Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vinibali


vinibali
őstag

tessék parancsolni, a kaland nemsoká elindul :R ötletes a design, bár 990X mellég 4+1 anlog PWM, elég gagyin hangzik :F

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#2) hohoo


hohoo
senior tag

Egyáltalán tudja valaki miért jobb az analógnál a digitális vrm, vagy csak azért menő mert újabb meg benne van a nevében hogy digitális?

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#3) Gyuri27 válasza vinibali (#1) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nem kell szénné feszelni benne a procit.
A lap tetszetős így elsőre.

Amd - Radeon - Ryzen

(#4) Oliverda válasza hohoo (#2) üzenetére


Oliverda
félisten

Hatékonyabb, pontosabb (nincs, vagy csak nagyon minimális a droop), és jobban bírja a nagy terhelést.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#5) vinibali válasza hohoo (#2) üzenetére


vinibali
őstag

én nem feltétlenül azért mondtam a digitális PWM-et mert trendi :) elsősorban ahogy Oli is írta, sokkal pontosabb másrész egy 990X-es chipset mellé rakjanak analog PWM-et, de akkor ne 4+1et :F

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#6) Yutani


Yutani
nagyúr

De várjuk már a Bulldozert... Addig is a szállingózó AM3+ alaplap hírek jelentik a betevőt, amin tengődünk június elejéig. :)

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#7) Angel1981 válasza Yutani (#6) üzenetére


Angel1981
veterán

Hát kb. :)
Ez a lap meg érdekes, de maradok az ASUS-nál.

(#8) atti_2010 válasza hohoo (#2) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Az aláírásomban szereplő alaplap digitális VRM-el szerelt, akárhogy tuningoltam egy 4 magos procit benne nem haladta meg a 48 fokot, ezenkívül alig volt drop,és azt is be lehet állítani hogy éppen hány MOSFET működjön ez nagyon jó ha takarékoskodni akarsz az árammal.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#9) yakuza.tora


yakuza.tora
addikt

A deszka nem tudom milyen lesz, de a SB és a SATA csatik elhelyezése dicséretes! :C Legalább nem kell kiszedni a vga-t ahhoz, hogy az ember csatlakoztasson egy új vinyót.

Alléz Olympique de Marseille!

(#10) atti_2010 válasza yakuza.tora (#9) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Csak ilyen alaplapot valószínű hogy nem sűrűn hoznak be, a nagykerek.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#11) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Végre lehetne használni minőségi Intel express Wifi-t asztali pc-ben is.

(#12) #65675776


#65675776
törölt tag

Full ATX lap öt egész bővítőhellyel... Gratulálok!

(#13) Gerisz


Gerisz
addikt

Ezzel az elforgatott foglalattal fel tudnám szerelni a Noctuát úgy, hogy felfelé fújjon.

(#14) yakuza.tora válasza atti_2010 (#10) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Abban reménykedem, hogy a többi gyártó felfigyel a megoldásra.

Alléz Olympique de Marseille!

(#15) atti_2010 válasza yakuza.tora (#14) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Én valahogy nem tudom megérteni hogy miért ilyen nehéz dolgok ezek, néha az az érzésem hogy nem mérnökök tervezik ezeket az alaplapokat, miért olyan nehéz elfordítani egy processzort vagy egy PCI-e foglalatot lejjebb tenni?

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#16) kts88 válasza vinibali (#5) üzenetére


kts88
senior tag

Meg merem kockáztatni, hogy más gyártók sem raknak többet, csak duplázzák a tekercseket. AM2 óta ez a menő, nem is készült 4+1-től több.
Sőt bizonyos inteles giga lapon 4x tekercs van és a 24 fázis csak 6 valójában.

ha valaki tudna egy ilyen 'digit' pwm vezérlőről feldobni adatlapot annak örülnék

[ Szerkesztve ]

(#17) audi100td válasza atti_2010 (#8) üzenetére


audi100td
nagyúr

P55-GD80? nekem az analognak tünik

(#18) atti_2010 válasza audi100td (#17) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Mire alapozod?

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#19) audi100td válasza atti_2010 (#18) üzenetére


audi100td
nagyúr

a digitalisnak valahogy igy kellene kineznie, nem? szemben az analoggal (P55-GD80)

itt meg irjak is, hogy analog: [link]

amugy te mire alapozod? :)

[ Szerkesztve ]

(#20) Dragbajnok válasza atti_2010 (#18) üzenetére


Dragbajnok
tag

Ph teszt is van a lapról.Ott szépen levan írva hogy mi az újítás a tápellátásban.De továbbra is analóg maradt. [link]

[ Szerkesztve ]

(#21) dezz


dezz
nagyúr

Tetszik, lehet, hogy nálam ez lesz a befutó.

(#2) hohoo: Ezt én sem egészen értem (nem néztem még utána), mert a FET-eket csak digitálisan lehet ki-be kapcsolgatni (ellentétben a sima, bipolar tranyókkal). De nyilván tényleg jobb a vezérlése a "digitálisaknak".

(#16) kts88: Itt pl. elég sok FET...

(#22) kts88 válasza audi100td (#19) üzenetére


kts88
senior tag

A volterra rendszer azért néz ki másképp, mert magas frekin megy, amiatt kisebb induktivitás és kondenzátor kell bele, persze ez megköveteli a minőségi elemeket. (sajna nem elérhetőek az adatlapok így mást nem tudok a volterráról)
Az, hogy valami digitális vagy analóg, csak szabályzástechnikailag más.
analógban műveleti erősítőkkel megvalósított PI szabályzók vannak aminek a kimenetét egy fűrészgenerátor jelével komparálják és előáll a tranzisztorok PWM vezérlő jele.
Digitális rendszerben mintát vesznek a jelből majd egy processzor számolja ki a pwm kitöltését. (persze itt is pi szabályzó van csak leprogramozva).
Árban nem hiszem, hogy van különbség a két rendszer közt, mert már nagyon olcsó a kontroller, annyira, hogy sima digit kapukat sem éri meg venni.
remélem nem gond, hogy így offolom a topicot :B

#21 dezz : pontosan így nézett ki az M3A79-t deluxe lapomé is. Csak simán párhuzamosan kötötték a tranzisztorokat. 2-2 párhuzamosan és 4db alkotott egy fázist.

[ Szerkesztve ]

(#23) atti_2010 válasza kts88 (#16) üzenetére


atti_2010
nagyúr

uP 6218AS vezérlő van rajta, sok adatot nem írnak róla de ez egy 8-as vezérlő.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#24) schawo


schawo
titán

Nagyon helyes, hogy elforgatták a hűtő felfogató keretet. Minden gyártóknak már rég így kellett volna felraknia azt. :R

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#25) dezz válasza kts88 (#22) üzenetére


dezz
nagyúr

Akkor végülis az "analóg" 'butácska', a "digitális" pedig 'intelligens' (tényleg, nem úgy, mint a mosópor :DDD ). Az utóbbi gyorsabb reagálású lehet, illetve a változásokat nem csak bután követi, hanem kompenzálhatja a túllövéseket, stb.

Lehet, hogy így néz ki, de nem feltétlen van ugyanúgy bekötve. Ott talán nem állt még rendelkezésre 8-utas vezérlő, egy chipben. Már ha egy fázishoz elég egy út. Apropó, hogy van ez, hogy egy fázis = két út? A földet is külön szabályozzák fázisonként? De hát az a prociban összekapcsolódik. Bár normális esetben az azonos célú árambemenetek is.

(#26) kts88 válasza atti_2010 (#23) üzenetére


kts88
senior tag

Köszi szépen, kis keresgélés és meg is van az ic :B
csak át van a lapon nevezve, a valódi neve: 6208 Akár 12 fázist is lehetővé tesz, az msi amúgy se nagyon trükközik a tekercsek számával. Az adatlapot bogarászva kiderül, hogy analóg szabályzású, látszik az fb és comp lábon a visszacsatolása a pi szabályzónak, illetve a blokdiagrímon az analóg részek. A 4+1 amd fronton igaz, intel alatt van több fázis is.

dezz: az analóg is sok mindent tud, a pi jelleg miatt ha jól be van állítva nincs túllövés, két sima műverősítővel pl meg lehet csinálni akár egy teljes 4/4-es egyenáramú motoros hajtáshoz a szabályzást, persze sok minden egyéb is kell mellé. Szóval nem lebecsülendő. Csak szerintem az alkatrész szórások miatt nagy frekin nem a legjobb -bár ez csak saját tipp- , a digitben a programnak meg midndegy a szórás.

2 ág azért van, mert amikor lekapcsolod az induktivitást, az árama nem tud megszakadni, ezért lekötik a földre. bővebben ha érdekel a buck kapcsolás címszó alatt elég sok anyag van róla. Annyi, hogy a fent lévő anyagokban az alsó mosfetek helyett dióda van, de ez nem változtat a működésén.

Illetve az előző hozzászólásodra is reagálva, a mosfet is analóg áramkör, csak be lehet vezérelni telítésba és akkor tényleg csak sima kapcsolóként működik (minden tranzistort be lehet)

Lehet a vizsgaidőszak van rám rossz hatással, de írhatnékom van ebben a témában ma :DDD

(#27) atti_2010 válasza kts88 (#26) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Köszi szépen hogy megvilágosítottál minket, alig tudtam leolvasni az IC számát, nem akartam kivenni a házból, a Giga tudom hogy trükközik a tekercsek duplázásával de mostanában azt a gyártót kerülöm.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#28) dezz válasza kts88 (#26) üzenetére


dezz
nagyúr

Szerintem nem átnevezés, hanem a 6218 a 08 8-fázisos változata: [link]

"A 4+1 amd fronton igaz"

Lehet, hogy eddig így volt, de nem törvényszerű. :) Főleg a Bulldozer esetén, ami állítólag igencsak tudja rángatni a tápot.

"Annyi, hogy a fent lévő anyagokban az alsó mosfetek helyett dióda van, de ez nem változtat a működésén."

Igen, mégpedig schottky. Nem tudom, miért jobb oda a FET, de mindegy.

"a mosfet is analóg áramkör, csak be lehet vezérelni telítésba és akkor tényleg csak sima kapcsolóként működik"

Hát, igen kicsi az a gate fesz-sáv, amiben analóg módon működik, ilyen módozatban nem is nagyon használják -- épp az a lényege, hogy telítve nagyon alacsony lehet az RDSon (sima tranyóknál jóval kisebb), miátal nagy áramoknál is relatíve kevés hőt termel.

(#29) kts88 válasza dezz (#28) üzenetére


kts88
senior tag

Köszi, hogy megkerested, én leragadtam az első találatnál :D
Az AM2+ óta nem követem, jelenlegi lapomon meg sem néztem milyen van. A jövőt meg majd meglátjuk :)

Azért kell kapcsolható félvezető, mert a dióda feszültségesése sok. Mivel a tejes áram átfolyik rajta a 0,3V is nagy veszteséget okoz. Bezeg a régi P1-en még jó volt a dióda is.

Mivel leálltak a bipoláris fejlesztéssel, jelenleg vagy használják a régit, vagy mosfetet használnak az analóg áramkörben is. Sok erősítő így készül már. 200V alatt mosfet (Rdson feszültség függő, nagy feszültségen egész ohmos az értéke), fölöte igbt használatát javasolják. Egyszer majd őket is leváltja valami más. De, hogy mi lesz a vége, mivel ma már az összes analógra csuklóbol mondják, hogy rossz, és digitális kell helyette. Ami igazán csak kapcsolni jó az a GTO.

[ Szerkesztve ]

(#30) dezz válasza kts88 (#29) üzenetére


dezz
nagyúr

Jahh, tényleg. (Kevesebbre emlékeztem, de látom, 10-20 ampereknél már a jobbak is az 1V-ot közelítik.)

Audio high-endben max. az ilyen "trendi" cuccokban van D-osztályú "izé".

(#31) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Jó elgondolás ez az elrendezés, bár a 12V os alaplapi csatlakozót nem a ram mellé tettem volna.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#32) atti_2010 válasza Ł-IceRocK-Ł (#31) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Szerintem teljesen mindegy hol van mivel egyenáramról van szó.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#33) Ł-IceRocK-Ł válasza atti_2010 (#32) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Az mindegy, de hogy nem a legkönyebb így rádugni a csatlakozót. Erre gondoltam.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#34) atti_2010 válasza Ł-IceRocK-Ł (#33) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Mert közelebb van a táphoz??? nem igazán értem.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#35) dezz válasza Ł-IceRocK-Ł (#31) üzenetére


dezz
nagyúr

Mostanában szinte minden lapon oda teszik.

(#36) mpierre válasza atti_2010 (#34) üzenetére


mpierre
veterán

Alsó tápos háznál pont, hogy messzebb van...

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#37) Ł-IceRocK-Ł válasza dezz (#35) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Jah, nekem is ilyen, de valahogy "sose áll a kezemre". A kényelmes bedugáshoz ki kell szedni a ramot.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#38) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

A legnagyobb – nem mellesleg üdvözlendő – különcség nekem a nagy távolság a két PCI-e csatlakozó között. Mivel még mostanában sem tudnak normális, kiömlős hűtésű VGA-t készíteni, vagy ha ilyen a referencia (5770, 5850, 5870), akkor azt a lehető leghamarabb áttervezik axiálventilátoros, házban keringetős költséghatékony hulladékra, ezért igen pozitív az ekkora távolság megléte a hűtés jó hatásfokú biztosításának megtartása figyelembe vételével.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#39) Grafiqs


Grafiqs
őstag

Tudja valaki, hogy Jetway lapokat hol lehet beszerezni Európában?

Ezt az egy helyet ismerem, de nagyon-nagyon drága. Fôleg a nagyvizen túli árakhoz képest.

G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.