Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) janeszgol válasza SunMount3r (#50) üzenetére


janeszgol
félisten

A lényeget kiemelted, de csak félig. Természetesen a kínálatból szabadon, de törekedni kell arra, hogy a kínálat kínálat legyen.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#52) SunMount3r válasza janeszgol (#51) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Pont ez az amiről szólt a hsz.-em, minél szélesebb a kínálat, annál nehezebb ezt megoldani. Max. arra tudok gondolni, hogy a globális kínálat egy részét néha leszűkítik ezekre a free akciós játékokra, amiket sikerül/megéri nekik free-be rakni, ami aztán pl. hónapról hónapra változhat. Erre jönne még rá könnyítés képen (a free-be való bekerülés könnyítése képen), hogy csak egy bizonyos ideig marad játszható a rendszeren belül, miután megkapta. Persze ez már nagyon közel van ahhoz, amit pl. a konzolos cégek csinálnak az előfizetésikkel.

(#53) Polllen válasza Synthwave (#2) üzenetére


Polllen
nagyúr

Pedig de. Az egyik legjobb megvalósítás technológiai oldalról.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#54) Busterftw válasza Abu85 (#47) üzenetére


Busterftw
veterán

"hogy az Immersive Stream for Games"
Ez ugy helyes, hogy 1 eve meg nem is letezett Immersive Stream, mert csak iden marciusban lett megerositve a Stadia licenszelese 3rd partyknak.
Fogalmam sincs miert kevered ide ezt es miert terelsz.

Egy juniusi Google blogbol:
"Immersive Stream for Games, Google’s cloud gaming technology, powers both our Stadia gaming platform and publishers’ ability to deliver games directly to their players."

Emberunk es mindenki Stadia gaming platformrol irt fentebb, mivel errol szol a hir es ezt lovi le a Google. Ez fut es futott AMD GPU-n. Az esetleges Nvidia szal mar a licenszelheto reszhez jott kepbe.

"De ez továbra sem jelenti azt, hogy nem lehet az NVIDIA GPU-kat használni, mert az Immersive Stream for XR esetében"
Igen, ertjuk, csak senki nem beszel itt a licenszelheto 3rd party platformrol.
Arrol a Stadiarol van szo, amelyik elindult 2019-ben es most lelovik.
Ez fut AMD GPU-n a kezdetektol.

Tehat ez ugy helyes, hogy amit fentebb irtak az igaz, amit utolag allitottal meg nem.
A Stadiara.

(#55) arty válasza BusinessGuy (#20) üzenetére


arty
veterán

pontosan!!!!!

remelem a tobbi is megy utana.....

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#56) Polllen válasza arty (#55) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az ilyen rosszindulat mire jó? Ne válaszolj, költői kérdés... :DDD Tudom az okát.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#57) Roland861010


Roland861010
addikt

Szerintem az egyik legjobb volt a Stadia.

Próbáltam mind a 3at ami nekem érdekes volt.
Geforce Now-on volt prémiumom.
Nagyon sokszor kifagyot az eszköz játék közben amin futott ez Stadian egyszer nem fordult elő.
Az Xcloud meg sok esetben gusztustalan minőségben stremelt.

Én sajnálom.

Itt ha lett volna átjárás platformok között semmi baj nem lett volna.

(#58) janeszgol válasza Roland861010 (#57) üzenetére


janeszgol
félisten

Így-így. +1

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#59) johnyblaze


johnyblaze
aktív tag

en nagyon csiptem.es nagyon sajnalom hogy ez lett a vege.anno ott nyomtam ki a cyberpunkot megjeleneskor es a hitman 1,2-t.mivel mac-em volt,es nem akartam beruhazni egy winfos masinara igy nekem tokeletes volt.netem stabil volt igy 60-fps-el futott es eleg jol nezett ki a cucc.fb-on nezegettem hirportalok cikkeit.alatta tele rohogo jellel karorvendo patkanyokkal.egyet nem ertek,kinek faj az ha EGYEL TOBB technologia elerheto a kedves felhasznaloknak? mar ez is BAJ? ertelem szeruen nem mindenkinek valo.de ezen karorvendeni egyszeruen nincs ra logikus magyarazat.

"don't fulfill her desire, just up away and retire"

(#60) janeszgol válasza johnyblaze (#59) üzenetére


janeszgol
félisten

Pontosan. Itt vigyorognak, holott nem volt kötelező használni. Lehet újat írtam valakinek.
Érdekes módon aki kipróbálta, használta, azok sajnálják azt a minőséget kárba veszni, amit a Stadia adott. A fikázók meg a közelében sem jártak.
De legyen ilyen minőségű az Xcloud vagy a GF Now, és akkor már teljesen ok a helyzet. Csaj sajnos még nem itt tartanak. (Ellenben a játékbeszerzési politikájuk jobb.)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#61) johnyblaze válasza janeszgol (#60) üzenetére


johnyblaze
aktív tag

microsoft ahhoz kepest hogy maga is informatikai ceg,meghozza az elso szamu szoftver teren.illetva nagyon komoly technologia es tortenelemmel a hata mogott,szerintem az xcloud nem hogy sokkal gyengebb szolgaltatas a stadiahoz kepest de szerintem ugy onmagaban is elfogadhatatlan...probaltam.borzalom.amazon lunat szeretem meg,remelem sikerul nekik jobb es minosegibb szolgaltatast nyujtani mint a stadia volt.bennuk meg hiszek.illetve orulok a fejlodesnek.ez mind ertunk (is) van.

"don't fulfill her desire, just up away and retire"

(#62) Ruhplus


Ruhplus
csendes tag

Én nagyon szerettem, sokat játszottam vele, sajnálom, hogy vége.

Azt viszont nem értem a legtöbb hozzászolásban, hogy mi ez a fröcsögés és örvendés abban, hogy valami vagy valami bukik. Miért örül ennek valaki? Ha nem tetszett valakinek, az nem használta és ennyi, de úgy érzem, hogy néhány embernek fizikai fájdalmat okozott, pusztán a létezése. :F

szerk.:
Most olvasom, nem csak nekem tünt fel!

[ Szerkesztve ]

(#63) 1dude válasza johnyblaze (#59) üzenetére


1dude
aktív tag

Az elérhető technológia nem baj. A baj ott kezdődött volna, hogy exkluzivitásokkal elkezdik erőszakkal átnyomni. Szerencsére ilyen már nem lesz.

(#64) Иван válasza janeszgol (#49) üzenetére


Иван
őstag

Azért mert mihelyst kikerül a local computing a kezünkből gyakorlatilag semmi kontrollunk nem lesz semmi felett. A modding community meghal (ami az innováció legnagyobb motorja), a legegyszerúbb szaros pixel gamehez is állandóan 5g kapcsolaton kell majd lógnod és bármilyen fos trendet át tudnak majd nyomni a cégek. Képzeld el hogy mondjuk jön egy fejlesztő egy olyan zseniális játékkal (vagy akár ötlet) mint a Tarkov és mondjuk sose kerül fel stadiára mert mondjuk a fejlesztő céget nem birja a google. Hát akkor az a játék ennyi volt, és mivel már senkinek nincs ennyi helyi compute capacityje senki nem is fogja tudni futtatni.

Igazi horrorvilág, ugyanolyan digitális albérlők leszünk mint a valóságban. Mindent egy cég kezel te meg majd jó szolga módjára fizetheted a havi előfizetést életed végéig... Meg még persze vedd is meg külön a játékokat lol (de legalább megspóroltál 500 dollárt a PS5-ön amit 2 év alatt kifizetsz majd úgyis a googlnek amaright guys?).

Ha a google komolyan gondolta volna akkor vesz vagy nevel a stadia mellé egy 1st party fejlesztőt aki direkt a cloud techre fejleszt exklúziv játékot, nem pedig levedlett 2-3 éves AAA cimeket portol jól rosszul. Senkit nem érdekelnek ezek. Minden, ismétlem MINDEN platformot az exklúziv dolgok adnak el.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#65) 1dude válasza Иван (#64) üzenetére


1dude
aktív tag

Na ez meg a másik probléma.

(#66) Polllen válasza Иван (#64) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ennek az utópiának ellentmond a valve kézikonzolja. Egyre nagyobb mobil számítási kapacitás áll rendelkezésre. A cloud gaming ugyanúgy nem öli meg a lokál gaminget, ahogy a konzol sem tudta a pc gaming-t. Ezek kiegészítik egymást.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#67) Dɨngodilɇ válasza Dr.Byte (#24) üzenetére


Dɨngodilɇ
csendes tag

Igen, *1920x1080-ban renderelt, majd azt 4K streamelve. :D

(#68) joysefke válasza Иван (#64) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Azt elfelejtetted írni, hogy ismerjük már a Googlét mint a rossz pénzt. Semmi szükség rá, hogy behozzanak valami ad supported modellt aztán 20p játék után jöjjön 2 perc reklámblokk.

Ha beindult volna az üzlet, ez lenne az első amit megpróbálnak lenyomni a torkunkon. Ne nem közvetlenül, hanem az egész iparágat elmozgatják egy ilyen irányba. Semmi szükség rá.

[ Szerkesztve ]

(#69) 1dude válasza Polllen (#66) üzenetére


1dude
aktív tag

Disztópia az, nem utópia. Ha meg valahol változás lesz, pont a Valve (Steam) lesz kiütve, mert ott van egy teljesen felesleges 30% -os haszonkulcs.

(#70) tomazin válasza joysefke (#68) üzenetére


tomazin
veterán

Nagyon jol leirtad, hogy miert orulnek emberek annak,h ez megbukott. Ugyanis ha nem bukik meg (mint pl a bmw elofizetos ulesfutese), akkor onnantol mindenki elkezdi atvenni, mert az emberek torkan ha valaki lenyomta es nem bukott bele akkor lehet masolni. Amikor az apple nem adott toltot ment a trollkodas. Aztan a samsung vette at, vegen meg a xiaomi is.

(#71) johnyblaze válasza 1dude (#63) üzenetére


johnyblaze
aktív tag

akkor dogoljon meg a sony,nintendo,microsoft is ... mi is a baj az exkluzivitassal?

"don't fulfill her desire, just up away and retire"

(#72) janeszgol válasza tomazin (#70) üzenetére


janeszgol
félisten

Reklamokat igy is fogtok kapni a 30 ezres jatekotokba. Majd figyeljetek meg.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#73) johnyblaze


johnyblaze
aktív tag

(Valasz akart lenni bocs,veletlen uj kent ment @Иван )

ez megint csak mi lett volna ha.illetve a sajat pesszimista velemenyed.ami valoszinuleg nincs is parhuzamban a valosaggal csak fantazia a kisszobaban.ha viszont ezt te igy meg tudod szakerteni mint 1 ember akkor haljak meg be ajanlak a google-hez mint pm-et ugy is most nyilik az uj irodakomplexum tolem 15 percre.biztos orulni fognak hogy 20 ember munkajat igy kirazod a kisujjadbol.

[ Szerkesztve ]

"don't fulfill her desire, just up away and retire"

(#74) b. válasza johnyblaze (#73) üzenetére


b.
félisten

Színezheted de abszolút igaza van. A vásárlók eldöntötték és szavaztak a pénztárcájukkal. A szolgáltatás megbukott ,mert rossz üzletpolitikát választottak többen ezt már megmondtuk a béta fázis alatt, hogy ez lesz a sorsa.
sajnálom azt kisebb részt akit fájóan érint , meg azt is aki külön megvette ide a játékot aztán máshol már nem játszhat vele vagy meg vette ide újra...
ott a GF now, elmegy egy 8 ezres Android kütyün is nem kell hozzá újra venni a játékot, ha már meg van ,ha megveszed Steamre vagy mit tudom én mire az a tied marad offline is.
Pár alternatív valóságban élő emberként kívül mindenki látta hogy a kettő szolgáltatás közül melyik az életképes.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#75) Polllen válasza b. (#74) üzenetére


Polllen
nagyúr

Biztos, h nem a gf now ütötte ki. Megveszed a játékot meg gépet bérelsz mellé, amikor ott az xcloud... :N

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#76) janeszgol válasza b. (#74) üzenetére


janeszgol
félisten

Igen a meglevoket ujra meg kellett venni, ez gaz.
De az uj jatekokat igyis-ugyis meg kell venni.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#77) b. válasza Polllen (#75) üzenetére


b.
félisten

nem azt írtam hogy az ütötte ki.
" A szolgáltatás megbukott ,mert rossz üzletpolitikát választottak"

Amúgy nem tudom miből gondolod, hogy biztos nem. [link] Biztos lehetsz benne hogy ezek mellett esélye sem volt a Stadiának.

janeszgol: meg kell venni csak nem mindegy hogy utána más platformon is játszhatsz vele vagy offline is...

Teljesen mindegy már a dolog, halva született ebben a formában.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#78) johnyblaze válasza b. (#74) üzenetére


johnyblaze
aktív tag

van itthon xbox,switch,steam deck,meg mac.szoval ilyen szempontbol nincs gond.illetve nem az anyagiakkal van.szimplan nem szeretem a windowst.
Nekem alapvetoen a hozzaallassal van bajom amit emberek kepviselnek.Nem az a baj hogy megszunik a stadia,valoszinuleg tuleljuk.sajnalni sajnalom mert tech rajongo vagyok es erdekesnek talaltam amit kepviseltek.

"Pár alternatív valóságban élő emberként kívül mindenki látta hogy a kettő szolgáltatás közül melyik az életképes."

Aha ertem. Ezek szerint az EA,UBI stb studiok sem lattak mert meg 2023-ra is aktivan portoltak jatekokat stadiara.ok nem lattak de pl Kanalas Lacika meg Aranyeres Karoly Jaszkarafataknyosrol mar tudta.Rendben legyen igy.

"don't fulfill her desire, just up away and retire"

(#79) b. válasza johnyblaze (#78) üzenetére


b.
félisten

Ok azzal nincs gond hogy sajnálod, de nem értem miért... Kissé érthetetlen számomra. Mi az amit nyújt azon kívül hogy a játékokat újra kifizettetik veled, egy GF now vagy Microsoft szolgáltatással szemben?

A hatalmas munka a "Portolás" egy Linux/ Vulkan alapú stream szolgáltatóra ? :F nem egyenlő fejlesztéssel, ez nem egy konzol..
EA,UBI stb nem előfizető aki miatt megy egy platform hanem egy fejlesztő aki 20. rókabőrt is lehúzza amiről lehet . Szerintem viszonylag minimális munka lehet nekik kiadni/ támogatni rá egy kész játékot főleg hogy elég jó fordítókkal rendelkeztek.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#80) johnyblaze válasza b. (#79) üzenetére


johnyblaze
aktív tag

en pl szivesen tamogattam mint platformot,idovel lehet kiforrta volna magat.azert sajnalom mert lehetett volna belole egy szuper alternativa az evek alatt sok embernek.

nezd nemtudom mikepp oldottak meg a portolast illetve mikepp kivantak megvalositani.ezt csak az ott dolgozok tudjak.most az egesz folyamatra gondolok. (valoszinuleg te sem tudod a belso infokat eros a gyanum).
2023-ra is keszultek cimekkel.gondolom nem hiaba.en azt gondolom akiknek igazan tudniuk kellett azok ok lettek volna a studiok,es ebbe penzt,energiat nem oltek volna bele.
illetve a google meg iden is keresett ux/ui/research kollegakat "gaming reszlegre".interview elott nem arulnak el konkretumot de teljesen egyertelmu volt szamomra.illetve az ott dolgozokat is varatlanul erte a bejelentes a stadiaval kapcsolatban.
hat ez van.mindegy mar.

"don't fulfill her desire, just up away and retire"

(#81) tomazin válasza janeszgol (#72) üzenetére


tomazin
veterán

Nem mondom,h nem, mert az embereket atlagosan semmi nem erdekli. Ellenben en a sajat penztarcammal tudok tudatosan szavazni. Fallout 4et, miutan volt a creators club fele botrany nemhogy nem vettem meg, meg torrenten se nyultam volna hozza. Ha lesz ilyen, akkor akarmilyen jo lesz kihagyom. Ha az egesz aaa scene belesullyed a szennybe, akkor majd csak indiet tolok.

Amugy nem annak orul itt senki (en biztos nem),h masoknak rossz (ami amugy ezzel a visszafizetjukkel szerintem meg csak nem is kell,h fajjon). Hanem annak,h egy fogyasztok szamara elonytelen struktura megbukott.

(#82) johnyblaze válasza tomazin (#81) üzenetére


johnyblaze
aktív tag

es kiknek volt elonytelen a struktura? akik nem is hasznaltak? azoknak nem mindegy? mert aki hasznalta az szerette.nekik nemhiszem hogy elonytelen lett volna. ketto uti egymast.

"don't fulfill her desire, just up away and retire"

(#83) b. válasza johnyblaze (#82) üzenetére


b.
félisten

Mindenkinek az volt. Én kipróbáltam és nem szerettem.
Nincs még egy olyan PC-s stream szolgáltató ahol meg kell venned a teljes áru játékot ahhoz hogy játszhass a szolgáltatásukkal és utána csak és kizárólag azon tudd használni. Tehát te vettél Stadiára pár játékot most az is megy a levesbe.Még utoljára löknek egyet azokon akik legalább tettek bele pénzt.Ha lenne bennük tartás a játékönyvtárat elérhetővé tennék más áruházaknál.
Azoknak a fogyasztóknak is előnytelen, akik váltottak volna rá, de nem tették mert szar volt struktúrája. Olyan dologgal vitatkozol amit a legnagyobb tény támaszt alá, az hogy megbukott a szolgáltatás.
Ennek örül sok ember, hogy nem sikerült ezt az üzleti modellt sikere vinniük.

Szuper alternatíva akkor lehetett volna belőle ha megváltoztatják az üzletpolitikájukat. Ez nem egy konzolos szolgáltatás volt, még ha annak is akarták eladni.
itt PC-s játékoka streameltek és más platformokon , akár offline is játszható játékokat próbáltak "exkluzívnak" eladni és ezt felárazni ,miközben megvehetted saját több platformos / offlline használatra a játékot más áruházakban akár olcsóbban és játszhattál akár ingyen stream és nem stream szolgáltatással.
A te is most megteheted hogy játszol GF nowon vagy Xcloudon( eltérő üzleti modell de még is kiegészítik egymást) a veszteség pont azért ér most mert a játékokat is bukod a szolgáltatással együtt és megint megveheted majd ha később akarod őket élvezni.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#84) johnyblaze válasza b. (#83) üzenetére


johnyblaze
aktív tag

igy hogy minden egyes szoftvert es hardvert visszateritenek szerintem veszteseg senkit nem ert.google-en kivul.
egyebkent semmi nem garancia steam vagy egyeb platform eseten sem.lasd overwatch,lelovik a szervert aztan kalap kabat,nem hogy vissza nem teritik de se jatek es a 30-40-50 $ is bukod.vagy amit a warcraft 3-al csinaltak.le kaptak szepen a classicot aztan nesze ott a kula reforged amit mindenki utal.nem is tudsz mar jatszani a regi kedvenceddel.
Gta szinten.a regi jo reszek.kuka,helyette van a megragott es kifosott kinezetu remake.koszonjuk szepen...
en abszolut nem dolok a kardomba pl,az anyagi reszen.amit pl switchre koltottem valoszinuleg par ev es lelovik a switch online reszet.akkor kinek verjem az ajtot? ide a 300$ amit elkoltottem.ez van,nem egyedi eset.
lett volna mit es hova fejlodni ez valo igaz.ezt a reszet mar akkor sem ertettem.

(ui: nem vitatkozok.teny,megbukott.csupan az allaspontom es a hozzaallasom kulombozik).

[ Szerkesztve ]

"don't fulfill her desire, just up away and retire"

(#85) 1dude válasza johnyblaze (#71) üzenetére


1dude
aktív tag

Az a baj vele, hogy egy baromság.

(#86) janeszgol válasza b. (#83) üzenetére


janeszgol
félisten

Ha megveszel egy játékot Xboxra, azt Xboxon tudod csak játszani. (Oké már van jó néhány PC-vel keresztplatformos). Ha valamit megveszel PS-re, azt csak PS-en tudod játszani.
Ha valamit megveszel PC-re, azt csak azon tudod. Steamre, azt csak abból éred el. (Igen Nvidia platformja abból táplálkozik, de úgy látom elfelejtetted, hogy anno sok cég kihátrált belőle, ergo a megvett játékod nem tudtad használni, és ez a jövőben bármikor előfordulhat megint.)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#87) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Azért az igen korrekt, hogy a felhasználók minden befektetett pénzét visszaadják. Minőségre még nem volt szerencsém jobb hasonló szolgáltatáshoz.

(#88) janeszgol


janeszgol
félisten

Szigorúan a csámcsogóknak:

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#89) Polllen válasza b. (#79) üzenetére


Polllen
nagyúr

"Mi az amit nyújt azon kívül hogy a játékokat újra kifizettetik veled, egy GF now vagy Microsoft szolgáltatással szemben?"

Ennyire azért ne értsd már félre ezt a szolgáltatást... :DDD

Stadia: Vedd meg nálunk a játékot, a hw bérlés árat beépítettük az árba. Nincs plusz költség. Addig játszol vele, amíg él a Stadia.
Emellett van saját havidíjas konstrukció, ott az xcloud szerűen több játékkal játszhatsz, amíg él a Stadia pro előfizetésed.
Emellett uplay + játékok is futnak, ha van ubi előfizetésed, de itt van felár a hw biztosítására.

Xcloud: Havidíjért kapsz egy katalógust, azzal játszol belőle, amivel akarsz, amíg van előfizetésed.

GF now: Havidíjért kapsz számítási teljesítményt, hozd a játékaid.

Szóval nem vetettek meg veled semmit újra. Ha azt, hogy saját játékot nem lehet behozni, így éled meg, akkor az Ms miért van ott a listádban?
Ők sem engedik ezt...

A Google 3 az 1-ben szolgáltatást nyújtott, de ennyire kevés játékkal és ilyen áron a piac (meg főleg ők) döntöttek. Arról nem is beszélve, hogy az emberek egy része nem is értette, hogy mit csinálnak... :U

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#90) janeszgol válasza Polllen (#89) üzenetére


janeszgol
félisten

Végre egy ember, aki tisztában van a leosztással. Az emberek túlnyomó többségben ki se próbálták, és nagyon sokan meg sem értették a Stadiat. Sem.
De a fikázás, meg az "én előre láttam" az megy. :D

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#91) 1dude válasza janeszgol (#90) üzenetére


1dude
aktív tag

Én ezt a kommentet is előre láttam, hogy maj valaki leirja a megmondó emberekeknek. Sőt az én kommentem is előre látható volt :)) :))

(#92) Polllen válasza 1dude (#91) üzenetére


Polllen
nagyúr

Egy lépéssel mindenki előtt járok. ;]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#93) joysefke válasza Polllen (#89) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Milyen fontos dolgot nyújtott amit valamelyik vagy akár az összes konkurense nem tudott sokkal jobban?

-Voltak exkluzív játékok?
-Volt nagy játékkönyvtár ahol mindenki megtalálta a maga szórakozását, lehetőleg megjelenés napján?
-Volt nagy online community ami garantálta, hogy megjelenés után még sokáig lehessen multizni?
-Volt lehetőség moddingra, és közösség generálta kontent futtatására?

Nekem most hiretelen ennyi jut eszembe. Ezeket a kérdéseket mind legalább egy de akár több konkurens is nagyon jól le tudta fedni.

Mintha a Google azt gondolta volna, hogy azzal a ténnyel, hogy ők a Google a nagy internetes és videostreamer cég, majd a streaming piacot talán elviszik.

Valószínűleg a $-jelek lebegtek a szemük előtt, de addig már nem jutottak el, hogy végiggondolják, hogy az ügyfélkörnek milyen pluszt tudnának nyújtani.

(#94) janeszgol válasza joysefke (#93) üzenetére


janeszgol
félisten

Az online community azok miatt nem volt, akik pl itt is megtalálhatóak. Látatlanban fikázta szinte mindenki és utána(!) rá se nézett. Tehát hiába változott bármi is később.
Még egyszer mondom, a "leglagmentesebb" szolgáltatás volt. A legjobb minőségben streamelt.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#95) joysefke válasza janeszgol (#94) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Az online community azok miatt nem volt, akik pl itt is megtalálhatóak. Látatlanban fikázta szinte mindenki és utána(!) rá se nézett.

Egy szolgáltatást azok számára kell csinálni akik potenciálisan megveszik, nem azok számára akik úgysem. Nem azok miatt bukott el akik fikáznak, hanem amiatt mert nem tud elég embert megszólítani, fikázás ide vagy oda.

A MS konzolos tevékenységét hány agyatlan fanboy fikázta másik szekértáborokból? Mégsem adták fel és mentek szembe a széllel. Most is szépen fikázzák őket, valószínűleg többen mint ahányan a Stádia létével egyáltalán tisztában vannak. Ennek ellenére megy a szekér.

Még egyszer mondom, a "leglagmentesebb" szolgáltatás volt. A legjobb minőségben streamelt.

Oké, ez fontos, de mégis csak egyetlen pont a hosszú listában ahol szinte minden más ponton lemaradásban vannak.

Az idő pedig nagyon szépen igazolta azokat akik amiatt nem ugrottak bele a Stadiába, mert féltek, hogy ezt is lelövik, mint másik több tucat szolgáltatást az idők folyamán. Oké szépen száltak ki, de nem lehetett előre tudni, hogy teljes visszatérítés lesz.

Szerintem, ha induláskor ígéretet tesznek a bukás esetére történő teljes visszatérítésre, akkor az azért nagyot lendíthetett volna a szekéren. Sokkal többen vágtak volna bele "károm nem eshet" jeligével.

[ Szerkesztve ]

(#96) Busterftw válasza johnyblaze (#80) üzenetére


Busterftw
veterán

Nem a platformmal es a technikai hatterrel volt gond, hiszen itt epp a kiterjedt es tokeeros Google allt ezzel a legjobban. A szerverek es a kapacitas mar ki volt epitve amugy is.

A gond az uzleti modellel volt, illetve az egeszet felgozzel csinaltak. A konkurenciaval ellentetben sokkal kevesebb jatekuk volt a platformon, a sajat fejlesztoi csapattal ezt lehetett volna ellensulyozni, exkluziv cimekkel jonni, de ezt is feloszlattak.

Rossz uzleti modell miatt volt labon love.
Nem volt versenykepes a konkurenciahoz kepest.

(#97) Busterftw válasza Polllen (#89) üzenetére


Busterftw
veterán

Itt igazabol kulonbozo uzleti modellekrol van szo, de mindegyik a game steaming piacon van.
Az adott piaci szegmensben a felhozatalt kell nezni.
Tehat az adott lehetosegek kozul mi az, ami versenykepesebb hosszutavon, melyik rugalmasabb. Es ezert bukott a Stadia, mert a konkurenciahoz kepest elonytelen volt.

(#98) b. válasza janeszgol (#86) üzenetére


b.
félisten

Mind a Gamepass mind a Sony platformja lehetővé teszi PC-n is a streamet és tartalmazza a játékokat az előfizetés ára..

Pollen: nem értettem félre .Pontosan ezek miatt az ár árazás és árukapcsolások miatt állt földbe a dolog amiket itt felsoroltál előnyként.
Van UBI játék = fizess érte.
A játékot megveszed csak náluk játszhatod és ennek örülsz hogy ehhez nincs még hardver költség? :F Mint írtam pontosan konzolként exkluzívként akarták kezelni a s PC játékokat egy stream platformon..
Nem külső áruházi kapcsolással működik.
Ezeket hogy láthatja valaki pozitívumként nekem érthetetlen de azt gondolom a többség számára akik elítélték ezt a konstrukciót is az volt. Minegy is.
Igazából ha nektek jó volt akkor természetesen sajnálom ami történt a ti szemszögetekből, de a saját szempontomból én örülök, hogy nem vert gyökeret ez a rendszer .

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#99) janeszgol válasza Busterftw (#96) üzenetére


janeszgol
félisten

Volt saját fejlesztői csapat. De ez nem így működik. Egy fejlesztői csapattal semmire nem mész.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#100) Busterftw válasza janeszgol (#99) üzenetére


Busterftw
veterán

Ezt mondtam én is.
Az lehetett volna egy pozitívum ha valaki Stadia-t választ, lehettek volna exkluzív, saját címek amik miatt esetleg megérte volna a Stadia-n maradni hosszútávon.
De azt is félgőzzel csinálták aztán be is lett szántva.

Nem tökéletes példa, de a Sony-nak az előző gent a jobb játék felhozatal nyerte meg, a fasza exkluzív húzó címek.
Ezzel lehetett volna valamit kezdeni.

De önmagában így a Stadia üzleti modell nem előnyös a konkurenciához képest. Meg is lett az eredménye.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.