Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Parano1d


Parano1d
aktív tag

Ez sem volt egy sikertörténet. Pedig milyen nagy reményekkel indult..

(#2) lezso6 válasza Parano1d (#1) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hát, a VLIW sajnos ilyen területre nem jó, legalábbis ebben a formában. Anno ugye VLIW volt az AMD Terascale architektúrája (Radeon HD 2xxx-6xxx), de az ugye elég sok "magot" tartalmazott, és grafikában tényleg jó volt. Legalábbis egy idő után (HD 4xxx-től). És ott is ugye ugyanaz a probléma volt, mint Itaniumnál: kell egy jó fordító. Ez grafikához megoldható volt, de mint látható az Itaniumnál nem.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#3) lenox válasza lezso6 (#2) üzenetére


lenox
veterán

Igen, az Itaniumnal nem volt megoldhato, hogy legyen egy jo fordito, leginkabb az architektura miatt. Ilyenforman valamennyire felrevezeto a bukast a jo fordito hianyara fogni, mivel ez azt sugallja, hogy valakinek csak vennie kellett volna a faradtsagot es csinalni egy jo forditot, pedig valojaban maga az architektura a hibas.

(#4) lezso6 válasza lenox (#3) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Igen, így van, ebben a formában bukás a VLIW.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#5) kraftxld


kraftxld
nagyúr

A legjobb kép a témában :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6) ivarg


ivarg
tag

Azért kíváncsi volnék mennyit bukott ezen az intel.
Egyébként a megjelenésekor a szükségtelensége miatt jósolták a halálát, majd a gyerekbetegségei amikből sosem gyógyult ki.
Nyilván 50x-es volumen mellett talán nem lett volna mostoha gyerek.

Addig nyújtózkodj, amig kinyúlsz!

(#7) Raymond válasza kraftxld (#5) üzenetére


Raymond
félisten

Nagy kar hogy Paul DeMone eltunt az internetrol, mar par eve (4-5?) is amikor vilagos volt hogy most aztan tenyleg halott az Itanium meg mindig szamokkal dobalozott hogy nem ugy van :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#8) tibaimp válasza Parano1d (#1) üzenetére


tibaimp
nagyúr

2001 közepétől gyárt az Intel "Intel Itanium" termékcsaládot, illetve CPU-t. Nem volt ez olyan rossz "sikertörténet", csak egy laza ~20 éves....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#9) bitblueduck


bitblueduck
senior tag

Próbáltam keresni van-e olyan teszt ahol itaniumra optimalizált kód fut x86-ra optimalizált ellen, de nem találtam. Valószínűleg mert kb 10+ éve volt utoljára releváns. Azért érdekelne, van valakinek ilyen? Megfelelő kézi optimalizálással versenyképes volt valaha?

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#10) Atti777 válasza tibaimp (#8) üzenetére


Atti777
senior tag

Az Intel kb 10 éve már lemondott róla, lehet hogy régebben is, egyedül a HP miatt és által (ha jól rémlik a HP sok pénzzel támogatta az Itanium fejlesztését) volt még lélegeztetőgépen.

Путин, иди нахуй!

(#11) Raymond válasza Atti777 (#10) üzenetére


Raymond
félisten

Igen, a HP anno lelotte emiatt a PA-RISC tovabbi fejleszteset igy nem volt mas valasztasuk mint huzni tovabb az Itanium-ot meg akkor is amikor az Intel mar lemondott rola.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#12) tibaimp válasza Atti777 (#10) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nem akarom védeni a céget, de a lényegen nem változtat, MA is még elérhető a termékcsalád, ha "lélegeztetőn, ha nem", de elérhető, gyártják.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#13) Parano1d válasza tibaimp (#8) üzenetére


Parano1d
aktív tag

Maradjunk annyiban, hogy 20 éves történet. A "Siker" részét ne bolygassuk. :D

(#14) opr válasza tibaimp (#12) üzenetére


opr
veterán

Ilyen alapon akkor az AMD FX szeria is sikertortenet, hiszen 2011 ota gyartjak, lehet kapni, elerheto. Ugye? ;]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#15) MZperX75 válasza opr (#14) üzenetére


MZperX75
addikt

És a trabant? :DDD

(#16) lezso6 válasza tibaimp (#12) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja, meg amikor a pedofil bezárja a 9 éves lányt a pincébe 20 évre, akkor az is egy sikeres love story, hisz 20 évig hűséges maradt.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#17) pengwin válasza bitblueduck (#9) üzenetére


pengwin
addikt

Elvileg elég sokáig az volt, csak nagyon nehéz volt programozni mert a környezet nem segítette eléggé a fejlesztést... és mindez az architektúra jellemzőiből adódott.

Szóval volt ennek versenyképes teljesítménye elméletben, ami nem igazán realizálódott a gyakorlatban.

(#12) tibaimp
És mi van akkor, ha még elérhető?
Egy olyan piacon próbált versenyezni, ahol fontos a hosszú elérhetőség, ez magyarázza, hogy még évekig elérhető lesz. Ettől függetlenül a platform halott, nem költöttek pénzt a fejlesztésére, lemondtak róla évekkel ezelőtt: új vevő nem lesz, csak olyanok, akik még életben akarják tartani a horribilis platformköltségű rendszereiket.

(#14) opr
Azért az FX-ek nem voltak annyira szörnyűek, mint amennyire itt próbálják beállítani az emberek. Ráadásul azokat azért fejlesztette az AMD amennyire tudta, és a maguk ár és teljesítménykategóriájában egészen népszerűek is voltak. Ettől persze nem lesz sikersztori, de közel sem akkora bukta, mint az Itanium, amit az Intel a sokkal magasabb profithányaddal kecsegtető és magasabb profilú/presztizsű piacra szánt, utána meg majd az x86 leváltására...

Ehhez képest az FX-ek kifejezetten jól öregedtek.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#18) tibaimp válasza Parano1d (#13) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Parano1d: a "siker" szó nem tőlem származik, csak idéztem...

opr, lezso6: erről én nem szóltam semmit, az Intelről volt szó, nem az amd-ről meg valami lányról, akit fogva tartanak...

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#19) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Biztosan nem nőtte ki a gyerekbetegségeit? Nem csak annyira elszúrták az elején, hogy már ezt a vonalat nem lehet erőltetni, aki tudott, az átállt a belső konkurensre?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#20) Raymond válasza E.Kaufmann (#19) üzenetére


Raymond
félisten

Az AMD-s x86-64 agyonvagta meg csirajaban a nagy desktop terveket es utanna lassan megette a server piacot is.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.