Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Hasznos iromány. :R
Kb. fél éve gondolkozom az új monitoromat illetően, és várom hogy kirajzolódjon, vajon mikorra lesznek emberi áron 120Hz-es IPS panelek (amik még meg sem jelentek, de annyit kérnek a 120Hz-es TN-ekért, mint a 60Hz-es IPS-ekeért, úgyhogy addig nem érdemes várni, mert addigra kiöregszik, amit ma veszek, majd ha már lecsengőben lesz a 3D-hype, mert nekem nem amiatt kell... :)) )
Szóval én is elgondolkodtam, hogy talán többet érne beállítani oda egy HDTV-t, de felvetődött bennem pár elvi aggály, amit részben orvosoltál. :K

Tudnátok olyan TV-t ajánlani, ami teljesíti ezeket a kritériumokat? (Fontossági sorrend.)
- IPS panel (legjobb lenne H-IPS, de legalább S-IPS)
- 120Hz-es megjelenítés 1080p24 jelből (mozgásinterpoláció nélkül is)
- 10+ bit/color jel fogadása HDMI-n, és lehetőleg 10 bites megjelenítés (legalább is dithereléssel a natív 8 bitből).
- 10(+) bites belső képfeldolgozó elektronika
- A lehető legkisebb pixelméret (avagy képátló fixen FullHD felbontás mellett)

Egy olyan monitor alternatívája lenne ez, mely minden egyéb kritériumot teljesít (sőt, 16:10-es, ami filmeken kívül mindenhol csak előny), azt leszámítva, hogy fix 60Hz-en jár benne a panel (és FRC-zi az elektronika, tehát meg sem lehet próbálni egy 48 vagy 72Hz-es üzem kierőszakolását filmekhez...).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.