Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Syl


Syl
nagyúr

Valaki magyarázza el, hogy egy 1:1 arányú kijelzőn, fizikai billentyűzet mellett mi értelme a képernyő elfordulásának (a videóban 15 mp-nél)? :F

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2) gabancs


gabancs
addikt

"4,5 hüvelykes kijelző"

És ezt, hogy kell érteni? Mert az egész telefon nincs 4,5 hüvelykes.

(#3) gyurkikrisz


gyurkikrisz
őstag

Szívesen néznék 16:9-es filmeket 1:1 kijelzőn :C

[ Szerkesztve ]

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#4) Cyberpunk válasza Syl (#1) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Érintős fizikai keyboard! Ha mondjuk elforgatod úgy jól lehet scrollozni. :)

gyurkikrisz: nyilván a filmnézés az elsődleges funkciója ennek a mobilnak. :DDD Annyi 16:9-es képarányú készülék van, ha az fontos van más.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#5) gyurkikrisz válasza Cyberpunk (#4) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Akkor pl kepeket nézni. Vagy bármilyen multimédia tartalom.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#6) eventus válasza Cyberpunk (#4) üzenetére


eventus
veterán

Igen, ez eszköz telefon, üzleti.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#7) Cyberpunk válasza gyurkikrisz (#5) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nem csak szélesvásznú képeket lehet majd készíteni vele, amúgy kép nézegetésre nem egy kis kijelző az ideális, egyéb multimédia nem jelenthet gondot. :)

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#8) eventus válasza Cyberpunk (#7) üzenetére


eventus
veterán

Nagyon cső látásúak az emberek, hogy milyen lehet csak egy "jó mobil" - Sajnos az erőltetettet trendek.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#9) Cyberpunk válasza eventus (#8) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nekem is egyre jobban tetszik ez a Passport. Először megdöbbentett, hogy ez meg mi, aztán ahogy szivárognak ki a dolgok róla, egyre jobban tetszik. alig várom, hogy kipróbálhassam. :K Nagyon kéne egy jó qwerty-s készülék a Q10 több szempontból is elvérzett még nálam, igaz majdnem lett. :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#10) eventus válasza Cyberpunk (#9) üzenetére


eventus
veterán

Anno a Q10 is nagy felháborodást keltett, de egy év után elmondhatom, hogy nagyon kényelmes használni. Igaz nekem hiányoznak a vezérlő gombok, de jön a classic.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#11) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Tetszik ez a billentyű simogatás. Nem kéne a kijelzőt összetapicskolni.

(#12) Cyberpunk válasza eventus (#10) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Arra leszek még kíváncsi, 3,5"-al már egész jó lesz a kijelző is, volt 9900-ám szerettem, de túlságosan is kevésnek bizonyult a kijelzője. :)

halkow: nekem! ;] :P

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#13) halkow


halkow
őstag

Na ez kinek kellesz :)

Alcatel onetouch idol2s the king

(#14) Fr0z3n válasza Cyberpunk (#12) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Áh, ugyan már. Neked a csillámpóni beleégett az agyadba :D

[ Szerkesztve ]

(#15) Cyberpunk válasza Fr0z3n (#14) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Dehogy! :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#16) antim


antim
tag

Szuper ez az 1:1-es kijelző. Ha elforgatjuk a telót, akkor se esik össze a videó, sőt ugyanakkora marad! :-)

Amúgy meg olvasásra idegesítően rövid, videózásra viszont kitűnő ha két videót akar valaki egyszerre nézni. :-)

Egyébként jó ötlet...

(#17) Polarstar válasza Cyberpunk (#12) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Szintén zenész!
9900->Z10, de közben volt Q10, 9720, 9700-jelenleg is.
A trackpad igen is kell! Szép, jó, okos, hatékony, mert gyors és pontos.

Mellesleg ez az IBM -apple temetik a BlackBerry -t nem tudom honnan szedték. Csupán arról van szó, hogy iPad központúvá teszik a szoftvereket. (vagyis: laptopok - kuka!) :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#18) gabancs


gabancs
addikt

Szóval hogy 4,5" a kijelző? Ezen senki nem lepődött meg?

(#19) Polarstar válasza antim (#16) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Biztos vagyok benne, hogy fog készülni olyan alkalmazás ahol pl a videó, böngésző illetve fő néznivaló felül van fél képernyőn.
Alul pedig esetleg írhatsz, diktálhatsz valamit.
Elegendően látható lesz ezen a széles méreten minden! Úgy gondolom.
Fix, hogy nem lőttek el még minden puskaport.
A dög nagy-ronda jelzőt pedig megszüntették azzal, hogy viszonylag elegánssá faragták a gépet.
A Klasszik vitán felül jó lesz. Ugyan ezen beltartalom hagyományosabb köntösben és vállalhatóbb mérettel.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#20) dreamdancer


dreamdancer
őstag

A "nagysikerű" Q10-nek és Q5-nek is köszönhetően a BB piaci részesedése egyetlen év alatt a hatodára esett vissza (2,9-ről 0,5%-ra), jelenleg havonta kb. 500 000 telefont tudnak eladni. Amiből levonják azt a következtetést, hogy jó úton járnak, kell a piacnak az 1:1 arányú kijelző a fizikai gombokkal, csak biztos nagyobbat akarnak, a Q10 azért nem fogyott, na de majd ez!

A stratégiában ott a hiba, hogy őket nem fogja felvásárolni a MS, mint a Nokiát.

Nem a lényeg a fontos.

(#21) Cyberpunk válasza dreamdancer (#20) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Kétlem, hogy a képarány miatt olyan a helyzetük, amilyen. Viszont butaság őket temetni!

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#22) macskea válasza Polarstar (#19) üzenetére


macskea
őstag

Én arra várok, hogy kiadjanak ugyan ezzel a csúcshardverrel egy 5,X"-os full érintős 16:9-es telefont. Nekem nincs rá szükségem, jól elvagyok az 1:1-es arányon, de végre be lenne fogva a sipákoló rinyapinák hadainak a szája. Valami rettentően unalmas azt hallgatni, hogy mé' nem ilyen mé' nem olyan mé' nem amolyan. :F

[ Szerkesztve ]

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#23) Cyberpunk válasza macskea (#22) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Akkor meg az lenne a probléma, hogy ménemazandroid. :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#24) Ali G. válasza Cyberpunk (#9) üzenetére


Ali G.
senior tag

leváltanád erre a jelenlegi telódat? :D

(#25) Cyberpunk válasza Ali G. (#24) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Mindenképpen váltok, a szifon 6 nagy valószínűséggel péklapát lesz, ez vagy inkább a Classic az, ami érdekel.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#26) dreamdancer válasza Cyberpunk (#21) üzenetére


dreamdancer
őstag

Nyilván a képarány csak kis része az egésznek, de biztosan nem használ. Az emberek nagyon nagy részének nem kellett a Q10/5, ergo nem értem, miért erőltetik tovább.

Amúgy szvsz a BB gyakorlatilag már halott, az emberei jelentős részét már kirúgta, és ilyen tragikus eladásokkal kétlem, hogy további tőkét rakna bele bárki is. Szóval csak idő kérdése a vég és az is inkább hónapok, mint évek.

Nem a lényeg a fontos.

(#27) pit stop válasza dreamdancer (#26) üzenetére


pit stop
addikt

Nem raktak ki több embert, mint most az MS.
Jelentős tőkével pedig még rendelkeznek, meg kötöttek is megállapodást róla, úgyhogy még ezen a szinten is elvegetálnának pár évig - nyilván nem ez a cél.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#28) Cyberpunk válasza dreamdancer (#26) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Közben a részvényeik árfolyama nő, kissé ellentmond ez neked most.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#29) Воланд válasza pit stop (#27) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#30) Syl válasza dreamdancer (#26) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem a fizikai billentyűzetben látom a problémát (sőt nagyon sok embert ismerek akik keresik az ilyen mobilokat), inkább abban, hogy a BB képtelen olyan ökoszisztémát kiépíteni a BB10 rendszer köré ahogy azt az Apple, Google, Microsoft teszi.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#31) macskea válasza dreamdancer (#26) üzenetére


macskea
őstag

Valakinél ezt olvastam:

"Érvek. Tények. Logika. Ha nem megy, akkor ne itt élj társadalmi életet, hanem az nlc.hu-n!"

Szóval ennek fényében nem flémelj.

A legutóbbi negyedévben már felfelé ment a szekér, a mobilgyártáson kívüli üzletágak meg köszönik, jól vannak. A legrosszabb ami történhet, hogy leveszik a telefonokról a logót, és csak a rendszert fogják "árulni" vagy hozzáférhetővé tenni. Szerintem a Foxconn nem bánná.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#32) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Elég fura ez a telefon, biztos kéne egy kis idő a megszokásához. Viszont én a a Z10-et simán bevállalnám privát telefonnak, ah arról lenne szó. Aki nem játszik a telefonján, annak teljesen jó rendszer a BB10, stabil, gyors, a készülék is minőségi darab és az ára is nagyon baráti.

Laci

(#33) macskea válasza Gusztáv (#32) üzenetére


macskea
őstag

Hint: az igényesebben megírt applikációk szépen futnak a 10.2-es rendszeren. 10.3-tól meg már lesz előre telepített androidos alkalmazásbolt is (az Amazoné). ;)

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#34) Crafter32 válasza dreamdancer (#26) üzenetére


Crafter32
őstag

Az emberek nagy része szenved a mai telefonok miatt, de mivel ez a trendi így nem akar lemaradni még hitelek árán sem. Nagyon kevés az olyan aki használhatósági értéket előbbre rakja, mint a reklámok sugallta teljesen lényegtelen dolgokat.

(#35) Gusztáv válasza macskea (#33) üzenetére


Gusztáv
addikt

Én nem nagyon játszom, így nem annyira izgat a játék appok hiánya (amikor én néztem, még csak borzalmasan gagyik voltak, rém drágán). Ismerősömnek van Z10-e, nyomkodtam, nagyon jó kis telefon, de amíg van egy céges Lumia 925-öm, addig nem aktuális a privát telefon beszerzése.

Laci

(#36) Cyberpunk válasza Gusztáv (#35) üzenetére


Cyberpunk
félisten

A játék engem sem izgat, pedig az iOS tele van velük. :)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#37) macskea válasza Gusztáv (#35) üzenetére


macskea
őstag

Igazából azért írtam válaszként, mert még mindig nincs benne a köztudatban, hogy a BB10.2-es rendszer óta futtathatóak az androidos appok, legalábbis a zömük. Értsd: letöltesz egy apk-t tetszőleges helyről, és telepíthető minden mágia meg sideload nélkül. Ha pedig tekepítesz mondjuk egy 1 Mobile-t, vagy más tetszőleges alkalmazásboltot (ami nem a Play), még a frissítések is meg fognak érkezni. :D

És ez ugyan úgy igaz a produktív appokra is, nem csak a fingós gyümölcsszeletelős szemétre.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#38) V B A válasza Syl (#1) üzenetére


V B A
aktív tag

Mivel a billentyűzet egyben touchpad is, lehet, hogy van ennek értelme (oldalra kerül a scrollbar). De tényleg nem tűnik egy key featurenek.

(#39) dreamdancer válasza macskea (#31) üzenetére


dreamdancer
őstag

Üsd fel a szótárt, a flame nem egyenlő a neked nem tetsző véleménnyel. Én konkrét számokat, tényeket írtam le, sajnálatos, hogy ezek nem vágnak össze az ízléseddel.

Nézz rá mondjuk erre és láthatod, a BB soha nem volt még ilyen mélyen (és ez szállítás, nem eladás). Ilyen számok mellett egyszerűen képtelenség egy teljes, komplett, önálló oprendszert fenntartani és fejleszteni, ehhez egy Google, Apple vagy MS méretű cég kell, értékesítési volumen, bevétel és profit, a BB-nek pedig (már) egyik sincs.

Ráadásul semmi jele, hogy valami újat, piacképeset csinálnak, amitől majd nagyságrendet ugranak az eladások, ugyanazt a candybar qwerty telefont nyomatják, amiről már kiderült, hogy nincs rá érdemi kereslet. Nem világösszeesküvésből hagytak fel a gyártók a fizikai gombokkal, hanem mert a többségnek nem kell, jól elvan a virtuális gombokkal.

Persze lehet nosztalgiázva belekönnyezni a kispárnába, hogy jaj, valódi gombok, meg jaj, qwerty, és ismételgetni a kiüresedett frázist, hogy a BB az igazi üzleti telefon, de ez ma már egyszerűen nem igaz, a cégek java is kikukázta.

Tények, tudod..

Nem a lényeg a fontos.

(#40) Syl válasza dreamdancer (#39) üzenetére


Syl
nagyúr

Az megvan, hogy a BB eddig sem a telefoneladásokból élt?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#41) macskea válasza dreamdancer (#39) üzenetére


macskea
őstag

Na. Most pedig fújd ki magad. :D

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#42) dreamdancer válasza Syl (#40) üzenetére


dreamdancer
őstag

Tudom, hogy a BB nem egyszerűen hardvergyártó, vállalati szoftverek, szolgáltatások is ott vannak a portfólióban. Ezek jó része azonban a telefonokhoz kapcsolódik (kapcsolódott), mint pl. a BIS, és ahogy elveszítette a nagyvállalatokat, ezen a területen is visszaesett. Ezzel együtt persze lehet, hogy a vállalati szoftveres üzletága megmarad, a mobilgyártás és az önálló OS előtt azonban nincs jövő.

macskea: na pont ezt csináltam az előbb... :)

[ Szerkesztve ]

Nem a lényeg a fontos.

(#43) macskea válasza dreamdancer (#42) üzenetére


macskea
őstag

:D Oké.

Na ami szerintem nagyon reményteljes, az a QNX. Épp most adták át az egyik európai irodájukat a VW-nek, ami egyrészt tűnhet leépítésnek, másrészt annak is, hogy a világ második-harmadik legnagyobb autógyártó konszernje elkötelezte magát a QNX fedélzeti rendszerek mellett. Az azért nem rossz.

Amúgy nálunk eredetileg hülyére korlátozott BB-k voltak a céges telefonok, nem is szerette őket senki. Folyamatban van a csere, felül iPhone-okra, lejjebb Samsungokra. Hát van baj velük nem kevés, e-mail, céges címjegyzék, satöbbi. A Samukról kijelenthető hogy céges szinten megbukott, fos, az iPhone lényegesen jobb, ha nem kellene mindre az akksikabát, használható vállalati telefon lenne. Van aki már visszakunyerálta a 9900-t, fáj a szíve a nagy érintőképernyőért, de legalább látja a naptárát.

...mint pl. a BIS, és ahogy elveszítette a nagyvállalatokat...

Ez meg konkrétan nem igaz. A top autóipari, gyógyszeripari és olajcégek, a G20-ból 16 ország kormányzati szervei és még sorolhatnám. Mind BB-s. Még a BIS10 frissítések is egész jól állnak, pedig ezeken a frontokon kifejezetten nehéz lenyomni a változást a felelősök torkán.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#44) Воланд válasza macskea (#43) üzenetére


Воланд
titán

a nemetorszagi r&d reszleget es a qnx-et miert mossatok meg mindig ossze? a qnx fejlesztese kanadaban zajlik, a nemetorszagi reszleg tevekenysegerol nem mondott semmit sem a bb, sem pedig a vw...

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#45) Syl válasza macskea (#43) üzenetére


Syl
nagyúr

Amíg a mindenkori amerikai elnök BB-t használ, addig én nyugodt vagyok a cég jövőjét illetően :D

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#46) Ali G. válasza Cyberpunk (#25) üzenetére


Ali G.
senior tag

az androidtól a blackberry OS-ig jutsz akkor :D

(#47) pit stop válasza macskea (#43) üzenetére


pit stop
addikt

Egyetértek, Magyarországon is nem egy nagy cég van, ahol az jelzi, hogy valami felsőbb vezető vagy, hogy BB van nálad. Nem BB van nálad, hanem iPhone vagy akár más, akkor te nem vezető vagy jelen pillanatban is.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#48) macskea válasza Воланд (#44) üzenetére


macskea
őstag

Hátrébb az agarakkal meg a három ponttal. ;)

VW sajtóhír.

...és mivel az Audi eddig is QNX alapokon készítette a multimédia és fedélzeti rendszereit az igazán nagy vasaihoz, (A6, A8L biztos) azt hiszem össze lehet rakni. A VW nem a következetlenségéről híres, szóval mérsékelt logikával kitalálható, hogy ez a V2V meg V2X kommunikációval foglalkozó részleg beolvasztás és a top kategóriában már jelenleg is alkalmazott QNX mit is jelent majd idővel az Audin kívül a VW-nek, a Seatnak és majd egyszer a Skodának is. NA? :F

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#49) dreamdancer válasza macskea (#43) üzenetére


dreamdancer
őstag

Az autóiparban és a QNX-ben nem vagyok otthon, ami viszont a céges szektort illeti, ott értelmetlen tagadni a visszaesést. A BB mindig is a cégekből élt, ha pedig az elmúlt négy éveben kevesebb, mint tizedére(!) estek vissza az eladásai, akkor annak a sok készüléknek csak el kellett tűnnie valahonnan. A "mi cégünknél ez meg ez van" nem igazán jelentenek semmit, ez kábé olyan, mint hogy "sokan ma is ragaszkodnak a fizikai gombokhoz" - meglehet, csak nem elegen, mert a számok nem ezt mutatják.

Amúgy a BB mobilos részlegének bezárásának lehetőségét már maga Chen is emlegeti, mondhatni, megkezdődött a tapintatos megdolgozás. Aki kicsit is odafigyel a BB eredményeinek, bevételének, nyereségének alakulására, a fejlesztések ütemére, a marketingre, a kommunikációra, és látta, mi és hogyan történt a Palmmal, a Nokiával, annak nem kell nagy jósnak lennie.

Nem a lényeg a fontos.

(#50) macskea válasza dreamdancer (#49) üzenetére


macskea
őstag

Még mindig nem érted. A telefon értékesítés nem egyenlő a BB céges jelenlétével. A nagy pénz a BES-ben van, ami platformfüggetlen. A céges mobiltelefonokból különben sem élnének meg, a "tools not toys" bullshitet én sem hiszem el, és már remélem ők sem (bár vannak sajnos az ellenkezőjére utaló jelek). A customer phone vonalon kellene bevételt produkálniuk, ha a telefon üzletágból hasznot akarnak kihúzni. Az pedig a Z3-Z10-Z30 vonal lenne, de oda meg reklám kell, ami Európába nem nagyon ért el. Amire most koncentrálnak az a még távolabbi délkelet, Indonézia és barátai. Ott is esik a részesedésük de piszkosul, viszont a Z3-mal legalább valami féket be tudtak húzni a zuhanáson. Szerintem ameddig az emberek még mindig a "dinoszaorusz" ócska szar rendszert látják bele a BB-be (BB6 - BB7, ami amúgy jó volt, csak nem trendi, pláne nem az Apple ideológia szerinti kreténproof szögegyszerű valami) Európában nem sok javulást várhatnak ezen a fronton. Pedig részrehajlás nélkül állíthatom, nagyon jó rendszer a BB10, geekeknek nem való, de ha valakinek használni kell, nem fog benne csalódni. Szerintem a kezdetektől jobb mint a WP, pláne ha a 7.8-ig tartó bohóckodást nézzük. Szóval ha a BB hajlandó még a többi üzletágból pénzelni a telefongyártást még vagy 2-3 évig (és a Foxconnal kötött megállapodás erre utal), remek alternatív platform lehet belőle. Már most jobb alapokkal indul mint a WP, remélem ez kompenzálni tudja azt a kifogyhatatlan pénzeszsákot, ami viszont nem áll mögötte.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.