Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) NKing


NKing
tag

Vicces, ahogy sokan fölhördülnek az ilyen hírekre. Eddig azért ment a sírás, hogy "párhuzamosíccsanakmá-minekvan2magom?", most meg: "háminekpárhuzamosítanak-mikornekem-2magomvan?" ;] ;] :DDD

Szerintem aki géjmernek akarja vallani magát, az adjon ki rá annyit - én is ezért vettem i5-öt nemrég. Aki meg kazuárkodik, annak nem kell Far Cry 4, hanem ott a Bejeweled meg a LoL :))

Megjegyzem, nekem pöccre indult a Far Cry 4 i5-el, R7 260X-el, és USB-s bill+egérrel. Valószínűleg mázlim volt az USB-vel, vagy csak megint user error van sokaknál...

[ Szerkesztve ]

(#102) AxBattler válasza NKing (#101) üzenetére


AxBattler
félisten

Annyiban igazad van, hogy én pl. jobban várom a Blizzard új FPS-ét, mint ezt, de azért ne kelljen már 50k-s proci ahhoz, hogy egyáltalán elindulhasson a nyomorult programja!

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#103) smkb válasza szabonagyur (#68) üzenetére


smkb
őstag

Jézus.... te tényleg komolyan vetted, hogy bárki egy 6w tdp-s Bay Trail Atomon Far Cry 4 -et akar játszani? Látom nagyon nem jött át neked az irónia....

(#104) szabonagyur válasza AxBattler (#99) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ne kapkodd el a dolgot, mert akkor nagyot fogsz bukni rajta az biztos.

@(#103) smkb: az eredeti hozzászólás nagyon nem iróniának indult hidd el ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#105) NKing válasza AxBattler (#102) üzenetére


NKing
tag

4 magost kapsz olcsóbban is, kérdés hogy mennyire lesz elég később. A kis 4460-as Haswell már 50k alatt van, de AMD-ből vehetsz 6 magost is 25k körül, ami bőven kiszolgálja az igényeket egy középkategóriás VGA-val meg 8G RAM-al.

(#106) MK VII


MK VII
veterán

Oké jó... Igazából üzleti szempontból és a játékélmény megtartásához a 4 magos processzor követelményt megértem.
Viszont hova fogunk így jutni? Az utóbbi 5-6 évben olyan gyorsan változnak a játékok rendszerigényei,hogy már már évente kell hozzájuk gépet fejleszteni. Régen összeraktál egy gépet és egy kis plusz ram vételével 5-6 évig használtad a úgy,hogy hozzá sem kellett nyúlni,hogy tudj játszani a következő játékokkal.
Nagyon kíváncsi leszek,hogy 5 év múlva hol lesz a számítástechnika. Alap lesz egy játékhoz már a 8 mag meg 64GB ram és VGA-ból meg 12-16gb-ok fognak röpködni a piacon... :)
Belegondolni is szörnyű.. Nemrég még porolgattam a 16mhz-es 286-os gépemet most meg 4 mag alatt nem indulnak már a játékok.. :D
Hát ez van."The business is business" :DD :DD :C

(#107) Loha válasza AxBattler (#102) üzenetére


Loha
veterán

Nem kell hozzá 4 magos proci, 4 szálas kell, tehát a jelenlegi i3-ad bőven elég, de győződj meg róla magad:

Far Cry 4 @Ultra i3-3220 (Ivy Bridge)

[ Szerkesztve ]

(#108) SkS7891 válasza Loha (#107) üzenetére


SkS7891
tag

Nagyon szépen szerepelnek az FX-ek. ;]

(#109) MK VII válasza SkS7891 (#108) üzenetére


MK VII
veterán

Igen.. Csak úgy sziporkáznak... :D ;]

[ Szerkesztve ]

(#110) inc3gnito


inc3gnito
csendes tag

Rengeteg embernek ott van probléma hogy nem jól építette fel a gépét...

1. Megfelelő hardver kiválasztása:
- (amd fx 8350 v fx 8320), Amd cpu hoz Amd chipset alaplap (Asus).

- memória ugyanolyan típusú,sebességű ddr3 1600 2*4 vagy 2*8 giga

-Amd cpu hoz Amd Ati Vga, Intelhez cpu Nvidia vga mindegyikhez a legújabb driver!!!

Operációs rendszer vagy windows7 64 bit, bár szerintem per pill windows 8.1 64 bit legyen! A legstabilabb a töbihez képest!

Virusírtó felesleges,csak fogja vissza a gépet!!!! win defender legyen bekapcsolva több nem kell az viszont legyen friss mindíg!

Játékoknál meg nem kell egyből játszani vele megjelenés másnapján, az első vagy az első 2 patchet meg kell várni.

Recept= Stabil hardver+Stabil softver+játék patchelve.

Az életbe nem lesz gondotok!!!! :-)

(#111) szabonagyur válasza inc3gnito (#110) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hadd legyek az első.....

Ember ezt a nagy hülyeséget amit leírtál honnan szedted?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#112) Polllen válasza szabonagyur (#111) üzenetére


Polllen
nagyúr

:DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#113) inc3gnito válasza szabonagyur (#111) üzenetére


inc3gnito
csendes tag

Onnan hogy én már akkor játszottam mikrokapcsolós joystickkal a bécsben megvett c-64 emen wizard of war al,amikor te még tervben sem voltál..

(#114) TESCO-Zsömle válasza Ferkósza (#95) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

És arra hogy is dugom rá az USB-s billentyűzetet/egeret hogy működjenek is? ;]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#115) Gainka válasza AxBattler (#102) üzenetére


Gainka
őstag

42, es nem pc boltban kell venni.

[ Szerkesztve ]

(#116) Jack@l válasza inc3gnito (#113) üzenetére


Jack@l
veterán

Akkor régóta nagy tévhitben élsz, és nem rejted véka alá :)

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#117) szabonagyur válasza inc3gnito (#113) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szerencse, hogy a C64 össze volt rakva gyárilag és nem te raktad össze ;)

És játék helyett inkább ezt kellett volna forgatnod párszor:A magyar helyesírés szabályai

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#118) Paul119 válasza inc3gnito (#113) üzenetére


Paul119
addikt

Tapasztalatbol mondom hogy semmivel nem szerepel jobban az amd cpu amd vgaval :) max vissza fogja nem kicsit szegeny vgat
Ennel jobbat csak egy 9.keruleti pc boltban hallottam "jol latod nem arulok amd cput mert az szar es nekem fontos a vasarloim elegedettsege" a mondat egyik felet ala irom de akkor is :Dd

[ Szerkesztve ]

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#119) Bandi79 válasza szabonagyur (#111) üzenetére


Bandi79
aktív tag

Let me start a slow clap with you ... :C

[ Szerkesztve ]

(#120) Bandi79 válasza inc3gnito (#113) üzenetére


Bandi79
aktív tag

drága egyetlenem, az Wizard of Wor, nem war... :W
Én Atari 2600-zal kezdtem 1983-ban , mégis tudok helyesen írni :)

(#121) MK VII válasza inc3gnito (#110) üzenetére


MK VII
veterán

Látom már megkaptad.. :)
Ne haragudj,de akkor az én gépem a Te leírásod szerint nem jól működik... Gépem a cuccaim közt leírva..
Bár,ha jól bele gondolok még sosem kérdeztem meg tőle,hogy jól érzik-e egymás mellett magukat az Intel procim és az AMD kártyám,de még nem volt rá szükség. Eddig szó nélkül vitte a játékokat. Természetesen az FC4-et nem viszi a HT hiánya miatt,de hát van élet FC4 nélkül is :)

Amúgy az FX procihoz meg pont nem 1600-as ram kell,hanem 1866-os. Bár nem mintha 1600-al nem működne.. :)

Na majd legközelebb már egy jobb hozzászólást sikerül talán írni! ;)

(#122) inc3gnito válasza szabonagyur (#117) üzenetére


inc3gnito
csendes tag

tévedsz, a c64 hátuljába mi gyártottunk reset gombot,azért hogy ne kelljen összeérinteni mindíg a 2 érintkezőt..1-es és a 7 es volt ha jól emlékszem. úgyhogy az is tuning volt...

Az itt kommentelő fiatal srácoknak szerinted hány százaléka az,aki az intel processzort videoszerkesztésre illetve olyan dologra használja amiben lényegesen erősebb mint az Amd?
Játéknál egy 8 magos fx-8350 ill legújabb Intel között alíg van különbség,minden a gpu-n múlik (persze megfelelő ram társaságában). Logikusan gondolkodva a szegényebb gamereknek 4 magos Athlon lenne ideális, gazdagabbaknak meg 8 magos fx-8350 körüli cucc. Gpu ra átcsoportosítva minden maradék zsozsó.

Pl erre értettem az első hozzászólásom. A helyesírást meg leszarom nagyívben.

(#123) AxBattler válasza Loha (#107) üzenetére


AxBattler
félisten

Az elején meg azt írták, hogy a HT miatt köhög a motor.
No mindegy, majd meglátjuk...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#124) Franklin válasza SkS7891 (#108) üzenetére


Franklin
addikt

De jóval olcsóbbak is :-)

(#125) MK VII válasza inc3gnito (#122) üzenetére


MK VII
veterán

Nem tudom ezt a hsz-t olvastad-e.. :)
Azok a csodálatos AMD teljesítmények :D

(#126) szabonagyur válasza inc3gnito (#122) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az AMD8320 sehol nincs játékban a legújabb Intelhez viszonyítva. Talán az i5-t emgközelítei, ha agyonhúzod az AMD-t, de ugyebár a csúcsgépedben nincs meg a tökéletes hűtő illetve ugyebár AMD-nél számít az alaplap áramköre is mivel a silányabban nem fog menni még a 4 magos FX sem, erős throttling van ott is. Amit megspórolsz szerinted processzorban azt elköltöd drágább alaplapra és hűtésre. Nem ártana frissíteni a tudásodat...
Ja és azt ne felejtsd el, hogy az AMD 8 magját (nevezzük annak) 1-2 kivételes esetet eltekintve semmi sem tudja kihasználni és egy szálon az Intel megoldásai erősebbek, ez tény.

Egy 1150-es i7-nek a közelében nincs az AMD-d.

ui.: attól, hogy beleraktad az alkatrészt még nem te állítottad össze a C64-et, helyesírás pedig fontos. :U

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#127) inc3gnito válasza MK VII (#125) üzenetére


inc3gnito
csendes tag

létszi küldj egy aktuális árát a top intel ill az fx-8350 ről....

(#128) $p@rr0w válasza MK VII (#106) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Ööö inkább olvasd: (#76) Bandi79.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#129) #40935168 válasza inc3gnito (#122) üzenetére


#40935168
törölt tag

Intel + AMD vga es semmi baj. De en PS alatt kitekerem a procit is, teljesen.

POKE 16017,44
SYS 2077

(#130) szabonagyur válasza inc3gnito (#127) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha árakról akarsz beszélni... (Az árak és a konfigok innen vannak: Milyen asztali gépet vegyek?)

AMD oldal:
Gigabyte ga 970a ud3p ~ 22k
fx 8320 ~ 37k
cm hyper 212 evo ~10k
Összesen: 69e Ft

Intel oldal:
i5-4440 ~ 45k
gigabyte b85m-hd3 ~ 15k
Összesen: 60e Ft.

Milyen pénzmagot akarsz te átcsoportosítani AMD-től?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#131) MK VII válasza $p@rr0w (#128) üzenetére


MK VII
veterán

Konklúzió?
Mit is kéne értelmeznem abban az írásban?

(#132) Apollo_21 válasza inc3gnito (#110) üzenetére


Apollo_21
addikt

Ezt az AMD cpu amd vga..sztorit..kb 20éve mondták nekem először:)
Utánna énis és minden haver ezt károgta..aztán kinőttünk ebből is mint a matchbox-ból..és rájöttünk hogy gyerekes butaság volt. Nagyjából annyi haszna lehetett ha volt is, mint a nővéreink Barbi babájának lefejezése..etc..:)

szabonagyur
Bocs hogy a szavadba vágok..vagy közbeszólok..de mint régi motoros volt AMD-s.
Ha már feloldott szorzós AMD-t linkelsz..akkor dobjál az Intel cuccba is olyan lapot és procit.
És máris ottleszel h jobban megéri a tuningos AMD:D
Hidd el..úgyis ez lesz a vége, én tudom, énis ezzel érveltem mindíg:) Azóta Intelem van..milyen meglepő:P

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#133) inc3gnito válasza szabonagyur (#126) üzenetére


inc3gnito
csendes tag

Az alaplap nem drágább... asus t amd chipseteset baromi olcsón lehet már kapni ,tehát ez nemigaz. Hűtésre? Artic Cooling vagy Alpenföhn hűtés fillérekért van a legjobb minőség...az se drágább mint az intel hűtése..

Kérdés mit akarsz? Játszani? Arra felesleges Intel egyszerűen amit ma ki bír pumpálni a legerősebb Amd cpu az proci szinten elég, ahhoz már csak egy erős Vga kell és megvan az az fps ami garantáltan elég bárhova...

(#134) szabonagyur válasza inc3gnito (#133) üzenetére


szabonagyur
félisten

Értelmezed amit írtam?
Idézem még egyszer:
AMD-nél számít az alaplap áramköre is mivel a silányabban nem fog menni még a 4 magos FX sem, erős throttling van ott is

Ezért nem vehetsz olcsó, filléres alaplapot, míg Intelnél igen.

Hűtés: Intelnél a gyári elég, AMD procit húzni kell mindenképpen, a hűtés meg 10k.

De fentebb levezettem neked tételesen a dolgot.

Ennyit a szakértelmedről ;)

@(#132) Apollo_21 : így vannak egy szinten a procik... :D
De igen mindjárt jön, hogy legerősebb Intel proci, mondjuk a LGA2011 foglalatból valamelyik amelyik akár 100k felett is van és máris jobban megéri a csúcs AMD.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#135) interstate76


interstate76
addikt

A cikk címét olvasva azt hittem, konzol vs. pc csata lesz, nem amd vs. intel, de - mint azt jelen topik is mutatja - a fórumozás útjai kifürkészhetetlenek. :)

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#136) Bandi79 válasza MK VII (#131) üzenetére


Bandi79
aktív tag

Sztem arra akart rávilágítani a kolléga, hogy 5 éves i5 750 + HD 5850 konfiggal is el lehet játszogatni, nem feltétlen szükséges az i7 5960X + R9 295x2 CF.

(#137) Lewzke válasza inc3gnito (#110) üzenetére


Lewzke
őstag

kicsit részletesebb válasz az előzőnél, bekezdésenként sorrendben, a cikkhez kapcsolódva:
- lényeg, hogy legalább 4 szálas proci legyen, az alaplap ízlés és igények, felszerelés kérdése (mindkettő pénztárca függvényében)
- egyetlen 8 gigás memória elegendő ( ha nem az integrált VGA-t használod lehet single channel is) és később még egy 8 gigás modul jöhet mellé, ha kezd kevés lenni a meglévő (ami manapság még elég)
-ezt meg honnan veszed??? természetesen nincs ilyen "kötelező" párosítás dolog
-operációs rendszert szintén ízlés, felhasználás kérdése
-víruskereső használata Windows esetén NAGYON ajánlott, neked is főleg ha nem használsz jelenleg
-ezzel egyetértek, nem kell rögtön a falnak szaladni, a játékok ára addig is csökken és addig javítják a bosszantóbb hibákat

[ Szerkesztve ]

(#138) #40935168 válasza interstate76 (#135) üzenetére


#40935168
törölt tag

3 zold polos beszelget..

Csinaljatok mar vmit... :))

(#139) inc3gnito válasza szabonagyur (#134) üzenetére


inc3gnito
csendes tag

Amd illetve Intelnél is csak minőségi alaplapot vennék. Intelnél se vehetsz filléres alaplapot...

Intelnél gyári hűtés elég? ....Oda is egy olcsó artic cooling kell hogy kicsit jobban hűtsön meg hangja se legyen, Amd t meg nem kell húzni gyári órajelen egy fx-8350 egy erős vga mellett egy full Hd felbontásban játszható fps t tud adni..Amúgy arra se árt egy Arctic.

(#140) MK VII válasza Bandi79 (#136) üzenetére


MK VII
veterán

Na így már igen értem..
Végül is igaz :) Bár ott az az 5850 már nem egy túl használható darab pl egy FC4-nél vagy CoD AW-nél. Bár volt nekem is 5850-em és nagyon jól szerepelt,de ma már igencsak cserés darab..
Bár a mostani 6950@70-em sem mai darab,de még azért elég szépen muzsikál játékok alatt..

(#141) szabonagyur válasza inc3gnito (#139) üzenetére


szabonagyur
félisten

Itt van mellettem a gyári Intel hűtős gépem és hangtalan, tökéletesen hűt télen nyáron.

Nem filléres alaplapot raktam az előbbi Intel konfigba, ha azt teszem akkor 12e Ft az alaplap.

Alap órajelen az 8320-ad sehol nincs a legbutább i5-höz képest...

De mindegy meghagyom másnak a veszekedést, majd rájössz...

@(#138) Eperkutyus: sajna nem lehet egyéni arcképem :(

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#142) Bandi79 válasza MK VII (#140) üzenetére


Bandi79
aktív tag

Igazad van, 5850 megy a fiókba tartaléknak, amint kijönnek a 300-as Radeonok. GTX 970 cricket edition nem nyert meg, 980 sztem túlárazott, R9 290 meg kifutó modell magas TDP-vel. Így még várok februárig, aztán 100e környékén veszek vmi "újat" :)

(#143) #40935168 válasza szabonagyur (#141) üzenetére


#40935168
törölt tag

Amugy ezek az Intelek annyira csendesek, hogy k.o. A bivaly i7-et meg se hallom az Arctic Freezer CO alatt.

Azaz az arctic csendes, nem az Intel, de ertsd.jol :D ;)

Typo-kert bocs, telo...

(#144) Ferkósza válasza TESCO-Zsömle (#114) üzenetére


Ferkósza
tag

Szerintem van PS2-USB átalakító, de valamiért azt hittem, PS2-s hardvert akarsz használni. Bocccsi :).

(#145) inc3gnito válasza Lewzke (#137) üzenetére


inc3gnito
csendes tag

Legalább 4 szálas egyetértek.Aki kicsit is belelátott a jövőbe már korábban úgy vásárolt hogy ez meglegyen. és ez nem pénz kérdése,mert akkor várok még pár hónapot csak jövőálló cuccot vegyek.
1db 1 gigás modulnál az a buktató hogy mire kevés lesz és vennéd bele a 2. 8 gigásat addigra már a sebessége is lassú lesz...és rajtam marad amit kéőbb piti áron tudok majd eladni.

A vga kat nem kötelező párosításnak gondoltam hanem ajánlottnak természetesen.

víruskereső nem kell hidd el... egy jó router+friss oprendszer+legfrissebb böngésző+java runtime .

Nekem 5 éve 1 vírus nem jött be...ha meg véletlenül 5 év után bejön az oprendszeres partíciót újrateszem. hozzáteszem otthoni netezésre játékra használom a gépet,nem munkára..

(#146) szabonagyur válasza inc3gnito (#145) üzenetére


szabonagyur
félisten

És honnan tudok meg, hogy vírust kaptál ha nicns vírus írtód? :D
Azért ne ess már túlzásba a memória dologgal sem. 8GB memória most is elég ha csak annyit veszel bele...mire kevés lesz a hardver is kevés lesz és amúgy is tudsz bele venni akkor memóriát ha csak ennyi lesz a hiba. Most is bármilyen memóriát vehetsz.

@(#143) Eperkutyus: nem mondtam, hogy az Inteltől nincs csendesebb, de AMD-höz kötelező a hűtő, gyári nagyon hangos illetve AMD-t húzni is kötelező, hogy a legkisebb i5 közelébe érjen. Intel gyári hűtő ingyen van, hangja minimális és a procit sem kell húzni.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#147) Slavia


Slavia
aktív tag

Áemdé fenom iksz négy öthuszonöt (2.8géházé) 4gébé ram. gétéiksz ötszázhatvan téí. :)

efpées 34-38 között.

(#148) inc3gnito válasza szabonagyur (#146) üzenetére


inc3gnito
csendes tag

A win 8.1 64 bites gyári defenderje fennvan amit bekapcsolva is hagyok. Annál több nem kell. Úgy hogy brutál gyors marad a gépem. persze lehet hogy 1-2 malware bennvan,de ha sebesség tekintetében nem érzek semmit akkor kit érdekel?

(#149) szabonagyur válasza Slavia (#147) üzenetére


szabonagyur
félisten

900p-ben teljesen korrekt érték, 560TI-ből melyik verzió? Mennyi RAM?

@(#148) inc3gnito : ezt a szöveget lopom ;)

@(#150) Eperkutyus : lehet, a lényeg a gyári Intel alapban tökéletes.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#150) #40935168 válasza szabonagyur (#146) üzenetére


#40935168
törölt tag

Szerintem mi egyet beszelunk, lehet felreertettel.. ;)
Szerk.: lopom en is :D :D :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.