Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Scholes9


Scholes9
nagyúr

IPS panel lerontja az összképet, a VA jobb lett volna szerintem. Persze Oled kellene :B

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#2) b.


b.
félisten

Jó kis monitornak néz ki tűrhető áron.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#3) Yany válasza Scholes9 (#1) üzenetére


Yany
addikt

Tv-k esetén még igazad is lenne, de monitoroknál az égvilágon semmi baj az IPS panelekkel. Láttam olyan auo mvat és samsung pvat, amit egy közepes ips is lepipál. A minőségi ips panelekkel pedig csak a jobb fajta va panelek vetekedhetnek. A mélyebb fekete nem képes mindent kompenzálni. De valamiért látatlanban is már divat lett a va-majmolás. :U

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#4) Low Noise válasza Scholes9 (#1) üzenetére


Low Noise
senior tag

+1

(#5) Predatorr válasza Yany (#3) üzenetére


Predatorr
őstag

Biztos másnak is van egymás mellett ips és va, mint nekem. :P

No de 27”, menjenek már... :(

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#6) thomeef


thomeef
őstag

Kár hogy 2 hónapja már hogy lassan megjelent és még mindig sehol nem kapni :DDD

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#7) #72042496 válasza Yany (#3) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez talán IPS paneltől is függhet. Nem tudom, mit értesz minőségi alatt, de a játékos kategóriában egyik top monitornak számító PG279Q-nek például kétszer is örültem. Egyszer mikor megvettem, utána pedig amikor visszaadták az árát. Nem hogy feketéje, de még sötétszürkéje sem volt, és olyan backlight bleed párosult mellé, hogy egy hét után inkább visszatettem a 32GK850G-t. Természetesen kalibrált kijelzőről van szó.

Egyöntetűen azt írták/mondták, hogy ez az AUO IPS panel ilyen. Így hiába veszek más készüléket, az maximum máshogy lesz vacak. Kiábrándító és szomorú volt, amit a PG279Q nyújtott, és elsősorban a backlight bleed miatt.

Remélem, ez a Nano IPS értelmesebb azért.

[ Szerkesztve ]

(#8) b. válasza Yany (#3) üzenetére


b.
félisten

Nekem az adatlapomon lévő monitorom van AV panellel, előtte 27" Asus gsync volt TN -nel és előtte egy LG IPS volt.
A 3 közül az IPS volt a legrosszabb, először vissza akartam vinni.
Ahogy írja is Balika, a típuson belül hatalmas s különbségek vannak, van nagyon szar AV meg nagyon jó is meg IPS ben is ugyan ez. A legmeglepőbb egyébként számomra az Asus TN képminősége volt, ahhoz képest nem volt nagy előrelépés ez a samu AV, pedig HDR meg mit tudom én mi. :DDD

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#9) Chaser válasza Scholes9 (#1) üzenetére


Chaser
titán

annak is vannak hibái, az én szememben több mint az ips-nek, oledből ugyanez 4-500 ft lenne csak ( :

"LG 27GL850 monitor: tényleg gamer álom?
"
az, mert nem lehet kapni, és nagyon ki kell fogni kategória, nagyon csúnya blb-s darabok is vannak belőle

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#10) Andrash22 válasza thomeef (#6) üzenetére


Andrash22
csendes tag

zöld ufós oldalon , már lehet kapni ,közel 180e.
( kár hogy kuponozáskor még nem volt elérhető, igy marad a LG 32GK850F-B -m ) :)

(#11) #65537792


#65537792
törölt tag

A főbb paraméterekhez miért nem lehet oda írni, hogy hány hz-es?

(#12) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Gamer álom ~10ms laggal? :P A G-Sync Compatible LG-k TV-iké ~6ms

(#9) Chaser - "oledből ugyanez 4-500 ft lenne csak"
Ja, de 55" mértben, kisebb laggal és jobb kontraszttal, illetve 4k-ban (LG 55C9). :D

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#13) Akula


Akula
őstag

Teljesen rendben van ez a moncsi.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#14) ooloo


ooloo
őstag

Főbb paramétereknél , az extra felsorolásnál mit takar az , hogy célkereszt . Az , hogy a játékom belül van , az ok . Mi köze ehhez a monitornak azon kívül , hogy megjeleníti azt .

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#15) #65537792 válasza ooloo (#14) üzenetére


#65537792
törölt tag

Counter Strike, AWP meg van? Na oda jó pl.

(#16) b. válasza ooloo (#14) üzenetére


b.
félisten

megjeleníthető célkereszt van ezekben, egyfajta overlayként. nem csak a játékon belül jeleníti meg azt . sok emberke játszik overlay funkcióval így és nem az origi célkeresztet használja vagy ironsight célzásnál is besegít. versenyeken csalásnak minősül egyébként és nem használható. [link]

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#17) ooloo válasza #65537792 (#15) üzenetére


ooloo
őstag

"Na oda jó pl." , de mi ? Jó .. a célkereszt megvan , de hogyan kell ezt elképzelni a monitor részeként ? Vagy gyárilag belekarcoltak egy célkeresztet a képernyőbe ?

b. : Így már világos .. :B Köszönöm a választ !

[ Szerkesztve ]

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#18) Chaser válasza janos666 (#12) üzenetére


Chaser
titán

nem, ekkora méretben lenne 4-500k:) nem 82 ppi-t tudó panel kell hozzá, hanem 110 - 27" fhd 1080p monitornak pont annyi a ppi értéke, mint az 55" 4k-nak, 82 ppi -
induljunk ki abból, mennyibe kerül egy értelmesebb 55" 4k lg lcd tv, és mégis árban majdnem nyakán lohol ez a "sz@ros" 27" 1440p monitor
ez ha lenne oledben ütne, ahogy az ára is, min. kettővel nyugodtan meg lehetne szorozni az árat
tv-vel sokra nem mégy, nincs freesync, ha jól tudom 9-es szériánál sem

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#19) janos666 válasza Chaser (#18) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Úgy értettem, hogy már az év eleje óta vehetsz játékra egy LG 55C9 TV-t. Működik a G-Sync és ~6m a lag ALLM/Game módban, ami kisebb, mint ezé a monitoré (és ~2ms a max válaszidő feketéből szürkébe, de a g2g < 1ms), és gyakorlatilag mindenben jobb játékra (is), mint a cikkben szereplő LG LCD monitor. Jobb a kontraszt, jobb a színkezelés, stb.

Az, hogy valakinek gond-e, hogy nagy, így kényelmesebb a szemnek messzebbre fókuszálni, vagy esetleg az a gond, hogy ezen filmet is lehet nézni normálisan, az szerintem relatív. :P

Jó, persze "versenyre"' nehéz, vagy nem is tudnád vinni, de szerintem ez a monitor arra eleve kiesik a ~10ms lag miatt. Az szerintem amúgy sem játék, hanem munka. Játék alatt én szórakozást szoktam érteni.

Én elsősorban azt firtattam, hogy nem értem miért árul az LG ~10ms laggal gamer monitort, ha a TV-it ~6ms-el tolja. Aztán szóba került, hogy 500k lenne egy 27" OLED monitor, és erre reagáltam, hogy már korábban vehettél annyiért tőlük egy 55" OLED mnitort, TV név alatt.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#20) janos666 válasza janos666 (#19) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Sőt, még 3DLUT-al is kalibrálhatóak, mint az EIZO, NEC, stb prof. monitorok, vagy dárágbb Dell-ek.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#21) Chaser válasza janos666 (#19) üzenetére


Chaser
titán

úgy tudtam a sync még nem megy nekik
nekem b8 van, forzázni tökély ( :
de fps-re ezek nagyok, túl nagy, "nincs benne a játékban" az ember ha messzebb van a kijelzőtől, autósra, tomb raider szerű játékokra tökéletes ekkora méret, sőt még kicsi is tud lenni
igazából fps-hez 27-32", autósokhoz 55-65" lenne a legjobb
most a géphez 40-es tv van átmenetileg, leszédülök a székről fps közben ( : túl nagy, 27-es már kicsi forzához, de fps-hez még pont jó - nekem legalábbis -

szerk:
és mivel oled, úgyis beég valami hud előbb-utóbb, messze van a "gaming oled"

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#22) MeszesKPT válasza janos666 (#19) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Azért UHD-ben 13 ms annak a tévének az input lagja rtings teszt alapján. Persze ez még mindig jónak számít. De ki használna egy 55"-os kijelzőt kisebb felbontáson?

A cikkben szereplő monitorról meg csak annyit, hogy meglepett mennyire jó képminőségű panelt raktak bele ahhoz képest, hogy gamernek titulálják.

(#23) janos666 válasza Chaser (#21) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Saját tapasztalatból mondom, hogy működik, mert ma is használtam itthon. A legutóbbi firmware-ig még kézzel kellett bekapcsolni NVCP-ben, és sokkal régebbi firmware-el még feketébe villódzott a kép, de már használható pár hónapja, nemrég már hivatalosan is (most már automatikusan bekapcsolja az nV driver is a legújabb FW-el).
[link] - * SW information
1. Improvement
1) Featuring NVIDIA G-Sync Compatible.

(#22) MeszesKPT
A frissítési frekvenciától is függ, de nincs piacon HDMI 2.1-es kártya, így nem is lehet még letesztelni a 2160p120-at (tippre az is ~6ms lesz, mint a többi 120Hz-es mód, amit már mértek, mert úgy néz ki ettől függ). Ja, és Game mód, vagy bármi másik + ALLM kell a minimum laghoz, de ilyenkor is aktív a 3DLUT, nem tiltja le a színkezelést (olyasmiket tilt csak le, amit értelmes ember amúgy is kikapcsol: "képjavítók", de még azt se mindet).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#24) mozso válasza janos666 (#12) üzenetére


mozso
senior tag

Honnan jön neked ez a 10ms input lag? :DD

(#25) mozso válasza thomeef (#6) üzenetére


mozso
senior tag

Ausztriában van, én kimentem érte. Szerintem is nagyon fura, hogy itthon nem kapni.

Ami még fúrcsább, hogy a nyomtatott kézikönyvében minden körülöttünk létező környező kis ország ott van, de a magyar hiányzik.

(#26) Synthwave válasza Predatorr (#5) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Biztos másnak is van egymás mellett ips és va, mint nekem."

Ez így van.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#27) mozso válasza janos666 (#19) üzenetére


mozso
senior tag

Megint csak ez az ominózus 10ms LG gamer monitor lag. Ezt hol olvastad? A külföldi tesztek nagyon az ellenkezőjét mutatják.

(#28) pmartin96 válasza mozso (#24) üzenetére


pmartin96
csendes tag

Pont ma olvastam az Rtingsen és a PH-s cikk után ez bennem is felmerült..Kis különbség még azt mondom ok de ez majdnem a 3-szorosa
:Y :Y

[ Szerkesztve ]

"640 kilobájt minden felhasználónak elég kell hogy legyen"

(#29) janos666 válasza mozso (#24) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A fenti cikkben volt. De így korrektebb a "gamer" jelző. :R

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#30) Chaser válasza janos666 (#23) üzenetére


Chaser
titán

elhiszem, talán amikor kijött olvastam, h nem tudja
mondjuk így konzolokhoz pont bukta a sync

talán monitoros topikban volt róla szó, milyen lenne 4k kijelzőn fhd-n futtatni a játékot? fhd-nak 4k egész számú többszöröse, elvileg nem gond h nem natívan futna, ellenben a kép sokkal szebb lenne mint natív fhd kijelzőn, és vas sem kellene alá brutális
ikább' 32"-t vennék és lemondok a 144hz-ről, ezzel a sz@ros tv-vel is elvagyok igazából 60hz-en, volt egy 27" fhd monitor, 60hz ott is oké volt, csak a méret és a ppi nem, bár utóbbi még határeset volt, 40-es tv-n már csúnyácska
- csak hangosan gondolkozom, de hátha valaki használ így gépet, most nem akarom karajcsont' előtt összelegózni a gépet a tv-vel -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#31) TomiLi


TomiLi
addikt

Freesync, Gsync tartomány: 48Hz-144Hz-ig. Nem a cikk hibája, mert még a gyártó honlapján, a specifikációkban sem lehet megtalálni.
Jól sejtem a táblázatok alapján, hogy vagy a HDR funkciót használhatjuk, vagy G-/Freesync-et?

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#32) janos666 válasza Chaser (#30) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

XBox-al is működik a HDMI 2.1 VRR (persze 2.0 sávszél limittel), megoldja az integrált DP->HDMI konvertere (úgy tudom, hogy nem az AMD GPU natív HDMI-jét használja egyik konzol se, hanem a DP közé tettek külön chip-et az MS és Sony is).

(#31) TomiLi - Hogy itt épp mi a helyzet, azt nem tudom, de alapvetően nem zárják ki egymást, legfeljebb, ha a kijelző processzora nincs felkészítve erre (mondjuk nem elég erős a proci, vagy szimpla "lustaság", esetleg mesterséges piaci szegmentálásból van letiltva az olcsóbb modellen).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#33) Qtya123


Qtya123
őstag

Ez a 10,6 ms-os értéket én sem értem. Több külföldi oldal is tesztelte és mindenhol a 4-5 ms közötti érték jött ki.

Azt, hogy mikor lesz elérhető Magyarországon jó lenne már tudni. Nem, az Alzában sem elérhető: [link]

Elérhetőség megtekintése van, nem pedig az, hogy raktáron. Egyik fórumtárs már októberben, vagy november elején megrendelte és azóta nem tudja neki szállítani az alza. Eleinte csak a határidőt tolták, majd jelezték, hogy nem tudják mikor lesz náluk.

Nem értem, hogy mi ez a nagy hiány a monitorból. :(

(#34) Andrash22 válasza Qtya123 (#33) üzenetére


Andrash22
csendes tag

Érdekes, amikor ránéztem a napokban 5db írt készletre, nem értem miért nem többet hoznak ,viszik pedig..

(#35) TomiLi válasza janos666 (#32) üzenetére


TomiLi
addikt

Én csak a táblázatok alapján következtettem erre, de nem vagyok benne biztos...

Az viszont nagyon szomorú, hogy ezekehez az információkhoz nem lehet hozzá jutni a gyártó honlapjáról!
(Nem csak az LG-t, és nem csak a monitor szegmenst érítnő probléma ez. )

Bogyóka

(#36) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Arról azért írhatnátok, hogy körülbelül mennyire van jól bekalibrálva gyárilag, nem mindenkinek van otthon i1 Display Pro.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#37) #72042496 válasza Ciccuka (#36) üzenetére


#72042496
törölt tag

Lehet olyan pontatlan gyárilag és/vagy akkora a szórás, hogy nem érdemes foglalkozni vele.

Kalibrálásban szerintem egyébként nem az eszköz a drága (legalábbis ilyen i1 Display Prók szintjén), hanem amíg az ember kitanulja a használatát. Ezzel szemben az Oázisban megcsinálják 6-8000 forintért az ott vett monitorokra. Pesti kiszállással sem szokott az az egetverő összeg lenni, a vidéki lehetőségeket passzolom.

[ Szerkesztve ]

(#38) mozso


mozso
senior tag

Tesztek, picit részletesebben, érdemes elolvasni:
[link] és [link]

Én itt vettem, de magánvásárlónak nem hozzák Budapestre ki. Megrendeltem és kimentem érte Bécsbe. [link]

(#39) mozso válasza Ciccuka (#36) üzenetére


mozso
senior tag

sRGB-s mód gyárilag jól kalibrált. Gamer 1 módra ott vannak a linkelt tesztekben a beállítások és icm profil. Persze a tuti az, ha magad kalibrálod be.

(#40) csako válasza TomiLi (#31) üzenetére


csako
veterán

Szóval nem "igazi" G-Sync-es... Ettől független sokkal jobb lenne egy 30Hz-es határ minimumnak.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#41) mozso válasza csako (#40) üzenetére


mozso
senior tag

Nekem Nvidia RTX 2060S megy vele tökéletesen.

(#42) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem olyan régen váltottam 32 colra. Mielőtt megvettem, féltem tőle, hogy nagy lesz. De nem lett az, sőt olyan hamar megszoktam, hogy nem is gondoltam volna, és egy kicsit sem tűnik nagynak. Egy biztos, hogy 32" alatt soha többé nem veszek monitort. Igazából helyet sem foglal számottevően többet, mint egy 27"-os kivitel. Ezért saját szubjektív véleményem alapján én már mindenkinek inkább a 32"-t ajánlanám játékra is, aki rászánja magát, hogy ennyi pénzt kiad egy monitorért. Ez olyan van, de mindek kategória. :B

(#43) TomiLi


TomiLi
addikt

Nagyon sajnálatos, hogy a Gsync compatible monitorok (és a csak Freesync-esek is) nem tudnak legalább 30Hz-től szinkronizálni. Az maga lenne a tökéletes monitor, mert a gsync modul drága, és anomáliákat is tud produkálni, valamint a HDR is csak a Gsync Ultimate (=kimondhatatlan árú) monitoroknál megy a szinkronizáció mellett.

Amíg nem volt ez a HDR (400) ámítás addig legalább ez a 48Hz-es alsó érték 40 volt a freesync monitoroknál amiken így vagy úgy működött a gsync is.
Az meg már csak hab a tortán, hogy a gyártók ezeket a tulajdonságokat nem nagyon szeretik feltűntetni a saját honlapjukon.

Bogyóka

(#44) Johnny Cage válasza TomiLi (#43) üzenetére


Johnny Cage
addikt

[link]
"...'Ultimate Engine' with a range of 20 to 100Hz"

(#45) BerserkGuts válasza antikomcsi (#42) üzenetére


BerserkGuts
őstag

:K
Minél nagyobb annál jobban látni.
Következő szerintem legalább 40"-55" és 1440p mert már oda kell a felbontás is na meg a vga de itt még van hova fejlődni ne félmilla legyen egy nyavadt vga ami ki is hajtja ezt a méretet.

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#46) Qtya123 válasza TomiLi (#43) üzenetére


Qtya123
őstag

Én nem nagyon látom értelmét a 30 Hz-es a sync-nek. Oké, hogy nincs képtörés, de 30 FPS már önmagában nagyon zavaró, számomra gyakorlatilag a játszhatatlan kategória.

Ha választanom kellene, hogy 30 FPS és nincs képtörés, vagy van mondjuk 60 FPS, de nincs sync, én inkább a második esetet választanám. A képtörés meglenne, de nem annyira zavaró, mint egy 30-40 FPS-t produkáló szaggató "képfolyam".

[ Szerkesztve ]

(#47) TomiLi válasza Johnny Cage (#44) üzenetére


TomiLi
addikt

Köszi!
Nem minden szegmenst néztem, inkább csak a 27" WQHD, 4k vonalat, és inkább csak az ips-t. Nem lenne rossz ez a Samu monitor még a 21:9 is csábító, de sajnos nem Gsync compatible. Olvasni róla jót is és rosszat is: valaki meg van elégedve a freesync-kel, valakinek meg villog. (lehet user error?)
Nekem ez lenne a jó, meg szerintem még sokaknak, ha gsync compatible lenne, mert így nincs vga-hoz kötve az ember. Az, hogy működik nvidival is, sajnos még nem azt jelenti, hogy az tökéletes (ha viszont még az nv nem tesztelte és csak a plecsnit nem kapta meg, akkor igaz lehet az ellenkezője is, de ezt ne nekünk kelljen már...).
Nekem is volt sima freesynces monitorom amit nvidia-val használtam, de nem volt az igazi a gsync. Sajnos! Pedig az még 40Hz-től tudta a szinkronizációt, és volt benne LFC is. Utóbbi a gyakorlatban semmit nem ért.

(#46) Qtya123

A szinkronizáció nem csak a képtörést szünteti meg, hanem a mozgás is folyamatosabban jelenik meg, na nem úgyanúgy mintha magas lenne az fps.
Persze ez meg nagyon egyén függő, hogy kinek mihez szokott a szeme/agya.
Ha egyszer megszoktad a minimum 60Fps-t akkor onnantól már diavetítés számodra a 30.
Nekem ez nem tűnik fel, csak ha nincs szinkronizáció. Akkor látom, hogy a 30fps nagyon darabos, de ha van valamilyen sync, akkor nem veszem észre. 30 alatt meg már teljesen mindegy.
Szerintem ezért lenne fontos, hogy alsó tartományban legyen szinkronizáció inkább.
Pl. ha megnézünk egy Acer XB273KGP monitort, ami 4k-s, 120Hz-es, akkor rögtön elszomorodunk, hogy csak 48Hz-től szinkronizál. Jelenleg elég nehéz meghajtani egy 4k-s kijelzőt, hogy legyen 60fps-ed mindig (persze ez is játék, és beállítás függő). Itt nagyon jól jönne ha már 30-tól lenne szinkronizáció.

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#48) janos666 válasza Qtya123 (#46) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem is úgy kb. 45 fps-től lesz játszható egy játék egérrel (a nyugisabb félék, a gyorsabbak inkább 60 körül), a 30 már gáz, bár ettől még nem ártana, ha lenyúlna a range akár 20-ig is, mert a hirtelen tüskéket (mikor egy rövid időre felszökik a frame time, aztán visszamegy az átlag közelébe) talán segíti kicsit elkenni.
Bár ha bekapcsolod a V-Sync-et a G-Sync mellé, akkor szerintem 20 és 40 közti fps-el (ha példaképp 40 a határ) jobb az eredmény, mint G-Sync nélkül, mert lesz ugyan képkocka duplázgatás, illetve ami fontosabb, eleve túl kevés lesz az fps, de nem törik a kép és még mindig tud valamennyit játszani a rendszer a szinkronizációval (szóval jobb, mint a sima V-Sync egyedül, vagy mindenféle Sync nélkül).

(#22) MeszesKPT - Sőt, HDMI 2.1-es kártya nélkül még a QFT (Quick Frame Transport) módot sem tudták szerintem tesztelni, ami elvileg tovább faraghat a lag-ból (a mostani Turing kártyák ezt szerintem még nem támogatják, és tippre azzal játszik, hogy miként használja a 2.1-el megnövelt sávszélt olyankor, ha nincs rá szükség, a Turing pedig még csak 2.0 sávszélt tud).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#49) the_mad válasza Andrash22 (#10) üzenetére


the_mad
aktív tag

Oázistólvettem 3 hónapja. Az aktánál nincs, és nem is tudják beszerezni.

“God made men, but Sam Colt made them equal.”

(#50) kiiso


kiiso
tag

Amazon.de készletről szállítja: [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.