Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Az utóbbi fél évben bármikor jövök fel ide a logoutra....

Pár poszt mindig az alábbiról szól:
-felmondtam
-új állás,
-szar munkahely/szarfőnök
-külföldre kell menni
-Külföldi albérlet/munkahely
-útkeresés, mi miért szar a társadalomban és miért alakult így.

Ez is jól mutatja, elképesztő válságban van a mai fiatalság, se kézzelfogható pénz, se jövőkép, semmi Magyarországon.

Nálam(unk) ugyan ez. Az elmúlt fél évben legalább 10-15 kolléga mondott fel. Mostanra jutottunk el oda hogy a sok hazudozás, "nincs pénz rá", "még egy kicsit vágunk rajta", "el bírjátok ti azt még", "ha nem tetszik el lehet menni", "itt én vagyok a főnök, neked kuss" mentalitás megtette a magáét.
Lasszóval nincs ember semmire.
Olyan szinten elharapództak a dolgok, hogy hiába vesznek fel akárkit nem is túlzottan nagy elvárásokkal.(tökmindegy majd beletanulsz) Gyakorlatilag 1-2 napot-hétet-hónapot nem bír ki.
Forróvíz és béka esete. :(((
És a magyar HR, vezetőség, külföldi management még mindig nem kapcsol, hogy centikre vagyunk attól, hogy egy egy osztály működése megszűnjön, mert olyan szinten ki van véreztetve az osztály.

Aztán persze döbbenetes hallani, hogy jó netto 50-100eFt-tal többet fog keresni az új helyen az elmenő kolléga.
Szóval döbbenetes azzal szembesülni, hogy amíg más helyen már azt se tudják, mit adjanak...egyes helyeken még mindig a mérőszalag visszavagdosás megy, miközben a profit újabb és újabb szinteket dönt meg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.