Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Dr. Akula válasza Zozzz2000 (#149) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

És? Neked jobban tetszik a Szuszka a Ferrarinál hogy azt használsz?

(#152) Viktor81 válasza Dr. Akula (#151) üzenetére


Viktor81
senior tag

Most én kérek elnézést, hogy beleszólok, de Neked is azt mondom, mint Ijk kollégának: a nagy önigazolás, védekezés miatt ne veszítsük már el a valóságot ! Itt a legdrágább CM van felhozva egy azonos árkategóriába eső LL-vel szemben. Milyen Suzuki vs. Ferrari összehasonlításról beszélünk ? Nem kell megmagyaráznod (és mivel már fárasztó, unalmas és felesleges az egész téma, részemről le is zárnám ezzel a kérdéssel), de a kolléga is arra kíváncsi, hogy amennyiben rajongsz a "Mercedes-ért", akkor pl. 40 milliós Mercedes helyett miért 40 milliós BMW-t vettél ??? És csak azért, hogy keretbe foglaljam, mindazt ami miatt részt vettem az itteni kis "vitában", van Lian-Li ház, ami nagy vágyam, tudom, hogy a minősége példaértékű, tudom, hogy a védjegyük a túlzások nélküli, visszafogott megjelenés, csupán azt nem értem, ezen az 1995-ből itt ragadt aluminium Codegen házon mi kerül 100$-ba és hogyan került rá a Lian-Li logó ?

Üdvözlettel: Nagy Viktor

[ Szerkesztve ]

(#153) Feketelaszlo válasza Ijk (#146) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

A manual szerint a PC-7N-ben a rezgéscsillapító gyűrű csak 2,5" méretű eszközök esetén használható (effektíve haszontalan).

(#151) Dr. Akula: Most ugye nem a szóban forgó ház lett hirtelen Ferrari? Mert volt már Rolls Royce és Jaguar is. A hasonlattani probléma ezekkel az, hogy az említett járgányoknál elvárás például a kézzel varrott bőrülés (jó esetben masszásfunkcióval), ebben meg sámlit raktak a helyére. Ha már úgyis a puritánságát hirdeti mindenki, akkor legyen inkább egy Lotus 7 replika. Csakhát az meg valóban nem kerül sokkal többe egy Suzuki Swiftnél... De mégegyszer: nekem mindezek ellenére a ház külseje tetszene, csak akármilyen vastag repülősalumíniumból készül is, én nem látom benen a 100$-nyi értéket. A számítógépház (-ól, -doboz, -szerelőkeret, -felfogatóalkalmatosság, kinek mi) pedig szerintem nem az a terület, ahol megengedheti magának az ember, hogy a márkanévért fizessen felárat. Persze van az a piaci szegmens (ahol a Lian Li cuccok nagy része is versenyez), ahol annyit kérhet a gyártó, amennyit nem szégyenl, mert a terméke olyat tud, amit semmelyik másik nem, de ez a PC-7N nagyon kevés oda.

[ Szerkesztve ]

(#154) Ijk válasza Feketelaszlo (#153) üzenetére


Ijk
nagyúr

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#155) Feketelaszlo válasza Ijk (#154) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Ha ott van, akkor én kérek elnézést, de a kézikönyv nem jelölte külön, csak az 5x "Anti-vibration rings for 2.5" HDD" c. tételt.

[ Szerkesztve ]

(#156) Ijk válasza Feketelaszlo (#155) üzenetére


Ijk
nagyúr

Visszatérve amit írtál, sok Lian-Li házról meggyőződésem hogy nem éri meg az árát, elsősorban a felső kategóriában, de egyszerűen nem értem mi bajotok ezzel a házzal 100$-ért. Nem igazán sikerült meggyőzni arról hogy bármelyik hasonló árú ház többet nyújtana. Sem szerelhetőségben, sem szellőzésben, sem kivitelezésben nem látok kivetni valót, a külső meg teljesen relatív hogy kinek mi tetszik.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#157) Dr. Akula válasza Viktor81 (#152) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"Itt a legdrágább CM van felhozva egy azonos árkategóriába eső LL-vel szemben. Milyen Suzuki vs. Ferrari összehasonlításról beszélünk ?"
#147-ig visszagörgettél?

"és mivel már fárasztó, unalmas és felesleges az egész téma, részemről le is zárnám ezzel a kérdéssel"
Azért annyira csak nem fárasztó hogy szükségét érezted "még megjegyezni" 1-2 dolgot. :D Ha vitatkozol, vállald fel! Nem szégyen az, azért van a fórum, csak kulturáltan kell (eddig szerintem mindenkinek sikerült).

"de a kolléga is arra kíváncsi, hogy amennyiben rajongsz a "Mercedes-ért", akkor pl. 40 milliós Mercedes helyett miért 40 milliós BMW-t vettél ???"
Én eléggé vandál vagyok, ha csal a gép az rendszerint megárt az egészségének, ez azért masszívabb doboz, mégha nem is olyan kulturált. De az álmom az egy Lian-Li. Régóta. Lehet hogy a következő az lesz.

"ezen az 1995-ből itt ragadt aluminium Codegen házon mi kerül 100$-ba és hogyan került rá a Lian-Li logó ?"
Már eleve az hogy nem műanyag bóvli előlapos, megéri a felét. a full alu ház, a minőségi összeszerelés a másikat. Belülről kb. minden ház ugyanilyen, mégis miben kéne másnak lennie? Nem igazán értem a kifogásokat. A konkurrenciában valami ufótechnológia van?

(#158) Ijk válasza Dr. Akula (#157) üzenetére


Ijk
nagyúr

A konkurenciában van plusz két lyuk a kábeleknek, esetleg pár tízfilléres kábelvezető meg egy fokkal komolyabb porszűrő, ami nagyjából 10$-os tétel a két ventire. Amiket meg eddig belinkeltek minimum 20$-al drágábbak, és műanyagból meg biliacélból vannak összeszerelve.
Értelmes magyarázatot nem kaptunk miért szar ez a ház ennyiért, eddig a gagyi porszűrőkbe meg a belső festés hiányába sikerült belekötni.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#159) Feketelaszlo válasza Ijk (#158) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Meg az állítható talpak és szerelőkeretek hiányára de ezen felül lehetne még sorolni napestig azokat a funkciókat, amik előfordulnak ebben az árkategóriában: zárak, szélcsatornák, kivehető tálca, hangszigetelés, HDD-rackek, fogantyúk, ablakok - annyi mindent kitaláltak már. Nekem mondjuk speciel a többségük egyáltalán nem hiányozna egy PC-házról és az is oké, hogy ez a termék sem akarja ezekkel megváltani a világot csak egy puritán doboz akar lenni, de akkor meg nem indokolt az árcédula (ahogy a drága autók sem attól drágák mert csak, hanem mert van bennük egy csomó minden, ami a Suzukiban nincs).
Igaz, már nem forgalmazzák (utolsó ára is 20e HUF alatt volt), de felhozta valaki korábban a Dragont - hát szerintem az messze többet tud mint a PC-7N, s mindenből kétszer annyi van benne. Anyagból is - vigyázat retro cikk.
De találomra ráböktem az egyik legolcsóbb ATX Antec házra. A GX200, koppra ugyanazt tudja, mint a PC-7N, csak a merevlemezek elrendezhetősége butább kicsit - cserébe festett belül is (van aki ezt hiányolta, bár nekem ez sem számítana) - 12.000 HUF. Csak azt ne mondjátok, hogy 5 kg alumínium 18.000-el drágább, mint 5 kg acél.

[ Szerkesztve ]

(#160) Zsmester89 válasza Ijk (#158) üzenetére


Zsmester89
őstag

Amit linkeltem Fractal házat +5 dolcsi, Phanteks +10 dolcsi :) és hozza a plusz tételeket :D 12kg biliacél meg a normális porszűrő és a többi amit felsoroltak. Én szereztek kulturáltan vitatkozni, de véleményem szerint azonos érvek és ellenérvek hangzanak el úgy 70hsz óta :D

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#161) Ijk válasza Feketelaszlo (#159) üzenetére


Ijk
nagyúr

Milyen allithato talpak, szerelokeretek, szelcsatornak? Zarak, kiveheto talca. Mutasd mar azokat a hazakat. Kiveheto talcan kivul 10 eve nem hallottam egyikrol sem.
Hangszigeteles egyben hoszigeteles is, arra is vannak kulon hazak, a 99% meg nem hangszigetelt.
Ablak meg nem mindenkunek feature, en mar elmultam 16 hogy ablakos hazam legyen.

Zsmester89: 10$-al vagy 5-el dragabbak, kit izgat. Semmivel nem ernek tobbet.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#162) Feketelaszlo válasza Ijk (#161) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Mégegyszer: tökmindegy, hogy neked vagy nekem hasznosak-e ezek a funkciók vagy sem, az a lényeg, hogy ezekkel a tételekkel tudja a gyártó növelni a termék értékét. Ha idejétmúltnak gondolod, helyettesítsd be az aktuális divatot, akármi is most az (LED fénycső, dupla alaplap hely, ventiszabályzó, vezetéknélküli telefontöltő, másegyéb kutyafüle). Ha egy tizenezres ház tudását hozza, de elkérnek még majd 20.000-et pluszba, akkor szerintem jogos a kérdés, hogy azt meg miért. Alumínium meg minőség, oké ez volt már, de azért nem a NASA űrsikló gyártósorán hajlítgatják azt a lemezt IT1-es tűréssel, hogy ez több, mint az ára felét indokolná.

(#163) Zsmester89 válasza Ijk (#161) üzenetére


Zsmester89
őstag

Már elmondtam, h mivel jobbak.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#164) Dr. Akula válasza Feketelaszlo (#159) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"állítható talpak és szerelőkeretek hiányára"
Ez alapból megáll a lábán, nem kell külön állítgatni. :D

"szélcsatornák, kivehető tálca, hangszigetelés, HDD-rackek, fogantyúk, ablakok"
Most akkor döntsd már el hogy "szélcsatornát" akarsz vagy hangszigetelést, mert a 2 üti egymást! De gondolom ez is csak ilyen egymásra dobált szóhalmaz volt mint az eddigi érvek, nem valós kifogás. Merthogy HDD rackból vagy 5 féle kapható a Lian-Linál (nem ma kezdték mint a többi konkurrencia), legtöbb modellből van ablakos oldallapos is (ha nem azzal vetted akár rendelhetsz külön is csak azt).

Az a linkelt Codegen klón milyen relevanciával bír egy Lian-Li ház esetén? Mert ha a Phantekshez és hasonlókhoz lenne példa, azt még megérteném. De Trabantot Ferrarihoz hasonlítani... :(

(#165) Ijk válasza Zsmester89 (#163) üzenetére


Ijk
nagyúr

Igen elmondtad, jobb porszuro meg 140-es venti. Tobbet nem sikerult kiizzadni.

Feketelaszlo: meg kacsalabon foroghatna es a hattyuk tavat is zenelhetne.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#166) Feketelaszlo válasza Ijk (#165) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Akkor legalább lehetne mondani, hogy azért kerül annyiba, amennyibe. De én azt is elfogadom, hogy különösen ritka chilei alpakaszőrrel polírozzák a felületet, majd 18 éves szűzlányok köpetével felületkezelik és valódi selyembe csomagolják és azért ennyi. De nem, semmi. Ha puritán akar lenni, akkor a felszerelés oké, csak az árcédula nem. Ha meg ennyibe akar kerülni, akkor a tudása nagyon kevés - alu ide, brand oda.

(#164) Dr. Akula: Vagy akkor akár abból a sokféle spéci HDD rackből is benne lehetne valamelyik. De nincs. Autómárkák látom mennek, de továbbra sem derült ki, hogy ezt a házat miért is tartod a csúcsok csúcsának. Nem először írjuk le azt sem, hogy nem a Lian Li-vel, mint márkával van a megértési nehézségünk - igen tudjuk, hogy képesek olyat gyártani, amit senki más, de ez ...na ez pont nem olyan. S igen, az a tizenezres ház (meg a legtöbb tizenezres ház) pont ugyanazt nyújtja, mint a PC-7N mínusz alu. De az alu nem indokol ~20 mátyás ákülönbséget (egyébként elfogadható árú alu ház is volt már linkelve). Ha nem így gondolod, nyugodtan indokold meg, hogy szerinted a PC-7N azért igen értékes darab, mert az előlapot mondjuk remekül lehet köpőcső-céltáblának használni, míg egyik konkurens sem alkalmas erre. Az, hogy látványosan felháborodsz, mit nem mert írni vitapartnered még nem visz közelebb senkit közelebb a megoldáshoz.

(#167) zolem


zolem
aktív tag

Azért drága a Lian-li ,hogy ne vegyen mindeki és ne legyen tömegcikk. Drágán is el tudják adni, tehát kevesebb darabszám melett is van profit. "nem sok jön szembe az utcán" :DDD

にんじん

(#168) Dr. Akula válasza Feketelaszlo (#166) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"Ha puritán akar lenni, akkor a felszerelés oké, csak az árcédula nem."
Az Armani öltönyön talán a matyóhímzés kerül pénzbe?

"Ha meg ennyibe akar kerülni, akkor a tudása nagyon kevés"
Nem tud deriválni, vagy mi a baj vele?

"Vagy akkor akár abból a sokféle spéci HDD rackből is benne lehetne valamelyik. De nincs."
Megveszed és akkor benne lesz.

"Autómárkák látom mennek, de továbbra sem derült ki, hogy ezt a házat miért is tartod a csúcsok csúcsának."
Ha néha olvasnád is amire reagálsz, akkor tudnád. Hadd ne írjam le x+1.-szerre is.

"az a tizenezres ház (meg a legtöbb tizenezres ház) pont ugyanazt nyújtja, mint a PC-7N mínusz alu"
Akkor kezded már kapisgálni?

"De az alu nem indokol ~20 mátyás ákülönbséget"
Szerintem a rózsadombi fekvés se indokol 100 milkás árkülönbözetet, vihetem 20-ba a kecót?

(#169) Zsmester89 válasza Dr. Akula (#168) üzenetére


Zsmester89
őstag

Egyre rosszabbak a védekező reagálások :D mondjuk inkább már csak megmosolyogtat, de annyi hülye érdemtelen válasz után már nem gondolkodtat el.

[ Szerkesztve ]

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#170) Dr. Akula válasza Zsmester89 (#169) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ha te is tudod magadról, akkor miért csinálod?

(#171) Piftuka


Piftuka
veterán

Érdekes, hogy milyen heves vitát váltott ki ez a termék. Persze nem is annyira meglepő, hiszen egy abszolút prémium márka "pórnépnek" szánt számítógép házáról van szó, ami ráadásul nem is olcsó.

Itt követte el a hibát a Lian-Li! Egész egyszerűen van az a kategória, ami "nem bírja el" az olcsósítást. Értem én a célt, hogy jó volna betörni más, szélesebb piacokra is, de a legtöbb esetben ez hamvába holt vállalkozás.

A prémium termékeket a minőségükért kedvelik. Manapság a kiváló minőség pedig drága. Ezen nincs mit ragozni. Ha pedig valaki olcsóbban akar kihozni egy prémium terméket, az vállalja fel, hogy a termék többé már nem lesz "prémium".

Nincsen olyan, hogy "ez is majdnem olyan nehéz/stabil/igényesen kidolgozott/kívül-belül szép ház, mint a gyártó felső kategóriás házai".

Azt az olcsóbb árat valahogyan el kellett érni. A költségek csökkentésével nyilvánvalóan. Ez pedig együtt járt azzal, hogy a fenti jelzők közül nem lehet mindegyiket ráaggatni a termékre.

A nagy felbontású képeken például jól látszik, hogy bizony akad sorja az eldolgozások mentén. Valószínűleg az anyag sem olyan vastag, mint a csúcsmodellek esetében. És - bár ez valóban szubjektív - külsőre és belsőre sem olyan tetszetős (és nem is olyan "innovatív"), mint a legjobb házaik.

"Aquila non captat muscas."

(#172) Piftuka válasza #65675776 (#99) üzenetére


Piftuka
veterán

"A nyers, festetlen fémnek is megvan az esztétikai értéke. Attól nem lesz valami befejezetlen, mert nincs lefestve. Csak pár példa: DeLorean, vadászgép."

Nagyon rossz példa mindkettő. Egyik termék esetében sem az esztétikum volt a szempont, ami a "külcsínt" eredményezte.

A DeLorean ráadásul még csak "prémium" terméknek sem volt nevezhető. A szaklapok, autórajongók véleménye szerint akkor és a mai napig is előkelő helyen szerepel nem csak "minden idők legrondább autói", de a "legrosszabb" kategóriában is.

Más kérdés, hogy a "Vissza a jövőbe" trilógiának köszönhetően alakult egy rajongói közösség, amely másként tekint az autóra, de rajtuk kívül senki nem tekinti "különlegesnek" ezt az autót.

Ha a Lian-Li prémium házait egy autóhoz kellene hasonlítani, akkor inkább a Ford GT-40-et, vagy valamelyik Maserati modellt kellene emlegetni. :K

"Aquila non captat muscas."

(#173) Ijk válasza Piftuka (#171) üzenetére


Ijk
nagyúr

Szerintem meg elég régi motoros a Lian-Li hogy fel tudja mérni az igényeket, márpedig drágának számító belépő házaik mindig voltak, nem is kevés. Nekem még ez a ház is jobban tetszik mint a rengeteg ufószerű a legtöbb márkától. Amióta régen megvettem az első Lian-Li-t azóta nem tudok a szálcsiszolt alu külsőtől megszabadulni.
Nyilván jobb egy 80k-s házuk, de például nekem felesleges funkciók vannak benne, vagy könnyen nélkülözhetők, mégsem szeretnék 80-100 ezret kiadni csak hogy aluházam legyen. Lehet jönni hogy akkor másik gyártó, de nem túl sokan építenek letisztult, full alu házat, főleg nem emberi áron.

/人◕ ‿‿ ◕人\

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.