Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zzola


zzola
félisten

"A fentiek miatt a 14 nm-es node sokáig velünk marad."

Engem igazán nem zavar, csak adják a mostani ár feléért a 9900k-t!

:DDD

(#2) Fred23


Fred23
nagyúr

Mobilon meg az 5nm-es SoC lesz a divat, mire Intel kijön a 10-re. Ez meg kinövi magát.

(#3) Thom! válasza Fred23 (#2) üzenetére


Thom!
veterán

Rá is fognak cseszni nemsoká.

(#4) Bandit79 válasza Thom! (#3) üzenetére


Bandit79
aktív tag

Ja biztis rácsesznek, sok ezer tudatlan az Intelnél nem tudja mit csinál... :) ..
irónia..

(#5) Cythyel


Cythyel
senior tag

Az asztali szegmens jár a legrosszabbul a váltással, ugyanis ez az Intel nézőpontjából nem kritikus terület.

nekem ez kicsit úgy hangzik, mintha az intel be lenne tojva az amd szerverpiaci terveitől... mondjuk az tény hogy az oem és a diy asztali szegmens sosem volt annyira fontos mint a szerverek...

[ Szerkesztve ]

(#6) Bandit79 válasza Bandit79 (#4) üzenetére


Bandit79
aktív tag

Amúgy már más oldalakon is megírtàk már nyáron , hogy 10nm csak 2019 végére jöhet kb.. ez most újdonság?
Amúgy a laposokat 10nm el pakolják ..
Meg ne feledkezzünk meg arról , hogy más más minőségű a gyártósorok nm technológiái.. Az Intel 10nm valószínű felveszi a versenyt ha nem is könnyen a 7nm es Samuval meg tsmc vel.

[ Szerkesztve ]

(#7) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ellustultak. Nem volt sokáig ki szorongassa a tökeit. :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#8) Samott


Samott
addikt

Semmi gond, nalam hamarosan aktualis lesz egy frissites (Z68+Ivy Bridge-rol) valoszinuleg beprobalok egy B450+3600X parost. Szerencsere a konkurencia ismet versenykepes.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#9) VirsLee válasza Bandit79 (#6) üzenetére


VirsLee
őstag

Én a helyedben nem lennék ebben annyira biztos :)
Már most is ordas nagyot kell hazudni a TDP-ben, hogy jól nézzen ki a dolog.
Választottam neked néhány egyértelműen negatívan festő eredményt, ahol talán neked is lejön, hogy mi a probléma forrása. Igazából azt is ráírhatná az Intel a procira, hogy 170W, nem 95W, de inkább szétkamuzza a dolgot helyette, ebből pedig néhányan téves következtetést vonhatnak le.




(#10) Tetsuo válasza Bandit79 (#4) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

De tudják, de hogy jön ez ide? Ja, hogy szalmabáb érvelés akart lenni... Aham.
Az Intel szakemberei, beleértve a gazdasági- és marketingosztályt is, nagyon jól tudják, mit csinálnak: próbálják behozni a technológiai lemaradást, de azt is tudják, hogy ez nem lesz olyan könnyű.

(#11) zzola válasza VirsLee (#9) üzenetére


zzola
félisten

Játékokat is hozzál kérlek, had lássuk, mennyit tud kicsikarni a Ryzen a VGA-ból...

(#12) VirsLee válasza zzola (#11) üzenetére


VirsLee
őstag

Hogy jön az Intel proci TDP adathoz, hogy milyen a Ryzen teljesítménye játékban?
Egy játék sem terheli csutkára a 8 magos 16 szálas procit, így a játékoknál nem jelent szűk keresztmetszetet a dolog... De van rá esély, hogy Te is tudod, csak jöttél trollkodni picit...

(#13) Gargouille válasza Cythyel (#5) üzenetére


Gargouille
őstag

Szerver fronton azért elég nagy a tehetetlensége a változásoknak, lassan menne az végbe. Ráadásul az AMD-nek pszichológiai oldalról is van mit ledolgoznia, mert van egy olyan általános (mondjuk akár tudatalatti) beidegződés, hogy az intel a "standard", a "minőségi", a szabványos, a jól bevált és ezerszer kipróbált, míg az AMD meg a "melegedős", "instabil", "megbízhatatlan" stb. És ez független attól, hogy mennyi a valóságalapja. Desktop fronton ez relatív könnyen átléphető, de kiszolgálói oldalon ez sajnos egy sokkal összetettebb kérdés.

Noha jelenleg én sem vennék AMD cpu-val szervert, de jó lenne ha megtörne végre az intel egyeduralma és lennének alternatívák.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#14) zzola válasza VirsLee (#12) üzenetére


zzola
félisten

Kb. úgy, ahogy a képeid a cikkhez.
Én jól tudom, hogy a 2700X-et nem fekteti meg egy játék sem, csak sajnos nem tudja kihozni a VGA-ból a maximumot!
De van rá esély, hogy Te is tudod, csak jöttél trollkodni picit...

(#15) Cythyel válasza Gargouille (#13) üzenetére


Cythyel
senior tag

2003 óta amd-s vagyok minden téren, és ez folytatódni is fog, meló helyen is most cseréljük az intel-es szervereket amd-re, egyedül a mac-ek maradtak intel gépek, minden más már amd alapú, könnyű volt meggyőzni a vezetést az ár/teljesítmény aránnyal az amd mellett

(#16) .mf


.mf
veterán

"mindegy, hogy mennyire elavult a termék"

"Elavult" :) A PC utóbbi évtizedben belassult fejlődési ütemével, mitől lenne elavult? A több éve megjelent procik, de még GPU-k is alig vannak lemaradva a legújabbakhoz képest. Még amiben aránylag nagy sebességbeli ugrás is volt (6Gbps SATA után NVMe m.2 SSD-k, vagy 1333 MHz-es mainstream DDR3 után 2666 MHz-es DDR4), normál, mindennapos használatban még ott se észrevehető a különbség. Ámítástechnika :)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#17) VirsLee válasza zzola (#14) üzenetére


VirsLee
őstag

A gyártástechnológiáról volt szó, hogy az intel vajon versenyképes lesz-e 10nm-en, a samsung 7nm-vel szemben. Amit én csatoltam képeket azok pontosan mutatják, hogy mi a gond az intelnél most a gyártástechnológiával, rég túl vannak a határain és gyárilag tuningolt procikat csomagolnak be 95W-os címkével...
Sokan azt vártuk az "optimization" alatt, hogy javul az energiahatékonyság és a teljesítmény. Te mire számítasz az 5. Skylake generációtól vagy az első 10 nm-es generációtól?

(#18) Krugszvele válasza Cythyel (#15) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Stabilitással nincsen gond?
Hány amd asztali pc megy? Milyen oprendszerrel?

És milyen gyakran szokott lefagyni számítógép?

(#19) Feco78 válasza Gargouille (#13) üzenetére


Feco78
csendes tag

Nemrég olvastam a Forbes egyik elemzését, ahol azt írták, hogy az Intel 33-35% piacot veszitett mióta a Ryzenek megjelentek. Az Amd 2%-ról 9%-ra növeli a részesedését a szerverpiacon jövö év közepéig. Részvényárfolyama pedig 85%-ot emelkedett. Ez legalább felrázta az Intelt.

(#20) Gargouille válasza Cythyel (#15) üzenetére


Gargouille
őstag

Akkor ti vagytok az üdítő kivétel. :) És milyen szervereket vettetek/vesztek ha szabad megkérdezni?

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#21) b. válasza VirsLee (#9) üzenetére


b.
félisten

nem azért hogy védjem őket,de egyetlen egy K-s proci sem fért bele soha a keretbe és alapórajelen nem 170 wattot esznek, hétköznapi ember nem torture loop-pal használja a gépet általában .
Eddig a fogyasztás mellékes volt most már számít. eddig az IGP fontos volt most már mellékes No offense, nagyon jók a ryzenek csak maradjunk azért realitások talaján. ezek a procik amiket Intel letesz az asztalra még mindig nagyon is versenyképes termékek tudásukban, ( 9900K azért még ezekben is gyorsabb a 2700X nél)árukban már nem versenyképesek, egyértelműen jobb a ryzen ár/ értékben.
természetesen olyan benchekben ahol a magok /szálak száma számít ( mint amiket belinkeltél) nehezen fog egy 8/16 proci( 9900K) egy 16/ 32 vel versenyre kelni.
A 3000 ryzenek a találgatások alapján fognak igazán ütni minden szempontból.Ha ezt hozni tudják én is váltok rájuk, egyértelműen, bár amire nekem kell a 6800K bőven elég.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#22) syberia válasza VirsLee (#9) üzenetére


syberia
veterán

Ennél durvább képet fest a mostani Zen 2 találgatás, ami szerintem túlságosan bizakodónak tűnik jelenleg. De ha nagyjából ez lesz a hivatalos a CES-en, az nem kevés embert fog az AMD felé terelni, köztük engem is. :)

https://howbad.info/

(#23) Bandit79 válasza VirsLee (#9) üzenetére


Bandit79
aktív tag

Nem értem, ha versenyeztetsz , miért nem a nagyokkal veted össze? X

Az intel nem véletlen tudja megkérni az árát , teszteket szummázva a 32 magos cpu veri AZ Amd zászlósát... éscez igaz a kisebbeknél is. Egy -két program van ahol kijön láthatóan a teljesítményelőny ilyen hatalmas magszámu cpu-k nál is 32 vs 36 vs 42 még az Intel erős egymagos teljesítménye mellett is.

[ Szerkesztve ]

(#24) Silεncε válasza Bandit79 (#23) üzenetére


Silεncε
őstag

Veri... Mennyi is a felár amiért veri? Na látod...

(#25) Dare2Live válasza Bandit79 (#4) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Mondjuk én csak a volt CEOt nevezném tudatlan koklernek....

Csikszél piacvezetők voltak 30+évig, most lelépték őket.
Képtelenek demandot tervezni vagy/és eleget gyártani, szerver piacon beindult a piacvesztés, desktopon már javában zajlik, ár/értékben jelenleg teljesen versenyképtelenek, mobil vonalon elégettek rengeteg pénzt teljesen fölösen...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#26) Bandit79 válasza syberia (#22) üzenetére


Bandit79
aktív tag

Generációk óta ez van , az Amd fanok mindíg túlvizionálják és azt várják , hogy letaszítsa a trónról az Intekt(mint te is).
Nyugodj meg , vegyél egy AMd- t magadnak mindenki azt teszi ami neki jó vagy szimpi, miért kell hittéríteni állandóan, neked ez jó? :)

(#27) Bandit79 válasza Silεncε (#24) üzenetére


Bandit79
aktív tag

Na , de miért is annyi -amennyi? Mert valamiért csak fogy a cpu :D
Sose egyenesen arányos a teljesítménnyel a csúcshoz közelítve, de még alatta sem, ezt ugye láttad már jó pár tizenéve? :)

[ Szerkesztve ]

(#28) syberia válasza Bandit79 (#26) üzenetére


syberia
veterán

így van, mindenki azt vesz amit akar. Viszont azt mitől "hittérítés", ha egy rivális processzorgyártó valami előremutató újdonságot hoz ki :F Nagyon sokakat zavar az Intel-majdnem-monopóliuma, senkinek sem fog fájni ha végre kezdődik egy komolyabb árverseny.

(#25) Dare2Live : Szerintem még nem kell temetni őket, az tény hogy számukra most kedvezőtlenül jött ki a lépés, de pont ettől fogják jobban összekapni magukat. AMD jön föl mint a talajvíz, ezt ők is jól látják.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#29) VirsLee válasza b. (#21) üzenetére


VirsLee
őstag

Nem mondtam, hogy rossz a processzor, engem az zavar, hogy már extrán nagy az eltérés a reklámozott és valós TDP között. 220W-os 30e forintos hűtő tudja 84 fokon tartani a "95" wattos procit.

(#30) Bandit79 válasza Bandit79 (#26) üzenetére


Bandit79
aktív tag

Amúgy toplistákon , itthon meg a világon mindenhol intel meg Nv-el szerelt gépek vannak , ez mondd valamit, szóval nem kell még ásni az Intelt .

(#31) Silεncε válasza Bandit79 (#27) üzenetére


Silεncε
őstag

Igazad van. Csak az a baj, hogy ez a különbség a középkategóriában is megvan. A legszutyokabb i3 is 40k-nál kezdődik, 53-ért már Ryzen 5 2600 van. Mindenki azt vesz, amit akar, számomra nem volt kérdés, hogy jelen állapotban Ryzen, mert nem vagyok a saját pénzem ellensége. Aztán ki tudja. Jó lenne ha GPU fronton is jönne verseny, az nVidia-t is helyretehetné már valaki

[ Szerkesztve ]

(#32) Bandit79 válasza syberia (#28) üzenetére


Bandit79
aktív tag

Megnézed a VGA piacot ott meg az Nv van a toppon, nem mondhatni hogy monopóliumban , mégis drága azt csinál amit akar, pedig csak egy picit van előrébb... ráadásul most ők hoztak be egy új techet, amit te most Amd nél látsz cpu fronton, akkor valószínű neked is tetszik az NV "előremutató újdonsága".

[ Szerkesztve ]

(#33) kekesj


kekesj
tag

asztali belépőszint, celeron, pentium. azt írják 2022-ben kaphatnak utoljára frissítést a 14-esek.
a celeron 2/2-es, a pentium 2/4-es.
ezek szerint 2022-ben jön még sima kétmagos proci, ill. a HT sem lesz megszüntetve mint azt egyesek vizionálták?

(#34) syberia válasza Bandit79 (#32) üzenetére


syberia
veterán

Az is jó dolog, ha az új technológia kellő megbízhatósággal párosul, főleg a mostani NV kariknál vannak érdekességek, de erre nem kanyarodnék. :)) 2 héten belül CES, már nagyon kíváncsi vagyok a bejelentésekre. :C

(#33) kekesj: Ezt én is olvastam valahol, miért tart olyan sokáig az átállás kisebb csíkszélességre? Azt vágom hogy ez sehol sem pár hónapos történet, de na. :DDD

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#35) Sinesol válasza Cythyel (#15) üzenetére


Sinesol
veterán

Annyira nem lennék büszke arra, hogy jozan ész helyett egy cég megszallottja vagy 15 éve. :N
Most eppen vannak jo termekeik, de az évek alatt rengetegszer csak a rosszabbat vetted, csak mert AMD..

[ Szerkesztve ]

(#36) Oliverda válasza Bandit79 (#32) üzenetére


Oliverda
félisten

Mi köze az NV-nek az Intel termékeihez?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#37) Bandit79 válasza Oliverda (#36) üzenetére


Bandit79
aktív tag

..ha elolvasod amit írtam , láthatod mire reagáltam az átkötést... mivel a kolega az újdonsággal érvelt.

[ Szerkesztve ]

(#38) Bandit79 válasza Bandit79 (#37) üzenetére


Bandit79
aktív tag

..ugye AMD kapcsán ...ott is verseny van, de gondolom költői akart lenni a kérdésed,ha nem , akkor nem értem.. valszeg AMD s vagy.. :)...

Más... te ugye bennfentes vagy még a PH-n? Csinálsz még teszteket, vagy ismeretében vagy, hogy mi a t@k@m van a sok elmaradozó vga cpu tesztnek? Haldokol az oldal, vagy hiányzik 1-2 szponzor?

[ Szerkesztve ]

(#39) Cythyel válasza Krugszvele (#18) üzenetére


Cythyel
senior tag

1st gen ryzen-el volt addig egy pici amíg ki nem jött az 1006 agesa kód, onnantól atomstabilak. w10x64 pro és ent, kb 200 gép plusz most lesz 2 szerver

#20 Gargouille
pályázatban érkeznek, sajna nem én határozom meg és nem is tom melyik oem-től lesznek

(#40) Cythyel válasza Sinesol (#35) üzenetére


Cythyel
senior tag

2003ban Barton, ami azért szépen verte a HT nélküli P4-et
2012 elején egy Llano-t vettem, ott lehetett volna intel-t, de túl drága volt
2017 dec Ryzen
szal nem mondhatod hogy túl sűrűn újítottam és ezek közül is csak 1 az ami mondhatni nem volt a legjobb döntés

(#41) Rodi 4.80


Rodi 4.80
senior tag

10 nm-es (négyzetméteres) Intyel prjocesszor, pázsálsztá! :DDD

(#42) b. válasza VirsLee (#29) üzenetére


b.
félisten

na ja az nekem sem tetszett amikor demóztak aztán rajt volt valami brutál hűtés az asztal alatt :DDD

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#43) Lacc válasza zzola (#1) üzenetére


Lacc
aktív tag

Akkor csődbe menne az AMD :DDD.

(#44) fanti válasza zzola (#14) üzenetére


fanti
addikt

Na ez aztán a baromi fontos szempont....hogy egy 2700X nem tudja valami bazi erős VGA-ból kihozni a maximumot.
Ez kb. a CPU piac egy ezrelékét érdekli csak.

Amúgy én is ha majd váltok egyszer valamikor a távoli jövőben, az már AMD lesz az tuti. Most váltottam le a GTX1060-ast RX590-re, és ugyanígy lesz majdan az alaplap és cpu is.....vissza a jövőbe!!!
Hajrá AMD!!!

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#45) Hunpriest válasza fanti (#44) üzenetére


Hunpriest
senior tag

Annak a VGA váltasnak mi értelme volt?

(#46) b. válasza Hunpriest (#45) üzenetére


b.
félisten

mer ajemdé :DDD !!

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#47) nyunyu


nyunyu
félisten

Minek vegyünk Intel Pot Lakeot, ha vehetünk Amd Ryzent is?

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#48) Dragon3000 válasza nyunyu (#47) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha már így írod az intelt, nyugodtan lehetett volna amd rizsa is :D

(#45) Hunpriest Abban az esetben lehet értelme, ha tervezi egy freesync-es monitor beszerzését vagy, ha az általa kedvelt játékai jobban mennek az amd-vel, vagy ha nem került sokba a váltás és így újra van sok garanciával vga-ja.

[ Szerkesztve ]

(#49) Ragnar_ válasza zzola (#14) üzenetére


Ragnar_
addikt

"Kb. úgy, ahogy a képeid a cikkhez.
Én jól tudom, hogy a 2700X-et nem fekteti meg egy játék sem, csak sajnos nem tudja kihozni a VGA-ból a maximumot!
De van rá esély, hogy Te is tudod, csak jöttél trollkodni picit..."

Arra az átlag 8%-ra gondolsz FHD-ben (majdnem dula áron ;] ) amit bekapcsolt FPS számláló nélkül meg nem mondasz ? És ugye QHD-ban 4K-ban még kevesebb. Ha a VGA-ra költöd a + 70-80k-t nem átlag 8%-al lesz gyorsabb a konfig, bár ha 1080Ti van a gépben akkor mindegy (akkor csak nem veszed észre a 8%-ot bekapcsolt FPS számláló nélkül. ;] ) Mondjuk van olyan játék ami 10%-nál is jobban megy Intelen, de azt valószínűleg némi pénzesbőrönddel megtámogatták.

Íme :

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#50) Ragnar_ válasza Bandit79 (#30) üzenetére


Ragnar_
addikt

"Amúgy toplistákon , itthon meg a világon mindenhol intel meg Nv-el szerelt gépek vannak , ez mondd valamit, szóval nem kell még ásni az Intelt ."

És nem véletlenül lesz AMD CPU/GPU a következő konzolokban is, ahol számít az ár/érték arány.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.