Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) nexplo válasza mekker (#95) üzenetére


nexplo
őstag

Szerintem pedig nem lesz rétegtermék még a televíziózás egy darabig. Vidéken kevés más ingyenes szórakozás van... A fiatalok (én is) már inkább netről néznek mindent és a "rendes" klasszikus tv-nézés valóban kezd kihalni ebben a korosztályban, ezt nem vitatom. A netflix HBO viszont még a fiatalok között is megmaradt, mint tv nézés. :K

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#102) salapp válasza nexplo (#101) üzenetére


salapp
addikt

Maguk a készülékek szerintem is sokáig velünk maradnak. A műsorszórás fog átalakulni. Bár ha csak kis országunknál maradunk, a többségi firkecsarhát vásárló vidéki régi nyugdíjas réteg ezeken fogja nézni a Nyaknélküli ember újabb fröcsögései vagy akár a Tények Kontrollált Vélemények, Vigyázz, rókalukbú gyün a migráncs! vagy akár a Mindenshow-ba kell sok b.zi! típusú műsorokat.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#103) nexplo válasza salapp (#102) üzenetére


nexplo
őstag

Sajnos a népbutítás felső fokon megy most vidéken amihez a tv szuper táptalajt nyújt. Látom rokoni körben. Mondom ezt úgy hogy utálom a politikát!! Ezek viszont tények. Amit a sok öreg nyugdíjas a tv-ben lát azt el is hiszi. Mindent lehet jól és rosszul is használni. Sajnos az állami tv jelen pillanatban propaganda célt szolgál ki. De hagyjuk ezt a témát , mert hányni tudnék tőle.

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#104) salapp válasza nexplo (#103) üzenetére


salapp
addikt

Ja, dettó, csak mondom, hogy még széles rétegek számára lesz sokáig az elsődleges információforrás/kevés szórakozási lehetőségeinek egyike.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#105) bimbi10


bimbi10
csendes tag

Lassan 2 éve használok egy TCL 50EP640 smart tv-t, tökéletesen működik, csak internet van rajta. Netflix, Hbo, Youtub megy rajta, tökéletes minőségben, soha nem fagy ki, nem lassul be, csak teszi a dolgát. :)

bimbi10-voltam!

(#106) nexplo válasza bimbi10 (#105) üzenetére


nexplo
őstag

Pedig ez egy "alap" TCL. :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#107) mcs válasza kokobe (#100) üzenetére


mcs
veterán

Jaja, hallom én is a rengeteg panaszt az újabb kiadású Samsungokra, de tapasztalom is. Nevetséges, hogy minél magasabb típusszámozásút veszel belőle, annál kevésbé akadozik a saját osd menürendszere, és ez szerintem nem csak az adott SoC számlájára írható, hanem szándékosan így optimalizálhatják szoftveresen. :DDD
A 9000es széria tömör fémtalpa is megmosolyogtató, ami háromszor olyan nehéz, mint maga a tv. :)

[ Szerkesztve ]

(#108) nexplo válasza mcs (#107) üzenetére


nexplo
őstag

Philipsnél mindegy volt melyiket veszed mert mindnél egy nagy rotty volt a szoftver :DDD Mostanában talán kicsit összeszedték magukat, de akkor a konkurens Samsungnál sem jobb a helyzet ahogy olvasom... pedig azt hittem ott minden flottul megy.

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#109) wallace 234 válasza mcs (#107) üzenetére


wallace 234
őstag

Qn90 talp nélkül annyira azért nem könnyű tv! Jó pár Samsung tvm volt. Az igaz, hogy vannak bajok, de minden gyártó ott spórol ahol tud. Szándékosan terelik az embereket a drágább modellek irányába. Miközbe a minőség az eléggé hullámzó lett. Régen egy 9000-res tv igen komoly darab volt pl C9000.

nexplo#108
Mai világban már nincs olyan gyártó ahol flottul menne a dolog, mindenki a profitra hajt, marketing át vette a szerepet. Mivel mindenki próbál azonos tudást adni, csak más néven. Vagy régi tudást új néven újra eladni.

[ Szerkesztve ]

(#110) Kiskutya válasza mcs (#99) üzenetére


Kiskutya
veterán

Ha színhű képet szeretnél akkor azt kalibrálással lehet csak elérni. A c725-728 nagyon jó színmegjelenítéssel rendelkezik. Aki már kalibrált ilyen tv-t csak dicsérté. HA kalibrálás nélkül szeretnéd beállítani mindenképp a mozi módból kell kiindulni! Magyar hiteles teszt : [link]

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#111) nagymolnar válasza salapp (#61) üzenetére


nagymolnar
tag

10 éve megvettem az akkor 800eFt-os 55" Philips csúcsmodelt, valami 9-es széria volt (fém keret full ambilight, fém távirányító). Ment is bő 2 évig majd 2 hónapra rá kifingott. Bevittem a Philips márkaszervizbe, modták 1 milkáért cserélik az LCD-t, akkor elkezdtem levelezni a Philipsel, ahol megmondták, hogy a Philips NEM gyárt tévét. Eladták a TP Visionnak a nevet technológiát. Azok csesztek válaszolni, pedig a Philips akkori igazgatója tolta nekik tovább a levelet. Akkor azt mondtam soha többet. Mellesleg egy fórumtárs 40e Forintért javította azt amiért a Philips 1 milliót akart kérni. El is adtam rögtön. TCL, amikor kijött a JBL verziója adtam neki is egy lehetőséget. U55X9006 volt a trágyadomb, szintén csúcsmodell... Az Android TV rákfenéje a hulladék proci amit odaraknak és a memória hiány. Gyakorlatilag az asszony megszült mire elindult, ha bekapcsoltam a "gyorsítót", akkor elfelejtett sok mindet. Eladtam gyorsan... Most van Sony android HX95 az jóval jobb, de a satelit tunerje kuka, az ékezet kezelés szégyen.... LG az teszi a dolgát a hálóban szintén csúcsközeli LCD. Összességében nekem az LG menüje és kezelhetősége fekszik a legjobban. Az android meg tényleg akkor lenne jó, ha tisztességes vasat raknának alá, már a telefonomban is 8-12GB volt, akkor 1,5Gb-vel mit akarnak eladni csúcsvasat. Sokáig játszottam a médialejátszókkal is, mert 2 évente olcsóbb volt cserélni, most megy a plex mindegyiken és azóta nincs gondom. Nem akarok dobozokat és felesleges távokat látni...
De tény, hogy mi userek a profithajhász, tervezett avultatással élő gyártókkal semmit sem érünk el...és mind az! :W

[ Szerkesztve ]

(#112) GhostRider93 válasza nagymolnar (#111) üzenetére


GhostRider93
tag

+1.
Szárítógép (Bosch 160K) 2 ev gari lejárt +2 hónap és alaplap gajra ment. Fos kínai "sharp" tv szintén (memória csip meghalt,3 év után, 190K) . Gorenje hűtő , 3 év letelt és légkavaró lapát csattog zörög = csere (3 év gari volt rá persze).
A gagyi legolcsóbb hoover kézi porszívó nem akarja megadni magát pedig az akku nem volt cserélve és a motor is birja úgy hogy használjuk hetente többször is (most lesz 5 éves) lötyög mindene is de megy.

Sharp után fene akart olyan tv-t venni amiről a szervizes rossz véleménnyel van és pár fórumozó azt irja hogy neki alaplap hibas lett a tv-je gari után nem sokkal . Így esett ki a képből a TCL pedig nagyon esélyes volt. Q60-as samsung (QE65) lett belőle ami egy belépő szintű QLED és nem bántam meg. Megbízható, gyors és este is nagyon szép a képe (kínai "sharp" ips hez képest fényévekkel). TCL nek is hasonló szintű volt (áruházi viszonyok között kicsit jobb is ) de a sötétben jönnek elő egy panel minőség problémái mint a homogenitás ami nekem nagyon fontos és amiben samu jobban teljesít.

[ Szerkesztve ]

R5 2600@4Ghz 80W , B450M Pro4, DDR4 16GB 3200MHz cl14 B-die, Hellhound 6700XT 12GB

(#113) salapp válasza nagymolnar (#111) üzenetére


salapp
addikt

Szomorú, hogy az XH95 sat tunerjével már rossz tapasztalatod van. Az 50W80C-ben szuper a képminőség. Bátyámnál van 65Q60, az valami rottyanat a W8-hoz képest képminőségre, nem is kérdés.
Számomra a kép a lényeg, leszarom a "mit tud" baromságokat.
Philipsnél más miatt érdeklődtem, gondoltam, már rákérdezek az OLED-ekre, rögtön mondták, "semmi közük hozzá". Na, így vegyen bárki Philips OLED-et!

GhostRider93: Inkább cseréltettem egy hónapja a 21 éves (még német gyártmány) Bosch mosogatógépben az ajtó szigetelést, mint hogy az új - valóban sok leddel, lcd panellel pitypalattyoló - modellek közül vegyek. Ugyanígy vagyok a régi NoFrost hűtőnkkel és egyebekkel. Amíg mennek, eszembe sem jut cserélni, mert látom, hamar tönkre menő foscht kapok, mérhetetlenül túlárazva.
Most tettünk egy kísérletet a német gyártású Thomas porszívó/takarítógéppel. Eddig piszok jó (90-es évek Miele porszívó élmény jobb tulajdonságokkal), nyilván a 2 és fél éves garancia idején túl lesz majd érdekes a dolog.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#114) sfefe


sfefe
őstag

Nekem az adatlapomon lévő Sony tv-m van, igaz fhd de amíg nem krepál be addig ez marad... Én semmi bizbaszt nem használok ami benne van ( mert nem érdekel) nekem konkrétan csak kijelző funkcióban üzemel, filmek, játék...

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#115) nexplo válasza wallace 234 (#109) üzenetére


nexplo
őstag

Tudom de a Philips szoftvere híresen sz@r volt. Mondom ezt úgy hogy van vagy 5 Philipsem otthon, tehát nem haza beszélek :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#116) nagymolnar válasza salapp (#113) üzenetére


nagymolnar
tag

Offtopik, de igazad van, sajnos. Konyhát cseréltem és bedőltem az AEG-nek. Mondhatják, hogy milyen szuper, de a 15 éves FAGOR akkor csúcs mosogatógépem szebben mosogatott, az AEG csúcs beépíthető hűtőnek meg még mindig lefagy a hátulja, odaragadnak a cuccok, mert nem jutottak el az Elektroluxxal (közös cég) a tisztességes hűtőig, ahol csak hideg levegőt keringtetnek. Ugyan ez van a TV-nél a Sony -bár be van kapcsolva rajta a kikapcsolt állapotban történő EPG frissítés, amikor váltom a csatornát akkor frissíti egyesével. Kiakasztó. Lehet, hogy csak SAT-on csinálja, de szégyen. Nyugaton is néznek satot az emberek. A nyelvkezelés (ékezetek) a másik kuka. Az LG esetében tudom, hogy észtre kell állítani az országot és akkor a UPC (direct one) ékezetek jók lesznek) de a Sonynál ez nem megy. Próbáltam, most már kézi hangolást sem engedi egyszerűen kilép a hangolás menüből, de lusta vagyok resetelni, mert a UPC a mai napig nem tudta megcsinálni, hogy automatikusan lekeresse az adóit egy ócska tv. (de a rohadt csatornákat hetente tologatja. Egyesével kell kitörölnöm a több ezer felfedezett de kódolt csatit. Szóval a sonyt megbántam. Visszatérve ami cseszi a csőrömet, hogy a tv-k hangja kakibb, mint egy mobiltelefoné. Azért nem tesznek bele tisztességes hangrendszert, hogy eladják a szar hangprojektorokat. (detto proci/memória), így tuti, hogy nem fog zavarni a 3-4 évente történő tv csere, mert addig úgy is lerohad. A 10 évvel ezelőtti Philipsben a talpában volt a mélynyomó, ráadásul a talp egyben fali konzol is volt, ha úgy szerelted fel. Arról nem szólva, hogy tolják a 8K-t, de magyarországon tisztességes HD-t is lasszóval kell fogni. Nézd meg a TV2-t. Bár az agymosottaknak, akik azon élnek és szívják magukba a mennyei mannát azoknak az is bőven jó. :W

[ Szerkesztve ]

(#117) mekker válasza nexplo (#101) üzenetére


mekker
őstag

Annyira nem nagy a (hazai) kínálat, hogy napi szinten lehessen nézni. A torrentezés pedig ki lesz véreztetve szép lassan. De ez a saját véleményem. Nagyon sok kapcsolót át kell még állítani a lakosság fejében. Igaz, hosszú távon a nyugati (t)rend fog érvényesülni itthon is, amiről sokat nem tudok személy szerint. Néznek tévét még a nyugatiak?

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#118) nexplo válasza mekker (#117) üzenetére


nexplo
őstag

A nagyobb szolgáltatók (pl Netflix) pedig nem rossz. Szerintem ebben van még jópár év. Én még nem temetem a TV-ket :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#119) himpike


himpike
aktív tag

Nálam alap hogy kiterjesztem a garanciát 5-6 évre... a Samsung is 3,5 év múlva fosott be. Max kapok valami mást az árában...

(#120) nexplo válasza himpike (#119) üzenetére


nexplo
őstag

Annyi idő után általában cserélik, mintsem javítgatják bizony :K A legszebb amikor egy videokártyára 10 évet adnak... Hol lesz az már 10 év múlva..

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#121) MaCS_70 válasza himpike (#119) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez a "garanciakiterjesztés" valójában inkább szokott biztosítás lenni, úgyhogy érdemes résen lenni vele.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#122) 7Heads Drago válasza GaTa_3S (#10) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Se a Samsung, se az LG nem amerikai, mégsem taposta el az USA őket.
Mivel Dél-Koreáról van szó. Kiemelt haverként kezelik azt országot az amcsik. Pedig nem sokkal van előrébb mint Kína ha ilyeneket megengednek: [link]
Volt amikor Kínának is mindent elnéztek.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#123) Vesztor87


Vesztor87
senior tag

Sziasztok!

Ha vki olcsó 120-180e ft-os 50" körüli tvt venne, melyik márkát veheti? Samsung elromlott 2 éves 2 hónapos korában, gyári gari lejárta után, de sok ismerős is így járt.... Köszi

(#124) nagymolnar válasza Vesztor87 (#123) üzenetére


nagymolnar
tag

A TCL fórumban TCL-t fognak ajánlani, szerintem itt tedd fel a kérdésedet, van egy kérdőív is amit ki kell tölteni és az alapján ajánlanak a fórumtársak...

https://prohardver.hu/tema/milyen_tv-t_vegyek_2/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.