Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) D.Orion


D.Orion
veterán

"ám a teljesítmény így is egyötödével nőhet az előző generációhoz képest." Tudom, hogy jobban hangzik, mint a +20%, de akkor is. ;)

Kíváncsi vagyok, hogy mikor jelennek meg ezek a lapok a kereskedelemben, hiszen hazánkban még a 330-as lapok se nagyon terjedtek el. :(

(#2) nyunyu


nyunyu
félisten

Ez miben tud tobbet, mint a 75$-ra saccolt Intel D510M0?

Aha, azon PCI slot van, meg egy PCI-E Mini, mig ezen "csak" egy PCI-E 1x.
Meg az Intelrol lesporoltak a hatlaprol a soros+parhuzamos portot, csak a tuskesor van meg.

Baaaar, ha azt veszem, mennyit szivtunk az elozo Intel GCLF lapokkal, meggondolnam, hogy kifizessem-e inkabb a +15$-t egy nem Intel lapert.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3) C1trom


C1trom
tag

De jó lenne vmi hasonló dolog amd alapokon.. egy integrált ati 4200-al már nagyfelbontású videók nézése se lenne gond (ami azért jó feladat lenne egy ilyen kaliberű gépnek), procinak meg jó lenne akármilyen kiherélt athlon 2 vagy phenom 2 alacsony órajeleken.

(#4) Male


Male
nagyúr

Dupla integrált hálóval (legalább az egyik gigabit), és mondjuk 2 helyett 6 SATA porttal... és máris meglenne egy ideális házi szerver-alap :)
Jah, meg a táp is lehetne sima 12V-os csati, nem ATX táp...

(#5) D.Orion válasza C1trom (#3) üzenetére


D.Orion
veterán

Én is nagyon rég várok már egy ilyen mITX lapra, de hát hosszú ideje semmi ilyesmi nincs az AMD-től. :( Pedig chipset adott lenne a 785G személyében és az olcsó kétmagosnak pedig ott lennének azok a Sempron-ok amiben működik mind a két mag.

(#6) marcias


marcias
őstag

"10/100-as Ethernet portja" eddig olvastam csak. Pont a home serverbe kéne egy ilyen alaplap, de így felejtős.

Steam: marcias88

(#7) Kriza


Kriza
őstag

Hol van rajta a PATA csati? A képen nem látszik.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#8) D.Orion válasza Kriza (#7) üzenetére


D.Orion
veterán

Nincsen rajta. :((( Sőt floppy se. :(

:))

(#9) Cefet válasza marcias (#6) üzenetére


Cefet
aktív tag

Miért nem elég a 100 Mbit? Nem kötözködésből, tényleg érdekelne.

(#10) marcias válasza D.Orion (#8) üzenetére


marcias
őstag

Azért 4-6 sata elfért volna.

Cefet: azért, mert azon a gépen több 100 gigát tárolok, HD filmeket, stb. Azért 10-12MB/seccel elég lassan mozdul meg 8 giga.

[ Szerkesztve ]

Steam: marcias88

(#11) Cefet válasza marcias (#10) üzenetére


Cefet
aktív tag

Hmm... Én is HD-ket gyüjtögetek...
A netes gépemről én is szoktam adatot mozgatni, és jó lesz az 7-8 M/s -nek is.
Legalábbis nekem nem megy jobban. No de hová az a nagy sietség? :)
Amúgy teljesen egyetértek. 40 GB (mozgatása) az már nem 10 perc.

(#12) .mf válasza marcias (#10) üzenetére


.mf
veterán

Sajna csak 2db SATA portot támogat az NM10 chip :(

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#13) D.Orion válasza marcias (#10) üzenetére


D.Orion
veterán

Én is el tudtam volna viselni egy párral több Sata portot, de amint látom ez tényleg csak ennyit tud. :(

(#14) marcias válasza Cefet (#11) üzenetére


marcias
őstag

Tapasztalataim szerint gigabites rendszernél 30-40MB/s könnyen elérhető. 50-60 is, de akkor már nehezebb dolgod van.
.mf: Mekkora szar. Tipikus Intel hozzáállás.

[ Szerkesztve ]

Steam: marcias88

(#15) Male válasza marcias (#6) üzenetére


Male
nagyúr

Látom nem vagyok egyedül az elvárással...

(Amúgy Gigabiten nálam a 70MB/s simán megvan most... pedig csak integrált kártyák és a legolcsóbb Edimax gigabites switch van, igaz a kábelezést cseréltem Cat6-ra, ami elvileg felesleges, gyakorlatilag mégiscsak kellett.)

(#16) marcias válasza Male (#15) üzenetére


marcias
őstag

hát nálam mindenhol Cat5e van, erre nem akarok nagyon költeni... amúgy procit mennyire zabálja?

Steam: marcias88

(#17) Male válasza marcias (#16) üzenetére


Male
nagyúr

Elvileg, ha tényleg jók a kábelek (főleg a bekötés), akkor nem kell cserélni. Nálam 20MB/s-et tudott csak velük :(, így inkább befektettem.... végülis nem drágák a kábelek annyira.

Nem igazán... egy 1GHz-re underclockolt K8-as Sempron van a "szerverben", és simán viszi ezt. Ha gondolod nézek prociterhelést másolás közben.

(#18) Endreas


Endreas
tag

Itt a "90 USD" a lényeg.. ;]

Kérdezz.

(#19) Geller72 válasza marcias (#10) üzenetére


Geller72
veterán

Nézed? Mert, ha csak arra kell, akkor nem is kell több.

(#20) marcias válasza Geller72 (#19) üzenetére


marcias
őstag

Arra nem, viszont a másolás időtartamára jó hatással van, főleg ha gyorsan kell vmi, vagy egy komplett HDD-t archiválok. (Jelenleg 100mbites a háló)

[ Szerkesztve ]

Steam: marcias88

(#21) lajthabalazs válasza marcias (#20) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de ha én adatot akarok mozgatni úgy igazán, akkor kiveszem a vinyót, és átkötöm a másik gép alaplapjára, nem kell gigabites switch, gigabites hálókártya, gigabites kábel.

Egyébként mire jó a home-server?

Egy ideig azt hittem, hogy egy home-server nagyon jól fog jönni, mert ott tartom majd a filmeket, meg a képeket, meg minden adatot. Aztán vettem egy ASUS WL-500gP v2-est, és rákötöttem egy 80GB-os 2.5"-os winchestert. Az egész nem fogyaszt 20W-ot sem, nincs benne ventillátor, nem nagyobb egy könyvnél, és jól is néz ki. Eredetileg akartam hozzá venni egy 3.5"-ös külső keretet, hogy átrakjam a winchestert a gépemből, és ott tároljak adatot, de végül a csak a képeket meg a munkámhoz szükséges dolgokat tárolom rajta. A filmek, install-ok a HTPC-n maradtak, mert úgy is ott használom őket, akkor minek out-source-olni egy külön gépre. A többit meg elérem FTP-ről DDNS-sel bárhonnan, felhasználónként megadható jogokkal.

Torrentezni meg csak akkor torrentezem, amikor egyébként is be van kapcsolva a gép, igy nem pazarlok áramot.

(#22) Aprósólyom válasza lajthabalazs (#21) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Mert van HáTéPéCé-d. :DD Akkor felesleges. De az igazán fontos adatoknak, gondolom nem árt az a 2,5" winyó... Így beláthatod, hogy akinek nincs htpc-je, de van 2-3 számítógép a családban, megérheti egy nagy központi adattár. Mint, hogy midnen gépen rajta legyen a családi fotótár és a satöbbi... :)

Mindenki: A gyakorlatban akkor tényleg nem hozza ki a CAT5.e a gigabites lehetőségeket, hanem megáll 20-30MB/s sebességnél? Rendes Cat6-os kábelen meg már megy akkor 60MB körül?

Jevons paradox

(#23) sz.mich


sz.mich
tag

Nagyon komoly kis ketyere. :))

Csak kp., az ár fix.

(#24) LGLuke válasza lajthabalazs (#21) üzenetére


LGLuke
őstag

Akkor is illik ma már gigabites LAN-t integrálni, mert akkor akár HTPC-t is lehetne készíteni, és könnyebb lenne filmeket másolgatni. Vagy bármilyen kis fogyasztású proy, esetleg webszervernek is jó lenne otthoni környezetben természetesen.

(#25) marcias válasza lajthabalazs (#21) üzenetére


marcias
őstag

"Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de ha én adatot akarok mozgatni úgy igazán, akkor kiveszem a vinyót, és átkötöm a másik gép alaplapjára"
És ez komolyan alternatíva egy élő kapcsolatra? Mert nálam sajnos nem. :) És már be van járatva itthon a home-server, szóval igen is életképes megoldás, csak a fogyasztást kell alacsonyan tartani.

Steam: marcias88

(#26) harry válasza Cefet (#9) üzenetére


harry
veterán

Me' nem és kész. Nekem otthon gigabites háló van, és messze nem mindegy, hogy 8-10MBit/s-ed van, vagy 20-40.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#27) harry válasza lajthabalazs (#21) üzenetére


harry
veterán

Na ne vicceljünk már. Egy home szerver vagy htpc szépen be van építve, kis házikóban, abból nem fogod csak úgy 1-2 sec alatt kiszerelni a vinyót, meg aztán a másik géphez vigyem át, vegyem le az oldalát, keressek neki kábelt, pakoljam be, ott másolgassak, ne szórakozzunk már :U Erre találták ki a hálózatokat sok-sok évvel ezelőtt... Nyílván ha teljes mentést csinálok több száz gb-ról, akkor igen, na de nem 1-2db 4GB-os filmnél, vagy fotóalbumnál, stb.
Hozzátenném nálam a home-server és a htpc egy gép, emellett van két "kliens" fixen, meg néha egy noti.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#28) MLaca


MLaca
őstag

nincs rajta hdmi? se dvi? mit akarnak azzal a d-sub kimenettel? vicc. 20 dollárt sem ér.

http://mlzphoto.hu/

(#29) lajthabalazs válasza harry (#27) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

HTPC most egy csupasz alaplap :) De ha be lesz épitve újra, akkor az új házon is lesz eSATA hátlap, 1200Ft az alaplapról kivezetni, 800Ft az eSata-sata kábel, molex meg mindenkinek van otthon több is, mint kellene. És megspórold vele a kellemetlen oldallap bontást.

A 4GB-os filmet meg azon a gépen kell tartani, amire a plazma TV van rákötve (nálam egyenlőre egy 22"-os LCD monitor, de talán az idei karácsonyvégi leárazásokon halászok majd valami finomat). A családi fotóalbum-hoz pedig sokkal energiatakarékosabb megoldások is vannak, mint egy PC, pld WD World Edition, 15W, 2TB, 60e Ft, vagy egy USB-s router, vagy az Amazon online tárhelye, ahol még redundanicát is kap az ember.

Nem mondom, hogy nem lenne kényelmes egy gép, ami 0/24 ben elérhető, web-server, meg FTP, de 50W alatt nem nagyon lehet megúszni, és azt felszorozva az év 8.000 órájával, meg a 40Ft/kWh-val ott az évi 16.000Ft villanyra.

(#30) nyunyu válasza lajthabalazs (#29) üzenetére


nyunyu
félisten

Most 45, jovore mar 47Ft/kWh a villany.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#31) lajthabalazs válasza Aprósólyom (#22) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

A HTPC-t sem járatom folyamatosan, igazából az az egyetlen számitógép idehaza, mert mindketten notebookot, néha notebookokat használunk munkához, a HTPC-t ezért úgy válogattam, hogy lehessen rajta játszani, de ne fogyasszon túl sokat, ha meg akarunk nézni egy DVD-t, vagy ne adj Isten, letöltött tartalmat. Ha meglesz a TV (Samsung 40b650 vagy Sony Bravia 40w5500), akkor valószinüleg csak játaszani fogom már bekapcsolni a gépet, meg DVD-t rippelni, mert ezek a TV-k már tudnak USB-ről lejátszani, akkor meg minek igya még egy gép a wattokat, egy pendrive mégiscsak kevesebbet fogyaszt :)

(#32) lajthabalazs válasza nyunyu (#30) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Le is kapcsolom a lámpát... :)

(#33) anaqer válasza MLaca (#28) üzenetére


anaqer
veterán

Platform-szinten nincs - szegmentációs megfontolásból mindenféle digitális kimenet szigorúan verboten az intel chipsetes atom lapoknál.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.