Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) wallace 234 válasza salapp (#32) üzenetére


wallace 234
őstag

Panasonic EX600 tévét. Akkor még 120ezerért az a tévé 4K120Hz-es volt, korrekt megépítettséggel" Nem azért de sose volt 120Hz az Ex 600 ill ips panelal dobta a piacra a Panasonic! Annyira azért nem volt az korrekt! Régen jobb volt azért nem mindig van az úgy! Tcl 55x815 típusú tv járt nálam, és igen korrekt össze szerelésü tv! Attól, hogy valaki lát egy adott márkán belül egy alsó kategóriás gyengébb tvt. Nem azt jelenti, hogy mind pocsék! Elhiszem jó érzés lehet ekézni a TCL-t. De számtalan innováció van náluk! Pl az első mini ledes tvk! Míg a többiek most kezdik gyártani, ők már a 3. Generációnál járnak!

[ Szerkesztve ]

(#52) salapp válasza wallace 234 (#51) üzenetére


salapp
addikt

Igazad van. Már az sem volt 120Hz-es. De a hálószoba méretben VA paneles volt, én arra gondoltam. Valóban, a nagyobbak IPS-esek voltak. Az utolsó komoly tévéjük az EX780 volt.
Tök jó, ha van innováció, jó lenne mellé normális szerelési minőség. Amiket eddig láttam, nem arról árulkodtak. Király, ha te már láttál jót belőle.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#53) TIT válasza GaTa_3S (#11) üzenetére


TIT
veterán

Nem egy dolog mert látom a többi képét is,hogy maszat az egész,de másnak is az ugyanez a típus,nekem mindenesetre leszerepelt mint gyártó.
Emlékszem mivel 89-től árulom ezeket de utáltam is mindig a goldstart,vidikazettába ki se tudtam venni a dobozból,faternak is volt videoplayere,mondjuk az nem volt rossz,de azért az lg már jobb mint anno ill azért 2006-2007-ben elég gyenge volt az lcd képminőségük.
Tudom,hogy sokan az árat nézik,én viszont a minőséget,sose voltam birka.
Ha minden igaz akkor a nagy lg tv-k 2-3 év és kuka mert bekrepál és javíthatatlan párszor.

[ Szerkesztve ]

(#54) TIT válasza Kiskutya (#21) üzenetére


TIT
veterán

Hát nem mert ilyen képet utoljára 2000-ben láttam fujitsu moncsiknál,a 2007-es hyundai 47-ért jobb képet ad.
Ez kritikán aluli volt,főleg,hogy hypolják.
A jó gyártónál a belépőszint is jó.

(#55) wallace 234 válasza salapp (#52) üzenetére


wallace 234
őstag

Igen jó ha van innováció! Szerelési minőség az valóban nem mindig jár együtt az innovációval. Egy darabig használtam is az X815 öt! Jól össze szerelt tv üveg hátlapos, lcd hez képest brutál vékony készülék! Elektronika részén vastagabb, de nem vészesen. Képe meglepően jó! Kellemes! Droid is jól futott rajta! Nagy japán gyártók későn vették, észre már nem elég a nevük, hogy őket vegyek meg. Így szép lassan ki csúszott a lábuk alul a talaj! Samsung ezért tudott felkapaszkodni és az Lg is. Most meg a kínai gyártók törnek fel! Nem véletlen A 3. Legnagyobb már a TCL. Ahhoz, hogy itt tudjanak talpon maradni minőséget kell adniuk! És rajta vannak az ügyön.

(#56) Kiskutya válasza TIT (#54) üzenetére


Kiskutya
veterán

Én még nem láttam jó tvt belépő szinten egy gyártónál sem, főleg az utóbbi években. Kicsit úgy van vele sok ember hogy divat fikázni a tcl-t úgy mint régebben a Huaweit.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#57) CharlieDrop válasza salapp (#32) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Ilyen 5-ös szériás Samsung LED tévénk van 13 éve, még mindig köszöni megvan, de jó lenne, ha lassan cserélnénk...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#58) nexplo


nexplo
őstag

Nem mondom hogy a Philips OLED-em lecserélném TCL-re, de az irány becsülendő. Remélem mi vásárlók is profitálunk belőle. :K

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#59) TIT válasza Kiskutya (#56) üzenetére


TIT
veterán

Hát igen én se,utoljára 95-ben a panát.
Én nem divatból fikázom hanem tapasztalatból,de a belépőszintű minőséget az erősítőre értettem+a htc one minire.
Mondjuk a távja jó volt a tcl-nek.
nexplo: Azért a Philips képminőségben ha nem belépőszint volt odabaszott,főleg az oledje.
Ott más gond van,beszarik 2-5 év után,mondjuk már mind.

[ Szerkesztve ]

(#60) lorinser válasza TIT (#59) üzenetére


lorinser
senior tag

"Ott más gond van,beszarik 2-5 év után,mondjuk már mind." - nekem a négy Philips TV közül egyik sem szart még be. Pedig van belépő, közép-felső kategóriából is. És az Androiddal sincs gondom.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#61) salapp válasza lorinser (#60) üzenetére


salapp
addikt

Én bevallom, elvigyorodtam, amikor a Philips oldalán ezt olvastam, de tetszik ez a magabiztosság:

Szeretjük a Philipset, bizonyos termékkategóriákban simán veszünk tőlük dolgokat, de a kávéfőző 4 hónapra, a porszívó 3 hónapra azért szervizelésre szorult. Viszont a budapesti Szerviz kft. példás munkát nyújtott.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#62) Somatom válasza salapp (#61) üzenetére


Somatom
veterán

- Halló, ügyfélszolgálat? Teljesen valószínűtlen helyzetbe kerültem, elromlott a Philips tévém.
- Ebben az esetben nyomja meg a piros gombot és nyugodjék békében!
:D

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#63) salapp válasza Somatom (#62) üzenetére


salapp
addikt

:D

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#64) atirag válasza interstate76 (#36) üzenetére


atirag
őstag

Mert nem mindenki ért az ilyenekhez. Nekem volt több ilyen külső lejátszóm. Háát vagy nehézkes kezelés volt vagy lassú volt mint a dög. Persze beállítani is körülményes. Egy átlag user tökéletesen megvan a tv saját dolgaival. Aki minőségre vágyik az jóval drágábban vesz.

(#65) atirag válasza GaTa_3S (#35) üzenetére


atirag
őstag

Nekem az lg kb 10 éve teszi a dolgát és ahhoz képest gyorsan működik. A sony tv-hez képest biztosan. Igaz az is már van 2-3 éves. Bár ezalatt azért voltak kérdéses dolgai :) A philips is teszi a dolgát rendesen.
Az android meg olyan amilyen. Gyorsnak semmiképpen sem nevezném.
Azért az mindenképpen kérdéses,hogy egy aránylag friss sony tv nem tud bluetooth távirányítót kezelni mint a samsung vagy lg. És emiatt egy régiegyszerű távval kell operálni.

(#66) TIT válasza lorinser (#60) üzenetére


TIT
veterán

Jó neked.
Nekem a 9603 ami felsőkat. 2 év után bekapcsnál néha nincs kép,csak hang.
6509 5,5 évesen alaplaphibás,pontosabban táp,távszabja 2 év után betojt,csati és hangerő nuku.
De itt is volt 2014-es tv alaplaphibás másnak is mert köztudottan az hibás széria volt,ismerős is mondtamhogy a philips a legszarabb,mindig beszarik,szerelő aki tv-ket vásárol fel mondta,hogy mindent csak philipset nem.
Nekem matuzsálemi korokat megélt dolgaim vannak 15 éves éves pana dvd,22 éves erősítő,de nem philips,mondjuk az ritka is.

salapp: Én pont háztartásba vennék phllipset semmi másba,porszívó is horror árba van.
Mindenbe középszint,semmi extra kivéve 1-2 hifi és tv anno.

[ Szerkesztve ]

(#67) interstate76 válasza atirag (#64) üzenetére


interstate76
addikt

Már régóta nem igaz, hogy médiaplayer fronton zsebbe nyúlós a minőség.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#68) salapp válasza TIT (#66) üzenetére


salapp
addikt

Én is a régmúltban ragadtam. Idén szintén 22 éves már a Sony erősítőm, két éve kellett egyet forrasztani, mert egy helyen a hangfal csati kicsit kontaktos volt (persze akkor már végigforrasztottuk az összeset), 2011-es Dune is van több is a családban, meg néhány minimum 9 éves Pana plazma. Ja meg 78-as, gyári állapotú Grundig Hifi Box 850a páros is van, bár nem vagyok gyűjtögető, ami van, az valahol minimum néha használatban van. Ha jön valami, mennie kell valaminek, ez az elvem.
Philipsből One blade, profi hajnyírók, Steam and Go és porszívó van (mindegyik nagyon akciós áron, teljes áron én sem venném meg, egyik sem annyira jó). Ezek az álló porszívóik valami indokolatlanul túlárazottak. Ezerszer inkább egy szintén túlárazott Dyson. Bár most Thomas Twin takarítógépet vettünk, ami baromi jó cucc.
Konyhában a Bosch kisgépeket preferáljuk.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#69) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Mostanában biztos, hogy nem.
Abból kiindulva, ahogy teljesítenek.

Elég csapnivaló a terméktámogatás (főleg, ami a korábbi TV-iket illeti).
Az új TV-ikkel pedig, ahogy olvastam a TCL topikját, elég sok probléma van.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#70) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Rossz olvasni, hogy a tévék is így vackulnak el...

Nálunk a családban az elmúlt 12-8 éves időszakban hat 47-50"-osLG tévé állt szolgálatba (3 plazma, 3 LCD), és szolgál azóta is napi használatban, kifogástalanul.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#71) Ciccuka válasza GaTa_3S (#11) üzenetére


Ciccuka
veterán

GoldStar TV szerintem sose volt gagyi kategóriában.

Lehet kevered a Videoton Gold Star-al

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#72) MaCS_70 válasza Ciccuka (#71) üzenetére


MaCS_70
félisten

Szerintem a Videoton fekete-fehér tévéi nem voltak rosszak.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#73) Ciccuka válasza MaCS_70 (#72) üzenetére


Ciccuka
veterán

Nekünk Orion volt olyanból. :)
A márka még él valahogy

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#74) MaCS_70 válasza Ciccuka (#73) üzenetére


MaCS_70
félisten

Csak a neve... :(

Nálunk is voltak Orionok is. 1975 és 2010 között sosem láttunk tévészerelőt, az egyetlen elromlott (és mellesleg javíthatatlan) tévénk egy Panasonic CRT volt.

De a jelenlegi trendek komolyan elkeserítenek.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#75) varmi2


varmi2
nagyúr

Azt hittem hogy c825 tv teszt lesz.......

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#76) himpike


himpike
aktív tag

A márkahűségnél nagyobb hülyeség nincsen. Egy ma gyártott készülék sem lesz jobb attól hogy a korábbiak jobbak voltak.
Nálam most egy 55" TCL van a nappaliban, eddig nem volt gondom vele. Elsődleges szempont az ár, és ha valami best buy az ár-érték mutató szerint, akkor azt fogom megvenni. Szóval hajrá minden feltörekvő cég, fuck túlárazott Samsung és társai.

(#77) salapp válasza himpike (#76) üzenetére


salapp
addikt

Sajnos a jelenlegi helyzetben valóban hülyeség a márkahűség. Én mindig a "miért mit kapok" elv alapján választok. És még így is a hülye Sony OLED jön ki, bocsi. Nyilván kifutóban, az első 6-8 hónapban értelmezhetetlenek az árak. Úgy már nekem megéri azt a pluszt az az árkülönbözet.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#78) nexplo válasza himpike (#76) üzenetére


nexplo
őstag

Sok esetben a nagyobb gyártók korábbi kifutó termékei szoktak egész jó ár-érték arányban lenni. Én így szoktam vásárolni. Nem márkafüggésből. Hozzáteszem Ambilight rendszer miatt kicsit "kötve" vagyok a Philipshez de eddig szerencsére nem bántam meg. Egyedül a fapad LCD tévém szart be tőlük 3év után. Hozzáteszem filléres tv volt már újonnan is.

[ Szerkesztve ]

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#79) himpike válasza nexplo (#78) üzenetére


himpike
aktív tag

Nem igazán értem az ambilight jelentőségét, néztem pár olcsóbb tévénél ezt a háttérfény dolgot de nem adott hozzá semmit az élményhez. Zavarni nem zavart legalább.

(#80) himpike válasza salapp (#77) üzenetére


himpike
aktív tag

Én is vergődtem az OLED és ez között, de a mínusz tíz col nekem nem érte meg a jobb képminőséget.

(#81) Feketelaszlo


Feketelaszlo
senior tag

A TCL lesz a legnagyobb TV-gyártó - kérdés, addigra ki fogja még számon tartani a tévé eladásokat amik évről évre új negatív rekordot döntenek. Most Karácsony után is akármelyik műszaki áruház oldala tele van akciós, raktáron ragadt készülékekkel. Azon kultúrákban ahol meg eddig nem sikerült mély gyökeret vernie a tévézésnek valószínűleg már nem is lesz nagy kelet rá.
Mindig bizarr, mikor a "felvásárolták XY cég üzletágát" kifejezésből - szenvedő szerkezet mivolta miatt - valami olyasmi logika szűrődik le, hogy ennek a cégnek ez piszok rossz dolog volt, saját akarata ellenére történt velük valami, alulmaradtak egy piaci versenyben, de aki felvásárolta őket az beletenyerelt a tutiba. Holott 50-50% esély van rá, hogy valójában az eladó járt jól azzal, hogy a csúcson vált meg a részlegétől, amikor a legmagasabb árat mondták rá az értékbecslők és a vételárból másba fektettek.

(#82) himpike válasza Feketelaszlo (#81) üzenetére


himpike
aktív tag

Pl a HP felvásárolta a Samsung nyomtatós üzletágát, az win-win helyzet volt.

(#83) lorinser válasza himpike (#79) üzenetére


lorinser
senior tag

Ha otthoni körülmények között néznél Ambis TV-t és nem üzletben, hidd el értenéd.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#84) nexplo válasza himpike (#79) üzenetére


nexplo
őstag


Nekem ilyesmi a nappalim. Nem rossz hidd el. :)

[ Szerkesztve ]

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#85) himpike válasza nexplo (#84) üzenetére


himpike
aktív tag

Talán egyszer látok majd ilyet jobb viszonyok között, addig nem tudom eldönteni hogy tetszik-e vagy sem :DDD

(#86) salapp válasza nexplo (#84) üzenetére


salapp
addikt

Ráadásul a képen HUE-izzókkal van rendszerben.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#87) Kiskutya válasza Ciccuka (#69) üzenetére


Kiskutya
veterán

Semmivel nincs több probléma mint a többi topikba ahogy olvasom. Ráadásul a legtöbb szoftveres amit idővel javítanak vagy pl most volt egy hdmi kábel hiba ami tv-hibának tűnt de a kábel volt rossz!

hmm...

(#88) TIT válasza salapp (#86) üzenetére


TIT
veterán

Hát ezaz,youtube-on van video még a seggembe is villámok csapnak,na attól becsinálna.

(#89) nexplo válasza himpike (#85) üzenetére


nexplo
őstag

Nálam aki vendégségbe jön az mind beleszeret a rendszerbe. Tényleg impozáns.

#86 salapp Igen nekem is "nagy" rendszerem van kiegészítőkkel :K Sőt nekem a nappaliban körben fali világításaim is vannak szintén HUE izzókkal.

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#90) salapp válasza nexplo (#89) üzenetére


salapp
addikt

Mire mindent összevásárol az ember, nem lesz kevés, de egészen különleges hangulatot lehet csinálni egy ilyen rendszerrel, az biztos.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#91) nexplo válasza salapp (#90) üzenetére


nexplo
őstag

Igen, az ár az egyedüli bajom vele. Viszont a végeredmény impozáns. Ezt jól kitalálta a Philips. Én ezért maradtam náluk. Vannak jobb tv-k a piacon dögivel, de ez az ambi rendszer kárpótol a hiányosságokért :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#92) mekker válasza himpike (#76) üzenetére


mekker
őstag

A márkahűségnél nagyobb hülyeség nincsen.

Feltételezve, hogy szabadpiaci verseny van.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#93) nexplo válasza mekker (#92) üzenetére


nexplo
őstag

Én márkavakságnak szoktam nevezni. :K

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#94) salapp válasza nexplo (#91) üzenetére


salapp
addikt

Az eddig általam otthoni környezetben látott Philips tévékben a "P5 Engine" derekasan helytállt, az ambi mindig is tetszett. Engem a kifutóban már elfogadható/jó árai, a kiterjeszthető gyári jótállás, a felső szériák összeszerelési minősége, az acoustic surface audio (a Pana teljes hátraarca és az LG-Samsung utálatom, full-kínai bizalmatlanságom és tapasztalataim) visz valószínűleg a Sony felé, ha új OLED-et veszünk.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#95) mekker válasza nexplo (#93) üzenetére


mekker
őstag

Szeretem a kínai kütyüket, viszont az alternatív kínai közgazdaságtan nem jön be. Bár... ez egy záruló piac. Nincs új technológia, így most az árverseny szakasz következik. Kína csak egy kicsit besegített. Emiatt ítéletet is nehéz hozni afelett, hogy most akkor vegyünk-e kínait vagy sem.

Szvsz Feketelaszlo közel állhat az igazsághoz. A kínai ipar még pár évig elcsámcsog a maradékon, aztán egy rétegtermékké válik az egész tévézés.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#96) lionhearted válasza mekker (#95) üzenetére


lionhearted
őstag

Úgy érted, hogy az audiovizuális tartalomfogyasztás sorvadóban van? Az, hogy hagyományos TV adókat nem nézi a kutya se, az egészen más kijelentés, mint hogy nincs szükségünk megjelenítőeszközre.

Tegnap még működött...

(#97) nexplo válasza salapp (#94) üzenetére


nexplo
őstag

Én régen imádtam a sony-t. Aztán valahogy kicsit megtorpant szegényke (hozzáteszem minden gyártónál van ilyen) de szerencsére működött tovább. Nálam a sony után jött a Philips emiatt. Őszinte leszek én csak felhasználói szinten konyítok a tv-k hez, de szerintem ha most valaki OLED-ben gondolkodik akkor ha árban belövi a keretet, nem lehet igazán rossz tv-t venni. Legalábbis én így láttam.

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#98) mekker válasza lionhearted (#96) üzenetére


mekker
őstag

Egyébként igen. Azzal, hogy on-demand lesz minden, kevesebbet fogunk tévé előtt ülni.
És persze nem is lesz minden szobában tévé, mint eddig volt szokás. Lesz maximum egy darab tévé a lakásban - ki-ki amilyet épp megengedhet magának.

Egy sorozatot vagy YouTube-ot szerintem még egyszerűbb is kis képernyőn figyelemmel követni. Nagyon sokan ebbe nőnek bele.

Személy szerint egészen eddig vártam az olcsó oled korát (ami egyre közelebb van), de most már elgondolkodtam azon is, hogy kell-e egyáltalán tévé. A tévé uralja a nappalit, én pedig 30 éves koromig ki akarok törni ebből az elhatalmasodó digitális függőségből. Van egy projektor és egy fali konzolos monitor, tehát egy filmnézős est, vagy hasonló azért még kivitelezhető tévé nélkül is.
Ez egy trendi szemlélet manapság, ami szintén nem a tévék piacának kedvez.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#99) mcs


mcs
veterán

A TCL felső kategóriáját nem ismerem, de a 600 és 700as szériától nem dobok hátast képminőség ügyileg, vagy csak az alap/normál színbeállítások természetellenesek. A 615 túl élettelen és lomha válaszidejű, a 725 pedig túlon túl kontrasztos a Samsung QLEDekhez képest. A 825 képébe nem tudok belekötni, de a hátulján lévő mélysugárzó nagyon zörejes már közepes hangerőn is, ami szerintem a rendelkezésére álló kis területnek köszönhető, ugyanis így nem tud kellő mértékben, ütközés nélkül kitérni.

(#100) kokobe válasza Graphics (#1) üzenetére


kokobe
senior tag

Számomra érthetetlen , hogy a fostaliga samsung , hogy vezethet!?
Mondjuk marketingel eladnak mindent és a vásárló újra megveszi a szarjukat legalábbis meg akarja.Pedig 2-3 éven belül bekapta a panelhibát azt dobhatta a picsába mert plusz garit már nem vett...

<---AMD___ATi--->

(#101) nexplo válasza mekker (#95) üzenetére


nexplo
őstag

Szerintem pedig nem lesz rétegtermék még a televíziózás egy darabig. Vidéken kevés más ingyenes szórakozás van... A fiatalok (én is) már inkább netről néznek mindent és a "rendes" klasszikus tv-nézés valóban kezd kihalni ebben a korosztályban, ezt nem vitatom. A netflix HBO viszont még a fiatalok között is megmaradt, mint tv nézés. :K

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#102) salapp válasza nexplo (#101) üzenetére


salapp
addikt

Maguk a készülékek szerintem is sokáig velünk maradnak. A műsorszórás fog átalakulni. Bár ha csak kis országunknál maradunk, a többségi firkecsarhát vásárló vidéki régi nyugdíjas réteg ezeken fogja nézni a Nyaknélküli ember újabb fröcsögései vagy akár a Tények Kontrollált Vélemények, Vigyázz, rókalukbú gyün a migráncs! vagy akár a Mindenshow-ba kell sok b.zi! típusú műsorokat.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#103) nexplo válasza salapp (#102) üzenetére


nexplo
őstag

Sajnos a népbutítás felső fokon megy most vidéken amihez a tv szuper táptalajt nyújt. Látom rokoni körben. Mondom ezt úgy hogy utálom a politikát!! Ezek viszont tények. Amit a sok öreg nyugdíjas a tv-ben lát azt el is hiszi. Mindent lehet jól és rosszul is használni. Sajnos az állami tv jelen pillanatban propaganda célt szolgál ki. De hagyjuk ezt a témát , mert hányni tudnék tőle.

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#104) salapp válasza nexplo (#103) üzenetére


salapp
addikt

Ja, dettó, csak mondom, hogy még széles rétegek számára lesz sokáig az elsődleges információforrás/kevés szórakozási lehetőségeinek egyike.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#105) bimbi10


bimbi10
csendes tag

Lassan 2 éve használok egy TCL 50EP640 smart tv-t, tökéletesen működik, csak internet van rajta. Netflix, Hbo, Youtub megy rajta, tökéletes minőségben, soha nem fagy ki, nem lassul be, csak teszi a dolgát. :)

bimbi10-voltam!

(#106) nexplo válasza bimbi10 (#105) üzenetére


nexplo
őstag

Pedig ez egy "alap" TCL. :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#107) mcs válasza kokobe (#100) üzenetére


mcs
veterán

Jaja, hallom én is a rengeteg panaszt az újabb kiadású Samsungokra, de tapasztalom is. Nevetséges, hogy minél magasabb típusszámozásút veszel belőle, annál kevésbé akadozik a saját osd menürendszere, és ez szerintem nem csak az adott SoC számlájára írható, hanem szándékosan így optimalizálhatják szoftveresen. :DDD
A 9000es széria tömör fémtalpa is megmosolyogtató, ami háromszor olyan nehéz, mint maga a tv. :)

[ Szerkesztve ]

(#108) nexplo válasza mcs (#107) üzenetére


nexplo
őstag

Philipsnél mindegy volt melyiket veszed mert mindnél egy nagy rotty volt a szoftver :DDD Mostanában talán kicsit összeszedték magukat, de akkor a konkurens Samsungnál sem jobb a helyzet ahogy olvasom... pedig azt hittem ott minden flottul megy.

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#109) wallace 234 válasza mcs (#107) üzenetére


wallace 234
őstag

Qn90 talp nélkül annyira azért nem könnyű tv! Jó pár Samsung tvm volt. Az igaz, hogy vannak bajok, de minden gyártó ott spórol ahol tud. Szándékosan terelik az embereket a drágább modellek irányába. Miközbe a minőség az eléggé hullámzó lett. Régen egy 9000-res tv igen komoly darab volt pl C9000.

nexplo#108
Mai világban már nincs olyan gyártó ahol flottul menne a dolog, mindenki a profitra hajt, marketing át vette a szerepet. Mivel mindenki próbál azonos tudást adni, csak más néven. Vagy régi tudást új néven újra eladni.

[ Szerkesztve ]

(#110) Kiskutya válasza mcs (#99) üzenetére


Kiskutya
veterán

Ha színhű képet szeretnél akkor azt kalibrálással lehet csak elérni. A c725-728 nagyon jó színmegjelenítéssel rendelkezik. Aki már kalibrált ilyen tv-t csak dicsérté. HA kalibrálás nélkül szeretnéd beállítani mindenképp a mozi módból kell kiindulni! Magyar hiteles teszt : [link]

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#111) nagymolnar válasza salapp (#61) üzenetére


nagymolnar
tag

10 éve megvettem az akkor 800eFt-os 55" Philips csúcsmodelt, valami 9-es széria volt (fém keret full ambilight, fém távirányító). Ment is bő 2 évig majd 2 hónapra rá kifingott. Bevittem a Philips márkaszervizbe, modták 1 milkáért cserélik az LCD-t, akkor elkezdtem levelezni a Philipsel, ahol megmondták, hogy a Philips NEM gyárt tévét. Eladták a TP Visionnak a nevet technológiát. Azok csesztek válaszolni, pedig a Philips akkori igazgatója tolta nekik tovább a levelet. Akkor azt mondtam soha többet. Mellesleg egy fórumtárs 40e Forintért javította azt amiért a Philips 1 milliót akart kérni. El is adtam rögtön. TCL, amikor kijött a JBL verziója adtam neki is egy lehetőséget. U55X9006 volt a trágyadomb, szintén csúcsmodell... Az Android TV rákfenéje a hulladék proci amit odaraknak és a memória hiány. Gyakorlatilag az asszony megszült mire elindult, ha bekapcsoltam a "gyorsítót", akkor elfelejtett sok mindet. Eladtam gyorsan... Most van Sony android HX95 az jóval jobb, de a satelit tunerje kuka, az ékezet kezelés szégyen.... LG az teszi a dolgát a hálóban szintén csúcsközeli LCD. Összességében nekem az LG menüje és kezelhetősége fekszik a legjobban. Az android meg tényleg akkor lenne jó, ha tisztességes vasat raknának alá, már a telefonomban is 8-12GB volt, akkor 1,5Gb-vel mit akarnak eladni csúcsvasat. Sokáig játszottam a médialejátszókkal is, mert 2 évente olcsóbb volt cserélni, most megy a plex mindegyiken és azóta nincs gondom. Nem akarok dobozokat és felesleges távokat látni...
De tény, hogy mi userek a profithajhász, tervezett avultatással élő gyártókkal semmit sem érünk el...és mind az! :W

[ Szerkesztve ]

(#112) GhostRider93 válasza nagymolnar (#111) üzenetére


GhostRider93
tag

+1.
Szárítógép (Bosch 160K) 2 ev gari lejárt +2 hónap és alaplap gajra ment. Fos kínai "sharp" tv szintén (memória csip meghalt,3 év után, 190K) . Gorenje hűtő , 3 év letelt és légkavaró lapát csattog zörög = csere (3 év gari volt rá persze).
A gagyi legolcsóbb hoover kézi porszívó nem akarja megadni magát pedig az akku nem volt cserélve és a motor is birja úgy hogy használjuk hetente többször is (most lesz 5 éves) lötyög mindene is de megy.

Sharp után fene akart olyan tv-t venni amiről a szervizes rossz véleménnyel van és pár fórumozó azt irja hogy neki alaplap hibas lett a tv-je gari után nem sokkal . Így esett ki a képből a TCL pedig nagyon esélyes volt. Q60-as samsung (QE65) lett belőle ami egy belépő szintű QLED és nem bántam meg. Megbízható, gyors és este is nagyon szép a képe (kínai "sharp" ips hez képest fényévekkel). TCL nek is hasonló szintű volt (áruházi viszonyok között kicsit jobb is ) de a sötétben jönnek elő egy panel minőség problémái mint a homogenitás ami nekem nagyon fontos és amiben samu jobban teljesít.

[ Szerkesztve ]

R5 2600@4Ghz 80W , B450M Pro4, DDR4 16GB 3200MHz cl14 B-die, Hellhound 6700XT 12GB

(#113) salapp válasza nagymolnar (#111) üzenetére


salapp
addikt

Szomorú, hogy az XH95 sat tunerjével már rossz tapasztalatod van. Az 50W80C-ben szuper a képminőség. Bátyámnál van 65Q60, az valami rottyanat a W8-hoz képest képminőségre, nem is kérdés.
Számomra a kép a lényeg, leszarom a "mit tud" baromságokat.
Philipsnél más miatt érdeklődtem, gondoltam, már rákérdezek az OLED-ekre, rögtön mondták, "semmi közük hozzá". Na, így vegyen bárki Philips OLED-et!

GhostRider93: Inkább cseréltettem egy hónapja a 21 éves (még német gyártmány) Bosch mosogatógépben az ajtó szigetelést, mint hogy az új - valóban sok leddel, lcd panellel pitypalattyoló - modellek közül vegyek. Ugyanígy vagyok a régi NoFrost hűtőnkkel és egyebekkel. Amíg mennek, eszembe sem jut cserélni, mert látom, hamar tönkre menő foscht kapok, mérhetetlenül túlárazva.
Most tettünk egy kísérletet a német gyártású Thomas porszívó/takarítógéppel. Eddig piszok jó (90-es évek Miele porszívó élmény jobb tulajdonságokkal), nyilván a 2 és fél éves garancia idején túl lesz majd érdekes a dolog.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#114) sfefe


sfefe
őstag

Nekem az adatlapomon lévő Sony tv-m van, igaz fhd de amíg nem krepál be addig ez marad... Én semmi bizbaszt nem használok ami benne van ( mert nem érdekel) nekem konkrétan csak kijelző funkcióban üzemel, filmek, játék...

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#115) nexplo válasza wallace 234 (#109) üzenetére


nexplo
őstag

Tudom de a Philips szoftvere híresen sz@r volt. Mondom ezt úgy hogy van vagy 5 Philipsem otthon, tehát nem haza beszélek :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#116) nagymolnar válasza salapp (#113) üzenetére


nagymolnar
tag

Offtopik, de igazad van, sajnos. Konyhát cseréltem és bedőltem az AEG-nek. Mondhatják, hogy milyen szuper, de a 15 éves FAGOR akkor csúcs mosogatógépem szebben mosogatott, az AEG csúcs beépíthető hűtőnek meg még mindig lefagy a hátulja, odaragadnak a cuccok, mert nem jutottak el az Elektroluxxal (közös cég) a tisztességes hűtőig, ahol csak hideg levegőt keringtetnek. Ugyan ez van a TV-nél a Sony -bár be van kapcsolva rajta a kikapcsolt állapotban történő EPG frissítés, amikor váltom a csatornát akkor frissíti egyesével. Kiakasztó. Lehet, hogy csak SAT-on csinálja, de szégyen. Nyugaton is néznek satot az emberek. A nyelvkezelés (ékezetek) a másik kuka. Az LG esetében tudom, hogy észtre kell állítani az országot és akkor a UPC (direct one) ékezetek jók lesznek) de a Sonynál ez nem megy. Próbáltam, most már kézi hangolást sem engedi egyszerűen kilép a hangolás menüből, de lusta vagyok resetelni, mert a UPC a mai napig nem tudta megcsinálni, hogy automatikusan lekeresse az adóit egy ócska tv. (de a rohadt csatornákat hetente tologatja. Egyesével kell kitörölnöm a több ezer felfedezett de kódolt csatit. Szóval a sonyt megbántam. Visszatérve ami cseszi a csőrömet, hogy a tv-k hangja kakibb, mint egy mobiltelefoné. Azért nem tesznek bele tisztességes hangrendszert, hogy eladják a szar hangprojektorokat. (detto proci/memória), így tuti, hogy nem fog zavarni a 3-4 évente történő tv csere, mert addig úgy is lerohad. A 10 évvel ezelőtti Philipsben a talpában volt a mélynyomó, ráadásul a talp egyben fali konzol is volt, ha úgy szerelted fel. Arról nem szólva, hogy tolják a 8K-t, de magyarországon tisztességes HD-t is lasszóval kell fogni. Nézd meg a TV2-t. Bár az agymosottaknak, akik azon élnek és szívják magukba a mennyei mannát azoknak az is bőven jó. :W

[ Szerkesztve ]

(#117) mekker válasza nexplo (#101) üzenetére


mekker
őstag

Annyira nem nagy a (hazai) kínálat, hogy napi szinten lehessen nézni. A torrentezés pedig ki lesz véreztetve szép lassan. De ez a saját véleményem. Nagyon sok kapcsolót át kell még állítani a lakosság fejében. Igaz, hosszú távon a nyugati (t)rend fog érvényesülni itthon is, amiről sokat nem tudok személy szerint. Néznek tévét még a nyugatiak?

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#118) nexplo válasza mekker (#117) üzenetére


nexplo
őstag

A nagyobb szolgáltatók (pl Netflix) pedig nem rossz. Szerintem ebben van még jópár év. Én még nem temetem a TV-ket :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#119) himpike


himpike
aktív tag

Nálam alap hogy kiterjesztem a garanciát 5-6 évre... a Samsung is 3,5 év múlva fosott be. Max kapok valami mást az árában...

(#120) nexplo válasza himpike (#119) üzenetére


nexplo
őstag

Annyi idő után általában cserélik, mintsem javítgatják bizony :K A legszebb amikor egy videokártyára 10 évet adnak... Hol lesz az már 10 év múlva..

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#121) MaCS_70 válasza himpike (#119) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez a "garanciakiterjesztés" valójában inkább szokott biztosítás lenni, úgyhogy érdemes résen lenni vele.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#122) 7Heads Drago válasza GaTa_3S (#10) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Se a Samsung, se az LG nem amerikai, mégsem taposta el az USA őket.
Mivel Dél-Koreáról van szó. Kiemelt haverként kezelik azt országot az amcsik. Pedig nem sokkal van előrébb mint Kína ha ilyeneket megengednek: [link]
Volt amikor Kínának is mindent elnéztek.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#123) Vesztor87


Vesztor87
senior tag

Sziasztok!

Ha vki olcsó 120-180e ft-os 50" körüli tvt venne, melyik márkát veheti? Samsung elromlott 2 éves 2 hónapos korában, gyári gari lejárta után, de sok ismerős is így járt.... Köszi

(#124) nagymolnar válasza Vesztor87 (#123) üzenetére


nagymolnar
tag

A TCL fórumban TCL-t fognak ajánlani, szerintem itt tedd fel a kérdésedet, van egy kérdőív is amit ki kell tölteni és az alapján ajánlanak a fórumtársak...

https://prohardver.hu/tema/milyen_tv-t_vegyek_2/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.