Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Ezt már megint mi a francnak kellett meghajlítani? Muszáj pár évente kitalálni valami marhaságot, amiből pénzt lehet csinálni, aztán úgy is megbukik?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#2) #65193216


#65193216
törölt tag

0.32-es fekete kalibrálás után? engem meggyőzött, inkább félmillióért szeretném megvenni, szép volt samsung. LOL persze kit érdekel a fekete, ha az auchanban kiégeti a szemem az élethű színvilága, nézd meg apjuk, milyen szép!

(#3) BBéci válasza #65193216 (#2) üzenetére


BBéci
titán

Az egyértelműen gépelési hiba lehet, kimaradt egy nulla. Csak úgy jön ki az említett kontrasztarány.

(#1) Jim Tonic
Egyetértek.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4) #65193216 válasza BBéci (#3) üzenetére


#65193216
törölt tag

hát, gyanús is volt kicsit, de gondoltam biztos van rá valami magyarázat. ez esetben bocsánat, samsung.

(#5) elefant válasza #65193216 (#4) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

én voltam a béna, elnézést! köszi, hogy szóltál!

(#6) fecus


fecus
őstag

Valamit nem értek:
Utánaolvasva a Qdot technológiának azt írják hogy ennek a technológiának nincs szüksége háttérvilágításra és a fekete teljesen fekete mintha OLED-et néznénk.

Most kell neki vagy nem kell neki?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#7) justaview


justaview
őstag

Vajon az ára miatt nem kapott még egy tetszett plecsnit sem, vagy a felsorolt hibák miatt, ami egy ilyen kategóriában már nem elfogadható?

(#6) fecus: Ez hülyeség! A nanokristályokkal csak egyenletesebb fehér spektrumot tudsz beállítani, amit az egyébként széles körben használt sárga foszforos kék (ami így egy erőszakolt fehér) LED-ekkel soha nem tudnál elérni. Ennyi.

Angol oldalakon nézz utána inkább.

[ Szerkesztve ]

(#8) t72killer válasza justaview (#7) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jól értem, hogy HDR-t nem tud? Ennyiért már nem ártott volna kihagyni belőle.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#9) amadeus11


amadeus11
senior tag

Ez a tv semmi különleges. Nem rossz, de nem egy nagy szám, árához képest meg főleg nem. Kvantum pöttyös kontraszt viszont csak átlagos. Nem kell...

There is a star

(#10) flexxx2


flexxx2
őstag

"kép minősége jó" - hát ilyen áron, meg SUHD, én meg vártam a csodát.

(#11) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Azt hittem a neve alapján, hogy valami minimum félmillás cucc, erre 350k, na mondom kíváncsi lettem. Erre meg... :( Ez a tv is a feleslegek sorát gyarapítja érzésem szerint.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#12) Duree válasza Tsebacsi (#11) üzenetére


Duree
veterán

Maximálisan igazad van, ez egy feleslegesen túlárazott tucattermék.

duree54

(#13) justaview válasza fecus (#6) üzenetére


justaview
őstag

Bocs, az előbb nem volt több szerkesztési időm.

Szóval a Quantum Dot technológiáról néhány szót:

Normál LCD háttérvilágításnál sárga foszforral „kezelt” kék LED-eket használnak, ami így fehérszerű fényt bocsájt ki magából. E fehéres fény spektruma azonban messze van a normál fehértől, inkább egy megtépett sündisznóra hasonlít. A hatékonysága nem a legjobb.

A Quantum Dot technológia másképp működik. Találtak olyan nanokristályokat, amelyek fény hatására gerjednek, és egy nagyon egzakt, pontos frekvenciát (színt) sugároznak ki magukból. Ez a frekvencia kizárólag a nanokristály méretétől függ. Ezért elég a megfelelő méretű nanokristályokat legyártani ahhoz, hogy olyan spektrumú sugárzást kapjunk, amilyet csak akarunk. (Fontos, hogy a gerjesztő fény frekvenciája nagyobb legyen a nanokristály által elvárt kisugározandó frekvenciánál -- a kék fény felette van a többinek, így megfelelő gerjesztő.) Ezt a lehetőséget használták ki az LCD háttérvilágításánál is.

A Quantum Dot technológia esetében egyszerű kék LED-eket tudnak használni háttérfényként, amelyek megvilágítják az előre behangolt nanokristályokat. A nanokristályokat (a méretük gyártás során történő változtatásával) úgy hangolják be, hogy a kívánatos zöld és piros fényt sugározzák magukból a kék LED gerjesztése hatására. Így előáll az a három szín, amely a lehető legnagyobb összhangban van az LCD RGB szűrőjével, és ezzel együtt egy szélesebb színspektrumot is le tud fedni az eddigieknél.

A Quantum Dot technológiának egy bizonyos csoportosítás szerint két iránya is van. Van olyan gyártó, amely a nanokristályokat közvetlenül a LED-ekre viszi rá, van olyan, amely egy külön réteget hoz létre, amely rétegben vannak a nanokristályok, és ezt világítják meg a kék LED-ek.

Szóval az igaz, hogy nagy fényerejű kijelzőket lehet ezzel a technológiával gyártani, amelyek színspektruma túlszárnyalja az eddigi lehetőségeket, és energiahatékonysága jobb lehet, mint az OLED, de egy biztos, a Quantum Dot technológiával készült LCD kijelzőnek a fekete szintje a nanokristályoktól nem lesz mélyebb.

[ Szerkesztve ]

(#15) pmartin96


pmartin96
csendes tag

Érdekes hogy a külföldi oldalon a samsung sima LED tv je 0,022 es feketét ér el.A kvantumpontos 0,016 ot.

Kvantumpontos: http://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/ks8000

Led-es:http://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/ku6300

Ok hogy a kvantumos 8000 -es de a legjobb is ugyanezt a kontrasztot produkálta náluk.

"640 kilobájt minden felhasználónak elég kell hogy legyen"

(#16) justaview válasza pmartin96 (#15) üzenetére


justaview
őstag

De nem a nanokristályok miatt! :N

Teljesen más a két TV panelje.

(#17) Kinder


Kinder
senior tag

És ennek is elszáll 2 héttel később a wifi adaptere, mint a Samu okostévék 99%-ának?

(#18) BatchMan


BatchMan
senior tag

"A Játék módnak viszont van értelme..."

"Kiemelt, Normál. Azért csak ez a kettő, mert amikor a tévét a számítógéphez csatlakoztattuk, akkor csak ezek az opciók voltak elérhetőek."

A fenti két mondatot nem tudtam összehozni. Van Játék mód, de PC-re kapcsolva nem használható?

(#20) DiamondBack


DiamondBack
senior tag

(#19) kalifa777: konzol?

"Az ingyenesen letölthető Smart View névre hallgató alkalmazással kiváltható mobil eszközzel a távirányító. Ez egy viszonylag egyszerű program, aminek nagy előnye, hogy rendelkezik "tapipad" szekcióval, de ezt leszámítva a komfortérzet elmarad attól, amit a fizikai valójában is létező távvezérlő kínál."

Az biztos. Note 4 & UE48H6400, olyan szinten laggol a touchpad hogy 10-15 másodperc is eltelik mire arrébb kúszik a kurzor a tévén, pedig jó lenne ha működne mert a billentyűzet használat úgy lenne a legegyszerűbb, hiába van VG-KBD1000 itthon csak porosodik az asztalon, a teló meg mindig kéznél van...

[ Szerkesztve ]

(#21) Lacok


Lacok
őstag

Még mindíg az OLED-et tartom a helyes iránynak.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#22) Hunpriest


Hunpriest
senior tag

Azért legalább a reklám képen lenne a kijelző tartalma hozzáigazítva a kijelző görbületéhez. Szerintem vicces, hogy sík képpel képpel promózzák, a görbe TV-t. Ez kb. akkora siker történet lesz, mint a 3D.

BTW biztos megvan ennek a cél közönsége, de én soha nem vennék ilyet. A következő TV-m sík, Full HD-s OLED lesz, lehetőleg minél kevesebb "okos" funkcióval (bár olyat már nem nagyon kapni).

[ Szerkesztve ]

(#23) fecus válasza justaview (#13) üzenetére


fecus
őstag

Köszönöm.

Akkor azt értettem félre amikor pontonként van a LED és fekete esetén le is tudja kapcsolni a pontot. Nyilván ekkor a fekete az igazi fekete csak az ára nem annyi mint a cikkben szereplő TVnek.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#24) justaview válasza fecus (#23) üzenetére


justaview
őstag

Annak tényleg nem annyi az ára. :)

(#25) deja vu


deja vu
addikt

Jó lehet a képminőség, megnézném élőben. Magas kontraszt, kiváló sRGB, nem olyan rossz dE. A múltkori fél milliós Sony sehol sem volt ehhez, az valami bődületesen rossz volt.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#26) _Atesz válasza Lacok (#21) üzenetére


_Atesz
addikt

Mire elérhető áron lesz, addigra a gyártók még lehúznak jópár bőrt a jó öreg lcd panelről..

(#27) Vesa


Vesa
veterán

Ívelt, tehat megy a kukába! Mikor jönnek rá végre, hogy az ívelt marhaságnak szinte csak hátrányai vannak?

A tudomány a valóság költészete!

(#28) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Jó lenne, ha valahogy visszacsatlakoznának az (o)led irányába, ezzel is árversenyt kialakítva...
Am. ekkora méretben az uhd vicc, kivéve ha monitornak használjuk az asztalon (bár annak meg már nagy).
A hajlított kijelzőtől meg egyenesen a hideg ráz.
Kövi tv 55"+ oled full hd-ban, ha tovább bírja a mostani, akkor 4K-ban.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#29) nemlehet válasza Vesa (#27) üzenetére


nemlehet
őstag

De hát körülölel a kép!!!! Hát nem látod, hogy ez neked mennyire jó? :D

Amúgy nekem LG TV-m van, annak is van appja, az tök jó. Ott nincs lagg a tapipadban, bár a castolás funkció elég trén működik. A formátumok nagy része telefonról castolva nem megy, de USB-n TV-re rádugva már igen. Fuck logic.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#30) kokobe válasza fecus (#6) üzenetére


kokobe
senior tag

Ne hidj neki parasztvakítás az egész! :K

<---AMD___ATi--->

(#31) kokobe válasza Lacok (#21) üzenetére


kokobe
senior tag

Ez alap az lcd már akkor is szar volt mikor kijött a többi toldozgatás foltozgatás nem segít rajta ha nem tudnak normális feketét baromi magas kontrasztot nem éppen kielégítő mozgásmegjelenítést franc se érti minek erőltetik...

<---AMD___ATi--->

(#32) Cypresss


Cypresss
senior tag

43-as Samu UHD 355k-ért? :C

350-ért lehet 55-ös LG UHD-t [link] venni és az tényleg egy új és jó panel. A Web OS-t már nem is említem.

Mintha kissé túlárazott lenne ez a Samu... :U

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#33) deja vu válasza Cypresss (#32) üzenetére


deja vu
addikt

Tudsz róla tesztet mutatni mit tud az a panel? Legalább egy kalibrációs naplót. 99,7% sRGB színtér megvan kalibrálva? Mennyi a dE? Köszi!

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#34) PuMbA válasza Cypresss (#32) üzenetére


PuMbA
titán

Ebben az LG-ben IPS panel van, tehát alapból 3-szor rosszabb a kontrasztja (1:1000, az 1:3000 helyett), amit igazol az árazásra :) Szerintem teljesen rendben van a Samsung ára.

[ Szerkesztve ]

(#35) aram01


aram01
nagyúr

ebből mennyit kell vennem hogy teljesen "körbeöleljen" a kép? :U

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#36) t72killer válasza aram01 (#35) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha elég lapos vagy, 2db is elég :DDD

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#37) Partz válasza aram01 (#35) üzenetére


Partz
senior tag

R=4200 mm ezeknél a Samu tévéknél. Innentől kezdve általános iskolás matek, kép méret függő. ^^

(#38) aram01 válasza t72killer (#36) üzenetére


aram01
nagyúr

majd fogyózom hogy spóroljak :D

Partz: :W

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#39) BBéci válasza deja vu (#33) üzenetére


BBéci
titán

Remek kérdések! ;)

(#34) PuMbA
Erről van szó!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40) Partz válasza aram01 (#38) üzenetére


Partz
senior tag

Sőt most nézem ilyen kis méretben csak 3000 mm! Ezt direkt neked, meg a spórolósabbaknak találták ki! :D

(#41) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Mind az UHD-nek, mind az íveltségnek 43"-on csak akkor van értelme, ha monitorként 1 méterről használja az ember. De legalább suhádé... drágán.

(#42) deja vu válasza BBéci (#39) üzenetére


deja vu
addikt

Szerintem közelében sincs az az LG. Ez a Samsung meg nagyon komolyan be lett kalibrálva, tesztben is benne van kiemelkedő ez a része. Sokkal rosszabb értékeket szoktam látni még drágább tévéktől is.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#43) Lauda válasza Vesa (#27) üzenetére


Lauda
félisten

Van egy nagy elonye, el lehet vele adni megint egy csomo tevet.

(#44) kokobe válasza Lauda (#43) üzenetére


kokobe
senior tag

Így van és a nagy része be is veszi milyen fasza ! :DDD

<---AMD___ATi--->

(#45) justaview válasza deja vu (#42) üzenetére


justaview
őstag

Mondjuk egy Quantum pontos Samsung TV-hez azért egy Quantum pontos LG TV-t illik hasonlítani, egyéb összehasonlítás teljesen értelmetlen.

(#46) dr.nervus


dr.nervus
tag

Nem mondom hogy mindjárt futok vásárolni egy ilyen tv-t, de nem rossz cuccos.. :) Köszi a tesztet.

(#47) icp1970


icp1970
senior tag

Ez nekem nagyon tetszik. K

(#48) deja vu válasza justaview (#45) üzenetére


deja vu
addikt

Olvass vissza, nem én kezdtem el összehasonlítgatni, én csak reagáltam.
Cső!

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#49) justaview válasza deja vu (#48) üzenetére


justaview
őstag

Bocsánat, hogy a lelkedbe tiportam.
Cső. :D

(#50) #94529552


#94529552
törölt tag

Jó értékelést kapott a végére: a Tizen használata körülményes, a távirányítóról lemaradtak a funkciógombok, a lejátszója részben nem ismeri a formátumokat, a kép anomáliákkal és akadozással bír,stb. Ja, de csak 355k az ára a kicsikének. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.