Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nem rosszak, jó választás volt a Samsung vinyók használata. De egy picit tényleg drága még, a WD cuccai jobban megérik jelenleg. Köszi a tesztet!

(#2) Alex91


Alex91
félisten

Inkabb egy Seagate, vagy WD. Ott van olyan, amin USB, FW, ESATA is van.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3) Horbal


Horbal
őstag

Nem szép viszont drága, de legalább a teljesítménye kielégítő. Viszont nekem nem tetszik ez a Samsung vinyós dolog, tehettek volna bele WD-t vagy Hitachit inkább, szerintem.

Amióta van 2,5-es külső vinyóm nem akaródzik használnom a 3,5-st, 2,5-es jóval kényelmesebb...

[ Szerkesztve ]

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#4) KaraDani válasza Horbal (#3) üzenetére


KaraDani
addikt

Mi bajotok van a Samsungal? :) Az F1 es széria szerintem nagyon jó lett, gyors megbízható, mi kell még? Több samsung vinyóm is volt már, egyikel se volt még sohase bajom... Ez viszont tényleg elég drága

(#5) Zsolto


Zsolto
őstag

Köszi a leírást, korrekt értékelés, külső HDD-ből sosem elég :D .

Én egy 640-es USB-s WD MyBookot vettem karácsony előtt 27k-ért, és áldom az eszem. Egyrészt sokkal szebb, mint ezek az unalmas dobozok, másrészt értelmes szoftvercsomagot kaptam hozzá (igaz, csak demót, de olyan jók, hogy végül meg is vettem őket, Memeo AutoSync és AutoBackup), harmadrészt tudja azt, amit egyetlen külső ház sem tudott eddig, amivel találkoztam: a géppel együtt kapcsol ki-be, lepörgeti a lemezt a Vistában beállított idejű tétlenség után, szóval semmi gondom vele, úgy használom, mintha a laptopom beépített merevlemeze lenne (kivéve persze, hogy nem hurcolom magammal, de a laptopomat se sokat mozdítom). Ja, és zéró hangja van, ráadásul egyáltalán nem melegszik. Szóval nagyon ajánlom mindenkinek!

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#6) audi100td válasza KaraDani (#4) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szerintem is jó lett az F1, nem baj hogy Samu került bele, bár az 5400-as EcoGreen változat okosabb választás lett volna Rack-be.

[ Szerkesztve ]

(#7) pacorro válasza Zsolto (#5) üzenetére


pacorro
aktív tag

Nekem is MyBookjaim vannak, és teljesen meg vagyok velük elégedve, de örülök a Verbatimoknak is. Minél több gyártó van, annál jobb a felhasználóknak.

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#8) Alex91 válasza Zsolto (#5) üzenetére


Alex91
félisten

En meg 29k-ert 1 TB-os Seagate-t, FW, USB, E-SATA...
Mondjuk a MyBook Studio a FW800-asaval kicsit finomabb :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9) szab.tam


szab.tam
nagyúr

én a teszt végéig azt hittem, hogy ezek terrásak. igaz, hogy külső, de 500gb-ért 38/48k?
ezeknek elment az eszük....

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#10) audi100td válasza szab.tam (#9) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nem a Verbatimnak ment el az esze, hanem az itthoni forgalmazóknak, pl. Ausztriában az TB-os eSata-s/USB-s változat 100Euro: [link]

Az 500-as USB-s 70Euro: [link]

[ Szerkesztve ]

(#11) sanzi89


sanzi89
addikt

Ronda, nem nyújt semmi extrát, de baromi drága. Életképtelen ez a termék a jelenlegi piacon... :(

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#12) FefeeX válasza szab.tam (#9) üzenetére


FefeeX
veterán

Én már a vinyó nevéből gondoltam, hogy ez 500as. A szívás, hogy 500ast nem hogy 20 alatt, 15 alatt lehet venni, plusz 10ért meg a legmárkásabb eSATA kereteket. Tartunk 25-nél. Samu F1 1TB 23k+9k chifi külső ház --> 32k, dupla mennyiség, ugyanazokkal a sebesség adatokkal

audi:
ha már eSATA akkor ne legyen már lassabb. A fogyasztási különbség elhanyagolható. A külső keretben a zaj elhanyagolható. Rezonancia szintén. Azért meg ne fizessek már többet hogy lassabb legyen... :)

(#13) FefeeX válasza audi100td (#10) üzenetére


FefeeX
veterán

nyomorék magyar keselyű forgalmazók. (mondjuk sajnos az élet sok területén ebben az országban ez a jellemző), 30k-ért már megéri viszont... Lehet kiruccanok Österreich-be, ha majd arrafelé lesz dolgom... :) Így már azért egész jó a cucc.

(#14) audi100td válasza FefeeX (#12) üzenetére


audi100td
nagyúr

"ha már eSATA akkor ne legyen már lassabb. A fogyasztási különbség elhanyagolható. A külső keretben a zaj elhanyagolható. Rezonancia szintén. Azért meg ne fizessek már többet hogy lassabb legyen... :)"

Viszont az alacsonyabb hőtermelés miatt szerintem jobb Rackbe egy 5400-as, főleg nyáron 30 fokban amikor könnyen elérik az 50-55 akár 60 fokot a 7200-as vinyók és annak is megvan a 70-75MB/s átlag olvasása. :)

Amúgy 30k-ért tényleg korrekt vinyó a Terrás Verbatim. :K

[ Szerkesztve ]

(#15) TheDragon007 válasza audi100td (#14) üzenetére


TheDragon007
senior tag

Bnőm is olyat vett, szóval azon az áron végképp nem életképtelen a termék :N

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#16) Zsolto válasza FefeeX (#12) üzenetére


Zsolto
őstag

...és a "legmárkásabb külső ház" is lekapcsol a géppel, és lepörgeti a hdd-t? Mert én még olyat nem láttam, pedig próbáltam már jó pár félét. A ventilátor viszont mindegyikben pár hónap alatt megdöglött, és vagy visított, vagy nem forgott, csak szépen hagyta melegedni a hdd-t. Ezért örülök annak, hogy a MyBook ezt is tudja -- ráadásul nem is hangsúlyozza a gyártó, szóval ez szerinte természetes. Persze, az kéne legyen, csak mégsem az. Haveromnak vannak 2,5 collos, usb-ről tápot kapó kis külső házai is, és azok sem kezelik az energiatakarékos funkciókat.

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#17) rudi válasza Zsolto (#16) üzenetére


rudi
nagyúr

Jelentem alássan a Chieftec Black Box lekapcsol egy idő után, ha nem pörgetem a merevlemezt. USB-re kötve nem állítható ez az idő, de eSATA-ról követi az oprendszerben beállított HDD lekapcsolási időt. Picivel 10k alatt van (most) az USB/eSATA verzió, fém a ház, venti nincs benne, melegedni nem nagyon szokott. Egy 640-es Samsunggal használom.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#18) Zsolto válasza rudi (#17) üzenetére


Zsolto
őstag

Ez megnyugtató, köszi :R

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#19) Alex91 válasza rudi (#17) üzenetére


Alex91
félisten

eSata-n nem is nagy kunszt kikapcsolni... USB-n csinalja meg! :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#20) audi100td válasza Alex91 (#19) üzenetére


audi100td
nagyúr

Van otthon egy gagyi Iomega márkájú 500-as USB rack és az is lekapcsolja magát...

(#21) Alex91 válasza audi100td (#20) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor az nem is gagyi... :)

(Most kulon rack-ent vetted, vagy eleve HDD-vel egyutt?)

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#22) Killing


Killing
addikt

"Kapunk hozzájuk cserélhető csatlakozós tápot, amivel angol és európai szabványú aljzatokban is használhatók..."
Az nem Angol hanem Amerikai. :U

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#23) Horbal válasza KaraDani (#4) üzenetére


Horbal
őstag

Nagy bajom nincs vele nekem is van egy, két dolog ami zavar az enyémben: újkorától kezdve rezonál, nem tudom miért de csinálja (itt fórumon is van/volt több egyén akiknél szintén megvolt ez a jelenség), a másik, hogy kb 1-1,5 éves de már van rajta egy bad sector. Igaz nem az használt adat területen, szal lehet már gyárilag rajta volt, akkor nem néztem. Van kb 6-8 vinyóm most otthon, kb fele seagate mindenféle korú azokon semmi ilyen hiba nincs. A legújabb meg egy hitachi kb 3000-rel volt drágább egy azonos méretű samunál, ph ajánlással, vele teljesen meg vagyok elégedve kop-kop.

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#24) Jim Tonic válasza Killing (#22) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Lóf@szt. Teljesen jól írták.

Szerk: amúgy meg kisbetű... :U

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#25) TheDragon007 válasza Jim Tonic (#24) üzenetére


TheDragon007
senior tag

Mindenesetre üdvözlendő megoldás, bár egy adapter sem fog senkit földhözvágni.

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#26) zed1983


zed1983
őstag

Nem gondoltam, hogy az esata-s és a firewire-s között egy 10k-s különbség van... :(((

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#27) Findzs


Findzs
addikt

a 2,5 -es winyóknak elég az az áram amit az e-satárol kapnak vagy kell nekik külső táp ?

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#28) audi100td válasza Alex91 (#21) üzenetére


audi100td
nagyúr

HDD-vel együtt, de elég silány maga a rack, meg is halt a múlt héten, szerencsére a vinyó túlélte. :)

(#29) audi100td válasza zed1983 (#26) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nincs is, csak ez MO! :R

Findzs: maga az eSata csatlakozó nem tud táplálni egy vinyót, az kb. egy sima Sata csatlakozó kivezetve.

[ Szerkesztve ]

(#30) FefeeX válasza audi100td (#29) üzenetére


FefeeX
veterán

Nem csak kb, hanem teljesen az. A gigabyte alaplaphoz adtak egy hátlapi panelt, az egyik oldalára dugod a sata-t és a másik oldalt kihuzod az esata-t. Semmi nincs közte... :)

(#31) audi100td válasza FefeeX (#30) üzenetére


audi100td
nagyúr

Tudom, a P35-DS3 lapomhoz is olyan volt, azért írtam hogy kb. mert más a formája, de tényleg tök ugyanaz. :K

(#32) Prof01


Prof01
veterán

Nem rossz, de inkább WD My Book. :K

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#33) rudi


rudi
nagyúr

Figyelem-figyelem!

Összekeveredtek a cikkben szereplő árak. Pontosabban nem az árak, hanem a kapacitások. Nálunk az 500 GB-os modellek jártak, de az árakat az 1 TB-osakhoz kaptuk. Ennek fényében a Verbatim a konkurensek közelében van.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#34) rudi válasza TheDragon007 (#25) üzenetére


rudi
nagyúr

Eléggé meglepődnél, hogy azért a gagyi kis adapterért a reptéren/hotelban simán elkérnek 15-20 Eurot/dollárt. Persze, itthon lényegesen olcsóbban is kapható.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#35) TheDragon007 válasza rudi (#34) üzenetére


TheDragon007
senior tag

Jah, hát nyilván nem reptéren kell sehol sem bevásárolni...
Brit városokban bemégy egy közértbe és bagóért kapsz adaptert.

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#37) TheDragon007 válasza cizoe (#36) üzenetére


TheDragon007
senior tag

Kolléga, Ön vírust kapott? :DDD

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#38) 14adam


14adam
addikt

Hello hibát találtam
"500 MB-os modellek nem kerülnek forgalomba, szóval hivatalos hazai áruk sincsen. Az 1000 MB-os "

(#39) FefeeX


FefeeX
veterán

"Nekünk elsősorban jó teljesítményük miatt a Verbatim két külső merevlemeze tetszett tetszett."

Kicsit lassabban, de alaposabban javítás ésszerűbb lenne :)

(#40) TheDragon007


TheDragon007
senior tag

El is felejtettem mondani, hogy a bnőmnél a csúszásgátló talpak sorra kihullottak 3 hónap használat után. Mondjuk nála nem csak a fiókban figyel a cucc, hanem cipeli magával minden utazáskor...

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#41) Jim Tonic válasza rudi (#34) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Általában adnak kaucióra, de reptéren elég ijesztő áruk van. Sajnos belefutottam. A poén az, hogy később vettem egyet a BA járatán a levegőben, ami olcsóbb és 3x profibb volt. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#42) Killing válasza Jim Tonic (#24) üzenetére


Killing
addikt

Az angolok is 3 dugósat használnak?Sztem nem.Nyáron megyek oda jó lenne tudni...

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#43) TheDragon007 válasza Killing (#42) üzenetére


TheDragon007
senior tag

Én Skóciából jelentem, hogy a Verbatim cucchoz adott dugasz megfelel az itteni követelményeknek :DD

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#44) Jim Tonic válasza Killing (#42) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

A földelt/biztosított konnektoruk nekik is háromérintkezős. Sőt, talán csak a fürdőszobában láttam kétpólusút (borotvakészülékhez), egyébként mindenhol a hármas van, és a fürdőszobában be sem tudsz mást dugni. Itt is azért láthatsz fekete (műanyag) felső lábat.

[link]

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#45) bublee


bublee
csendes tag

Nekem Fujitsu-Siemens StorageBird van, 640 GB-os WD winchester van benne és 20 kiló volt akcióban a Saturnban. Szerintem legjobb vétel volt! :D

''Utáltam mindig az iskolát,el*****a az ember kiskorát!''

(#46) Killing válasza TheDragon007 (#43) üzenetére


Killing
addikt

Miért ott hármas van?
Hogy töltöm majd a telefonomat?

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#47) D1Rect válasza Killing (#46) üzenetére


D1Rect
félisten

Adapterrel, vagy kint veszel egy töltőt.

(#48) RZozo válasza bublee (#45) üzenetére


RZozo
aktív tag

Én is Fujitsu-Siemens mellett döntöttem, amiből az 1 TB-ost a Metróban 24k-ért meg lehetett kapni pár hete. Akinek elég az USB csatlakozó, annak tökéletes választás ennyi pénzért. Ebben is WD winchester található.

(#49) bublee válasza RZozo (#48) üzenetére


bublee
csendes tag

Gratulálok hozzá, nagyon megérte Neked! ;) Én is ugyanezt gondolom, hogy jó kis merevlemez WD 6400-as belsőséggel. Nekem kb 42 napja van meg. Oltári jó dolog, hogy töltök rá. megy egész nap a downclockolt laptop és semmi hangja! :DD

''Utáltam mindig az iskolát,el*****a az ember kiskorát!''

(#50) FefeeX válasza RZozo (#48) üzenetére


FefeeX
veterán

Ez árban nagyon jó, kár hogy nekem eSata kell... :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.