Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) b. válasza elfelejtette (#150) üzenetére


b.
félisten

Elméletileg az működhetne, de gondolom NV nek nem érdeke hogy 160 -170 K ért össze lehessen dobni egy 1080 x nél gyorsabb rendszert.[link] AOS azért megmutatja, mit tudna egy 1060 "SLI". remélem jön rá támogatás.

Nagy kár hogy teszteknél nem dob fel a PH is egy rövid videóanyagot a tesztről, kártyákról, én szívesen látnám :)

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#153) trufa12 válasza Z10N (#106) üzenetére


trufa12
addikt

Nah azt hogy ? mikor ha mindent fullrha húzok, sem a gta sem a wow nem olyan pörgős FHD-ban...
persze 1-2 dolgot lejebb véve rögtön meg van a 60-90 fps. (980ti)....

(a képet néztem) eléggé vicces.

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#154) Raymond válasza trufa12 (#153) üzenetére


Raymond
félisten

A titok nyitja az aprobetus reszben van a kep aljan mint mindig :) Itt van nagyobb meretben ahol mar jobban olvashato: [link]

A GTA5 es a GoW4 Medium-al, az Overwatch High-al es csak a DOTA2/WoW paros volt a legmagasabb beallitasokon futtatva. Plusz ezek atlag FPS-ek, ugyhogy nem mindig van az ott lathato 60 felett, ettol mar eszreveheto hogy "nem olyan porgos".

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#155) .DLL


.DLL
veterán

"A startpisztoly egy hét múlva fog eldördülni."

Ez a gyártók kezébe kerülést jelenti, vagy a sorozatgyártás beindítását; esetleg már a boltokba kerülést prognosztizálja?

(P.H.)

(#156) Raymond válasza .DLL (#155) üzenetére


Raymond
félisten

Boltokba kerules, a 1050Ti jon 25-en, a sima 1050 par het mulva (november kozepe/vege).

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#157) Franklin


Franklin
addikt

Nem semmi, hogy csak az EVGA 10 féle 1050-et dob piacra (5 sima, 5 TI) [link]

(#158) Raymond válasza Franklin (#157) üzenetére


Raymond
félisten

Lefedik az egesz termekpalettajukat :) Jon a tobbi is:

10 MSI - 5x Ti es 5x sima [link]
9 Gigabyte - 5x Ti es 4x sima [link]
3 Zotac - 2x Ti es 1x sima [link]

Gondolom az Asus se marad el es a kisebb (Gainward/Palit) gyartoktol is jon majd.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#159) .DLL válasza Raymond (#156) üzenetére


.DLL
veterán

Köszi! Csak furcsa volt, hogy semmi konkrétumot nem írtak az aktuális kártyákról, kb. mindenre a "majd a gyártókon múlik" frázis jött, pedig akkor elvileg már készen vannak a kártyák.

(P.H.)

(#160) Raymond válasza .DLL (#159) üzenetére


Raymond
félisten

Hat, arat eddig nem mond senki es a vasarlokozonseg neten lathato reacioibol itelve azt hiszem azek a kartyak el lesznek kapkodva barmennyi is lesz szallitva jovo heten. Es az aruk se lesz az a $139 vagy €150 amit az ember elvarna, tuti hogy radobnak a gyartok es a boltok is valamit hogy a nepszeruseget meglovagoljak.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#161) shteer válasza .DLL (#155) üzenetére


shteer
titán

boltokba kerülés

..szerintem jónak tűnik

(#162) Yutani


Yutani
nagyúr

Ez alapján azt gyanítanám, hogy a Samsung/GloFo féle 14nm elmarad Fmax-ban a TSMC 16nm-étől. Úgy gondolom, hogy a GP107 a TSMC 16nm-en szintén tudná a 2-2.1GHz-et, de 14nm-en csak 1.8GHz-et.

Egy kis kanyar után azt mondanám, hogy a Polaris 10 a TSMC 16nm-en 1.6GHz-ig is elmehetne. Az viszont már komoly sebességtöbbletet adna.

De ez persze csak spekuláció, semmi más, nincs alátámasztva semmivel, csak a fenti OC eredményből vezettem le.

#tarcsad

(#163) Abu85 válasza Yutani (#162) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez nem ilyen egyszerű. Az NV-nek ez az első lapkája a Samsung node-ján, ráadásul elég rövid idő alatt, így bizonyos, hogy nem portolták át a TSMC-nél használt libek zömét. Egyszerűen nem volt rá idő. Emiatt az NV nem használja túl nagy hatékonysággal a Samsung node-ját. Viszont ettől még olcsó a wafer.
A Polaris GPU-kat eredetileg is a GlobalFoundries node-jaira tervezték. Az AMD pont ugyanettől a problémától szenvedne a TSMC-nél, mert ők meg ide nem portolták le a fejlesztéseiket. Például HPL-jük nincs a TSMC-nél, és a Polarisok ezen készülnek. Persze amúgy bármelyik Polaris készülhetne HDL-en, csak nem lenne olyan magas az órajelük.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#164) Upo válasza bambano (#133) üzenetére


Upo
addikt

Ha van még a kártyán hdmi kimenet akkor [link] . A digitális jel ugyanaz, minőségromlást nem okoz, az áramkör az üzemmód váltásához kell, mert a DP nem csak video átvitelre jó. A Delock-on kívül nem is tudom hogy csinál-e más ilyen adaptert, sokáig lehetetlennek tartották a hdmi forrásról DP monitor opciót, de ez működik.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#165) h-yle válasza jerry311 (#138) üzenetére


h-yle
addikt

Nem vagy egyedül. :))

A következő lesz az AMD piros arany edition.

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#166) b. válasza Upo (#164) üzenetére


b.
félisten

Vannak ennél olcsóbb átalakítók is. :)
[link]
[link]
[link]

Páran írják hogy mióta nincs olyan monitor, amin nincs digitális bemenet. Nővéremék még garanciális monitora. 22" FHD.[link] gamernek árulták, Lg is úgy ajánlja a honlapján.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#167) Mercutio_ válasza b. (#142) üzenetére


Mercutio_
félisten

A 750 Ti-t a tápcsatinélküli GTX950-ek már rég leváltották. (És hozzák a 2GB-s GTX960 szintjét)

Az egyetlen terület, ahol még nem jött ki - itthon elérhető - utód, az a low profile, de ott sajnos úgy néz ki még várni kell 1/2 évet.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#168) rootmin válasza zoltanz (#21) üzenetére


rootmin
tag

Ha van DP, nagy gáz nincs, mert egy passzív átalakítóval megoldható a dolog nem túl drágán (ebayről még olcsóbb)

Tehát ha nincs is rajta a Dsub, az a szűk réteg, akinek lenne rá igénye, megoldhatja minimális plusz befektetéssel, szerintem ez így elfogadható kompromisszum. :)

(#169) b. válasza Mercutio_ (#167) üzenetére


b.
félisten

őő nem értem hogy hozná 2 GB 950( abból csak az van) a 2 GB 960 kártyát? lehet félreértettem a kommentet. 750 TI a maga idejében azzal a fogyasztás- teljesítmény mutatóval verhetetlen volt, a GTx 950 sem tudta lekörözni, és tippre azt mondom hogy nem adtak el annyi 950 karit, mint 750 TI-t.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#170) Márton válasza b. (#166) üzenetére


Márton
nagyúr

lol, én ezt vettem

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#171) westcoastog


westcoastog
veterán

Azt tudni kb a 1050Ti hol lehet egy gtx760 2gb mellett?
Eljátszottam most a gondolattal, ha erősebb, és fele annyit fogyaszt mint a 760 már megérné egy upgrade.

(#172) b. válasza westcoastog (#171) üzenetére


b.
félisten

szerintem -ez csak tipp-, kb + 20% sebesség + 2 Gb ram és kb fele fogyasztás.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#173) #22743424 válasza Luck Dragon (#47) üzenetére


#22743424
törölt tag

Szerintem rengeteg pü-t fogsz kapni és válogathatsz a testek közül ! Ami a tesztet illeti nagyon várom en is :))

[ Szerkesztve ]

(#174) peti_s válasza Gyuri27 (#55) üzenetére


peti_s
addikt

Nekem személy szerint futná új monitorra, de a tökéletesen kalibrált 4:3-s 19'-s monitorom nem szándékozom lecserélni, főleg azért sem, mert egy 24-s IPS ami úgy ahogy megfelelne nem férne el az asztalomon. Direkt úgy néztem az új VGA-kat, melyiken van DVI-I, de végül használtat kellett vennem. Az meg hogy akinek ilyen monitora van vegyen valami használtat azért nem állja meg a helyét, mert a használt sok esetben nem gyorsít egy YouTube-t, vagy közel nem olyan hatékonysággal gyorsít egy renderelést.

(#175) westcoastog válasza b. (#172) üzenetére


westcoastog
veterán

Én is így tippelem.
Ha 50 körül meglehet kapni Ti-t (+-párezer), akkor azért meggondolandó áruba dobni a 760-at és hozzárakni egy keveset.

(#176) atenza válasza oAcido (#145) üzenetére


atenza
senior tag

1080p-ben egyáltalán nem lesz diavetítés gtx1060 3GB-al minden maxon, de még 1440p-ben sem, viszont már régóta van olyan játék, amin nem tudsz bizonyos beállításokat bekapcsolni ha nincs elég VRAM-od...
Vagy be tudod kapcsolni csak fps droppolni fog elég rendesen.
Persze ezzel semmi gond nem lenne csak épp egy olyan kártyáról beszélünk ami nem éppen az olcsó kategória.

(#149) b.
Gyakorlatilag ezzel meg is válaszoltad magadnak a 7 hsz-el korábbi (#142), felém irányuló kérdésed/hozzászólásod.

[ Szerkesztve ]

(#177) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Tesztek hétfőre várhatók?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#178) fordfairlane válasza #06658560 (#1) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nem lepődnék meg azon se, ha ezekből a GPU-kból kompletten hiányozna a D/A konverter. Ha lenne analóg jelkimenet, akkor az OEM-knek semmibe nem kerülne DVI-I-t tenni DVI-D helyett, amire aztán mehetne rá az olcsó DVI-VGA átalakító, mégis a képek alapján mindegyik OEM DVI-D-t rak ezekre a kártyákra.

x gon' give it to ya

(#179) ló úr válasza Mans20 (#85) üzenetére


ló úr
őstag

És ezt melyik jóskapista oldalon láttad? :D

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#180) liverich


liverich
csendes tag

Valaki segítsen tisztázni, akkor a hagyományos DVI-s átalakító csak DVI-I vel működik DVI-D-vel nem vagy hogy van?

Amúgy nekem is csak egy régi only dsub csatlakozós monitorom van. Vajon 1366x768-hoz a sima 1050 elég?

(#181) fordfairlane válasza liverich (#180) üzenetére


fordfairlane
veterán

Valaki segítsen tisztázni, akkor a hagyományos DVI-s átalakító csak DVI-I vel működik DVI-D-vel nem vagy hogy van?

Igen. A DVI-I-n ott az analóg jel is, a DVI-D-n nincs.

[link]

C1-C5 és a Pin8-on jön az analóg jel, amit az átalakító egyszerűen kivezet egy D-SUB csatlakozóra.

Ha a csatlakozó szélén nem látod a tipikus négyzet alakú elrendezésben az analóg kivezetéseket, az a DVI-D, amin nincs analóg jel, így ehhez a DVI-D-SUB átalakító sem jó.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#182) Raymond válasza liverich (#180) üzenetére


Raymond
félisten

Az atalakito csak olyan DVI-n mukodik amelyiken megvannak az analog kimenetek - az a kisebbik neyges csoport. Amint lathatod a mostani kartyak DVI-D kimeneten ez nincs meg. Kepek es leiras itt: [link]

Mod: megeloztek :)

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#183) AxBattler válasza Ciccuka (#177) üzenetére


AxBattler
félisten

Az jó lenne (a péntek még inkább), de általában a megjelenés napján jön ki a teszt, ami ebben az esetben kedd. :(

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#184) shteer válasza fordfairlane (#178) üzenetére


shteer
titán

igen, eddig a 10-es széria egyetlen példányán sem volt. esélyes.

..szerintem jónak tűnik

(#185) Gyuri27 válasza fordfairlane (#181) üzenetére


Gyuri27
félisten

Akkor linkelnél olyat ami jó?

Amd - Radeon - Ryzen

(#186) fordfairlane válasza Gyuri27 (#185) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ha DVI-I-s videokártyákra gondolsz, akkor nagyon úgy fest a helyzet, hogy a Geforce 9xx és a Radeon RX3xx széria volt az utolsó ilyen. Én sem találkoztam még olyan kártyával a 10xx sorozatból, amin ne DVI-D lett volna, de arra sem emlékszem, hogy a RX4xx szérián belül láttam volna ilyen kártyát.

x gon' give it to ya

(#187) Raymond


Raymond
félisten

Nvidia has now revealed its suggested street prices for EMEA regions, although these may change prior to launch and will vary based on the exact SKU. Nonetheless, starting prices for the GTX 1050 are £115 for the UK and €125 for EU regions, and for the GTX 1050 Ti it's £139 and €155 - all four prices are inclusive of VAT.

[link]

Meglatjuk mi lesz belole. Az a €155 jol nezne ki ha annyi is lenne amikor megjelenik es ha a 4GB RX460 meg mindig a €140-es regiokban marad. Van mar egy-ket €120-130-ert elerheto peldany is, ha a tobbi is lemegy arra a szintre akkor az a €155 mar nem olyan fenyes. A 2GB RX460-nal is van egy-ket peldany €100-110-ert, de a zome a €120 regiokban tartozkodik, ott mar inkabb a 1050 lesz a jobb valasztas.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#188) Gyuri27 válasza fordfairlane (#186) üzenetére


Gyuri27
félisten

Hát izé. De a dvd-d-t mivel lehet akkor sima dsubra átalakítani? Vagy egyszerűbb a hdmi-t, dp-t?

Amd - Radeon - Ryzen

(#189) shteer válasza Gyuri27 (#188) üzenetére


shteer
titán

aktív átalakítóval te tudatlan piros sámán :P

..szerintem jónak tűnik

(#190) lezso6 válasza Gyuri27 (#188) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A DVI-I tartalmazza a D-sub jelét is, így passzív átalakítóval megy. Ennél a bal oldali vízszintes "tüske" körül van négy tüske. A DVI-D (csak digitális) ezt már nem tartalmazza, így aktív átalakító kell hozzá.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#191) Pete55555 válasza Raymond (#187) üzenetére


Pete55555
addikt

A 4 betűs bolt már lehozta az árakat:

Az Nvidia új videokártyái hivatalosan csak október 25-én válnak elérhetővé. A GeForce GTX 1050 várhatóan 41 000 forintba, a GeForce GTX 1050 Ti pedig 50 000 forintba kerül majd.

...Szeretem leracsniztatni...

(#192) fordfairlane válasza Gyuri27 (#188) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nem tudom. Feltételezem, hogyha létezik HDMI-VGA (a hdmi és a dvi-d kvázi ugyanazt a digitális jelfolyamot tolja ki) és Displayport-VGA átalakító, akkor valahogy DVI-D-re is lehet fabrikálni. Ezeket az aktív átalakítókat egyáltalán nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#193) Márton válasza fordfairlane (#192) üzenetére


Márton
nagyúr

#170
mondjuk ezzel vigyázni kell, mert állítólag egy Rpi-t már tönkretett, mivel a hdmi-ről veszi a kraftot.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#194) AxBattler válasza Pete55555 (#191) üzenetére


AxBattler
félisten

Nem is rossz.

Sima 1050 nem fogja verni az RX460-at, és ha ugyanazon az áron jön, 2GB memóriával, akkor nem lesz túl jó választás. 35k-ért már simán vállalható.

1050 Ti viszont árban pont az RX460, és az RX470-GTX1060 közé van pozicionálva, arányos teljesítménnyel, szerintem ez így korrekt.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#195) Gyuri27 válasza shteer (#189) üzenetére


Gyuri27
félisten

Oszt linkeljed mán kék istenverése! :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#196) Mans20 válasza AxBattler (#194) üzenetére


Mans20
addikt

Én nehezen hiszem el az 50000Ft-os kezdő árat,de reménykedem.

(#197) b. válasza atenza (#176) üzenetére


b.
félisten

sajnos nem egy dolgot írtunk,, mert az én véleményem szerint egy vevő sem fogja azért a fejét, hogy nem egy 1050 TI-t vett 25-30%-kal lassabb GPU val cserébe az 1 giga ramért.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#198) shteer válasza Gyuri27 (#195) üzenetére


shteer
titán

(#199) Gyuri27 válasza shteer (#198) üzenetére


Gyuri27
félisten

Köszönöm. Tudsz te ha akarsz. :N

Amd - Radeon - Ryzen

(#200) Raymond válasza Raymond (#158) üzenetére


Raymond
félisten

Megjott az Asus is 8 kartyaval - 4x Ti es 4x sima [link]

Mod:
Es ugy nez ki a sima 1050 is kaphato lesz jovo hettol, pedig az volt hogy azokra varni kell par hetet:

"All of these cards will be available worldwide from October 25th!" [link]

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.