Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) <stdio.h>


<stdio.h>
csendes tag

kissé drága

(#2) BatchMan


BatchMan
senior tag

Lehetne az akkus méréseket órában közreadni? Sokkal többet mond.

(#3) stratova


stratova
veterán

Köszönjük a tesztet. :R
Rokonságban éppen a T430 kijelzője miatt kerestek inkább egy régi modellt IPS-sel. Így a T440 kijelzője örömteli. De ez a külső az elődök után nekem kicsit:

Talán a billentyűzettel kezdődött egy kétes fogadtatású folyamat. Most már retesz sincsen sem okos gombok, a zsanérban sem vagyok annyira bizakodó mint a régiben. A kategóriában tényleg jó lehet, maga a kategória az, ami nekem egyre kevésbé tetsző irányban változik. Lehet, maradi vagyok.

(#4) zdanee válasza stratova (#3) üzenetére


zdanee
őstag

És még volt képük ráírni erre, hogy ThinkPad?! :(((

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#5) Napfénysüti

Mint volt T400 tulaj egyáltalán nem vagyok ettől a géptől elragadtatva a cikk alapján. Egyedül az IPS panel ami örvendetes de hogy a kijelző fedlapja jobban hajlik, illetve retesz sincs ami a helyén tartja nagyon nem tetszik. Na meg a kedvenc trackpointnál is elvetették a fizikai gombokat? :F

Melóba ha jön pár ilyen szériás gép majd megnézem közelebbről de egyelőre csalódott vagyok a T440-es szériát illetően.

Més que un club!

(#6) Tikakukac


Tikakukac
titán

Ha egy cég belefogna és T400-as kasztniba próbálná ezt belerakni valahogy, sz@rrákeresné magát.

Ez így egyben gagyi. De a legfájóbb: ennél még sokkal gagyibb gépek vannak kilátásban.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#7) Geller72


Geller72
veterán

:(

(#8) Dare2Live válasza <stdio.h> (#1) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ha azt hozná amit várnánk nem érdekelné a célközönséget, hogy drága...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#9) rudi válasza Tikakukac (#6) üzenetére


rudi
nagyúr

Ebben egyáltalán nem vagyok biztos. Mi van, ha a Lenovónál kiszámolták, hogy ezzel a kasztnival spórolnak 20%-ot az áron, de csak 10% megrendelést veszítenek el. Végeredményben 10%-kal jobban jönnek akkor ki. Sajnos a biznisz már csak ilyen, hasonlíts össze bármi PC-s eszközt (házat, nyomtatót, egeret, akármit) az 5-6 évvel ezelőtti elődjével.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#10) tisn


tisn
addikt

basszus, mit veszek, ha a t410 bedoglik, vagy tul lassu lesz mar a munkahoz?!

(#11) nap


nap
addikt

A szürke azt sugallja, hogy könnyen törik.
Ja, és a legfőbb előnye a használható csikló. Volt.
A tapipad csak arra jó, hogy az őrületbe kergessen.

[ Szerkesztve ]

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#12) sutszi


sutszi
veterán

Te jó ég....egyet értek a kritikával...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#13) #06658560 válasza tisn (#10) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nyugtatót.

(#14) lapa


lapa
veterán

mennymá hogy ezen se lehet wwan meg msata együtt. ez vicc, most komolyan.

(#15) osztraksajt


osztraksajt
őstag

KHát ez inkább Acer travelmate-nek néz ki mint Thinkpadnak. :W

(#16) zdanee válasza tisn (#10) üzenetére


zdanee
őstag

Egy másik T410-et. Komolyan nem látok alternatívát...

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#17) gerii


gerii
addikt

Egy dolog tetszik, az pedig a kijelző tükröződésmentesítése, így hogy egy síkban van a kávával, egyszerűbbnek tűnik a portalanítás, és gondolom a matt kijelzők sérülékenysége sincs itt jelen.
Amúgy bazáribb lett, de az Elitebookok sem jobbak.

Rudi: HP Probook 400-as szériáról lesz teszt esetleg?

(#18) franc0 válasza tisn (#10) üzenetére


franc0
őstag

Emlékszem, amikor először kezembe fogtam egy T410-et (akkoriban nekem T60-om volt), egyből felkiáltottam: "mi ez a gagyi".
Szóval jó lesz az új is, majd meglátod. Legfeljebb nem élvezkedni vesszük, hanem szimplán munkára.
Majd keresünk más hobbit. Vagy egy T60-at második gépnek bagóért.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#19) Sensei


Sensei
tag

Full HD IPS ide vagy oda, a ThinkPad brand halott. :(

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

(#20) brumi1024


brumi1024
veterán

Nekem az üzemidő sem tetszik a többi nyílvánvaló probléma mellett. Még a TN-es változat sem egy acélos darab a maga 6 órás böngészési idejét tekintve, mert ilyen hardvertől ma már több lenne elvárható.

(#21) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Ó nézdmár Thinkpad Edge 440s teszt.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#22) tisn válasza franc0 (#18) üzenetére


tisn
addikt

hat, nekem az r61 utan nem volt gagyi
nagyon orultem a matt es hd kijelzonek

(#24) alevan


alevan
őstag

Nemár gyerekek. Nem rossz ez. Az elcseszett touchpadon kívül ez egy nagyon jó gép.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#25) rudi válasza gerii (#17) üzenetére


rudi
nagyúr

Egyelőre nincs tervbe véve a közeljövőben, de épp itt van nálam privátban egy 430-as, finoman fogalmazva nem lett túl jó...

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#26) Tikakukac válasza rudi (#9) üzenetére


Tikakukac
titán

Nyilván a márkabuzikból megélni nem lehet, akik átépíttetnék őket nyilván nem hoznának a gyárnak annyi pénzt, hogy most ők "visszabutítsák" és legyen egy old meg egy new változat.

Viszont azt a szintű brand rombolást ami megy egy ideje, a Thinkpadek vezetik, a Dell még mindig méltóságosabban fiatalít. Plusz azért is égetőbb a dolog, mert a világ végéig x200s-en én sem tudok élni, hiába van 3 vödörnyi alkatrészem meg lapom hozzá. És ha csere lesz akkor nem lesz mire, mert csak ilyen edge képződmények fognak potyogni az aprón.

alevan: Az előbb elvitt x550-es Asushoz képest valóban, de épp elég szomorú, hogy ehhez kell lassan mérnem, hogy legyen szakadék.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#27) sanzi89


sanzi89
addikt

Magyarázza már el nekem valaki, hogy mi a túróért van alaplapra forrasztott memória? Hogy hiba esetén kuka legyen az egész? Mennyit spórolnak ezzel? :W

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#28) Sensei válasza alevan (#24) üzenetére


Sensei
tag

Persze, nyilván valakinek tetszik, egyébként nem indultak volna el ebben az irányban. Haladni kell a korral :W .
A gond csak az, hogy ergonómiai szempontból, valamint használhatóságát és minőségét nézve ez már nem ThinkPad.

Egyelőre elképzelésem sincs, hogy mire fogom cserélni majd a T420s-t.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

(#29) lapa válasza Tikakukac (#26) üzenetére


lapa
veterán

mondjuk nekem először pont ezt a gépet látva ugrott az be, hogy hoppá, nagyjából most jutott el arra a szintre, mint amin mondjuk egy latitude d630 volt anno (természetesen a kor igényeinek megfelelő köntösben). a végeredmény szempontjából persze tök mindegy. nem mintha érdekelne >12"...

[ Szerkesztve ]

(#30) voyager4.4 válasza sanzi89 (#27) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Ez jól ki lett herélve ...

no fate but what we make

(#31) Sunabouzu


Sunabouzu
csendes tag

Ez meg mi a szar? :(((

Schnauzbart ist horizontale Aufrufezeichen!

(#32) fordfairlane


fordfairlane
veterán

A videó alapján elég "rugalmasan" benyomódik a billentyűzet. Tényleg ilyen gagyi, vagy csak innen tűnt annak?

x gon' give it to ya

(#33) Integra


Integra
titán

borzalom

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#34) deja vu válasza Sensei (#28) üzenetére


deja vu
addikt

A t430-nál is ugyanez a fika ment jogosan, szerintem ugyanez lesz a t450-nél is, csak ott már nem lesz hova rontani. :) Azért biztos van még minőségi laptop, nekem például nagyon tetszik a Dell precision, Hp zbook széria, csak azokat hurcolászni mindenhova nem pálya.
Mondjuk ehelyett is sokkal inkább vennék egy Hp zbook 14 ultrabook-ot 350 ezerért, ott legalább nincs az alaplapra forrasztva a memória+ beledobni egy ssd-t.[link]

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#35) elmepocok


elmepocok
tag

Alaplapra forrasztott memória, kemény... A Kisalaföld méretű touchpadet sem értem, van olyan TP tulaj, aki nem trackpointot használ? Kijelző retesz meg ugye minek, úri huncutság volt 20 éve... Arról nem is beszélve, hogy olyan apró részleteket is leradíroznak, ami jól megkülönböztethetővé és egyedivé tette a gépeket (kék enter, thinkpad gomb, hangerő gombok, visszajelző ledek stb.) Komolyan nem értem, hogy ez kinek számít előrelépésnek, amikor bevezették a Thinkpad Edge-et örültem, hogy majd ott kiélik az efféle perverzióikat, a simák pedig maradnak normálisak. Erre az lett, hogy már meg sem lehet különböztetni a kettőt.

(#36) mghltm válasza Tikakukac (#26) üzenetére


mghltm
addikt

bar ez nem vigasztalja a lenovo tulajokat, de nagyon hasonlo ( mondhatnam ugyanolyan ) minosegbeli romlast tapasztalok a dell latitude vonalan es ahogy hallom, a hp is koveti oket, nem akar lemaradni

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#37) Integra válasza elmepocok (#35) üzenetére


Integra
titán

nekem van egy olyan összeesküvés elméletem, hogy szerintem próbálják az embereket leszoktatni a trackpointról, mert drága idővel megjelenik a prosztó fapados touchpad trackpoint nélkül, mert kimutatták maguknak, hogy nem kell már trackpoint..
f@szok ezek.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#38) alevan válasza elmepocok (#35) üzenetére


alevan
őstag

Egy kérdés: miért tettek akkor az eddigi Think-ekere touchpad-ot, ha úgysem használja senki?

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#39) sanzi89 válasza mghltm (#36) üzenetére


sanzi89
addikt

És a végén megszűnik a business class notebook, és mindenki rá lesz kényszerítve a tejfölös dobozból készült konzumer notikra.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#40) deja vu válasza sanzi89 (#39) üzenetére


deja vu
addikt

Nem éppen, akkor vesztek workstation notikat és megizmosodtok. :P Pl: Fujitsu Celsius H730, Dell precision m4800, Hp zbook 15

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#41) Sensei válasza alevan (#38) üzenetére


Sensei
tag

Sokan nem használják a touch részt (köztük én sem, új kora óta tiltva van), viszont tény, hogy van aki inkább a touchpadot részesíti előnyben, nyilván nem akartak vásárlókat veszíteni ennek a hiánya miatt.
Szvsz, akinek a keze rááll, annak a trackpoint sokkal használhatóbb, mint a touch.

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

(#42) tisn válasza deja vu (#34) üzenetére


tisn
addikt

de nekem a pocokeger kell
nem tudok tapipadot hasznalni, es ami rosszabb, nem is akarok

(#43) opeter87


opeter87
senior tag

Ez is (mint a legtöbb új TP) valami borzalom lett...

Se kijelező retesz, se fizikai gombok a touchpad alatt és fölött, se fizikai gomb a hangerőszabályzásnak, se visszajelző ledek, stb. (bár ezeket már leírták előttem is)

+1 full hd ips-nek, de ilyen áron (lásd. fentebb) lehet nem is kéne

t400 után biztosan nem váltanék ilyenre

#40 deja vu
Az általad említett gépek nem a 14 col és az alatti méretben versenyeznek, így nem alternatívák (nekem sem)

(#44) Zanik


Zanik
addikt

Szerintem egyesek itt valamiféle ThinkPad-fétissel rendelkeznek, mert kb. úgy élik meg azt, hogy a Lenovo változtatni mert bizonyos dolgokon, mintha eljött volna a világvége!

Könyörgöm, ez csak egy notebook!

Ráadásul még így is az egyik legjobb business noti, ami agyba-főbe döngöli a konzumer szarokat.

Nem a Lenovo-t védem, de ők is egy profitorientált vállalat, ahol a tulajdonosoknak/részvényeseknek elvárásaik vannak. Több hasznot kell termelni, aminek persze megvan az ára. Majd ha az eddigi ThinkPad fan-ek elpártolnak a márkától emiatt, akkor talán észbe kapnak, hogy nem minden áron kéne mindent kispórolni a business notikból.

Bátyámnak van egy X230-asa, ami egy kurva jó notebook, mégis az X220 tulajok agyonfikáztak a fórumon.

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#45) justflash


justflash
tag

A T400-T500 széria óta mennek lefele minőségben a ThinkPadek, egyre inkább konzumer noti lesz belőlük, pár extrával. :(

Már akkor is nagy volt a különbség minőségben mikor a T400-at lecseréltem a T410-re, de ez már egyenesen katasztrófa a régiekhez képest. Megnézném hogy mit szólna ez a gép ahhoz amit a T400 kapott 3év alatt mongóliában, szerintem 1év után megállna. :U

mióta a barátnőm terhes lett minden megváltozott...a telefonszámom, a lakcímem, minden...

(#46) elmepocok válasza alevan (#38) üzenetére


elmepocok
tag

Nem tudom, én magamból indulok ki, pontos közvélemény-kutatási adatokat nem ismerek :)
Azt hiszem az x200 volt az utolsó, amiről le merték hagyni, de szerintem az lesz a dologban, hogy nekik mindegy, hogy ki használja, ha mindenki ráteszi, akkor ők sem hagyhatják le. A macbook-féle óriásmultitouchtouchpad pedig úgy néz ki most menőbb, mint a trackpoint. Nem hinném, hogy komolyabb piackutatás előzné meg ezeket a változtatásokat, amikor megjelent azt hiszem a T431, az első, amelyiken nem volt kijelzőretesz, akkor olvastam a lenovo oldalán, hogy azért jó, hogy nincs retesz, mert nem akad bele a ruhádba, amikor az öledben használod a gépet. El tudom képzelni, hogy mekkora létező probléma lehtett ez, biztos vásárlói visszajelzések tömege érkezett róla.
Úgyhogy én simán el tudom képzelni, hogy egyszer tényleg azt mondják majd, hogy levettük a trackpointot, mert nem használta senki. Na bumm :D

(#47) brumi1024 válasza elmepocok (#46) üzenetére


brumi1024
veterán

Jó, de a macbook féle touchpad zseniális. Windows-os gépen nem találkoztam olyannal, ami akár csak megközelítette volna.

(#48) zdanee


zdanee
őstag

Ha valamelyik alaplap gyártó elkezdene T60p kasztniba beépíthető Core i7 kompatibilis alaplapokat gyártani, nincs az a pénz, amit ne fizetnék ki érte...

Nem is értem, létezik olyan törvényi szabályozás, ami megtiltja, hogy egy másik gyártó kasztnijával kompatibilis elektronikát gyártson valaki, ameddig nem tünteti azt fel eredetinek? Kedves Intel, ASUS, Gigabyte, alig 10%-ot kérek az ötletért!

[ Szerkesztve ]

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#49) kromatika


kromatika
veterán

ennek nem sok köze van a ThinkPad minőséghez.és még drága is.

(#50) Tikakukac válasza Zanik (#44) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez csak egy notebook, ez csak egy monitor, ez csak egy autó, ez csak egy akármi. Valakit nyilván nem érdekel, hogy szeméttel tömnek, másokat igen.

Ráadásul még így is az egyik legjobb business noti, ami agyba-főbe döngöli a konzumer szarokat.

Tripla áron? Beb@szna ha nem, már elnézést. Érzékeltetem kocsikkal: míg régen egy kiextrázott Alfa (high end konzumer, félprémium) is fosnak tűnt egy S Merci (thinkpad) mellett, addigra most már egy Dacia Duster (random vacak) kell, hogy legyen ugyanakkora diffi. És nem arra célzok, hogy mennyire atomextra lett a Duster, hanem, hogy mennyire fos a merga. Így megvan?

Bátyámnak van egy X230-asa, ami egy kurva jó notebook, mégis az X220 tulajok agyonfikáztak a fórumon.

Akik végigjárták x200-tól az utat, nos azok nem egészen így gondolják, nem lehet ők tudnak valamit? Utalnék laza minőségbeli gondokra, mondjuk tegnap a bezeles sztori megható volt.

tiborandras: Volt nálam pár Lati, igaz, a 40-es még nem, de ott messze nem éreztem ezt a színvonalromlást.

lapa: Na ja...

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.