Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) iSonic válasza Lenry (#48) üzenetére


iSonic
addikt

koleszterinre, tessék szedni örölt szőlőmagot, amit keverj el vízbe.. legjobb házi patika :)

úszást meg tessék elkezdnei, főleg a mell és a hát úszást csináld, mert az lassabb és az elején jobban felveszi a ritmust a szervezeted, ha már bemelegettél, akkor mehet a gyors és HA tudod, akkor a pillangó.. lényeg, hogy folyamatosan ússzál és csak kis intervallumokra állj meg.. vagy leúszol mondjuk 10 hosszt és utána egy nagyobb pihenés :)

(#52) darál0w válasza Lenry (#48) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

könyökömtől indult a zsibbadás...szal gondoltam ott a hiba...alápátnáztam magamnak...azota nem fáj :D

az egész alkarom also része el volt zsibbadva + 3 ujjam. a mutato és a nagy ujjam az hibamentesen üzemelt :D

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#53) Juliuska


Juliuska
senior tag

Bocsika, h én is belevaúúÚ, de 21 év (küzdő)sporttal + n x éves edzői múlttal a hátam mögött muszáj tudatnom Veled, ha teheted, ne állj tovább ellent az itt felszólalók jó szándékból írott tanácsainak, mert többüknek bizony igazsága vagyon: a tüneteid leginkább keringési problémákra utalnak.
Mellőzve mindenféle szakmai balablát:
1. a tarkótájéki fájdalom leggyakoribb kiváltója az esetek többségében a váll izmainak feszülése, ami által kevesebb vér jut az agyba -> érdemes volna egy masszázs egy kis 50 kg-os távol-keleti hozzáértővel karöltve. Azért happy finis-t lehetőleg ne kérj, mert a Párod tutira agyonver, ha megtudja, h mit kértél... :D

2. az úszás/futás remekül átmozgatná a vélhetően letapadt izmaid többségét is, ami ugyancsak segítene a keringésed normalizálásában.

3. lehetőség szerint olyan mozgásformát válassz, ami egyéniségedhez a leginkább passzol (de ha most mondjuk a sakkra gondoltál, inkább keresgélj tovább ;] )

4. azért a vitaminokkal nem árt óvatosan bánni, mert egyesek túlzott szedésével, sok egyéb jelenség mellett, akár más vitaminok kiürülését is okozhatod (a vízben oldódókkal játszhatsz nyugodtan, a zsírban oldódókkal viszont inkább ne) a B6-tal az a baj, h NEM CSAK a 6-os létezik a B-vitaminok között, s ennek aránytalan túlzásba vitele hosszabb távon a többi relatív hiányához vezethet ami újabb hiánytüneteket/~betegségeket okozhat.

5. jah és még egy uccsó: ha nem tudsz főzni, hát edd nyersen! ;)

Megjegyzés: írásom kiegészítésre/további magyarázatra szorul, kérlek, olvass utána.
Eredményes gyógyulást!

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#54) Lenry válasza Juliuska (#53) üzenetére


Lenry
félisten

1. és 2. pont már folyamatban :)
3. az úszást választottam. nyáron elég sokat voltam strandon, ahol nagyon sokat úsztam, és rájöttem, hogy szeretek úszni :D
4. külön vitamintablettákat nem szedek.
5. nehezen képzelem el, hogy el tudnék bánni egy nyers marhalábszárral :DDD

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#55) Juliuska válasza Lenry (#54) üzenetére


Juliuska
senior tag

:D :D :D
ööö... izé... a nyers kaja alatt a növényi eredetű táplálékokat értettem... :U
(no persze most, h jobban belegondolok a marha + füvet eszik ;] )

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#56) Eastman válasza fordfairlane (#25) üzenetére


Eastman
őstag

Ott a pont!

A karfonat, majd az ujjak hegyéig futó idegfonat(ok), idegpályák mind-mind a nyaki gerincszakaszból erednek. Egy vázlatos és elnagyolt rajz az idegrendszerről:

Katt a nagyításért!

Az ábrán ugyan az ülőideg van pirossal kiemelve, de jól láthatóak a nyaki szakaszból kétoldalra szimmetrikusan a karokba futó sárga idegpályák.

Itt egy ábra a dermatómákról:

Abból pl., hogy melyik ujjad, a karod melyik része zsibbad, lényegében vissza lehet csekkolni, hogy mely csigolyával, idegpárral lehet a gond.

C - cervikális (nyaki) gerincszakasz (7 db)
T - thorakális (háti) gerincszakasz (12 db a 12 pár bordával)
L - lumbális (ágyéki) gerincszakasz (5 db)
S - szakrális (keresztcsonti) gerincszakasz

(5 db csigolya összecsontosodva)

Masszázzsal, helyes tartással, sporttal (pl. úszással) ezek a tünetek gyönyörűen oldhatóak. ...persze nem egy-két hét alatt. Kitartás, türelem!

...ja, csontkovácsot nem ajánlok! Csak ha orvos!
Erőteljes kimozgatást a világ azon részén ahol zöldebb a fű, csak orvos végezhet! Nyakon pláne.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#57) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Nagyon jó írás, kevésbé jó témáról. Legjobbakat. Szomorú, hogy ha én is sorra veszem az elmúlt 5 év orvosi tapasztalatait esetemben, akkor ha nem műtét és sürgősségi eset volt(összvissz 2), akkor értékelhetetlen amit nyújtottak. Szerencsére a műtét csillagos 5-ös volt, utána a lábadozás/ellátás/nővérek már kevésbe, de a fontos része jól ment.

Nekem izületi problémáim voltak/vannak, de amikor még csak "gyerekfejjel" bemegy az ember, hogy Jó napot, már... ez és ez a konkrét problémám, akkor a válasz az, hogy igen-igen, fiatalember a növés! Kenje a hátát, elmúlik! Persze, tizenpár év izületgyilok sport után biztos a növés :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.