Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) Mice_007


Mice_007
tag

"állítólag képesek a HDR tartalmak megjelenítésére, legalábbis úgymond részben, mivel egyik hivatalos szabványnak sem felelnek meg" imádom az ilyet :D

Amúgy nem tudom, nekem a HDR meg az IPS üti egymást valahogy... monitorban jöhetne már valami új tech, ami tényleg tud már valami újat mutatni, mert nagyon beragadtunk az IPS-be, ami nem volna rossz, de azért az igazi fekete hiányzik, hogy tényleg jó legyen, főleg HDR.

AIDA64.com

(#3) [CsuCsu] válasza Mice_007 (#2) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Dolby prm-4220. 40 ezer dolcsiert a tied. Ez fog majd egyszer leszivarogni konzumer szintre remelhetoleg.

(#4) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Érkezik egy S2718S típusszámú modell is, ez 27" WQHD, 60Hz. Elvileg március végétől lesz elérhető.

(#5) gerii


gerii
addikt

Jajj de jó lesz az újabb "szabványosított" fícsör. Az ilyen átszabós termékeket imádom, tisztára mint a HDready régen. Fejleszteni kéne tetves kedves cégek, nem megtéveszteni a vásárlót, QLED, VReady, HDReady meg hasonló marketinges nembüntetiazEU maszlagokkal.

(#6) cc42


cc42
csendes tag

Viszont amit majd elkérnek érte pluszba a "HDR" miatt az nem lesz kvázi :N

(#7) tecsu válasza gerii (#5) üzenetére


tecsu
addikt

+1

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#8) gyiku


gyiku
nagyúr

erdemes varni ezekre a HDR-es csodakra? vagy merjen nyugodtan venni az ember egy nem HDR-est hosszabb tavra?

hüllő

(#9) tecsu válasza gyiku (#8) üzenetére


tecsu
addikt

Most derült ki, hogy semmi köze a HDR-hez, nem?
Vagy az igazi HDR-es monitorokra gondolsz? Azt nem lehet tudni, mikor jönnek.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#10) Exelsior válasza gyiku (#8) üzenetére


Exelsior
senior tag

Lehet venni de nem olcsó. Az igazi HDR10 és a Dolby Vision a legjobb.

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

(#11) gyiku válasza tecsu (#9) üzenetére


gyiku
nagyúr

jogos, a rendes HDR-re gondoltam.

hüllő

(#12) ribizly


ribizly
veterán

Én vagyok teljesen elcsökevényesedett agyú, vagy jogosan hagy hidegen ez a technológia? :DDD

Kicsit pontosítok:
Vettem másfél éve egy 27" / 1440p / IPS / 144Hz / G-SYNC kombós monitort. Nem mondom igencsak érezhető volt a különbség az előtte lévő 24" / 1080p / TN -hez képest. :DDD
Most azt állítják itt a hirdetések / tesztek, hogy ez a HDR meg Dolby Vision megreformálja a piacot, de én ezt még midig nehezen hiszem el.
Értem, hogy a kontraszt sokkal szélesebb skálán tud ezeken működni és a fekete tényleg fekete, de ugyan miért költenének az emberek ismét egy kisebb vagyont, ha mondjuk úgy mint én beszálltak eggy amúgy elég komoly kijelzőbe?
Kihangsúlyozom, hogy szigorúan gamer szempontból "vizsgálom" a dolgot, mert nyílván egy videós, fotós vagy grafikus számára ez hozza el a kánaánt, bár annak most nem néztem utána, hogy mondjuk egy felsőkategóriás Eizo mit tud a témában felmutatni.

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#13) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

250cd és a HDR10

:W

(#14) Góliát


Góliát
senior tag

Bocsánat, hogy tapasztalatlan vagyok, de mit jelent a HDR? Előre is köszi :)

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#15) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tehát nem is 4k (v legalább QHD), nem is HDR, nem is komolyabb képfrissítésű példány, egy natúr IPS fHD cucc az ezerből.

Kvantumpöttyös v OLED 4k 144Hz 3DVision valódi 10+bit HDR cuccnál szóljatok, hogy ideje cserélnem a swiftet...

#16: Sry, de számomra a fullHD már a múlté, pláne, hogy sokat olvasok monitoron. Mozgó témára még elmegy 27"-on, de játéknál is megmondom melyik a fHD-s és a QHD-s 27"-os monitor, ha letakarod az azonosítókat.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#16) [CsuCsu] válasza ribizly (#12) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Azert, mert aki 4-5 eve szallt be egy komolyabb kijelzobe, annak a HDR letezo opcio, ha mar amugy is cserel. Egyebkent gamer szempontbol kifejezetten jo a HDR, ha tamogatja a jatek. A Sony ugy tunik tolni fogja, igy remelhetoleg PC-n is lesz ertelmes tamogatas elobb-utobb.

[ Szerkesztve ]

(#17) Televan74 válasza gyiku (#8) üzenetére


Televan74
nagyúr

Én 3-4 évenként veszek monitort.Első IPS monitorom a Dell volt,most egy Freesync -es LG van,és még 2-3 évig marad is.Majd utána veszek valami 1440p -s HDR -s csodát.Addig legyen más a kísérleti nyuszi. :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#18) Soulles


Soulles
tag

Ez most őszintén miez? :((( Nesze semmi fogd (fizesd) meg jól.

(#19) t72killer válasza t72killer (#15) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Na, meg is van a Swift-em utódja, egy Swift ;]. Csak ki kell várni + árát is megvárni, míg épeszű szintre csökken.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#20) Exelsior válasza Góliát (#14) üzenetére


Exelsior
senior tag

Szia itt egy jó kis szemléltető.

[Mi is az a HDR és HDR SUPER? ]

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

(#21) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Kamuhádéer.
Ennél azért többet vártam volna a Delltől. :(((

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#22) rottenbull válasza tecsu (#9) üzenetére


rottenbull
senior tag

De lehet, Iden osszel.

(#23) kromatika


kromatika
veterán

up neki.

(#24) [CsuCsu] válasza t72killer (#19) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Na, az mar monitor. Kar, hogy nincsen idom gamelni. Fura egy vilag, vegre eleg penzt keresek, hogy minden ilyen fullos cuccot megvegyek, erre hasznalni nincsen idom, igy nem veszem meg.

[ Szerkesztve ]

(#25) #06658560 válasza [CsuCsu] (#24) üzenetére


#06658560
törölt tag

(#26) sutyesz96 válasza [CsuCsu] (#24) üzenetére


sutyesz96
őstag

Szabad tudni mit melózol? ;)

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#27) QwErTy42 válasza sutyesz96 (#26) üzenetére


QwErTy42
addikt

Lehet hogy van családja... az elég sok időt elvisz. :)

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#28) ribizly válasza sutyesz96 (#26) üzenetére


ribizly
veterán

Teljesen mindegy mi a melód, ha ott van mellette mondjuk 2 gyerek... ;) Onnantól igen sok energia már az, hogy néha leülhess nyugodtan game-lni akár csak heti 1-2 órát.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#29) [CsuCsu] válasza QwErTy42 (#27) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Jelenleg a melo viszi el az idot, fiatal vagyok a csaladhoz. Angliaban dolgozom egyebkent penzugyi teruleten, ahol hosszuak a napok. Szabadidomben pedig CFA vizsgara tanulok, ami megmarad azt a baratok viszik el.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.