Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Depression


Depression
veterán

Eddig egyáltalán nem tetszettek az állvánnyal egybeépített tv-k, és ezzel a modelllel sem sikerült ezt megváltoztatni.

Persze nem vagyok elég gazdag az ízlésficamhoz, gondolom ezért sem tetszik az a tv, amit amúgy sem engedhetek meg magamnak.

Pedig tetszenek a bentley-k, rolls royce-ok, ferrarik...

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#2) #06658560


#06658560
törölt tag

Nem is tudtam, hogy megvették a Loewe design jogait.

(#3) Akula


Akula
őstag

Nekem bejön ez a dizájn, de az az ambilight glória bullshit az minek is? :F

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#4) Cyberboy42 válasza Akula (#3) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

Az ávány egy förtelem :D de az ambilightal filmet nézni este sokkal jobb mint az nélkül!

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#5) Chibass válasza #06658560 (#2) üzenetére


Chibass
tag

Ugyanez jutott eszembe, de vajon miért nem tanulnak mások hibájából? :DD

Aki nappal is legény, az éjjel nem volt ott!

(#6) pilóta válasza Chibass (#5) üzenetére


pilóta
nagyúr

Olyanok, mint én. Soha nem követem el kétszer ugyanazt a hibát. Négyszer-ötször szoktam, hogy biztos legyen :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#7) mepet válasza #06658560 (#2) üzenetére


mepet
addikt

Nekem is az a régebbi Loewe ugrott be, amin még volt légrés a tévé és a hangszóró téglalapjai között. A képek alapján gyönyörű!

Amint öröklök egy palotát, ahol ez elfér, meg is veszem. :D

(#8) daneel_hu válasza Depression (#1) üzenetére


daneel_hu
addikt

Szörnyű a design.
Talán még a BaO-nél is erőltetettebb... :(

(#9) Piftuka válasza Depression (#1) üzenetére


Piftuka
veterán

Hát bizony ez ritka ronda.

Éppen úgy néz ki, mint egy írásvetítő vászna.

Csak amíg az osztályteremben senkit nem zavart, hogy ilyen otromba állványokat bámult, addig otthon, a tévé mellett ez már kifejezetten zavaró, és bosszantó.

"Aquila non captat muscas."

(#10) mepet válasza Akula (#3) üzenetére


mepet
addikt

LOL. Ha zavar az ambilight, akkor megnyomod az ambilight gombot a távirányítón, egyszer a lefele nyilat, majd az Okét. Így tudod kikapcsolni.

Nekem már van ambilightos tévém. Többé nem veszek tévét enélkül.
Egy kis bemutató videó: [link]
A videó nem kamu. Amikor robbanás van a képernyőn a bal sarokban, az egy az egyben olyan, mintha égne a szoba bal fele. A kép érzésre akkorára nő, amekkora a szoba. Viszont nem fárad jobban tőle a szemed, mint amikor túl nagy képernyőt veszel. Annyira kell figyelni Ambilightos tévé vásárlásakor, hogy a legolcsóbb típusok csak oldalt világítanak, az még nem az igazi.

(#11) #72042496 válasza mepet (#10) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ambilightot én is szeretnék, csak az a baj, hogy a Philips OLED-ekben nem bízom. :(

***

Ennek a konkrét tévének viszont eléggé bejön a dizájnja.

[ Szerkesztve ]

(#12) Depression válasza #72042496 (#11) üzenetére


Depression
veterán

Van ambilightos sima led tv-jük is.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#13) Predatorr


Predatorr
őstag

Komoly? Hangprojektorral?

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#14) Gijon válasza #72042496 (#11) üzenetére


Gijon
senior tag

[link] Azért nem osztogatják csak úgy az EISA díjat.

(#15) sb válasza #72042496 (#11) üzenetére


sb
veterán

Építeni kell.
Bár macerásabb nyilván, de vannak már egész jól összerakott cuccok.

(#16) Akula válasza mepet (#10) üzenetére


Akula
őstag

köszi.
ilyet még nem láttam.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#17) SAAABROS válasza Gijon (#14) üzenetére


SAAABROS
csendes tag

Nekem egy régebbi típus van, ez 2011 ben kapott EISA díjat.. Annyit tudok mondani hogy ha megtehetem akkor a következő is Ambilight-os Philips lesz, de majd csak akkor mikor ez tönkrement. 2012 óta használom, rengeteget ment mert a gép is jó ideig rá volt kötve. Teljesen meg vagyok vele elégedve, bár az igazsághoz hozzá tartozik hogy a weblapon feltüntetett ár kicsivel több mint harmadáért jutottam hozzá akkoriban de jó vételnek bizonyult! :)

https://www.philips.hu/c-p/46PFL9707S_12/9000-series-smart-led-tv-ambilight-spectra-xl-lel-es-perfect-pixel-hd-vel/overview

[ Szerkesztve ]

Gyümölcsből pálinkát kell főzni, eleinte kicsit fura vele a palacsinta de meg lehet szokni! ×D

(#18) #72042496 válasza sb (#15) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az számomra túl kompromisszumos. A gyári tetszene, mert minden eszközről (beleértve a belső lejátszót is), mindenféle jellel működik, és összedolgozik a Hue világítással is.

(#14) Gijon: Szép az EISA díj, de az a cikk sajnos semmitmondó. Engem nem az ilyenek érdekelnek. Hobbiból meg-megnézegetem a csúcstévéket, és a nagy gyártókkal önkéntelenül is kvázi képben vagyok. Mik a gyári képmódok, ajánlott beállítások, hogyan kalibrálhatók, milyen az interpoláció, az okosrendszer, mikor jelentkezik ABL, van-e 120 Hz (milyen felbontásokban), VRR, FreeSync, mennyi az input lag, hogy viselkedik PC módban, milyen az okosrendszer, milyen hangformátumokat kezel, HD hangokat konvertál-e ARC-kompatibilisre, ilyesmik érdekelnek. Illetve a tulajdonosok beszámolói.

A Philips tévéiről viszont a legmarkánsabb infóm, hogy az Ambilight klassz, a rendszerük lassú, és hogy tudtommal kínai érdekeltség alá tartoznak. Nyilván lehetnek ezek szuper tévék, csak a kétkedés jogát fenntartom, és azt is, hogy legközelebb is másmilyet vegyek. Aztán lehet belőle éppúgy Philips is, nem döntöm én ezt el előre. :)

(#12) Depression: Azok nem hatnak meg. :)

[ Szerkesztve ]

(#19) Gijon válasza #72042496 (#18) üzenetére


Gijon
senior tag

Mindenki más preferencia alapján választ. Nekem a képi megjelenítés a legfontosabb, aminek az alapja a philips-nél a P5 képfeldolgozó processzor. A rendszer nem lassú, de régebben valóban voltak gondok. Jelen tv esetében van HDMI 2.1 Feature Auto alacsony késleltetésű üzemmód (ALLM), +Dolby Vision-t, Dolby Atmos-t, adták hozzá a régebbi modellekhez képest. ARC van, de eARC nincs, ami szerintem jobban jönne. Az "okosrendszer" Android TV 9 Pie (Nekem doid 8 van, de kiváltottam egy Fire TV 4K sick-el és nem kell kompromisszumot kötnöm, legalább is tudja azt, amire szökségem van.) +Google Assistant, és Alexa hangvezérlés is van, szerintem Alexával gördülékenyebb pl, csatornaváltás, forrásváltás, hangerő +-, stb. Ambilight tényleg jó, ambilight hue-val kiegészítve meg parádés. (Akinek meg nincs rá igénye az kikapcsolhatja, de lényegileg nem egy feláras dolog. Inkább plussz szolgáltatás.) A ("tudtommal kínai érdekeltség") TCL-hez tartozik, mint ahogy az Onkyo és a Pioneer is :), de ha jól tudom, akkor piacvezetők a ROKU tévéikkel Észak-Amerikában. Nem meggyőzni akarlak, csak a félelmeidet eloszlatni. :)

(#20) kusztax


kusztax
tag

Erről jut eszembe. :)

Nekem egy Tesla S901-esem volt, aminek ugyan beépített volt a hangprojektora, de szinte hi-fi hangzása volt. Hihetetlen volt, hogy a TV gyártók igazából képesek lennének arra, hogy ne dobozhangú TV-ket gyártsanak, ami miatt különálló hangprojektorokat kell venni, hanem egyszer adjanak a TV-hez vagy ingyé vagy beépítve egy komplett előre felé néző hangprojektort.

Persze a TV-től megváltam mert szoftveresen egy rémálom volt és a képe sem hozta az elvárást 180 ezerért. De a hangzása minden TV-gyártót tarolt.

Egyébként nekem is volt Philipsem, a 130 ezres kategóriából. Befürödtem vele, mert valahol azt olvastam, hogy Androidos és amikor megjött, akkor nem volt az. :D A képe hibátlan volt, sőt inkább gyönyörű, még mozgásnál is. De sajnos a jack kimenet hangerejét nem lehetett szabályozni a TV távvezérlőről. Ez és az android hiánya miatt inkább eladtam 1 hónap múlva.

[ Szerkesztve ]

(#21) #72042496 válasza Gijon (#19) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ezek hasznos infók, nagyon köszi, hogy leírtad őket!

(#22) sb válasza #72042496 (#18) üzenetére


sb
veterán

Nyilván van némi kompromisszum, de még mindig kisebb szerintem ha egy ambilightban köti meg az ember, mint más, fontosabb területen, kijelző, feldolgozó, smart rendszer, stb...

Mert a többit meg behatárolja, hogy csak Philips lehet, ez kicsit nagyobb megkötés. És pár területen nincs túl jó hírük.

Egyébként belső lejátszót használsz? Azt hittem az igényességből, hogy ilyen fel sem merül nálad.
PC-re már van amúgy vmi Hue control, ha a lejátszás onnan megy.

(#23) #72042496 válasza sb (#22) üzenetére


#72042496
törölt tag

Filmezéshez általában egy Shield TV-t használok, belsőt inkább csak a DV tartalmakhoz Netflixen. De képminőségben semmi előnyét nem látom a Shieldnek. Lenne a tévén GbE és egy stabil Plex kliens (vagy hasonló), már meneszteném is. :)

Emellett van egy PS4 konzolom, és egyszer talán PC-t is kötök a tévére a játékokhoz. Egy ideje tervezem már, csak mindig lejjebb csúszik a fontossági listán.

Igen, az egy megkötés, hogy Ambilight csak Philips készülékekben van, de ha elég jó az adott Philips tévé, akkor én ezt nem bánom. A gyors Pie rendszer és erős képfeldolgozó pl. elég bizalomgerjesztően hangzik, ezekkel voltak/vannak talán a fő fenntartásaim.

Más készülék mellett pedig inkább lemondok az "Ambilightról", legalábbis jelenleg. Időhiány, illetve nincs bennem kísérletező kedv mostanság. :)

[ Szerkesztve ]

(#24) mepet válasza sb (#22) üzenetére


mepet
addikt

Milyen területen nincs jó híre a Philipsnek?

(#25) sb válasza #72042496 (#23) üzenetére


sb
veterán

A fenti hsz elég pozitív volt, de eddig én is azt olvastam mindenhol, hogy az Androidos rendszerük és a régi klasszik is elég gyenge volt, sebességre és stabilitásra is.

@mepet:
Emellett a feature lista sem volt régen acélos a Philipsnél. Emlékszem, hogy kb. 10 éve az 1:1 pixel mappinget is úgy kellett náluk vadászni mikor már kezdett általános lenni máshol, kodek támogatások gyengék voltak (később is), stb...

A feldolgozó elvileg jó volt mindig, de erről is megoszlottak a user vélemények a tesztekkel ellentétben.

LG-n most én is a beépítettet használom, Webos, van Plex, de Embyt használok eddig. Benyomtam és megy, mindent lejátszik. Ráadásul wifin átjön olyan 50-60mbit(+hang)-ig a 4k HDR is.
10 éve HTPC-vel nyomom, de inkább a kényelem, nem a minőség miatt. Ide is terveztem egy droid boxot, de annyira flottul megy így, a box-szal meg azért kéne bűvészkedni, a wifi felejtős, stb... szóval nekem bejött.
De nem vagyok hozzászokva itt a fórumon, főleg a (kép)igényesebb rétegtől... sokan eleve madvr alá se lőnek, szóval nemhogy HTPC, de erőmű kell rögtön alá. :D

(#26) Gijon válasza sb (#25) üzenetére


Gijon
senior tag

Az a baj, hogy nem tapasztaltad, ("azt olvastam mindenhol") és ezért nem hiteles a hozzászólásod. Én is olvasok sokfélét, de addig nem nyilvánítok esetleges rossz véleményt egy termékről sem, míg nincs használati tapasztalatom.Álltalánosítasz egy márkával kapcsolatban, amit szerintem nem relaváns. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy attól még hogy egy márka X terméke nem lett jó, attól még nem feltétlenül lesz rossz az összes terméke.

[ Szerkesztve ]

(#27) nexplo


nexplo
őstag

Imádom a Philipset és most is 4 tv-m van tőlük. Engem csak az ambilight köt hozzájuk. Ebbe szerelmesedtem bele. A képe is szép átlagban ezt sem vitatom. Ez a TV viszont nagyon ormótlan nekem. Eleve falra szerelem mindegyiket hogy az ambilight teljesen kijöjjön belőle és mindig fehér falat használok. Ezt kíváncsi lennék hogy lehetne teljesen "falkompatibilitássá" tenni. Én még a vezetékeket is falon belül viszem hogy semmi zavaró ne legyen a tv körül.. :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#28) sb válasza Gijon (#26) üzenetére


sb
veterán

Egyáltalán nem gond, hogy általános dolgokat írtam ugyanis pont ezt kérdezték, hogy általánosságban mi/milyen gondok (voltak) jellemzőek a Philipsre. Ezt írtam le, ezek igaza voltak általánosan és régebben.
Azt nem írtam, hogy minden modell ilyen lenne, azt se, hogy ne változott volna az évek alatt.
Sőt azt sem, hogy ne vennék Philips TV-t szemrebbenés nélkül. Simán vennék, épp azért amit írsz: egy modell, de még kicsit általánosabb hozzáállás sem határoz meg minden modellt... és főleg nem minden időben. Továbbá tökéletes modell is alig van, így hiába lehetnek itt is hiányosságok, nyilván lesz a többi gyártónál/modellnél is változó mértékben.
Nomeg még az is lehet extraként, hogy valamiben tényleg vacak egyik-másik modell ma is, de pl. engem pont nem érdekel.

Szóval nyugi, tudom kezelni és értelmezni az általánosságot és az egyedi jellemzőket.
Sőt, ha olvasol tőlem más hsz-eket akkor láthatod, hogy épp az általánosítás meg a saját szemellenzősség (amikor valakinek X a megfelelő, ezért képtelen belátni, hogy másnak meg Y az) ellen szoktam kikelni.

A tételes felvetésekre csak röviden:
1. Igen, ezt meg lehet állapítani úgy, hogy nem vettem 26db Philips TV-t. Senki nem tud egyedül annyit venni. Vannak tesztek.
2. Igen, a tesztek pedig erre valók. Nem hülyeség az összes. Nyilván van amit nem kell elfogadni a tesztekből sem, de szelektálva lehet érdemi infókat szerezni.
3. És ahogy írtam ebben voltak egyedi user tapasztalatok is. Ami az 1. pont kiterjesztése a tucat TV lehetetlen megvétele nélkül.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.