Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GodGamer5


GodGamer5
addikt

2019-2020-ban már teljesen reális a dolog, addig kifut a ps4pro is.Gondolom a procilomit a legnagyobb baj az új generációban, arra meg sem a pro, sem pedig a OneX nem kínál értelmes megoldást.
Azért a hardverra nagyon kíváncsi vagyok.

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#2) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

(Tőlem) nyugodtan húzhatják még akár 4 évig is, hogy addig is minél több (jó) játék jöjjön ki rá...
A mostaniak között is van egy rakás amivel szívesen tolnám és amik már lehet nem jönnek kis soha PS5-re...
Ha jövőre jelenne meg a PS5 (csak viccből), még akkor is biztos PS4-et vennék inkább.

(#3) Bici


Bici
félisten

Ha mar pletykaljak a fejlesztokhoz kerulest, akkor nem kellene mar pletyiknek szallingozniuk a hardverrol is?
Legalabb nagyjabol?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#4) ldave válasza Bici (#3) üzenetére


ldave
félisten

Nem hiszem, a fejlesztés elején bőven elég tudni, hogy nagyjából milyen teljesítményű CPU és GPU várható (gondolom a jelenlegi AMD megoldások közül valami). A PS4 esetében is ha jól rémlik nem sokkal a megjelenés előtt véglegesítették, hogy 8 GB lesz benne, egészen addig csak 4 GB-tal számoltak a fejlesztők.

A Slime draws near! Command?

(#5) KaitouP


KaitouP
veterán

Akkor ha valakinek alapgépe van (like me) nem is nagyon érdemes már PS5 -ig váltani Pro -ra, ha a pletykák igazak.

[ Szerkesztve ]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#6) Bici válasza ldave (#4) üzenetére


Bici
félisten

Azert az pl. nem mindegy, hogy melyik gyartotol erkezik a cucc.
Vagy ennyire tuti, hogy AMD, es nem is lehet mas?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#7) haxiboy


haxiboy
veterán

Ha meglépné azt a Sony mint a régebbi (FAT) konzoloknál - kivétel a ps4 - hogy a ps2-ben benne volt egy komplett ps1, a ps3-ban egy ps2.

Ha az AMD fejleszti továbbra is az APU-t akár a natív visszafelé kompatibilitás, mindenféle emulátor nélkül megoldható lenne. Ha a CPU marad X86, illetve a GPU-ban is megmaradnak a jelenleg is használt utasítások.

Én örülnék egy PS5-nek ami combos, tényleg natív 4k, és ha még visszafelé is kompatibilis, akkor megemelem a kalapom a Sony előtt és első nap veszem meg az új konzolt, az sem érdekel ha 250k lesz.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#8) csiki_92 válasza haxiboy (#7) üzenetére


csiki_92
aktív tag

Az, hogy valami natív 4k lesz-e, vagy sem, nem csak a gépen múlik, hanem azon is, hogy a fejlesztő miként osztja be az erőforrásokat. A PS4 Pro-ra is létezik natív 4k játék. 250k pedig elég sok lenne, hisz a One X 165k-ért is tudja ezt (natív 4k, vagy ahhoz nagyon közeli).

Én azt mondom, hogy 2020 előtt ne jöjjön, inkább várjunk egy kicsit, hogy a technológia ténylegesen megérjen a dologra. Szerintem ennyi idő azért kelleni fog, hogy az új gép(ek) ténylegesen erősebb(ek) legyen(ek) a mostani One X-nél, és mindezt értelmes fogyasztással, halk működéssel tegye (persze ez szigorúan magánvélemény).

[ Szerkesztve ]

(#9) #10949376


#10949376
törölt tag

Minél hamarabb jöhet,ha minden évben röpködnek az alig jobb 300e telefonok akkor a ps5 is jöhetne már!
főleg a gpu árak miatt+ha támogatnák a egér,bill kombot az lenne a a pc gaming vége sokkal jobb lenne
semmi csalás nem lenne stb

(#10) XuChi


XuChi
addikt

Remélem végre meglesz a fix 60fps 1080p-ben minden játékban, és nem kell kínlódnom a köcsög 30 és alatti fps-el.

PS4 Pro-n és Xbox One X-en is tapasztalom ezt :(

(#11) Peat76 válasza XuChi (#10) üzenetére


Peat76
őstag

Biztos vagyok benne hogy jövőre az E3-on ott lesz!

Sony OLED XR-55A83J + Xbox Series X + PS5 DiscE., Nintendo Switch & Wii U + PS3 FAT 4 db 60GB US, Iphone 14 Pro Max 256GB+AW7 Cellular+Airprods Pro csakis a futás miatt! Csak azért is kiírom, attól még nem vagyok prosztó!

(#12) 3L1T3


3L1T3
addikt

Úgy gondolom, hogy

PS5 vagy nevezzük valaminek 2019 november.

Közben a PS4 Slim eltűnik a piacról, a PS4 Pro ára pedig mérséklődik. 79.999 PS4 Pro, PS5 160-170k, teljesen kompatibilis minden PS4 kiegészítővel és játékkal, ahogy a PS4 Pro is megkap minden játékot, csak évről évre kisebb felbontásban és kisebb grafikai minőségben. De ez igaz a PS4 alapgépekre is, csak ott már ez a tendencia most elindult.

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#13) #52588800 válasza 3L1T3 (#12) üzenetére


#52588800
törölt tag

Esélyesebb 2020 vége, ha még csak most mentek ki a devkitek.

(#14) oriic válasza #52588800 (#13) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Amennyiben nem korábbi játékok portjaival, vagy valami hulladék játékokkal akarnak launch-ra bejelentkezni, akkor szerintem is lesz ebből 2020-2021.

Live-Die-Respawn

(#15) tailor74


tailor74
őstag

Nem zörög a haraszt.... :)
2019 karácsonyi ünnepi szezonjára vízionálom a ps5 megjelenését.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#16) Def26 válasza 3L1T3 (#12) üzenetére


Def26
félisten

Én is 2019 -et mondom. Szerintem simán készülnek már 1 éve az új exkluzív játékok is. :)

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#17) Raysen623


Raysen623
addikt

Remélem 2020 vége előtt nem jön korábban. A natív 4K és 60 fps dolgok nem hatnak meg...

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#18) Peat76 válasza Raysen623 (#17) üzenetére


Peat76
őstag

Akkor neked ez nem is kell! Ez legyen a minimum!

Sony OLED XR-55A83J + Xbox Series X + PS5 DiscE., Nintendo Switch & Wii U + PS3 FAT 4 db 60GB US, Iphone 14 Pro Max 256GB+AW7 Cellular+Airprods Pro csakis a futás miatt! Csak azért is kiírom, attól még nem vagyok prosztó!

(#19) CsonkaImo válasza Bici (#6) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Kinek van még értelmes APU-ja?

(#20) Raysen623 válasza Peat76 (#18) üzenetére


Raysen623
addikt

Maradjunk annyiban hogy nem kell elsietni a dolgot. De jelenleg is remekül lehet játszani a mostani gépeken. A natív 4K és hasonszőrű társai olyan dolgok, melyek még PC oldalon sem általános jellegűek egy átlag játéknál. Ne kelljen már inget, gatyát kifizetni egy konzolért is. Szépen utol fogja érni a hardver a felbontást pár éven belül, majd akkor lehet ezt alapszintű követelménnyé tenni.
Nem kellene belemenni a majd erőből megoldjuk utcába, mert akkor nem lesz optimalizálás itt sem.

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#21) Bici válasza CsonkaImo (#19) üzenetére


Bici
félisten

Es csak APU-val lehet megoldani?
Illetve az nVidia nem tudna egy izmos ARM magos SOC-t tervezni?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#22) #52588800 válasza Bici (#21) üzenetére


#52588800
törölt tag

x86 alapon van, ami Intel és AMD jelen pillanatban. Intel nem nagyon tervez custom dolgot és a gpu -ja is gyenge. ARM meg ide nagyon gyenge.

[ Szerkesztve ]

(#23) ldave válasza Bici (#21) üzenetére


ldave
félisten

Biztos tudna. Egyáltalán nem garantált az AMD a következő konzolokba, de szerintem továbbra is az a legvalószínűbb.

A Slime draws near! Command?

(#24) CsonkaImo válasza Bici (#21) üzenetére


CsonkaImo
addikt

ARM az teljesen más platform. Erre a célra nincs jobb és költséghatékonyabb megoldás az APU-nál. Így csak az AMD jöhet szóba. Ha egy Ryzen + Vega APU-val jönnének, már brutális teljesítmény növekedés lenne a jelenlegi generációhoz képest. Pedig a mostani masinákból (ami PC-s szemmel egy vicc) is elég szép látványt tudnak kipréselni a fejlesztők.

(#25) Raysen623 válasza Bici (#21) üzenetére


Raysen623
addikt

A konzolok hardverét nem fogják minden alkalommal cserélni, mert nem éri meg nekik. NV-nek ott a Nintendo játék gépe, ők azt csinálják. Egyáltalán nem értem miért kellene ide is az NV?! :F

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#26) haxiboy válasza Raysen623 (#25) üzenetére


haxiboy
veterán

Nem tök mindegy ki gyártja bele a hardvert? Az Xbox360-ban POWER PC volt mégsem rinyált senki, igaz a GPU-t ott az akkori ATI gyártotta.

A Ps3-ban meg egyedileg tervezett Cell processzor volt, illetve GPU-nak az Nvidiával közösen fejlesztett RSX vagy mi az isten.

Abszolút mindegy hogy ki gyártja, a lényeg hogy használható platform legyen.
Egyébként az AMD-nek is érdeke hogy megtartsa a konzolokat. Illetve fejlesztői szempontból sem lehet utolsó ha nem kell minden generációváltáskor újratanulni a teljes hardvert.
Képzeld el azt ha marad a jelenlegi architektúra és felépítés, mindez sokkal izmosabban, több lehetőséggel.

Így talán nem a generáció vége felé érnék el a hardver tényleges tudását a szoftverfejlesztők, hanem lenne mire építeni az első pillanattól kezdve.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#27) Madárpók


Madárpók
aktív tag

Szerintem is erősen valószínű, hogy AMD hardver lesz a PS5-ben, a Ryzen CPU rész az kb. garantált, a GPU rész pedig valami Vega alapú semi-custom blokk lesz, nyilván megfűszerezve pár új fejlesztéssel, olyan funkciókkal amik nincsenek PC-n vagy a Sony külön kérte őket.

Hülye lenne a Sony mást választani, amikor a fejlesztőknek már egy csomó tapasztalata van/lesz az x86+GCN kombóval, jobb fejlesztőknél a összes shader GCN-re lett megírva, stb. Plusz az AMD az akitől lehet tetszőleges CPU+GPU kombót kérni, adott esetben egyedi módosításokkal.

(#28) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Amit most sokan benéznek, hogy nem devkiteket kaptak a fejlesztők, hanem ún. target systemeket, azaz olyan gépeket, amik hardveresen úgy-ahogy megközelítik a majdani konzol teljesítményét. Ezen el lehet kezdeni fejleszteni, kísérletezgetni, majd nekiállni kigyomlálni és optimalizálni a kódot, amikor megjön a végleges devkit.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#29) Hopkins95 válasza csiki_92 (#8) üzenetére


Hopkins95
addikt

Egyetértek! :K Nagyon remélem, hogy tényleg valami AMD Ryzen APU kerül bele. Szerintem jelentés előrelépés lenne a grafikus teljesítményben most sem gyenge konzolokhoz képest.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#30) XuChi


XuChi
addikt

Legyen Ryzen 2xxx szériás a CPU rész és a GPU meg egy Vega 56 szintű valami. Rendszer memória legyen 16-24GB GDDR6

Na ezzel már meglenne az 1440p fix 60FPS, és végre lehetne rendesen játszani a konzolokon.

(#31) tailor74 válasza XuChi (#30) üzenetére


tailor74
őstag

400k-ért... :DDD

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#32) tudi13 válasza XuChi (#30) üzenetére


tudi13
aktív tag

Én memóriának HBM-et képzelek el. Az APU nagyon örülne neki. :)

(#33) Raysen623 válasza haxiboy (#26) üzenetére


Raysen623
addikt

Amint olvashattad Madárpók bejegyzését, nem mindegy. Így ezt nem is ragoznám tovább.

Ami a PS3-at illeti, emlékeim szerint abban volt ATI kártya és az X360-ban volt NVidia megoldás. De lehet rosszul tudom.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#34) #52588800 válasza Raysen623 (#33) üzenetére


#52588800
törölt tag

Ps3 -ban volt NV.

(#35) Pöttön válasza haxiboy (#26) üzenetére


Pöttön
őstag

Illetve fejlesztői szempontból sem lehet utolsó ha nem kell minden generációváltáskor újratanulni a teljes hardvert.
Szerintem pontosan ezért marad az AMD a hardver gyártó, és ezért is esélyes a 2019-es launch, mivel ebben az esetben a fejlesztőknek nem kell a nulláról indulni, a hardver kiismerését illetően.

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#36) Hopkins95 válasza Raysen623 (#33) üzenetére


Hopkins95
addikt

Fordítva: DF Retro Extra: PS3 Reveal at E3 2005: What Was Faked? What Was Real?

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#37) zzola válasza XuChi (#30) üzenetére


zzola
félisten

:C

(#38) Def26 válasza XuChi (#30) üzenetére


Def26
félisten

én intel nv alapnak jobban örülnék.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#39) XuChi válasza Def26 (#38) üzenetére


XuChi
addikt

Akkor garantáltan 350-500K lenne az induló ára :DDD

(#40) #52588800 válasza XuChi (#30) üzenetére


#52588800
törölt tag

Az X1 X -nél gyengébb biztosan nem lesz, szóval egy Ryzen U és egy Vega 56 szint teljesen reális. A 16-24GB GDDR6 viszont elég sok. 12-16GB esélyesebb.

(#41) CsonkaImo válasza Def26 (#38) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Szerintem kizárt. Két külön beszállító, két külön chip. Elég gazdaságtalan lenne. Mivel nem a hardveren van a bevétel, így az árakat le kell faragni amennyire csak lehet.

(#42) XuChi válasza #52588800 (#40) üzenetére


XuChi
addikt

Én a One X-ben csalódtam. Megvettem, és vártam a csodát. 60Fix FPS 1080P-ben. Aztán jött a pofára esés a 30-al :(((

PS4 PRO-m még rosszabb. Örülök ha megvan a fix 30 és nem esik be az alá. :W

(#43) AGE-T válasza XuChi (#42) üzenetére


AGE-T
senior tag

Ha multis játékot játszol, az lockolva lesz ahhoz az fps rátához, amit a leggyengébb hardver tud. Esetedben az xbox one. Nehogy előnyöd származzon a több fps-ből. Ez policy ms, sonynál. (direkt kisbetű!)
Szemem kifolyik pár óra diablózástól, mert a szerencsétlen ps4 30 fps-el tolja.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#44) #52588800 válasza XuChi (#42) üzenetére


#52588800
törölt tag

Én pontosan arra számítottam, amit nyújtanak. A célplatform az alap gép. Most abban bízni, hogy valaki önszorgalomból megírja, hogy kihasználja az erősebb hardvert vagy hogy jól fog skálázódni az erősebb hardveren, elég optimista meglátás. Van és lesz is pár dolog, ami ha nem másból, promo célokból meg lesz rájuk írva rendesen és kész. Én most készülök egy PS4 slimet venni, valamikor a jövő hónapban.

(#45) ldave válasza AGE-T (#43) üzenetére


ldave
félisten

Most nem azért, de a Diablo 3 pont hogy 60 fps-el megy konzolon, sőt már a PS3-on is 50 felett volt stabilan. Ha kifolyik a szemed, akkor ott más a gond.

A Slime draws near! Command?

(#46) XuChi válasza AGE-T (#43) üzenetére


XuChi
addikt

Nem multizok egyáltalán. Csak Single!

Ha meg nem optimalizálnak az erősebb hardverre akkor ez egy KURVA NAGY ÁTVERÉS!!!!

Mi a francnak akkor a PRO meg az One X, ha ugyan azt a szutykot tolhatom vele mint a "kis vackokon"

Azért vettem drágább hardvert mert nekem jobb FPS és Grafika kell.

Single-be igen is tesség megcsinálni az erősebb gépekre minden megjelenő játékot jobbra, nem csak egy-két himihumu címet!

(#47) csiki_92 válasza XuChi (#46) üzenetére


csiki_92
aktív tag

Az új gépekkel a játékok többnyire magasabb felbontáson futnak, ritka az a játék, ahol választható a magasabb frame-rate.

(#48) XuChi válasza csiki_92 (#47) üzenetére


XuChi
addikt

"többnyire" ;]

(#49) csiki_92 válasza XuChi (#48) üzenetére


csiki_92
aktív tag

Amit megcsináltak, az fut magasab felbontáson értelemszerűen. Illetve One X-nél az is, amelyik játékra nem érkezett patch, de az eredeti verzió is már dynamic resolution-t használt. Például ha 900p-1080p között skálázódott a játék a sima One-on, az az X-en 1080p-ben fut.

(#50) GodGamer5 válasza Raysen623 (#20) üzenetére


GodGamer5
addikt

Sz@rt se érdekli a 4k, nem értem miért lovagol ezen mindenki. A grafika alig fejlődik a gyenge konzolok miatt ezért kell a váltás, mert ilyenkor a multiplatform számít és ott nagyon szembetűnő a dolog.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.