Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) #86564352


#86564352
törölt tag

Azt is mondhatták volna a magyarokat nem érdekli az NB1, kevés a néző hiába épít Orbán annyi stadiont.

Csak Android verzió van, ha lenne iOS-re akkor se tölteném le a kormányzatit, hanem tessék támogatni a jobb megoldás iOS-be beépített exposure API-t. Az Apple és a Google is csinált jobb megoldást, miért nem azt használják?

+ végletekig átpolitizált országban már a koronavirus.gov.hu is vicces olvasmány volt néha tavasszal: [link] és jöhet az ivós játék, igyál egy felest ahányszor ilyen rövid szövegben kiemelték fővárosi fenntartású intézmény :U

Új-Zélandon letölteném a kormányzatit, ahogy a cikk szerint a lakosság fele megtette és komolyan veszik Jacindát.

(#102) bambano


bambano
titán

visszatérve az eredeti kérdésre:
mi történik akkor, ha felkutatták a kontaktokat?
erről beszéljünk már.
mert mondjuk van 1000 orvos az országban, aki képzettségénél és alkalmazásánál fogva tud valami értelmeset kezdeni a felkutatott kontaktokkal.

egyik héten még napi 3 új fertőzött van, de berobban a vírus, és most napi 1000 van. és ez nőni fog. akkor hiába kutatta fel a program a kontaktokat, nem lesz humán erőforrás, hogy ennyi program-outputtal foglalkozzanak. kiderül, hogy valaki beteg, közben három napig a 4-6-os villamoson utazott kétszer. egy villamos is 1000 ember... kap a kontaktkutatásból egy betegre 50 ezer tranzitív kontaktot. mit kezd vele?

hint: semmit, széttárja a kezét és leül a sarokba sírdogálni.

ugyanezért bármiféle konkrét számot kimondani a betegségről tévedés. nem tudjuk, hány fertőzött van, tehát nem tudjuk többek között a mortalitási rátát se.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#103) koxx válasza janeszgol (#100) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Fejezzétek ezt be most, személyeskedést főleg. Ha nem tudtok kultúráltan fórumozni akkor elköszöntök a topiktól.

(#105) janeszgol válasza koxx (#103) üzenetére


janeszgol
félisten

Vilagos. Ugy is menni keszultem, mert ebben a temaban mindenki vakon van. Lasd bambano hozzaszolasat. A kormany, az orvosok, az emberek. Azt is lehet mondani, hogy feleslegesen vesztunk ossze. Szerintem.

Ez a nyomkovetosdi meg pszichesen oriasi karokat okozna.

2024: nem lesz kegyelem a ZTE-, és HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#106) kilua válasza Tüzi (#76) üzenetére


kilua
senior tag

Pedig brit tudósok vizsgálatok alapjan megállapították hogy aki koronavírusban halt meg az sem halottabb mint aki influenzában halt meg

(#107) sztanozs válasza kilua (#106) üzenetére


sztanozs
veterán

Viszont a Brit Tudósok azt is bebizonyították, hogy aki nem halt meg a koronavírusban, az nagy valószínűséggel kevésbé él, mint aki nem halt meg influenzában...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#108) tatararpad


tatararpad
őstag

Valaki írhatna pár mondatot az app konkrét hátrányairól is. Persze hogy követ, ez eléggé nem titkolt funkciója, de drága ormányunk mit tud kezdeni ezzel? Vagyis hogyan lesz nekem roszabb, ha látják hogy melyik ALDI-ba járok? Mert ha csak puszta profilozás, akkor végül is csak egy n+1. ilyen alkalmazás a telefonomon.

[ Szerkesztve ]

(#109) hcl válasza koxx (#103) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem akarjátok szankcionálni a nyilvánvaló fake-t terjesztőket amúgy?

Mutogatni való hater díszpinty

(#110) Memora válasza pintermiki (#29) üzenetére


Memora
senior tag

Az első két bekezdésre nem tudok mit mondani, vicc az egész...akinek nincs androidos telefonja, az nyugodtan elkaphatja/terjesztheti a vírust mert a fejlesztők úgy döntöttek, hogy más készülékekre (+ régebbi készülékek!) nincs kedvük megcsinálni?
Viszont a 3. bekezdésben írtak most rohadtul nem relevánsak...

Fancy quote placeholder

(#111) Memora válasza kilua (#37) üzenetére


Memora
senior tag

"Tavasszal sem volt nagyobb baj..."
Végül is csak emberek haltak meg... :W

Fancy quote placeholder

(#112) benczeb


benczeb
aktív tag

A "hiszti" és "vicc kategória" szövegek már az első 10 hozzászólásban megjelentek. :)

A környezetemben nem látom, hogy bárki is hisztizne, és amikor az egységsugarú szerencsétlen tudatlanok húznak maszkot, de a nózijukat nem takarják el vele, mindig arra gondolok, hogy biztosan valahová be akarják dugni, és ez megmosolyogtat. Ez a vicc kategória.

Egyébként meg emberek halnak meg.

[ Szerkesztve ]

(#113) eclipse19


eclipse19
senior tag

Ha még figyeli valaki, hogy mi folyik itt, üdv Mindenkinek!

Átböngésztem a hozzászólásokat és eléggé elszomorodtam.
Eszembe jutott egy remek írás, amit még tavasszal olvastam a vírus "témában".
Nem linkelem be az eredetit, (a cím is ezért hiányzik) mert biztos, hogy az egyik "oldalt" rögtön eltántorítaná, na meg kicsit finomítottam is rajta, hogy ne legyen sértődés..., de a fontosabb gondolatokat beidézem, hátha valaki elolvassa.
(Nem rövid, de szerintem megéri azt a 10 percet. :)
Kiemelések tőlem.)

"Magyarországon körülbelül egy-két száz járványügyi szakember van. Ezekből is csak néhány látja át azoknak a tényezőknek az elégséges részét, amelyek alapján a kormányzat a járvánnyal kapcsolatos döntéseit hozza. Azért, mert egy ember képtelen ezt a több tucat szakterületet felölelő, sokszor nem is egymás határterületén lévő szakmai problémahalmazt átlátni.
...
A járvány reaktív és szükségszerűen proaktív kezelése egy sok ismeretlenes egyenlet folyamatos megoldását jelenti, amelyben számtalan tényező mérhetetlen vagy állandóan és gyorsan változik. A kínai, dél-koreai, olaszországi és egyéb tapasztalatok értékelése a kulturális, társadalmi és számtalan egyéb körülmény következtében nem ad választ a mi saját speciális problémáinkra.
...
Ez az első igazi válsághelyzet, amit a magyar nemzet, az ország 1956 óta átél és az első igazán nagy járvány száz év óta.
Az általános oltások bevezetése és több más fertőző betegség más módon történő legyőzése óta is felnőtt több nemzedék. El is felejtettünk mindent, amit a járványokról, az általános társadalmi válságokról tudni kell. Jól látható, hogy ez a tudás elveszett, újra kell tanulnunk, de még jobban hiányzik az a fegyelem, ami a „túléléshez” feltétlenül kell.
...
A koronavírus járvány kezelhető és kordában tartható, de a társadalmi és gazdasági kárainak jelentős részért nem a vírus, hanem az emberi butaság lesz a felelős. Az a rengeteg ostoba diplomás, magát megdönthetetlen igazságúnak gondoló véleményvezér, akik mindig jobban tudják mit kellene csinálni, mint a szakemberek. Ezek az „okosok” azok, akik pontosan tudják azokra a kérdésekre a választ, amelyek elvi alapon sem megválaszolhatóak, akik egy indok alapján pontosan tudják, hogy mit kellene tenni, úgy, hogy a többi ezer indok közül egyről sem hallottak még.
...
Ha azt a szót használom, hogy „koronavírus”, akkor egy ezer oldal nagyságrendű tömény tudományos tudásra hivatkozom, amely maga is sok tízezer oldalnyi jelenleg is aktív tudományos tudáshalmazra hivatkozik. Amiből sem én, sem a kedves olvasó nem olvasott egy sort sem, és meg sem értenénk egyébként sem.
...
Ha azt a szót használom, hogy járvány, több millió oldalnyi tudásra hivatkozom, amely az egyenként tudományterület nagyságú orvosi szakterületeken kívül, tartalmazza a genetika, a humánetológia, a kultúrantropológia, a szociológia, a kommunikációtudomány, az ökológia, és még több tucat tudományág releváns tudásanyagát.
...
A modern tömegtársadalmak (önmagában az igazán nagyvárosok is) az ember által létrehozott legbonyolultabb rendszerek, amelyekben a tervezett és spontán rendezettség az állandó változással alkot egységet. Ezeknek a rendszereknek a tudatos és totális befolyásolása ebben a méretben most fordul elő először. Nem járványvédelemre tervezett összefüggő rendszereket kell úgy lassítani, felgyorsítani, kikapcsolni, hibernálni vagy átalakítani, hogy a vírus még pontosan nem is ismert terjedési szokásainak ellene menjen.
És közben ne omoljon össze semmi sem, amire a járvány után is épen lesz szükségünk.
...
A modern, okos telefont használó ember nem hajlandó tudomásul venni, hogy mennyire nem tud semmit. Járványra nincs app. Illetve van, józan észnek hívják és a fejünkben van.
A józan ész járványtana pedig egyszerű, mint a faék. Élni kell, de csökkenteni kell a fertőződés esélyét.
Ha rizikócsoportba tartozol, akkor a minimumra. Ennek a döntő része a te viselkedéseden múlik.
Minél többen tartják be a szabályokat, annál kisebb lesz a járvány. Olyanok is betegek lesznek, akik óvatosak voltak és olyanok is egészségesek maradnak, akik nem. A járvány, a karantén nem igazságos és méltányos, ne is várjuk ezt tőle. De a hülyéktől fizikailag és információs értelemben is óvakodni kell. Mindkét módon halálosak lehetnek ugyanis.
...
Hallgassunk a hatóságokra és a kormányra, ők vannak a legtöbb releváns információ birtokában."

Hát eddig az idézet.

Köszönöm, ha elolvastad.
Vigyázzunk magunkra!

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#114) Soma01 válasza eclipse19 (#113) üzenetére


Soma01
veterán

+1
:C

(#115) tatararpad válasza eclipse19 (#113) üzenetére


tatararpad
őstag

"Hallgassunk a hatóságokra és a kormányra, ők vannak a legtöbb releváns információ birtokában."

Ez kicsit olyan, mint hogy hallgassunk a használt autó nepperre mikor autót veszünk, elvégre ő van a legtöbb releváns információ birtokában a kiszemelt autóról. Az oké, hogy neki van meg a legtöbb infó, csak őt alapvetően más érdekek is vezérlik, mint téged.

(#116) -Skylake- válasza eclipse19 (#113) üzenetére


-Skylake-
addikt

"Magyarországon körülbelül egy-két száz járványügyi szakember van."


Akit kozt nagyjabol nulla ( nulla ) az egyertes, pedig mindannyian birtokaban vannak egyazon "relevans informacioknak". Mert ha arrol lenne szo, hogy a tudomanyos vilagnak van egy szilard meggyozodese errol a temarol, akkor azt mondanam oke, r=1 user ne akarja mar megfejteni a vilagot. De kozel sem errol van, ahany szakertot megkerdeznek a temarol annyi fele valaszt fognak adni.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#117) hcl válasza -Skylake- (#116) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az azért tuti nem, hogy 0 az egyetértés. Elég sok mindenben konszenzus van, illetve a tudományos módszer lényege az is, hogy alkalmazkodunk az új információkhoz.

Mutogatni való hater díszpinty

(#118) Hoffer PC


Hoffer PC
csendes tag

Én pl. nem is halottam róla, hogy létezik ilyen app.
Marketing nélkül jó hogy nem tölti senki. :))

Üdv: Roland. +36307550213 - WWW.FLEXBYTE.HU -

(#119) janeszgol válasza eclipse19 (#113) üzenetére


janeszgol
félisten

" Az a rengeteg ostoba diplomás, magát megdönthetetlen igazságúnak gondoló véleményvezér, akik mindig jobban tudják mit kellene csinálni, mint a szakemberek."

Itt kikről beszél? Kik azok a diplomások? Az orvosok egy csoportja?

2024: nem lesz kegyelem a ZTE-, és HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#125) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

iOS-re is megcsinálhatnák főleg, hogy iOS14 natívan támogat ilyen appokat:

⭐ Stella

(#126) Gabibácsi válasza radi8tor (#125) üzenetére


Gabibácsi
tag

Igen, én is még korábban pattantam le a honlapról amikor rájöttem hogy nincs ios app...

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#127) Rage47 válasza radi8tor (#125) üzenetére


Rage47
veterán

meg mindig nincs fent az app storeban :D
lehet most belerakjak az API-t vagy sosem kerül már vissza

(#128) radi8tor válasza Rage47 (#127) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kicsit komolytalan ez így, mert azért elég nagy a piaci részesedése Apple-nek Magyarországon is...

⭐ Stella

(#134) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Az ilyen témát a covid játszós topikban beszéljétek meg, itt eléggé off. :R

⭐ Stella

(#137) Fred23


Fred23
nagyúr

Szerintem komoly probléma ez a vírus, de a Fidesz-KDNP appjából akkor se kérek.
Pedig tippre ezzel most még vissza se élnének, vagy nem nagyon. Sajnos viszont már annyira undorodom Orbánéktól, hogy az esetleges jószándékukra is teszek; szomorú valahol, de ez van.

/Szerk.: félre ne értsenek, azok közé sem tartozom, akik rá vannak kattanva a vírus témára, én napi 2 hírnél többet nem vagyok hajlandó olvasni róla, és nem is foglalkoztat annyira, mint sokakat, de látom, hogy valós, komoly probléma, pláne az idősebbeknek./

[ Szerkesztve ]

(#138) radi8tor válasza Fred23 (#137) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Megkértem a kedves közösséget, hogy ne itt vitassák meg ezt a témát. Plz fáradj át te is ide.

⭐ Stella

(#140) <Adamsky> válasza eclipse19 (#113) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

+1
Köszönjük! :R

" ...gazdasági kárainak jelentős részért nem a vírus, hanem az emberi butaság lesz a felelős."

(#141) Lacika112


Lacika112
aktív tag

Milyen meglepő hogy a polgárok nem akarnak magukról megint egy kubatov listát :D

tisztára megdöbbentem :D ja nem

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#142) Protezis válasza tatararpad (#108) üzenetére


Protezis
őstag

Én a kiadás másnapjától használom. Volt vagy 2 hét, hogy nem futott. Emlékeim szerint lokációt nem néz, hanem Bluetoothon kommunikál a közelben lévő, szintén az alkalmazást futtató mobilokkal.

Akku használatról nem tudok nyilatkozni, mert nap közben is töltök telefont. Az biztos, hogy nem zabálja az akksit.

Bár ritkán nyitom meg (háttérben persze fut), de még nem kaptam semmi jelzést. A közelben lévő felhasználók száma eddig mindig 0 volt.

Politikától függetlenül sajnálom, hogy az emberek nem használják, nekem is vannak aggályaim. De ha csak 1 emberéletet megment ez az app, már akkor óriási dolgot vitt véghez. Ha ehhez hozzá tudok járulni annyival, hogy futtatom ezt a szart, akkor futtatom.

(#143) <Adamsky> válasza Protezis (#142) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Politikától függetlenül sajnálom, hogy az emberek nem használják, nekem is vannak aggályaim. De ha csak 1 emberéletet megment ez az app, már akkor óriási dolgot vitt véghez."
+1 :R Többi ilyen - hozzád hasonló - ember kellene.

(#144) hcl válasza <Adamsky> (#143) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Még mindig a felszínt kapargatjuk. Az alapvető probléma, hogy egyáltalán felmerül, az állam/mögötte álló csoport hátsó szándéka. Ha ez nem lenne, valószínűleg tömegesen terjedne.

Mutogatni való hater díszpinty

(#145) bambano válasza hcl (#144) üzenetére


bambano
titán

még mindig érdekel a kérdésre a válasz: mire mennének vele, ha tömegesen terjedne?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#146) <Adamsky> válasza hcl (#144) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"... egyáltalán felmerül, az állam/mögötte álló csoport hátsó szándéka ... "
Ez ellen nem tudsz mit tenni.
Van aki:
• le se sz@rja
• üldözési mániás
• Orbánfóbiás
• fel sem merül ez a kérdés
• és van aki picit tart tőle, hogy - hangsúlyozom, esetleg - vissza lehet élni vele, de azt mondja, hogy a mögöttes cél, és a jóhiszeműség okán inkább "nem fekszik keresztbe"

(#145) bambano
" ... mire mennének vele, ha tömegesen terjedne?"
Sokkal gyorsabb és hatékonyabb lenne a contact-ok feltérképezése, ill. megtalálása. Ez biztos. Ezen felül pedig biztos, hogy nagyon sok hasznos infót ki lehetne belőle nyerni.
A kínzó kérdés inkább az, hogy az EU miért nem csinált már egy ilyen "össznépi" app-ot (amit talán az Orbánfóbiások is használnánk) ahelyett, hogy szuperszámítógépről álmodozik, és a migránsok és az LMBTQ-s tábor jogai miatt aggódik?

(#147) hcl válasza <Adamsky> (#146) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ö, itthon már mindennel visszaéltek, szóval egyáltalán nem csodálkozom, ha az emberek nagy többsége fél.
De mondom : az a baj, hogy a múltbeli események alapján már nem bízunk meg az államban. Ne azt nézd, hogy ki milyen fóbiás, erre a jelenségre adj magyarázatot.

@bambano : Nagyon hiányos itthon a kontaktkutatás, nagyban megkönnyítik az ilyen appok.

Mutogatni való hater díszpinty

(#148) <Adamsky> válasza hcl (#147) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... nem bízunk meg az államban."
Én a jelenlegi vezetésben megbízok. Viszont azzal aki nem, egyszerűen nem lehet mit tenni. Erre írtam, hogy "nem tudsz mit tenni".

Egyébként szerintem a szkeptikusok / félősök vannak kisebbségben. Azokhoz képest mindenképp, akik nem is hallottak erről az egészről. Egyszerűen gyenge a marketingje. Az biztos, hogy most egy "Soros plakátnyi" összeget inkább ennek a népszerűsítésére kellene mihamarabb elkölteni. Ezzel talán (?) az ellenzéknek sem lenne baja.
... és visszahozva az EU témát. Ők is pöröghetnének rajta, mert eddig azon kívül, hogy a nagysasszony, hogyan most kezet mást - főleg előremutató dolgot - nem láttunk.

(#149) hcl válasza <Adamsky> (#148) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én nem. Mondjuk az ez előttiben sem nagyon bíztam volna, de a mostani mindenen túltesz. Akinek kicsit nyitva a szeme, az rengeteg furcsaságot lát.
Valószínű, hogy sokan nem hallottak erről, az igaz. Szokásos itthoni ímmel-ámmal intézkedés.

Mutogatni való hater díszpinty

(#150) <Adamsky> válasza hcl (#149) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Én nem." - és ez abban csúcsosodik ki, hogy ezért nem vagy hajlandó használni egy ilyen programot? :F

(#151) hcl válasza <Adamsky> (#150) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Sok minden másban is.

Mutogatni való hater díszpinty

(#152) -Skylake- válasza <Adamsky> (#148) üzenetére


-Skylake-
addikt

"Egyébként szerintem a szkeptikusok / félősök vannak kisebbségben"

Ez általában mindig igaz, mert mindig a kisebbség az aki átlát egy adott problémát. Mindig a kisebbségnek van kifinomultabb ízlése , mindig a kisebbség a magasan képzett, mindig a kisebbség az, aki bele tud látni a világ vagy egy adott rendszer működésébe.
Az átlagember buta , nemtörődöm, híján van az intelligenciának , ízlésnek , empátiának és írhatnám órákig még. Persze mentségükre szóljon, hogy a rendszer minden egyes eleme és szereplője azért küzd és azon dolgozik , hogy minél több embert kényszerítsen bele ebbe az egyre nagyobb és nagyobb halmazba.
Majd ha az r=1 usernek nemhogy arról lesz bármi fogalma, hogy mire használható egy location adat , hanem legalább már csak arról, hogy ezt egyáltalán valaki gyűjti , vagy majd mikor elkezdi megérteni, hogy egy olyan szolgáltatás mint pl a Facebook (ami dollármilliárdos üzemeltetési költséggel bír) mégis hogyan lehetne neki tökéletesen ingyenes, akkor majd lesz értelme erről beszélni. Addig meg semmi értelme.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#153) bambano válasza <Adamsky> (#146) üzenetére


bambano
titán

látom, senki nem akarja érteni.
megpróbálom a legkevésbé burkoltan feltenni a kérdést: mi a bánatos francot kezdenek az appból kijövő adatokkal, ha a kijövő adat mennyisége elér egy szintet?

mert tök jó ez a kontakt kutatás, amikor 3 emberre kell elvégezni a héten, de mi van, ha kidobja a rendszer, hogy akkor holnapra a következő 120 ezer ember kontakt kutatását csináld meg?

jelenleg ennek az appnak járványügyileg nulla értelme sincs. tehát teljesen normális, hogy nem használja senki.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#154) hcl válasza <Adamsky> (#146) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

BTW sorold már fel, hogy pl. az eü miniszter (megfelelője) mit tartott be az ígéreteiből a járvány kapcsán? Mert elég sok mindent ígért már.
Ezek után higgyem el, hogy majd felelősen használják fel az adatokat, amiket gyűjtenek?

Mutogatni való hater díszpinty

(#155) Soma01 válasza hcl (#144) üzenetére


Soma01
veterán

Hidd el, hogy ha nagyon érdekled őket, most is tudnak követni. Általad telepített alkalmazás nélkül is.

[ Szerkesztve ]

(#156) hcl válasza Soma01 (#155) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Természetesen, de a titkosszolgálat egy más szint.

Mutogatni való hater díszpinty

(#157) Lacika112 válasza <Adamsky> (#148) üzenetére


Lacika112
aktív tag

off: szíved lelked rajta, de kérlek ne nézd már "• üldözési mániás • Orbánfóbiás" nak azt akinek feltűnt amikor elszólták magukat listázzák az újságírókat, csak annyi tesztet végeznek 5% alatt maradjon a fertőzés (ez se sikerült) meg hasonló turpisságok.
Persze ha nagyon akarnak utánad néznek de ne haragudj meg azért mert valaki nem hajlandó önként a telójára rakni egy alkalmazást amivel átjáróházat biztosít egy olyan kormánynak akinek mániája a polgárokról listát vezetni.
Titkosszolgálatot meg szerintem ne nagyon emlegessük amikor 10+ évig nem tűnt fel egy elvileg addigra sokszorosan átvilágított politikusról hogy egy pedofil állat.

bocsi beleköhögtem, csak szúrta a szemem finoman "lehülyézted" aki jogos alappal bizalmatlan :R

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#158) desthener válasza <Adamsky> (#148) üzenetére


desthener
újonc

Nyugi, kb. 8 óra és kezdődik kezdődik a human xperiment.

(#159) E.Kaufmann válasza pusszycat (#5) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Mi az hogy járhatnak? Járnak is! Két hete a buszra száll itt felénk egy olyan diák, aki egy percet nem bír ki ugatásszerű köhögés és prüszkölés nélkül. Szerencsére a maszk rajta, de nem értem a tanárokat sem, engem óraadóként rohadtul zavarna, már csak a hanghatás miatt is.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.