Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ANOka


ANOka
őstag

Több féle "gyűrűegér" is van a gyártó oldalán:
* Ring Mouse
* Ring Mouse 2
* Ring Air
* Ring Pointer
* Ring Presenter

Ezekről igazán lehetne egy összehasonlító teszt cikk!

(#2) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Azért az Asus G751JY notiba igazán beleférhetett volna legalább egy 120 gigás SSD... :(((

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#3) S.Y.S. válasza ANOka (#1) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

+1 a tesztre. :K

(#4) pusszycat válasza QwErTy42 (#2) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Belefér. :K

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#5) QwErTy42 válasza pusszycat (#4) üzenetére


QwErTy42
addikt

Azt vágom, hogy bele lehet rakni, csak ennyi pénzért már benne lehetne gyárilag is. :)

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#6) pusszycat válasza QwErTy42 (#5) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Viccvót, azt hittem vágod. :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#7) QwErTy42 válasza pusszycat (#6) üzenetére


QwErTy42
addikt

Csak nem győzök elégszer hangot adni a csalódottságomnak.
Nem mintha reális esélye van annak, hogy bármikor vennék ennyiért, ilyen laptopot. ;]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#8) Snip3r_HUN


Snip3r_HUN
addikt

Genius Gila-t használok már több mint egy éve, elég jó kis egér. :K

[link]

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#11) Milka 78 válasza Snip3r_HUN (#8) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ezt írd be az egeres topickba és le is lőnek :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12) Snip3r_HUN válasza Milka 78 (#11) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

Nekem bevált, igaz szokni kellett eleinte, mivel előtte egy pehely súlyú egerem volt. :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#13) Milka 78 válasza Snip3r_HUN (#12) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nyugi én Bloody R3-at használok nagy megelégedéssel ami egyenlő a keresztre feszítéssel,hulla gyalázással és kimeríti a dilettáns idiotizmus fogalmát :D

(#14) TK36


TK36
aktív tag

Hát ezek az MSI notik a forint gyengülése miatt ennyire drágák?
Az AMD-s noti még tetszene is, de nem ennyiért.

(#15) Helmoras


Helmoras
őstag

"AMD A10-5750M központi egysége van, ami nagyjából olyan erős, mint a Haswell-alapú, mobil Core i5-ösök"

Ez nagyon erős kijelentés...

(#16) _Csaba_ válasza vegyszer (#9) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Nekem is szemet szúrt. A cikket köszönöm azért.

(#17) edari válasza Helmoras (#15) üzenetére


edari
őstag

Nem szoktad még meg, hogy itt ph-n az amd az isten, és terjeszteni kell az igét, ami néha odáig fajul hogy a tudatlan olvasót meg kell téveszteni?

(#18) kecsawi válasza Helmoras (#15) üzenetére


kecsawi
senior tag

Notebookcheck szerint:
" the A10-5750M performs at the level of a Core i3-2330M (Sandy Bridge)"
innen

(#19) Steven


Steven
addikt

Nekem a Gila van ,teljesen korrekt, mindene programozható a ledek rajta , makrók, gombok dpi , minden... szoftvere teljesen jól működik szvl nekem bevált . :R

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#20) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

207k-ért BG LED-es AH-IPS-t kapok a Dellnél, nem ilyen mezeit. Túlárazott.

(#21) Helmoras válasza kecsawi (#18) üzenetére


Helmoras
őstag

Ez még helytálló is lehet :) de azért mégse egy haswell i5...

[ Szerkesztve ]

(#22) QwErTy42 válasza Dr. Akula (#20) üzenetére


QwErTy42
addikt

Mi az a BG-LED?

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#23) Dr3


Dr3
csendes tag

Thrustmaster T3PA pedál megy Thrustmaster TX-el is (ez kimaradt a listából), de nem ér meg 120 eurót. Nem rossz a gumipogácsa a fékpedál alatt, de nem is egetrengető. Aki komolyabb pedálszettre vágyik, gyüjtögessen még 1 kicsit, és inkább vegyen egy Fanatec Clubsport V2-t.

Amit birtokolsz, az birtokba vesz...

(#24) korion


korion
senior tag

azért ezek a házak nagyon tetszetősek! :C

ne menjünk bele az árakba,mert felesleges mindenki tudja,ha kaki a forint,minden drágul(ezen a vonalon)

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#25) Jóember válasza ANOka (#1) üzenetére


Jóember
csendes tag

+1 a tesztre.
Én még belevenném: Mycestro

Egy időben szemezgettem napi munkában használható, hasonszőrű rágcsálókkal, de kevés objektív tesztet találni róluk. :(

Jobban működik, ha bedugod a konnektorba. (Sattinger törvénye)

(#26) Indy69 válasza Dr. Akula (#20) üzenetére


Indy69
aktív tag

Szia be tudnád linkelni melyik Dell és melyik bolt ra gondoltál konkrétan mert lapos vásárlás előtt állok :R

(#27) gyulank


gyulank
addikt

Gépeléskor nem zavaró?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#28) vjozsef válasza vegyszer (#9) üzenetére


vjozsef
senior tag

Raadasul nem is valutarol beszelunk, hanem devizarol.

(#29) vjozsef válasza QwErTy42 (#22) üzenetére


vjozsef
senior tag

Background LED? :D

(#30) kpal


kpal
veterán

azoj a hazak tetszenek csak picit nagyobb lehetne .

(#31) Dr. Akula válasza QwErTy42 (#22) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

GB-LED (also known as GB-R LED or GB-r LED). Rather than using a blue diode coated in yellow phosphor, the backlights combine blue and green diodes with a red phosphor
Nem 1 fehér LED van, hanem 2 (zöld + kék), amit piros foszforon át vezetve ad RGB színeket. Jobbak a színei.

(#32) Dr. Akula válasza Indy69 (#26) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Erre, de úgy látom megártott a karácsony, most 215, előtte csak 198k volt.

(#33) vlevi válasza Dr3 (#23) üzenetére


vlevi
nagyúr

"de nem ér meg 120 eurót."
Jézus :(

Néhány éve egy egész G25 nem került 40 ezerbe. Na, jó, 2009-ben vettem kicsit több, mint pár éve. De akkoris.
És ahhoz H váltó és FÉM pedálszett is tartozott.

A Modecom házak egész jól néznek ki (mármint kívülről szép), de azért a 18-20 ezres ár nem erős egy kicsit?

[ Szerkesztve ]

(#34) Jarod1


Jarod1
addikt

hhűű de durva az asus gamer gépe,, fél milkáért..

(#35) TK36 válasza korion (#24) üzenetére


TK36
aktív tag

Persze hogy k@ki a forint, de már mióta. :(
Nekem csak az fáj az árakkal kapcsolatban, hogy ha a forint gyengül, akkor azonnal érezni a cuccokon. De ha erősödik vagy netalán tán akció/árcsökkentés lép fel, akkor meg (jóval) később érezzük.

(#36) IT.SZB.IKM


IT.SZB.IKM
csendes tag

De a MODECOM is tud....házok mi??? :))

(#37) RudY válasza TK36 (#35) üzenetére


RudY
addikt

A gyenge forint csak egy töredéke az egésznek, az erősödő USD tolja fel esetünkben még egy jó darabig folyamatosan az árakat. A gyártók többsége ugyebár EU-n kívüli és USD a fizetőeszköz, márpedig ez (valószínűleg) szép lassan eléri az EUR 1/1 arányt. Tavaly nyáron még 240 max. 250-es ft szorzóval küldtem ki az árlistákat, jövőhéten pedig 280 lesz a max. :W Amit csak tudok inkább megveszek még most az IT termékekből.

[ Szerkesztve ]

(#38) Rossi válasza QwErTy42 (#2) üzenetére


Rossi
addikt

Meg 16 GB RAM.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#39) #65675776 válasza kecsawi (#18) üzenetére


#65675776
törölt tag

Még jó, hogy nincs a két proci tesztjében semmilyen összevethető benchmark.

(#40) Geller72 válasza QwErTy42 (#2) üzenetére


Geller72
veterán

Sőt..ennyiért egy 512-es simán..

(#41) MongolZ válasza edari (#17) üzenetére


MongolZ
addikt

Plagizálok magamtól:

http://logout.hu/blog/mongolz/index.html

Egyáltalán nincs messze a valóságtól.

A saját árkategóriájában lévő i5-ökkel bőven egy színvonalon van.

[ Szerkesztve ]

(#42) Turbobacsi válasza Dr. Akula (#32) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

én ezt használom DTP-re, kiváló darab...

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#43) davidsone válasza Turbobacsi (#42) üzenetére


davidsone
addikt

csinálhatnának már letisztultabb gamer cuccokat is az a sok csicsa meg színes karácsonyfa világítás (nekem) nem bejövős, viszont az ROG lapos (ami inkább vaskos ;] ) komoly cucc

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#44) Reggie0 válasza #65675776 (#39) üzenetére


Reggie0
félisten

Futuremark alapjan Core 2 Duo E7500 szintjen van, szoval szerintem jobb azt az i3-mas ajanlatot elfogadni. A cikkben levo i5 azert eros csusztatas.

(#45) scope2007


scope2007
addikt

tetszik a laptopon ez szép színes bill világítás :)

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#46) Sethdobaloah válasza Reggie0 (#44) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

Ne keverd az asztali procikat a mobil valtozatokkal. Mobil i5 lehet gyengebb asztali i3nal (ld a legtobb csak 2 magos, nem negy)

...csak én vagyok helikopter?

(#47) Helmoras válasza MongolZ (#41) üzenetére


Helmoras
őstag

Végülis tud annyit mint az U jelzésű i5, 2* annyi TDP-vel, a rendes 4200H meg jócskán erősebb nála.

(#48) kromatika


kromatika
veterán

MSI notik nagyon drágák.Amúgy köszi a cikket.

(#49) Akula válasza QwErTy42 (#2) üzenetére


Akula
őstag

meg még egy picit több RAM.

(#45) scope2007: hát igen, a marketing néha győz :)

[ Szerkesztve ]

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#50) #65675776 válasza Reggie0 (#44) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mármint milyen Futuremark alapján?

(#51) Vesa


Vesa
veterán

A Genius egerek szvsz drágák, hiszen 16k-ért már Roccat is kapható, ami azért lénygesen más kategória. Bár tetszetős mindkettő, de a drágábbiknál kis képzavart érzek a fejlesztésben, hiszen a világítása RGB LED-es, tehát állítható, mégis beletettek egy fix piros műanyagcsíkot. Vagyis tkp. nem színezhető át az egér teljes egészében, hiába akar az ember mittomén kéket, akkor is részben piros marad. Nem értem, miért nem lehetett az a sáv sötétszürke, vagy esetleg közép szürke???

A tudomány a valóság költészete!

(#52) kovsol válasza Helmoras (#15) üzenetére


kovsol
titán

Mondjuk a mobil core i5 procik 2mag+ht+turbó. Szóval igazából egy i3+turbó.

May the Force be with you!

(#53) nubreed


nubreed
veterán

No persze, írjuk az egérre hogy "gamer", adjunk neki valami teljesen szánalmasan kinéző dizájnt, ami gondolom a military kinézetre akar hajazni de valójában csak kb 16 éves korig vállalható és máris 3x annyiért lehet eladni, mint amennyit valójában érne.

A másik, az MSI szintén "gamer" notebook azzal a szánalmas színesen világító billentyűzettel... édes istenem hogy miért kell ebben a nagy diájnolásban átesni a ló másik oldalára. Valóban, ahogy az egyik előttem szóló is írta, inkább tettek volna bele gyárilag egy ssd-t, mintsem ezt a színes bill. -es baromságot nyomatni.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#54) MongolZ válasza Helmoras (#47) üzenetére


MongolZ
addikt

Teljesítmény szerepelt a cikkben és az összehasonlítában is. Egyező árú termékekből érdemes kiindulni, mennyibe kerül egy 4200H-val szerelt noti? A táblázatban a <140e bruttó értékű laptopok APU-i szerepelnek...
A TDP pedig "csak" egy osztálybesorolás. Valós fogyasztási adatok (mint ahogy különösebben tesztek sem) nem elérhetőek.

Ha már itt tartunk a 4200H egyébként is 47W, míg az A10-5750M 35W-os TDP besorolással rendelkezik. Más kérdés?

[ Szerkesztve ]

(#55) Reggie0 válasza #65675776 (#50) üzenetére


Reggie0
félisten

A futuremark review alapjan.

(#46) Sethdobaloah: Persze. De az Intel Core i3-4000M vagy i3-4010U mar 8%-al lehagyja.

[ Szerkesztve ]

(#56) Hunner válasza nubreed (#53) üzenetére


Hunner
senior tag

Az a színes billentyűzet nem szivárványos, bár ha akarod az is lehet.
A kép csak illusztráció, azt kívánja bemutatni hogy "köhh 16 millió" színárnyalat közül állíthatsz be háttérvilágítást.

[ Szerkesztve ]

Oneplus 8 Pro - Canon EOS 600D - EOS M50 - Sigma 18-200 f/3.5-6.3 DC OS HSM II - Canon 50 f/1.8 STM

(#57) t72killer válasza MongolZ (#54) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"A táblázatban a <140e bruttó értékű laptopok APU-i szerepelnek..." - akkor nehéz lesz itt az összehasonlítás, mert a cikkben lévő példányért 350+kFt-ot kérnek - igaz, főleg a VGA miatt.

Ahogy nézegettem az 5750M notebookcheck-es oldalát, én is inkább az ulv i5-ösök és a normál i3-ak közé tenném. A normál frekin futó i5-ök az asztali kaverik szintjét hozzák.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#58) MongolZ válasza t72killer (#57) üzenetére


MongolZ
addikt

Valaki felhozta az A10-5750M-et, ez pedig szerepelt a <140e (csak Dell) kategóriában. Én ilyen kategóriában kerestem gépet, erre jutottam. Passmark alapján (én ezt többre tartom, mint a netbookcheck-et, de ez egyéni preferencia), ott van az ulv i5-öknél. Erről jött a válasz, hogy az i5 totál más kategória... Pedig nem az.

Kezd az egész a milyenlaptopotvegyek kategóriába esni, hogy minden (értsd minden) Intel proci jobb, mint akármelyik AMD. Nekem ott ajánlottak alsó kategóriás Pentiumot A8 6410 helyett...

[ Szerkesztve ]

(#59) #65675776 válasza Reggie0 (#55) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem mintha bármit is adnék a szintetikus tesztekre.

(#60) MongolZ válasza kecsawi (#18) üzenetére


MongolZ
addikt

E szerint és E szerint meg az AMD megoldása több mint 30%-kal jobb.

Na, kinek van igaza?

(#61) Helmoras válasza MongolZ (#54) üzenetére


Helmoras
őstag

Nem kérdeztem. A teszt egy 350000 ezres notiba tett processzorról beszél...és csak annyit ír hogy annyit tud mint a haswell i5-ök ez pedig nem igaz(esetleg úgy hogy tud annyit mint pár ultrabookos i5), de engedjük el a beszélgetést nincs kedvem a lekezelő stílussal harcolni.

Amit legutóbb linkeltél nem Haswell i3

[ Szerkesztve ]

(#62) Helmoras válasza Helmoras (#61) üzenetére


Helmoras
őstag

I3-4000M és ez a legkisebb i3-M

(#63) MongolZ válasza Helmoras (#61) üzenetére


MongolZ
addikt

Aha, én meg a processzorok egymáshoz viszonyított teljesítményéről beszélek. Az a táblázat, amit linkeltem, abszolút nem emiatt a beszélgetés miatt készült.

Hagyjad csak, engem nem zavar a lekezelő stílusod.

Tehetek én róla, hogy a fórumtárs nem Haswell i3-at linkelt? Én csak válaszoltam rá, hogy a notebookcheck soha a büdös életben nem a pontosság fellegvára volt.

(#62) Helmoras: És ezzel mit szeretnél üzenni? Ott van a táblázatomban.

[ Szerkesztve ]

(#64) t72killer válasza MongolZ (#63) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"a notebookcheck soha a büdös életben nem a pontosság fellegvára volt." - Ez így van, főleg, h baromi nehéz mobil procikat összehasonlítani - konkrét notikat lehet. Pl hiába teszel überbrutálmegadrága i7 extreme procit egy 10"-os netbookba, az sose fog a minimálórajelénél gyorsabban járni, lévén agyonlövi a hővédelem. Ez nem úgy megy, mint az asztali tesztek, hogy alaplap+CPU-t cserélünk teszteléskor, minden más marad a helyén.

Más: erről a notiról az M290x-es grafikájával jó eséllyel feltételezhetjük, hogy a játékosokat célozza, ahol még mindíg az 1-2 szálas teljesítmény döntő. Persze konkrét tesztek kellenének, amik nem lesznek, de kíváncsi lennék azért a "mennyire hajtja ki" kérdéskörre.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#65) Helmoras válasza t72killer (#64) üzenetére


Helmoras
őstag

Hát arra én is, de erősen kétlem hogy ki tudja hajtani...

(#66) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Az LG monitorra beneveznék....

Wasabi...

(#67) GeryFlash


GeryFlash
veterán

2 magos gamer laptop 275 ezerért :C

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.