Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) james001


james001
veterán

Ez tetszik hogy megöregedett :D Mondjuk 20 évvel játszódik az MK9 után,gondolom azért ilyen. Akkor ezek szerint több karakter ilyen öreg lesz? Liu Kang-re leszek kíváncsi (már ha benne lesz)

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#2) oriic válasza james001 (#1) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Elvileg ő is benne lesz.

Live-Die-Respawn

(#3) saelin válasza james001 (#1) üzenetére


saelin
veterán

Úgy is mindig az öregek a nagy harcosok a filmekben. A női karakterekre leszek kíváncsi.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#4) v!ct0y válasza saelin (#3) üzenetére


v!ct0y
veterán

Jó kis milfek lesznek :)

(#5) james001 válasza oriic (#2) üzenetére


james001
veterán

Ajánlom is! ;]

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#6) saelin válasza v!ct0y (#4) üzenetére


saelin
veterán

Akkor nem csak én vagyok ilyen aberrált, hogy egyből ez a szó jut eszembe... :DDD

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#7) SirCsimbók


SirCsimbók
tag

hó vazze, de királyos volt már annak idején a mortál 3-ban, amikor megtanultam valami 6-os v. 7-es kombóját :DD

kár, hogy amikor egy billentyűzetről játszottam mással, csak nagy ritkán lehetett bevinni, mert összeakadtak a billentyűleütések

de amikor sikerült, mindenki örült. főleg én :DD

[ Szerkesztve ]

(#8) hpeti2


hpeti2
aktív tag

Elég meglepő lett volna, ha pont Kung Lao marad ki a MK X-ből.

Hirdetéseim --> http://tinyurl.com/mx5cpn3

(#9) nemlehet


nemlehet
őstag

Liu Kang elvileg nem öregszik, mert ő nyerte meg az utolsó MK tournamentet a sztori szerint így a következőig nem öregszik. Amúgy nagyon kiváncsi leszek a játékra, már a 9 is majdnem tökéletes volt (legalábbis nekem) és remekül hozta a hangulatot. A brutality-nek vagy babality-nek kéne visszakerülni és annyi :D

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#10) Döglött Róka válasza nemlehet (#9) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Babality volt a kilencben.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#11) nemlehet válasza Döglött Róka (#10) üzenetére


nemlehet
őstag

És tényleg csak már rég játszottam vele.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#12) DrTechnoid


DrTechnoid
őstag

Még anno 1995-ben Sega Megadrive-on mindig Kung Lao -val toltam, így most türelmetlenül várom ismét hogy ismét henteljek vele.

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#13) HussarF válasza nemlehet (#9) üzenetére

És aki megnyerte, az nem öregszik? Ez így működik?
De akkor aki meg meghalt, az meg feltámad?

(#14) fityesz9 válasza HussarF (#13) üzenetére


fityesz9
tag

Ez egy jó kérdés, főleg mert ugye Lajos a Komplete Editionben meghalt. Tudom ne ma sztori mód a lényeg, de érdekelne, hogy viszik tovább :))

Garrus, am I your dirty little secret?

(#15) HussarF válasza fityesz9 (#14) üzenetére

Ja nekem is tuti vétel lesz ez a játék idén, veszek majd géphez kontrollert is. A lore is érdekel, de úgy hallottam, hogy a 9-től folytatja ezt a történetet, szóval elég lesz wiki-n vagy valahol elolvasni a 9 történetét.

(#16) fityesz9 válasza HussarF (#15) üzenetére


fityesz9
tag

Ha minden igaz a 9 a MK 1-2-3 sztoriját viszi végig, tehát ha azokkal játszottál, akkor ismerős lehet. Nekem a régiek közül csak a 3-mal volt dolgom. Különben ja, nem is a kötekedés miatt, mert ugye ebben az univerzumban történhetnek furcsaságok, csak kíváncsiság. :)
Különben a 9-et érdemes megvenni, steam sűrűn leárazza 5 euróra, szép, bár lehet, hogy öregszem, mert néha kicsit brutális. :D

Garrus, am I your dirty little secret?

(#17) Döglött Róka válasza fityesz9 (#16) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Szerintem a sztori onmagaban ugy hulyeseg ahogy van. Igazi B-kategorias trashmozi, nem erdemes kovetkezetesseget keresni.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#18) Xerxész válasza fityesz9 (#14) üzenetére


Xerxész
őstag

Akkor segítek...
Gyakorlatilag mindenki megpusztult az MK9-ben, de az ok, ami miatt mégis látunk néhány ott szerepelt karaktert, az Quan Chi. Valahol olvastam, miszerint az előzetesében mondja, hogy elbukott földi harcosokat hoz vissza az életbe.

(#19) Döglött Róka válasza Xerxész (#18) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Mar megtette a 9ben.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#20) nemlehet válasza HussarF (#13) üzenetére


nemlehet
őstag

Alapvető story: Az ősi istenek létrehozták a "realm" okat pl Earthrealm, Netherworld, Edenia, Outworld stb. Némi variálás után Shao Khan lesz a főnök Outworldben és elkezd kisebb realmokat meghódítani és a sajátjához csatolni mert.... mert.... nem tom, ez a hobbija. Sok sok kis realm után elfoglalja Edeniát ami az egyike a fő nagy világoknak. Így megerősödve szemet vet a Földre mert ha jól emlékszek az a középpont, onnan mindenhova könnyen lehet utazni valamint egy erőforrásokban és lelkekben gazdag világ. De az ősi istenek (Elder Gods) megtiltják neki a közvetlen beavatkozást, és létrehozzák a Mortal Kombatot. 10x kell egymás után nyernie Shao főnöknek hogy beolvaszthassa Earthrealmot Outworld-be. Minden bajnokság után 50 évig nem próbálkozhat és a győztes nem öregszik a következő bajnokságig.

Az első MK bajnokságon Kung Lao nyer (akinek a reinkarnációja a játékban szereplő Kung Lao). A másodikon viszont meghal mert Shao Kahn hadrendbe állítja Goro-t a Shokan herceget. Az ő segítségével 9 egymást követő bajnokságot megnyer és a 10. MK-nál csatlakozunk be (MK 1). Itt ugye Raiden összeszedi a föld harcosait és Liu Kang győzedelmeskedik. Mindenki happy.

Bosszúból Shao Kahn megtámadja a shaolin templomot és megöli a legtöbb szerzetest és elrabolja Sonjat. Továbbá tesz egy ajánlatot Raidennek, hogy ha részt vesznek az Outworld-ben tartott bajnokságon és nyernek, akkor soha többé nem fogja megtámadni Earthrealmot. Raiden beleegyezik és némi varia után Liu Kang Shao Kant is legyőzi. (MK 2 itt ér véget) Így Shao Kahn többé nem próbálkozhat a Mortal Kombaton Earthrealm elfoglalásával.

Quan Chi mindezek után meggyőzi, ha nem megy a MK-n akkor foglalja el erővel a Földet és bár hivatalosan nem léphet be a Földre, de ő tud egy varázslatot aminek a segítségével igen. Asszem itt változtat a sztorin az MK 9 mert az eredeti MK 3-ban megakadályozzák hogy a Földre lépjen míg itt nem, mivel így megszegi a szabályokat és az ősi istenek beavatkozhatnak. Az ősi istenek segítségével Raiden végleg legyőzi Shao Kahnt és elzárják/bebörtönzik/bedarálják csirketápnak.

A cliffhanger meg ugye az volt, hogy az MK4 bukott Elder God-ja Shinnok előre látta ezt az egészet és valójában ő utasította Quan Chi-t hogy vegye rá Shao Kahnt az invázióra és a szabályok megszegésére.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#21) HussarF válasza nemlehet (#20) üzenetére

Hu, köszi szépen az alapos leírást!
Akkor most ha le van nyomva a főgonosz, miről fog szólni az MKX?

(#22) Döglött Róka válasza HussarF (#21) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Shinnok probal uralomra torni.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#23) oriic válasza nemlehet (#20) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Összetett írás, de ez nem a régi sztori? Mert az MK9 rebootolja a szériát.

Live-Die-Respawn

(#24) Xerxész válasza Döglött Róka (#22) üzenetére


Xerxész
őstag

Ez még nem biztos, csak ezt valószínűsítik...
Egyébként én remélem, hogy így lesz, mert Shinnokot is visszavárom...de Fujint még jobban.

(#25) Döglött Róka válasza Xerxész (#24) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Fujin a leggagyibb karakter volt a 4-ben:D Barkit, csak ot ne.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#26) Döglött Róka válasza Xerxész (#24) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Otthagyjak egy Shinnok cliffhanger-rel a 9-et es szerinted csak valuszinusitik (egyaltalan kik?), hogy o kop a levesbe? Foleg hogy Quan Chi mar bemutatott karakter.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#27) nemlehet válasza oriic (#23) üzenetére


nemlehet
őstag

Igazából annyira nem rebootolja. Az első két rész 1-2 apróságtól eltekintve ugyan úgy játszódik le (Kung Lao megnyeri a 10. MK-t, majd legyőzi shao kahnt outworld-ben). Utána kezdenek el megváltozni a dolgok pl Smoke helyett Sub Zero lesz robot illetve a föld elleni invázió kimenetele.

Ugye a 4. részben Shinnok akit a Netherworldbe száműztek tér vissza miután Shao Kahn legyengül és ideiglenesen elveszti uralmát Outworldben. Shinnok és Quan Chi együtt elfoglalják az éppen csak kiszabadult edeniát és eljutnak a mennyekbe ahol több Elder God-ot és kisebb istent is megölnek. De aztán megint Liu Kang saves the day és újra számúzik Shinnok-ot. Itt már lehet hogy trükköznek az új X-ben meglátjuk.

Akit érdekel a story röviden:
Az ötödik rész a Deadly alliance arról szól, hogy Quan Chi sikeresen újra megszökik a Netherworld-ből és tesz egy ajánlatot Shen Tsung-nak hogy ha már mind Shao Kahn és Shinnok meggyengült akkor miért ne vegyék át ők a főnök szerepét. Megpróbálják megölni Shao Kahnt, ami nem sikerül, mert csak egy klónt kapnak el. Így az egyetlen megmaradt veszélyes ellenfél ellen fordulnak és közösen megöljék Liu Kang-et. Ez sikerül is, így nyugodtan foglalkozhatnak a régi outworld sárkánykirály Onaga seregének feltámasztásával amivel páratlan hadseregre tehetnek szert. Rainden megint össze gyűjti a megmaradt harcosokat, demég az összes földi harcos együttműködésével sem igazán sikerül megállítani őket.

A hatodik rész a Deception itt veszi fel a fonalat. A Deadly Alliance ellen már csak egyedül Raiden képes harcolni, de a két varázsló együttes ereje még neki is sok. Legyőzik, de a győzelem nem tart sokáig mivel a Quan Chi és Shang Tsung egymás ellen fordul. Quan Chi győz, de sajnos nem élvezheti mert az outworld első királya, Sha Kahn egykori főnöke, Onaga visszatér. Raiden ideiglenes szövetséget köt Quan Chi-vel és Shang Tsung-al hogy megállítsák, de amikor látja, hogy még a hármójuk kombinált ereje sem elég felrobbantja magát. Ez sem állítja meg Onagát akinek időközben a hat Kamigodu (isteni fegyverizék) is a birtokába kerülnek. Raiden visszatér megrontva és feltámasztja Liu Kang-et és mindenki gyepál mindenkit.

A hetedik az Armageddon kicsit ködös számomra, már rég játszottam vele. Valami szuper isten fegyvert akar mindenki megszerezni, amit valami nagy lángszörny őriz de a végén a fegyvert tartalmazó piramis tetején az erejét visszaszerző Shao Kahn lesz a győztes. Ekkor pörgeti vissza Raiden az időt és kerülünk a MK 9 elejére.

A többi rész a story szempontjából nem olyan fontos.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#28) Döglött Róka válasza nemlehet (#27) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Ugye tudod mit jelent a reboot?:D

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#29) Xerxész válasza Döglött Róka (#25) üzenetére


Xerxész
őstag

Szerinted.
Szerintem meg az egyik legjobb.

Olvastad/hallottad már valahol bejelentve hivatalosan, hogy Shinnok lesz a főellenség? Nem. És amíg hivatalosan nincs bejelentve, addig az csak feltételezés.

Kik valószínűsítik? Hát a rajongók temészetesen.

(#30) nemlehet válasza Xerxész (#29) üzenetére


nemlehet
őstag

Figyelj ismerve az eredeti idővonalat és a 9 végén lévő cliffhanger alapján kb 99%, hogy Shinnok lesz a boss.

Döglött Róka :

EDDIG annyira nem tért el a két idővonal. 1-2 kisebb dolog és a föld elleni invázió kimenetele ami más, szóval a reboot dolgot annyira nem érzem mint pl a Tomb Raidernél ahol pl a játékmenet is erősen megváltozott.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#31) Döglött Róka válasza nemlehet (#30) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Szoval meg egyszer megkerdezem, tudod mit jelent a reboot?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#32) oriic válasza nemlehet (#30) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Fentebb írtad, hogy Raiden visszapörgette az időt. Ez már szerintem így rebootnak számít, mert másképp történnek a dolgok.

(#33) Döglött Róka

Pontosan. :) :R

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#33) Döglött Róka válasza oriic (#32) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Mindenkepp reboot, hisz elolrol kezdtek a sorozatot. Ha valtozik a tortenet, ha nem. Ha gepedet reboot-olod nem valtozik meg az os rajta...

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#34) nemlehet válasza Döglött Róka (#31) üzenetére


nemlehet
őstag

Most erre mit írjak? Amúgy meg elég tágak ezek a fogalmak. Reboot, alternative timeline, újraértelmezés, gumilajhár. Exclusiveli on PC, Xbox One, PS4, Xbox 360 and PS3.... Marketing mindenek felett.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#35) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

(#36) Döglött Róka válasza nemlehet (#34) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Eleg annyit irnod, hogy igen ez valoban reboot. ;)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#37) HussarF válasza Döglött Róka (#36) üzenetére

Te a paródiája vagy az aláírásodnak :DD

(#38) Döglött Róka válasza HussarF (#37) üzenetére


Döglött Róka
veterán

;)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.