Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Silεncε


Silεncε
őstag

Azt azért tegyük hozzá, hogy az a 30% közel sem 30... 5-30%. Ezek között elég sok szám előfordul még :D (nem védem az Intelt, egy mocsok cég még mindig, most is csak rákényszerültem, hogy Inteles gépet vegyek). Ja és a Spectre ugyanúgy érint, ami meg jelenleg még nincs patchelve (pontosabban az egyik Spectre)

(#2) UnA válasza Silεncε (#1) üzenetére


UnA
Korrektor

Inkább 5-50%. De amennyire tudom, end-user vonalon annyira nem érint, inkább a szerveres feladatok esetében.

(#3) SwissBread


SwissBread
újonc

A spectre majdnem minden processzort érint nem csak az intelt. Ráadásul az a fentebb említett 30%-os csökkenés talán egy SQL querynél volt ha jól emlékszem, szóval mindennapi használatban egyáltalán nem lesz olyan nagy teljesítmény csökkenés.

<script type=text/javascript> Document.write(aláírás); </script>

(#4) TheLázs


TheLázs
csendes tag

Szerintem még várj egy kicsit, mielőtt leköpködöd az intelt, felgyújtod, majd sóval behinted a helyét.

Athlon xp 1900+

Athlon x2 320p (vagy p320?)

FX-6100

Fx-7500p

Ezen gépeim alatt mentek szét előbb vagy utóbb az alaplapok - és ebből csak egy volt asrock, mindig föléméretezett táppal mentek az asztalik (a táp később mást kiszolgált), a laptopok pedig sokszor hűtőpaddal voltak használva, soha ágyon vagy direkt hevítős felületen.

Ezen felül a kezeim között elhalálozott egy gigabyte 7870 is. Nagyjából az összes gépem eddig AMD volt, és mind beszart. Van amelyik nálam, van amelyik a rokonságban később. Az FX kivétel, ott csak az USB-k felett nem tudott a lap sokszor napirendre térni, de basszus, nehogy már az összes rossz legyen...

Most jelenleg Intel 2400-at (i5) nyüstölök, mellette egy 1050 Ti, a családban több inteles gép közül egy sem ment soha gallyra, kivéve jóanyámét, amiben egy 1600 szériás Radeon fosta el magát. Az ráadásul előre készre szerelt gép volt, okos de egyedi megoldásokkal (pentium D kazán). Még a nagymamámnál dekkoló retek pentium 2-n is végighalflifeoztam a nyarat, és inteles gépet meghalni nem igazán láttam. Míg a kezem között lelte halálát AMD igen sok.

Sokáig tetszett, hogy az AMD más irányban gondolkodott. Az is, hogy a piacon lévő kisebb szereplőt támogassam. De könyörgöm. Az üzleti asztali és notebook vonalon akkor miért használ mindenki intelt? Egy-két AMD-s videóval szerelt mac gépről tudok, és persze pár Packard Bell, Dell, Hp még szerelte ilyen videóval a gépeit, de sehol AMD chipset.

Én elengedtem az AMD-t örökre. Nem ér meg nekem x*10000 Ft-ot, az, hogy esetleg erősebb a pénzéért, már amelyik esetben erősebb. Annyi mindenem ment már tönkre, hogy befejeztük.

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#5) snecy20


snecy20
veterán

Eladod kishibásként? :P

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#6) TheLázs válasza snecy20 (#5) üzenetére


TheLázs
csendes tag

Ez most nem nekem szólt a Lenovo-kínlódásom miatt, ugye?

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#7) snecy20 válasza TheLázs (#6) üzenetére


snecy20
veterán

Nem, hanem a bejegyzés írójának. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#8) Viktor77


Viktor77
titán

Tipikusan az az user vagy, aki beszopta a 30%-ot.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#9) szente


szente
addikt

Ugyan nem ástam magam bele mélyebben a témába, de csak én érzem úgy, hogy túl lett tolva a para?
Csak abból indulok ki, hogy eddig is voltak sok embert érintő biztonsági rések, de egyikre se volt ennyire ráfeszülve a nép.

[ Szerkesztve ]

(#10) Silεncε válasza szente (#9) üzenetére


Silεncε
őstag

Alapvetően ez most tényleg egy veszélyes rés (azért nem minden nap tud egy user process belekotorászni akár a kernel akár a többi process memóriájába...). Amiről most a hiszti megy, ez a 30% teljesítménycsökkenés. Na ez lett túltolva, nem pedig a hiba súlyossága. Csak sajnos a legtöbben (megint) csak annyit értenek meg az egészből, hogy "júúúj, a k.csog Intel/AMD/ARM/Windows/Linux/Apple... csökkenti a CPU teljesítményét, pereljük be!!!444!!". Ja, és amúgy maga a teljesítménye nem csökken egyik CPU-nak sem (~nem vesztesz magot vagy órajelet) csak megnő a CPU-n a terhelés a folyamatos váltogatások miatt ami a memória szétválasztásából fakad.

[ Szerkesztve ]

(#11) Zicokuka


Zicokuka
senior tag

Ez az egész picit túl van hypeolva.Nyugalom a skynet majd kilővi azokat az atombombákat,de nem most.A saját szemét inteles procimon nem vettem észre hogy akár 2fps-el is kevesebb volna pl cod ww2 alatt.(Xeon E3-1230v3 alias 4770).Szóval sztem ez az egész hacacáré nem pistikét érinti a Marioval,inkább a nagy cégeknek lehet para,mert végén csúnya dolgok derülnek ki.

(#12) haiiro_o válasza TheLázs (#4) üzenetére


haiiro_o
tag

Milyen lapok voltak azok pontosan amik meghaltak egyébként?

(#13) wwenigma válasza haiiro_o (#12) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Hát ÁJEMDÉS!!!!!!44

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#14) hcl válasza szente (#9) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem a para lett túltolva, hanem a lassulás miatti pánik... A hiba miatt jogos félni, a lassulást még alig lehet tudni, milyen mértékű.

Mutogatni való hater díszpinty

(#15) UnA válasza Silεncε (#10) üzenetére


UnA
Korrektor

"Ja, és amúgy maga a teljesítménye nem csökken egyik CPU-nak sem"

Azért ez csak játék a szavakkal. Ha az effektív teljeítmény csökken egy modern OS esetén, akkor az senkit sem fog vigasztalni, hogy a CPU hogyan dübörög a háttérben...

(#16) Silεncε válasza UnA (#15) üzenetére


Silεncε
őstag

Egyébként akár úgy is felfoghatjuk, hogy eddig volt egy olyan tweak a rendszerben, ami miatt sokkal kevésbé volt biztonságos, viszont sokat gyorsított rajta. Na majd most ez fog eltűnni bizonyos esetekben...

(#17) dugo_ válasza TheLázs (#4) üzenetére


dugo_
veterán

Ha csak Inteled lett volna, akkor meg azt ment volna tönkre sorozatban.
Vagy az is lehet, ha az 1900+ helyett Pentium 4-et veszel, akkor még mindig ülhetnél a socket 423 előtt. :P

(#18) Steve_Brown


Steve_Brown
aktív tag

Én teljesen megértem, hogy biztonsági hibát találtak és ezt ki kell javítani, emiatt sebességet vesztünk.
Na most én előbb vagy utóbb úgy is upgrade-elni fogok AM4-re, a Ryzen elég jól sikerült már régóta szemezek vele. Szerintem hosszútávon jobban jövök ki, ha most váltok mintha most veszek egy i5-öt és utána.
Mondjuk emellett a memória árak mellett én egészen eddig a azt mondtam, hogy nem éri meg gépet építeni.
Valószínű, hogy megvárom a második generációs Ryzen procikat.

Nekem már ment tönkre Intel-es alaplapom teljesene indokolatlanul.

[ Szerkesztve ]

(#19) #90088192 válasza Steve_Brown (#18) üzenetére


#90088192
törölt tag

Nem akarlak cseszegetni, tavol all tolem, inkabb ugy mondom feltunt valami: A bejegyzesedben igen agresszivan, erzelemtol futve kuldod el a csaba, mig ebben a bejegyzesben mintha, megertetted volna mirol is van szo, es meg is indoklod, valos ervekkel miert akarsz valtani. Mi tortent a ketto velemeny kozott? Erdekelne komolyan :F

(#20) Steve_Brown válasza #90088192 (#19) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Megrendeltem az Athlont.

(#21) Zicokuka válasza Steve_Brown (#20) üzenetére


Zicokuka
senior tag

:D Legalább ez is valami.Bár enyhén túllihegted ezt az egész dolgot.Nem hiszem most mindenki kidobálná a gonosz intel prociját,még ha a céget én se kedvelem :D A lapomhoz új bios is jött,nem tudom van-e köze ehhez a storyhoz,de a patch után nem érzem hogy az I7 eldobta volna az erejét.

(#22) sh4d0w válasza SwissBread (#3) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Tevedes. A nagymerteku teljesitmenycsokkenes mindent erint, ahol sok a megszakitaskerelem, kontextusvaltas. Nehany pelda: multiplayer jatekok, felhoszolgaltatasok/virtualizacio, adatbazisok.

https://www.coreinfinity.tech

(#23) sh4d0w válasza TheLázs (#4) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Az alaplap halala nem a CPU-t minositi, hanem az alaplapgyartot - marpedig az a 8-10 piacon levo gyarto ugyanugy ad ki Intel ala is cuccokat.

https://www.coreinfinity.tech

(#24) Viktor77 válasza Steve_Brown (#20) üzenetére


Viktor77
titán

Megrendelted az Athlont, amihez képest a 4460 fényévekkel van előrébb. Gratulálok.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#25) atok666 válasza sh4d0w (#22) üzenetére


atok666
őstag

Tudnal konkret peldat hozni multi player teljesitmenyesesre?

Atok

(#26) snecy20 válasza Viktor77 (#24) üzenetére


snecy20
veterán

De még úgyis, ha 30%-kal visszavágnád a teljesítményét. :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#27) sh4d0w válasza atok666 (#25) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Meg nem, mivel egyelore nem kaptam meg automatikusan a frissitest.

https://www.coreinfinity.tech

(#28) Steve_Brown válasza Viktor77 (#24) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Nem fog nálam sokáig vendégeskedni az Athlon. Valószínűleg 1300X lesz nemsoká.

(#29) Viktor77 válasza Steve_Brown (#28) üzenetére


Viktor77
titán

Akkor miért nem egyből az?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#30) Steve_Brown válasza Viktor77 (#29) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Mert low budget.

(#31) Polllen


Polllen
nagyúr

Én a helyedben megvártam volna a dolog végét. Max január végére meglátjuk, hogy melyik frissítés mivel jár.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#32) TheLázs


TheLázs
csendes tag

Könnyű elhamarkodottan elszórni egy csomó pénzt "most erre kell!!!!" felkiáltással, ha van...

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#33) Lacee83 válasza TheLázs (#4) üzenetére


Lacee83
tag

Tapasztalataim alapján bizonyos Amd platformok igencsak változatos hibákat csináltak, vagy csak simán korán haltak. Az AM2 vonal a korabeli intelekhez képest elég megbízhatatlan volt.
Nem vagyok egyiknek sem a pártján hol intelt hol amd-t veszek.

(#34) Polllen válasza Lacee83 (#33) üzenetére


Polllen
nagyúr

am2 és am3+-s lapom is volt, soha egyikkel sem volt gondom.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#35) hcl válasza Lacee83 (#33) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mindenkinek előadta már Intel és AMD lap is, hogy se kép-se hang, de proci ki-be hatására megjavult? :D
OK, volt, hogy másik procit kellett beletenni, de ami benne volt, az ment másik lapban...

Mutogatni való hater díszpinty

(#36) Lacee83 válasza Polllen (#34) üzenetére


Lacee83
tag

Persze nem mind volt rossz :-) de elég sok lap megfordult a kezeim között (teszt, javítás, telepítés) arányaiban az AM2vel voltak bajok. (leginkább az MSI gyártótól)
Most FM2-m van, évek óta no problem.

(#37) Steve_Brown


Steve_Brown
aktív tag

Nekem volt olyan, hogy két oldalas memóriát nem szerette a lap és processzor hiba beep kóddal nem indult. :DD

[ Szerkesztve ]

(#38) Lacee83 válasza hcl (#35) üzenetére


Lacee83
tag

Épp tegnap találkoztam egy olyannal, hogy az AM2 lap azt irta a procira dual core sempron 3000 @1000Mhz. Az egyik lába el volt görbülve, kiegyenesítve újra visszaraktam máris x2 4200 lett belőle. (eredetileg is ez volt :B )

(#39) Zicokuka


Zicokuka
senior tag

Cod ww2 multi alatt,nem vettem észre különösebb negatív hatást,egy Xeon E3-on (4770),lehet a gyengébb procikat érinti,de eddig azért brutális lassulásról nem tudok.

(#40) #90088192 válasza Steve_Brown (#20) üzenetére


#90088192
törölt tag

:))

Akkor most az jo vagy rossz neked? Mert igy aztan vegkepp nem ertem....Mi a nyenyered most? Mennyivel erosebb az Athlon?

(#41) hcl válasza Lacee83 (#38) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az igencsak szerencse, általában ha hiányzik valami, el se indul :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#42) Steve_Brown válasza #90088192 (#40) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Olyan 30-32%-kal erősebb az athlon mint a G3260-am. Az i5 4460 50-52%-kal tudott volna többet.
Olyan mintha egy g4560-as konfigra válltottam volna intel oldalon, habár sok tesztben az athlon 5-10Fps-el lemarad a G4560-hoz képest játékban, sokkal olcsóbb is.
A DDR4 még mindig nagyon drága, ez mikor fog változni?

(#43) #90088192 válasza Steve_Brown (#42) üzenetére


#90088192
törölt tag

Koszonom, mar reg elvesztem az Intel nevezektanban, es nem hiszem, hogy ez hamar valtozni fog :R

Akkor olcsobban kapsz valamit ami kb ugyan azt tudja mint amit elozoleg kiszemeltel. Valoszinuleg olcsobb az alaplap is....Ezek nem voltak teljesen vilagosak szamomra... igy mar ertheto :D

(#44) Steve_Brown válasza #90088192 (#43) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Igen, harmadáron kapok egy olyan processzort ami 30%-kal erösebb mint a mostani, de 20%-kal lemarad az eddigi kiszemelttől. Viszont nem egy halott foglalatban van és DDR4-et támogat.

(#45) UnA


UnA
Korrektor

Compiling the #syslog_ng package on #Fedora changed drastically: from 4 minutes to 21!

Forrás: hup.hu ( link ) + egy csinos grafikon

[ Szerkesztve ]

(#46) Lacee83 válasza Viktor77 (#24) üzenetére


Lacee83
tag

Az nem tudom mennyire erős az x4 950 de az én x740-emet annó egy régebbi quad core / xeon alacsonyabb órajelen is lenyomta.....Az AMD relative olcsó volt de ezt a tudása is tükrözte.
Lehet hogy emiatt az amd árak szépen felmennek, mint a bitbányászat miatt a vga-k

(#47) atok666 válasza sh4d0w (#27) üzenetére


atok666
őstag

Akkor mire alapozod a kijelentesedet? :) Azt hittem mar problatad es megfigyelted a teljesitmenycsokkenest...

Atok

(#48) bajnokpityu válasza UnA (#2) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Mérni meg 0-2% -ot sikerült..

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#49) UnA válasza bajnokpityu (#48) üzenetére


UnA
Korrektor

Láttad esetleg a cikket a hup-on?

[ Szerkesztve ]

(#50) F34R


F34R
nagyúr

AMD-n is jon ugyanugy elo... a Spectre ellen az sem vedett.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.