Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) _Atesz válasza joysefke (#49) üzenetére


_Atesz
addikt

Egytértek, ez max. 950-nek lenne jó és az is olyan 50-55k árazással.

(#52) Zyelor válasza joysefke (#49) üzenetére


Zyelor
aktív tag

+1.

Ezzel sajnos maximálisan egyetértek... Nekem 560 Ti-m van perpill, de előtte a GTX 460-at 60k-ért vettem és emlékszem anno az nagyon combos és jó kis kártya volt. Az 560 Ti szintén igaz volt ez, meg ahogy olvasom a 660-ra is.

De ez, ez valahogy érzésemre mindennek az alja. Amikor kijött az első teszt megdöbbenve figyeltem az eredményeket.... Mondjuk a 128 bites vezérlő miatt nem ért meglepetésként túlságosan...

Az meg külön vicc, hogy relatíve most egy olyan kártyáért ami anno a 460 vagy az 560 Ti volt durván 1.5-szeres árat kérnek el... :( :( :( :( :( :( :( :(

(#53) RECSKA válasza Zyelor (#52) üzenetére


RECSKA
veterán

Ez a kartya 50 alatt lenne. De mint hogy 970 sincs 100-ert ( decemberben ennyiert vettuk oket... ), csak 120ert, ez sincs most 50-ert, csak 60-ert.

A teljesitmenyre fanyalgoknak : hozza a 760-at. Mit kellett volna tenni? U.a. a sebesseg, u.a. az ar...

Ha bejon 50-re, jo kis nepkartya lesz ( mar 8-10dbot eladtam, mindegyik vevom nagyon elegedett... )

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#54) oettinger01


oettinger01
őstag

Kíváncsi lennék a 770OC-vel szemben mik lennének az eredmények?

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#55) F e Z o válasza RECSKA (#53) üzenetére


F e Z o
veterán

Generációváltáskor azonos számozáson belül mindig kicsit többet vár az ember az újabb karitól, nem?

H2O über alles!

(#56) RECSKA válasza F e Z o (#55) üzenetére


RECSKA
veterán

De igen, ez jogos.

Viszont ez a kartya csak most jelent meg, biztis fog egy picit gyorsulni, mig a 760 mar nem igazan.

760 nagyjabol hozta a 670 sebesseget, viszont ez a kartya nem hinnem, hogy valaha is hozna a 770-et xD.
Cserebe olcsobb 20-el. Meg most is...

[ Szerkesztve ]

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#57) vwgolfgaben


vwgolfgaben
újonc

Érdekes mert techpowerup-on meg MSI a legjobban tuningolható 1410/2026 és a legtöbb FSP-t is ő hozza, EVGA meg 1385/1985 és 4 FPS-el kevesebb na akkor most kinek higgyek? :F

[ Szerkesztve ]

(#58) Bjørgersson válasza vwgolfgaben (#57) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Mert nyilván minden vga egyforma... nem.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#59) sheep válasza joysefke (#49) üzenetére


sheep
addikt

+1. teljesen egyetértek
az 560ti-met nem tudom leváltani az 50-60k kategóriában, mert nincs olyan kártya ami elég erős lenne az elkövezkező 2-3 évre, és ennyiért vehetnék -akár használtan is. ATI kiesik, Nvidiánál meg marad a 970 amit szívesen vennék, de használtan is 90k fölött van az ára...
Nincs középkategória az Nvidiánál most
A 960-ast meg hagyjuk, a régi 670 szintjét hozza csak, ez már most is néha kevés.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#60) vwgolfgaben válasza Bjørgersson (#58) üzenetére


vwgolfgaben
újonc

Vágom, hogy nem egyformák de elég nagy a különbség remélem valami normális darabot fogok ki :D

(#61) Bjørgersson válasza vwgolfgaben (#60) üzenetére


Bjørgersson
félisten

25 és 40 MHz különbség tényleg ekkora problémát okoz? Ne csináld már... :D

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#62) RECSKA válasza Bjørgersson (#61) üzenetére


RECSKA
veterán

Lehet vagy 1fps... xD

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#63) balint107 válasza F e Z o (#19) üzenetére


balint107
aktív tag

Egyetértek. Azt vártam majd a GTX 770 és 780 között helyezkedik el, főként hogy 1,5 év telt el köztük. Gondoljunk csak vissza korábban a GTX 580 szintjét hozta gyakorlatilag a GTX 660. Ez meg most a GTX 670-el száll versenybe :D

(#64) vwgolfgaben válasza Bjørgersson (#61) üzenetére


vwgolfgaben
újonc

50/73 a különbség. De nem is az az 1 fps számít de látjátok, hogy itt lehúzták az MSI-t máshol meg az lett a favorit nem mindegy melyikre adok ki ugyan annyi pénzt lehet csak én gondolkozok hülyén ez van sorry :)

[ Szerkesztve ]

(#65) #16939776 válasza D1Rect (#31) üzenetére


#16939776
törölt tag

Azért sokat javult a helyzet tavaly óta, legalább van választék alatta/fölötte. pl.: tavaly karácsony előtt 40K és 100K között üresek voltak az árlisták.

[ Szerkesztve ]

(#66) sb válasza Zyelor (#52) üzenetére


sb
veterán

Itt némi ellentmondást érzek:

"a GTX 460-at 60k-ért vettem"
"Az meg külön vicc, hogy relatíve most egy olyan kártyáért ami anno a 460 vagy az 560 Ti volt durván 1.5-szeres árat kérnek el.."

Szvsz egy kicsit túl van árazva és valóban eléggé üres a 40-60k közötti ársáv, de ilyen 1.5-2x szorzók meg a 128 bit miatt felezett teljesítménynek nyoma sincs, mint amiről sokan szerintem eltúlozva fanyalognak.
Ill. ha megfordítjuk és többet várunk akkor ugyanez igaz a többi vga-ra is sajnos.

Nekem sincs értelmes ár/teljesítmény mutatóban sehova váltanom 7850-ről. Fél-egy évvel ezelőtt meg ártól függetlenül se nagyon volt.

[ Szerkesztve ]

(#67) e-newsee


e-newsee
addikt

Nekem csak az tűnt fel, hogy az MSI 600rpm-mel tartja a GPU-t 60°C-on, az Asus meg 1400-zal. Azért az sem mindegy szerintem.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#68) Neovenator válasza e-newsee (#67) üzenetére


Neovenator
senior tag

Á, az teljesen mindegy, hisz mindegyik ugyanolyan halk, mert ugye az teljesen világos a fizika törvényei szerint, hogy az 1400RPM-nek pont akkora hangja van, mint a 700RPM-nek...

[ Szerkesztve ]

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#69) D1Rect válasza #16939776 (#65) üzenetére


D1Rect
félisten

Egy GTX 960-nyit javult a helyzet. ;)

(#70) kekegsm


kekegsm
őstag

Ennyi hülye fikázó hozzászólást régen olvastam...

Ha megnézzük a teszteket, jóval gyorsabb az általatok emlegetett 560, 660 kártyáknál.

Vegyük a 660-at 100%-nak, és ha megengeditek, nézzük az ipon tesztjéből az átlagteljesítmény táblázatot, árnak pedig az ipon legolcsóbb árait pillanatnyilag. Átszámoltam a tesztben szereplő értékeket, ahol a GTX760 volt a 100%, csakhogy jobban középre súlyozva lássuk az eredményt. az 560-ból az 1GB-t néztem, a többiből 2GB változatot. A GTX960ból az iponos tesztben szereplő MSI változatot néztem:

GTX660 =100% -> 47.900Ft=100%

GTX560=61% -> már nincs, emlékeim szerint utoljára 47e körül voltak=98%
GTX750Ti=84% -> 40.100Ft=84%
GTX760=121% ->62.700Ft=131%

GTX960=142% ->61.100Ft=128%

Szóval a :
660-hoz képest 42%-al többet tud, és csak 28%-al kerül többe a 960.
750Ti-hez képest 58%-al többet tud, és csak 44%-al kerül többe a 960.
760-hoz képest 21%-al többet tud, és 3%-al olcsóbb a 960.

560-at nem érdemes nézni, hiszen már nem is kapható.

Szóval már itt jobban megéri a 960. Persze lovagolhatunk arról, hogy melyik változat (OC, nem OC, nagyon OC, mérsékelten OC), melyik gyártó, stb.

-Ezenkívül van egy jelentős fogyasztáscsökkenés=kisebb, olcsóbb táp is elég
-Ezenkívül van egy jelentős zajcsökkenés=nem egy porszívó mellett kell ülnöd egész szombat éjszaka...
-Ezenkívül van egy jelentős tuningpotenciál=mégjobban megéri (némely oldalakon 15-20%-ot húztak rajta)

A GTX970-et nem néztem már, az 100e-től indul nagyjából, az nem az átlagmagyar kategória (talán már ez sem)

Nekem az a véleményem, hogy kispénzű gémer vegyen egy olcsó i3-at (pl i3-4160) egy GTX 750Ti-vel és egy 1600x900 monitorral (22-23 körül lehet venni), a középkategóriás gémer meg egy i5+GTX960+fullHD, és pont jó. A vérgazdagokról nem beszélek, ők vegyék azt, ami a legdrágább és a leghosszabb...

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#71) FullGas válasza kekegsm (#70) üzenetére


FullGas
aktív tag

Ennyi :R Aki új gépet vesz annak jó alternatíva 60 ezer körül. Aki meg régebbi kártyáról akar váltani az el tudja dönteni hogy megéri-e neki vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#72) kekegsm válasza Neovenator (#68) üzenetére


kekegsm
őstag

GTX960 hangteszt

0:25-től indulnak a max terhelés alatti felvételek.

Azért ez az Asus eléggé hangos...

Mindenhol minden tesztben az MSI a leghalkabb, de teljesítményben is a végén van. Bár ezek nüansznyi különbségek.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#73) kekegsm válasza FullGas (#71) üzenetére


kekegsm
őstag

GTX760-ról semmi értelme váltani.
GTX660-ról sincs szerintem.
GTX750Ti-ről már meggondolandó, de ugye más kategória is...

A GTX4xx és GTX 5xx sorozatnál meg nem is kérdés (jó, talán 580/590-ről nem, az megközelíti, de 560/560Ti-ről mindenképp)

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#74) FullGas válasza kekegsm (#73) üzenetére


FullGas
aktív tag

Nekem 750ti-m van, és erősen gondolkozom hogy leváltom 960-ra. Jövő hónapban lehet meglépem a cserét, azért az 50% plusz nem elhanyagolható. Ha sikerül eladnom a 750ti-t nekem megér 25-30 ezer befektetést.

(#75) balint107 válasza kekegsm (#73) üzenetére


balint107
aktív tag

oké, de azon kivételtől eltekintve, akik felületesen módon túlzottan alul értékelték a valódi teljesítményét, még mindig egy harmatgyenge kártya lett, ahhoz képest, amit sokan joggal vártunk volna el tőle. Egy GTX 660 at megver, de nincs értelme rá váltani. A GTX 660 2012. ősszel jött ki, most 2015. van, és ennyit tud az új kártya középkategóriában? Ha tisztességesre csinálták volna, egy GTX 770-et lazán le kellene hagynia. :U Főleg annak fényében, hogy a 970 bőven a s*ggére ver a GTX 780-nak. Bár több mint valószínű, hogy azért lett ilyen gyenge, mert egy GTX 960Ti-t utólag még be akarnak passzírolni a 960 és a 970 közé 80 ezer forintért.

[ Szerkesztve ]

(#76) FullGas válasza balint107 (#75) üzenetére


FullGas
aktív tag

Azért a harmatgyenge erős túlzás. Az tény hogy mindenki többet várt a kártyától, de szerintem senki nem úgy harangozta be hogy a 770 és a 780 között lesz a teljesítménye, ezt csak mi szerettük volna. Szerintem az logikus hogy miről érdemes és miről nem érdemes váltani, ezt kár firtatni szerintem. Viszont ha pl valaki új gépet rak össze annak azért elgondolkodtató hogy 60-65 ezer forintért közel megkapja egy GTX770 teljesítményét, nem mellékesen kb. 20 ezerrel olcsóbban. 960Ti meg szinte biztos hogy lesz.

(#77) Neovenator válasza kekegsm (#72) üzenetére


Neovenator
senior tag

Igen, ezt én is néztem, pont ezért írtam amit írtam. :)
Mindegy, a Ph!-n az ASUS kártya ugyanolyan halk volt, mint a többi és 6 fázisú a tápellátása is, dacára az olyan jelentéktelen apróságoknak, mint a kártyáról készült fényképek...

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#78) D1Rect válasza kekegsm (#70) üzenetére


D1Rect
félisten

Annyit érdemes megjegyezni, hogy a 61eFt-os ár 2 év garis, referencia hűtős megoldásra vonatkozik.
A 3 év garis normális hűtős példányok ~10% felárral vannak, és pont ott vagyunk, hogy a 660-hoz képest annyival erősebb, amennyivel drágább. Az meg lassan 3 éves kártya.

Ugye a 20% körüli tuninghoz azért nem árt ám normális felépítés, és a "csendes működés extrát" is ezek adják.
A 660-hoz képest pedig 20W fulload különbség van, ami soha nem jön ki a "táp árában".

[ Szerkesztve ]

(#79) kekegsm válasza FullGas (#74) üzenetére


kekegsm
őstag

Én is GTX960-on gondolkodom, mondjuk nekem a Zotac Amp változata a legszimpatikusabb.

Esetleg az EVGA egyventise.

Fontos, hogy max 21-22 centi fér be nálam, halk legyen (későn kapcsoljon be a venti, és korán ki), és férjen bele 2 slotba. (A Palit és a Gainward egyedi hűtései ezért kiesnek, pedig a Phantom egész tetszik).

Itt van egy egész jó kis hangteszt. Talán a Gigabyte G1 a legjobb hangilag. A Palitnak meg van egy durva coilwhine a hangjában.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#80) kekegsm válasza balint107 (#75) üzenetére


kekegsm
őstag

Én azt vártam el tőle, hogy megveri a 980SLI-t, és csak 10e forint lesz...

Az ilyen elvárásdolgokat a barátnőddel beszéld meg, meg fogsz lepődni, ő mit várna el tőled teljesítményben, és mit tudsz nyujtani... :-)

Hozzáértők nem vártak el tőle spécihiperszuper teljesítményt, hiszen nem is ígérte az nvidia. Ők már korábban is arról beszéltek, hogy GTX760 felett fog állni egy kicsit, és az energiagazdálkodásra helyezik a hangsúlyt. Ez sikerült is, harmadával csökkentették a fogyasztást.

Ez is ugyanolyan, mint az IvyBridge-Haswell "ugrás" a prociknál. Teljesítményben nem volt nagy, energiagazdálkodásban viszont jelentős.

(#78) D1Rect: a GTX660-hoz minimum 450W táp kell, ehhez minimum 400W. Ugyanabból a márkából, ugyanabból a típusból itt már beszélhetünk 1500-2000Ft megtakarításról például.

És említettem, hogy a lehető legolcsóbbat választottam az iponon az árakból, pont a vitát megelőzendő, és pont az összehasonlíthatóság kedvéért. De csinálj akkor egy jobb összehasonlítást, szívesen vesszük.

Neovenator: Pár hangtesztteszt ITT

[ Szerkesztve ]

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#81) D1Rect válasza kekegsm (#80) üzenetére


D1Rect
félisten

"a GTX660-hoz minimum 450W táp kell, ehhez minimum 400W. "
No offense, de az úgy baromság ahogy van. Akkor is, ha ez a gyártói ajánlás.

Nem az összehasonlítás a baj, hanem az, hogy a 61eFt-os referencia hűtő mellé teszed az érvet miszerint "-Ezenkívül van egy jelentős zajcsökkenés=nem egy porszívó mellett kell ülnöd egész szombat éjszaka..."
A másik, hogy a 15-20% körüli tuningot jó eséllyel a normális felépítésű VGA-k hozzák, igaz csak feltételezem (mert lusta vagyok utánajárni), hogy a legolcsóbbra nem jut 6 fázis.

Milyen összehasonlítást csináljak?
A 960 nagyságrendileg annyival drágább a 660-tól mint amennyivel erősebb, az meg egy 3 éves kártya lesz.
Lehet matekozni százalékra, de "szombat este" soha nem mondasz meg 5% differenciát. :)

[ Szerkesztve ]

(#82) kekegsm válasza D1Rect (#81) üzenetére


kekegsm
őstag

Akkor a te kedvedért átírva:
Ennyi hülye fikázó hozzászólást régen olvastam...

Ha megnézzük a teszteket, jóval gyorsabb az általatok emlegetett 560, 660 kártyáknál.
Vegyük a 660-at 100%-nak, és ha megengeditek, nézzük az ipon tesztjéből az átlagteljesítmény táblázatot, árnak pedig az ipon legolcsóbb árait pillanatnyilag. A GTX960BÓL D1RECT KEDVÉÉRT VÁLASZTOK EGY ÁTLAGOS, DE EGYEDI HŰTÉSŰT, A ZOTAC AMP!-ját Átszámoltam a tesztben szereplő értékeket, ahol a GTX760 volt a 100%, csakhogy jobban középre súlyozva lássuk az eredményt. az 560-ból az 1GB-t néztem, a többiből 2GB változatot. A GTX960ból az iponos tesztben szereplő MSI változatot néztem:

GTX660 =100% -> 47.900Ft=100%
GTX560=61% -> már nincs, emlékeim szerint utoljára 47e körül voltak=98%
GTX750Ti=84% -> 40.100Ft=84%
GTX760=121% ->62.700Ft=131%
GTX960=142% ->68.400Ft=143%
Szóval a :
660-hoz képest 42%-al többet tud, és 43%-al kerül többe a 960.
750Ti-hez képest 58%-al többet tud, és csak 44%-al kerül többe a 960.
760-hoz képest 21%-al többet tud, és 3%-al olcsóbb a 960.
560-at nem érdemes nézni, hiszen már nem is kapható.

Szóval már itt jobban megéri a 960. Persze lovagolhatunk arról, hogy melyik változat (OC, nem OC, nagyon OC, mérsékelten OC), melyik gyártó, stb.

-Ezenkívül van egy jelentős fogyasztáscsökkenés=kisebb, olcsóbb táp is elég
-Ezenkívül van egy jelentős zajcsökkenés=nem egy porszívó mellett kell ülnöd egész szombat éjszaka... Bár van aki ezt csak 5%-nak tartja, azért az a valóságban nem ennyire kicsi különbség...
-Ezenkívül van egy jelentős tuningpotenciál=mégjobban megéri (némely oldalakon 15-20%-ot húztak rajta)

A GTX970-et nem néztem már, az 100e-től indul nagyjából, az nem az átlagmagyar kategória (talán már ez sem)
Nekem az a véleményem, hogy kispénzű gémer vegyen egy olcsó i3-at (pl i3-4160) egy GTX 750Ti-vel és egy 1600x900 monitorral (22-23 körül lehet venni), a középkategóriás gémer meg egy i5+GTX960+fullHD, és pont jó. A vérgazdagokról nem beszélek, ők vegyék azt, ami a legdrágább és a leghosszabb...

""a GTX660-hoz minimum 450W táp kell, ehhez minimum 400W. "
No offense, de az úgy baromság ahogy van. Akkor is, ha ez a gyártói ajánlás."
Akkor mit is vegyünk alapul? Tapasztalatból mondom, hogy általam épített gép egy 350W bronze táppal simán ment a GTX960-al (EVGA SSC), pedig húzva volt. Ugyanennek a gépnek az elődje, egy 450W silver táppal vitte a GTX660-at, viszont overclock alatt elfogyott a táp, elszállt, vissza kellett venni. A táp meg elhalálozott. Persze lehet, hogy gyári hibás volt. De mivel a gyári ajánlás az a gyári ajánlás, vegyük etalonnak, ok?

Szóval lehet matekozni, de
- azt is lehet, hogy akkor számítsuk át fps/Ft-re a dolgot, de hogy ne legyen ilyen egyszerű, legyen ((adott játék+max beállítás+ugyanaz a felbontás)*fps)/Ft, és akkor mindjárt kiderül, hogy ahol a GTX660 szaggatt, ott a 960 még vígan muzsikál.

- Vajon melyik törvény határozza meg a gyártóknak, hogy minden évben hozzanak ki új kártyát, ami jóval (30-40-50%) gyorsabb az elődjénél, és olcsóbb legyen nála. Nem fajlagosan, hanem bolti áron. Segítek, semmilyen. Azért, mert mindkettő 60-ra végződik típusszámban, még nem jelent ilyen kényszert.

Olyan dolgokba köttök bele, ami nem probléma. A következő az lesz, hogy miért nem narancssárga a PCB? Vagyhogy miért kör alakú a venti?

De azt is nézd ám, hogy a GTX660 azért ennyi, mert 3 éves. Ha megnézed a 2012-es, megjelenéskori árakat, ugyanúgy 65-75 között mozgott, mint most a 960. Majd három év múlva azt írod ugye, hogy "A GTX1260 nagyságrendileg annyival drágább a 960-tól mint amennyivel erősebb, az meg egy 3 éves kártya"...

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#83) gbors válasza kekegsm (#80) üzenetére


gbors
nagyúr

ugyanannyit fogyaszt a 660 és a 960.

azt pedig elkeserítőnek tartom, hogy nemhogy beletörődtök, de még kampányoltok is amellett, hogy az új középkategóriás kártya a kimutatásod szerint minimális (szerintem pedig konkrétan 0) előnyt hoz ár / teljesítményben :( azt ugye tudod, hogy ez a legjobb recept a folyamatos áremelkedésre?

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#84) Sinesol válasza gbors (#83) üzenetére


Sinesol
veterán

660-hoz képest sokkal erősebb és ugyebár az volt az utolsó közepkategorias gpu. Fullhd-ra tökéletesen elég, szóval itt sincs probléma, nem értem mi a gond.
Ott a szomszédban a 285 ami ugyanezt tudja és egy 10essel drágább az persze jól van úgy..hol itt a logika? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#85) D1Rect válasza kekegsm (#82) üzenetére


D1Rect
félisten

Ha terhelésre elszáll a táp, az nem a vga hibája, ezért is cserélték ki neked.

(#84) Sinesol: "660-hoz képest sokkal erősebb" pont annyival erősebb amennyivel drágább, ezért hiányoljuk a "haladást," mert ~3 év alatt igazán nem túlzó az az elvárás, hogy "ugyanannyi" számítási kapacitást kicsit olcsóbban vehessünk.

(#86) kekegsm válasza gbors (#83) üzenetére


kekegsm
őstag

Nem ugyanannyit fogyaszt. Egyik 140W, másik 120W, 20W a különbség. Ez a csúcs.

Ha nem hajtod fullmaxon a kártyát (mert ugye egy kártya az nem mindig megy 100%-on, ha így lenne, akkor az a rendszer rosszul van tervezve), akkor a a GTX660 mondjuk beéri 90-100W-al, míg a GTX960 50-60 wattal s akár. (kapásból mínusz 20-25W a két venti, ami ilyenkor áll)

ár / teljesítmény előny:

Drágult az elmúlt 3 év alatt a tej, a kenyér, az autó, a HDD, a koton, még a kurvák is emeltek 20%-ot. Miért pont a videókártyák lennének olcsóbbak? Miért kellene ugyanazt az fps értéket megkapnod olcsóbban?

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#87) balint107 válasza kekegsm (#80) üzenetére


balint107
aktív tag

Reális lett volna az a szint, amit írtam, de megtehették és így is eladhatják drágán, hogy gyenge lett. És nem én vagyok az egyetlen, aki többet várt volna tőle. Mondjuk én a GTX 970 megjelenése óta tudom, hogy 970-et akarok, szóval nem érint a dolog, csak szeretem a hardver témát, főleg a karikat, és szeretek róluk beszélni, vitázni, sokszor másoknak segítő szándékkal. Még akkor is, ha nem annak tűnik, hanem épp trollkodásnak. Meglehet a két dolog csak nézőpont kérdése.

(#88) kekegsm válasza D1Rect (#85) üzenetére


kekegsm
őstag

Nem nekem, ügyfél.

Egy túlterhelés hazaküldheti a tápot. Persze a táp hibája, ha nem működik a védelem, szóval lehet hibásnak venni. De túl lett terhelve. Szóval a 450W az eléggé határoz mozgott neki ezek szerint.

"3 év alatt igazán nem túlzó az az elvárás, hogy "ugyanannyi" számítási kapacitást kicsit olcsóbban vehessünk." - Melyik világban élsz? Jelenleg annak is lehet örülni, hogy nem lett egységnyi teljesítmény drágább, hanem tartja az árát.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#89) parampa válasza kekegsm (#82) üzenetére


parampa
aktív tag

+1 :R Az oldalon divat let trollkodni az Intel / NVidia ellen. Ennyi.

(#90) Sinesol válasza balint107 (#87) üzenetére


Sinesol
veterán

De mi az hogy gyenge lett?
FullHdra ajánlott és oda bőven elég. Ennyi.

(#85) D1Rect : Ugyanazt a tank benzint ma ugyanannyiert kapod meg?
Mégis ugyanannyit mész ma is vele.

[ Szerkesztve ]

(#91) kekegsm válasza balint107 (#87) üzenetére


kekegsm
őstag

Te a 970 szintjét vártad volna a 660 árán?

(#90) Sinesol: mondjuk a benzin pont nem a legjobb példa.

[ Szerkesztve ]

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#92) D1Rect válasza parampa (#89) üzenetére


D1Rect
félisten

Elértük a topik csúcspontját, innentől már csak lefelé vezet az út.
Üdv: Egy i7+GTX tulajdonos.

(#93) balint107 válasza Sinesol (#90) üzenetére


balint107
aktív tag

Akkor próbálj meg vele FullHD-ban egy Crysis 3-at játszani akárcsak Fxaa-n vagy még anélkül is. Ne lepődj meg rajta, ha nem lesz meg mindenhol a 30 fps. Főleg a Welcome to the jungle pályán. Ott még a 770-em is szenved. A Crysis 3 mikor is jelent meg 2 éve?

[ Szerkesztve ]

(#94) kekegsm válasza balint107 (#93) üzenetére


kekegsm
őstag

Akkor próbálj meg egy bármilyen gépen játszani a Crysis3-al max beállításokon. Merthogy a GTX980SLI + E-s i7 is akad, az is biztos....

A Crysis mindig is olyan volt (korábbi részei is), hogy majd egy jövőbeni gépen sok-sok év múlva jól fog futni...

Szóval nem igazán jó példa

(#92) D1Rect: igaz. befut egy troll, és megvádolja a többi trollkodással, próbálja indítani a flame-t, mert az olyan szórakoztató...

(#89) parampa: Erre a célra az Éden Hotel-t ajánlom. Mi itten észérvekkel vitatkozunk, flame céljára sajnos nem vagyunk megfelelőek.

[ Szerkesztve ]

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#95) Sinesol válasza balint107 (#93) üzenetére


Sinesol
veterán

Crysis mai napig képes szinte barmelyik top vgat is megenni ha top beállitasokat hasznalsz, mégis mit bizonyit ez? Mellesleg értelmesen beállitva majdnem ugyanugy néz ki mint maxon és még vígan elfut egy gtx 660-al is.

[ Szerkesztve ]

(#96) balint107 válasza kekegsm (#94) üzenetére


balint107
aktív tag

Szerintem a Crysis 3 1080P-ben Fxaa-n egy GTX 970-en nem igazán akad, révén, hogy a teszteknél is általában 60 fps-el ment, bár nem jelenti azt, hogy néha ne lenne valamivel kevesebb. De ez is csak egy példa volt. Igaz ez a szintén 2 éves Tomb Raiderre is, vagy a Shadow Warriorra. Nem vagyok AC-s, de amit onnan is hallottam, milyen szépen van optimalizálva, ezzel együtt a Watch Dogs, Far Cry 4, de lehet még a 3 is stb játékokhoz nem igazán elég kellőképpen, és ezek már az eddig megjelent játékok. Szerintem egy új kártyát nem úgy kellene poziciónálni FullHD-hoz, hogy a eddig megjelent játékokat vagy elvigye, vagy nem rendesen, hanem, hogy nagyjából kiszolgálja a később megjelenőket is még legalább 1-2 évig. És ez ne azt jelentse, hogy a FullHD mellé medium esetleg High beállítás párosuljon.

(#97) kekegsm válasza balint107 (#96) üzenetére


kekegsm
őstag

Szóval te a 970 szintjét vártad volna a 660 árán?

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#98) sheep válasza kekegsm (#97) üzenetére


sheep
addikt

én a 680 szintjét vártam kicsit olcsóbban :D

Egyébként tök mindegy, ez a kártya full hd-ra (ami a középszint kb) csak kompromisszumokkal ajánlható, főleg ha valaki pl jövőre sem akar cserélni.
~63k-ért lehet kapni itt az aprón 770-est, garival, inkább azt választanám. Vagy gyűjtök a 970-re.

Persze ízlések és pofonok....megértem azt is ha valakinek bejön a 960, nekem gyenge lett.

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#99) gbors válasza kekegsm (#86) üzenetére


gbors
nagyúr

ugyanannyit fogyaszt. a 140W és a 120W a TDP, tipikus játékbeli terhelése mindkét kártyának 110W körül van.
(a két venti meg dehogy 20-25W - jellemzően 0.1-0.3A között vannak)

az ár / teljesítmény kérdésben: azért kellene ugyanazt az FPS-t olcsóbban megkapnom, mert az ilyen típusú iparágakban (gyorsan fejlődő tech) ez az egyik legfőbb user oldali mérőszáma a fejlődésnek. és nyilván azért is, mert eddig ehhez szoktatott a két gyártó. ha a sokat emlegetett 660-at megnézed, akkor valóban, 10%-kal drágábban jött ki, mint a 960 - viszont teljesítményben a GTX570-nel volt pariban, ami nem éppen azon az áron ment.

nézd, nekem semmi gondom azzal, ha elégedett valaki a 960-nal - viszont a trend, amit a kártya képvisel, nagyon nem tetszik, és ezért frusztrál, hogy páran még arról győzködtök másokat, hogy ez így jól van. dehogy van jól - hosszú távon a saját érdekeitek ellen beszéltek.

(#84) Sinesol: nekem a 35% nem sokkal, de ez szubjektív. viszont, ha ez megnyugtat, a 285 szerintem pont a 960 testvérkéje, ugyanazt a szar piaci trendet képviselik.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#100) F34R


F34R
nagyúr

Eros kozepmezonyos kartya lett. Az ASUS elegge bejovos.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.