Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cyberkind


cyberkind
félisten

Hűha, a Cukikukiverzum összefelé megy? :Y

Paranormal Cocktivity

(#2) Silεncε


Silεncε
őstag

Csak a szent profitmargin, az ne csökkenjen.

Egyébként meg nem kellett volna annyi pénzt eltapsikolni cuki metaverzum lázálmára.

(#3) Pulsar


Pulsar
veterán

A kedvenc mondat részem:
"és maguknak kell megoldaniuk a létszámváltozásokból eredő helyzetek kezelését is."
Magyarul aki marad az majd jól beleszakad a melóba, de támogatást ne várjon... kiváló vezető az ilyen....

(#4) cyberkind válasza Pulsar (#3) üzenetére


cyberkind
félisten

Ez nem szól semmiről, csak az alkalmazottak afféle kihasználáásról, hogy ők a FB-nak melóznak, a Tesla ugyanez, a játékfejlesztés meg pláne, az emberek érzelmi alapon működnek.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#5) BE4GLE válasza Pulsar (#3) üzenetére


BE4GLE
aktív tag

Egy fenét. A dolgozók majd szépen közlik a managment felé, hogy ennyivel kevesebb emberrel, aranyosan kevesebb lesz az elvégzett munka is. Ha a vezetőség azt kommunkálja a megmaradt dolgozók felé, hogy a válság megoldása a "crunching", akkor a maradék feljesztő is dobbantani fog, amint tud. A cég pedig szépen bedől.

Redmi Note 9 Pro

(#6) Victorio


Victorio
aktív tag

Régi bevált nagyvállalati taktika.
Ha le kell építeni 50%-ot, akkor kirúgnak 20%-ot úgy, hogy a meló mennyisége ugyanakkora maradjon a maradóknak.
Erre 30% nemsokára elmegy magától, mert nem bírja a hajszát.
Ha megvan a cél, akkor hozzácsökkentik a meló mennyiségét, hogy azért mindenki ne menjen el.
Az éves jelentésben meg jobban mutat, hogy leépítettünk 20%-ot, mint az, hogy 50-et.

Amúgy nem sajnálom őket. Korunk egyik legkártékonyabb cége.

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#7) section9 válasza Victorio (#6) üzenetére


section9
őstag

Azért nem ilyen egyszerű a dolog a Glassdoor meg a többi fél-anonim fórum korában. Normális helyen a Retention Rate vagy a Turnover is fontos metrika, mert hamar híre megy ha egy cég rossz és a legkomolyabb tudással rendelkező mérnökök nem dolgoznak rossz cégnek.

(#8) strogov válasza cyberkind (#4) üzenetére


strogov
senior tag

Mivel eleve kihasználták ezt a kártyát ezért nem tudnak több munkát az emberek nyakába varrni, mert így is 24/7 dolgoznak. Nincs semmi tűrés a rendszerben. Így a leépítéssel leépülés is jön majd.

(#9) bambano válasza section9 (#7) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a nagy cégek mind rosszak. akkor hol dolgoznak a jó mérnökök?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10) Ixion77 válasza BE4GLE (#5) üzenetére


Ixion77
őstag

"a maradék feljesztő is dobbantani fog, amint tud"

Hová?
A többi nagy IT cég ugyanebben a helyzetben van, ugyanígy leépít. Vége a bulinak, most takarítás következik.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#11) BE4GLE válasza Ixion77 (#10) üzenetére


BE4GLE
aktív tag

Én is multinál vagyok, csak éppen a szerencsejáték iparban. Nálunk például nincs leépítés. Sőt, folyamatosan keresünk új fejlesztőket. Ma is jött egy új java fejlesztő. Szerintem, aki érti a dolgát, az talál magának helyet. ;)

Redmi Note 9 Pro

(#12) miq73


miq73
friss újonc

A Google-nél a Stadia beszántásánál pont erre gondoltam, hogy ez a korai jele annak, hogy nagy bajban lesz pár techcég a közeljövőben.

(#13) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

Szomorú, de talán ebben a csökkenő bevételben részben a háború is benn van, azaz nem hirdethetnek az orosz cégek, illetve a kínai recesszió is.
A Metat persze nem féltem, csak a vezetőség ne akarjon most fizetést emeltetni magának...

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#14) Alaaf Pi válasza bambano (#9) üzenetére


Alaaf Pi
aktív tag

Melyik szektorról beszélünk, s így milyen mérnökök a kérdés?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.