Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Két út van, vagy a többieknél sokkal jobb terméket készítenek, vagy a többieknél sokkal több marketingre költenek, utóbbival még a gyengébb minőséget is eladva.

Biztos, hogy oda tudnak szúrni a többieknek.

Mondjuk a Samsung-LG-n kívül a Sony már nem akkora tényező, a többi meg vagy török, vagy kínai.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) Somatom


Somatom
veterán

Azzal is számoltatok, hogy mi lenne akkor a TCL -lel, ha az állami hátszél miatt az USA kiterjesztené rájuk a szankcióit?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#3) paljani


paljani
aktív tag

Természetesen a címben feltett kérdésre a válasz egy kövér nem. A szabad piac illúzóját addig és csak addig tartja fenn az USA (& szövetségesi) amíg az ő tőkései(k) által uralt cégek a piacvezetőek. Minden más esetben (pl. Huawei) azonnal és mondvacsinált indokokkal szankcionálnak/elnyomnak/eltaposnak.

A felvetés mindazonáltal jó, csak a fentiek tükrében felesleges.

(#4) mad823


mad823
őstag

A Google TV szapulását nem értem, tök rendben van az az op.rendszer, HA van alatta vas és jól van implementálva. Mármint tisztában vagyok a konkrét esettel, de globálisan nem mondanám rá, hogy szar.

[ Szerkesztve ]

(#5) Duree válasza mad823 (#4) üzenetére


Duree
veterán

Nekem Philips tévém van androiddal, de még sohasem volt vele problémám.

duree54

(#6) section9 válasza mad823 (#4) üzenetére


section9
őstag

+1, Chromecast with Google TV-m van es a "keves" alkalmazason kivul nincs ra panasz. Bar legalabb itt van sideload, de az meg vagy megy vagy nem.

(#7) Solten válasza mad823 (#4) üzenetére


Solten
addikt

Volt androidos TCL tevem par napig, iszonyat lassu volt es szenvedes az egesz mert a TCL hulladek hardvert pakolt ala 8 GB hattertarral.

Saor Alba

(#8) 2ttitan


2ttitan
csendes tag

Több mint egy éve használunk otthon egy p815-ös tcl-t. Nem voltak extra elvárásink, de mindenben többet nyújtott eddig. A netflix, a youtube esetén soha nem kellett várakozni semmire. Az hbo-nál vannak töltési idők, de ott ez szerintem szoftveres gond (mást nem használunk rajta). tehát nekem semmi bajom az android rendszerrel és a TCL-lel sem. Most már csak az a kérdés, hogy hány évig fog még működni (mert addig én nem cserélem le másikra).

(#9) TIT


TIT
veterán

Az túlzás,hogy a belépőbe jó mert olyan fos képe volt a 82-esnek,amilyet életemben nem láttam,pedig párszáz tv-t láttam már.
Színek torzulnak,kép zajos,egy maszat az egész,lombok,fűszálak egybe és ez igaz volt a nagyobbakra is.
A gagyi műanyag csirkelábakról nem beszélve,7 éves philips odavissza veri az alu talpakkal együtt,mondjuk 2x annyiba is fájt.
A 40-es Blaupunktnak jobb képe volt kb.ugyanannyiért,legalábbis színekben,zaj ott is volt,de csak a fekete részeknél,azt mondták ennyiért ezt kapom.

[ Szerkesztve ]

(#10) GaTa_3S válasza paljani (#3) üzenetére


GaTa_3S
csendes tag

Van abban logika, amit mondasz, de szerintem most tévedsz! Se a Samsung, se az LG nem amerikai, mégsem taposta el az USA őket. A TLC pedig ha jól tudom, már több TV-t ad el az USA-ban, mint a Samsung. Viszont Pl. a Panasonic már évekkel ezelőtt kiszorult az USA piacáról. És most pedig mondj nekem, légy szíves egy olyan amerikai TV márkát, amit globálisan is jegyeznek! :N

(#11) GaTa_3S válasza TIT (#9) üzenetére


GaTa_3S
csendes tag

Az, hogy neked a TLC TV-d képe fos volt, az egy dolog. Emlékezzünk (már, aki emlékszik), hogy a GoldStar TV-k is milyen gagyik voltak egykor. Mára pedig a világ 2. sz. TV gyártója lett, LG néven. Az emberek túlnyomó többsége egyébként sem a minőségre vevő, hanem a "jóárasított" árcédulára, és a hangzatos marketinges maszlagra.

(#12) GaTa_3S válasza Graphics (#1) üzenetére


GaTa_3S
csendes tag

Az első mondatoddal majdnem teljesen egyetértek, azzal a kiegészítéssel, hogy nagyon fontos a jó árazás is! Ha ugyanis sikerül a konkurensekével azonos minőséget olcsóbban, illetve még inkább azonos áron többet adniuk, akkor ők lesznek a nyerők. (Lásd pl. a Xiaomi telefonok berobbanása a piacra.) Tehát a kulcsszó: árértékarány.

A Sony-t viszont kár volt a tömeggyártók között szóba hoznod! Ők ugyanis sosem törekedtek piacvezető szerepre (már ami az eladott mennyiséget illeti), inkább megmaradnak prémium márkának. Vagy szerinted a Mercedes sem "tényező", csak azért, mert nem ad el annyit, mint a GM?

[ Szerkesztve ]

(#13) K4jusz


K4jusz
tag

Android TV-n, amit mindig megteszek: nem használt appok törlése, tiltása. Statisztikaküldés kikapcs, kezdőképernyőt letisztázni. Gyengébb készüléken az automata appfrissítést is kikapcsolom (havi egyszer elég kézzel is, vagy, ahogy jólesik). Még nem volt vele baj, én csípem.
Vannak jogos kritikák (pl. nincs alsó menüszalag tartalomfogyasztás közben stb..), de nem rosszabb szerintem, mint a többi rendszer.

(#14) salapp válasza GaTa_3S (#11) üzenetére


salapp
addikt

"GoldStar TV-k is milyen gagyik voltak egykor. Mára pedig a világ 2. sz. TV gyártója lett, LG néven." és továbbra is hulladékokat gyárt, egyetlen szerencséje, hogy társcége, az LG Display szerezte meg a WRGB OLED gyártási lehetőségét, és az elég jó alap alá tud meglehetősen szar elektronikai megoldásokat tenni, árérzékenyebb/vivid módon nevelkedett/exkúledes/többszöri panelcsere-fétises/"gémervagyok-hdmi 2.1--vrr-allm-vááá" fogyasztókból megélni.
A címben szereplő kérdéshez: sajnos még ez is előfordulhat, főleg adott kontinenseken, országokban.
TCL/Hisense/Samsung/LG/FingLing és tsai -> a szar szar marad, viszont egyre több a légy is...

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#15) hellomi válasza salapp (#14) üzenetére


hellomi
tag

TCL/Hisense/Samsung/LG/FingLing és tsai -> a szar szar marad
Akkor mi a jo tv szerinted? :F

ASUS ROG B450-F Strix | AMD Ryzen 7 5700G | Crucial Ballistix Sport 2x8GB DDR4 | eVGA RTX 2080 Super XC | Samsung 970 Evo Plus 500GB | Corsair RM750x | NZXT H510i White | ID Cooling SE-224-XT White | Samsung CHG90 49" | Apple Macbook Air M1 |

(#16) wallace 234 válasza salapp (#14) üzenetére


wallace 234
őstag

GoldStar néven is tudtak jót gyártani, csak a név nem volt vonzó! Így váltottak LG re! LG Display Woled-et gyárt! RGB oled nél gondok akadtak, a kék színnel . Így lett a Woled fehér oled előtt a színszűrők! Szerintem nem mindenki vivid módon nevelkedett! Máskülönben a jó minőségű kijelzőt senki nem venné!

[ Szerkesztve ]

(#17) salapp válasza hellomi (#15) üzenetére


salapp
addikt

Lassan már semmi, sajnos.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#18) hellomi válasza salapp (#17) üzenetére


hellomi
tag

En egyelore elegedett vagyok az LG Oled paneljevel, nem talaltam eddig ennel jobbat, gondoltam van valamilyen titkos tipp, de akkor nincs.

ASUS ROG B450-F Strix | AMD Ryzen 7 5700G | Crucial Ballistix Sport 2x8GB DDR4 | eVGA RTX 2080 Super XC | Samsung 970 Evo Plus 500GB | Corsair RM750x | NZXT H510i White | ID Cooling SE-224-XT White | Samsung CHG90 49" | Apple Macbook Air M1 |

(#19) Kiskutya válasza salapp (#17) üzenetére


Kiskutya
veterán

A sony-t kihagytad a sorból az meg szart ad arany áron! :)

hmm...

(#20) Kiskutya válasza Solten (#7) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nekem jelenleg semmi gondom tcl+android párossal. Jöttek szépen a frissítések és megoldották az esetleges hibákat semmivel nem lassabb mint az lg webos.

hmm...

(#21) Kiskutya válasza TIT (#9) üzenetére


Kiskutya
veterán

Ez ugyan úgy igaz a többi gyártóra. Mindenhol vannak gyengébb típusok és van a közép meg felső kategória amire jobban figyelnek. Én azt látom a tcl egyelőre a közép kategóriában erős ár érték arányba.

hmm...

(#22) GaTa_3S válasza salapp (#14) üzenetére


GaTa_3S
csendes tag

Az hogy az LG mennyire gyárt jó TV-ket manapság, az eléggé véleményes - egyébként én sem szeretem a termékeiket. Viszont az objektív tény, hogy a Samsung mellett ők a legsikeresebb TV gyártók jelenleg. De egyébként lényegében egyetértek azzal, amit írtál.

(#23) GaTa_3S válasza hellomi (#15) üzenetére


GaTa_3S
csendes tag

"Akkor mi a jo tv szerinted?" - hát egyáltalán nem az, amiből a legtöbb fogy...

(#24) GaTa_3S válasza Kiskutya (#19) üzenetére


GaTa_3S
csendes tag

A Sony szart gyárt arany áron??? :( - Kiskutya, te ebbe inkább ne ugass bele, mert nem értesz hozzá! :) Én elhiszem neked, hogy a TLC jó TV a középkategóriában, és drukkolok is nekik. De 16 év alatt a 3. Sony TV van nálam, és nem azért vettem, és használom ezeket, mert annyira szarok, bár tényleg nem olcsók! Még a legelső is jól működik, és szép a képe most is.

[ Szerkesztve ]

(#25) Kiskutya válasza GaTa_3S (#24) üzenetére


Kiskutya
veterán

:D :D :D :D Attól még igaz! Amúgy semmivel nem jobb mint a többi gyártó. Sajnos egyre több a szar panel lottó van mindenhol!

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#26) hellomi válasza GaTa_3S (#23) üzenetére


hellomi
tag

Oke, akkor a kerdes hozzad is szol.
Melyik a legjobb tv?

Egyebkent csendben megjegyzem, hogy szerintem LG oledbol egyaltalan nem fogy sok. :B

ASUS ROG B450-F Strix | AMD Ryzen 7 5700G | Crucial Ballistix Sport 2x8GB DDR4 | eVGA RTX 2080 Super XC | Samsung 970 Evo Plus 500GB | Corsair RM750x | NZXT H510i White | ID Cooling SE-224-XT White | Samsung CHG90 49" | Apple Macbook Air M1 |

(#27) salapp válasza Kiskutya (#19) üzenetére


salapp
addikt

Ez részben igaz. Amelyik gyártó még életben tudott maradni a koreai marketing cunami ellenében, illetve a teszetosza japános reagálás miatt, az belement a "játékba". A szar ellen hasonlóan szarokkal. Mára már a régi nagy márkáktól is lényegében csak a prémiumként kínált/beárazott szériák érnek fel az egykori felső középkategóriájuk színvonalához. Azonban egy Samsung kúled foschhalomból pl. már tényleg jó esetben csak a 90-es, bäszottul túlárazott széria jó (nagyjából a jótállás-szavatosság idejének végéig, majd szakszervíz dob egy javítási árajánlatot, amitől még a legtökösebb felhasználó golyói is zsugorodni kezdenek).
A helyzetért felelősek az egyre nagyobb profitért gyártást vágottszeműekhez kicsesző nyugati cégek is, szóval nem védeném egyiket sem.
A legjobb lenne, ha az összes gyártó tökét megszorongatnák, és inkább valamivel drágábban közel olyan tartós termékeket gyártanának, mint a 80-as, szódával a 90-es években.
Maradjon felőlem a koreai meg a többi banda is, de legyen inkább kisebb paletta, magasabb minőség. Ennyi.
Gonosz voltam fentebb. Szándékosan túloztam. Nyilván veszik az LG OLED-eket, meg a többi bigyuszt, mint a cukrot, szóval tapsitapsi, puszi a hasukra, baromi jól csinálják.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#28) GaTa_3S válasza hellomi (#26) üzenetére


GaTa_3S
csendes tag

"Melyik a legjobb tv?" - Kinek a pap, kinek a paplan.... Nincs tökéletes TV, és az igények sem egyformák. Nekem Sony XH95 van, szerintem a világ talán legjobb LCD TV-je még mindig. Bizonyos szempontból jobb is, mint az OLED-ek többsége. (Más szempontból meg nem.) De nem tartom kizártnak, hogy 8-10 év múlva már TCL TV-m lesz helyette...

(#29) Kiskutya válasza salapp (#27) üzenetére


Kiskutya
veterán

Még annyival kiegészíteném hogy legalább a közép kategóriában is oda figyelhetnének az összeszerelés minőségére. Lassan elérhető áron nem lehet kapni olyan tv-t amin ne lenne felhősödés bevilágítás vagy pixel hiba... (ez minden gyártóra vonatkozik csak bele kell olvasni itt a többi topikba) Nekem 2 lg ment tönkre 4 év alatt a második garancia után 2 hónappal... Én megfogadtam soha többet Lg.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#30) GaTa_3S válasza hellomi (#18) üzenetére


GaTa_3S
csendes tag

Az LG OLED paneljével elégedett is lehetsz, mert tényleg jó. Nem úgy az elektronika, amit az LG köré rak. Nem mondom, hogy rossz, de ugyanabból az OLED panelból a Sony jobb TV-t gyárt - persze drágább is. Én is a 48"-os LG OLED és a 48"-os Sony OLED között vacilláltam, de a Sony nekem túl drága volt, az LG-ről meg sok rosszat olvastam a fórumokon (és még mindig drága volt), így vettem végül egy Sony XH95-öt, és ezzel most elégedett vagyok.

(#31) Gausz válasza GaTa_3S (#23) üzenetére


Gausz
aktív tag

Hogy melyik? Amelyikkel nem szúrják ki a szemünket EDGE-LED-el, nem a 60+ col a standard méret, tesznek bele legalább 2.1es hangot, nem fagy le és a felirat olvasható marad a színe változtathatósága által.
Szóval LG az utolsó miatt.

(#32) salapp válasza Kiskutya (#29) üzenetére


salapp
addikt

Egyelőre folyamatosan romlik a minőség. Nagybátyámnak ajánlottam úgy négy éve egy Panasonic EX600 tévét. Akkor még 120ezerért az a tévé 4K120Hz-es volt, korrekt megépítettséggel, semmilyen bevilágítás, vagy bármilyen más gond nem volt. Azóta is használják minden nap. Mára oda jutott a Panasonic, hogy már a gyártást is kiszervezik, illetve az elmúlt években csak 60Hz-es tévéket tudtak kinyomni magukból, futottak még színvonalon. 2006-ban vettünk egy CCFL háttérvilágításos Samsung tévét, nagyon korrekt képe volt, a mai napig hiba nélkül megy barátaink gyerekszobájában. Anyukám 2011-ben kapott egy 5-ös szériás Samsung LED háttérvilágításos LCD-t, 6 éves korában a Samsung szervíz javíthatatlannak minősítette (PH-s fórumtárs kis cége potom pénzért megcsinálta mondjuk). Bátyámnak volt egy LG LCD tévéje, kezdettől fogva rohadtul bevilágít, a képalkotása szerintem szar, aztán lett két éve egy expóra kivitt tévé, ami nála ragadt, egy 6-os szériás Samsung QLED. Ha éltél még foscht, brr. A fényereje miatt vettük, mert alig került többe, mint a bérelhető tévé és állvány a kiállításszervezőktől.
TCL, Hisense csodákat nézegettem, ismerős kérésére, de megtapogatva, bekapcsolva szinte az összes a bottal-sem-piszkálnám kategória volt. Ami a sok egyénileg vezérelt zóna miatt érdekelt volna, az meg el sem jutott az országba (mondjuk külföldi tesztek szerint azért van azokban is bug rendesen).
Az említett Sony érdekes azért, mert pl. a (sajnos szintén egy ideje 60Hz-es) 6-os szériás FHD modelljeik meglepően jók, kevés pénzért. A 7-es szériás 4K tévéik legfeljebb kocsmába valók, a 8-asok sokaknak megfelelők tévézésre, a 9-esek meg igen korrektek, de ez a magánvéleményem, saját tapasztalatok alapján.
A mai készülékek rákfenéje még, hogy tévhitben élnek a legtöbben, és elvárják, hogy egy tévé még a feneküket is kitörölje, de minimum mindent is hibátlanul lejátsszon, tökéletesen menjen rajta az összes hülye droidos app, amit lehet, hogy egyszer sem fognak használni, és akkor még minél laposabb legyen, minél jobb hanggal...

Gausz: Már ne is haragudj, de egy 2015-ös Sony W8-as edge led-es VA paneles tévé kenterbe veri a legtöbb DLED és FALD tévét manapság, ha az általános képminőségről, kontrasztarányról, mozgásmegjelenítésről van szó. Az, hogy valami FALD-os, sajnos még nem garantál semmit.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#33) Gausz válasza salapp (#32) üzenetére


Gausz
aktív tag

Még mindig nyitva maradt a felirat témája. Láttam boltban Samsungot, Sonyt, Philipset és mindegyikkel az volt a bajom, hogy a felirat csak fehér volt, vagy egy kis vékony kerettel kiegészítve, ami elég bárgyún nézett ki. Ezért vált be az LG, aminél be lehet lőni teszem azt zöldre, és az mindig olvasható.
Létezik olyan weboldal, amin összehasonlítják az összes modellt egy adott évből?
Tehát ilyesmi, csak aktuálisabb?

(#34) salapp válasza Gausz (#33) üzenetére


salapp
addikt

Világéletemben külső lejátszókat használtam. Nem lenne jobb, ha inkább keresnél egyet, és nem a tévé belsőjével oldanád meg? :F

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#35) GaTa_3S válasza Kiskutya (#29) üzenetére


GaTa_3S
csendes tag

No igen, ha valamihez az LG mérnökei igazán értenek, az a "tervezett avultatás". Zseniális pontossággal tudják úgy belőni a TV-ik élettartamát, hogy pont a garancia lejárta után 1-2 hónappal romoljanak el! A húgomék is így jártak az LG-vel: a 3 év garancia után egy hónappal romlott el, és a márkaszerviz javíthatatlannak nyilvánította. Független szerelő viszont megjavította - az újkori ára 1/3-áért... Viszont azt a javukra kell írni, hogy ha garanciaidőn belül van gondod az LG TV-vel, akkor sokkal korrektebb hozzáállásra számíthatsz tőlük, mint pl. a Samsungtól!

(#36) interstate76 válasza salapp (#34) üzenetére


interstate76
addikt

+1

Nem is értem, hogy lehet TV-választásnál döntő szempont a TV-n futó szoftver. Ill. egyrészt értem, hogy az okostévé-marketing miatt mkinek olyan TV kell, ami minden igényét kielégíti, másrészt pedig fel nem foghatom, miért nem használ mindenki kb. 10-15e Ft-os áron kapható mini PC-t, amin - OpenELEC rendszerrel - a minőségi lejátszás is megoldható. A fogyasztása gyakorlatilag nulla, és még droidos játékkonzolként is használható, ha valakinél erre van igény.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#37) LurkerSheik válasza paljani (#3) üzenetére


LurkerSheik
senior tag

Ezzel az a helyzet, hogy ha a kínai cégek állami
hátszélt kapnak ahol korlátlan pénz van és semmi
sem drága csak a piacszerzés akkor ellenük ugyanúgy fel
kell lèpni, akár szankciókkal.

a Huawei szép nagyra nőtt néhàny év alatt az árai pedig szépen felkúsztak a prémium szintekre.
Naiv dolog azthinni, hogy ami most olcsó az az marad, miután letarolta a piacot is.
Xiaomi is kinőtte magát mégis mi a helyzet, panellottó, bugos szoftver, közelségérzékelő para + a kitudja milyen backdoorok,
ezek olyan dolgok amik nem férnek bele a premium szegmensbe.

Habár szeretem őket, de a Koreai cégek meg kb Usa kiskutyái. Nem véletlen járnak kéz a kézben.

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#38) salapp válasza LurkerSheik (#37) üzenetére


salapp
addikt

Ráadásul nem csak a kínaiak és nem csak a konzumer elektronikában. Ott volt pl. a Danone, belső áruló segítséggel letarolhatták a magyar piacot, kifingottak miattuk a jó magyar tejipari gyártók, utána meg már csináltak, amit akartak. Vagy az elmúlt években a szintén belső áruló segítséggel gombamód szaporodó albán gyerek-, nő-, drog-, fegyverkereskedő, pékségek.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#39) LurkerSheik válasza GaTa_3S (#12) üzenetére


LurkerSheik
senior tag

A Sonyval az a baj szerintem, hogy csak összeszerelő üzem.
Nincs se kijelzőgyára, Soc, saját op, de ott vannak a kamerái amiből mégsem ő hozza ki a legtöbbet.
Samunál meg ott volt a technológia, így mindig lépéselőnyben tudott maradni egy hajszállal.
Ezért veszít piacot a Sony ha magas árra pozícionál, mint a HTC is sokáig így gondolkodott.

Mercedes meg azért rossz példa mert mind kívül mind belül kívánatos és/vagy egyedi piac első megoldásokkal jönnek. Nagy a k+f.
Egy Sonynál pl nem látni ezeket az innovációkat

ui.:kicsit elkalandoztam tv-től a mobilokig. :B

[ Szerkesztve ]

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#40) Graphics válasza GaTa_3S (#12) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Azért is írtam ,hogy a Sony már nem akkora tényező.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#41) LurkerSheik válasza salapp (#32) üzenetére


LurkerSheik
senior tag

Alsó kategóriát szerintem el fogjàk engedni majd a nagyobb nevek mint mobilos fronton és előre menekülnek, ahogy a kínai tcl hisense stb szaporodás előtt is volt itt Funai, Dimarson, Orion, meg az áruházláncok Technika, Qilive, Ok, stb márkái.

Az szerintem is tisztán látható, hogy évről évre ugyanaz a széria egyre kevesebbet tud, butább, gagyibb tv fronton nem is kis mértékben.

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#42) atee


atee
őstag

Átlagfelhasználó szemmel. Biztos nincsenek nagy igényeink se, de a TCL készülékek mindkét gyerekszobába kiváló választásnak bizonyultak!
A nappaliba is számításba jön majd az LG tv helyére a tapasztalatok alapján.
Én szinte biztos vagyok benne, hogy hamarosan nem lesz ez rossz csengésű név a TCL.

D-day 2002-01-04 01:54

(#43) zetor2000 válasza LurkerSheik (#37) üzenetére


zetor2000
senior tag

Azért Xiaominál a paletta is bővült rendesen. Régen egy modell volt a felső kasztnak, egy a középnek, egy meg belépőnek. Most meg egy modellből van 15 féle.
Pl. Mi 11 Ultra / Pro / X / X Pro / i / Lite / Lite 5G / sima 11... Ez egy készülék, emellé még van nekik a Redmi széria, a Poco, az A, meg pár Note...
Szóval nem gondolom, hogy unatkoznak a kóddereik, ennyi HWra rendes szoftvert macerás kiadni, pláne, ha mindenféle szűrőknek is meg kell felelni.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#44) Kiskutya válasza atee (#42) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nálam a nappaliban van tcl most a gyerek szobába nézelődök tv után de valószínű az is tcl lesz nekem már bizonyított!

hmm...

(#45) Kiskutya válasza LurkerSheik (#37) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nekem van egy Huawei mate 10 pro kb 4 éves és mai napig nagyon jó telefon. Nem is nagyon tudom mire lecserélni. Mai szemmel is a szebb telefonok közé tartozik van ha társaságba kirakom az asztalra még mindig megnézik hogy milyen szép. Az akkut még nem kellett cserélni 1 napot még mindig kitart! A kijelző is szép amoled sehol folt vagy beégés. Én kicsit sajnálom hogy kicsinálták mert valószínű a következő telefonon is Huawei lett volna csak ragaszkodom az androidhoz.

hmm...

(#46) peti85


peti85
senior tag

Én sem értem ezt az állandó Android/Google TV szapulást itt a PH-n. :(
Szegény gyártók, úgy sajnálom őket, hogy nem kell erőforrást fordítaniuk okostévé rendszer fejlesztésére és ami költséget ezen megspórolnak nem arra fordítják hogy használható hardvert tegyenek a TV-be, hanem még azon is a lehető legtöbbet akarják spórolni. Ráadásul senki sem kényszeríti őket rá hogy ezt használják. Érdekes módon a SONY-knál úgy hallom flottul működik. Gyors, nem akad.
Ha már minden egyes alkalommal leírjátok hogy mekkora egy fos és minden gyártónak azért szar a terméke mert a Google milyen trágya oprendszert képes letenni az asztalra, teszteljetek már le mondjuk egy ShieldTV-t! Sőt! Tudjátok mit? Egy 2015-ös verziót! Nekem az van és a mai napig megkapja az új főverziókat is! Alsó hangon 7 éves harver és ma is mindenre elég. Pedig a kora miatt lehetne mondani hogy elavult. OK, aláírom hogy ez nem a legolcsóbb hardver, de lehetne azért ár-érték arányban olyat választani ami megfelelne a célnak. A rendszer használatát én meg szeretem, mert egyszerű és gyorsan kezelhető! Ha valami hiányzik belőle, akkor arra ott az áruház és feltelepítem amire szükségem van. Az AndroidTV felülete leginkább addig van használva amíg elindítod a Kodi/Plex/Youtube/Netflix... alkalmazást és úgyis azt használod. Viszont itt nem lesz olyan probléma hogy a gyártó a zárt oprendszerét már nem támogatja 2-3 év múlva, ezért már a telepített alkalmazásokhoz sem jönnek frissítések.
Nem vagyok híve az okostévéknek, a külső médialejátszóban hiszek, de nyilván az emberek jelentős többsége már ráharapott a horogra és képesek új TV-t venni, mert már nem indul el a Youtube a TV-n. Na, pont rajtuk segít(ene) az Android/Google TV (ha rendes vas lenne a TV-kben).

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#47) LurkerSheik válasza zetor2000 (#43) üzenetére


LurkerSheik
senior tag

Oké, de ez mind az ő problémájuk.
Senki nem kéri hogy adjanak ki ennyi márkát ennyi átcimkézett típussal.
Ahogy android oldalon ez mindig érv…

ők úgy gondolják ezzel piacot szereznek (ami valahol igaz is) de egyúttal vállalják a negatív feedbacket is, ha a minőség rovására megy.

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#48) interstate76 válasza peti85 (#46) üzenetére


interstate76
addikt

Olyan szoftvert nem lehet gyártani, ami ennyiféle vason normálisan fut. Vagy veszi a gyártó a fáradtságot, hogy testreszabja a rendszert (ezzel tört élre a noname kínai telefongyártók között anno a Xiaomi és ezt dobják sutba azzal, hogy a jelenlegi hw-kínálathoz már nincs elég erőforrás rendelve sw-oldalon), vagy csúcsvason is sz.rul fog működni. Ez nem a droid hibája. Az pedig szintén nem, amikor tényleg a hw túl gyenge.

(#47) LurkerSheik Ennyi. Ők döntik el, mi a céges policy és melyik területhez mennyi erőforrást rendelnek.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#49) joey04


joey04
titán

Lehet-e valaha a TCL a tévépiac királya?

reméljük nem. :)

a panasonic meg remélem átgondolja és nem simul ilyen szorosan hozzájuk. de sajnos nem látok rá nagy esélyt.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#50) Graphics válasza joey04 (#49) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Panasonicnak TV fronton már annyi.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.