Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Raucher


Raucher
tag

Nem marad el a beépített DVD-író

Pedig elmaradhatna. Jobb lenne egy második merevlemez/SSD-nek helyet kialakítani, az optikai meghajtó helyett.
Az adatok alapján szimpatikus ez a notebook, ha az ára is az akkor vevőjelölt vagyok.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#2) opr válasza Raucher (#1) üzenetére


opr
veterán

100%-ban egyetértek, manapság már nagyon minimálisan vannak kihasználva ezek az eszközök.

Másik kérdés: mikor fogják már végre elfelejteni a gyártók ezt az undorító 1366*768-as felbontást :F

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#3) Peter13


Peter13
senior tag

Öööööö, a Sandy nem arról kéne hogy szóljon, hogy nem kell bele dedikált GPU, és mégis el lehet játszogatni?

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#4) blackydan válasza opr (#2) üzenetére


blackydan
senior tag

Mi a bajod ezzel a felbontással 14 colon?

(#5) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Hirtelen azt hittem GTX480 van benne :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#6) atti_2010 válasza Peter13 (#3) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Elméletileg de gyakorlatban ezt csak a Llanotol kapod meg ami egyesek szerint hót felesleges, viszont örülhetsz hogy van egy bika proci a gépbe amit nem tudsz kihasználni.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#7) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Ennek is csillivilli tácspadja van mint a samsungnak..

(#8) opr válasza blackydan (#4) üzenetére


opr
veterán

14 collon még csak-csak elmegy, felette viszont már tényleg undorító.
Azontúl a 14"-os noti az, amit netezésre használsz, és ott pedig lényegében az 1024*768-hoz térsz vissza, némi plusz fehér területtel a képernyő szélén.
Egyszerűen keveset látsz, ennyi. Engem zavar, néha még a FullHD felbontásnál is keveslem a sorok számát.
De biztos én vagoyk defektes :)

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#9) Peter13 válasza atti_2010 (#6) üzenetére


Peter13
senior tag

Király
:)
Szerintem sokan örülnénk egy kevésbé bika procinak kisebb súllyal, rendes (mondjuk IPS) képernyővel, kevesebb hővel/hanggal illetve nem utolsó sorban nagyobb üzemidővel. A Sandy tök jó energiagazdálkodásban, igazán kihasználhatnák ami tálcán kínálja magát. :(

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#10) blackydan válasza opr (#8) üzenetére


blackydan
senior tag

Érthető amit mondasz, való igaz nem ez a legjobb elgondolás... sok minden összejátszik itt 4:3-ról 16:10-re váltás és nemrégiben a 16:9, az 1366x768-as felbontás meg egyfajta zászlóvivő lett a notebook moncsik terén (olcsóbb így a gyártás illetve a gyártósorokat sem kell macerálni).Persze azért valljuk be az 1920x1080-as felbontást sem olyan jó nézni a notikon de ez már más tészta.
Ami engem illett most 2 notebookom és 2 netbookom van persze mind munkából adódóan, és megszokhatóak ezek a felbontások :D (persze ez kicsit furcsa azoknak akik főleg asztali gépet használnak)

(#11) blackydan válasza Peter13 (#9) üzenetére


blackydan
senior tag

Való igaz kellene az ips panel már a notiknál is, bár ha jól tudom egy-két lenovo-ban már volt/van ilyen. Sajnos még a rendes monitoroknál sincs belőle sok (ami elérhető az átlagembernek a Dell-nél és az LG-nél van). Samsung, Benq, Acer stb.. még nem foglalkoznak vele, ugyanez a helyzet a noti részlegen is magyarul leszarják sajnos, pedig nagyon jó lenne a normális betekintési szögek és szebb kép miatt. Ehh talán 3-4 év múlva :(

(#12) freestailo


freestailo
őstag

elfelejthetné már a numerikus bill. -t az msi :(

(#13) kerelo válasza freestailo (#12) üzenetére


kerelo
senior tag

az adatok alapján eléggé erős hardveresen ez a noti. főleg SSD vel nagyon ütős lenne.

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#14) Akybron válasza opr (#8) üzenetére


Akybron
aktív tag

Nem vagy defektes, munkahelyen 1600x1200 4:3 van, sokat számít.
1680x1050 16:10 van itthon, sokszor kevés az 1050 sor. Ha full-HD-t tudó monitort akarnék, akkor 16:10-est, ott megint meglenne az 1200 sor (1920*1200). A filmnézéskor jelentkező csík nem zavarna (már csak azért sem, mert 2. monitorkimenet a TV-re van kötve és átteszem arra a filmet.

freestailo:
Ne felejtse el!
Én nem tudok numpad nélkül élni :)
A batár-laptop kategóriában el tudnék egy teljes asztali billentyűzetkiosztással rendelkező példányt. Sok esetben a numpaddal együtt is marad jobb-bal oldalt 3-3 centi. Kitolva a szélére a num és alfa részeket simán elférne a "3+6-os csoport" meg a kurzor is az eredeti helyén.

[ Szerkesztve ]

73&DX HA5OJN

(#15) rankesz válasza Akybron (#14) üzenetére


rankesz
veterán

1 ;) 920x1200-as felbontású PVA paneles moncsim van, szóval meg tudom érteni amit mondasz...

(#16) bardati válasza Raucher (#1) üzenetére


bardati
tag

szerintem király a 16:9-es moncsi is, mert nem torzul a kép ha klónozom a tv-vel.. :)

[ Szerkesztve ]

Bardati

(#17) meba


meba
tag

A cimet tessek javitani... mert az GX480, es nem CX480 ... ;)

(#18) rizso válasza meba (#17) üzenetére


rizso
addikt

Megelőztél...nem mindegy, hogy cx vagy gx sorozat.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#19) freestailo válasza Akybron (#14) üzenetére


freestailo
őstag

csakhogy a numpad miatt egy sor más billentyűt nyomorgatva tesznek a notiba, ráadásul (lehet hogy ennél a gépnél pont nem) egy -két billentyű (pl hosszú í) más helyen is van. Nem mondom hogy tűnjön el az összes modellről, de lehetne legalább egy-két laptop amin nincs.

(#20) Plazmacucci válasza freestailo (#19) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ha nincs rajta numpad, nem lehet tony hawkozni ;]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.