egy 4k yt videót és áll lees effekt, nem egy oled, de elég impozáns még a butított yt tartalommal is, hagytam is több órán át, másnap is, lehet ezeknek is "be kell járatódni", most már korrekt, első monitor aminél fel mertem telepíteni a doom-ot ((( : meggyőzött :d nekem nem multira kell, singleben meg brutális látvány van akár autósnál, akár fps-nél, vagy tr/ac szerű játékoknál
azt viszont látom, hogy 32" 1440p-s va panelt nem vennék, azokból szemezgettem még 144hz-esekkel, mivel ips kb nincs ilyen méretben, még 34" uw 21:9-est lehet megnézek, 5-6cm-rel alacsonyabb mint a 32" 16:9, de 9cm-rel szélesebb, abból még akad is ips 144hz-en, csak az meg ívelt, amit annyira nem akarok, illetve van egy 75hz-es sík, kb olyan áron mint a mostani va-s lg, mindenesetre ez a dög marad, ha mást nem melózni, lehetne fürgébb, de forza és doom alá nekem megfelel, azért még kíváncsi vagyok a 144hz-re éreznék-e valami fenomenálisat

szerk:
maga a monitor design is korrekt, lehet magasságot állítani, úgy látom ez még mindig extrának számít, holott alap dolognak kellene lennie
volt annyi eszük, hogy az állapotjelző ledet nem előre tették, hanem hátra, és gép kilövése után monitor is kilő - természetesen -, és viszi magával a ledet is, amíg működik kis háttérfényt ad hátulra
van sw-es osd, gond nélkül megy - hangerőt nem lehet állítani, azt csak a hw-es menüből, amit kis joy vezérel, nekem bejött -
adtak dp, hdmi kábelt is
doboza elég nagy, nincs rajta "hordó fül", mázli h nem bkv-val jött haza, ahogy eredetileg terveztem ( :

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#68) DonK


DonK
aktív tag

"Az exták jól működnek, van is értelmük, és annyira a beépített hangrendszer sem hiányzott."

Hála a jó égnek, hogy kihagyták. Miért tesznek manapság ezekbe a monitorokba max 1-2W-os nyekergőket? Irodai monitorokban kettő darab vállalati kommunikáció meghallgatására még oké, de ezeknek a termékeknek nem ez a piaca.

Ez a 1440p @ 144hz egy kiváló aranyközépút, amit egy komolyabb gép gond nélkül kihajt, van elég felbontása, nem drága és még egy kis lightroom/premiere-re is kapható. Nagyon szeretném, ha az ultrawide hiszti nem ölné meg ezt a termékkategóriát.

(#69) Chaser válasza DonK (#68) üzenetére


Chaser
titán

nekem jól jött hogy van beépített püntyörgő, nem kellett még összekötni a hangfalakkal amíg "teszt üzem" van, hangosnak hangos tud lenni az biztos ( :
tényleg jó az 1440p/144hz, de mai játékokhoz ahhoz is bőven kell vas, én azt sajnálom h ips terén leragadt a 27"-nál ez a történet, elhiszem h sokaknak elég, aki egyszer kipróbál nagyobbat valószínűleg úgy jár mint én, már nem akar 32-esnél kisebb kijelzőt, hajlított va panelek meg nagyon nem vonzanak ilyen méretben és felbontásban, de sík kivitel esetén sem
uw nem akkora hülyeség, csak a méret a lényeges ott is, 29" uw-nak még épp van értelme, de alatta nem sok, a 34"-osnak van akkora panel magassága, mint a 27-es 16:9-nek ( : 29-es pedig a 16:9-es 24"-os magasságát sem éri el
ha a játék tudja kezelni igen hasznos tud lenni az uw, tegnap néztem ilyen videókat forzával és fps-ekkel, érdemben többet lehet látni, és valószínűleg a jövőbeni játékok ezt már támogatni fogják alapból
mivel a látásunk inkább horizontális irányba terjed így van alapja, nem véletlen váltották le a 4:3-at 16:10-re, a 16:10-et 16:9-re, és lett 21:9, de vannak még uw-b' kijelzők is már, 32" 16:9 már a max, amit még "belát" a szemünk 50-60-70cm-ről panel magasságára vonatkozóan, arra azt mondom ha alacsonyabb lenne pár centivel nem zavarna, de szélességre lehetne nagyobb ( : a kijelzők pedig szerencsére nőnek, így idővel valószínűleg kikopik a 16:9 is, max lassabban mint az elődei

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#70) #21180672 válasza janos666 (#23) üzenetére


#21180672
törölt tag

b7-en gondolom ez nincs támogatva igaz?

(#71) Yany válasza DonK (#68) üzenetére


Yany
addikt

A 38uc99-esemben van hangszóró és bluetooth képesség is. Először fölöslegesnek gondoltam, de amióta KVM switch-csel a desktopom és a melós notim között váltogatok, extrém hasznos, hogy HDMI-n érkező hangot képes megszólaltatni. Meló közben sokadlagos szempont a minőség (bár az sem kritikán aluli, csak épp nem hifi). Persze, ha nincs, nem hiányzik, de így, hogy van, nagyon is jól jön.

Általános helyzetekben amúgy egyet értek, gyakorlatilag fölösleges ár/súly/stb. növelő tényező. Egy Gigaworks T20-as picike, de ár/érték/méretarányokat tekintve sokéves tapasztalataim szerint is simán az egyik legjobb a mai napig valamelyik altípus. (T20, T30, T40) Nincs az a monitor (de megkockáztatom TV sem), ami hasonlóan szépen szólna. (Ahogy a Dockin D Fine, ez is egy roppant korrekt árazású termék a képviselt minőségi mutatóihoz mérten)

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#72) Chaser válasza #21180672 (#70) üzenetére


Chaser
titán

jól érted

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#73) Chaser válasza Chaser (#67) üzenetére


Chaser
titán

sajnos visszajött az a lapátnyi folt, nem tudom mi ez, ips-en hasonlót sem láttam, de ocsmány, és van mellette egy kisebb is, megy vissza a csába', az 50e-be sem kerülő phlipsen semmi ilyen nem volt, így nem veszi be a gyomrom, azt hiszem ha va akkor csak samu qled, de abból csak hajlított van, azt meg nem akarok

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#74) Exodius válasza antikomcsi (#42) üzenetére


Exodius
őstag

Milyen messziről nézed? Mert nálam is ez a dilemma. 27 vagy 31,5 50 centiről? :)

(#75) Synthwave válasza Exodius (#74) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

27.

50 cm az nagyon közel van. A laposhoz 31,5"-osat használok, kb. 80-85 cm-ről szerintem már komfortos nézni. Mondjuk úgy, hogy a 85-90 cm talán a sweet spot.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#76) Exodius válasza Synthwave (#75) üzenetére


Exodius
őstag

Az a baj, hogy én csak akkor nézem 80-85-ről ha hátradőlök filmnézés közben. :)

(#77) Chaser válasza Exodius (#74) üzenetére


Chaser
titán

32" 50-60cm-ről, nem haltam bele, de ez csak játékra van ilyen helyzetben, filmet nem nézek rajta

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78) Synthwave válasza Exodius (#76) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

50 cm-ről ki fog égni az agyad. Szerintem nagyon nem jó ötlet, de te tudod.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#79) Chaser válasza Synthwave (#78) üzenetére


Chaser
titán

40"-nál volt már "kiégett" érzésem, minél jobban hátra menni mert sok, valszeg ez is szubjektív
27-es meg nagyon határeset volt, játékra részemről teljesen elfelejtve az a méret, hiába hiperszuper 144hz, ha kicsi, nyilván ez is szubjektív

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#80) RoliHero válasza Chaser (#79) üzenetére


RoliHero
tag

Jelenleg 27-es méretet használok 144hz, havernál próbáltam előtte 32-eset, nagyon tetszett. Ha lett volna ips,32, 144hz, alacsony válaszidős, akkor tuti azt veszek. Fontosabb volt a kis válaszidő ips 144 hz mint a 32.
De az tuti, hogy a 32 valóban nagyobb élményt nyújt játéknál.

MSI B450 Tomahawk Max* Ryzen 7 5800X*RX6700XT Nitro+* Kingston HyperX Predator 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz* Acer Nitro VG271UP

(#81) Chaser válasza RoliHero (#80) üzenetére


Chaser
titán

ha egyszer elé ülsz....( : lassan kijátszom magam, eladom az egész bazárt, következő gépnél monitorral fogom kezdeni, arra rájöttem, _számomra_ semmi értelme 32" alatti monitornak
van ips 34" 144hz az lg-től, 34UC79G-B, de hajlított paneles és uw, engem ebből a hajlított panel zavar, árban nem is vészes, 140e körül, 2560x1080-as felbontás, kb 82 ppi ezen a méreten, játék közben nálam nem volt gond a 27-es fhd-n, ugyanennyi ppi-t ad
sztem legközelebb monitorokat el is felejtem, samu qled tv-k elég sokat fejlődtek és vannak "kisebb" méretben is, van freeesync, viszonylag értelmes input lap, direct ledes verzióban nem lehetnek azok rosszak, 4k miatt tetszőleges felbontást/méretet lehet megoldani, 1440p-s natívon lehet kb 32"-os felülete, fekete holtsáv meg nem érdekel
teljesen más fps-t is játszani rajta, rage2-nél is sokkal látványosabbak a történések, mivel van min látni ( : de doomnál is "fergeteges" az élmény 32"-on, forzán is közelről, 55"-t kb 1 méterről néztem xboxon, de 65 sem zavart volna

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#82) Exodius válasza Synthwave (#78) üzenetére


Exodius
őstag

A 27-es megfelelőbb lenne. Arra várok valami jó WHQD-t VA-ba, ami nem ívelt. Talán majd a CES-en. :D

(#83) Chaser válasza Exodius (#82) üzenetére


Chaser
titán

jó és va? :) akárhogy nézem samu qled va-k rendben vannak, de az mind ívelt, többi tn-nél jobb, de ips-nél rosszabb, és nem véletlen "ívelik" őket, valamivel redukálni kell a rácsosodás mértékét, illetve kozmetikázni, ami mondjuk tv-nél nem feltűnő, monitornál már az, 32"/4k-nál a nagy ppi miatt nem lehet észrevenni kb egyáltalán, de 27"/1440p sokkal kisebb ppi-t ad

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#84) Exodius válasza Chaser (#83) üzenetére


Exodius
őstag

Tudom, hogy kisebbet ad.
De érdekes, hogy IPS-ben nagyon sok 27/1440-es van sík képernyővel, ott nincs ilyen ívelt bohóckodás. :U

(#85) Chaser válasza Exodius (#84) üzenetére


Chaser
titán

semmi érdekes, az ips nem rácsosodik, nem kell kozmetikázni
34 uw-nál már tényleg határeset, személyesen is láttam olyat, éppen el is férhet, lehet nem tudnék dönteni ha elém vágnák 1-1 hét használatra őket, de alatta pH@rasztvakítás a hajlítás, nem ficsör', hanem kozmetikázás amit ficsörnek' adnak el
mindenesetre részemről tényleg eldőlt h se 24, se 27, 32 vagy fölötte, 40 már nagy volt fps-hez, lehet az lesz amit jános mester mondott a 9-es szériás lg-kről, ott már van sync, lehet belőle csinálni 55-nél kisebbet pl 1440p natívval, de akár wideot is, sok időt rászántam monitor keresésre, de úgy láttam 200-250e-s kategóriában is sok a kompromisszum, ma toltam egy kis forzát a b8-on, ott nem mese a hdr és a fekete, és nem zavar az 55" 1-1,2m-ről, inkább keveslem :) 70 szériás új samu qledek érdekesek lehetnek még, majd következő gépnél kitesztelem ha addig nem is, azoknak már van szép ips szintű képe - akár jobb is esetenként - és direct leddel még némi értékelhető feketéje is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#86) bot1978


bot1978
senior tag

Most jönnek a káva nélküli Samsung TV-k. Beforrasztották a panelt a hátlapba. Lesz vagy 40" a legkisebb, simán egymás mellé tudsz tenni többet. Ha azt veszem alapul, hogy mennyire nincs ára a 40"-nak a TV-k között kapok ezért ennek az áráért manapság hármat.

Tehát ugyanennyiért majd 120"-nyi panel natív 12K felbontással, amint elmúlt a kávanélküliség "újdonság" jellege beárazódik ugyanannyira, mint27" ezzel a felbontással? Ez a "gamer" vonal egyre viccesebb.
Főleg, hogy VR-t is lehet már kapni ennyiért, szóval eleve röhej gamereknek szánni és ennyiért várni hogy monitort válasszanak VR helyett.

(#87) #48613632 válasza bot1978 (#86) üzenetére


#48613632
törölt tag

Bakker, ennyi marhaságot. :( A TV-k sosem fogják kiváltani a monitort. Lásd még IPS vs VA panel, illetve 50/60Hz képfrissítési ráta.
Most arról már ne is beszéljünk, hogy jelenleg a 4k is húzós, ha rendesen meg akarod hajtani. Példaként hadd mondjam azt, hogy az én gépem egy 2700X RTX2070-nel, és fullHD-n vagyok, 144Hz-en, ahol ez összejön. De nagyon nagyon sok helyen nincs meg a 144Hz. Nem tudom, mi a francot akarsz akkor 12k felbontással?
Konzolon persze TV alapokon nyugszik a megjelenítés, de ott sincs natív 4k/60fps jelenleg. Talán a nextgen tudni fogja. De ez nagyon rétegpiac.
A VR meg tök más. Nem is értem, hogy keverted ide. Oda is kell a monitor a géphez. Vagy nem kell hozzá PC.

(#88) bot1978 válasza #48613632 (#87) üzenetére


bot1978
senior tag

Úgy, hogy egyszerre nem tudsz mindkettővel játszani. Vagy VR játszol vagy monitoron. Ha VR játszol egy idő után eleve le sem köt majd utána a monitoros játék, de még ha le is köt nézni egy 27"-os egérmozit ennyi pénzért? Egyik játék sem jobb piciben. Ez csak arra jó, hogy multiban legálisan csalj, de ennyit fizetni csak azért, hogy valami lövöldében sikerélményed legyen, hát nem túl okos döntés, főleg, hogy VR-ban is van multi. Annyira nem lehetsz béna, hogy ez ennyit megérjen

(#89) nortsen


nortsen
aktív tag

Van VR-ed? :)
Maradjunk annyiban, hogy se a VR nem váltja ki a monitort, se a TV, ha egy kicsit is utánanézel, hogy miért, rájössz.

A monitor topikba írtam pár sort erről a monitorról, nagyon jó kis cucc.
A válaszidőről nem sokat írtak itt a cikkben, pedig ez az egyik ami nagyon jól sikerült, és ami kiemeli a többi ips közül. Ez egy jó kis gamer monitor, és egyéb dolgokra is tökéletes.
Én pl VA-t biztos nem vennék multi fps játékokhoz. Így voltam az IPS-el is, mostanáig.
Majd ha 1x lesz valódi 2-4ms G2G-s VA is, akkor az lesz a legjobb, de ilyen nincs.

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#90) Chaser válasza #48613632 (#87) üzenetére


Chaser
titán

4k-t nemkell feltétlen natívban hajtani, 4k fhd-nak egész számú többszöröse, pontosan négyszerese, nagyon szép éles képet ad a 4k kijelző fhd játékkal, nyilván natívban még szebb, de játék közben nem lesz érvgás fhd-n sem
one x egyes játékokat tud 4k/60-on futtatni, max néha kicsit alá esik, asszem' a forza is ilyen
új qledek/oledek már tudnak freesyncet, panel is 100-120hz, szóval nem kell temetni őket
játéktól függ melyik vga mit tud 1080-on, én esetemben nem kell 2070 144hz-hez az biztos :) áldom is az eget, h nem akarok minden sz@rral játszani, amik érdekelnek viszonylag értelmes gépigénnyel rendelkeznek

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#91) bot1978 válasza nortsen (#89) üzenetére


bot1978
senior tag

Van. CV1-em van és használom az SS-t, nem a natív felbontás miatt hisztizem. Van mellette 3db 940T típusú Samsung monitorom. 3840x1024-ben, ezen szoktam néha GTA5-el játszani, mert belső nézetben alacsonyabb felbontással nem látni hová kanyarodsz és én kormánnyal játszom azt is, mert százszor jobb úgy. Viszont monitoron, mert kevés hozzá VR-ban a VGA-m sajnos. De ha lenne elég FPS azt is VR-ban játszanám inkább. Egyébként ez a 3db monitor ma összesen nem kerül 30k-ba használtan, pedig amúgy PVA paneles. Újonnan már nincs.

(#92) BiP válasza Chaser (#90) üzenetére


BiP
nagyúr

"4k fhd-nak egész számú többszöröse, pontosan négyszerese, nagyon szép éles képet ad a 4k kijelző fhd játékkal,"
Az én monitoromom nem szép a nem natív, egészszámú többszörös ide vagy oda.

(#93) nortsen válasza bot1978 (#91) üzenetére


nortsen
aktív tag

Auto szimhez tökéletes a VR, én is arra vettem eredetileg a CV1-et, de FPS-hez már nem annyira, sajnos szédülnek tőle sokan, és így nem lesz nagyon népszerű. A stílusa is teljesen más VR-ben.
Réteg felhasználás persze lesz, de nem váltja ki a meglévő technikákat, most még biztosan nem. Mint ahogy a TN paneles monitorok is addig lesznek, amíg egyeseknek többet ér az elmosódás mentes kép, mint a szín és kontraszt. Vagy amíg nem gyártanak olyan panelt, ami mindent tud egyben. :)

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#94) #48613632 válasza Chaser (#90) üzenetére


#48613632
törölt tag

Én még nem láttam olyan monitort, ami nem natívban ugyanazt nyújtotta volna. Ha meg natívban "még szebb" akkor az már sokat sejtet.
Amúgy VA Samum van, OLED, 144Hz és 1ms, és elég kevés játék van, ami fut a cuccomon 144 fps-el, maxra tolt grafikán. Persze ésszel beállítva azért elérhető. De nem feltétlen cél, mivel van G Sync kompatibilitás is. Meg ez nem gépigény, egyszerűen itt tartunk jelenleg. Witcher 3 sem megy fullra húzva 144-et, Path of Exile sem. Doom viszont lazán, Vulcan API-val. Ugye kinek mi a szar. :U AAA-s címekkel játszom én is, de kevés cím igényli az ilyen magas FPS-t, viszont azért kiváncsi vagyok.

VR-ből meg volt CV1 is, utána meg Rift S. Nekem nem jött át annyira. Kezdeti hype persze megvolt, de aztán egyre kevbesebbet volt a fejemen. Nekem nagy, nehéz, kényelmetlen, és túlzottan helyhez kötött. Sportjátékba beleizzadtam, FPS-nél meg jött a motion sickness. Szóval nálam jött, látott, aztán ment. Van még hová fejlődni.

[ Szerkesztve ]

(#95) Chaser válasza BiP (#92) üzenetére


Chaser
titán

32" 4k-n néztem, natívon biztos szebb minden, de 4k-fhd játék alatt nekem teljesen jó

pitepeti71
elfogadható minőséget ad és nem kell hozzá több száz ezres vga, sztem elfogadható kompromisszum
va samu ami oled? :)
engem fps-ből a doom érdekel, ezért mondtam minden sz@r nem érdekel, elég a kevés sz@r is ( : ilyen witcher3, rdr2 vagy mi a tököm max akkor ha fizetnek óránként nem keveset, hogy eléjük üljek, újakból egyedül a rage2 kötött le, valszeg nem véletlen, nem tudtam h a doomot is ők csinálták ( : de azt is meguntam, egyforma küldetések más köntösben 10-20x, pfffffffffff
doom miatt akartam 144hz monitort, de akárhogy is nézem, mivel 24-27" nekem kics, fölötte választék kevés és drága, egy jó qled/oled akkor már, mert egy 32" körüli synces monitor ami tud 144hz-et árban már ezek alatt van nem sokkal, és épp elég 200+ e monitorról olvastam pont elég user reviewt h mekkora fosch feketében
tegnap volt hír jön 48" oled, ha mázlink van beesik majd 43-as is, értelmes qledből már van, sztem én a monitorokat elfelejtem, ritkán játszogatok, de akkor szeretnék tényleg élménnyel játszani, azt pedig "egérmozin" és fosch kijelzőkön nem lehet
mondjuk ezekből pont lehet natív felbontással kisebb kijelzőt "gyártani" pl 1440p-n, doomhoz még akkor sem kell erőmű :) autósokra meg marad az xbox

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#96) #48613632 válasza Chaser (#95) üzenetére


#48613632
törölt tag

Nem OLED, QLED ... bocsi, most nézem, hogy elírtam. Sry :R

Amúgy, én a nyáron álltam át 24-ről 27-re. Nagyobbat értelmetlennek tartottam, mert már 27-nél is előjönnek a pixelek, igaz, ez játékokban nem annyira mutatkozik meg, de böngészés közben igen.
A 2070-nel meg értelmetlennek tartottam fölé menni, mert akkor meg minek a 144 Hz? Okés, utólag kiderült, hogy a tipus G-Sync kompatibilis, annak ellenére, hogy nincs a támogatott készülékek listáján. Szóval végülis ennek tudatában bevállaltam volna az 1440p-t is.

Volt egyébként, még az évtézid eleje körül egy akkori konfigom, amire anno egy 32-es Samu FullHD volt rákötve monitornak. Abban az időben sokat toltuk SC2-t, és megesett, hogy a kép alsó sarkaiban tevékenykedőket nem vettem észre, hogy támadás alatt állnak, és szépen építkeztem, amíg ők harcoltak. Persze ehhez az is kellett, hogy ne arra figyeljek, de ettől még megtörtént.
Ezzelé csak azt akarom mondani, hogy pl lehet, hogy FPS-hez jó a nagyobb monitor, de pl RTS-nél nagyobb a baj, ha valami nincs a közvetlen látóteredben.
Márpedig 32" elég nagy ahhoz, hogy ez megtörténhessen.

Játékokra visszatérve. Ha a Doom bejött, esetleg bepróbálhatnád a Painkillereket, vagy a Serious Sameket. Hasonló agyatlan hent, némi alap sztorival megfűszerezve. Nekem nagyon adta.

[ Szerkesztve ]

(#97) Chaser válasza #48613632 (#96) üzenetére


Chaser
titán

úgy már másabb :)
ami nagyon nem mindegy, ki mire használja a gépet
legtöbben "mindenes" gépnek, nálam ez kifejezetten gamer gép volt, max '10% munkával kalkuláltam, de net, film, ilyesmi egyáltalán nem, arra ott van notebook/tv
27" fhd-t kipróbáltam, asztalon már közelről láttam a pixeleket, de a régebbi 24" 16:10 monitoroknál is, azoknak talán 96 volt a ppi-je, 27" fhd-nak 81-2, játék közben viszont max állóképnél szemet meresztve láttam a pixeleket
az egész abból indult, h átmenetileg egy 40" fhd tv volt a monitor, régen 24-es monitorjaim voltak, annál mindenképp nagyobbat akartam, beesett a 144hz "mánia", az 1440p-ben már 130e-től indul, végén le is okéztam magamban, de:
bizony kicsi volt, éppen határeset a 27" méret nekem
a 130e ft-os monitor is messze van a kánaántól, de drágábbak is, így lett 32" 4k/60hz, na ez a méret már ad élményt még forzánál is közelről, fps-re is jó, tomb raider szerűre, stratégiára is, rpg nem tudom mi ( :
viszont amit vettem so-so, adott pénzért oké, de egyébként egy közepes-jobb ips veri a va-kat, és ez va volt, ips-ből viszont alig van nagyobb méret
beestek még a 34" uw-k 2560x1080, gyakorlatilag a 16:9-es 27" fhd "szélesített" verziója, majdnem az a panel magasság de még kb +10cm hozzáadódik szélességben, ez valszeg elég életképes is lenne, 32"-on szintén 81-2 ppi-t mint a 27" fhd, erőmű sem kell alá, de ezekből már abszolút nem találtam ips-t csak hajlítottat és ez már 150e-s kategória, míg új szériás qled 49" direct leddel 2x annyi, ami sok, de azt bámulja az ember, autóshoz még kicsi is ( : fps-hez már nagy, de 2560x1080-ban olyan 32-34-es méretet adhat natívban, lehet belőle csinálni 1440p-t is kisebb mérettel, stb, többi rész meg marad fekete, de egy oled sincs már árban ettől messze ha az embernek nem sos
szóval akkor sem egyszerű ez ha "csak" játékra kell a monitor, ha mindenesnek akkor még bonyolultabb, pénzt meg lehet bele tolni rendesen
a játék tippeket köszönöm, de már adom el a gépet, doom volt a lényeg - az ideit ha tetszik videók alapján majd sorra kerül év végén vagy 1-2 év múlva - , igaz agyatlan, de pont az benne a lényeg ( : anno középsuliban hálóban toltuk az eredeti verzióját '98-99 körül, ez volt az első élő-multis játékom, első gépemen ez volt az első fps, valóban élmény volt mai grafikával végig játszani és sok jó poént raktak bele, megérte összeszenvedni alá a pc-t, de a monitor felhozatal nekem kiábrándító volt
forzára pedig ott az oled 1m-ről 55"-on ( : napokban odaültem és már csak mosolyogtam a 32" va monitoron, a jót könnyű megszokni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#98) etejedu


etejedu
őstag

Helló!
Megéri ez a monitor ebben az árszegmensben funkciókban: qhd 27'' 144Hz stb. , vagy van most jobb vétel?

[ Szerkesztve ]

(#99) Hunor27


Hunor27
csendes tag

Sziasztok

Lenne egy 27" GL850-B típusú monitor,hiba jelenség hogy a monitor képe elsötétedik 1 másodpercre ,és ezt random 5-10 percenként megismétli ,valaki tapasztalt már ilyen hibát,HDMI,Dporton is jelentkezik :R

(#100) heyjoe3 válasza Hunor27 (#99) üzenetére


heyjoe3
csendes tag

Nekem a videókártya DP kimenete van összakötve monitor DP bemenetével (milyen meglepő!), ééés mellé a videókártya HDMI kimenete kimegy a TV-re, és amikor a TV-t bekapcsolja valaki akkor nekem is elsötétül a monitor ha éppen használom.
Ülök a gépnél, gyerek benyomja a tv-t, és kb.1 mp-re elmegy a kép, agyf.sz, de legalább tudom hogy felébredt a gyerek.
Nincs neked is valami hasonló összevissza kábelezésed?
Valahogy visszabeszél a HDMI.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.