Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Blyan


Blyan
félisten

Mi a francnak kell egy bevallottan nőknek szánt selfie mobile esetén 5,5"-es kijelző? :F

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#2) Hiperwolf válasza Blyan (#1) üzenetére


Hiperwolf
tag

Már megint ez a csúnya szexizmus... :U

"Nem a Thinkpadről hiányzik a touchpad, hanem az összes többi laptopnak nevezett ipari hulladékról a trackpoint." by BZS

(#3) Thaaleum válasza Blyan (#1) üzenetére


Thaaleum
aktív tag

Ja, ezt kicsit benézték... Bár láttam már elég sok nőt Note 3-mal járkálni. Meg nagy képernyőn jobban is néz ki a szelfike. :K :W

„Egy szónak is száz a vége...” - Legendd

(#4) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Nah, készülhetnek majd a csücsörítős, csöcskidobós, pózolós képek napiszarra! :U

Minden szavam magánvélemény!

(#5) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

De szép a libaf.s zöld változat :DDD
A sony féle lila még jól néz ki, de ez...

(#6) Blyan válasza Hiperwolf (#2) üzenetére


Blyan
félisten

Hol itt a szeximus? 4,5 max 5" bőven elég lenne. De ha szerinted ez soviniszta elképzelés, akkor az én anyámat, sorry! :)

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#7) M5Norbi válasza Blyan (#1) üzenetére


M5Norbi
őstag

Jaaaajjjjj mert a nők szeretik a nagyot naaaa :DD

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#8) SkiDev válasza Blyan (#1) üzenetére


SkiDev
senior tag

A válasz pofonegyszerű... Sminktükör :DDD :K Nem egy ismerősöm van, akinek azért tetszik a nagy képernyős mobil... :D

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#9) atike


atike
nagyúr

Komoly sikereket vár... Pff.... Nem női marketinges kellene.... :P

(#10) dsr


dsr
senior tag

Hát érdekes egy készülék az biztos , de ha a célközönség igényeit jól eltalálják akkor lehet sikere.

(#11) Stauffenberg válasza Hiperwolf (#2) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Semmi szexizmus nincs abban, hogy a nők és férfiak között természetes biológiai különbségek vannak. Bár az eredeti hozzászólással nem értek egyet. Egy nő is igényelheti a nagy képernyőméretet. Ilyen szempontból meg nem baj ha van választék, hiszen a piacon hemzsegnek az említett 4,5" körüli telefonok, ha mást nem, akkor valamelyik csúcsmobil "mini" verziójaként.

(#12) virkir válasza Blyan (#1) üzenetére


virkir
veterán

Nálunk a zasszony most az o+o-ra van ráizgulva.
"Mert az nagyobb mint a te telefonod?"
"Akkor kell" :D

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#13) Blyan válasza virkir (#12) üzenetére


Blyan
félisten

Mondjuk ez igaz, láttam a csajokat, és úgy fogják mint egy vágódeszkát, mert másként nem tudják használni. :D
Látványnak vicces. :D

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#14) Stauffenberg válasza virkir (#12) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az enyém meg kifejezetten utálja a lányos telefonokat. Azt mondja következő legyen szögletes, mert még egy lekerekített, szétkrómozott szartól sírógörcsöt kap. :D Méretben nincsenek preferenciák, mondjuk túl nagyot nem akar, de csak azért, mert azt könnyebb elejteni ha egy kézzel zsonglőrködik.

4" telefonokat már csak elvétve gyártanak közép-felső kategóriában, de egy 4,5"-es telefon is csak 1,3 cm-el nagyobb, az még nem a világ vége.

(#15) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Sejtésem szerint, ahogy az Xperia C, ez is Mediatek-es lesz, rájöttek, hogy ott ezzel tudnak jobb profitot hozni.

Idehaza is jöhetne. Jó áron

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#16) halkow


halkow
őstag

300 - 350 dollár körüli áron kerül
értékesítésre. Ami átszámítva 71-82k között + egyéb költségek és már ott tartunk árban ahol a T3 is jár.... Egyébként annyi különbség lesz hogy ez kap egy alulra egy mű hangszóró rácsot +0,5"-t és előre kap 5mp kamerát természetesen autó fókusz nélkül :W

[ Szerkesztve ]

Alcatel onetouch idol2s the king

(#17) Graphics válasza halkow (#16) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

+0,2" az :)

Sajnos ennyiért drága lesz, most láttam az árat..

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#18) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

Szerintem a női dolgot kihagyhattátok volna, idehaza nem csak náluk divat az önarckép. Legalábbis velem előfordult már, hogy srác osztálytársam elkérte a telefonom, mivel van előlapi kamerája. Először tükörnek használta, utána találtam vagy 6 képet róla. :Y

[ Szerkesztve ]

Nyugodj békében Integra!

(#19) halkow válasza Szatyor95 (#18) üzenetére


halkow
őstag

Szép Selyemfiú-t fogtál ki :DDD

Alcatel onetouch idol2s the king

(#20) Szatyor95 válasza halkow (#19) üzenetére


Szatyor95
aktív tag

Az fix. :DDD De a durva az, hogy ezt egyik napról a másikra adta elő. Holott nem volt ilyen. De úgy látszik egyre csak terjed ez a divat.

Nyugodj békében Integra!

(#21) daniel909 válasza tothmaxy182 (#4) üzenetére


daniel909
addikt

nem tudom mi bajod a csecses képekkel, szerintem örömteli h mostantól jó minőségben lesznek ilyen képek :C

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#22) daniel909 válasza virkir (#12) üzenetére


daniel909
addikt

nehogy neked is ezt mondja egyszer :D

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#23) BiP válasza tothmaxy182 (#4) üzenetére


BiP
nagyúr

És most végre talán a kamerába fognak nézni (vagy legalábbis közel hozzá).
Imádom az ilyen fürdőszobás képeken, hogy egyik sem bír a kamerába nézni, végülis pont a tekintet vész el.
Bár gyanítom itt nem is ez a lényeg ezeknél a selfie-knél, hanem a csöcs meg a segg meg a kacsaszáj.

(#24) daniel909 válasza BiP (#23) üzenetére


daniel909
addikt

mért kéne a kamerába nézni? attól jobb lesz a kép?

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#25) Garada válasza BiP (#23) üzenetére


Garada
őstag

Hát mi más....borzalmas..

(#26) troller válasza BiP (#23) üzenetére


troller
senior tag

Az a szép, hogy az önkioldó mindegyiknek meghaladja a képességeit, inkább fürdőszobatükörbe villantás vakuval, háttérnek meg a felnyitott ülőkés budi, ahogy illik... ;] :D

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#27) NeRo28 válasza troller (#26) üzenetére


NeRo28
aktív tag

Én meg szeretem a szobában készült szelfiket is amiben a háttérben ordas nagy rendetlenség van!:)

(#28) Blyan válasza NeRo28 (#27) üzenetére


Blyan
félisten

Bizony, ráadásul a csajok ebben verhetetlenek. Szexi, bugyi, csini bikini, friss tetkó, csücsöri száj, a háttérben meg disznóól van, b+! :D Igénytelen dögökkel tele a világ, de ettől szép! ;]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#29) BiP válasza daniel909 (#24) üzenetére


BiP
nagyúr

Gondolom Te is mindig az eget bámulod a családi fotókon :)

Hát mondjuk elég kiábrándító, amikor csinci-minci akar lenni, szépen pózol, erre meg az van a képen, hogy a telefon kijelzőjét bámulja.
Miközben ha már úgyis a kurva nagy tükör előtt pucsít, pont bele tudna nézni szemből a képbe, máris szebb lenne az összhatás. (a f0s helyett csak simán sz*r lenne :) )

Abba meg már nem is megyek bele, hogy amekkora partiarcok, 3ezer ismerős facebookon, de nincs 1, azaz egyetlenegy normális barátja, testvére, anyja, aki le tudná fényképezni őt normálisan, ehelyett bénáznak itt a tükörrel.

[ Szerkesztve ]

(#30) jozso1989


jozso1989
őstag

Kezdenek csúnyák lenni a Sony telefonok... Inkább maradnak meg a téglalapnál, azon nem lehet mit elrontani.

HTC One (M7) 4.4.3 with Sense 6.0 It DOES make Sense! :P Az Android és a minőség itt kezdődik... :)

(#31) Ali G.


Ali G.
senior tag

nem hinném hogy a nők ekkora mobilra vágynak meg azt sem hogy az előlapi kamera miatt annyira fogják venni, de ez a selfie baromság divat és eddig szinte minden gyártó meglovagolta :D

(#32) mekker válasza Blyan (#1) üzenetére


mekker
őstag

Biztos, mert van aki szereti, ha nagy.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#33) C$abi


C$abi
aktív tag

Nők szeretik a nagyot, ugyhogy azzal itt nem lesz baj. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#34) daniel909 válasza BiP (#29) üzenetére


daniel909
addikt

:C
érik a szelfi biblia amiben a szabályok vannak.. ;]

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#35) BOBAKILL


BOBAKILL
őstag

Tegnap derült fény arra hogy a selfie magyarosítása nem a szelfi, hanem az öncsi.
Úgyhogy lehet gyártani az öncsiket gyerekek! :D
:DDD
"Hivatalos" információ forrás:
Öncsi

[ Szerkesztve ]

(#36) daniel909 válasza BOBAKILL (#35) üzenetére


daniel909
addikt

szifont használ :C
azt hittem valami régi nokiaja van.

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#37) mekker válasza BOBAKILL (#35) üzenetére


mekker
őstag

Galla Miklósoknak ne higyjetek!
RTL Híradóban úgy mondják, hogy "szelfi", tehát szelfinek kell hívni, ha nem akarod hogy suttyónak nézzenek.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#38) BOBAKILL válasza mekker (#37) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Én szóban sose mondtam ki még hogy selfie, nem égetem magam vele. :D
Különben is az öncsi jobban tetszik. :DDD
Az RTL le van sajnálva! Úgy sem tévézek. Galla Miki jobban tudja! Látszik is a képen hogy ért hozzá. :DDD :DDD

(#39) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Az önfotós része rohadtul nem érdekel, de amúgy a telefon nem tűnik rossznak.

(#40) Ádám16


Ádám16
addikt

Miért gondolják azt a telefongyártók, hogy erre szükség van? Egy átlagos 2mp-es kamera bőven elég arra, hogy a Facebookra, és Instara felnyomott képek megfelelőek legyenek.
Egyébként ezen az 5.5" for women dolgon én is felakadtam. hülyékezek.

(#41) BiP válasza Ádám16 (#40) üzenetére


BiP
nagyúr

Mert erre van rápörögve mindenki, és ezzel eladható.
Meg akinek nem azért kell a másodlagos kamera, mert nem csak magát akarja mutogatni, hanem mondjuk egy tájképet csinál, amin speciel ő maga is rajta van, akkor ott jól jön, ha több, mint 2Mpx.
Meg fényképezőből sosem baj, ha valami jobb minőséget ad.

(#42) Lomha 8V válasza Ádám16 (#40) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Az lehet, hogy a hülyeségre elég a 2 MP, de én arra szoktam használni, hogy felnik adatait olvasom le úgy, hogy nem veszem le, csak bedugom a telefont és a kijelzőn már nézhetem is. Oda kell a jó kamera, sőt a vakuért még irigykedek is.

(#43) Stauffenberg válasza Ádám16 (#40) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A férfiember barátnője véget nem érő ciklusokban követeli a közös önfotókat (vagy gruppen szelfi, selfie, öncsi, önportré, mindegy minek hívjuk).

Nyaralni megyünk? Önfotó!
Fröccsözni megyünk? Önfotó!
Meccset nézünk az óriás kivetítőn? Önfotó!
Beköltözünk az új lakásunkba? Önfotó!
Kivisszük a szemetet? Önfotó!
Nem csinálunk semmit? Önfotó!

Nem csak Facebook és Instagram létezik a világon. Néha lehet nyomtatni ezekből a fotókból 10×15-ös papírképet, hogy keretbe foglalva a lakás különböző pontjain el legyenek szórva, mert egy nő így érzi jól magát. A 2 megapixeles borzalom előlapi kamerák amik még szimplán videochatre voltak beépítve csak ritkán produkálnak ehhez kielégítő minőséget.

Mondjuk sosem értettem azt, hogy ha valamiben fejlődik a technológia azt miért tartják egyesek feleslegesnek. Fizikai fájdalmat okoz ha egy kamera jobb fényképeket gyárt, mint az előző generáció?

(#44) BiP válasza Stauffenberg (#43) üzenetére


BiP
nagyúr

"Fizikai fájdalmat okoz ha egy kamera jobb fényképeket gyárt, mint az előző generáció?"
Ezt a részét én sem értem.

"A férfiember barátnője véget nem érő ciklusokban követeli a közös önfotókat"
Majd a férfiember új barátnő után néz :)

Ez a mostani szelfimánia már lassan olyan, mint a facebook-boom után mindenki már arról postot küldött, hogy épp eszik, gyúr vagy épp a mosdóba megy.
Most mindezt fényképpel is megerősíti :)

(#45) Blyan válasza Stauffenberg (#43) üzenetére


Blyan
félisten

Lehet az én asszonyom öreg, vagy csak régóta vagyunk házasok, de még sosem akart öncsit, meg itt is meg ott is szelfizzük má' meg magunkat.... :DDD

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#46) Stauffenberg válasza BiP (#44) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem tudom mit értesz "mostani szelfimánia" alatt. Az önfotó egyidős a fényképezés megszületésével. Ugyan úgy a műteremben önmagának pózoló fotós, mint a tükörben fényképezős fajta. Ez a fotó például minden idők egyik legnagyobb filmrendező zsenijéről készült. Stanley Kubrick nem csak önmagáról készített fényképet, hanem ezt egy tükörben tette! Meg még sok más fotóművész is csinált ilyet az elmúlt 180 évben.

Épp így a hétköznapi emberek önmagukról készített csoportos fotója is népszerű volt már a digitális fényképezés előtti időkben is. Nem mindenki vitt magával fotóállványt egy kirándulásra vagy nyaralásra, így vagy letették valahova a gépet időzítővel, vagy kézből, messzire eltartva fényképeztek. Persze akkor csináltak egy-két ilyen fotót az egész nyaralás alatt, mert spórolni kellett a filmmel.

Semmi új nincs benne. csak az, hogy kitaláltak rá egy ostoba nevet ("selfie", ami eleve a self portrait cukiskodó alakja akar lenni).

(#45) Blyan: Hát ilyenek ezek a fiatal pipik. Nem fészbúkra kellenek a fotók egyébként, alig tölt fel közülük néhányat. Csak emléknek kell a fotóalbumba, hogy "itt is jártunk, meg itt is és itt is".

(#47) Ádám16


Ádám16
addikt

Rendben van, uraim. Ettől még ez egy olyan funkció, ami a legtöbbet dobja a készülék árán, és véleményem szerint nagyon használva nem lesz. Ez az önfotós téma pedig nem értem, hogy lett most ennyire fontos, hátlapi kamerával, a készüléket megfordítva nem lehet képet lőni? Ha látod magad is ugyanúgy nézel ki a képen, mintha nem látnád, de oké, mindenkinek mások az igényei.

Nem a fejlődés ellen vagyok, hanem a felesleges dolgok ellen. A Sony inkább foglalkozna azokkal a vásárlóikkal, akik azért hagyták ott őket, mert olyan szoftveres bugokkal hagyták rajtuk a telefonjukat, amikkel nehéz együtt élni, vagy rámehetnének az akksifejlesztésre, UI újításra, kijelzőit is fejleszthetné, de szerintem ez a front facing kamera tuning felesleges, főleg, hogy ettől a telefontól elvileg rohadt sokat várnak.

(#42) Lomha 8V írt egy értelmes indokot, oké. De szerinted 2mpx-el csak hülyéskedni lehet? :U mindent értek.

(#48) Stauffenberg válasza Ádám16 (#47) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Érdemes lenne ezt is elolvasni. A Sony nem csak a hagyományos fényképezőgépek piacán vált az elmúlt években a legnagyobb beszállítóvá, hanem a mobilpiacon is. A trendek pedig azt mutatják, hogy egyre nagyobb igény van az előlapi kamerák fejlesztésére. Nem a gyártók kitalációja, hanem egy valós fogyasztói igény.

"készüléket megfordítva nem lehet képet lőni?"

Nem kényelmesebb úgy, hogy közben látod is mit csinálsz? Van akinek kényelmes vakon fotózni, van aki meg az előlapival is elvan, főleg, hogy újabban ezek fejlesztésére is figyelnek már.

"Ettől még ez egy olyan funkció, ami a legtöbbet dobja a készülék árán"

Aligha, egy ilyen egység, ekkora gyártási volumen mellett filléres tétel. Ha emiatt 5 dollárral drágább egy telefon, azt meg sem érzed. Főleg mivel a Sony a saját maga által fejlesztett és gyártott szenzort építi be a gépeibe.

"De szerinted 2mpx-el csak hülyéskedni lehet?"

Nem a 2 megapixel a lényeg, hanem az eddig elterjedt előlapi kamerák minősége. Ha meg már fejlesztenek, akkor a felbontást is növelik, hiszen jobban eladható tőle. Ettől téged még nem kell, hogy érdekeljen. Ha amúgy sem használod, ezután sem fogod, ha meg ragaszkodsz a 2 megapixelhez, akkor a szoftverben beállítod, hogy alacsonyabb felbontással fotózzon vagy utólag leméretezed.

Én sem szeretem a citromos-narancsos-áfonyás ízesített játéksöröket, ettől még megvan a felvevőpiaca. Ha valami felesleges és eladhatatlan, akkor nem gyártják.

(#49) BiP válasza Stauffenberg (#46) üzenetére


BiP
nagyúr

Pont azt értem mánia alatt, amit írsz. Amióta létezik fényképezés, azóta létezik az önmagunk fotózása is. 1-1 képen rajta voltunk mi magunk is (egyénileg vagy csoportosan), lefényképeztettük magunkat más turistákkal vagy kézzel kinyújtva csináltunk képet.
Mégis csak most kezdték ezt felkapni, divat lett, ezt mindenki megosztja másokkal, eltolódott a hangsúly efelé, és lám, saját nevet is kapott a módszer, hiába ezer éve létező dolog.
Na ezért nevezem én ezt mániának.

Ill. az is alátámasztja, hogy egy telefonon a másodlagos kamera jelenléte nagyobb marketinges előny, mint bármi más (lsd. selfie-phone elnevezés) szintén arra utal, hogy ez most egy felkapott jelenség, mánia.

(#47) Ádám16: "Ha látod magad is ugyanúgy nézel ki a képen, mintha nem látnád, de oké, mindenkinek mások az igényei."
Annak, hogy a front face kamerával csinálod a képet, nem az a lényege, hogy látod, hogyan mutatsz a képen - hiszen ahogy írod is, ez nem változtat a dolgon, hanem az, hogy eltaláld egyáltalán magad, hogy látod, mi lesz a végeredmény, jól célzol-e.
"hagyományos" mobilos fotózásnál magad felé irányítod, viszont nem látod, de azért jól kell azt csinálni, hogy tényleg benne legyél a képben, ne lógjon ki a fél fejed, a barátnő, háttér. Nekem ilyen gondom nem nagyon volt még, elég jól be tudom irányítani, nem nehéz. No meg elég ritkán csinálok ilyet, így ha mégsem sikerül, lövök még egyet.
De aki napi szinten ezzel szórakozik, annak kényelmesebb, ill. csoportos képnél a többiek is látják, ha a kijelzőn van a kamera képe. És pont emiatt válik feleslegessé a dedikált kameragomb, mert ilyenkor a kijelzőn elsütve kényelmesebb (a készülék fogása miatt).

[ Szerkesztve ]

(#50) Stauffenberg válasza BiP (#49) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Arányaiban nem nagyobb mánia mint régen. Az analóg fotós időkben is sok fotót készítettünk magunkról és a társaságunkról (nem csak az a szelfi amit kézből, tükör előtt csinálsz, ha leteszed fotóállványra és időzítővel oldod ki, az is szelfi). Most arányaiban is sokkal több fotót készítünk mint régen, mert a digitálisnál nincs mennyiségi korlát (nem kell filmet cserélned 12, 24, stb képkockánként). Nem csak önfotóból készül drasztikusan több, hanem minden más fotóból is.

Ami változott az pont nem a szelfizés, hanem inkább az, hogy megjelentek olyan kedvelt fotótémák amikre régen senki nem pazarolta a filmet. Ma már tudom minden ismerősömről, hogy mit reggelizett, mikor volt kávézóban, mikor vett új cipőt, stb... Ezt régen nem fotóztuk le, nem is volt hova feltölteni, meg a nyersanyag is drágább volt annál, mintsem ilyen marhaságokra pazarolni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.