Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Ennyi pénzért konzumer Lenovot?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Nem rossz darab.

Plazmacucci: mitől lesz ez konzumer?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#3) Plazmacucci válasza Jim Tonic (#2) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Attól konzumer, hogy ugyan azt a supportot kapod mint a 80e forintos Ideapadhez, ez az elődökkel is így volt. Lehet, hogy itt van harmadik év garancia, de más különbség nincs. 600 forintért nyalogassák a popómat mint egy Thinkpadnél, jöjjenek házhoz, stb. Tapasztalataim alapján ilyen itt nincs.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#4) #21346560 válasza Plazmacucci (#1) üzenetére


#21346560
törölt tag

Az hagyján, hogy....de még ráadásul amit tud?! :F
Ez ékes példája megint csak annak, hogy amiért akármennyit elkérhetnek, azért ki is fogják fizetni! ;]

(#5) Ixion77


Ixion77
őstag

A 920-hoz képest pozitívumok:
- Az új zsanérral talán jobb a hang
- A toll berakható a házba

Negatívumok:
- Gyengébb lett a kijelző (a tavalyi 100% SRGB volt, kisebb színhibával)
- Gyengébb lett az akku
- Nagyobb lett a méret
- A korábbi különleges zsanért szebb volt
- A toll kicsi lett

A 930-as Core i7/8GB/FHD/512GB kiszerelésben 590eFt.
A 920-ast Core i7/16GB/4K/1024GB kiszerelésben 660eFt-ért vettem tavaly tavasszal.
Szóval nőtt az ár Lenovoéknál, pedig időközben az SSD árak is estek.

Akinek ilyesmi laptop kell vegye meg a tavalyi változatot, amíg még lehet kapni!

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#6) Jim Tonic válasza Plazmacucci (#3) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ha Te enterprise környezetben szerzel be ilyet, ugyanazt a kiszolgálást fogod kapni, mint egy Think sorozatú gépnél. De gyanítom, hogy konzumerként is, ha olyan garanciával veszed.

Runo: Miért, mit tud? Mi a baj a tudásával?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#7) kbpeter válasza Jim Tonic (#6) üzenetére


kbpeter
újonc

A gyári szervíz minden Idea szèriás eszköz esetén a mèltán híres Telemax szervíz, TMX Kft.
Botrányos, hogy ennyi pènzèrt nem lehet Lenovo szervízbe vinni, ahová a ThinkPad szèriát.

(#8) Akula


Akula
őstag

600k? hoppsz :Y
De ezt leszámítva ajándékba elfogadnám :R

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#9) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Kívülről elérhető bekapcsoló gomb! Végre :C

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#10) Ixion77 válasza tibaimp (#9) üzenetére


Ixion77
őstag

A 920-on is kívül volt.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#11) tibaimp válasza Ixion77 (#10) üzenetére


tibaimp
nagyúr

OK, ne vitatom, de olyan ritka, mint a fehér holló....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#12) Jim Tonic válasza kbpeter (#7) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Lenovonak nincs szervize, partnerei vannak. Hogy a TMX milyen, az más kérdés. Németországban nincs ilyen gond.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#13) Bazs-


Bazs-
tag

Szerintetek ez vagy inkább egy HP Spectre x360 ? Amúgy valahol meg lehet nézni ezeket személyesen ?

(#14) Plazmacucci válasza Jim Tonic (#12) üzenetére


Plazmacucci
félisten

A Yoga az Idea brandhez tartozik, nem kapsz olyan supportot mint a Thinkhez, akár elhiszed akár nem. Semmilyen szempontból nem hasonlítható össze a business classal. Mit nem lehet ezen érteni.

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#15) Bugarov


Bugarov
aktív tag

Nem semmi... az ára :))

[ Szerkesztve ]

(#16) tempx


tempx
tag

Várjátok meg inkább ezt szerintem

[ASUS ZenBook Flip 15 UX562FD]

[ Szerkesztve ]

(#17) xedos válasza tempx (#16) üzenetére


xedos
addikt

Papíron brutál jónak tűnik!

Mondjuk nem olyan vékony és könnyű :-)
Magasság: 2.09cm (0.82 hüvelyk)
Szélesség: 35.7cm (14.06 hüvelyk)
Mélység: 22.6cm (8.90 hüvelyk)
Tömeg: Kb. 1.9kg (4.19 font)

[ Szerkesztve ]

(#18) atike


atike
nagyúr

Csak a fényes kijelzőt sajnálom... Na meg az árát... :)

(#19) margithid


margithid
veterán

Brutál az ára, nyilván ebben az is benne van, hogy csak a proci magában kerül 400$-ba, de akkor is rengeteg.
Ráadásul ami számomra még mindig érthetetlen az intel vagy az amd részéről, hogy nem árulnak megfelelő teljesítményű passzív hűtésű processzorokat.
Nekem egy teljesen passzív hűtésű gép kellene, ha nem is ekkora teljesítményű mint ez, de ilyen árak mellett...
Microsoftot se értem, miért nem támogatja valamelyik procigyártót, passzív hűtésű, olcsó, átlagos teljesítményű APU-k gyártása tekintetében?

(#20) xedos válasza margithid (#19) üzenetére


xedos
addikt

Core M-es procik azok lásd Macbook...
pl:

1,2 GHz-es, kétmagos Intel Core m3 processzor (Turbo Boost technológiával akár 3,0 GHz) 4 MB L3 gyorsítótárral

További konfigurációs lehetőségek: 1,3 GHz-es, kétmagos Intel Core i5 processzor (Turbo Boost technológiával akár 3,2 GHz) 4 MB L3 gyorsítótárral vagy 1,4 GHz-es, kétmagos Intel Core i7 processzor (Turbo Boost technológiával akár 3,6 GHz) 4 MB megosztott L3 gyorsítótárral

[ Szerkesztve ]

(#21) margithid válasza xedos (#20) üzenetére


margithid
veterán

Azt hittem az intel kukázta a CoreM sorozatot, de most láttam, hogy tavaly is jelent meg egy új.
Nem rossz, nem rossz, de olyan nagy fejlődést azért nem látok, jó lenne már a ténylegesen 4 magos, ha nem is 4/8-as.
Nyilván vannak azért korlátok is, amik nem férnek bele az 5W-os TDP keretbe, de a Bay Trial Atom procis Asus T100 például 5 éve is 4 magos volt már.
Remélem kínai gyártók látnak perspektívát az ilyen gépekbe, és csinálnak valami jót olcsón:)

(#22) tibaimp válasza margithid (#21) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Egy Atom magos szemetet azért ne hasonlíts egy Core i sorozathoz, mert kb. 100x erősebb és drágább.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#23) xedos válasza margithid (#21) üzenetére


xedos
addikt

Xiaomi-nek is van 12.5"-osa: [link]

Árak: [link]

(#24) margithid válasza xedos (#23) üzenetére


margithid
veterán

Nem rossz, de 4 GB Ramot kevésnek érzem, plusz nekem olyasmi kellene aminek leválasztható a billentyűzete.

(#25) xedos válasza margithid (#24) üzenetére


xedos
addikt

Korábbi Microsoft Surface-ek között van olyan is.

(#26) Kansas válasza xedos (#25) üzenetére


Kansas
addikt

Nem csak a korábbiak közt: Surface Book 2

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#27) Kansas válasza Plazmacucci (#14) üzenetére


Kansas
addikt

Kivéve amelyik nem... a Yoga csak annyit jelez, hogy tabletre hajtogatható.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#28) xedos válasza Kansas (#26) üzenetére


xedos
addikt

Ey nem Core M procis :-) Ja lehet venti nélküli...

(#29) TunerJoe


TunerJoe
senior tag

Hát engem valahogy nem ütött szemen a 600k-s árcédula. Bár a szemeim már Apple-höz szoktak…
(Ettől függetlenül továbbra sem tartok olcsónak egy 600k-s gépet)

instagram.com/albert__gyorgy

(#30) Plazmacucci válasza Kansas (#27) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ne keverd már a szezont a f@szommal... Az Think brand, a nevében is benne van. Olvass utána, hogy épül fel a Lenovo termékpaletta.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#31) B.Ricsike


B.Ricsike
őstag

Sziasztok.
A Lenovo mennyire tartja frissen és fejleszti az aktuális készülékeit?
Konkrétan a Yoga Book C930-ra gondolok! (Tudom, ez a sima Yoga fórum)
Szerintem az E-Ink kijelzőben sok lehetőség van, de nem tudom, mennyire foglalkozik vele majd a Lenovo, mennyire fejleszt rá?!

(#32) Ixion77 válasza B.Ricsike (#31) üzenetére


Ixion77
őstag

Amennyire kénytelen, vagy az érdeke megkívánja. Egyik gyártó sem jótékonysági intézmény.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#33) Kansas válasza Plazmacucci (#30) üzenetére


Kansas
addikt

Nem kevertem, vegyél vissza a magas lóból, csak pontosítottam a hanyag mód odavetett válaszodon.

"A Yoga az Idea brandhez tartozik" ez ebben a formában tényszerűen nem igaz.
Az Ideapad Yoga tartozik az Ideapad brandhez, a ThinkPad Yoga meg a Think brandhez, mit nem lehet ezen érteni? A Yoga önmagában nem termék, hanem a branden belül a tabletre alakítható variáns jelölése.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#34) #30610944


#30610944
törölt tag

Sziasztok,
Támogatva van ez a laptop Linux ügyileg?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.