Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Elbandi válasza ngabor2 (#47) üzenetére


Elbandi
aktív tag

LaFonera_Hardware_32MB_SDRAM_MOD. Neki mukodott :C

En meg nemvagyok szikrabuvesz, en a bitekhez ertek :B, hogy egy klasszikust idezzek: "en csak vezetem, azt nem tudom mitol megy" :DDD

Az ethernet nekem azert volt hasznos, mert a netet amugy is wlanrol kapom a routertol, igy a laptopon szabad az eth port. :P

Itt rengeteg mod van fonerahoz. hogy mit bele nem tudnak haxolni abban a szegeny fonba :)

[ Szerkesztve ]

(#52) wwenigma válasza Elbandi (#51) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

FON2200as azert rossz, mert a soros port tüskéi eltűntek, SD modhoz pedig kellene... amit én akartam, az SD mod+32MB memory mod (torrent+ftp+web szerver) Memória IC nem probléma, sokfajtához hozzáférnék, van olyan is ami kell, viszont , mint mondtam, a 2200as modell olyan változásokat hozott, ami miatt alapjában kell átdolgozni a MODokat. :(

mod: azt valaki megnézné, hány V-os led kell a FON-ba? Mennyit kap...

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#53) 04ahgy válasza wwenigma (#52) üzenetére


04ahgy
nagyúr

LED-ek esetében nem lehet olyasmiről beszélni, hogy "hány V-os". Áramerősségtől függ, hogy a karakterisztikájának mely része van kihasználva, és áramerősségre kell korlátozni. Ezt a router elektronikája megteszi, tehát egy mezei, bármilyen LED tökéletesen megfelel. Persze SMD. Nem SMD tokozásúhoz a víztiszta műanyag fényvezetőket kicsit meg kell kurtítani, hogy elférjen tőlük a fénykibocsátó dióda.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#54) wwenigma válasza 04ahgy (#53) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

:)

Munkámból adódóan gyakran találkozom ledekkel (is). 2,4/3,8V-os duál zöld/kék, itt ha a zöldnek túrok 3,8V-ot, akkor először gyönyörű élénk zöld majd narancs és vörös árnyalatot vesz fel, ezek után pedig megy a reworkösömnek, mert elektromosan hibás alkatrészt könyvelek rá.... :D Van szimpla is, változó feszültség limittel.

Ezért kérdem, mekkora feszt kap a La Fonera-ban? :U (kinyírtam a multiméterem)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#55) Merkjam


Merkjam
csendes tag

Van egy kis problémám egy FON2200A-val. Elkezdtem a Francofon telepítését a leírás szerint, de a redbootba belépve érdekes dolgokat tapasztaltam. Rengeteg hibaüzenetet dobált, a leírásban szó van róla hogy néha kapok pár hibát. Egy FON2100ason előtte megcsináltam ott megkaptam ezeket a tipikus francofonos hibákat. De a 2200ason ilyeneket tapasztaltam:
/home/alfa/Atheros_Beta5.0/linuxsrc/src/redboot_fon1/ecos/packages/devs/eth/mips/ar531x/current/src/ae531xecos.c#393:ae531x_send AHB ERROR status_4 = 00000145
/home/alfa/Atheros_Beta5.0/linuxsrc/src/redboot_fon1/ecos/packages/devs/eth/mips/ar531x/current/src/ae531xecos.c#390:ae531x_send AHB ERROR: AR531X_DEBUG_ERROR = 00000145
és ilyen sorból rengeteget kapok, véletlenszerűen, már a belépéskor is. Nem tudom hogy érdemes-e összehoznom egy soros kábelt, kérdéses hogy orvosolni tudnám-e a problémákat. Ha valakinek van valamilyen ötlete, ne tartsa magában :D

(#56) 04ahgy válasza wwenigma (#54) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az szép. Szépen elfűtöd a LED félvezető lapkáját. :D
A FON routerben 3,3V a plafon, annyi a stabil tápfesz. Tehát a 3,8V-os LED nem fog világítani. 3V, vagy az alatti kell.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#57) 04ahgy válasza Merkjam (#55) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Itt írják a többiek, hogy a 2200-as FON router nem igazán jó soros konzolon, tehát arra kevésbé vonatkozik a cikk. Tehát lehet, hogy a soros kábel felejtős lesz. Nem láttam még 2200-as Fonerát belülről. :(

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#58) Merkjam válasza 04ahgy (#57) üzenetére


Merkjam
csendes tag

A soros port tüskéi megvannak, de most már 1*4 tüske van. kiosztása a táp felől: GND, Tx, Rx, VCC

(#59) 04ahgy válasza Merkjam (#58) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Köszönöm. :R

Engedelmeddel akkor ki is egészítem a cikket vele!

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#60) ngabor2


ngabor2
nagyúr

ha a szerző, vagy bárki úgy érzi, hogy ez nem ide való, akkor töröltesse, én is gondolkodtam, hogy ide tegyem-e.

ma megejtettünk egy okosítást, egy fon2200-ra dd-wrt került. pár tapasztalat:
- ha routeren keresztül kap netet a jáccás, akkor külön alhálóra kell a fix ip-t beállítani, mint a routeré. ha azonos az alháló, akkor nem tud a netre kimenni.
- a freewlan-nal nem igazán sikerült wlant keresni a fonerával, emiatt kellett a dd-wrt... bár ezzel elveszett a fon-sága :(
- szintén nem lehetett kimenő teljesítményt állítani a freewlan-nal, ami megintcsak rossz pont, legalábbis nekünk.
- frissítés során itt is bőven dobálta a hibás sorokat, de a wiki szerint nem kll velük törődni.
- ennél a darabnál valami miatt nem szerette, ha egyszerre ment rá a root.fs, meg a vmlinux.bin.l7, ha közte volt egy restart, akkor már jó volt.

vagy mi voltunk vakok, vagy tényleg nincs sehol leírva, hogy mekkora teljesítményt bír ez a jószág magából kipréselni. alapból 18dBm (63mW) teljesítménnyel megy, de szerenénk feljebb húzni, legalább 100mW-ra (20dBm). a chipre és a végfokra már lett borda ragasztva (hogy melyik a végfok a 2 pici fekete közül, annak nem néztem utána, így kapott mindkettő :D), csak az a kérdés, hogy fizikailag tudja-e. e fölé (22-24dBm) már nem nagyon akarnánk menni, ott biztos, hogy megsül.

antennaátépítés (biquad -> double biquad) is tervbe van véve, mert elég szép távot kellene átlőni.

(#61) 04ahgy válasza ngabor2 (#60) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Teljesen jó helye van itt! :D Ha valaki ad kölcsön, elszórakozok 2200-assal is soros porton. Bővítem majd az írást is alkalomadtán! Vagy lesz egy v2.0 akár.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#62) Elbandi válasza Merkjam (#58) üzenetére


Elbandi
aktív tag

itten van leiras a fonera+-rol. ahogy irja, a soros port megvan, csak trukkoztek egy kicsit: a redboot egy loadert tolt be, ami elso korben "letiltja" a konzolt.

(#63) 04ahgy válasza Elbandi (#62) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Figyelj...

Megkérhetlek, hogy ne szemeteld tele a topikomat addig, amíg nem vagy biztos abban, amit írsz? Más a LaFonera Plus és más a LaFonera. Ez utóbbiból van a régebbi 2100-as (jobbra), és az újabb 2200-as (balra), a képen. LaFoneraPlus a linkeden.

Másik a linked: a konzol csak akkor tiltódik le, ha nem nyomsz ^C-t! De ha a cikkemet egyetlen egyszer is elolvastad volna értelmezve, akkor láttad volna, hogy kell ^C-t nyomni. Ergo nem tiltódik le a konzol. És a cikk tárgyát, a frissítést szépen elvégezheted.

Köszönöm megértésed.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#64) (jan)


(jan)
őstag

Jó a leirás gratu !

szerintem felesleges a linux és tftp-n sokkal gyorsabb a móka ...

a 2200 tipusu fon lábkiosztását is belerakhatod valamint még vannak ötleteim a leirás csizsolásához de le a kalappal !

keress meg és konzultálunk jann90@gmail.com

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#65) 04ahgy válasza (jan) (#64) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Szia!

Jöhet bármi, amit a FON cikkel kapcsolatban szeretnél elmondani. Időm engedtével beleszerkesztem. A 2200-as Fonera kiosztásával együtt.

A linux persze, hogy felesleges. Itt a lényeg, hogy az elejét leszedd a fájlnak, akárhogy. Ha máshogy is meg tudod oldani, az is teljesen jó. Linux csak azért kell, mert ott van erre egyszerű megoldás.

Üdv, HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#66) poffsoft válasza 04ahgy (#65) üzenetére


poffsoft
addikt

csak nekem tűntek el a képek???
Így eléggé nehéz a cikked...

[ Szerkesztve ]

(#67) 04ahgy válasza poffsoft (#66) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem tűntek el a képek.

A szerver ahol vannak, egy középiskola szervere, nincs 24 órás felügyelet, stb. Fagyás lehetett, vagy csak karbantartás.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#68) gaborit


gaborit
csendes tag

Egy rövid leírás arról, hogy hogyan lehet soros kábelt készíteni Fonerához Siemens mobiltelefon kábelből:

[Soros kábel készítése]

Hátha valakinek jól jön.

(#69) 04ahgy válasza gaborit (#68) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Köszönjük! :R Pont van ilyen kábelem, de így is nagyon jó volt, hogy magam csináltam interfész áramkört. Nagyobb az élvezet. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#70) sysypet


sysypet
csendes tag

Sziasztok!

Valamit nagyon elszúrtam és a redboot sem jelentkezik be a soros porton. Ilyenkor mi van? Az utolsó bejelentkezéskor a redboot konfigurációját átírtam az fconfig parancsal és a 112500 bps-t visszaállítottam 9600-ra, mert nem bírta a gépem a nagy sebességet. De valamit rosszul gépelhettem be a többi beállításba, mert ujraindítás után nem jelentkezett be többé, csak egy szomorú + jelet küld a terminálra. Meg lehet ezt még menteni?

Előre is köszi a segítségeteket.

sysypet

FON2200

(#71) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Egy inkorrekt szerver oldali jogosultság-kiosztás miatt nem voltak képek kb. fél évig. Javítottam.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#72) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Hello!

Az lenne a kérdésem, hogy a fonerán lévő soros portot, lehet e másfajta kommunikációra használni, vagy csak a terminálra?
És ha igen, hogy?

Őt szeretném rákötni egy fon 2200-asra. Ez a Memory Stick Datalogger egy olyan eszköz, ami soros porton kapja a parancsokat és a szerint hoz létre fájlokat, mappákat egy usb pendriveon.

Szóval a kérdésem a következő pontosabban: Hogy tudom a fon fw-je (open vagy dd-wrt) alól a fon soros portját vezérelni?

Ádám

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#73) zolej válasza Honkydoo (#72) üzenetére


zolej
csendes tag

Ez engem is érdekelne, hasonló projectet keresek, de eddig nem találtam semmit :(

(#74) Honkydoo válasza zolej (#73) üzenetére


Honkydoo
őstag

Szia!

Találtam egy jobb megoldást!
Elvileg lehet a fonerába valahogy sd kártyát hegeszteni...
Csak még nem jutottam el a megvalósításig.

UI.: itt van egy fórum de még nem volt energiám kihámozni belőle a lényeget.

[ Szerkesztve ]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#75) zolej válasza Honkydoo (#74) üzenetére


zolej
csendes tag

Igen, valóban ez nem lehetetlen. Ami neked "datalogger" funkcióra kell, az szerintem megvalósítható, ha jön valahonnan az adatod. Nekem viszont valami távvezérlésre van szükségem, tehát akkor is az RS-232-es port programozásánál kötök ki. Ha már tud írni kártyát, akkor csak tud kezelni egy ilyen portot, nem? (Ez olyan költői kérdés is, bízom, hogy találok valamit.)
Linksys routereknél találtam egyöntetű leírást, hátha implementálni tudom ide is...

Gondolom, ez ugyanaz:
http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/LaFonera_Hardware_SD-Card

[ Szerkesztve ]

(#76) Honkydoo válasza zolej (#75) üzenetére


Honkydoo
őstag

Ezzel amit linkeltél az a baj, hogy fon 2100-ashoz van.

Fon 2200-asnak más a nyákja, így máshova kell kötni a drótokat. Sajnos erről komolyabb leírást nem találtam a neten, úgy kell innen-onnan összehorgászni...

Elvileg ha már megvan hogy mit hova kell kötni, akkor még kell valami drivert is telepíteni, ami dd-wrt alatt nem lehet a legegyszerűbb, mivel úgy tapasztaltam hogy bugos a csomagkezelő, így minden csomagot kézzel kell letölteni, telepíteni..

Szerintem a távvezérlés megoldható soros porton, valahol láttam is hozzá leírást...

Szerk.: Hátt, elvileg infra építése megoldható, ebből arra következtetek, hogy a vezérlés sem lehetetlen.

Szerk2.:
Itt van az egyik változat, hogy mit hova kell kötni az sd-card mod-hoz:
kép1
kép2

[ Szerkesztve ]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#77) zolej válasza Honkydoo (#76) üzenetére


zolej
csendes tag

Bocsi :)
A Fon2200-ashoz is van linkem, elő is fogom keresni, hogy mik a bekötési rajzok.
Most csak olyan linkgyűjtemény, inspirációnak.
Nekem feltett szándékom, hogy megcsináljam, mert nem akarom vékonykliensre az összeset lecserélni csupán e miatt. Bíztatónak tűnnek a hírek, de május előtt nem megy a hobbyproject :(

http://oldwiki.openwrt.org/OpenWrtDocs%282f%29Hardware%282f%29Fon%282f%29Fonera.html

http://www.shadowandy.net/2007/01/la-fonera-router-communication-tool.htm

Azt is olvastam, hogy a dd-wrt alapól oda rakja a konzolt, így ezért nem lehet hasznáálni másra. De azt is olvastam, hogy az Openwrt egyik kiadása szabadon hagyja, így akár lehet rs-232 port-forwarddal is használni, ami neked tök jó lehet. Ingyenes szoftver van winwosra, így tcp/ip felett tudsz rs-232-ezni.
Nekem még oda kell varázsolnom egy pic-et, vagy valami kis varázsboardot.
Hamarosan meglátom :)

(#78) Honkydoo válasza zolej (#77) üzenetére


Honkydoo
őstag

Oks, várjuk a fejleményeket! :DD

Open-wrt-vel csak egy bajom van.. Nekem egyáltalán nem sikerült beállítani vele, hogy wifire csatlakozzon, és azt küldje tovább ethernet kábelre. Még dd-wrt-vel ez rövid guglizás után egyből sikerült.

Különben jó lenne az open-wrt jó a csomagkezelője, stabil, mi kell még?

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.