Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) pakriksz


pakriksz
őstag

Ez vicc a szálakat cpu magokhoz kötik(direkt, mert itt nem hardveres vagy egyéb szoftveres korlátról van szó, ezt direkt így csinálták), usb eszközöktől nem indul el. Még is milyen csapat képes ilyet összehozni. Egyáltalán egy felhasználói programnak mi köze van az USB-hez? hozzá sem nyúl, csak az OS közvetít.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#52) ALLAT001


ALLAT001
senior tag

Ezt a játékot nekem találták ki, nem hiába vettem 4 magot! :)

[ Szerkesztve ]

(#53) edari válasza ALLAT001 (#52) üzenetére


edari
őstag

Hát a 4 mag megvan ;] :)

[ Szerkesztve ]

(#54) djculture válasza ALLAT001 (#52) üzenetére


djculture
félisten

Lenne mellett egy normális integrált gpu szerinten zokszó nélkül vinné is ..

Na az korrekt szerintem menni fog az a hd nyavajának a 2,5 szeresét tudja eleve ..

[ Szerkesztve ]

(#55) ALLAT001 válasza djculture (#54) üzenetére


ALLAT001
senior tag

Van, 820m. Ki fogom próbálni! :K

(#56) smkb válasza ALLAT001 (#52) üzenetére


smkb
őstag

Váó, akkor én is beszerzem az Acer B115-ösömre! Végre egy modern játék ami jól fog futni a vason :)

(#57) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Hát persze legyen mindjárt 8 mag a minimum,miért ne?
Tesco-Zsömle: Egy ideje már nem csak egy magot használ a WOT. :R

Wasabi...

(#58) jedis válasza Dr. Romano (#49) üzenetére


jedis
senior tag

Hát nem azért pakol össze negyed millkáért az ember egy Gamer PC-t, hogy az általad említett játékokkal játsszon rajta ! :D Arra ott vannak a tabletek, és az okostelók :K :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#59) gantum válasza zolee5016 (#8) üzenetére


gantum
aktív tag

lolololololl, true story! :D

(#60) zozoka79 válasza jedis (#58) üzenetére


zozoka79
tag

2012-ben vettem úgy emlékszem,és nem lettem átbaszva,akkor annyi volt az ára.ha megveszed "negyed milkáért" a gamer pc-t,akkor pár év múlva mondhatják neked hogy ez ma nem gamer pc? igenis 2014ben is jönnek ki játékok amik szépen fognak rajta futni

(#61) zolee5016 válasza Petyyyyy (#35) üzenetére


zolee5016
őstag

:R
nadena nem??? :DDD
Amúgy most komolyan...
nem úgy tűnik,hogy egy újabb szelektálást próbálnak erőltetni?...
Mantle-Cuda-4GB ram alatt-4mag...nélkül alatt nem úgy fut stb...mintha valamiért direkt kötni akarnák játékosokat valahova....Persze kell fejlődni,meg kell újítani,de nem mehet ez úgy hogy javarészt mindenki javára szolgáljon.....
Építsék be +-ba ,hogy a user eldönthesse vált vagy elég neki a low budget
Ilyen lépésekkel darabolják a PC-s társadalmat ..és elpártolnak sokan konzol irányba inkább.....

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#62) Dr. Romano válasza jedis (#58) üzenetére


Dr. Romano
veterán

A fenti mondandóm lényegén ez nem változtat. :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#63) szabonagyur válasza ALLAT001 (#52) üzenetére


szabonagyur
félisten

Dehogy neked találták ki. Attól, hogy 4 magot ír ki egy rendes 4 magos mobil procitól nagyon messze áll. A leggyengébb M-es Ivy vagy Haswell Celeron elveri ezt a CPU-t.

A 820M pedig szintén nem egy bajnok.

800x600-ban ultra lowon talán menni is fog.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#64) biacsia


biacsia
tag

Én egy olyan cikket szeretnék olvasni már, hogy a WOT egynél több magot is használ! :DDD -mondjuk karácsonyra.- "Lassan véget ér az egy magot támogató játékok kora címmel."

[ Szerkesztve ]

"...a béke az, amikor nagyobb botod van, mint a többieknek..."

(#65) ALLAT001 válasza szabonagyur (#63) üzenetére


ALLAT001
senior tag

Egy zseni vagy :)

[ Szerkesztve ]

(#66) Madwe válasza szabonagyur (#63) üzenetére


Madwe
nagyúr

.

[ Szerkesztve ]

(#67) maputo


maputo
tag

Kívácsni lennék rá, hogy mikor jönnek azok a játékok, amik kihasználják az APU-t PC-n, ha már a konzolokban úgyis az van. Valamint, hogy ha ez megtörténne, akkor nem kerülne-e előnybe a Skylake a Broadwellel szemben.

(#68) szabonagyur válasza ALLAT001 (#65) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szép hozzászólás. Teljesen szakmai!

De sajnos az állításom igaz marad, az a processzor hiába 4 mag van írva kevés ide.

@(#68) szabonagyur: bocs, de nem igazán értem itt a viccet, és ahogy láttam egy későbbi kommentben valaki már teljesen komolyan vette, hogy menni fog az ő hasonló gépén a játék.

És ahogy allat kollégát ismerem szerintem ő sem viccnek szánta.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#69) kaszaking


kaszaking
tag

Szerintem 2014 vége felé majdnem 2015-ben már alapnak számít a 4 magos processzor.
Lehet sokak nem engedhetik meg de haladni kell a korral a játékok miatt :)

(#70) edari válasza szabonagyur (#68) üzenetére


edari
őstag

"A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
A vicc „rendszerint ismeretlen szerzőtől származó, csattanóval végződő, rövid, nevettető, kitalált történet, gyakran párbeszédes alakban"

(#71) jedis válasza zozoka79 (#60) üzenetére


jedis
senior tag

Ha 2012-be 40-ért vetted, akkor megérte kb. ,de még 2012-ben sem neveztem volna Gamer PC-nek, max. egy erős multimédiás PC-nek ! Nálam a Gamer PC mint fogalom ott kezdődik, hogy a legújabb, leghardverigényesebb játékokat is elviszi, minimum FullHD-ba Mediumon ! Az is lehet, hogy csak én vagyok túl maximalista :D !

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#72) Rabbitf_24 válasza TESCO-Zsömle (#26) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

persze akadozó, vagy néha beakadó dolgok ott is vannak, de olyan nincs, hogy trükközni kell egy jogtiszta játék elindításával... :)

(#73) FeRRaR1


FeRRaR1
őstag

A Farcry 4 egyébként nagyon jól optimalizált, és szépen fut magas részletességgel is akár egy közepes PC-n, de nálam csak 5 magot használ a 8-ból, mind emellett a VGA-t 100%-on tekeri, de a CPU csak 30-35%. Már egy R9 280x mellett FHD Ultra beállítással sem vettem észre reccenést. Az Assassinsok után nem erre számítottam, pozitív meglepetés az ubival kapcsolatban... ;]

(#74) zed1983 válasza Geller72 (#13) üzenetére


zed1983
őstag

Bízok benne én is! :W

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#75) huskydog17 válasza Abu85 (#34) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

"Nyilván a kétmagos korláttól ez még egy Ubisoft játék marad, vagyis a béna PC-s port citromdíjára hajt, ahogy az AC Unity."

Húh Abu, bearanyoztad a napom! :C

Megengeded, hogy ezt a mondatod felhasználjam az aláírásomban? :DDD

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#76) Bandi79


Bandi79
aktív tag

2009-ben, mikor az i5 750-esem vettem, nem hittem volna, hogy ennyire időtálló lesz :C

(#77) tatararpad


tatararpad
őstag

4 magos proci, 8GB VRAM-os videókártya, PS/2 csatlakozós perifériák... Azt hittem hogy a szoftveres felzárkózásra hajtunk, ehhez képest eddig csak irreális hardveres elvárások születtek fejlesztői/kiadói lustaságtól/fillérbaszásból. Ember legyen a talpán aki most akar venni játékra PC-t, pont az átmeneti időszakban :C .

(#78) Pöttön válasza zozoka79 (#14) üzenetére


Pöttön
őstag

Én pontosan ugyan ilyen gépet hoztam ki játékra innen ph-ról 75000Ft-ból 2010-be.
(e6400 3ghz, 2x1gb DDR2 1066mhz ram, 512mb HD4850)
Ez a konfig már akkor se volt egy acélos darab, voltak nála már akkor is sokkal de sokkal erősebb konfigok is tűrhető áron, tény hogy ennél erősebb viszont sok akkori játéknál felesleges lett volna, ezért is választottam én is ezt az ár/érték arányú konfigot.
Ebből kifolyólag én elfogadom a tényt hogy a gépem már régi a mai játékok futtatásához, meg se próbálok már futtatni pl egy FC4-et, a 3-is csak full low-on futott 1280x768-ba. És én pl a gépre se költök egy petákot se, inkább böjtölök egy PS4-re, vagy kivárom hogy legyen egy hasonló ár/érték arányú lehetőség.(Ehhez még sokat kell várni)

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#79) djculture


djculture
félisten

far cry 4-röl ennyit, kijött egy szr patch ami extra gyorsan visza is vontak.

(#80) ALLAT001 válasza tatararpad (#77) üzenetére


ALLAT001
senior tag

Minden időszak átmeneti, nem?! :DDD

(#81) Polllen


Polllen
nagyúr

Érdekes hozzáállás. Bár nem tudom, i3 hogy nem lett ajánlott. Tuti nem veszek annál nagyobb/drágább cpu-t játszani.

zed1983

Nem feltétlen, inkább az új generációra kezdtek el fejleszteni.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#82) zed1983 válasza tatararpad (#77) üzenetére


zed1983
őstag

Egyre jobban a konzolok felé terelik az játszani akaró embereket...

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#83) tatararpad válasza ALLAT001 (#80) üzenetére


tatararpad
őstag

Nálam azért nem, a folyamatos fejlődés az egy dolog, de én úgy érzem hogy egyfajta paradigmaváltás van most, nem feltétlenül az ipar javára.

(#82) zed1983: Igen, de nem csak a konzolok felé. Az eddig mindenes PC-t szétszedik konzolra, mobilra, okostévére, meg minden prérifarkas baromságra. És nem feltétlenül fogyasztói igény a PC háttérbe szorítása, inkább iparági szereplők sulykolása.

[ Szerkesztve ]

(#84) Atom_Anti


Atom_Anti
senior tag

Elég hülye ez a cikk, 2 magos processzorok támogatása nem igazán szünhet meg, mert hiszen minden ultrabook, de már nagyobb laptopok is kizárolag 2magos ULV procikkal vannak szerelve. Nekem egyébként farcry 4 tökéletesen fut i5-4210U proci és Radeon 8890M társaságával :).

(#85) AAAgold válasza Bandi79 (#76) üzenetére


AAAgold
senior tag

szintén zenész, csak pislogok, hogy bírja még az "öreg" ketyegővel

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#86) Mokó válasza #17954112 (#1) üzenetére


Mokó
aktív tag

FC3 igen ment 2 maggal én Athlon Xii 250-el is próbáltam,de cimbora P4+HT kombóján is "ment"
(gf7800 vga limit)Itt az lessz érdekes 2 fizikai+2 logikai mag meddig húzza majd,mi lessz veled
i3?

szerk:

@(#52) ALLAT001 : :R :Y

[ Szerkesztve ]

(#87) FoLey-v válasza jedis (#47) üzenetére


FoLey-v
addikt

Azért a HD 4850-el pl. Escape Dead Space+Far Cry 3-al meg sorolhatnám a játékokat amin DX 10-en is vígan elmennek,nem lenne rossz kari máig sem csak DX 10.1 a zsákutca. :(

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#88) villamos


villamos
őstag

Vákicsit...
Egy Athlon II X3 445 -ön elmenne? Mert az három magos... Vagy be kellene kapcsolnom a negyediket is? :DDD

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#89) leviske


leviske
veterán

Hülye kérdés, de ez az i3-akat is érinti? Vagy igazából a 4 szál a fontos?

(#90) AxBattler válasza Abu85 (#15) üzenetére


AxBattler
félisten

Szuper, most vettem egy i3-at, hogy az majd jóideig elég lesz. i5? Höhö... :W

Egyébként mindegy, hogy milyen négymagos? A8-7600 is jó?
Mert ha igen, akkor 'szus visszaváltok AMD-re, i5-ért nem adok 50k-t... :N

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#91) #40935168 válasza Atom_Anti (#84) üzenetére


#40935168
törölt tag

Udv Urak, ez a FarCry fullhd-ben (1920) kb. mit tolhat egy HD7870-el? (Tahiti magos, a gyorsabbik verzio).

BF4 performance test ultraban 62 fps, fraps felora jatek atlagat 80 fps korulre teszi.

i7 4790K

[ Szerkesztve ]

(#92) Paul119 válasza Rabbitf_24 (#72) üzenetére


Paul119
addikt

Nalam a stalker clear sky csinalt olyanokat hogy el kerekedett a szemem..cd kulcsot nem.fogadta el semmi penzert ..meg masik gepen sem ugyhogy maradt a jo oreh crackeles :(

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#93) szabonagyur válasza AxBattler (#90) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ne csinálj hülyeséget! Menni fog az i3-on is ahogy írták többen is, illetve azért a játékok nagy része egy darabig még a 2 magon is jól fog futni. Az i3 meg reggelire megesz elég sok 4 magosnak csúfolt AMD procit.

ja és 1-2 éven belül i5 lesz 20-25e-ért, pl 1155-ös szériát már most ki lehet fogni ennyiért (i5 Sandy és Ivy Bridge), ha neked a Haswell vagy Haswell refresh van azt is lehet majd.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#94) Lewzke


Lewzke
őstag

jó reggelt. már rég született olyan játék amely rosszul működik két magon. BF3 multi az egyik példa.

(#95) Ferkósza válasza TESCO-Zsömle (#36) üzenetére


Ferkósza
tag

Szerintem érdemes utánanézned, hogy kombinált PS/2 port-e, mint régen a laptopoknál. Ott egy elosztóval két PS2-s aljzatot lehetett csinálni az egyből, és azon ment az egér + billentyű kombó.

(#96) Találtgyerek válasza leviske (#89) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Erre én is kíváncsi lennék.Battlefield 4-ben is hozott a HT elég sok fps-t.

06-3o/9759I39

(#97) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

Azért ez már kissé nevetséges.

Egy Intel C2D P8600-al szerelt gépen vígan elfut a Crysis 3. Igaz, csak 720p, meg közepes-alacsony beállítások, de szépen megy. És akkor ez egy 2008-ban megjelent, notebookokba szánt processzor, amit egy mai 2 magos i3 ötször körberöhög. Ehhez képest meg már ez is kevés? Azért minimumon illene legalább 24fps-t kinyögnie.

Nyugodj békében Integra!

(#98) Jack@l válasza Találtgyerek (#96) üzenetére


Jack@l
veterán

76 biztos kijön belőle, linkeltem fentebb cpu tesztet FC4-hez.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#99) AxBattler válasza szabonagyur (#93) üzenetére


AxBattler
félisten

Ha Intel, akkor Haswell Refresh jöhetne szóba.
Végül is még a FC3-at sem vettem meg, a másodikat sem toltam végig, és ott van még a Blood Dragon is.

A legfontosabb, hogy menjen majd a Space Hulk: Deathwing, de az úgyis Unreal Engine-nel jön.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#100) Bandi79 válasza AAAgold (#85) üzenetére


Bandi79
aktív tag

4 GHz-en hajtom egy HD 5850 társaságában, ami szintén meglepően időtállónak bizonyul - azért már érik a GPU csere, még megvárom, mit mutat R9 380-390 ...
Nem hiszem, hogy komoly bottlenecket okozna az i5 750 4GHz-en bármilyen single GPU-val (kivéve a CPU heavy játékokat, mint a Crysis 3, Total war Rome 2 stb)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.