Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tatararpad


tatararpad
őstag

Valószínűleg én vagyok csóró, de egy 100 dolláros árcédula láttán nekem nem a belépőszont jut eszembe. Így képen minőségre nem néz ki rossznak, mondjuk mintha ventillátorokból nagyobb is elfért volna.

(#2) thomeef


thomeef
őstag

Belépőnek tényleg nem rossz, jó lehet annak aki halk gépet épít :K

(#1) tatararpad Lian-Li-ból a 100 dollár belépőnek számít hidd el. Prémium márkáról beszélünk, nem cooler master és társai.

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#3) F e Z o válasza thomeef (#2) üzenetére


F e Z o
veterán

Rendben, hogy premium márka, de nekem az ezredév elején megjelent codegen házak belseje jut eszembe erről a képről.

H2O über alles!

(#4) Viktor81


Viktor81
senior tag

Azért ha egy kicsit is őszinte akarok lenni, a Lian-Li házai nagyon "túl-hypoltak". Vegyük pl. ezt a mostani kuckót: látom, hogy minőségi munka, meg aluminium, de egyszerűen ocsmány kívül, belül. Ha ránézek, olyan mintha a '90-es évek közepén járnánk. Élek, sarkok, puritán megjelenés, rikító lemezek... Ehhez képest pl. a CM 690 II vagy III (hogy árkategóriában maradjunk) egy csoda. El sem tudom képzelni, hogy valaki erre a házra vágyik (ill. amennyiben igen, azt mivel magyarázza)

V.

Ui.: látom, hogy a véleményemmel nem vagyok egyedül, ez megnyugtat...

[ Szerkesztve ]

(#5) zzola válasza thomeef (#2) üzenetére


zzola
félisten

CM-ból is van ám prémium kivitel. Amúgy meg ez a lianli - vagy mi - nem kicsit van túlárazva!

(#6) Televan74


Televan74
nagyúr

Elfogatható áron érkezik szerintem,bár sok extra nincs benne.Lehet hogy megnézem majd közelebbről is. :)

Szerk.: Volt már valaha Lian Li házatok? A Lian Li prémium házak sokszor 100.000 fölött vannak.Alu mindenhol, nem gagyi gamer műanyag meg plexi. ;]

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#7) Because válasza thomeef (#2) üzenetére


Because
őstag

nemrég újítottam be egy szálcsiszolt alu Modecom házat (még 15000 alatt), de az elején a brand leszedhető és már tudom ha oda Lian-Li kerül megötszörözöm az értékét :D

(#8) Feketelaszlo válasza F e Z o (#3) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Csodák nincsenek, pár apró figyelmességet (gombok felül, áthelyezhető rekeszek) leszámítva, kb. az is. A PC ház még mindig nem rocket science, ha adott a formátum (ATX), a méret meg a gyártási költség, akkor nagyjából ugyanolyan megoldást fog prezentálni az utcavégi lakatos, a Codegen meg a Lian Li is.
Amúgy nekem tetszik, 8-9000 forintot simán kiadnék érte.

(#9) thomeef válasza F e Z o (#3) üzenetére


thomeef
őstag

Ne a képről ítélj, az egy dolog hogy nincs feketére feste, nekem is sima festetlen alu belül a házam, attól még nagyon masszív vastag lemez, és úgy van szerelve hogy ez soha nem fog recsegni, ropogni, rezonálni. Amúgy használtan nagyon jó lian-li dealeket lehet kifogni, sokszor harmad áron. Érdemes egyszer kipróbálni, soha nem akarsz mást utána :)

(#5) Zolar Félreértesz, én a márkára írtam hogy prémium. De csak egy példának, mint monitoroknál az Eizo, ha így könnyebb.

(#8) Feketelaszlo Ekkora baromságot is rég olvastam :)

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#10) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

30K-ba már nem fért bele a belső festés? Csodás.
(#12) thomeef : ha 30K-t adok egy házért ne nézzen már ki így belülről... főleg ha összerakva is virít a csupasz fém hátul.

[ Szerkesztve ]

(#11) zzola válasza thomeef (#9) üzenetére


zzola
félisten

Értem! :)

(#12) thomeef válasza kriszpontaz (#10) üzenetére


thomeef
őstag

Egy zárt háznál miért is érdekes hogy van-e festve belül vagy sem? :U Ha windowed lenne akkor egyetértenék abszolút :K Az én házam sincs festve belül [link], pedig ez nem 100 dollár volt.

Egyébként ezekben a házakban 3x annyi alu van, mint egy egy consumer házban, azért is van ilyen ára.

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#13) Jim Tonic válasza kriszpontaz (#10) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Az ott alu. Szebb így, mint porfestve. Amúgy is irodai modell, szerinted mikor fog látszani?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#14) emvy válasza thomeef (#12) üzenetére


emvy
nagyúr

(Ez is consumer.)

while (!sleep) sheep++;

(#15) thomeef válasza Jim Tonic (#13) üzenetére


thomeef
őstag

Ennyi, meg nem attól lesz egy ház masszív, hogy festve van.

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#16) Viktor81 válasza Jim Tonic (#13) üzenetére


Viktor81
senior tag

Ne vicceljünk már: "irodai modell" ! Ki vesz "prémium" házat irodába. (már eleve külön házat sem vesznek, de főleg nem LianLi-t) Tudom, hogy minőségi gyártó, meg drága anyag az aluminium, de akkor ne égesse magát ebben a kategóriában, mert ez borzalmasan "gagyi".
V.

(#17) Šolaire


Šolaire
veterán

Nem ismerem a márkát de tetszik én elfogadnám.

“Praise The Sun” \[T]/

(#18) joe979


joe979
aktív tag

Nem vagyok híve az ilyen fajta házaknak, viszont ettől függetlenül, aki bukik az ilyenre, az ezüstős feketés témára, esetleg még kicsit csinosít a táp kábelezésen is, hogy kicsit ilyen nyers legyen a kinézete, azoknak ez igenis jó móka. De azt is megértem, aki sokat babrált ilyen irodai cuccokkal, és simán behány ezektől ... ;]

Szissz

(#19) xEon1337


xEon1337
őstag

Valóban elég konzervatív a dizájn, de azért aki valaha találkozott már élőben a márkával, az tudja, hogy - néhány kivételtől eltekintve - a letisztultság, a hűvös elegancia és a minőség szinonimája.

Jómagam is egy Lian Li házat használok (PC-A04), nem nagyon tudok olyan házat mondani mATX méretben, amire elcserélném. Nagyon elegáns a szálcsiszolt fekete alumínium, bármilyen környezetben megállja a helyét.

"Less but better" - Dieter Rams

(#20) Jim Tonic válasza Viktor81 (#16) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Irodai modellt nem pont úgy értettem, hogy irodába megy, hanem hogy konzervatív megjelenésű.
Amúgy még egésze nagy vállalatoknál is léteznek épített PC-k.
ne égesse magát ebben a kategóriában, mert ez borzalmasan "gagyi" Egyáltalán nem az. Sőt. A házak 95%-a emellett gagyi.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#21) Viktor81 válasza Jim Tonic (#20) üzenetére


Viktor81
senior tag

A "gagyit" ne úgy értsd, hogy a minősége rossz, hanem a megjelenése. Tisztában vagyok azzal, hogy egy fizikai összehasonlításban jól szerepelne szinte bármely gyártó termékével szemben, de az itt megjelent képek alapján ha a LianLi azt mondaná, adnak nekem 100$-t, csak vigyem, akkor sem cserélném le rá a mostani házamat...

V.

[ Szerkesztve ]

(#22) #16939776


#16939776
törölt tag

Annyiért nem rossz, a kategória hasonló méretű társaihoz képest hasonlóan nehéz.
Nincs perforálva a slotok fölött, nem rezgéscsillapító gumi-val vannak felszerelve a ventik gyárilag, frontlap nem túl finom perforációt kapott. Ennyit tudtak spórolni... :))

(#21) Viktor81: aki meg egy belépő árú Lian-Li-re vágyik, az boldogan szaladna haz 100 usd-vel a zsebében.
akkor sem cserélném le rá a mostani házamat... gondolom nem 100 usd-s házad van? :U

[ Szerkesztve ]

(#23) Graphics válasza F e Z o (#3) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Csak ez minosegi.

Attol mert nincs lefestve belul , meg nem gagyi :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#24) Thocy a ZAGY válasza Viktor81 (#4) üzenetére


Thocy a ZAGY
tag

Én pl. potenciális vásárlóközönség vagyok. Egy ház legyen egyszerű, letisztult, mégis minőségi. Majdnem Lian Li lett a mostani is 10 éve, de aztán egy Antec lett végül. Jó szerelni, a gyári ventiknek azóta sincs hangja (meghallanám, mert háklis vagyok rá és a többi komponens is hangtalan).

Nem vagyunk egyformák, és ez így is van jól. Béke! :)

A legtöbb ember nem jut el a ''Miért pont Én?''-től a ''Miért ne?''-ig.

(#25) Viktor81 válasza #16939776 (#22) üzenetére


Viktor81
senior tag

De, pontosan. Egy picit igényeimre szabott CM 690II Adv. házam van sok éve. Kinézetében, funkionalításában ez a ház a kanyarban sincsen hozzá képest. (persze ez ne volt mindig így, én sokat dolgoztam azon, hogy a CM "élhetőbb" legyen) Ismétlem, tudom hogy jobb anyag, lehet, hogy jobb összeszerelés, de rém egyszerű, ahogy ez kinéz.

V.

Thocy a ZAGY
Semmi gond, ez szigorúan a magánvéleményem !
Megjegyzem, hangja az enyémnek sincsen, mert nincsen benne mozgó alkatrész...

[ Szerkesztve ]

(#26) Jim Tonic válasza Viktor81 (#25) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ettől még tény marad, hogy egy Lian Li vs. CM690II összehasonlításban az utóbbi lesz a gagyi. :)
Az a baj, hogy kevered a szezont a fazonnal. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#27) MCGaiwer válasza Jim Tonic (#26) üzenetére


MCGaiwer
addikt

te meg egy nagyon körültekintően megtervezett és előállított kalapács + véső kombót hasonlítasz egy közepes levegős ütvefúróval.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#28) #16939776 válasza Viktor81 (#25) üzenetére


#16939776
törölt tag

Volt olyan házam, amíg ATX méretben versenyeztem. Nekem felületkezelési és egyéb minőségi problémáim voltak a fém vázzal és főleg a műanyag alkatrészekkel, ventivel.

Szerintem nincs értelme összehasonlítani a két házat, teljesen más a rendeltetésük.

~Alama vs. Körte

[ Szerkesztve ]

(#29) stratova válasza Viktor81 (#25) üzenetére


stratova
veterán

A kinézet az ami teljesen szubjektív, bár a CM 690 II sem kifejezetten "csicsás" van akinek tényleg egy minimalista visszafogottabb dizájn jön be, kifejezetten ilyen réteg számára ideális ez a formaterv.
Neked ez kevés és egyszerű másnak meg ez a szép.

(#30) Televan74


Televan74
nagyúr

Festés nélküli jobban bejön! Kicsit kár hogy kevés a kábeleknek a hely.Ha veszek,akkor full moduláris tápot is kell majd vennem. :)

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#31) F e Z o válasza thomeef (#9) üzenetére


F e Z o
veterán

Köszönöm, de Antec Lanboy Air és nem akarok más házat. ;)

H2O über alles!

(#32) Jim Tonic válasza MCGaiwer (#27) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Értő olvasásból nem vagy erős, az látszik. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#33) KAMELOT


KAMELOT
titán

Hát ez 100 dollárt nem ér. Feketére lefesthették volna bévül is jobban mutatna.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#34) Taranti


Taranti
senior tag

Porszűrésről+talpak anyagáról sincs semmi hír. És ha hozzávesszük a forint árfolyamot, ez bizony 30k fölött lesz. Köszönöm, nekem sok.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#35) joe979 válasza Taranti (#34) üzenetére


joe979
aktív tag

Van pedig, az is full minimális ...

Szissz

(#36) jaikah


jaikah
csendes tag

Úristen, ha egy ilyen gép várna minden nap az irodában, inkább felmondanék. Ez egyszerűen ízléstelen.

(#37) ktamask válasza xEon1337 (#19) üzenetére


ktamask
tag

Fractal Design:).

(#38) dfdfdf


dfdfdf
őstag

Nekem tetszik. Ha olcsóbb lenne lehet vennék is egyet. Sajnos nem a magyar fizetéshez gyártják a dolgokat a világban.

(#39) vandeminek válasza ktamask (#37) üzenetére


vandeminek
tag

+1

Egy ablakos Fractal Design Arc Mini R2-t vettem 2014 közepén 23k-ért. Mai napig nagyon tetszik. Lian-Li-ből az említett PC-A04 is tetszetős. Csak az ára majd duplája.

(#40) Jim Tonic válasza ktamask (#37) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ami full műanyag?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#41) hemaka


hemaka
nagyúr

Ez most annyira nem...

(#42) Freezee válasza thomeef (#12) üzenetére


Freezee
senior tag

30.000 Ft-ból tudod mennyi alut lehet venni :D az egész MÉH hálózat megirigyelne. A 3x annyi alu is messze van ettől az ártól... :(

(#43) Aron1988


Aron1988
tag

Kérdésem a következő: Ha egy abszolút noname márka belépőszintű gépháza 30ezer forint, akkor mennyibe kerül egy alsóközépkategóriás márkás ház, ahol a brand-ért is elkérnek felárat?

A budai elit nívóját nem szabad lentebb adni! Mutasd a telefonod, megmondom ki vagy!

(#44) wolfman


wolfman
veterán

Tetszenek a LianLi házak, de van az a fajta letisztultság ami már nem szép.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#45) zolee5016 válasza wolfman (#44) üzenetére


zolee5016
őstag

sry nem válasz akart lenni.......

mégegy semmitmondó formáju, kartondoboz dizájn, csirkelevegőztető lyukakkal...barom(fi)drágán :DDD
Milyen jó,hogy minden síkdizájnra rá lehet fogni ezt a "letisztult " jelzőt.......

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#46) xEon1337 válasza Aron1988 (#43) üzenetére


xEon1337
őstag

Ezt a "noname" kijelentést a Lian Li-re érted? :C :DD

"Less but better" - Dieter Rams

(#47) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Ennyiért már inkább egy jól felszerelt, szintén maszív fractal R5-t vennék. Az is letisztult, mellé pedig ki is néz valahogy..

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#48) Zealot80


Zealot80
tag

"Letisztult és ízléses" :F egyszeru es otlettelen. Nem ertem miert gondoljak sokan hogy cukormazzal bevonva tobb lessz. A mellebeszelest es a hizelgest hagyjuk az angolokra, nekik a kul@ is brilliant. :W

(#49) mekker válasza zolee5016 (#45) üzenetére


mekker
őstag

Lehet nem a legjobb dizájn, de ha az embernek pl. az a célja, hogy egy nappaliba/hálószobába "elrejtse" (értsd: illeszkedjen bele), akkor egy hasonló ház teljesen okés.
Nekem sem tetszik kifejezetten, de jelenleg én is valami hasonló után kutatok (bár nem ebben az árban).

Előbb említett esetben meg kit érdekel a gép belseje, csak legyen szolid, belül maszív - hogy néma legyen -, és ennyi.

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#50) Zsmester89 válasza mekker (#49) üzenetére


Zsmester89
őstag

Jobb áron jobbat is kapsz. Fractal vagy a nemrég megjelent phanteks házak...

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.