Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #06658560


#06658560
törölt tag

D-Subbal lesz termék?

(#2) Fiery válasza #06658560 (#1) üzenetére


Fiery
veterán

No offense, de szerintem akinek DSub kell, annak felesleges penzt koltenie videokartyara. IGP rulz, me'g az en modernnek szamito, LGA1151 alaplapomon is van DSub output, teljesen jo ez az IGP atlagos felhasznalasra. Na meg lesz me'g egy alacsonyabb lepcso a Pascal dGPU-kbol, GP108 kodneven, az majd tamogatni fog DSubot is. Persze az meg konnyen lehet, hogy csak mobil verzioban lesz elerheto, mint a GM108 anno.

[ Szerkesztve ]

(#3) goro1000


goro1000
aktív tag

Szerintem a GTX 1050Ti nem sokkal lesz gyorsabb a GTX 960-tol.

[ Szerkesztve ]

(#4) Mans20


Mans20
addikt

Már csak az itthoni árakra leszek kíváncsi,meg a teljesítményre.

(#5) lemusz


lemusz
addikt

GTX 950 verni fogja a 1050-et?

(#6) Pete55555 válasza goro1000 (#3) üzenetére


Pete55555
addikt

Az nekem pont jó lesz 50-55-ért.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#7) #06658560 válasza Fiery (#2) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az rendben, de a nagy OEM szabadság így szokott megnyilvánulni. Meg DDR2-es memóriában.

(#8) goro1000 válasza lemusz (#5) üzenetére


goro1000
aktív tag

A GTX 950 még RX 460at is veri.A GTX 1050et meg az RX 460 ellen küldik.

[ Szerkesztve ]

(#9) Shade45 válasza goro1000 (#8) üzenetére


Shade45
senior tag

Kíváncsi leszek a tesztekre, ennek így semmi értelme nincs, hogy gyengébb lesz az utód, vagy közel egál...

(#10) lemusz válasza Shade45 (#9) üzenetére


lemusz
addikt

Értelme biztos van, de mindenesetre elég furcsa, igen.

(#11) zoltanz válasza #06658560 (#1) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nekem van egy 13 éves TFT monitorom, már azon is van digitális bemenet (DVI-D), akkor minek a D-SUB.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#12) pet007


pet007
aktív tag

En is varom a teszteket, 2gb-os gtx 670-et mar le kellene cserelni, egy 4gigas 1050ti jol nezne ki helyette.

(#13) shteer


shteer
titán

1 hét jönnek a Ti-k :) a 1050 csak kicsit később

hazai ajánlott árak 41k és 50k (start árak magasabbak lesznek valszeg)

számolgatva:
a 1060 3G alá jön, ami már 66ezertől elérhető
1060 3G listaára 199$
1050Ti listaára 139$
az kb 70%-os hazai áron a 66-ból ~46-ot jelent - de ha 70-nel számolunk akkor se vagyunk még 50ezernél

Giga modellek

EVGA modellek

MSI modellek

Zotac modellek

Inno3D modellek

ASUS-nál is megjelent kettő 4GB-os modell

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#14) AxBattler


AxBattler
félisten

Low profile kártya nem várható?
Illetve... tesztet kérünk!!! :DD

(#8) goro1000
"A GTX 950 még RX 460at is veri."
Mármint úgy érted, DX11-ben, 1-2 éves játékok alatt? :U

(#13) + (#15) shteer
:O

Viszont az a két ventis Zotac elég jól néz ki, és még tápcsati sem kell hozzá!

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#15) shteer válasza #06658560 (#1) üzenetére


shteer
titán

nem

AxBattler: startnál biztosan nem és mivel a 950-ből is csak madárlátta KFA volt, háát - azért bizakodom

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#16) Fiery válasza #06658560 (#7) üzenetére


Fiery
veterán

Az OEM-ek sem hulyek. Azt adjak, amire igeny van. Ha a DSub kimenetet a juzerek (tegyuk fel) 0,5%-a keresi specifikusan a videokartyakon, akkor tenyleg nincs ertelme egyik OEM-nek se keszitenie ilyen videokartyat.

[ Szerkesztve ]

(#17) Cifu válasza zoltanz (#11) üzenetére


Cifu
nagyúr

Azért, mert az olcsó monitorok még a mai napig D-Sub only bemenettel készülnek. Nézz meg egy tetszőleges bolt monitor kínálatát, a legolcsóbb opciókon nemhogy Displayport nem lesz, de még DVI sem...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#18) pohár válasza Pete55555 (#6) üzenetére


pohár
félisten

első körben olyan még olyan 5-öt számolj rá az 55-re, ha jól számoltam legalábbis a Ti-nél (ASUS)

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#19) Márton


Márton
nagyúr

TDP keret: 75 watt
erre felcsillant a szemem, hátha meglesz a passzív 210-esem :B utódja,
erre a következő képen mindegyik valami forgó bigyóval rendelkezik...
Hát mi lesz már a passzív kártyákkal? :O

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#20) _drk válasza zoltanz (#11) üzenetére


_drk
őstag

D-sub.os monitorom van! dvi-dsub átalakítót kell használnom! Elég kommersz de most dobjam ki a monitort? Dotára pont tökéletes minden másra ott a hdmi a tévéhez!

A kártya meg érdekes mert itt pont a 950-960-at váltja le de elvileg azok is jó kártyák nem? Persze más architektúra de meglátjuk ezek mit nyújtanak!
Minden esetre lesz egy nagy szakadék az 1050ti és az 1060 között. Az a 3 gigás kártya nevetséges ilyen áron!

(#21) zoltanz válasza Cifu (#17) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Már elég régóta jönnek csak digitális kimenetes monitorkártyák, ez pl egy HD6670:

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#22) bozont válasza Cifu (#17) üzenetére


bozont
veterán

És ez elég szomorú, nem baj ha legalább a vga-knál kihal már. Akinek meg mégis annyira kell, az vesz egy átalakítót hozzá. Persze mellékelhetnének a monitor mellé is egyet, nem nagy tétel. Mondjuk abban is kételkedem, hogy annyira megnövelné az árat ha DVI is kerülne a D-sub mellé. Már a DVI-nak kellene alapnak lennie, extrának meg ott van a HDMI, DP.

[ Szerkesztve ]

(#23) Abu85 válasza Márton (#19) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

[link] - ennek 61 watt a TDP-je, így belefér a passzív borda.

GeForce-ból az NV ugyan engedi a passzív megoldásokat, de korlátozott garanciát vállal az így kiadott VGA-k GPU-jára.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#24) Sondi1986


Sondi1986
addikt

Az órajelek a 14nm miatt ilyen kevés vagy azért hogy beleférjen a 75W TDP-be?

(#25) AxBattler válasza Márton (#19) üzenetére


AxBattler
félisten

Veszel rá utólag egy Accelero Mono Plus, vagy S2, S3 hűtőbordát apróról, oszt' örülsz. ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#26) gtamate2 válasza Cifu (#17) üzenetére


gtamate2
veterán

5 éve vettem egy 22-es alsó kategóriás BenQ-t 30k-ért és már ez is dvi-os.

*Sn0w

(#27) #06658560 válasza Fiery (#16) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nem hülyék, csak nem szeretnek egy centet se feleslegesen költeni. Pl. ha a vevönek az a fontos, minél több videó kimenet legyen, akkor rátesz D-Subot, azt kész. Ahogy régebben a DDR2-es memóriával szerelt VGA-knak is volt piaca.

(#28) Márton válasza Abu85 (#23) üzenetére


Márton
nagyúr

És augusztus 30 óta van valami újabb infó?

"kérdéses, hogy Ázsián kívül mikor lesz elérhető a termék, erről ugyanis egyelőre nincs semmi hír" - ph

Meg aztán picit nvidia párti vagyok, egy passzív 1050-re lecsapnék egyből.

szerk: jah, hogy az nvidia szigor miatt nem várható ilyen? korrekt :(((

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#29) shteer válasza _drk (#20) üzenetére


shteer
titán

előbbutóbb csere vagy aktív átalakító

ahogy a mostani vga-t lecseréled, le fogod a monitort is..

..szerintem jónak tűnik

(#30) atenza


atenza
senior tag

Szegény 1060 3GB tulajok foghatják most a fejüket a 4GB-os 1050Ti láttán... de ez várható volt

(#31) Márton válasza AxBattler (#25) üzenetére


Márton
nagyúr

Az Accelero Mono PLUS-on is van valami forgó bigyó :B

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#32) Abu85 válasza Márton (#28) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az ázsiai értékesítés esetében jellemzően jó hír, hogy Közép-Európába ezek a termékek néha betalálnak. Erre vonatkozóan érdeklődni kell az üzletekben. Hivatalosan szerintem sosem lesz elérhető itt, de egy rakás terméket árulnak Magyarországon nem hivatalosan.

Nézd, ha valaki bevállalja a garikorlátozást, akkor jöhet passzív megoldás. Az a baj az NV-nél, hogy nem 100%-os a szoftveres védelmük, így a passzív hűtést nem tartják ideálisnak. Az AMD védelme hardveres, és mindent kivéd, így nem gond a passzív hűtés, mert a kártya a környezeti hőmérséklethez állítja magát. Szóval a szigor a felhasználót védi.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#33) _drk válasza shteer (#29) üzenetére


_drk
őstag

Miért kéne? DVI se lesz a kártyákon? :D

[ Szerkesztve ]

(#34) shteer válasza atenza (#30) üzenetére


shteer
titán

miért? mostantól kevesebbet tud majd a kártyájuk?

..szerintem jónak tűnik

(#35) shteer válasza _drk (#33) üzenetére


shteer
titán

de az lesz. DVI-D

..szerintem jónak tűnik

(#36) Franklin válasza atenza (#30) üzenetére


Franklin
addikt

Miért is?

(#37) AxBattler válasza Márton (#31) üzenetére


AxBattler
félisten

Igen, de ilyen alacsony fogyasztású kártyán a venti elhagyható.
Ha jól emlékszem, kisza25 Gigabyte GTX950-et hűtött így, megfelelő házszellőzés mellett.

(#32) Abu85
Hmm. Nem is tudtam, hogy ilyen kafa az AMD. Köszi!

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#38) Márton válasza Abu85 (#32) üzenetére


Márton
nagyúr

hmm, még a végén átpártolok, főleg, hogy azt csiripelik a Sony Vegas is inkább az AMD-t használja ki.
köszi

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#39) atenza válasza Franklin (#36) üzenetére


atenza
senior tag

Mert a fejlesztők úgy lövik be a játékokat hogy egy 1050 ti szintű "alap" (fejlesztői szempontból) kártyán is van 4GB, akkor azt ők is alapul veszik, vagyis teljesen kihasználják, követik a hardverek fejlődését.

De lélektanilag sem lehet jó érzés, hogy egy olcsóbb terméken valamiből több van.

[ Szerkesztve ]

(#40) oAcido válasza atenza (#39) üzenetére


oAcido
aktív tag

"De lélektanilag sem lehet jó érzés, hogy egy olcsóbb terméken valamiből több van."

Aminek semmi jelentősége, ugyanis hamarabb fogy el a 1050 Ti ereje, minthogy a butított 1060 sírjon a kevés VRAM miatt.

Szerk.: Aki meg VRAM alapján vesz kártyát, az már rég megvette a 6GB-os 1060-at.

[ Szerkesztve ]

(#41) -Skylake-


-Skylake-
addikt

Engem egyetlen dolog erdekel, ami csupan ket szo : low profile.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#42) Lacok válasza -Skylake- (#41) üzenetére


Lacok
őstag

Mostanában nem nagyon erőltetik ezt a fajta megoldást pedig igény lenne rá.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#43) vhw válasza atenza (#39) üzenetére


vhw
addikt

Trololol...
:))

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#44) _drk válasza atenza (#39) üzenetére


_drk
őstag

Az a 3bg-os 1060 a kezdetektől fogva ÉRDEKES

De az is elég régen köztudott hogy 4gb-os változat is lesz az 1050-hez. (különben nem sok konkurenciája lenne az RX460-nak)
Ezt maximum marketinges szemmel érthető mert a sok tudatlant jól át lehet ba****!

Az NVidia lehúzta a csúcsokat, de itt a belépő szinten elég érdekes dolgokat művel! Sőt ez lehet nem belépő szint, az 1060-as biztos nem!

(#45) Televan74


Televan74
nagyúr

Kíváncsian várom a GTX1050Ti teszteket. Fogyasztása szerintem jobb lesz mint a RX460 4GB kártyáé.Az hogy mennyivel lesz alatta vagy felette azt a tesztek megmutatják.Biztos lesz mozgolódás az áraknál is,karácsony tájékán már nem lepődnék meg a 4GB modellek 40k körüli árán sem. :)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#46) Gyuri27 válasza Televan74 (#45) üzenetére


Gyuri27
félisten

Főleg a dx12 teszteket. ;]

Amd - Radeon - Ryzen

(#47) Luck Dragon

Már várom a testet. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#48) -FLY->


-FLY->
őstag

Tápcsatit, meg bika hűtést, a többit megoldjuk. :D

(#49) Fred23


Fred23
nagyúr

Egyáltalán nem mozgatnak ezek a kártyák, biztosan nem fogok belőlük venni, viszont a tesztjük érdekel. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.