Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) DeFranco válasza Rage47 (#50) üzenetére


DeFranco
nagyúr

mondhatjuk, hogy "you never asked for this"?

kunc.

leültem

[ Szerkesztve ]

(#52) hcl válasza ncc1701 (#48) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mondd ezt azoknak, akik belehaltak, vagy hosszabb távú szövődményeik vannak.
Esetleg majd akkor arcoskodj, ha átestél rajta.
Mondanék csúnyábbat is, de ennyire nem hagyom felhúzni magam.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#53) pusszycat válasza hcl (#52) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Lehet már átestél csak nemtudod. Én is náthás voltam a mult héten. És nem szaladtam tesztelni.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#54) hcl válasza pusszycat (#53) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Persze, benne van, de ez nem jelenti azt, hogy nem kellene tenni semmit... (Pláne pont ezért nem kell tömegbe járni, stb., mert attól még fertőzöl.) És a tünetmenteseknél is vannak hosszabb távú szövődmények.

Mutogatni való hater díszpinty

(#55) MongolZ


MongolZ
addikt

Te úristen mennyi vírustagadó önjelölt virológus... és ez az oldal elvileg minőségi olvasótáborral rendelkezik.. hát a lóf*szt.

(#56) Rage47 válasza DeFranco (#51) üzenetére


Rage47
veterán

:D

(#57) hcl válasza MongolZ (#55) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Erre gondoltam én is...

Mutogatni való hater díszpinty

(#58) MongolZ válasza ncc1701 (#44) üzenetére


MongolZ
addikt

Teljesen hülye vagy a virológiához.
1., Az influenza CFR-re 0,01-0,05%. Koronavírus 0,5-1%. 10-100x több halottal számolhatsz, ami az eü rendszert is megterheli. Egy erősebb influenza szezon is két vállra tudja fektetni a magyar eü rendszert, hát még ez...
2., A vakcina nem teszteletlen. Ezért van az 1-2-3. fázis. A hosszútávó (értsd: 4-5 év) tapasztalatok nem lesznek meg, de pont ezért használ a vakcina-jelöltek többsége már régóta kipróbált és nagyon-nagyon alacsony kockázatú hordozókat (pl. adenovírusok)
3., áhh, abba is hagyom, kész vicc vagy

(#59) floatr válasza ncc1701 (#48) üzenetére


floatr
veterán

Egyelőre még azt sem tudják, hogy milyen maradandó egészségkárosodást okoz. Nem hiszem, hogy bárki szeretne magának egy jelentősen lecsökkent tüdőkapacitást, pláne ha bagós, vagy asztmás.

De azért kíváncsi lennék rá, hogy mikor vennéd komolyabban a dolgot. Ha nem csupán napi 5-10 ember halna meg, hanem 1000? Ha a környezetedben lenne az, aki meghal? Esetleg rokon...? Szerintem egy ember halála is gáz.
A 2002-es járványnál 10%-os átlagos mortalitás volt, de az idősebbeknél 50%. Egy későbbi kutatás 2018-ban kimutatta, hogy egy számunkra szerencsés mutáció miatt jelentősen csökkent a fertőzőképessége. Most senki nem tudja, hogy milyen irányba fog fejlődni, de nem kéne ezzel ilyen nagyvonalúan lekicsinylően bánni.

(#60) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

az appnak egy rakás hátránya van, előnye meg semmi.
akkor minek?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#61) bambano válasza DeFranco (#49) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"a járványtan sem orvosilag sem matematikailag nem az a szint ahol a józan paraszti ész labdába rúg a felkészült szakértelemmel szemben": ha én felkészült vagyok matematikából, és konyítok a járványtanhoz is, akkor én rúghatok felkészült szakemberbe?

:P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#62) Puma K válasza DeFranco (#45) üzenetére


Puma K
veterán

"2020 német pánvegán queer crossfittere a meggyőződésből maszk nélküli ember."

:C

Ezt lopnom kell! ;]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#63) fatal` válasza ncc1701 (#48) üzenetére


fatal`
titán

A 2009-es H1N1 mortalitása kb. egy tized százalék volt, ezzel szemben a COVID tanulmány alapján, fertőzöttebb régióban (USA egyes részei, most nem emlékszem melyik államban csinálták a tanulmányt) kb. 1,83% (beleszámolva a nem megtalált fertőzötteket is). A spanyol nátha halálozási rátáját 1-3% közé teszik, nem sok? 25-50 millió ember halt meg, jóval kisebb populációból.

A hosszútávú hatásairól és a lefolyás időtartamáról nem is beszélve.

A pestist meg a kolerát baktérium okozza, ne keverd ide.

[ Szerkesztve ]

(#64) #21346560 válasza MongolZ (#55) üzenetére


#21346560
törölt tag

Miből gondoltad egyébként, hogy "ez az oldal elvileg minőségi olvasótáborral rendelkezik" ??? :F

(#65) joey04 válasza MongolZ (#55) üzenetére


joey04
titán

megetted a rizsát látom. :DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#66) hcl válasza joey04 (#65) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Esetleg érveket is hallhatunk?

Mutogatni való hater díszpinty

(#67) joey04 válasza hcl (#66) üzenetére


joey04
titán

egyszer leírom, többet nem, mert nem érdekel a fröcsögés a rizsa, a többi. :)

igen. létezik a vírus. igen, fertőzőbb mint az influenza. igen, többen halnak meg. igen, lehetnek szövődmények. nem, nem az 5g-n keresztül a vakcinába ültetett chip segítségével akar belőlünk biorobotot csinálni gates ( :D )

de. van egy vírus ami megöli a betegek max 1%-át, és lezárunk mindent, nyomorba döntünk családokat, mert tömegesen kerülnek az utcára az emberek, korlátozzuk a mozgásukat, erőltetjük a maszkot? ez nem normális és tarthatatlan. és igen, belefér az az 1%, nem érdekel mennyi ember. és igen halt meg családtagom influenza szövődményei miatt, és eszembe nem jutott az, hogy lezárások, meg maszkhordás meg hasonló agyament dolgok kellenének. és ha már szövődmény, igen az enyhe korona után is lehetnek, de az influenza után is: bakteriális tüdőgyulladás, a krónikus hörghurut fellángolása, agyi keringészavar, szívinfarktus, toxikus sokk tünetegyüttes, agyhártyagyulladás és agyvelőgyulladás, veseelégtelenség, anyagcsere-betegségek (pl. cukorbetegség) egyensúlyának felborulása és kialakulhat még néhány ritkább, de szintén életveszélyes betegség is. Egy súlyos és ijesztő szövődmény lehet a kettő és tizenhat év közötti gyerekeket érintő Reye-szindróma, ami néhány nap múlva jelentkező émelygéssel, hányingerrel jár, majd lecsökken a vércukorszint és neurológiai tünetek, görcsök és kóma is kialakulhat.

Szóval ez egy létező betegség, de hogy leállítjuk az egész világot, az agyrém. Ez a vírus egy vicc, csak sajnos egy nagyon rossz vicc, mert milliók veszítették el az állásukat miatta (és még fogják is), és milliók élete ment tönkre.

További jó rettegést, én ebből kiszálltam, mert ez a téma forróbb, mint a poltikai topikok, nincs ilyen vitákhoz se kedvem, se türelmem. :)

ezeket is csak azért írtam le, hogy tiszta legyen: nem vagyok vírustagadó, pontosan átlátom a helyzetet és a számokat, de úgy gondolom, hogy a vírus miatt meghozott intézkedések sokkal nagyobb károkat okoznak, mint maga a betegség. ez lenne a lényeg részemről.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#68) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hölgyek és Urak, van két aktív koronavírus topik a fórumon, a fertőzéssel / betegséggel kapcsolatos témákat ott legyetek szívesek kibeszélni, itt maradjunk az alkalmazásnál!

- Koronavírus topik
- A koronavírusról komolyan

[ Szerkesztve ]

(#69) janeszgol válasza MongolZ (#55) üzenetére


janeszgol
félisten

Egyik oldal sem kell ide. Sem a tagado, de azok sem, akiket hcl, rage, DeFranco kepvisel, hozzak ide az alhireket.

(#70) -Skylake-


-Skylake-
addikt

Végtelenül elszomorító egyébként, hogy komolyan gondolták azt, hogy ez majd siker lesz. Akkor sem használnék ilyesmit ha konkrétan kötelező lenne, ők meg azt gondolják , hogy majd valaki ezt tényleg önszántából felrakja ? Az az X-ezer is csak az volt aki eleget nézte TV-t ahhoz, hogy 50X annyira féljen mint kéne.
Az értelmesebb user elvből tiltja a location-t telefonon , erre ők csinálnak egy appot ami konkrétan a másik véglet. Remélem belekerült vagy 1 milliárd adóforintba a fejlesztés.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#71) janeszgol válasza -Skylake- (#70) üzenetére


janeszgol
félisten

En sem hasznalnam. Ez egy modern sarga csillag. Az emberek kb ketharmada ostoba f*sz. Ilyet nem lehet rajuk bizni. Mar tavasszal is tobb eroszakos eset volt velt, vagy valos titulus miatt.

(#72) DeFranco válasza janeszgol (#69) üzenetére


DeFranco
nagyúr

az állításod téves, hamis, semmilyen álhírt nem hoztam. valós hírt sem.

gondolom nem kell linkelnem a vonatkozó "a te érvelési hibád" oldalt összerakod magadtól is.

(#73) hcl válasza janeszgol (#69) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hol hoztam álhírt?

Mutogatni való hater díszpinty

(#74) janeszgol válasza DeFranco (#72) üzenetére


janeszgol
félisten

Ezert kell esszel kommentelni meg azokra is, akikkel nem ertunk egyet. Plane olyan temaban, amiben a szakemberek sem ertenek egyet.

(#75) sztanozs válasza janeszgol (#74) üzenetére


sztanozs
veterán

Hozol példát is szakemberre, aki nem ért egyet?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#76) Tüzi válasza hcl (#43) üzenetére

Hagyd, majd ha meghágja őt is a covid, akkor majd másként tekint a dologra :)
Azt nem értik meg, hogy ez az influenzával párosítás már februárban megdőlt, igaz az értelmesebb virológusok már akkor is mondták, hogy az egyik (a flu) kézigránát, a másik (hcov) meg a MOAB.
Na mindegy.

ncc1701-nek meg csak annyit mondanék, hogy az influenza sose támadta meg a vérerek endotél-sejt bevonatát, sose okozott ezáltali trombózist, sose telítette fel a tüdőt hilauron-sav alapú géllel, ráadásul sose kétoldalon, és sose okozott kétoldali tüdőgyulladást.
de mondogasd csak az influenzát, amikor alapjaiban különbözik a kettő, különbözik a sejbe jutási módszerük, és úgy kb az egész úgy különbözik egymástól, mint egy hagyományos atomerőmű, és egy tokamak reaktor.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#77) Gabibácsi válasza joey04 (#67) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ezt értem, de akkor az legyen a szemlélet hogy megnézzük kinek az élete mennyit ér, és akkor úgy megyünk tovább, kiért nem kár? Most amúgy csak maszkot kéne hordani, nem állítunk le semmit, szerintem ez vállalható. Amúgy igen, engem is azonnal kirúgtak a vírus miatt, átérzem a dolgokat, nemrég kezdtem újra dolgozni.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#78) Gabibácsi válasza sztanozs (#75) üzenetére


Gabibácsi
tag

"doktor" gö(d)rény

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#79) hcl válasza Tüzi (#76) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Néha jó megdolgoztatni őket :D
Meg azt szokták elfelejteni, hogy az influenzában meghalt sok ember az még sokkal több fertőzöttből kerül ki, meg arra van oltás.

@Gabibácsi : Az elég megélhetési alak.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#80) Gabibácsi válasza hcl (#79) üzenetére


Gabibácsi
tag

Az hát, a saját szereit próbálja eladni... szememben ugyanolyan mint dr.Lenkei

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#81) janeszgol válasza Tüzi (#76) üzenetére


janeszgol
félisten

De honnan tudod, hogy nem ment at rajta?

(#82) -Skylake- válasza Gabibácsi (#80) üzenetére


-Skylake-
addikt

Tehát az a probléma, hogy egy gyógyszerész , aki saját maga tápkieget "gyárt" , az ezt el akarja adni ? Aki azért lett mérnök, hogy a Porsche-nál lengéscsillapítót tervezzen az ugyan úgy a Porsche autót akarja eladni a Porsche lengéscsillapítókkal. Tehát nem igazán értem, hogy ez mégis miért probléma , hisz épp ezt hozza magával a végzettsége. De te tudod.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#83) janeszgol válasza Gabibácsi (#80) üzenetére


janeszgol
félisten

A virust nem tagadta, es annak hatasat sem bagatelizalta el. Csak a hisztire reagalt, es magyarazatot adott bizonyos kerdesekre. Mas is adott masfele magyarazatot. Te dontod el, miben hiszel.

(#84) hcl válasza Gabibácsi (#80) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az a kisebbik gond, de igencsak a qrmány hátsójában van. Látszik is a nyilatkozatain.

@janeszgol : Hinni, ember? Tudni. Érteni. Azt kéne...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#85) janeszgol válasza hcl (#84) üzenetére


janeszgol
félisten

Te akkor szakember vagy? Gondolom ott voltal a surujeben. Hany kutatast vegeztel?

[ Szerkesztve ]

(#86) hcl válasza janeszgol (#85) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem vagyok szakember, de igyekszek utánajárni az információknak, és amit lehet, azt saját tudásom alapján értelmezni.
Érdekes módon ritkán hallok ellenérveket, mert akinek van annyi agya, hogy értelmezze a vírusról tudott dolgokat, az nem szokta tagadni, meg üresen vagdalkozni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#87) janeszgol válasza hcl (#86) üzenetére


janeszgol
félisten

Akkor te is csak hiszel valakinek.

(#88) Coyot válasza DeFranco (#49) üzenetére


Coyot
őstag

Ezt loptam, ha szabad, van kinek előadni sajnos.

Má' nem

(#89) floatr válasza janeszgol (#87) üzenetére


floatr
veterán

Nem mindegy, hogy hinni valakinek, vagy valamiben.

Az sem mindegy, hogy kinek hiszel: aki végez kutatásokat, vagy csak elméleteket gyárt pletykákból.

(#90) janeszgol válasza Coyot (#88) üzenetére


janeszgol
félisten

Azon hsz tartalma szerintem is korrekt, csak eppen elbeszelt a masik mellett, raadasul a kesobbiekben megfeledkezett arrol is, hogy o se szakember.
A tarsas kommunikacio csodje van mar evek ota itt is, mint sok forumon.

(#91) Gabibácsi válasza -Skylake- (#82) üzenetére


Gabibácsi
tag

Az nem baj. Az a baj hogy hamis elmelétekkel akarja félrevezetni az embereket emiatt.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#92) Gabibácsi válasza janeszgol (#83) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nincs hiszti. És semmiféle hit kérdése sincs

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#94) DeFranco válasza janeszgol (#90) üzenetére


DeFranco
nagyúr

most osszalak ki megint hogy olyan allitasokat teszel ami tenyszeruen nem igaz?

furijanko-e vagy?

(#96) -Skylake- válasza Gabibácsi (#91) üzenetére


-Skylake-
addikt

Az szerintem is gond, de akkor ezt emeld ki problémaként ne azt, hogy tápkieget készít és árul.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.