Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) sanya821014


sanya821014
csendes tag

Hali, már nem letölthetőek a beta verziók, tudsz benne segíteni, honnan szerezzem be, sehol nem találom.

(#52) Lenry válasza sanya821014 (#51) üzenetére


Lenry
félisten

Milyen béta verziók?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#53) dugo_ válasza Lenry (#52) üzenetére


dugo_
veterán

Szerintem erre gondol, amit Narxis feldobott:
https://archive.org/details/tiny-11-NTDEV

Itt még vannak élő google drive-os linkek. Mondjuk ismeretlen mókolt win-t letölteni, nem is a dev-től azért sok jót nem jelent az álmoskönyv szerint. ;]

(#54) Zamma válasza dugo_ (#53) üzenetére


Zamma
őstag

Á, attól elegáns mozdulattal - jobb váll fölött lazán suhintva - nyugodtan válj meg, mert hazudik! :D

Ezt nézd meg! 1 giga rammal egy fékezett habzású Ghost Spectre (a hangot kapcsold ki, mert az borzalmas) csodákra képes...
És erről nem hallasz olyat hogy szidják. Mondjuk nem is feltétlenül gémereknek készül...

(#55) Krystal_s válasza Zamma (#54) üzenetére


Krystal_s
addikt

Erről sem hallottam rosszat. Nagyon meggyőző és tényleg gyorsnak tűnik a videók alapján.Windows X-Lite Bár én nem mertem feltenni a régi gépemre. :))

(#56) Zamma válasza Krystal_s (#55) üzenetére


Zamma
őstag

Igen, FBConan is nagyon komolyat alkotott (ilyen címmel csak érdekes lehet: Can we play Games at 4K on a Low-End PC?), figyelemmel kisérem jó ideje a Team OS-en a ténykedését, bár én még nem raktam fel, de simán felraknám azt is, teljesen megbízható mindkettő.

Sok herélt/tákolt windowsnál általános probléma szokott lenni hogy a windows update nem működik, vagy nyelvi fájlok nem települnek és csak angolul vagy oroszul hajlandóak működni...
Ezeknél ilyen gond biztosan nincs, folyamatosan fejlesztik / optimalizálják ezeket.

Akit érdekelnek a fékezett habzású Windowsok ezt a YT csatit ajánlom a figyelmébe.

[ Szerkesztve ]

(#57) foxshoxable


foxshoxable
újonc

Sziasztok!

Asrock Z390 Steel Legend alaplap, Intel Core i9-9900k és valamiért nem engedi frissíteni a jogtiszta Win10-et. Biosban a Trusted Computing enabled. Esetleg valamit kihagytam?

Üdv Gergő

(#58) Lenry válasza foxshoxable (#57) üzenetére


Lenry
félisten

Uefi boot van? Secure boot aktív?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#59) Geller72


Geller72
veterán

Q1:Szia. Adott egy win-es samu tab, amin a proci miatt (csak és kizárólag) elhasal a w11-re való update. Most w10 van rajta. Ezt hogy tudom megkerülni?

Q2: adott egy régebbi 8500-al szerelt vas, amin w11 pro van, ezen frissül is a nem olyan régiben kiadott nagyobb frissítés. Viszont van egy csont új vasam, ryzen 7600-al, amin meg nem akar lefutni ugyanez az update? Solution?
Előre is köszönöm.
:R
Geller

(#60) Lenry válasza Geller72 (#59) üzenetére


Lenry
félisten

A1: mit jelent, hogy a processzor miatt? milyen proci van benne?

A2: "nem akar lefutni" - vagyis elindítottad kézzel és hibát dob vagy nem jelenik meg a frissítések közt? utóbbi esetben vagy megkeresed KB szám alapján és letöltöd, lefuttatod kézzel, vagy vársz, és előbb-utóbb megjelenik.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#61) Geller72 válasza Lenry (#60) üzenetére


Geller72
veterán

A1:m3-6Y30. Minden más megfelel az ellenörzési lista feltételeinek.

A2:Az új gép esteén ez fogad:
Eléggé ismert hiba, ahogy utánaolvastam a hibakód alapján, persze simán benne van, hogy semmi köze a hibának ahhoz, amit az MS csóka írt:

Lefordítva:
"
Helló
A 0x800706be hibakód egy Windows hibakód, amely akkor jelenik meg, amikor a rendszerfájlban probléma van. Ezt a hibát más Windows-kompatibilis szoftverek és illesztőprogram-gyártók is jelezhetik. Ez egy általános hiba, amely rosszul konfigurált vagy sérült rendszerfájlra utal.
Számos módszer létezik a probléma megoldására:
Futtassa a Windows Update hibaelhárítót: Nyomja meg a Start gombot, majd kattintson a Beállítások (fogaskerék ikon) > Frissítés és biztonság > Hibaelhárítás > További hibaelhárítók > Üzembe helyezés és futtatás alatt válassza a Windows Update > A hibaelhárító futtatása lehetőséget.
Győződjön meg arról, hogy a Windows Update és a Background Intelligent Transfer szolgáltatások elérhetők és futnak: Kattintson a Start gombra, írja be a services.msc parancsot a Keresés indítása szövegmezőbe, majd kattintson a services.msc elemre a programlistában. Kattintson duplán a Background Intelligent Transfer Service elemre. Ha az indítási állapot listán a Leállítva, kattintson a Start gombra, majd kattintson az OK gombra. Ha az állapot Fut, kattintson a jobb gombbal, majd válassza az Újraindítás lehetőséget. Kattintson duplán a Windows Update elemre. Ha az indítási állapot listán a Leállítva, kattintson a Start gombra, majd kattintson az OK gombra. Ha az állapot Fut, kattintson a jobb gombbal, majd válassza az Újraindítás lehetőséget.
Futtassa az SFC-t és a DISM-et a rendszerhibák és a sérült fájlok ellenőrzéséhez.
Állítsa vissza a Windows Update összetevőit.
Ha a probléma továbbra is fennáll ezeknek a módszereknek a kipróbálása után, érdemes lehet helyben történő frissítést végrehajtani."
Még nem futtattam le, amit írt, megvárom, te mit válaszolsz.. :)

(#62) Geller72


Geller72
veterán

Nem mellesleg ez a frisstés elég gáz:
[link]
[link]
Mondjuk a második link esetében nekem nem is az a hibakódom, amit említ, de szerintem ez nem relaváns.. :U

(#63) Geller72


Geller72
veterán

Nos, szóval akkor ezt a proci problémát nem lehet ezek szerint kikerülni..(?).
:(.

(#64) jeni


jeni
félisten

Az értéket hogyan tudom átállítani 1-re?
Sehogy se tudom a beírás után ezután állítani 1-re.
Vagy 0 vagy több értéket tesz oda.
Hiába írom be a laptop billen.

BypassTPMCheck
BypassSecureBootCheck

mindkettő értéke 1 legyen.

[ Szerkesztve ]

(#65) Lenry válasza jeni (#64) üzenetére


Lenry
félisten

Létrehozod, duplakattintás a létrehozott kulcsra, előjön egy kis ablak, oda írod be

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#66) jeni válasza Lenry (#65) üzenetére


jeni
félisten

Az meg volt de maga a beirás nem jó. 1 nem veszi be mint értéket. Próbálkozásra 10 vesz be.
Ha 1 vagy 01 bírom akkor is hiba van.

(#67) Lenry válasza jeni (#66) üzenetére


Lenry
félisten

Csinálj már légyszi egy fotót

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#68) Geller72 válasza jeni (#66) üzenetére


Geller72
veterán

Biztos, hogy megfelelő típusu kulcsot hoztál létre? :U

(#69) jeni válasza Lenry (#67) üzenetére


jeni
félisten

fater gépén a telken van,legközelebb rakok fel képet
Geller72
útmutató alapján csináltam

(#70) Geller72 válasza jeni (#69) üzenetére


Geller72
veterán

A 01 biztos, hogy nem jó. Szal visszatörlöd és nem fogadja el az egyest? Nekem eddig ez nem okozott soha gondot, ez a része ment. ;).

(#71) RandomName


RandomName
aktív tag

Félve kérdezem, mert annyira nem vagyok benne....
Nem egyszerűbb felvenni az Insider-be a fiókot?
Én anno valamikor kaptam az MS-től, egy W7-W8 körül az insider tevékenységért W* licencet, és az akkori Asus X54H-n végül W11-ig jutottam. (W* licenc, az kb annyit jelent, hogy hogy az akkori W verziótól kezdve azon a hw-n amíg fut, addig ingyen frissíthetsz a végleges változatokra, nem tudom mi volt a hivatalos neve, én hívom így.)
Ez ha most veszed fel az Insider vonalat akkor nem lehet, hogy ugyanúgy enged frissíteni? (Persze csak Insider build-re).

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#72) jeni válasza Geller72 (#70) üzenetére


jeni
félisten

ez az amit 1-re nem tudok átírni.

(#73) jeni válasza jeni (#72) üzenetére


jeni
félisten

meg lett
:)

(#74) Lenry válasza jeni (#73) üzenetére


Lenry
félisten

És mi volt a gond?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#75) jeni válasza Lenry (#74) üzenetére


jeni
félisten

a leírásban nem szerepel ez ott kimaradt. :U

én meg a jobb klikk utána Bináris adatok módosítása... katt mindig-ez így nem jó.
azon a Módosítás... klikk katt ,hogy értéket váltsunk.

(#76) csaszizoltan


csaszizoltan
csendes tag

Sziasztok!
Nekem most pont az ellenkezőjére lenne szükségem. Azon a gépen, amihez hozzájutottam, van TPM 2.0 plug hely, de nem volt betöltve. Valamilyen módon a gép korábbi, sajnálatos módon már el nem érhető tulajdonosa telepítette a win 11-t számomra is legálisan, a legjobb emlékem szerint a rendszer egy olyan funkciójával, amihez nem kellett ehhez telepítőlemez, de minden inicializálva lett. Azóta hozzájutottam egy TPM 2.0 kis bizbaszhoz, a tpm.msc az állapotot üzemkésznek, a gyártó nevét INTC, verzióját 403.1.0.0 specifikáció verzióját 2.0-nak nevezi, nyilvánvaló, hogy be van csapva valamilyen módon a szoftver, az OS, mert a dugasz nincs benne, az még csak a kezemben van, várakozván arra, hogy felismerhető és a win 11 majd teljes értékűen használható legyen. A modul neve:
GIGABYTE alaplap TPM modul (GC-TPM2.0_S 2.0)
az alaplap
Gigabyte B360 HD3
Kérlek benneteket, hogy segítsetek, hogyan juttathatom az OS tudomására, hogy most már létezik egy TPM modul!

- Kivel és mit iszik Orbán? - Tök mindegy! Sörös vagy boros, csak közel legyen Soroshoz.

(#77) Lenry válasza csaszizoltan (#76) üzenetére


Lenry
félisten

Milyen processzorod van?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#78) Lenry válasza csaszizoltan (#76) üzenetére


Lenry
félisten

Mindegyis, valószínűleg a processzorod - a ma aktuálisnak mondható összes többihez hasonlóan - tartalmaz beépített TPM modult, a Windows is ezt látja és használja. Az INTC az INTel Corporationt jelöli.

Külön eszköz beszerzésére emiatt semmi szükség nem lett volna.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#79) csaszizoltan


csaszizoltan
csendes tag

Azta! Nagyon köszönöm. A proci:
Intel Core i3-9100F
, de azt írják mindenhol, hogy 8. generációs proci kell, meg i9 meg i7 vagy i5 (ha van olyasmi), de a html-ként kilistázott hardverprofilban nincs a proci mellé (alá) írva a TPM megléte. Ha tudsz küldeni egy linket a proci ilyetén képességeiről, hogy elhiggyem, hogy most hülyeséget csináltam, azt is nagyon megköszönném

- Kivel és mit iszik Orbán? - Tök mindegy! Sörös vagy boros, csak közel legyen Soroshoz.

(#80) Lenry válasza csaszizoltan (#79) üzenetére


Lenry
félisten

Külön olyant nem találtam hirtelen, egyébként Inteléknél PTT (Platform Trust Technology) néven fut, a BIOS-ban is így keresd

Egyébként a Microsoft felsorolja a Windows 11 által támogatott processzorok közt a 9100F-et.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#81) csaszizoltan válasza Lenry (#80) üzenetére


csaszizoltan
csendes tag

Mégegyszer köszi! Sokat lendítettél előre.

A HWINFO html dumpja tényleg PTT-ként (és nem TPM-ként) Capable-vel jelöli, így már több forrásból is meggyőződtem arról, hogy "előbb kérdezz, aztán cselekedj" megállja néha a helyét.

Tudok-e valamiben viszontsegíteni (Intel assembly, Python)?

- Kivel és mit iszik Orbán? - Tök mindegy! Sörös vagy boros, csak közel legyen Soroshoz.

(#82) Geller72 válasza csaszizoltan (#81) üzenetére


Geller72
veterán

Kellene nekem egy full magyar LLM .gguf kiterjesztéssel, “betanítva”, link elég lesz a letöltéshez, LM studio kompatible legyen. 😂🙏🤜🤛 :R (Vicc vót, de tényleg jó lenne. 😂😂).

(#83) zorzy4


zorzy4
őstag

Sziasztok!

Ha egy 3.gen i5 gépen win 11 fut, de a főverzió frissítést nem engedi már, arra mi a megoldás?

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#84) Lenry válasza zorzy4 (#83) üzenetére


Lenry
félisten

Nem engedi?
Mi történik? Mi nem történik?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#85) zorzy4 válasza Lenry (#84) üzenetére


zorzy4
őstag

Közben látom ott a leírás.
De ezt c:\$WINDOWS.~BT\Sources\ valahogy nem találom.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#86) zorzy4 válasza zorzy4 (#85) üzenetére


zorzy4
őstag

Na meg is találtam, de ugyanúgy nem engedi telpíteni. Pedig felülírtam a fájlt.

[ Szerkesztve ]

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#87) zorzy4 válasza Lenry (#84) üzenetére


zorzy4
őstag

Egészen pontosan, azt írja ki, "nem lehet ellenőrizni, hogy ez a gép, megfelel".

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#88) Lenry válasza zorzy4 (#87) üzenetére


Lenry
félisten

Akkor úgy tűnik változtattak a frissítőn, már nem lehet ezzel a trükkel átverni.

Majd utána nézek valamikor, hogy mi az aktuális módszer és frissítem a leírást

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#89) zorzy4 válasza Lenry (#88) üzenetére


zorzy4
őstag

Sikerült azóta 3 gépen is, Köszönöm!

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.