Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Komolyan: Gyógyászati szempontból akár sikeres is lehet a dolog.

Viccesen: Hagyni kellene teljesen kifejlődni őket, meglenne a politikusok utánpótlása. :DD :DD :DD

B.Cs.

(#2) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Az Alien Ripley klón se sikerült elsőre, majd belejönnek.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#3) Bici válasza bollokcs80 (#1) üzenetére


Bici
félisten

Épp hasonlót akartam írni: Magyarország ebben is előbbre jár, hiszen egy egész parlamentnyi sikeres beavatkozással büszkélkedhetünk. :D

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#4) Charx


Charx
senior tag

A medvedisznóember :))

(#5) elithun


elithun
őstag

Azért ez ijesztő és egyben lenyűgöző.

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#6) Pttypang válasza Charx (#4) üzenetére


Pttypang
veterán

Legalabb nem csak nekem ugrott be rola elsore :D

Everybody lies.

(#7) Jim-X válasza Pttypang (#6) üzenetére


Jim-X
őstag

Nekem is, nyugi ;]

A játék az nem játék!

(#8) Fred23


Fred23
nagyúr

Hmm, ha sokáig élek, még kaphatok lóf@szt is! :DD

(#9) Mindreader


Mindreader
tag

Egy pillanatra elgondolkoztam nem április elseje van-e véletlenül.

(#10) bollokcs80 válasza elithun (#5) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Azt hiszem erre is van valami nemzetközi egyezmény, ami szerint x idő után el kell pusztítani ezeket az "alanyokat". Sejtszinten meg nem aggályos - főleg ha van gyógyászati haszna.

(#3) Bici: Ha csak egy parlamentnyi lenne.... :U

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#11) TomMusic


TomMusic
őstag

Jézusom! De ha náci "tudósok" csinálják ezt, akkor az meg ördögi üldözni való dolog?!
Na mindegy, én azért elítélem az ilyet.
Viszont újra aktuálisak lesznek a ZS kategóriás horror-scifik.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#12) eclipse19 válasza bollokcs80 (#1) üzenetére


eclipse19
senior tag

... hogy van akinek mindenről ugyanaz jut az eszébe..

A politikusok utánpótlása így is megvan.
MI választók gondoskodunk róla rendszeresen minden választáson.
Politikus ugyanis az lehet akit megválasztanak az aktívak és akinek a megválasztását nem akarják befolyásolni a passzívak. Ebből a játékból nincs kiszállás.

Úgyhogy akinek nem tetszik a végeredmény az nyújtson be panaszt a megfelelő fórumon. (Hm, ...hol is? Házi feladat.)
Vagy menjen el szavazni.
Vagy alapítson pártot és járjon elöl jó példával.

Politika és politikusok nélkül ugyanis nemhogy demokrácia, de még diktatúra vagy monarchia (újabb házi feladat) sincs.
Legfeljebb ősközösség, anarchia.

(Nézetek bele a Walking Dead-be, szinte idilliek az állapotok politika és politikusok nélkül.)

Ott majd lehet örülni... igaz ilyen fórumok sem lesznek ahol ezen összevesszünk...

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#13) bkercso


bkercso
nagyúr

:Y
Először azt hittem, álhír! :(
Nem hiszem, hogy jó ötlet elszennyezni az emberi genomot állatival, még ha néha tényleg szükség is van 1-2 szervre.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#14) AssAssynn


AssAssynn
őstag

S van ahol ez engedélyezett? :Y
Gondolhatjuk, hogy ha ezt nyilvánosságra hozták, akkor mi megy a háttérben. :W

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#15) kiltrus@citr


kiltrus@citr
csendes tag

medvedisznóember a következő :)

i7 4770, MSI Gtx 1060 Gaming 3X

(#16) Glenda


Glenda
addikt

Kb egy éve volt a National Geographicban az, hogy a disznók szervei megfelelnének embereknek, mert méretben kb hasonlóak, csak olyan betegségeket hordoznak, amiket előbb génmódosítással el kell távolítani. Így mindenkinek jutna elég szerv, nem halnának bele emberek abba, hogy túl hosszú a lista.

Teljes mértékben támogatom a dolgot.

mod: meg is találtam

[ Szerkesztve ]

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#17) Deer76 válasza Pttypang (#6) üzenetére


Deer76
aktív tag

Te is valami hibrid vagy. ;]

A következő lépés?

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#18) Bluesummers válasza Charx (#4) üzenetére


Bluesummers
őstag

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#19) khron78


khron78
őstag

beteg dolog ez

(#20) DithenS


DithenS
senior tag

Amikor az ember isten lesz és istent játszik,komolyan ez undorító.

(#21) Yondaime 四代目


Yondaime 四代目
tag

Beindul majd a nagyipar...

Személyesen vagy DPD futárral postázok, egyéb esetben nem vállalok garit.

(#22) mepet válasza Charx (#4) üzenetére


mepet
addikt

(#23) Fred23 válasza Glenda (#16) üzenetére


Fred23
nagyúr

Nekem sincs vele semmi bajom, meglepett itt néhány hozzászólás! Csinálják csak, még hasznos lehet, aki meg nem kér majd belőle, ha szüksége is lenne rá, hát így járt -akik viszont elfogadnák, azzal ne szúrjanak már ki az ellenzők! Lesz kereslet erre a technológiára, és érdemes haladni a korral!

(#24) [Prolixus] válasza bkercso (#13) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Nem erről van szó, a disznó hólyagcsírába raknak bele emberi sejteket. Az emberi sejtek genomja ott érintetlen marad.

A konkrét kutatásról: gyakorlati haszna semmi nincs, ennek is inkább a tudományos módszerek fejlesztése szempontjából van jelentősége. Csak két alapvető probléma:

- Az egy dolog, hogy az embriókban maradt X darab emberi sejt, de vajon milyen lenne az arány, ha hagynák teljesen kifejlődni az embriókat, és lenne a disznóbébiknek működőképes immunrendszerük? Első blikkre azt mondanám, hogy nemhogy kevés emberi sejt maradna meg, hanem az összes emberi sejtet kigyomlálná az immunrendszerük.

- Még ha maradnának nagy arányban is emberi sejtek a disznókban, amíg nem tudják megoldani, hogy egy-egy disznószerv szelektíven CSAK ÉS KIZÁRÓLAG az emberi őssejtekből fejlődjön, addig megint nem ér semmit az egész szervtranszplantációs szemszögből nézve. HLA szempontból távol lévő emberi szerveket is úgy hajítja ki a recipiens ahogy elő van írva, mit gondoltok mi történne egy olyan szervvel ami részben disznósejtekből áll? Nem sok jó.

Ettől függetlenül érdekes irány az biztos, biztos vagyok benne, hogy a mellékvágányán valami valóban használható dolog is kialakulhat.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#25) khron78 válasza Fred23 (#23) üzenetére


khron78
őstag

Megjön a disznó agy, kérj belőle!

(#26) Fred23 válasza khron78 (#25) üzenetére


Fred23
nagyúr

Az már van. :D

(#27) gabor7th


gabor7th
addikt

Vannak határok amiket nem kéne átlépni.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#28) bkercso válasza [Prolixus] (#24) üzenetére


bkercso
nagyúr

Én meg abban vagyok biztos, hogy ha hibridizációval kezdenek kísrletezni, akkor az ember meg fogja oldani, hogy elszennyezi a saját genomját.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#29) [Prolixus] válasza bkercso (#28) üzenetére


[Prolixus]
addikt

És mire alapozod ezt a fene nagy magabiztosságodat? Saját kutatási eredmények? Mélyenszántó tudományos szakismeret a témában? Vagy csak úgy a hasadra ütöttél?

Már ne is haragudj, de mivel még az írás lényegét sem vetted le jól, tartok tőle, hogy az utóbbi. :U

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#30) bkercso válasza [Prolixus] (#29) üzenetére


bkercso
nagyúr

Láttunk már karón varjút. Hogyan próbálgatták az atombombát vagy a biológiai fegyvereket anno? Emlékszünk? :)

"Csak azért kerülhettek a nyilvánosság elé az ember és állat keresztezésének az Egyesült Államokban és Ausztráliában folytatott eddigi kísérleteiről szóló hírek, mert a hibrideket létrehozó tudósok megkezdték találmányuk szabadalmi eljárását."

"Az eddigi eredmények alapján Jeremy Rifkin biotechnológiai szakértő szerint könnyen elképzelhető, hogy hamarosan új, emberek és állatok keresztezéséből származó fajok jöhetnek létre. "

"A bioetika alapja az, hogy ne csinálj meg mindent, amit tudsz – tette hozzá, arra is figyelmeztetve, hogy az embereknek nemcsak embertársaikkal, hanem az állatokkal szemben is vannak etikai kötelességeik."

http://mno.hu/migr_1834/emberallat-hibridek-kora-831611

Kötekedés helyett utánaolvashatnál a dolgoknak. :R Véleményt mondhani amúgy is szabad szerintem, arra való a fórum.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#31) t72killer válasza bkercso (#13) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egy disznóvesétől nem lesz elszennyezve a génállományod és az asszony se fog 10 kismalacot szülni.
Látom páran már említették, h Magyarország élen jár a technológia alkalmazásával:R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#32) [Prolixus] válasza bkercso (#30) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Véleményt szabad mondani. Persze. Nekem is szabad véleményt mondanom a legújabb processzor-architektúrákról. A dolog szépséghibája csak annyi, hogy mivel fikarcnyit sem értek hozzá, a véleményem értéke egyenlő a nullával. Szóval igen, véleményt lehet mondani, csak tudni kell a helyén kezelni a véleményedet annak megfelelően, hogy mennyit értesz a témához. Hülyeséget viszont nem lenne szabad mondani...ha a véleményed hülyeség, akkor ezek alapján érdemesebb lenne hallgatni, nem nagy magabiztosan hangoztatni a hülyeséget.

"Láttunk már karón varjút. Hogyan próbálgatták az atombombát vagy a biológiai fegyvereket anno? Emlékszünk? "

Mellébeszélés? Itt nem arról van szó, hogy valamit lehetséges-e megcsinálni, hanem arról, hogy egy adott, konkrét módszert alkalmazva valami megtörténik-e vagy sem.

A beidézett mno cikk alapján pedig 100%, hogy még mindig nem érted a dolgot. A citált kísérletek arról szóltak, hogy emberi sejtmagokat injektáltak állati petesejtbe. Vagyis közvetlen humán-DNS transzfert történt, állati sejtekbe. Ebben a mostani kutatásban nem erről van szó! Nem emberi DNS-t visznek be disznó sejtekbe. Nem emberi sejtmagot visznek be disznó sejtekbe. Komplett emberi sejteket raknak disznó sejtek mellé, bele a fejlődő disznó embrióba, aztán hagyják, hogy együtt fejlődjenek a disznó sejtekkel. A fejlődés során mind a disznósejtek, mind az emberi sejtek (ha túlélnek) megőrzik integritásukat, így a DNS állományuk is intakt marad. Horizontális géntraszfer természetesen lehetséges, de ennek eléggé kicsi a valószínűsége.

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#33) Ledfold


Ledfold
tag

Én több értelmét látnám ha megszüntetnénk a mesterséges hulladék élelmiszerek gyártását és az emberekkel való megetetését. Kevesebb lenne a betegség mindjárt nem lenne szükség ezekre. Kevesebb gyógyszert kellene eladni stb. Én ebben azt látom, hogy nem az egészség a cél (tisztelet a kivételnek) hanem az, hogy valamit jó pénzért eladjanak a megbetegített embereknek. A piac már létrejött most lehet csinálni olyat amit el lehet adni nekik. Csak nézzetek körül egy élelmiszer áruházban mennyi a valódi élelmiszer és mennyi a mesterséges hulladék amit élelmiszerként adnak el nekünk. Erős megvezetés van...
Mert azért valljuk be ha nem hozzuk létre a problémát akkor kevesebb energiát kell fektetni a megszüntetésére... :-)

[ Szerkesztve ]

Ha valamiről úgy érzed rossz, akkor tehetsz semmit vagy valamit. A semmit már próbáltam... S. T. - Alkudj meg ha tudsz, de ha nem tudsz, ne tedd! P. C.

(#34) [Prolixus] válasza Ledfold (#33) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Kíváncsi lennék, ha kizárólag valódi minőségi élelmiszerek lennék a polcokon (persze bizonyos "valódi" élelmiszerek nem is készíthetők eltartható formában, így meg sem lennének találhatók a polcokon, kiesnének az étrendből), a sokkal magasabb árukkal, vajon mennyire tetszene az új irány.

Egyetértek azzal, hogy sok a szemét élelmiszer, csak a legtöbben azt felejtik el realizálni, hogy minőségi élelmiszerek gyártása sokkal drágább, mint a sok szemét legyártása. A csirkemellnek sem 1200ft lenne a kilója, ha nem olyan rettenetes nagyüzemi körülmények között nevelnék fel a csirkéket, a hanem "egészséges" körülmények között, és a cél sem az lenne, hogy minél gyorsabban minél nagyobb tömegű húst állítsanak elő, hanem hogy általánosságban minél egészségesebb húst állítsanak elő. Szóval a gondolat szép, csak sajnos a gyakorlati megvalósíthatósága szinte semmi. Így marad a problémák kezelése, nem okának a megszüntetése, jobb híján (már ami a szar élelmiszerek egészségkárosító hatását illeti).

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#35) Ghoosty válasza t72killer (#31) üzenetére


Ghoosty
őstag

"Egy disznóvesétől nem lesz elszennyezve a génállományod "

Az lehet, de földrengés megelőzésére még jó lehet. De lehet, hogy csak a birkáé jó...:)

(#36) bkercso válasza [Prolixus] (#32) üzenetére


bkercso
nagyúr

Valóban arról szólt a cikk, de számomra a hozzáállás ugyan az, és ebből a kutatói hozzáállásból az lehet, hogy elszennyezik az emberi genomot. Állati és emberi sejteket ugyan olyan beteg dolog keverni, mint a géneket; nem látok lényegi különbséget a kettő között. Undorító.

Néha szimplán hülyeésg ilyen leegyszerűsítően kezelni bizonyonyos kérdéseket és csak a fejlődést hátráltatja; azonban máskor szerintem hasznos lehet. Sokat spórolnánk vele, ha hagynák ezt a vonalat!

Ledfold: Igaz, de akkor már azt is nézd meg, hányan főznek a gyereküknek és maguknak napi szinten, illetve hényan tanítják meg főzni a gyerekeiket.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#37) normen82


normen82
tag

Persze megint fel lehetne vetni,hogy szerte a világon hány olyan magánkísérletet folytatnak (top secret)
ahol már jóval régebben elérték ezt a kutatási szintet.
Csak abban bízhatunk hogy nem hagytak életben egyetlen kifejlett egyedet sem.

(#38) hitvanyalak


hitvanyalak
senior tag

A címbe azért beleszaladt a bulvártank, de amúgy érdekes cikk.

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#39) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Hol marad a medve? :DDD ;]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#40) Ledfold válasza [Prolixus] (#34) üzenetére


Ledfold
tag

Van igazság abban amit mondasz, de...
Valóban érdekes lenne megnézni ebbe nem akarok nagyon belemenni mert off topic. De az ember sok fölösleget megvásárol a rossz élelmiszerből. A függését a nem természetes adalékanyagok ízokozók finomított szénhidrátok tartják fenn. Dupla annyi eszik a legtöbb ember mint amennyire ténylegesen szüksége van. Pláne ha nem fizikai munkát végez. Tehát minőségi élelmiszerből nem hiszem hogy annyi kellene ergó ha drágább még mindig jobban járna szerintem. Ha pedig extra módon megemelkedne a minőségi élelmiszer ára akkor el kell kezdeni azt termelni mert megéri és mindjárt lejjebb megy az ára.
A húsfüggés a mai ember sajátja. Pár százalék húsra van csak szüksége a szervezetnek valójában, nem fél kiló wienersnitzerre. A tudatosság tanulandó feladat mindenkinek, köztük nekem is. Na befejeztem mert tényleg nem a témához kapcsolódik. Sorry.

Ha valamiről úgy érzed rossz, akkor tehetsz semmit vagy valamit. A semmit már próbáltam... S. T. - Alkudj meg ha tudsz, de ha nem tudsz, ne tedd! P. C.

(#41) [Prolixus] válasza bkercso (#36) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Ezt a "hozzáállás" dolgot én értelmezni sem tudom. Két teljesen más módszerről van szó, a közös pont annyi, hogy állati és emberi tényezők is szerepet játszanak. Az a baj, hogy te valamiféle kulturális értékrendben gyökerező hitkérdést csinálsz ebből, holott ennek tudományos kérdésnek kell lennie, olyan értelemben, hogy vizsgálni kell: 1, mit lehetséges megcsinálni és 2, milyen hatásai vannak/lehetnek. És ennek megfelelően dönteni, elvetni valamit vagy támogatni, nem pedig abból kiindulva, hogy állati meg emberi sejteket meg DNS-t mixelni undorító...mert miért is? Csak úgy? Mert az nem megszokott, új, idegen? Természetellenes?Ami engem illet, én köszönöm inkább szeretnék egy disznóban felnövesztett vesét, mintsem évekig várjak egy megfelelő donorra és közben állandóan dialízisre járjak...

A hozzád hasonló "csuklóból elutasítom" gondolkozók nem veszik figyelembe, hogy a makacs, mérlegelés nélküli és feltételek nélküli gáncsolás miatt egy rakás tudományos pozitív hozadék is elvész, amiből akár te vagy a gyerekeid később profitálhatnának.

Ráadásul a szóhasználatod alapján (a genom szennyezése) is valamiféle tévhitre építheted az egész felfogásodat ezen a téren, szerintem. Az emberi genom nem betonbiztos, folyamatosan változik. Molekuláris szinten a disznó genom és az emberi genom is ugyanolyan építőkövekből áll, tehát a disznó "szennyezés" annyit jelent, hogy változna az építőkövek összetétele (aránya vagy sorrendje, de a kövek maguk ugyanazok maradnának). Ilyen alapon az emberi genom önmagától is folyamatosan szennyeződik, mert változik az építőkövek sorrendje és aránya, ezt hívják evolúciónak. Arról nem is beszélve, hogy emberi genomot is érintette a horizontális géntranszfer jelensége a fejlődésünk során, akár direkt vagy indirekt módon (és természetesen még most is érintheti, nyilván régen is extrém ritka volt és most is az, de előfordulhat), tehát természetes úton is szennyeződik a genomunk. Másrészt a genom szennyezése miért lenne feltétlen baj? Miért eleve csak szennyezésről lehet beszélni, javításról mondjuk nem? Ha tegyük fel egy disznó enzim jobban működik mint a miénk, bizonyos betegségek javíthatók azzal, hogy tegyük fel minden emberben lecseréljük az adott enzim génjét emberiről disznóéra, akkor is szennyezzük a genomot?

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#42) xmaas válasza [Prolixus] (#32) üzenetére


xmaas
őstag

Ennyi erovel a te velemenyed se er semmit se ep ahogy a bkercso nak mondtad mert neked is zero ralatasod van az egeszre mert nem vagy tudos ami az adott teruleten tevekenykedik csak "mellebeszeles" es tudatlansag reszedrol ,sajat szavaid szerint ?

Olyan szempontbol erdekes lehet a dolog hogy az tenyleg hatalmas dolog lenne ha sikeresen letre tudnanak hozni az embernek sajat "csere" szerveket ,serules vagy betegseg eseten rengeteg eletet meglehetne menteni "alkatresz cserevel".

(#43) waithEard válasza Charx (#4) üzenetére


waithEard
őstag

Tehát létezik.... :(((

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#44) tailor74


tailor74
őstag

Inkább riasztó hír ez, mint szenzációs... Számomra legalábbis. :U

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#45) Chaser


Chaser
titán

mintikisakkartam egysajáttmatykanöt mosdmárakor kifelyleszthetikasztis énagyonörüllökenek

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#46) TTTotya


TTTotya
senior tag

Mivel az összes medvedisznóemberes poén lement, ezért csak azt említeném meg, hogy a nyilatkozó tudós nevét Ki Cseng- nek kell ejteni.

Létre fog jönni, az összes Cyber punk vagy egyéb sci-fi szerepjáték lény, amit valaha kitaláltak, csak a genetikai kísérleteknek köszönhetően.

(#47) #68216320


#68216320
törölt tag

Mire ezzel tökéletes eredményt fognak elérni és megszületik a pigman, addigra a lassan felmelegedő bolygónkon úgyis csak a kukorica terem majd meg. Szóval éhen legalább nem hal majd a hibrid. :)

(#48) [Prolixus] válasza xmaas (#42) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Ennyi erővel nem, mert nekem élettudományos és természettudományos diplomáim vannak, és bár nem dolgozom aktívan ezen a területen, a különböző klónozási technológiák, őssejt kutatások, valamint génterápiák (pontosabban a koncepciók, a gyakorlat még elég gyér sajnos ilyen szempontból is) a tananyagom részét képezték, plusz a bioszos/genetikás alapjaim is megvannak mindehhez az alapozó tantárgyaim révén. Természetesen akinek mindez megvan és még ezen a területen is dolgozik, annak relevánsabb a véleménye mint az enyém, így van. Viszont az itt hozzászólók nagy részére ez láthatóan nem igaz...

Egyébként döbbenetes és elszomorító olvasni, mennyien csuklóból elutasítják/elítélik az egészet... :(

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#49) [Prolixus] válasza Ledfold (#40) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Nagyjából egyetértek veled, de amit vizionálsz az egy lenge álom, semmi más. Az ember ilyen szempontból egy gyenge lény. Sok szart megeszik mert élvezetet jelent neki, többet eszik, mint kellene, mert élvezetet jelent neki. Nem az alapján eszik, hogy mi egészséges,és hogy mennyire van szüksége, hanem azok alapján, hogy mi a finom, mi okoz neki örömet (tisztelet a kevés kivételnek). Sokan még mindig ott tartanak, a táplálék minőségéről még nem is beszélve, hogy ha éhesek akkor esznek, mert a szervezet szerintük így jelzi, hogy kalóriára van szüksége? Elég régóta ismert ezzel kapcsolatban a valódi tényállás, mégis még mindig itt tartanak egyesek...akkor miről is beszélünk?

Másrészt látod milyen sikeres betiltani mondjuk a kábítószereket vagy akár a dohányzást...semennyire. Itt csak úgy lehetne kivenni a szar élelmiszereket az emberi étlapról, ha totálisan beszüntetnék a gyártásukat, és még feketén sem lenne ami képes lenne kiszolgálni a piaci igényt. Plusz élelmiszerkvótákat meghatározni, mindenkinek szigorúan megszabni és ellenőrizni, hogy mennyit ehet és ténylegesen mennyit eszik. Amíg ez nincs meg (és ezt természetesen mindezt lehetetlen meglépni), addig meglesz a piaci igény szar élelmiszerek és az irracionális, túlfogyasztás felé. Amíg pedig igény lesz, piaci kiszolgálás is meglesz. A kör itt be is zárult.

Esetleg valami kollektív globális agymosó készülék alkalmazása jelenthetne megoldást....

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#50) BlackPriest


BlackPriest
őstag

ezután már lehetnek ténylegesen disznó gondolataim :D
amúgy érdekes lesz, ha tovább lépnek a dologgal, elkezdhetik kutatni, vagy feszegetni a lélek fogalmát, mi és mikortól számít embernek, stb.

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.