Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) b.


b.
félisten

Meglepődött valaki?

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#2) Synthwave válasza b. (#1) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hát nem nagy veszteség, annyi szent.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#3) ughhh


ughhh
senior tag

Szégyen gyalázat, mekkora média visszhangja volt LOL
Én se használtam, illetve az összes majd szerver számól és tolom DX386-on elképzelés nevetséges.

(#4) gabor7th válasza b. (#1) üzenetére


gabor7th
addikt

Nem, az első pillanattól kudarcra volt ítélve.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#5) Sbig_x válasza b. (#1) üzenetére


Sbig_x
junior tag

Én nem. Mivel a stadia amd hardveren fut, ezért az egekbe volt magasztalva, és sárba lett tiporva a Geforce Now. Már akkor lehetett tudni mi lesz a végkifejlet, csak ki kellett várni.
A geforce now több mint 1000 játékot kínál és köszöni, jól van. Pedig ott is volt hercehurca a játék jogokkal meg ilyenek.

[ Szerkesztve ]

(#6) Abu85 válasza Sbig_x (#5) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Stadia kevert hardvereken fut. Van AMD, Intel és NVIDIA is benne.

A CPU+GPU hardverkonfiguráció attól függ, hogy milyen szolgáltatást kér az ügyfél. Az Immersive Stream for Games Intel+AMD és AMD+AMD konfigurációkon megy, míg az Immersive Stream for XR főleg Intel+NV és AMD+NV konfigurációkon, de a szabványosság miatt itt kérhető Intel+AMD és AMD+AMD is, viszont ez nem szokás, mert drágább.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#7) 3L1T3


3L1T3
addikt

Bye Bye

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#8) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Azért azt bírom, hogy mindenki hogy siratja. :DDD

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#9) Sbig_x válasza Abu85 (#6) üzenetére


Sbig_x
junior tag

Induláskor intel cpu és amd vga-val futott.

Még cikket is írtál róla: "Az előző héten került leleplezésre a Google Stadia szolgáltatása, amelyről az alábbi hírben be is számoltunk. Az egyetlen igazán lényeges kérdés a hardverrel kapcsolatban a processzor beszállítója maradt, ezt ugyanis gyakorlatilag senki sem említette meg. A keresőóriás az AMD-t emelte ki hardverpartnerként, amely cég egyébként szállítja a GPU-kat a rendszerbe, és sokan azt hitték, hogy a CPU-t is, de ahogy az eredeti hírben említettük, a megadott adatok alapján ezt nem lehetett egyértelműen megállapítani."

Én erről az időszakról beszélek.
Ilyenekről: "Lehet, hogy ez nagyjából egy tucat szerverre kigazdálkodható, így a GFN-en működik, de a Google peremhálózatokban telepíti a Stadiát, amiből nekik kb. hétezer van a világon. Egészen más nagyságrend, mint amivel az NVIDIA dolgozik, és ezáltal egészen más az üzemeltetési költség is. Ahhoz, hogy ez hosszabb távon működjön, nekik kell a saját áruház, amivel a játékeladásokról leszedik a pénzt. Egy szimpla előfizetéses modell ~hétezer peremhálózati központra nem fog működni. Orbitálisan veszteséges lenne. Persze még a kiépítés elején tartanak, de amikor már ott lesz a Stadia mindenhol, akkor nekik arra egy fenntartható gazdasági modell kell."

Na ez lett a 7000 központból.

(#10) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Úgy kell nekik. Sony, Microsoft, nV, Nintendo. Mégis mit gondoltak, mit tudnak majd ezek mellett felmutatni? Reklámokat? Azon csodálkozom, hogy eddig húzta.

[ Szerkesztve ]

(#11) Abu85 válasza Sbig_x (#9) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az indulás három és fél éve volt. Azóta a kezdeti hardvert már nem is gyártják, és bővült is a szolgáltatás, szóval kellettek az alternatív beszállítók. Ma már keverve van minden Intel, AMD és NV vonallal.

A szerverek megmaradtak, hiszen az Immersive Stream for Games és Immersive Stream for XR projekt fut tovább. Az történt, hogy a Google mostantól nem a usereknek adja el a kapacitást, hanem a telco cégek rendelhetnek belőle, és ők osztják ki. Ezzel a Google több nyereséget termel, mert csak azzal foglalkozik, amihez nagyon ért: a szerverek karbantartásával, a szolgáltatást meg majd összeállítja az, amelyik cég kibérli az erőforrást.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#12) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Az szép mondjuk, hogy nem csak lefittyentik a kapcsolót, hanem sokan visszakapják pénzüket!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#13) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Ezzel ennek a Streaming gaming ötletnek egy jó időre befellegzett, mert ha a Google-nak nem ment, akkor kinek fog? Amúgy kipróbáltam és szerintem semmi gond nem volt vele és ilyen konstrukcióban (játékok számát tekintve) riválisa sem volt, csak hát a játékok nem voltak éppen valami olcsók. Tudom ott a Geforce Now, de azért csak nem ugyan az, egy csomó játék nem elérhető rá, ami a Stadia-n az volt.

(#14) JoeYi


JoeYi
őstag

én kipróbáltam az ingyenes 30 napos accesst 1 éve. Sniper elite akárhányat végigtoltam, még multiban is játszottam. Nekem tetszett a technológia, tényleg egy játékra alkalmatlan notebookon tudtam élvezhetően és ordító venti nélkül játszani.

De nekem ez a "különböző szolgáltatóknál megvett játék licensz csak ott érvényes" filozófia teljesen életidegen, főleg úgy, hogy elkérik a dobozoshoz közeli árat

(#15) b. válasza JoeYi (#14) üzenetére


b.
félisten

Ez miatt az üzletpolitika miatt bukott meg és ezért növekszik a GF now.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#16) Shing


Shing
őstag

Pedig itt (is) rengetegen megmagyarázták, hogy ez mostantól a tuti és a PC gamingnek (már megint) vége.

(#17) #72042496 válasza b. (#1) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én igen. Azt hittem, hogy már tavaly megszűnt. :DDD

***

Pedig az tetszene, hogy elindítom a tévén az appot és megy a játék, de a szárnypróbálgatásokat inkább kihagyom.

[ Szerkesztve ]

(#18) schawo válasza Shing (#16) üzenetére


schawo
titán

Azért a többség pontosan helyére (kuka mélye) tette a szolgálat már megjelenéskor is.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Csak a szokásos, gyarapítja a Google temetőt

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#20) BusinessGuy


BusinessGuy
senior tag

Kár hogy visszafizetnek...Megérdemelte volna a bukott pénzt aki ezt a mocskot egy petákkal is támogatta....

(#21) Egon válasza Abu85 (#11) üzenetére


Egon
nagyúr

Annyira bírom, hogy egy bedőlt szolgáltatást is el tudsz adni pozitívként, ha éppen meg akarsz magyarázni valamit... ;] :C
Külön öröm a végkifejlet ismeretének tükrében, hogy mennyire temetted anno a GF Now-t (szállítottad a negatív híreket futószalagon), ellenben az egekbe magasztaltad a Stadia-t: újabb mítosza dőlt meg az Abuthizmusnak... :C

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#22) catroot válasza BusinessGuy (#20) üzenetére


catroot
veterán

El is szégyelltem magam, hogy volt pofám megvenni rajta valamit! ;]

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#23) nubreed


nubreed
veterán

Nagyon helyes! Eleve meg sem kellett volna születnie.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#24) Dr.Byte válasza #72042496 (#17) üzenetére


Dr.Byte
csendes tag

LG tévén konkrétan úgy fut az R6 (app-ból) 4K-ban mintha konzolon tolnám. :) Én siratom kicsit... :(

(#25) ElektrikusDE


ElektrikusDE
senior tag

Én anno kipróbáltam, és hatalmas csalódás volt.

Mindenféle kiegészítővel megtuningolva kicsit jobban működött, de a játékélményt a szaggatás annyira lerontotta hogy végleg felhagytam vele.

C2Q 4GB RAM HD6970 2 GB VGA-val 1/1 Gbits internettel próbáltam ki.

Ui:
Most már törölhettem is ezeket az Extensionsokat:
Stadia Enhanced
Stadia+ Extension

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#26) SunMount3r válasza ElektrikusDE (#25) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Én ennél sokkal gyengébb gépen próbáltam ki és semmi ilyen gondom nem volt vele. Vaj sima mozgás, jó válaszidő, FHD H.264-ben jó képminőség.

(#27) Neurotoxin válasza Synthwave (#2) üzenetére


Neurotoxin
őstag

"Google Store-on történt, Stadiával kapcsolatos vásárlásokat egyébként visszafizeti majd a cég, legyen szó hardverről, játékszoftverről, vagy DLC-ről". Ezt azért eléggé meglepődve olvasom. Nyílván benyeli majd a Google.....Azt írják, hogy havi 750e felhasználója volt...ami azért nem tér el nagyon az 1 milliós "céltól". Tavaly még 250e-s számokat olvastam...

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#28) janeszgol válasza ughhh (#3) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem nevetséges, ez a jövő, ha tetzsik, ha nem. Plusz a Stadia volt a "leglagmentesebb" az összes közül. Csak a játékbeszerzési politikája volt kudarcos.
Olyan is írjon, aki kipróbálta.

(#29) janeszgol válasza Synthwave (#8) üzenetére


janeszgol
félisten

Mivel ki se próbáltátok, így könnyű nyilatkozni. Egyáltalán megnéztétek legalább az egyik játékszolgáltatást? (Bár itt konkrétan a Stadiaról van szó, de szerintem a többit se néztétek meg.)

[ Szerkesztve ]

(#30) janeszgol válasza Shing (#16) üzenetére


janeszgol
félisten

A PC gamingnek sosem lesz vége, csak átalakul. (Ami mobil, okos TV, konzol az mind PC is már.)

[ Szerkesztve ]

(#31) JoeYi válasza ElektrikusDE (#25) üzenetére


JoeYi
őstag

ott vmi connection quality issue volt. Nekem ilyet akkor csinált, ha wifin csatlakoztam a routerre. Lanon nagyon szépen ment

(#32) Busterftw válasza Abu85 (#6) üzenetére


Busterftw
veterán

Most mar, de az osszes cikk azt irja, hogy a game streaming reszet az custom AMD gpu-k adtak es azzal is indultak.
Szoval ez igy kicsit ferdites, mert ugye pont az elejen volt az egbe magasztalva legalabbis itt ph-n, a GeforceNow meg persze labdaba sem rug.

Sot, juniusi cikkekben meg csak arrol szoltak hirek, hogy a streaming hardware Nvidia upgradet kaphat.
Stadia may be getting an Nvidia GPU upgrade

"Stadia was powered by custom built AMD GPUs specifically for the game streaming job. Thanks to its open source nature, a modified version of Stadia's Linux Kernel has given an extra clue to these changes. The automated builder has been set to include support for the use of Nvidia GPUs."
Given the current purpose built nature of Stadia's setup, it's very unlikely Google is tossing out the AMD systems in favour of switching to Nvidia."

Szoval ha van is Nvidia hardware, ez kb par honapos dolog, de az egesz Stadia AMD-n (gpu) fut.

"Az indulás három és fél éve volt. Azóta a kezdeti hardvert már nem is gyártják, és bővült is a szolgáltatás, szóval kellettek az alternatív beszállítók. Ma már keverve van minden Intel, AMD és NV vonallal."
Szerintem ne eroltesd, az Nvidia szal par honapos, de a game streaming ami maga a Stadia az AMD-n futott a kezdetektol mostanaig.
Par honapja a leallasrol a Google-nal mar dontottek.

[ Szerkesztve ]

(#33) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Én pl örülök, hogy megszűik, pedig imádtam. ;] Végigtoltam jópár játékot tűélesen, laggmentesen, egy hulladék laptopon. Semmi bajom nem volt vele. Viszont, vettem egy PC-t februárba és azóta be se léptem a stadiaba és nem is terveztem, mert mindent rongyosra játszottam ami ott megvolt. Most, hogy megszűnik, meg megnéztem, visszakapom a 80k-t :) happy van.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#34) gliskard


gliskard
senior tag

Kipróbáltam és szerintem nem volt rossz (kb 30 óra)!

Nem tökéletes és erősen net sebesség és ping függő, de működik és egy casual gamer-nek szerintem bőven elég lenne megfelelő játék támogatással.
A controller pedig kifejezetten tetszett – ha 10K huf alatt felkerülnek a jófogásra vagy ide a hardvareapró-ba, akkor érdemes egyet beszerezni a PC-re annak akit nem zavar, hogy csak vezetékkel használható.

(#35) n00n


n00n
őstag

Nagyon szomorú vagyok. Heti 1-2 óra miatt nem akartam Xbox-ot/PS-t venni, csak azért hogy a helyet foglalja a TV mellett..

(#36) ROBOTER válasza Dr. Romano (#19) üzenetére


ROBOTER
addikt

Már majdnem nekiálltam felsorolni pár terméket amivel megszivatták a népet, erre tessék, valaki külön weboldalt készített erre a célra. Kb. fél éve kipróbáltam az Apps Scriptet, kiváltanék vele sok VBA-ban megírt cuccomat. Tetszik. De nem merem elkezdeni az átállást, mert félek, hogy lelövik. Így jártam korábban a Picasaval, átalakítottam a honlapot Picasa linkekkel, majd 2 év múlva beszántották.

(#37) Abu85 válasza Busterftw (#32) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az egész Stadiát sokan csak a gaminggel azonosítják, de valójában nem csak a gamingről van szó. XR feladatokat is ellát a kiépített hardver.
Két nagy projektet futtat a Google vele. Az egyik az Immersive Stream for Games. Ezen futott maga a Stadia, de ezt már eladják a telco cégeknek. Az AT&T például ezen futtatja majd a saját gaming szolgáltatását, és most a preview szakaszban ingyen lehet játékokat futtatni rajta. Ez a Click-to-Play projekt. Egy csomó más telco cég ezt csinálja, és nyilván egyszerűbb bérelni a Google-től a hardvert, mint kiépíteni egy sajátot.

Na most a Google az Immersive Stream for Games szoftveres hátterét nem szabványosra tervezve. Írtak egy rakás specifikus kiterjesztést, ami csak AMD GPU-kon megy, tehát örökre bezárták magukat az AMD-re, de az Immersive Stream for XR-nél okosabban voltak, és ott már szabványosra tervezték a szoftveres hátteret. Ezért jöhetnek az NVIDIA GPU-k is. Ezt megírtuk mi is: [link]

Az Immersive Stream for XR az egy jóval nagyobb projekt, mert az már nem csak a játékokról szól. [link]

Ez az, amit sokan nem értenek meg. A Stadia sosem csak a játékokról szólt, az egy új generációs reklámplatform is egyben, ami forradalmasítja a reklámozást. Képzeld el, hogy mielőtt megveszed az új BMW-det, a telefonodon lerakhatod a saját udvarodra, és körbejárhatod a teljes autót kiterjesztett valósággal. [link] - ez mind a Stadián működik.

Az NVIDIA ide azért kell, mert az AMD szolgálja ki a Stadia nagy teljesítményű igényeit, amit ugye muszáj venni a játékok miatt, és ahogy fentebb írtam, a Google rendszere nem szabványos, tehát a Stadia portok, amiket a partnerek futtathatnak, meg se mozdulnak NVIDIA GPU-n. De a kiterjesztett valósághoz inkább kisebb teljesítményű rendszer kell, amit olcsóbban lehet bérelni, és ide jött az NVIDIA.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#38) Balázs Z.


Balázs Z.
tag

Szuperül működött, az RDR2-t és a Borderlands 3-at is ott toltam végig, soha semmi baj nem volt vele. A Geforce Now is fasza, így marad az, drágábban. :U

(#39) h-yle válasza Abu85 (#37) üzenetére


h-yle
addikt

:R

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#40) #72042496 válasza Abu85 (#37) üzenetére


#72042496
törölt tag

"Az egész Stadiát sokan csak a gaminggel azonosítják, de valójában nem csak a gamingről van szó. XR feladatokat is ellát a kiépített hardver."

A Stadiát nyilván a gaminggel azonosítják, mert a Stadia egy felhőalapú játékszolgáltatás, duhh. Az egy külön dolog, hogy az infrastruktúrát a Stadia bukásával mire kezdik el használni.

[ Szerkesztve ]

(#41) Busterftw válasza Abu85 (#37) üzenetére


Busterftw
veterán

Jo hat itt most errol van szo, az userekrol van szo, akiknek megszunik a game stream.
Nekik szol a refund uzenet, a megszunes es a hogyantovabb.

Az Immersive Stream dolog csak kesobb kerult szoba es teljesen irrelevans ebbol a szempontbol, mert a gaming streaming resze AMD hardveren futott a kezdetektol legalabb az elmult par honapig, Immersive Steam ide vagy oda.

Errol te magad irtal iden marcius vegen, az esetleges Nvidia GPU tamogatasrol pedig iden juliusban.

Szoval de, a gamingrol van szo, senki nem vitatja azt, hogy az uj Immersive Steam platform alatt ami nem all le mar lehet akar Nvidia GPU is.
A Stadia alatt viszont AMD volt es van.

[ Szerkesztve ]

(#42) Abu85 válasza #72042496 (#40) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Már használják az infrastruktúrát. Bérbe adják a cégeknek, mert túl drága ilyet önállóan építeni. Nem fog egy AT&T saját szerverparkot felhúzni a saját cloud gamingjére, és egy BMW sem fog next-gen reklámokért milliárd dollárt beruházni, hanem kibérlik mindketten az erőforrást a Google-től.

#41 Busterftw : A gaming részt nem tudja a Google átrakni NVIDIA GPU-ra, mert olyan szoftveres hátteret írtak hozzá, ami csak AMD GPU-kon megy. De ez a Google-nek mindegy, mert a Stadia hardveres háttere alapvetően két csomagban kérhető. A cég rendelhet a saját szolgáltatásának nagyobb teljesítményű klasztert, vagy kisebb teljesítményűt. Ha nagyobb teljesítményűt rendel, akkor az AMD GPU-s klasztereket kapja, míg ha kisebb teljesítményűt, akkor az NVIDIA GPU-sakat. Így van ez árazva is. Ha pedig kéri a megrendelő a gaming szoftveres hátteret, akkor nyilván az AMD GPU-s klaszterekhez van kötve, de XR-nél van választás a teljesítmény szintjén.
Valószínűleg a teljesítményre vonatkozó lehetőségek majd bővülni fognak, mert az Immersive Stream for Games projekttel ellentétben az Immersive Stream for XR projektet szabványosra tervezte a Google, tehát nincsenek hozzákötve az AMD GPU-khoz. Ezáltal tényleg sok alternatívát kínálhatnak, akár Intel GPU-kat is. De ez biztos nem úgy lesz, hogy azonos teljesítményszinten lesz több gyártó, hanem eltérő teljesítményszintekre lesz majd más gyártó, ahogy ez most van.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#43) Busterftw válasza Abu85 (#42) üzenetére


Busterftw
veterán

"A gaming részt nem tudja a Google átrakni NVIDIA GPU-ra, mert olyan szoftveres hátteret írtak hozzá, ami csak AMD GPU-kon megy. De ez a Google-nek mindegy"

Tehat az a fenti allitas hogy Stadia (ami most leall) AMD-n futott helyes es amit te irtal az helytelen. Ennyit eleg lett volna irni.

(#44) Synthwave válasza janeszgol (#29) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Semmi olyat nem kínál(t), amiért egy forintot is adnék. Egy ideje szerintem ismerjük már annyira egymást különböző topikokból, hogy ezt sejtsd.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#45) #86564352


#86564352
törölt tag

Egy napja még új UI-ról beszélt egy mérnökük, ők se tudták

Google Graveyard - Killed by Google

Google + killing services: name a more iconic duo meet ;]

(#46) mateo91


mateo91
tag

Én sajnálom, LG tv-n toltam vele, és voltak jó akciók, fifa 2021 3000ft volt, star wars jedi fallen order is 3500ft.
Sose volt gondom vele :)

(#47) Abu85 válasza Busterftw (#43) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez úgy helyes, hogy az Immersive Stream for Games csak az AMD GPU-s klasztereken tud futni, tehát aki ezt bérli ki a Google-től, az valóban az AMD GPU-khoz van kötve. Nyilván az AT&T is ezeken futtatja a Click-to-Play cuccát. De ez továbra sem jelenti azt, hogy nem lehet az NVIDIA GPU-kat használni, mert az Immersive Stream for XR esetében már lehet választani drágább, nagyobb teljesítményű AMD-s klasztert, és olcsóbb, de kisebb teljesítményű NVIDIA-s klasztert. Itt a megrendelő aszerint dönt majd, hogy milyen teljesítményigénye van a futtatni kívánt alkalmazásának. Nyilván, ha nem használná ki az AMD GPU-kat, akkor felesleges azok bérléséért többet fizetni a Google-nek.

#45 twofatcat : Az új UI hasznosítható, hiszen az Immersive Stream for Games bérlői nyilván UI-t sem fognak tervezni, hanem használják azt, amit a Google ad.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#48) Иван


Иван
őstag

Emlékszem pár hete jöttek a leakek hogy a google hamarosan lecsapja a főbiztosítékot, de a stadia community (mind a több tucat ember) kollektívan szívta a kőkemény kópium gázt.

Szvsz minél tovább késik a stream gaming, annál jobb. :U

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#49) janeszgol válasza Иван (#48) üzenetére


janeszgol
félisten

De miért jobb, ha minél később jön? Mondok egy példát, hogyan kellett volna a Google-nek megcsinálni.
Bizonyára van az a réteg (és itt nem elhanyagolható számú főre gondolok), akik egy évben 2-3 játékkal tolják max. Mittudomén áll egy bazi nagy TV a nappaliban, amin a Fifa szokott menni. Vagy valami autós, csakhogy a két legnépszerűbb stílust mondjam. (CoD multi?)
A Google-nek azt kellett volna mondani, hogy: emberek, havi 4 ezer ft, viszont jár évente két (három?) free játék akkor, ha az előfizud aktivitásában nincs törés minimum 6 hónapja. Ez alól az első lenne kivétel természetesen. Minden további játékot meg lehet venni.
És ezt az ajándék játékot lehetőleg a játékos válassza meg. (Törekedni kell, hogy a kínálatban benne legyen minél több és hát persze a népszerű címek is.)

(#50) SunMount3r válasza janeszgol (#49) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

"Ajándék játék, amit a totál szabadon választhat a vevő/felhasználó", hát ilyen akciókról sem sokat hallottam még, semelyik "árusító" platformon. Csak azt mondom, hogy ez valószínűleg nem ilyen egyszerű (gondolom főleg licenc és financiális okok miatt). Bár mondjátok ha szokott ilyen lenni, csupa fül vagyok...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.