Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Recon666


Recon666
Közösségépítő

El kell menni orvoshoz és kivizsgálni, csak ott tudnak biztosabbat mondani, nem csak találgatni. Én sem szeretem, de jobb megelőzni a bajt.

(#2) tommjee


tommjee
senior tag

Hát inkább menny el ! De komolyan !

(#3) Lauda


Lauda
félisten

Ne menj sehova, inkabb netezz tovabb nyugodtan.

(#4) Lenry válasza Lauda (#3) üzenetére


Lenry
félisten

eddig ez az ötlet tűnik a leghasználhatóbbnak :D

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#5) koshmar


koshmar
őstag

Menj el szerintem... és szard le, mit mond Lauda.

Én is utálok orvoshoz menni.
A rendelő/kórház szaga.
A sok beteg ember.
Olyan érzéseket kelt bennem, amiket nem tudok leírni. Furcsa.

Psychonaut: Lauda értelmi szintje kevés az irónia gyakorlati használatához. ;]

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#6) Psychonaut válasza koshmar (#5) üzenetére


Psychonaut
addikt

és szard le, mit mond Lauda
Te meg lapozd fel az Ertelmezo keziszotarat az "ironia" szocikknel. ;]

(#7) Lauda válasza Lenry (#4) üzenetére


Lauda
félisten

Kerdes megoldva. :D

Psychonaut Majd ha felno, megerti. ;]

[ Szerkesztve ]

(#8) .bableWes


.bableWes
őstag

nemtudom, hogy mennyire sozod az ételeket, de ha igen akkor azonnal szokj le a sorol. nekem is ez volt fél éve, hogy magas vérnyomás+fejfájás ami nagyon erös volt és amint leraktam a sot 1héten belül elmult. mostis elöjön ha sozom az ételt

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#9) Pala


Pala
veterán

A rendszeres és visszatérő végtagzsibbadás inkább keringési zavarokra (elégtelenségre) utal. Én személy szerint a táplálkozásodban keresném a hibát, merthogy a fentiek alapján van benne, ez egészen biztos...

(#10) akom


akom
senior tag

"Élj úgy, mintha ma lenne az utolsó napod." Mahatma Gandhi

:R

(#11) Gergő_


Gergő_
őstag

ha sokat ülsz akkor egy nyaki csigolya is nyomhatja az ideget és okozhat zsibbadást, nekem is csinálja az alsó két ujjam mindkét kezemen szokott zsibbadni. a fejfájásra nincs tippem. tényleg menj el orvoshoz!

(#12) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Nekem van még 4 napom hátra és műtenek.

(#13) Lenry


Lenry
félisten

(#8) .bableWes semennyire sem sózok, sőt: édesanyám kifejezetten kevés sóval főz (alaptézise, hogy könnyen utólag sózni, mint a sósat javítani), így azt szoktam meg. ha valami kicsit sósabb, mint kellene, köhögök tőle.

(#9) Pala nem vagyok az egészséges táplálkozás mintapéldája. :N sosem reggelizek (mert inkább annyival tovább alszok, plusz felkelés után nem is kívánom az ételt), így az ebéd az első étkezése a napnak. az mindig főtt kaja, általában valami kajáldában, és a heti 1 McDonald's vagy Burger King is szinte mindig megvan.
estére általában valami hideg kaja, vagy akkor is elmegyek valahová, ilyenkor esélyes a Burger, illetve heti egy pizza.

(#10) akom akkor mindennap túl sokan halnának meg, plusz a fene akar mindig búcsúzkodni :D

(#11) Gergő_ reggel 8-tól éjfélig (persze megszakításokkal) üldögélés soknak számít?

(#12) SymbianOS lemaradtam. miért műtenek?

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#14) koshmar válasza Kolondrum (#12) üzenetére


koshmar
őstag

Engem is műtöttek már, jóindulatú daganattal.

Lenry: Ha reggel nyolctól éjfélig ülsz, akkor már egyéb fizikai tüneteid is lehetnének.
Kérlek, mondd azt, hogy végig egyenes háttal ülsz. :)

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#15) eXodus válasza Recon666 (#1) üzenetére


eXodus
őstag

El kell menni orvoshoz és kivizsgálni, csak ott tudnak biztosabbat mondani, nem csak találgatni

Hát én ezt nem jelenteném így ki...

(#16) Lenry válasza koshmar (#14) üzenetére


Lenry
félisten

szeretnéd, hogy hazudjak? :)

a vállam magasságában mindenféle izom fáj már vagy 5 éve (főleg, ami a nyakamból ível le a vállamhoz, azt hiszem csuklyás izomnak hívják), de megszoktam, majd egyszer annak a javítására is sort kerítek, de most az kevéssé zavar.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#17) Lauda válasza Lenry (#16) üzenetére


Lauda
félisten

Azert, mert nem mozognak eleget, letapadnak, vagy hogy hivjak. Kellene valamit sportolnod, mondjuk az uszas igen jo lenne ra. ;)

(#18) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nekem anno olyanom volt, hogy végigaludtam 24 órát a buszon osztálykirándulásból hazamenet, és arra ébredtem, hogy nincs jobb kezem. Teljesen lezsibbadt. Másnap már csak a kisujjam meg a gyűrűsujjam jobb fele zsibbadt, úgyhogy tudtam nagyjából használni a kezem, bár írni azért nem nagyon, szerencse (?) hogy nyár volt.
Elmentünk orvoshoz, és kiderült hogy a buszon a klíma fújta a hideget a nyakamra, és szépen lefagyasztotta az ideget. Gyógymód nincs, csak idő kell. Igaza volt, kb egy hónap múlva el is múlt. :U És azóta még manapság is nagyon szeret csak úgy elzsibbadni, kész öröm érezni.

Szóval van klíma a munkahelyeden? Lehet az okozza. Édesapám is eléggé "allergiás" rá, neki anno a fülét cseszte el a klíma a céges autójában, több hónapon keresztül kezelték. :(

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#19) Lenry válasza lezso6 (#18) üzenetére


Lenry
félisten

van légkondi az irodában, pont alatta ülök, de idén még nem üzemeltük be. :N

egy barátomnak egy kocsiban (vagy vonaton) alvás közben fagyasztotta az arcára a mosolyt a szél, azóta is furcsán kacsint :)

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#20) vans? válasza lezso6 (#18) üzenetére


vans?
őstag

En tusszogni kezdek, es raz a hideg, ha be kell kapcsolni a klimat a kocsiban. Edesanyam fule nem birja a lehuzott ablakot, ugyhogy ha vinnem kell valahova, marad a klima...

hábm bábm

(#21) Csemike


Csemike
csendes tag

Háziorvosod ott van, ahol te akarod, nem kell hozzá lakcím. :N Úgyhogy válassz egy szimpatikusat ott Szegeden, és ezeket mind mondd el neki.

(#22) Lenry válasza Csemike (#21) üzenetére


Lenry
félisten

ez tuti? nem úgy van, hogy a lakóhely szerinti körzeti orvoshoz tartozol? nem értek hozzá, de ha tényleg nem kell hozzá az okmányirodában sz***nom, akkor az csak jó :)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#23) szőröscica válasza Lenry (#22) üzenetére


szőröscica
addikt

Alapból besorolnak valahova, de te elhozhatod a kártyádat, és mehetsz máshoz.

(#24) Csemike válasza Lenry (#22) üzenetére


Csemike
csendes tag

Szabad orvosválasztás van, ahogy szabad iskolaválasztás, stb. 21 éve vége a nagy körzetesítéseknek. :D

(#25) mrlt


mrlt
tag

Nekem is fájtak a vállaim és a hátam, amikor itthon ültem 3 hónapot munkanélkülin, és napi 24 órából 26-28-at gépeztem :U, de aztán lett helyem az önkormányzatnál ilyen karbantartó-mindenes emberként és majd egy évig napi 6-7 óra veretés egy ilyennel megtette a hatását. :K 2 hétig izomláz, aztán újra friss és fitt lettem. :)

A zsibbadás amúgy gerincprobléma is lehet, egy kollégámnak kétoldali gerincsérve volt az egyikről a jobb keze, a másikról a bal lába zsibbadt, 32 évesen olyan volt már mint egy 100 éves öreg bácsi, azóta megműtötték és felépült, de még mindig hozzáírhat 20 évet a korához.

Go Pack Go!

(#26) manoarc


manoarc
senior tag

Szerintem legelső lépésben mérj 1 vérnyomást :U

{。^◕‿◕^。}

(#27) Lauda válasza manoarc (#26) üzenetére


Lauda
félisten

Irta, hogy az jo.

(#28) #27483136 válasza Lenry (#22) üzenetére


#27483136
törölt tag

Hány éves vagy?

(#29) Dany007


Dany007
veterán

Én vérnyomásra tippelek. Bár sokminden más is lehet.
Ha magas a vérnyomás(od) akkor többnyire a tarkónál kezd el fájni az ember feje.
Amúgy érdemes lenne mérni, hogy mennyi az annyi. Mert pl b.nőmnek picit alacsony volt a vérnyomása amikor migrénes erősségű fejfájás gyötörte. Ivott rá egy kávét és elmúlt.
Ha időben és korán elkezdik kezelni az esetleges magasvérnyomást, akkor könnyen és gyorsan beállítható. Én ~ fél évig szedtem valamit magasvérnyomásra, de abból is csak egy fél bogyót naponta. Aztán szépen beállította tökéletes értékre. Pár hónap után már nem szedtem semmit.

Ha vérnyomás mérőt veszel - márpedig szerintem kellene - akkor csak felkarosat vegyél, abból is a jobb márkákat pl omron. Lidülös csuklós szart meg semmiképpen sem.
Én is azzal kezdtem. Aztán gyorsan rájöttem, hogy amilyen magasságban tartom a kezem - méréskor - úgy változik az érték. Persze, elvileg a szívvel egy vonalban kéne tartani, de könyörgöm... ki fogja azt méricskélni meg mi a biztosíték rá, hogy holnap után is centire pontosan ott tartod majd... mind1. ~ 10k körül van egy felkaros mérő, annyit megér.

(#30) Lenry válasza Dany007 (#29) üzenetére


Lenry
félisten

nekem is a vérnyomás volt az első 17 tippem, még a tarkónfájás is stimmel, plusz mindkét nagyanyám igen magas vérnyomással rendelkezik, és ha jól tudom, akkor ez örökletes, de minden mérésnél teljesen normális értékeket mutatott a műszer. de ha elmegyek ovoshoz, akkor gondolom ő is meg fogja mérni, az meg csak hiteles lesz már...

(#28) ELP 22

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#31) polonic


polonic
félisten

Azért az elgondolkodtató, hogy 22 évesen már a vállad fáj meg zsibbad a karod.
Az egészségtelen életmód jelei.
Kezdj el valamit sportolni, mozogni minél hamarabb.

(#32) koshmar válasza Lenry (#16) üzenetére


koshmar
őstag

Nem, jobb is, hogy az igazat mondtad. :)

Azt hittem, több fizikai tüneted is van.
Én konkrétan a szemedre gondoltam.
Meg lehet ezt szokni?

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#33) JoeYi


JoeYi
őstag

egy csintkovács túrát is próbálhatnál, lehetséges hogy vmi olyan feszültség van a gerincedben ami okozza az izom és fejfájást is

(#34) Lenry válasza koshmar (#32) üzenetére


Lenry
félisten

jah, a szemem tökéletes, nemrég voltam szemésznél

(#31) polonic nos, igen... épp komolyan fontolgatom az életmódváltást :)

(#33) JoeYi ezen is gondolkoztam, hogy keresni kell egy masszőrt/csontkovácsot... van egy egészségkártyám, egész csini összeg megy rá havonta cafeteria címén, valamire úgyis el kell költeni :)

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#35) #27483136 válasza Lenry (#30) üzenetére


#27483136
törölt tag

A gyomrod nem szokott fájni? Vagy enyhe hányinger, esetleg olyan érzés, mintha farkaséhes lennél. Vagy, mintha kő lenne benne. Puffadás?
Kis megmagyarázhatatlan fájdalmak, sajogások, ujjbegyek, lábujjak, vagy hasonló területek.
A vállad milyen módon fáj? (Milyen érzésed van?)

(#36) Lenry válasza #27483136 (#35) üzenetére


Lenry
félisten

a gyomrommal semmi gond nincs, a felsorolt tünetek egyike sincs.

megmagyarázhatatlan fájdalmak: a héten néhány napig a bal combomban volt egy olyan érzés, mintha valaki benne felejtette volna az injekciós tűt, de más nem jut eszembe.

a vállam nem is tudom. ha megnyomom fáj, nem vészesen, de fáj. mintha izomlázas lenne, vagy egyszerűen csak fáradt. nem tudom igazán mihez hasonlítani.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#37) #27483136 válasza Lenry (#36) üzenetére


#27483136
törölt tag

Lehet, hogy csak az "emberréválásod" kisérő tünetei.
De figyelj oda.
Gondolom a kerékpározással fizikailag nincs gond. Esetleg stressz, túlhajtás (akár bulis) életmód....
Egy koleszterin szintet/vérképet sosem árt megnézetni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.