Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) LamerGyuri


LamerGyuri
senior tag

Olvasva ezeket az új kártyákat, mostanában olyan érzés, mint egy autós magazinban az új Lamborghini vagy Ferrari típusok bemutatása: valaki valahol a világban biztos meg tud venni egyet-egyet belőle ;]

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#2) Duree válasza LamerGyuri (#1) üzenetére


Duree
veterán

Fején találtad a szöget, én is így gondolom átlag embernek ez nem opció.

duree54

(#3) M_AND_Ms


M_AND_Ms
addikt

világítás a kártyán .... jaj az nagyon kell!

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#4) anulu


anulu
félisten

nálam kiverték a biztosítékot, tuti, hogy tőlük nem vennék kártyát.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#5) Kami11 válasza M_AND_Ms (#3) üzenetére


Kami11
őstag

A kártyán lévő RGB plusz fps-t biztosít, te ezt nem tudod?! :Y :DD

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#6) sokomst


sokomst
tag

Elég csinos darab, biztosan a bányászok kedvence lesz "emiatt" :DDD

(#7) copass válasza anulu (#4) üzenetére


copass
veterán

miért? support?

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#8) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

A nem kapható, minek a led, drág, g**i bányászok postok voltak már?

(#9) pandras83


pandras83
senior tag


régen ilyenekkel világítottak a bányákban

[ Szerkesztve ]

Cyberfuck Patchrunner

(#10) bartos96


bartos96
tag

Gyártanának inkább 1650 et vagy 1650s et 50-60 ért annak lenne értelme...

(#11) tibaimp válasza pandras83 (#9) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Manapság meg a VGA-val, ez a fejlődés.... ;]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#12) PCProfessor


PCProfessor
aktív tag

Az összes ilyen "új" kártya limitált kiadású lesz? Sosem találni olyat amit meg lehet venni.

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

(#13) joey04


joey04
titán

Újabb nem kapható termékek mutatkoztak be.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#14) PCProfessor válasza joey04 (#13) üzenetére


PCProfessor
aktív tag

Eladom érte a másik vesémet is.

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

(#15) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Elképesztően szomorú, hogy a vga piac megszűnt létezni azoknak, akiknek valójában készült. Persze a gyártók fürödnek a pénzben, mint Dagobert bácsi, bár nem tudom mennyire jó, hogy rengeteg PC gamer hagyja el a tábort és vesz helyette inkább konzolt.

Megyen!

(#16) fatpingvin válasza CptAdamica (#15) üzenetére


fatpingvin
őstag

non-issue. csak egy szubkultúra hisztije ez a nézet, nem egy univerzális probléma.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#17) fatpingvin


fatpingvin
őstag

mostanában azon jár az agyam hogy a higher-end videokártyák piacán van egyáltalán még olyan modell ami nincs telehányva ezzel az RGB agybajjal? vagy ehhez már Quadrót kell venni ha az ember csicsa nélkülit akar venni?

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#18) CptAdamica válasza fatpingvin (#16) üzenetére


CptAdamica
veterán

Szerinted nincs világszinten probléma ebből, vagy hogy érted?

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#19) fatpingvin válasza CptAdamica (#18) üzenetére


fatpingvin
őstag

abban az értelmezésben amit írtál én nem tekintem problémának. menjetek túrázni ha unatkoztok. ez valami elképesztően entitled és már-már alternatív valóság szintű téveszme hogy a technológiai piac a videojátékosok"nak" van.

azzal van hogy professzionális felhasználásra nehéz beszerezni, illetve hogy az ipari mértékű felvásárlásoknak mi a gazdasági következménye illetve a kriptók megítélésére hogyan hat ki.

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#20) sokomst válasza fatpingvin (#17) üzenetére


sokomst
tag

Szerintem világítás nélküli már nem nagyon jelenik meg, minimum egy felirat vagy dísz csík.
Azért vannak ízlésesek pl.: Gigabyte Vision széria

(#21) sokomst válasza fatpingvin (#19) üzenetére


sokomst
tag

A technológiai piac nem a gamereké, de a gamer videókártya szegmens azért oda készül. Quadro megy a professzionálisba, integrált meg gt710 az irodaiba.

Inkább a láncreakció amit okoznak a probléma, sok minden hiány cikké válik ami miatt sculperek és egyéb csalók jelennek meg. EU szinten több autógyár folyamatosan kisebb nagyobb leállásokkal operál stb.

A környezetről nem is beszélve, most egy virtuális semmiért van hatalmas energiafelhasználás. Más esetben legalább van egy végtermék. Üzemanyag, nemes fémek stb amiből további hasznos dolgok készíthetők sokszor újrahasznosíthatók.

(#22) CptAdamica válasza fatpingvin (#19) üzenetére


CptAdamica
veterán

Ez annyira suta érvelés, hogy menjetek túrázni, ha unatkoztok. Ha egyszerűen van egy réteg, akiknek készülnek ezek a kártyák és nem férnek hozzá, mert értelmetlenül vannak felhasználva, az igen is problémás.

Körül-belül olyan, mintha a túrázásodhoz, vagy a hegymászásodhoz használt kampókat és köteleket felfedezné valami megvilágosodott réteg, hogy ha feldugják a seggükbe és a plafonról lógnak vele, akkor azzal nekik nagyon jó lesz. Közben meg nézed, hogy seggüknél felakasztott emberek lógnak és forognak idiótán, te meg nem tudsz menni túrázni.

Megyen!

(#23) C4mp3r válasza fatpingvin (#17) üzenetére


C4mp3r
addikt

altalaban minden markanak vannak alsobb polcos kiadasai azokon altalaban nincs vagy nagyon limitalt az rgb. sajnos altalaban a hutesuk is fos, igy nem nagyon eri meg a kompromisszumot.

(#24) CptAdamica válasza C4mp3r (#23) üzenetére


CptAdamica
veterán

Amúgy meg akinek nem tetszik az rgb, az simán kikapcsolhatja és nem világít.

Megyen!

(#25) PCProfessor válasza C4mp3r (#23) üzenetére


PCProfessor
aktív tag

A fos hűtést leszeded és felraksz helyette 2 noctua ventit ami a házba való és meg van oldva a probléma.

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

(#26) C4mp3r válasza PCProfessor (#25) üzenetére


C4mp3r
addikt

megoldas lehet, ha bevallalod, hogy adott esetben ugrik a garancia ha szetszeded a kartyat

(#27) PCProfessor válasza C4mp3r (#26) üzenetére


PCProfessor
aktív tag

Akkor még ott a csere lehetősége. Én is cseréltem rossz msi hűtést gigabyte-ra, aztán a gigát meg asus-ra. Igaz ráfizettem pár ezret(10k) de megérte.

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

(#28) zebra_hun válasza CptAdamica (#22) üzenetére


zebra_hun
addikt

Ez qrva nagy :C tetszik a hasonlatod :))

(#29) tibaimp válasza PCProfessor (#25) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez ettől jóval bonyolultabb....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#30) fatpingvin válasza CptAdamica (#22) üzenetére


fatpingvin
őstag

ez is suta érvelés, de legalább jót kacagtam rajta :D köszi, feldobtad az estémet ezzel a mentális képpel

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#31) PCProfessor válasza tibaimp (#29) üzenetére


PCProfessor
aktív tag

Miért? Kipróbáltam sok kártyán és a gyorskötözött noctuák jobban hűtöttek mint a legtöbb alap olcsó hűtés.

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

(#32) tibaimp válasza PCProfessor (#31) üzenetére


tibaimp
nagyúr

"gyorskötözött" -- fasza, ez így számomra eléggé..... gagyi..... :B

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#33) PCProfessor válasza tibaimp (#32) üzenetére


PCProfessor
aktív tag

Gagyi és csúnya de működik. Mikor gigabyte rtx 2080 windforce oc gyári hűtőjénél jobb a noctuás gyorskötözős megoldásom szerintem ott már gond van. Régebbi kárytákkal is teszteltem 1-1 darabot órákig, 10-ből 9-et jobban hűtött a sufnituning modom.

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

(#34) tibaimp válasza PCProfessor (#33) üzenetére


tibaimp
nagyúr

:C Az komoly, mondjuk ezt nem gondoltam volna! Én nem vagyok ennek a "sufnituning"-nak a híve, de úgy tűnik működik.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#35) PCProfessor válasza tibaimp (#34) üzenetére


PCProfessor
aktív tag

Hosszútávon nem tudom mennyire jók ezek a megoldások, de tesztjeim szerint hűvösen tartják a kártyákat. Blokkos vízhűtés meg drága egy ilyenhez képest. :DD

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

(#36) tibaimp válasza PCProfessor (#35) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Én nem arra gondoltam, hanem létezik pl. az Arctic-nak egész komoly 3 ventis VGA hűtőik és nem hiszem, hogy sokkal drágább, mint a két darab Noctua venti, ilyet már én is szeretem fel haverom VGA-ra, lecserélve az egyventis gyári retket:
És ezzel azért mégis csak néz ki valahogy a cucc: [link]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#37) podtibi válasza CptAdamica (#15) üzenetére


podtibi
senior tag

1# Kiknek készült a vga piac? Már ha ennyire tudod.
2# A vga piac nem szűnik meg csak azért mert egy közeg nem veszi, de a többi közeg meg igen.
3# Sorold fel nekem légy szíves azt a rengeten pc-vel rendelkező játékost, akik a jelenlegi helyzetben inkább konzolt vesznek, avagy helyette inkább azon játszanak. Mert hogy nem fog a te kedvedért senki sem akár üres kézzel ülni a fotelben, de más kedvéért sem.

Ezt inkább rád bízom.

(#38) PCProfessor válasza tibaimp (#36) üzenetére


PCProfessor
aktív tag

Igen, sok kártyára jó, főleg ami high end. MSI ventus rtx 2060-ra viszont nem ment fel. Bár egy ilyen hűtő is legalább 10k a nagy IV-es verzió pedig 20. Nem kell noctua, hogy jó legyen. Azért raktam azokat, mert az én fülemnek a leghalkabbak voltak. Az már mellékes, hogy 57 euroért kaptam 10 barabot belőle. Bequiet vagy arctic ventik is biztosan jók csak hangosabbak. Meg persze pár modell sokkal olcsóbb is mint a noctuák.

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

(#39) tibaimp válasza PCProfessor (#38) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Megnéztem ezt a IV-es Arctic VGA hűtőt, nem semmi. Én még a III-as használtam, ha jól emlékszem egy R9-290x-re lett rátéve. Amúgy 10k-tól bőven több volt a III-as is, 15-20e Ft között volt talán.
A Noctua venti annyiért ingyen volt, nekem D15 van tőlük és, ahogy írtad is, igen csak halk, viszont óriásit képes hűteni, cserébe hatalmas és drága, de hát valamiért valamit.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#40) CptAdamica válasza podtibi (#37) üzenetére


CptAdamica
veterán

1, Úgy tudom, hogy például a geforce kártyákat az Nvidia a PC játékok piacára szánta, de nyugodtan kijavíthatsz, lehet hogy az egész eddigi életemet tévhitben éltem.

2, Mint írtam:
"Elképesztően szomorú, hogy a vga piac megszűnt létezni azoknak, akiknek valójában készült."
Játékosoknak készülnek főleg, így számukra megszűnt.

3, Sok játékos topikban jelen vagyok, konzolosokban is és nagyon sokan írták már, hogy ilyen vga piac mellett inkább konzolra váltanak és voltak olyanok is, akik már nem vágytak vissza PC-re, mert minek? Ha egy vga negyedéért, ötödéért megkapják a konzolt és utána semmi dolguk vele.

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#41) exedoc válasza Kami11 (#5) üzenetére


exedoc
senior tag

Ezt a hülyeséget honnan szedted? Egyáltalán nem biztosít plusz fps-t, egyszerűen nem engedi 100 alá. ;] :DDD

(#42) PCProfessor válasza tibaimp (#39) üzenetére


PCProfessor
aktív tag

Van nálam még kb.35-40 venti, szinte mind különböző. Ha lesznek felesleges óráim/napjaim megnézem mit tudnak, lehet meglepetés ér. :DD

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

(#43) anulu válasza copass (#7) üzenetére


anulu
félisten

a legnagyobb kripto agymemés közepén, amikor tényleg semmilyen kártyát játékra nem lehetett kapni, akkor büszkén tweetelték, hogy a legújabb mittomén milyen ETH rigben az ő cuccaik mennek. na ekkor mondtam azt, hogy "ok, tőletek akkor az ég világon semmit!"

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#44) exedoc válasza CptAdamica (#15) üzenetére


exedoc
senior tag

Ez rövid távon nagyon fasza a gyartóknak, mert nem kell várni míg egyesével kiszállingóznak a kártyák a tulajokhoz, egyszerre több nagyobb tétel talál gazdára, hamarabb hozva jókora profitot. Hosszú távon viszont igazad lehet, ha kiszállnak a gamerek, lecsökken a kereslet, ha a bányák sem veszik fel olyan gyorsan a készleteket. Most a drágulás a keszlethiány miatt van, de mi lesz akkor ha beragadnak a gyártók, mert a kripto-val történik valami, elárasztják a piacot a használt kártyák, az újak meg nem fognak kelleni?

(#45) podtibi válasza CptAdamica (#40) üzenetére


podtibi
senior tag

-Tény ami tény, szórakozásra lett kiadva. De nem csak arra alkalmazható.

-Ha akár az effajta vga csak játékosoknak készülne, akkor valóban megszűnne. De nem csak játékhoz való. Javíts ki ha tévedek. Nem játékból-szórakozásból áll a világ.
Az meg hogy kinek készül, az csak ugyanúgy marketing. Van hogy később derül ki valójában hogy mi mire is kell valójában. De ez persze mindenkinek a saját döntése.

-Hiszek neked. De a világ nem csak magyarokból áll, ahogy nem csak szegényebbekből. Akinek telik rá az megveszi ha akarja. Már pedig sok embernek telik rá. Akkor is ha szükségtelen.

[ Szerkesztve ]

Ezt inkább rád bízom.

(#46) Yodafon válasza podtibi (#37) üzenetére


Yodafon
senior tag

#3: jelentkezem!

I'm gangsta!

(#47) fatpingvin válasza CptAdamica (#40) üzenetére


fatpingvin
őstag

fenéket. a Nvidia a piacra szánta őket, csak a reklámok szólnak a gémereknek mert in general fogalmatlanabbak és befolyásolhatók a reklámok által. aki valami értelmes dologra akarja használni az úgyis utánanéz a pontos teljesítményértékeknek, hatékonyságnak, miegyébnek. a bányászat az egyik legszebb példa erre (tényleg tiszta matek alapú költség-haszon elemzés) de gyakorlatilag bármi ami konkretizálható arra igaz ez.

szóval igen, tévhitben éltél. a reklámok a befolyásolható rétegnek szólnak, a többi úgyis tájékozódik és ezalapján hoz vásárlási döntést.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#48) CptAdamica válasza fatpingvin (#47) üzenetére


CptAdamica
veterán

"GeForce is a brand of graphics processing units (GPUs) designed by Nvidia. As of the GeForce 30 series, there have been seventeen iterations of the design. The first GeForce products were discrete GPUs designed for add-on graphics boards, intended for the high-margin PC gaming market, and later diversification of the product line covered all tiers of the PC graphics market, ranging from cost-sensitive GPUs integrated on motherboards, to mainstream add-in retail boards."

Wikipedia. Amúgy hol voltak a bányászok az elmúlt 3-4 évet leszámítva?

Megyen!

(#49) podtibi válasza CptAdamica (#48) üzenetére


podtibi
senior tag

Egy példa. Ha a széket arra használják hogy ülj rajta, akkor már rá sem állhatsz?

[ Szerkesztve ]

Ezt inkább rád bízom.

(#50) podtibi válasza CptAdamica (#48) üzenetére


podtibi
senior tag

Amúgy meg minden haszon kérdése. Tehát lényegtelen hogy játékosoknak szánták. Szerintem.

Ezt inkább rád bízom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.