Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Chaser


Chaser
titán

na erre kivi' leszek : )

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#2) Croissant


Croissant
aktív tag

"Ennél többre viszont beltéren nincs is nagyon szüksége, hiszen a nagy dinamikatartományú videók, filmek és játékok kezelését nem támogatja."

Dobozképen meg ott van, hogy HDR.

?

(#3) Tschubi válasza Croissant (#2) üzenetére


Tschubi
tag

Igen, ezért azért járna min. egy tockos nekik a fogyi védelemtől

(#4) mad823


mad823
őstag

Lehet, hogy én tévedek, de a gamut volume és gamut coverage az nem igazán fordítható színtér lefedettségnek és számottevő pontosságnak. A coverage azt jelenti, hogy a szabványban található összes színárnyalat hány százalékát tudja megjeleníteni a kijelző, a volume pedig azt, hogy mindezt a teljes fényerő spektrum hány százalékában tudja reprodukálni. És nem, a 7x% DCI-P3 egyáltalán nem jó.

(#5) qnadam válasza mad823 (#4) üzenetére


qnadam
veterán

te tévedsz.
nagyon slendriánul a 113% gamut volume azt mutatja meg, hogy az srgb színtérhez képest mennyi színárnyalatot tud lefedni, a 96% gamut coverage pedig azt, hogy ennek mekkora része van átfedésben az srg-vel. tehát (meglepi!) az eszköz tud mutatni srgb-n kívül eső színeket is, más kérdés, hogy erre a gyakorlatban mekkora szükség van.
egy nem hdr-képes tévének miért kellene többet lefednie a dci-p3-ból?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#6) GIJoe


GIJoe
addikt

100W fogyasztás 43"-on 60 hz-el? Rezsimerénylet ez nem TV ;]

(#7) Duree


Duree
veterán

Szerintem meg igenis drága, ezt a magas fogyasztást meg nem értem, lehet elírták?

duree54

(#8) NandoXXL válasza Duree (#7) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Ez olyan mint a régi orosz technika, zabál :DDD

(#9) mad823 válasza qnadam (#5) üzenetére


mad823
őstag

Ha én tévedek, akkor vagy a szakértők is tévednek link1 link2, vagy a tesztelők és te. Vagy a terminológia nem egységes, de azt kétlem.

(#10) qnadam válasza mad823 (#9) üzenetére


qnadam
veterán

hm.
gamut volume
It's the result of a 2D color space or 2D color gamut (that represent chromaticity) combined with the dynamic range. @wiki

valójában nincs ellentmondás, mert te is azt mondod, hogy a gamut volume adja meg, hogy a színtér mekkora darabjáról beszélünk, meg én is. a magyar kifejezések meg tényleg jól megkavarják a dolgokat. lehetne mondjuk árnyalatátfogás-térfogat :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#11) TeeBee73 válasza Chaser (#1) üzenetére


TeeBee73
addikt

;] :P

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#12) Fr3eWar válasza Duree (#7) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Direct LED-esnek írják, azok kérnek villanyt.

(#13) mad823 válasza qnadam (#10) üzenetére


mad823
őstag

Közeledünk :)

De a cikkben említett "számottevő pontosság" szerintem sehogy nem kapcsolódik ide, totális félrefordításnak tűnik. A pontosság azt jelentené, hogy az bemenő rgb jelet mennyire pontosan tudja a megfelelő hullámhosszú fényspektrummá konvertálni a kijelző, ami viszont egy tök másik jellemző, delta E-nek hívjuk, de értelme igazán csak kalibrálást követően van - viszont a cikkben teljesen más aspektusban használják.

(#14) Armagedown


Armagedown
őstag

Ez is csak egy random OEM tv átcimkézve.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#15) Markk420


Markk420
lelkes újonc

Borzalmasan sokat fogyaszt, ha ez igaz, köszi kihagyom!

(#16) qnadam válasza mad823 (#13) üzenetére


qnadam
veterán

azt a számottevő pontosság dolgot szerintem egyszerűen kizárta az agyam magából :DDD

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#17) Jefedrin


Jefedrin
junior tag

Addig olvastam, hogy ukrán, de ahogy kiveszem a hozzászólásokból tovább nincs is értelme.

Margit, ne hízelegj, ne hízelegj. Még a végén nem verlek meg!

(#18) nubreed


nubreed
veterán

Mondjuk legalább olcsó. Ennél több kiemelkedő dolgot nem lehet elmondani róla. Akinek hirtelen kell egy tv és fingja sincs amúgy a témához, csak legyen valami, annak tökéletes.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.