Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gamek!ller


gamek!ller
senior tag

De szomorú :O

(#2) JoeYi


JoeYi
őstag

szép

(#3) Móci


Móci
addikt

Nagyon szép, le a kalappal! :R

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#4) Zsom!


Zsom!
tag

Szép lett! :C

(#5) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Kedvenc vasam, kíváncsi leszek a végeredményre. :R

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#6) Zolaash


Zolaash
aktív tag

Nájszedli.

Rip and tear

(#7) madstunt


madstunt
addikt

a nohab az egyik legszebb mozdony :)

(#8) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

én nem szeretem a nohabot :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9) lezso6 válasza Mr.Csizmás (#8) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

És a halat?

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#10) Mr.Csizmás válasza lezso6 (#9) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

do you like fishsticks? :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#11) Lenry


Lenry
félisten

:R mindenkinek

a vezetőfülke nagyon szenvedős...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12) Mr.Csizmás válasza Lenry (#11) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

sok apró izé, ugye?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#13) Lenry válasza Mr.Csizmás (#12) üzenetére


Lenry
félisten

bizony.

főleg, mert először úgy számoltam, hogy elég lesz sok mindent egyszerűen odafesteni textúrában, aztán most rájöttem, hogy nagyon szarul néz úgy ki, így most kimodellezek mindent

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#14) Mr.Csizmás válasza Lenry (#13) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

bumpmapping? :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#15) szablya


szablya
tag

Én csak Taurust láttam belülről (Széchenyi), de a NoHAB is biztos nagyon szép lehet :K

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#16) madstunt válasza szablya (#15) üzenetére


madstunt
addikt

az úgy van hogy minden mozdony szép :D

(#17) szablya válasza madstunt (#16) üzenetére


szablya
tag

Igazad van :B

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#18) zsoldi80


zsoldi80
tag

Mennyit utaztam én ilyenen, még a 80-as évek közepén, még a típusszámra is emlékszem M61-003 és az M61 előtt vörös csillag volt. Milyen szép volt. Ki tudja hol lehet most...

(#19) Mr.Csizmás válasza zsoldi80 (#18) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

M61 003 selejtezve 1988-ban, üzemképesen (!!). szétbontása után a motorját M61 010 kapta meg.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#20) Lenry válasza zsoldi80 (#18) üzenetére


Lenry
félisten

ő volt az első áldozata a Nohab tisztogatásnak
selejtezve 1988 december 21-én.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#21) zsoldi80 válasza Mr.Csizmás (#19) üzenetére


zsoldi80
tag

Nem semmi...Üzemképesen szétbontva... :O

(#22) Lenry válasza zsoldi80 (#21) üzenetére


Lenry
félisten

azóta sem értem, hogy akkor miért kellett ennyire sürgősen megszabadulni tőlük.
nyugatiként a szocializmus alatt sem bántották, akkor a rendszerváltás után miért nem maradhattak?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#23) zsoldi80 válasza Lenry (#22) üzenetére


zsoldi80
tag

Mert emlékeim szerint a General-Motors gyártotta hozzá a motort és ez az elvtársaknak nem tetszett. Persze, akkor miért vették meg? Bár lehet, rosszul emlékszem, mintha a csehszlovákoknak is valami köze lett volna hozzá, meg a svédeknek is. Mindegy...régen volt.

(#24) Lenry válasza zsoldi80 (#23) üzenetére


Lenry
félisten

svédek gyártották.

és épp ezt mondom: megvettek belőlük 20at a 60-as években, aztán az oroszok legyártották a Szergejt (M62), onnantól azt kellett venni.
de a Nohabokat nem bántották. bár többet nem vettek belőlük, de karban voltak tartva, közlekedtek, minden rendben volt.
aztán a szocializmus után dobálták ki őket, amikor már a "baráti" szovjet nyomás is megszűnt.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#25) zsoldi80 válasza Lenry (#24) üzenetére


zsoldi80
tag

Ez valóban érthetetlen. :K

(#26) Csemike


Csemike
csendes tag

Óóóó! A Nohab! :)) Gyerekkoromban még Nohab húzta a vonatunkat Almádiba. Aztán kétezer környékén nyugíjba küldték őket. :( Pedig ez a dizájn... :) Százszor szebb, mint a jellegtelen Szergej és a Piroska.

(#27) kingabo válasza Lenry (#24) üzenetére


kingabo
őstag

Én valahol régen azt olvastam, hogy külön fütőkocsit (rezsót) is kellett vinnie, mivel azzal tudták a fűtést a kocsikban megoldani. (az oldalt sajnos nem találom :W ) Ahhoz hogy a mozdony átálljon a másik végére 3 vágányra van szükség:egyiken maradnak a kocsik, a másikra átkerül a rezsó, a harmadikon átmegy a kocsik másik végére a mozdony; felveszi a rezsót és csak utána kapcsolják csak rá a kocsikat. Ez egyrészt hosszú idő volt, másrészt nem mindenütt állt rendelkezésre ennyi (szabad) vágány. Persze lehet, hogy ez csak "publikus" indok volt. Mondjuk ettől még nem kellett volna őket szétvágni. :(((
Nekem is "hiányzik" ez a mozdony, pedig csak 2x éves vagyok. :(
Ja és marha jó lett a modell. :U

[ Szerkesztve ]

(#28) Mr.Csizmás válasza kingabo (#27) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

igen, mivel a nohab csak gőzfűtést tudott, de azt már 199x-ben megszüntették a mávnál. ez hülyeség, hogy a rezsó miatt vonták volna ki.
a rezsó üzem a nohabok után is élt, és virult, mert pl. a venezia EN-t, amikor győr-csorna-szombathely-szentgotthárd útirányon vitték a 2000-es években (sokat jártam vele) akkor mindig a következő volt a felállás: remot M62, VFK, és a stokk. visszafele ugyanez, csak a szergej csinált egy éjszakai tehert a rezsóval együtt. az a vonat túl nagy terhelésű volt 100/100-as menetrendre az M41-nek, de az M62 meg nem tudott fűteni, így kellett a VFK.

(#29) Lenry a kék csík nem a VFK, hanem a PMLI miatt van. mellesleg 2761-017 mivel át van alakítva műszakilag :P

igen, régen még a gőzfűtéses 2-3-4 tengelyes kazánkocsikat hurcigatta a nagy expresszekkel az M62...

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#29) Lenry válasza kingabo (#27) üzenetére


Lenry
félisten

a nohabban gőzfűtés volt, ami egész a 90-es évekig tökéletesen megfelelt, akkor álltak át villamosfűtésre, az meg nem volt az M61-ben (kivéve a 017-est, amit felszereltek vele, ezért is a kék csík az oldalán, szóval megoldható lett volna)

összehasonlításképp az orosz(!) gyártmányú M62-ben az égvilágon semmilyen fűtés nincs, úgyhogy az régen is cuccolhatta magával a rezsót

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#30) venember83


venember83
nagyúr

IRL még hány van belőle?

(#31) Lenry válasza venember83 (#30) üzenetére


Lenry
félisten

6 és fél. szó szerint
M61-001, M61-006, M61-010, 2761-017, M61-019, M61-020. a fél pedig az M61-004, amelynek egyik fele a Közlekedési Múzeumba van befalazva.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#32) venember83 válasza Lenry (#31) üzenetére


venember83
nagyúr

M61-001, M61-006, M61-010, 2761-017, M61-019 és M61-020 működőképes?

(#33) Lenry válasza venember83 (#32) üzenetére


Lenry
félisten

tudtommal igen

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#34) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

ha már nohab. hamarosan megyek kennedyzni (nohab tesó) szabadkára :P

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#35) kingabo


kingabo
őstag

(#28) Mr.Csizmás, (#29) Lenry: mint írtam nekem ez rémlik. Viszont tény elég idióta indok a szétvágásukra pláne, hogy ilyen sokan kedvelték, ill. kedvelik a mai napig is. :K Még közben ilyen is eszembe jutott, hogy még bőven lett volna idejük a selejtezési korig. továbbra is abból a cikkből amit nem találok. :DDD Talán a Csíksomlyói búcsúra vitt egy Nohab sokakat, és ezzel kapcsolatban írtak a Nohab történetéről is :F
De ahogy látom Ti sokkal többet tudtok erről. :K

szerk: meglett: [link]. Majd megmondjátok, hogy mennyire helytállóak, amit leírtak. :B

[ Szerkesztve ]

(#36) Lenry válasza kingabo (#35) üzenetére


Lenry
félisten

ismerem ezt a cikket, sokat segítettek a képei a modellezéskor :)

és igen a csíksomlyói búcsúra Nohab viszi a Székely Gyorsot

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.