Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) AxBattler


AxBattler
félisten

;]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#3) ChavalieR


ChavalieR
csendes tag

Hejhajj, akkor dobhatom ki az Athlon 3200+ -ot :D Ha már a kétmagos procik is lehúzzák a rolót akkor ezzel már végképp semmi esély :P . Mondjuk egy i3-as proci még ugyanúgy elviszi, nem? Mármint ha jól értelmeztem akkor mivel az 2mag +2szál ezért elvileg működnie kell, vagy már ott tartunk hogy az sem elég?

(#4) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Halkan jegyzem meg, hogy sokaknak a 4, 6, 8 magos processzorokkal se jut tovább a FC4 a fekete képernyőnél.

Mindenféle WooDoo mágiával felérő szeánszok leírásai terjengenek, hogy miként lehet mégis elindítani. Van, akik a C++ és DX redist-ek megfelelő sorrendű telepítésére, mások az összes USB eszköz lehúzására esküsznek...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5) Wasp_HUN


Wasp_HUN
tag

A Far Cry 4-el kapcsolatban rengeteg hír érkezett, hogy a játék csak is a 3. szálat használja, szóval lehet, hogy az egész nem más mint baromság az UBI részéről. Ergó nem indul el a program 2 magos/szálas CPU-val mert ő a 3.-at akarja használni.

Tekintve, hogy az elmúlt időszakban az Ubisoft milyen módon kezelte a PC platfromot... én már meg se lepődöm.

Senior Wasp - 1st Legion/HUN Reloaded [RAX]

(#6) zozoka79


zozoka79
tag

ez azán a jó hír,nekem is 2 magos gépem van.ez az egész nem véletlen.ha nem lenne szükség a 4 magra,játékok szempontjából,akkor a hardvergyártó cégek hogyan élnének meg? nézzétek az ő érdekeiket is,szegények... :((( és ez vonatkozik a videókártyákra is,mint a játékok hardver igyényeinek 2 legfontosabb összetevőjére.

(#7) Tigerclaw válasza ChavalieR (#3) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Azért kidobni nem kell. A fejlesztők többsége azért csak nem akarja csökkenteni szándékosan a saját piacát, vagyis ha lehet, menni fognak a játékok is 2 magos processzoron, még ha lesznek ilyen kivételek is. Na bumm, maximum nem játszik majd azzal mindenki.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#8) zolee5016


zolee5016
őstag

megritkulnak a gamer gépek az aprón........... ;] :C

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#9) Tazsam01


Tazsam01
tag

Nagyon engem nem fenyeget a kérdés, ugyanakkor az ubira alapozni, hogy milyen pc kell a jövőben a játékokhoz.... no comment :)

(#10) pakriksz


pakriksz
őstag

Ezek ilyen

if (getCPUCoreCount<3) { blackscreen=true }
dolognak tűnnek.
Ilyen nincs hogy valami nem működik kevés magon mert többre írtak, max olyan van hogy lassú.

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#11) Abu85 válasza Wasp_HUN (#5) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Tökmindegy, hogyan inicializál, akkor is kell a grafikus meghajtónak a dedikált mag a Dunia új verziójában. Most hogy ez az első, vagy a sokadik lényegtelen, ami számít, hogy két magnál nem lehet hármat kiosztani.

Haladni kell a korral. Mind tudtuk, hogy ez az idő is eljön.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#12) Rabbitf_24 válasza TESCO-Zsömle (#4) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

"Mindenféle WooDoo mágiával felérő szeánszok leírásai terjengenek, hogy miként lehet mégis elindítani. Van, akik a C++ és DX redist-ek megfelelő sorrendű telepítésére, mások az összes USB eszköz lehúzására esküsznek..." No ezért van konzol... :DDD Beteszed a lemezt és tolod.

(#13) Geller72


Geller72
veterán

2 mag 4 szál játszik? Mert azért nem szar egy ilyen még. Sőt...

(#14) zozoka79 válasza zolee5016 (#8) üzenetére


zozoka79
tag

amikor én vettem az enyémet(mondjuk ismerőstől) akkor előtte úgy hirdette hogy "hibátlan gamer pc" core2duo,2gb ram,hd 4850 Vga...most ez már szinte a középkategóriát sem üti meg :N

(#15) Abu85 válasza Geller72 (#13) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Funkcionálisan működik, de nem ajánlott. A Dragon Age például ilyen felállásban is hajlamos a fagyásra.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#16) Jack@l


Jack@l
veterán

http://www.techspot.com/review/917-far-cry-4-benchmarks/page5.html

Ahhoz képest a 2 magos i3-ak elég jól kenik a télmát... (már már viccesen jól)

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#17) Abu85 válasza Jack@l (#16) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mert az négy szálas. A program szálakat detektál. Azt sem ajánlja az Ubisoft a rendszertelen akadások miatt, de továbbjut a játék a fekete képernyőnél.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#18) Jack@l válasza Abu85 (#17) üzenetére


Jack@l
veterán

Akkor mért nem azt írtad a címbe?

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#19) lemusz


lemusz
addikt

Mondjuk szerintem nem is reális, hogy a két szálas procijával valaki a legújabb játékokkal akarjon játszani... de minden bizonnyal lesznek értelmetlen felháborodók, utána pedig szépszámú vásárlások a kasszánál. Megy majd az új alaplap is, memória se lesz kompatibilis (gondolom ezen konfigok még főleg ddr2-esek), aztán már vga-t sem lehet kihagyni akkor... jól meg van ez tervezve.

(#20) Abu85 válasza Jack@l (#18) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az van benne. Kétmagosokról van szó. Nem a négyszálas processzorokról.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#21) Jack@l válasza Abu85 (#20) üzenetére


Jack@l
veterán

Mennyi mag van az i3-ban?

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#22) pakriksz válasza Abu85 (#17) üzenetére


pakriksz
őstag

de az is látszik az eredményekből, hogy annyira használja kiegyenlítetten a több magot, mint warcraft 2 :DDD
látva hogy full cpu limites, és csak az egyszálú teljesítmény számít, magok száma teljesen mindegy mennyi.
Úgy néz ki ennek a motornak a PC-s változata cpu szálakra való optimalizálás szempontjából visszament az időben 2006-ba :)

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#23) Abu85 válasza Jack@l (#21) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Két darab kétszálas. Ez sem ajánlott, de fut. Hivatalosan négy fizikai mag az ajánlott. Azzal garantált az akadásmentes élmény. Az i3-ra is vannak problémák, de az Ubi arra azt mondta, hogy ez a HT jellegzetessége. Ezen nem tudnak javítani. Ezért van a hivatalos gépigényben minimum négy valós mag igényként.

(#22) pakriksz: Ez egy DirectX 11 probléma. Hiába van egy rakás processzoridő szabadon, ha nincs rá mód, hogy kihasználd.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#24) djculture válasza #17954112 (#1) üzenetére


djculture
félisten

Igen csak a far cry 3 az amd programjában jött ki ami én úgy tudom el is várt némi minőséget meg optimalizálást. Míg a nvidia program az nem ilyen szintű a programozókkal és az adott játékkal való tesztelésre és esetleges tapasztalatcseréle van kihegyezve...

(#25) macilaci78 válasza zolee5016 (#8) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Amin a Pasziánsz 30+ fps-sel fut, az sokak szemében gémer. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#26) TESCO-Zsömle válasza Rabbitf_24 (#12) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ami szar az konzolon is szar. Ott is volt nem egy játék, ami akadozott, szaggatott, azt hova tetted, hogy játszható legyen?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#27) djculture válasza Abu85 (#23) üzenetére


djculture
félisten

Az a kérdés hogy pl az fx meg a fm1-2 2+ apu-sd megoldások minek minősülnek. Szerintem én továbbra is azt vallom hogy azokba sincs teljes értékű mag..

Amugy a kétmagos cpu-n már egy ideje elkezdődött hogy nem akar normálisan menni ez az játék. Havernak az van már a black ops 2-vel is baja volt.

[ Szerkesztve ]

(#28) Abu85 válasza djculture (#27) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Azoknál minden szál dedikált erőforrásokat kap, tehát olyan, mintha két valós magod lenne. A HT azért más mert csak a szálak fele kap dedikált erőforrást.

Az csak egy Activision baromság. Az Advanced Warfare is ilyen. Lesz rá egy patch és menni fog. Persze a patch erre a Black Ops 2-nél is hónapokkal később jött.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#29) Jack@l válasza Abu85 (#23) üzenetére


Jack@l
veterán

Ahhoz képest majdnem fullosan kihajtott egy 290-est, annyira szar azért nem lehet. Mit írtak ubiék az fx-ekről, mert látszólag nagyobb akadások jelentkezhetnek átlag frameszámból kiindulva... (meg fórumok hozzászólásaiból)

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#30) ALLAT001 válasza Jack@l (#16) üzenetére


ALLAT001
senior tag

2.5GHz ---> 4,5GHz = 77 ---> 90fps

Na ezért jó egy száz éves, 4 magos Xeon processzor 10k-ból. :U

Látszik, hogy a munka nagy részét a GPU végzi, CPU csak arra kell, amit a GPU nem tud kiszámolni. És mivel előbbi sokkal jobban skálázható a fejlesztés is erre irányul, CPU-nál pedig megpróbálnak egy adott standardra optimalizálni, hogy ne az legyen a bottle-neck.

VGA kártyákat meg olyen szépen beosztályozták minden generációnál, hogy gyakorlatilag ahány ezer forintot fizetsz annyi FPS-t kapsz. Sokat nem lehet okoskodni ilyen téren.

[ Szerkesztve ]

(#31) Abu85 válasza Jack@l (#29) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem az fps-sel van gondja, hanem a rendszertelen akadásokkal. Ezt a Fraps nem mutatja ki, mert nem méri be a draw call checket. Ehhez FCAT kell. De szándékosan ajánl az Ubi valós négymagost, mert a HT akadós két maggal. Az élmény amit kapsz nem jó vele.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#32) TESCO-Zsömle válasza Abu85 (#28) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Akkor nekem miért nem megy Phenom X4-essel? Minden sz*r fel lett telepítve, de nem megy. És van, akinek LGA2011-es vassal ugyanez a baja, pedig ott aztán megvan a 4 fizikai mag.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#33) Duri77 válasza Jack@l (#16) üzenetére


Duri77
csendes tag

Azért ez a teszt nem teljesen stimmel értékek tekintetében. :N

Ha elolvastad az üzenetem kérlek válaszolj különben Nem nek értékelem.

(#34) Abu85 válasza TESCO-Zsömle (#32) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Van egy ismert hibája a játéknak, hogy bizonyos USB eszközök mellett nem indul el. Nem tudni miért. Igazából erre csak a régi PS/2 eszközök jelentik még a megoldást. Le kell húzni az összes USB-t és tiltani kell a vezérlőt a vezérlőpultban.
Nyilván a kétmagos korláttól ez még egy Ubisoft játék marad, vagyis a béna PC-s port citromdíjára hajt, ahogy az AC Unity.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#35) Petyyyyy válasza TESCO-Zsömle (#4) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Így igaz, plusz sok. :K
zolee5016 - Az avatarod teszi teljessé a kommentedet. ;] :DDD
Egyébként nehogy azt hidd... :))

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#36) TESCO-Zsömle válasza Abu85 (#34) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Akkor én választhatok, hogy egérrel vagy billentyűzettel akarok játszani? Mert nekem csak 1db PS/2 csatlakozóm van.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#37) hemaka


hemaka
nagyúr

Az Ubinak lehetne már lassan vége. :D

(#38) 8th


8th
addikt

Ilyenkor legbelül azért kicsit örülök, hogy néhány évvel ezelőtt hátat fordítottam a PC játékok világának.

[ Szerkesztve ]

(#39) Geller72 válasza Abu85 (#28) üzenetére


Geller72
veterán

Tehát akkor (ismét) az lett a képlet végeredménye, hogy játékra a legjobb mégiscsak egy natív, négy magos, magas órajeles proci. :U

(#40) Robert07


Robert07
aktív tag

Nekem a hatmagos 1045T-t megeszi 60-70%-ig. Igaz, hogy csak egy 5770 van mellette, úgyhogy szerintem egy erősebb VGA-val teljesen ki tudná használni. És minden magot használja 40-80%-ban, tehát nem tiltja le az első kettőt, ahogy néhányam írtátok.

Amúgy játszható minimumon 720p-ben (50-60fps), mielőtt még valaki kérdezné, de 1080p-ben már csak egy lagghalmaz az egész.

[ Szerkesztve ]

(#41) ALLAT001 válasza TESCO-Zsömle (#36) üzenetére


ALLAT001
senior tag

Új gépet kell venned még akkor is ha a dobozon ez SEM volt rajta! ;]

(#42) Egon válasza TESCO-Zsömle (#36) üzenetére


Egon
nagyúr

Nekem szerencsére még 2 db PS/2 port van az alaplapon - más kérdés, hogy nincs ilyen eszközöm (illetve a régi kombót a cégnél használom).
A cikk címéhez: nem véletlenül vettem immár 3 éve (!), 4 magos procit. Ahogy nézem, egy darabig még jó lesz a 2500K.
No meg érdemes megnézni a használtpiaci árakat, hogy ezek a jobb Intel procik, mennyire értékállóak...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#43) TESCO-Zsömle válasza ALLAT001 (#41) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem rajta kellett volna lennie, hanem benne...

Mármint az új gépnek...

(#42) Egon: Én hasonló elgondolásból vettem az X4-est és eddig semmi gondom nem volt vele, leszámítva a World of Tanks-et, aminek mindössze egy mag kell, de az 10GHz-en...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#44) mQWeXgsf válasza Abu85 (#31) üzenetére


mQWeXgsf
aktív tag

Érdekes, nekem i3 4150-el tökéletesen megy high-on.

(#45) Ryu77 válasza Rabbitf_24 (#12) üzenetére


Ryu77
aktív tag

"No ezért van konzol... :DDD Beteszed a lemezt és tolod."
Erről csak annyit, hogy nekem a Far Cry 4 elindult (360-on) eljutottam a faluba, kifagyott és soha többet nem tudtam elindítani...
Két nap múlva már az Xbox One-on történt, hogy a Battlefield 4 nem jut tovább a havas töltőképernyőnél...
Igen, a konzolok is csinálnak ilyet. Ezek csak szoftverek és ha szarul van megírva akkor mindegy min futtatod. Hozzáteszem, hogy nem vagyok se konzol fan sem pc fan, van mindegyik és szeretek játszani mindegyiken. Far Cry 4-et PC-n tolom mint ahogy a 3. részét is azon vittem végig vagy négyszer.

(#46) djculture válasza Robert07 (#40) üzenetére


djculture
félisten

1280* 1024-be nekem médiumban szépen megy csak ez a forog az ember és lelassul a mozgás nállam is megvan (mint ahogy Tirexi és ezer másik ember is panaszkodott erre ezerszer nagyobb gépekkel mint az enyém), de ha megyek előre semmi lassulás. Eddig csak a John Carmack féle motorral készült játékokban láttam ilyet.

(#47) jedis válasza zozoka79 (#14) üzenetére


jedis
senior tag

Hát ha kb. 2009-be vetted tőle, akkor abban az időben tényleg egy közepes Gamer PC-nek számított :D ! Ha viszont 2013-ba, no akkor barátom szépen át lettél b..va :U :D :D ! Sajnos ez a gép így 2014 végén, nem hogy a közepeset, de a minimumot sem üti meg nagyon :( ! Egy netezősnek azért még elmegy , mivel az újabb 2014-es játékok többsége el sem indul rajta :( !

videókari : 4850 ! DX10.1 !!!!! :U
proci : 2mag !!!!! :U
memó: 2GB !!!!!! :U

Mondjuk a 2 évvel ezelőttiek, még mennek !

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#48) Madwe válasza Ryu77 (#45) üzenetére


Madwe
nagyúr

Fagyás, bug előfordulhat, de azért futni fog...

Kivéve az ubisoft termékeit, amik annyira szarul annak megírva, h még egy majom is 5 perc alatt jobban csinálni... Uh nem is értem a cikk miértjét. Illetve de, ez az előszele valaminek. De nem azért, mert mostmár kevés a 2 mag, hanem azért mert sok a lusta programozó, kevés erőforrás van erre...

(#49) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Hát így jártam.

jedis
Az 2014-es játékok többsége pont hogy nem sokA-s címek. Sokkal több Indi és egyéb kisebb stuff jön ki. Szóval épp hogy a 2014-es címek nagyrészét tudja futtatni nem a kisebbik részét...

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#50) mike1334 válasza #17954112 (#1) üzenetére


mike1334
veterán

Nekem még az 1 magos 1800as cerkán is futott :D

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.