Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

én őszintén szólva azon csodálkozom, hogy ez csak mostanában következett be. :)

De most komolyan, ki az, aki elvárja 2014 végén, hogy a mai játékok, amik a mai erős hardverekre íródtak, azok fussanak a régi 2magos csoda konfigokon? :U
Jóhogy nem várják el azt, hogy egy felsőkategóriás VGA-t csomagoljanak a játékok mellé ajándékba. ;]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#302) Habugi


Habugi
addikt

(#258) szabonagyur, (#259) HartgeH3-2.8

Nagyon komolyan gondoltam és nem, nem estem túlzásba.. :N

WTTJ (második map), az Intro utáni részen innentől [link] megnézhetitek miről beszéltem. :R

Húzott 4690K mellette 290es, olyan procilimitet tolt ugyan azokon a beállításokon amikkel a videom készült (az elején látni) mint a fene. De mondom nézzétek meg.
Egyébként ezen felül magam sem hallottam még egy játékról sem ami erre képes lenne, szóval a kivétel erősíti a szabályt esete. Pusztán azért jegyeztem meg, meg sok ember okosjózsi módjára dobálózik (pl i3 esetén..) az egyszálas teljesítmény jelentőségével.

Persze játszunk rajta, de a PC azért nem konzol. :N
Értem én, hogy a játékok túlnyomó többségében plusz FPS-eket hoz adott VGA jobb kihajtása révén pl egy egyszálon jóval erősebb húzott i5, de azért én elég sokat tömörítek, renderelek, convertálok itthon/melóhelyen is, és a húzott FX-hez képest még egy jobb i5 is elég kiábrándító (nem hogy i3.. :DDD). Nem percekban hanem órákban mérhetően, lehet jönni a salátával, hogy mennyibe fájt léghűtés terén az hogy fenntartható legyen a 24/7-es 5Ghz, de ez akkor is csak egy 32K-s proci, meg egy mindennek elmondott, lemaradásban lévő félreértés AMD/FX.. :D

Melós i5-ök után a mai napig jó érzés ideülni elé, pedig lassan egy éve megvan.
Ennyit számít a gyakorlati tapasztalat a grafikonokkal dobálózással szemben, de tekintve hogy a témában nem igazán vagyok vitára rávehető mivel az esetek túlnyomó többségében parttalannak ítélem meg, akinek nem tetszik amit írok nyugodtan ignoráljon le, vagy a fent leírtak alapján járjon utána..

:R

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#303) Habugi válasza Habugi (#302) üzenetére


Habugi
addikt

Sikeresen elszúrtam az időindexes linkelést, szóval az "innentől" az 2:28.. :B

(#304) szabonagyur:

Nem is a húzott FX procilimitjéről beszéltem, hanem egy húzott 4690K-éról ugyanis ezt kérdőjeleztétek meg, illetve nem ezt, hanem azt hogy tényleg elfogy-e a 4mag.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#304) szabonagyur válasza Habugi (#302) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem tudom ki mit lát a videón, én csak annyit, hogy a GPU szinte végig 90%-on vagy felette volt a processzor meg max 90% de inkább alatta, ez nagyon nem processzor limit szerintem.

Up: amit írtál időpont onnantól kezdve meg főleg a GPU van 100%-on :U

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#305) jedis válasza Hobbbyt (#297) üzenetére


jedis
senior tag

Én azért utána néznék, mielőtt ilyen f...-ot állítok ! :U

Szerintem cseréld le az avatar képedet, egy olyanra, amin a szemüveg lencséje "KÉK" , mert így megtévesztő lehet :U :Y :Y :Y :Y ;) :D :D :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#306) szabonagyur válasza jedis (#305) üzenetére


szabonagyur
félisten

1. Ugye azt látod, hogy ezek render programok amik az elsők között voltak és kihasználják a több szálat?
2. Te ezeken szoktál játszani?
3. Mennyivel is gyorsabb? Kb semmivel az Inteltől és azóta már kijött másik két széria Intel részről, miért nem 6 éves tesztet hozol... :U
4. Meddig kerested míg sikerült olyan képet találni aminél mindenben jobb az AMD?

Most ha keresek én is olyat amin az Intel jobb akkor meg én nyertem vagy mi? Frissült az Adobe PS és máris a kis i5 is elveri az AMD-t. Itt is vannak:

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#307) Jack@l válasza jedis (#305) üzenetére


Jack@l
veterán

Most akkor jöjjön a többi, amit nem diekt amd-re optimalizált progik (lehet külföldi független tesztoldalról is) :)
Cinema3d pl. nem fekszik neki. De kár is ebbe belemenni, mert aki komoly munkára vesz gépet, nem amd-vel kezd jó ideje... (sok éve még én is amd-s konfigot raktam össze melóhelyre tervezni, core2 széria óta viszont semmi keresnivalója a környéken)

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#308) Armagedown


Armagedown
őstag

A közeljövőben várható olyasmi, hogy normálisan ki vannak használva a magok, ne csak pocséklás legyen mint most, hogy 1 szál megy a semmire?

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#309) Jack@l válasza Armagedown (#308) üzenetére


Jack@l
veterán

Most az 1 szál megy a munka nagy részére. Dx12-vel talán le lesz szedve némi terhelés az egy szálról és bejöhet néhány szálra egy kicsit több munka. De rendes kihasználásról továbbra se fogunk beszélni.
BF4 és Crysis3 a legjobban sokszálúsított játék manapság, annál nem lesz jobb később se sokkal.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#310) Hobbbyt válasza jedis (#305) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Jah..
Hát komám, én a helyedben előbb megtanulnék olvasni mielőtt valakit "kioktatok".
Ugyanis én i7 4790(k)-t írtam.. De akárhogy is nézem, hozzád nem jutott el ez az infó. :U

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#311) jedis válasza szabonagyur (#306) üzenetére


jedis
senior tag

Ha vissza olvastok, egy "AMDFUN" sem állította azt soha ( természetesen én sem ) , hogy az AMD jobb ! Nem, nem jobb, mivel az Intel jobb ! Csak ha egy 45.000 Ft-os "piros" proci hozza pár program alatt egy 80.000-res "kék" proci teljesítményét , akkor ne "őskövületezzük" , meg sajnáljuk már le !!!! Amúgy meg Hobbyt kollégátok kérte, hogy mutassunk már neki olyan tesztet, ahol az FX eléri egy I7 teljesítményét, hát én mutattam !!! Nálam mindig az ÁR/ÉRTÉK számít ! Ha minden alkalmazásban egy 4770K 80% nagyobb teljesítményt hozna egy 8350-hez képest, akkor azt mondanám megéri, mivel annyival többe kerül ! Ha pl. pont a fentebb említett programokkal dolgozik valaki, akkor miért venne meg majdnem dupla árért egy Intelt, mikor az AMD is hozza azt a teljesítményt ! Amúgy játékok alatt, még a legrosszabb esetben is hozza, az árban hozzá közel álló I5-ök teljesítményét, mondom a LEGROSSZABB ESETBEN !!

link

Amúgy meg egy 9590-et, meg pláne nem vennék, mivel fölösleges pénzkidobás ! Sőt, a 8350-esemet sem vettem volna meg újonnan 46.000Ft-ért , mert még az sem ért meg nekem annyit! De mikor a HWaprón volt 35-ér, bő 2 év garival, no akkor vettem meg , mert az már jó ár volt érte ! Egy Asrock FX-990 Extreme4-ben dolgozik, amit máig sem tudom milyen akció révén vettem 28-ért újonnan, full dobozosan ( csak tudd, hogy ez egy csúcs AM3+ -os alaplapnak számít ) de 40-ért azt sem vettem volna meg, mert mindenütt annyi volt !!!!
Szóval a lényeg ÁR/ÉRTÉK ;) :K

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#312) RECSKA válasza Hobbbyt (#310) üzenetére


RECSKA
veterán

... kitoroltem xD

Nem rossz az amd, csak az intel jobb, ennyi...

Egy baratom 8350-rol valtott i5-4670-re, es eg es fold a ketto...

[ Szerkesztve ]

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#313) szabonagyur válasza jedis (#311) üzenetére


szabonagyur
félisten

Igen ahogy írod: ha egy 45.000 Ft-os "piros" proci hozza pár program alatt egy 80.000-res "kék" proci teljesítményét. De a legtöbb program alatt meg az i5 teljesítményét hozza amint azt én bemásolt képeim is mutatják. És ugye ezek csak render programok, majd akkor nevezhető tényleges ár/érték bajnoknak ha több olyan alkalmazás/játék lesz ami tudsz mit kezdeni a 8 szállal, úgyhogy egyelőre ár/mag bajnoknak nevezném csak maximum. Nem mondom, hogy rossz cucc az AMD-je, de azért az elmúlt 2 évet tekintve még mindig jobb lett volna ha "csak" 4 magos lenne de az erősebb lenne, mivel az vitathatatlan, hogy 4 szálon erősebb az i5, mint 4 szálon az AMD.

Nekem a véleményem az, hogy felemás sajnos ez az AMD megoldás, túl korán jött a 8 szállal és mire majd megjön az igazi megmérettetés számára biztos vagyok benne, hogy gyenge lesz a 8 szál a másik oldalhoz képest.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#314) AxBattler válasza attila9988 (#294) üzenetére


AxBattler
félisten

Ezért is váltottam. :U

(#297) Hobbbyt
De nemcsak teljesítményben, hanem árban sem éri el az FX az i7-et.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#315) jedis válasza Hobbbyt (#310) üzenetére


jedis
senior tag

Bocs, igazad van !

Ha neked az a plusz 14% megér kétszer annyit, az az +46.000Ft-ot , akkor vigyed, nem fogom előled megvenni az utolsó darabot a boltban ! :N :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#316) Vladi


Vladi
nagyúr

Tehát szemetet sóznak rá a dolgozóra. nabravó.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#317) Picturemaker


Picturemaker
őstag

Rosszul vagyok ettől az ég és föld különbség dumától!
Akik ezt mondják, azokat leültetném egy vaktesztre és tuti, hogy a találati arány nem lenne jobb 50%-nál.
Néhány speciális esettől eltekintve nem észrevehető a különbség használat közben. Mérni persze lehet, de egy I5 egy FX6300-tól sem jobb mindenben. Ez egy szimpla tény.

Ideje, hogy ki legyen használva kettőnél több mag, csak látszódjon is, hogy mire kell a számítási többlet. FC4 videókból én nem látom, hogy miért nem fut(hat) 2 magon.

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#318) AxBattler válasza Picturemaker (#317) üzenetére


AxBattler
félisten

+1
Az biztos, hogy egy i5 árából inkább vennék egy A8/FX + SSD kombót.
2*4GB RAM meg így is, úgy is kell, alaplap megvan 15k-ból, AC procihűtő meg 2,5k. Na bumm.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#319) Hobbbyt válasza AxBattler (#314) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Persze, hogy nem éri el árban se.. nincs is ezzel gond.
Én csak arra reagáltam, hogy egyesek szerint az csúcs FX versenyképes a csúcs Intelekkel szemben. Pedig nem.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#320) RECSKA válasza Picturemaker (#317) üzenetére


RECSKA
veterán

„Rosszul vagyok ettől az ég és föld különbség dumától!„

Probaltad?

Wot minfps kb 2x akkora. Sot, a minfps mindenhol jobb...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#321) tamikomac válasza AxBattler (#318) üzenetére


tamikomac
aktív tag

Vagy új gépnél ha nem feneketlen a pénztárca, amennyivel többe kerül az i5, abból a "talált" pénzből VGA kategóriá(ka)t lehet ugrani.

Amit birtokolsz, az birtokba vesz.

(#322) jedis


jedis
senior tag

Azért arra kíváncsi volnék, hogy 100 I7 tulajból, hányan használják ki ténylegesen is a procijuk teljesítményét 100%-hoz közeli szinten ? Pl. renderelnek, vagy videót, képet szerkesztenek , vagy netán kiadványt szerkesztenek napi szinten, mivel ez a munkájuk, és ők bizony forintosíthatnak minden plusz cpu póóówert !! :U :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#323) szabonagyur válasza Picturemaker (#317) üzenetére


szabonagyur
félisten

Én meg attól vagyok rosszul, hogy egyszerűen nem lehet beismerni, hogy igen is van különbség a 2 gyártó termékei között. Lehet itt jönni ár/érték aránnyal és társaival de tények vannak amit el kell fogadni.
A játékok még mindig nagyrészt 2 magnál leragadtak, pár van ami többet használ ki. Ami meg 2 magot használ ki oda rohadt kevés az AMD 8 maggal is. És ahogy írták többen, többször is a jelent kell nézni és nem azt, hogy majd talán 2 év múlva már a játékok 80%-a 8 szállal fog dolgozni.

@(#322) jedis: nem véletlenül van az i7 és aki megveszi ki is használja. De hiába jösz az i7-el amikor nem konkurencia az AMD neki, de az ár társa i5 pedig minden játékban elég jók megállja a helyét.
Ja és amúgy te a 8 magos AMD hány %-ét tudod kihasználni úgy játékokban? kb 25-50%-át jobb esetben?

Amúgy a sok okoskodó ember nézte már az árakat, hogy egy i5 konfig ugyanannyiból jön ki mint egy AMD konfig? Semmivel sem kerül többe!!

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#324) AxBattler válasza tamikomac (#321) üzenetére


AxBattler
félisten

Igen, de én inkább arra gondoltam, hogy ugyanabból a pénzből egy jobb all-round, igp-s gépet lehet összedobni. :K

(#322) jedis
Igen, erre én is kíváncsi lennék. :U

(#323) szabonagyur
Nem vonja senki kétségbe, hogy itt az Intel az úr, de alsó-, és középkategóriában azért alternatívát kínál az AMD - magyarul akinek másféle architektúra felel meg jobban, annak szerencsére van választási lehetősége, nem nélkülöz minden rációt a "vörös út".

Pl. ha valakinek olcsóbban kell 8 magos cucc, vagy egy kis, általános multimédia / casualgamer rendszer, az könnyen lehet, hogy jobban jár az AMD-vel.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#325) attila9988 válasza Picturemaker (#317) üzenetére


attila9988
őstag

Mérni persze lehet, de egy I5 egy FX6300-tól sem jobb mindenben. Ez egy szimpla tény.

Ez nem tény, hanem hülyeség... Az fx6300 egy i3 szintjén van. Ez a tény.

Ez pont olyan fantazmagória, mint hogy a fogyasztás nem számít... hát persze... bezzeg ha lenne most egy sorozat amd proci ami kevesebbet eszik mint az intel -ek, akkor egyből számítana... :D

És még mindig dobálóztok ezzel a 8 mag dologgal is... de az bizony nem nyolc mag, mert nem jelent 8 önálló feldolgozó egységet. Az az fx egy 4 modulos cpu, és mivel csak modulonként lehet felosztani, ezért mondhatjuk rá, hogy 4 magos, ami magonként két szálat tud egyszerre feldolgozni, ami bizonyos esetekben sebességnövekedéssel jár(hat). Az intel HT megoldása is hasonló, de mégis más. Az elv azonban nagyon hasonló.

Szóval nem,....nem nyolc magos...

Amúgy semmi baj nem lenne ezekkel az fx -ekkel, ha nem fogyasztana olyan irgalmatlan sokat. Ha legalább ebben közelítene az intelhez, akkor még akár jó vételnek is mondhatnánk. Sajnos azonban nem ez a helyzet, és ráadásul azokban még csak vga sincs. Az intel meg már nem is gyárt olyan cpu -t, amiben ne lenne.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#326) Jack@l válasza jedis (#322) üzenetére


Jack@l
veterán

Ha csak napi fél órát megspórolsz egy gyorsabb munkaállomással egy mérnöknek, számold ki milyen hamar hozza be az árát a +40e-es processzot. (mérnökóra még magyarországon se olcsó...)

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#327) attila9988 válasza szabonagyur (#323) üzenetére


attila9988
őstag

Amúgy a sok okoskodó ember nézte már az árakat, hogy egy i5 konfig ugyanannyiból jön ki mint egy AMD konfig? Semmivel sem kerül többe!!

Ez pontosan így van. A párba állítható termékek nagyon hasonló árakon mozognak. Létezik az az teljesítmény sáv, ami a nagyon jó ár/érték arányú cpu -kat tartalmazza, itt figyelhető ez meg leginkább. A magas kategóriában pedig valóban olcsóbb az amd, de ez annak tudható be, hogy ott nem igazán versenyképes jelenleg, ezért kénytelen alacsonyabb áron értékesíteni pl az fx 8000 -es sorozatot.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#328) AxBattler válasza szabonagyur (#323) üzenetére


AxBattler
félisten

"Amúgy a sok okoskodó ember nézte már az árakat, hogy egy i5 konfig ugyanannyiból jön ki mint egy AMD konfig? Semmivel sem kerül többe!!"

Azért ez elég izmos állatság volt, ugye Te is belátod?
Mindkét platformból össze tudok dobni drágább, vagy olcsóbb konfigot. Melyikből kéred?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#329) attila9988 válasza jedis (#322) üzenetére


attila9988
őstag

Bármit is csinálnak, azt jóval kisebb energiafelhasználás, és melegedés mellett teszik, ami nem mindegy... :)

Nem mellesleg a gyors cpu előnye az, hogy mindent gyorsan csinál. Érezhetően javul a használhatósága minden területen a gépednek, ha gyors a cpu ami benne van. Ha energiahatékonyságban is jó helyen van, akkor meg aztán kész főnyeremény.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#330) szabonagyur válasza attila9988 (#327) üzenetére


szabonagyur
félisten

Így van van kategória amikor az AMD megfizethető kategóriát kínál, de ez az APU és nem az FX.
APU szinten rohadt jó az AMD, de ennyi, FX szinten max a jó középkategóriában alternatíva.

@(#324) AxBattler: akinek olcsó játékos cucc kell az megveszi az APU AMD megoldást és nem FX-zik. FX-nél ha csak azt nézem a VGA vásárlást sem tudod eltolni pár hónappal mivel nincs integrált kártya sem benne.

@#328) AxBattler: álltaság? Ti jöttök azzal, hogy AMD-ből olcsóbban kijön egy ugyanolyan szintű gép, mint Intelből. Akkor hajrá, Intelből 60-ból kijön Az alaplap+VGA kombó i5-tel a többi körítés úgyis megegyezik egy játékos gépnél. Mutasd meg nekem az AMD konfigot ami hozza az i5 teljesítményét.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#331) AxBattler válasza szabonagyur (#330) üzenetére


AxBattler
félisten

"egy i5 konfig ugyanannyiból jön ki mint egy AMD konfig" ;)

Egyébként most néztem iPon-on, 40k-ért adják az A10-7850k-t, és az i3-4360-at is. Na, vajon melyiket éri meg jobban megvenni?

Lap ugyanannyi, memó ugyanannyi, AC hűtő kerül +2,5k-ba. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#332) szabonagyur válasza AxBattler (#331) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az adott szövegkörnyezet miatt továbbra is a 8320 az AMD oldalról ha nem lenne világos. ;) De igen vártam mikor jön a minden szóba, esetleg nem 100%-osan egyértelmű írásba való belekötés.

De tudod mit ne mutass nekem semmit, lehet elvakultan mondani, hogy AMD amd amd amd amd...

Én továbbra is a jobbikat fogom ajánlani mindenkinek, és ez jelenleg nálam az Intel hiszen i5 elég most is mindenre, ha meg kevés lesz talán 2-3 év múlva mehet bele az i7. 8320 helyébe meg már nem tudsz mit rakni...

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#333) AxBattler válasza szabonagyur (#332) üzenetére


AxBattler
félisten

Mielőtt elvakultsággal vádolnál, azért vetsz egy pillantást az adatlapomra?
Lesz nagy meglepetés...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#334) szabonagyur válasza AxBattler (#331) üzenetére


szabonagyur
félisten

i3-at sosem érte megvenni, i5 4440-et ami valós 4 mag 45-ért tudsz venni nem feltétlenül abban a boltban.

AMD APU-t meg felesleges ide keverni, mivel teljesen más a célközönség és azért teljesítményben nagyon le van maradva az i5-től.

Azért a lap dolognak járj majd utána rendesen, APU-nál lehet kisebb alaplap is megteszi, de FX-nél igen is számít a minőség. i5 4440 alá egy nem fapados alaplap 17k, AMD FX alá 23k körül indulnak, lehet venni alatta is csak azzal az FX nem lesz az igazi ;)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#335) inspiroyhome válasza shiftac (#282) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

4-5 óra C4D renderelés után se? Az mondjuk tény, hogy nálam ezt nyáron produkálta, és azóta már cseréltem hűtést.

(#336) attila9988 válasza AxBattler (#331) üzenetére


attila9988
őstag

A10-7850k-t, és az i3-4360-at is. Na, vajon melyiket éri meg jobban megvenni?

Ha nem kell az IGP, akkor teljesen egyértelműen az i3 -at. :)

A legtöbb esetben ugyanis ronggyá veri a kaveri -t (40w -ból kb), ahol meg nem, ott is pariban van vele. Ha valaki külső vga -t akar, akkor i3. Ha az igp -vel akar játszani, akkor drága, és gyors, és jó sok ramot vesz mellé, hogy lecsíphessen neki 1gb -ot legalább (és még így is gyengébb lesz mint ha dvga -n gddr5 -el játszana, még ha olcsóbb vga -ról van is szó) valamint viszonylag drága lap, ami kezeli rendesen.

[ Szerkesztve ]

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#337) attila9988 válasza inspiroyhome (#335) üzenetére


attila9988
őstag

4-5 óra C4D renderelés után se? Az mondjuk tény, hogy nálam ezt nyáron produkálta, és azóta már cseréltem hűtést.

Az első percekben felpörög annyira, amennyire kell, és utána végig olyan lesz. Miért változna akár egy nap után is ha a hőleadás nem változik?

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#338) attila9988 válasza szabonagyur (#334) üzenetére


attila9988
őstag

i5 4440-et ami valós 4 mag 45-ért tudsz venni nem feltétlenül abban a boltban.

A legtöbb helyen 50 körül mozog ez a cpu... van ahol nem, de az átlag árat érdemes alapul venni, mert az emberek többsége nem keresi meg a legolcsóbb helyet, vagy épp lemarad a leárazásról.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#339) szabonagyur válasza attila9988 (#336) üzenetére


szabonagyur
félisten

Amúgy ahogy nézem sok embert meg lehet fogni ennyivel, hogy 4 magos processzor és kész. Főleg, hogy most már keveredik az AMD APU meg FX processzorai is egymással :( De sebaj lassan egyre több baytrail cucc lesz így Intel vonalon sem lesz egyértelmű a helyzet, hogy mi mire való :D

Ha FX-t nézem az Intellel szemben már az is jobb megoldás, hogy van Intelnél az integrált eszköz amivel ki lehet húzni az időszakot amíg összejön a VGA-ra a pénz, FX esetében valamilyen megjelenítő kell, de ez csak szimplán saját nézőpont.

@(#338) attila9988: jó lehet átlag árat kell nézni, csak amikor már jönnek azzal, hogy megvette a használt 8320-at meg az alaplapot is féláron akkor már én is írhatom a legolcsóbb helyet szerintem, ha meg használtat keresnék akkor még jobb jönne ki (tele a piac Sandy meg ivy cuccokkal)

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#340) Hobbbyt válasza jedis (#322) üzenetére


Hobbbyt
őstag

1, Engem már a tudat is boldogít, hogy i7 4790-en dübörög a gépben. :U
2, Mikor nincs terhelve, egy thermaltake macho hr-02 -es hűti passzívan. (26-30°) ;)
3, Mikor AutoCAD-ben vagy ArchiCAD-ben renderelek se hallom a proci hangját mert elég a venti 600-as fordulata ahhoz hogy hidegen tartsa. (50-55°)
4, Nem 1 évre vettem a gépet, ha most még sokszor sok is, később kellhet a most "fölösleges" erő. Az élettartalomra nézve mindig pozitív hatással van a szunnyadó erő.
5, A gép sokat megy.. inkább sörre költöm azt a pénzt amit az FX pluszban megenne villanyból ennyi idő alatt.

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#341) inspiroyhome válasza attila9988 (#337) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Akkor szerintem kijelenthetem, hogy az én procimmal/hűtésemmel nem stimmelt valami, ugyanis ha emlékeim nem csalnak simán elment Intel Burn Testtel 80C-ig.

[ Szerkesztve ]

(#342) Polllen válasza Hobbbyt (#340) üzenetére


Polllen
nagyúr

Olyan sokat nem fogsz inni belőle évente. :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#343) pakriksz válasza szabonagyur (#323) üzenetére


pakriksz
őstag

"Amúgy a sok okoskodó ember nézte már az árakat, hogy egy i5 konfig ugyanannyiból jön ki mint egy AMD konfig? Semmivel sem kerül többe!!"

Még mindig az helyzet azzal az összeállításoddal hogy amd konfignál mindenből a drágábbat számoltad (és szükségtelen dolgokat is), intelnél meg mindenből a legolcsóbbat...

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#344) Hobbbyt válasza Polllen (#342) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Hát nem. De valamin meg kell spórolni azt amit az erősítő (Denon 3806) alapjáratban (érzésre kb 100watt) elfűt. :DDD ..meg különben se vagyok nagy sörös. :)

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#345) attila9988 válasza inspiroyhome (#341) üzenetére


attila9988
őstag

Milyen cpu az amelyikről beszélsz? Csak mert a 80 egy kicsit soknak tűnik...

Minden esetre a maximális tdp pontosan azért van, hogy tudd, hogy szénné terhelve mi a helyzet fogyasztás, és hő leadás terén. Ha folyamatosan terheled, és mondjuk a gépházadban kavarodik a meleg levegő, akkor a házon belüli hőmérséklet növekedéssel együtt, nyilván egy idő után, a cpu is melegebb lesz, hiszen a maximális fordulatszám után, már nem tud mit kezdeni vele a hűtő.

Szellős házzal ez nem történhet meg, mert ott folyamatosan cserélődik a levegő. Gyári hűtőt használok, és fél napos tömörítésekre is ott szoktam hagyni a gépet. Soha nem megy fel ennyire, mint amit említesz. És nem kell tennem érte semmit, csak két halk légkavaró van a házon. Egy elől, egy hátul. Így mindig a szobahőmérsékletnek megfelelő levegő kerül a gép belsejébe.

Nem nagy trükk... és sokkal jobb, mint ha valami hatalmas réz bordát raknék be. Egyszer régen egy ilyen kiálló óriáshűtőt raktam egy gépbe, és eltört a lába pár hónap után, és félig lógott... a tulajdonosa nagyon boldog volt tőle. Akkor megfogadtam, hogy többet ilyen szörnyet nem rakok semmire se. Azóta meg csak kevesebbet melegednek (intel oldalon) a pcorik, így ezzel még annyira sincs gond, mint akkor.

Az i5 -ökhöz gyakorlatilag kisebb hűtőt adnak, mint a p4 prescott -hoz annó. Akkoriban a cerkákhoz volt ilyen... :)

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#346) sb válasza attila9988 (#291) üzenetére


sb
veterán

Kevered a szezont a fazonnal.
Te hajtogatod, hogy most akarod használni. Én nem írtam, hogy most lehet is. Ezért van nekem is i5-öm Kaveri helyett. Egyelőre.

Én arról írtam, hogy:
1. elvi síkon nincs probléma amit írsz: egy rakás dolog van amire használható lenne.
2. milyen lehetőségek vagy épp kényszerek miatt haladhatunk mégis abba az irányba, hogy használva is legyen egy APU. A konzol egy kényszer gyakorlatilag. És ezt nem cáfoltad te sem. A lehetőség meg szintén adott. Erre nem nagyon hoztál ellenpéldákat, csak annyit, hogy MOST még nincs használva.

A Java elől akkor vedd ki az elvileg szót, mert van/lesz. Ennyi.

A személyeskedés részét meg nem értem. Igen, programoztam "életemben". Többszálú nem, de ezen kívül OO-ig bezárólag egészen assembly optimalizációig minden megvolt. Szerintem ez eléggé lefedi a low-high vonalat. Ha szigorúan nézzük akkor 3D-vel némi párhuzamos feldolgozással is volt dolgom.

Most visszakérdeznék: te programoztál "életedben"?
Netán hallottál algoritmuselméletről? Vannak problémák, arra kifejezetten jó, bejáratott matematikai algoritmusok. Algoritmusokból pedig vannak remekül párhuzamosíthatók.
A példád egy sortolás, gyökkettő egyszerűségű párhuzamosítható algoritmusokkal rá.

szerk: A lineáris programozás az x86 folklór része. Egyetlen oka, hogy ezt nyomja mindenki 20 éve. Azért nem szabadultunk soha az x86-tól sem és maradtak marginálisak a különböző új, többnyire párhuzamosságra épülő utasításkészletek is, a többmagos tervezés és a gpgpu, vagy most az "ultimate" megoldás: a heterogén mód ahol mindent kihasználhatsz, egyszálú és masszív párhuzamos működést is mert:
- mindenki erre van beállva
- nagyon sok idő ment már bele, kukázni és újrakezdeni nagy költség
A kettőből együtt az jön ki, hogy senki nem mer belevágni igazán.

Persze nem mondom, hogy egyszerű, azt sem, hogy mindenre jó. Egy lineáris, kvázi "if"-re épülő hétköznapi kódot felesleges így optimalizálni. De annak nincs is teljesítményigénye.

[ Szerkesztve ]

(#347) sb válasza Abu85 (#293) üzenetére


sb
veterán

"...gyors, mert rengeteg rendszerkomponensnek..."

Így érthető.
Erről beszéltem: megkerülés nélkül, normális kóddal csak a sebesség lehet(ne) kérdéses, a rendszerszintű stabilitás nem.

(#348) AxBattler válasza szabonagyur (#334) üzenetére


AxBattler
félisten

Nekem megérte.

Pentium-tól indult ez az egész, azóta volt már itt említve minden - miért kéne kihagynom az APU-kat?

Igen, tuningra kevés lehet a 15k-s lap az FX-eknél.

(#336) attila9988
Igen, az i3 lehagyja 15%-kal, cserébe ott van az igp, és a tuning lehetősége. Az átlag júzernek melyiket érdemes akkor megvennie?

Komoly munkára, renderre, több órás tömörítésre, videókódolásra, munkára persze én is inkább az Intel mellett döntenék.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#349) inspiroyhome válasza attila9988 (#345) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

i5 4460-ról volna szó. :) Elég szellős házam volt már nyáron is,(elől, hátul, alul, felül 12cm-esek), most ezért megköveztek, de a gyári hűtőt egy Intel vízhűtésre cseréltem, ami az akkori idegeskedéseim eredménye. ( 3 boltot jártam körbe, és sehol nem lehetett normális hűtést kapni), így utolsó lehetőségnek inkább megvettem még azt aznap, mint hogy vártam volna. Igazából, nem bántam meg. 14e forintos áron(használtan, de korrekt állapotban), 2x annyiba került mint egy léghűtés, annyival viszont nem jobb. A terhelés alatti értékek átlag 20-25C-al csökkentek.

(Egy nagy előnye azért van a sima léghűtéssel szemben : Tudom úgy árulni a gépet, hogy "vízhűtéses gamer pc", amire a vérpistik rögtön felkapják a fejüket ;] )

[ Szerkesztve ]

(#350) szabonagyur válasza pakriksz (#343) üzenetére


szabonagyur
félisten

Már miért is a drágább dolgot számoltam? Nézz már be a MIlyen asztali gépet vegyek témába ahol a téma szakértői vannak és kérdezd meg miért is nem elég ugyanúgy egy olcsó alaplap a 8320 de már a 6300 alá sem. De jó vedd csak az olcsó alaplapot hozzá aztán majd kiderül milyen teljesítményre képes főleg, hogy én még így is a legalapabb alaplapot raktam be. Persze lehet berakni még olcsóbbat is, de az nem lesz elég, ennyire elvakult ne legyél. De akkor várom tőled is azt a 8320 konfigot ami szerinted elég a procihoz.

(#348) AxBattler: csak sajnos nem csak tuningra kevés a 15k-s lap FX esetében hiába is próbáljátok beadni, hogy ugyanúgy elég hozzá az olcsó lap mint Intelnél.

APU meg szép és jó ha nem akar az illető sosem fejleszteni hanem mondjuk 2 év múlva vesz egy teljesen másik konfigot. APU-nél, hogy meglegyen a VGA megfelelő teljesítménye minél nagyobb frekis memória kell ami meg rohadt drága dolog. i3 esetében meg azért ott a fentebb lépés lehetősége, ha 2 év múlva kevés lenne akkor még mindig vehet i5 vagy i7-et és még az első generációs i7 teljesítménye sem kevés sehova pedig már apróért árulják.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.