Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Szerintem "örüljünk" neki, hogy ledobták azt a két bombát 45-ben és nem 10-20évvel később próbálták ki élesben elsőként mert akkor nem két bomba robbant volna hanem tucatszám lődözték volna egymásra a hidegháborús felek. Ha akkor és ott nem próbálják ki, akkor később sokkal de sokkal nagyobb áldozatokat követelt volna meg az esetleges háborús használata. Nem csak akkor lett jóval kevesebb áldozat azáltal, hogy ledobták hanem nagyon sok millió embert mentett meg az a két bomba, mert azóta sem merte senki élesben használni.

Kicsit gondolkodjon el mindenki azon, hogy milyen következményekkel járt volna ha úgy és akkor próbálják ki élesben az atombombát, hogy az a fél, akire ledobják vissza is tud lőni atommal?

[ Szerkesztve ]

(#352) mepet


mepet
addikt

Érdekes olvasmány volt, mindenesetre a forrásmegjelöléssel kapcsolatban javasolnám megtekinteni a South Park History Channel témájú S15E13 epizódját! ;]

(#353) adalbert1


adalbert1
veterán

Remélem még nem volt (ennyi hozzászólást nincs most energiám átolvasni):
Aki túlélte mindkét támadást: Tsutomu Yamaguchi. Azt sajnos nem tudom, hogy a történetéből mennyi igaz, mindenesetre a japán kormány elismerte a kétszeres túlélői státuszát. Igaz azóta már meghalt.

(#354) bandiras2 válasza VIC20 (#50) üzenetére


bandiras2
senior tag

Ha nem dobják le az amcsik a bombát, akkor a japánok dbják le az övéket.
[wiki] [magyarul]
Japánban volt atomprojekt, de nem jutottak messze vele. Annál tovább jutottak viszont a biofegyver projektjükkel, pestisbombát alkottak. Mivel a pestis kórokozója könnyen pusztul, bolhákban juttatták volna célba az anyagot. Kínában kki is próbálták egy szép nagy faluban, nem sokan maradtak túlélők. A pestis kórokozóját hadifoglyokban tenyésztették, majd rajtuk keresztül juttatták a kórokozót a bolhákba, hogy azok fertőzöttek legyenek.
Egy [tengeralattjáró-repülőgépanyahajó] [vagy ilyen] vitte volna a [Seiran] gépre rakott pestis konténereket San Diego-közelébe, majd a pilóta végigszórta volna a várost bolhákkal. Élőerő ellen ugyanúgy megtette volna a hatását, sőt továbbterjedve a hatás beláthatatlan. kb 10 nappal Hiroshima után indult volna a San Diego express, de Nagasaki miatt elmaradt. Az amerikaiak annyira elborzadtak a japánok rendelkezésére álló technológiáktól, hogy a szaktudásért cserébe büntetlenséget kaptak a biofegyver mérnökök, a repülőgép hordozó tengeralattjárókat pedig mind elsűlyesztették céllövészeten vagy atomteszt által.

Az ember álltal irányított hajó elleni cirkálórakétáról [cseresznyevirág] pedig ittvan egy jó kis anim angol felirattal [link] A cseresznyevirág egy rakétahajtású cirkálórakéta volt pilótával. A légvédelem a sebessége miatt nem tudta bemérni, viszont kellett volna rá magasan képzett pilóta , a rendelkezésre álló állomány viszont még sikeres indítás után is gyakran célt tévesztett. egy sikeres támadásuk volt amikor elsűlyesztettek egy rombolót, valamint megrongáltak még néhány hajót. A pilótákat utasították hogy lehetőség szerint ne a repülőgéphordozókat támadják, bármilyen zsíros célpont is, hanem a csapatszállítókat. Viszont a gyakorlatlan pilóták hangsebességgel mélyrepülésben nem nagyon tudtak különbséget tenni a különböző célpontok között.

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#355) sh4d0w válasza kasza blanka (#346) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Anglia nem a II. Vh miatt vesztette el vezető pozícióját, az legfeljebb csak felgyorsította a folyamatokat.

Haditengerészeti doktrínájuk szerint az angol flottának erősebbnek kellett lennie, mint a rangsorban utána következő kettőnek együttvéve - csak a gazdasági realitásokat nem vették figyelembe. Az első Vh. már elindította lefelé az angol gazdaságot, ezért is találták ki a flottakorlátozó egyezményeket.

Amikor ez az egyezmény tulképpen semmissé vált, Anglia szemben találta magát Japán és az USA expanziójának rémképével, de arra már képtelen volt, hogy bármit is tegyen ellenük.

https://www.coreinfinity.tech

(#356) themiert


themiert
csendes tag

Nekem is sikerült elolvasni elég érdekes engem is érdekelnek az ilyen témák. És köszönöm, hogy össze szedted. Össze foglaltad.

Üdv.: Gergő

(#357) DeltaPower válasza kasza blanka (#334) üzenetére


DeltaPower
őstag

2 nappal később a szovjetek minden indok nélkül megtámadták a japánokat.
Sztálin már Jaltában megígérte, hogy az európai hadszíntér lezárása után legkésőbb 3 hónappal hadba lép a csendes-óceáni hadszíntéren, vagyis megtámadja Japánt, tehát nem indok nélkül történt.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#358) Ivanovich válasza Cingáriusz (#351) üzenetére


Ivanovich
csendes tag

A hidegháborúban sosem vetették volna be.

Az egy olyan dolog volt, hogy álljunk ki a rétre és lóbáljuk a faszunkat, hogy kinek van nagyobb, semmi több.

Egyik fél sem hülye, hogy olyanra dobja rá, aki vissza fog 5 másikat dobni

[ Szerkesztve ]

(#359) Crystalheart válasza Ivanovich (#358) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Amúgy ha én szuperhatalom lennék, és ledobnának rám egy atombombát, nem biztos, hogy válaszul visszadobnék egyet a mai világban. Most, hogy a kommunikáció és a média ilyen szinten van, eszméletlen diplomáciai adu-ász volna egy ilyen tett, persze megfelelő körítéssel. Szinte erkölcsi piedesztálra emelné a megtámadott országot.

Viszont adott országban máshogy is számolhatnak.

(#360) t72killer válasza Crystalheart (#359) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egy szuperhatalmat nemigazán érdekli az erkölcsi piedesztál, főleg, ha különösebb preztízsveszteség nélkül visszavághat (megvan a casus belli). nekik már nincs tovább felfelé...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#361) Crystalheart válasza t72killer (#360) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A szuperhatalmak is küszködnek gondokkal, a diplomáciai előny, ami gazdasági, kereskedelmi előnyhöz is vezet, mindenkinek jól jön. Az atomháború ellenben a mai globalizált, multicéges világban már egyik országnak, még az USA-nak sem. Lásd, hogy szenved mindenki, mert árvíz volt a távol-keleten, és megdrágultak a HDD-k. Egy háború, ha csak egy érintett ország is dől romba, sokkal rosszabb következményekkel járna. A nyugat a kelettől függ munkaerőben, a kelet meg nyugattól piacban.

(#362) Ivanovich válasza Crystalheart (#359) üzenetére


Ivanovich
csendes tag

Egy szuperhatalom nem azért szuperhatalom mert diplomáciázik ilyen esetben. Hanem azért, hogy ilyenkor legyalulja a föld színéről azt az országot ami ezt tette, mert emgteheti. Ha meg nem, akkor nem szuperhatalom

(#361) Crystalheart: Na az a HDD kartell aztán végképp nem az árvíz miatt volt. Érdekes, ha az miatt lett volna miért maradt fenn az ára? Ez ugyan olyan mint, amikor minden benzin dráguláskor emelkedik a kenyér meg a tej meg minden ára, csak az a vicc, ha csökken a benzin miért nem csökken az is vissza?

[ Szerkesztve ]

(#363) frescho válasza gyovcsi (#201) üzenetére


frescho
addikt

Csakhogy az ilyenek hala az egnek nem jutnak nuklearis fegyverekhez. Meg Pakisztanban is erosen orzik ezeket a fegyvereket, mert tudjak, ha egyszer kiderul, hogy toluk szerezte Abdul a cuccost, akkor az aldozatok visszabombazzak oket par szaz evvel korabbi fejletsegi szinvonalra.

Nagyon egyoldaluan iteled meg a muszlim kozosseget. A jozan hangok ott is tobbsegben vannak, de a jozan tobbseg halkan hallgat, mig a kis fanatkius csoportok latvanyosak.

stevve: A hatorszag bombazasa az eroforrasok, ellatas kiiktatasara szolgalt. Az acel, olaj mellett legalabb olyan fontos a lelkes emberanyag. Raadasul a lebombazott "civil" gyarak, epuletek helyreallitasara, vedelmere forritott eroforrasok (emberek) nem tudnak harcolni, vagy hadi termelest vegezni.

Dany007: A halalesetek szamaban nem a sugarfertozes dominalt erdekes modon. Sokkal magasabb volt pl. az egest szenvedettek aranya.

Totheground: Egy japan/kinai sose ismeri el, ha teved, nem erti... Az neki arcvesztes lenne, amit nem tud felvallalni. Az ottani vezetok egy dologban jobbak. Belatjak, ha sikerult rajuk verni a balhet, nem probalnak erkolcsi hullakent is kimaszni a kriptabol.

cyklon: Legkori robbantassal pont a sugarszennyezes alacsonyabb. Egy nuklearis fegyvernel jellemzoen nem a sugarzas (kiveve neutron vagy salted) ol, hanem a hohatas es a lokeshullam, valamint az a tuz, amit az elso okoz es a az oltasat a masodik altal lerombolt kornyezet tesz lehetetlenne.

kasza blanka: ha lehet az allitasaidat par linkkel tamaszd ala. Ha lehet, akkor a Hernádi Tibor (vizugyi csoportvezetobol tortenelmi szakertove valt iro) altal hasznalt eredeti dokumentumokat jelold meg.

https://frescho.hu

(#364) Crystalheart válasza Ivanovich (#362) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Miért, vezettél már nagyhatalmat? Ezek a fogalmak igencsak megváltoztak a hidegháború óta. Ma már egy ország sem teheti meg büntetlenül, hogy szó szerint legyaluljon egy másikat, kiváltképp nem egy másik nagyhatalmat. Valószínűleg É-Koreán kívül nincs már olyan hely a világon, ahogy egy ilyen projektet támogatna a közvélemény, márpedig egyik háború sem képzelhető el a nép fanatizálása nélkül.

Persze mind csak találgathatunk, de igencsak kevés esélye volna egy atomháborúnak. Egyszerűen nem éri meg.

(Látom, átlátod a gazdasági mechanizmusokat. :) Miért esett volna vissza az ára, ha a profit nem esett? Az árak a béka feneke alatt vannak a tömeggyártásban, és ha akármi miatt bebizonyosodik, hogy magasabb ár is tartható, akkor egy sok évvel korábbi szint áll be. Talán idővel az árverseny miatt megint beáll az egy évvel ezelőtti szint, de ez sok mindentől függ. Egy pék pont ugyanazért nem fogja lejjebb vinni a kenyér árát, mint egy HDD-gyártó. Akkor a pékek is kartelleznek?)

[ Szerkesztve ]

(#365) Иван válasza t72killer (#360) üzenetére


Иван
őstag

Hogyne érdekelné. Akkor nem lenne propaganda. :U

A háborúban nem elég az országot legyőzni, meg is kell tartani. És sokkal egyszerűbb úgy, hogy az otthoni lakosok és a szövetségeseid kitartanak melletted. Na már most, a lakosokkal el kell hitetni, hogy a háború amit vívsz, abban az igazság a te oldaladon el és erkölcsös, etikus stb.
Egy háborúban a PR ugyanolyan fontos, mint máshol.

Ivanovich: szuperhatalom az, amelyik legyalulHATNÁ az ellenséget, ha akarná. Ez egy visszatartó erejű dolog, amely a félelemre és a következményekre épül. Amerika szuperhatalom, ki akarná megtámadni? A terrortámadásokkal a US--nek nem volt más választása, csak hogy visszaüssön. Ha nem üt vissza, mindenki nézné, hogy elpuhultak, akkor miért is félünk tőle? Miért is ő a #1 hatalom?
A legtöbb ellenséges állam azért nem támadja meg a jenkiket, mert félnek tőlük. Ez ilyen egyszerű. :K

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#366) t72killer válasza Иван (#365) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"A háborúban nem elég az országot legyőzni, meg is kell tartani."

Naigen, ezt a törekvést nemigen látom az amerikaiakban. Irakban valszleg védeni fogják az olajat, de afganisztánból jóeséllyel kivonulnak, hagyják, hogy az ország visszacsússzon a polgárháborúba.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#367) Иван válasza t72killer (#366) üzenetére


Иван
őstag

Tekintve, hogy Afganisztán a világ egyik legnagyobb pénznyelő helye a semmiért, logikus lépésnek tűnik. :K :K

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#368) yerico válasza Ivanovich (#332) üzenetére


yerico
senior tag

Na persze, a kamikazék bombákat dobáltak le.Érdekes elmélet. :). Az meg, hogy egy bombával megrakott repülő telibe trafál egy akkora hajót, és ott tűz üt ki, az már bizony mindenkinek kurvára fáj. 3 repülőbomba simán a tenger fenekére küldött egy japán hordozót.

(#369) yerico válasza kasza blanka (#334) üzenetére


yerico
senior tag

" 2 nappal később a szovjetek minden indok nélkül megtámadták a japánokat."

Az esetleg elegendő indok, hogy előtte a japánok megtámadták őket? Avagy Halhin-Gol nem sokat mond?

(#370) #84221696 válasza Dany007 (#264) üzenetére


#84221696
törölt tag

Megkerestem a pontos idézeteket és a könyveket.
Sagan a Korok és Démonok című könyvében egy egész fejezetet szánt Tellernek. A fejezet címe: A tudomány embere megismeri a bűnt. Leginkább a hidrogénbomba kifejlesztése terén szerzett "érdemei" miatt ostorozza Tellert.

Teller és az atombomba bevetése polgári célpontok ellen: "Németország fegyverletétele után Truman elnök a győztes vezetők potsdami értekezletén értesült, hogy az első atombomba-kisérletünk sikerült. Tudta, hogy a szörnyű háború után Európa borzasztó tél elé néz. Talán egész Európa kommunista kézbe kerül. Amerikának segítenie kell. De aligha tud segíteni, amíg Japánnal harcol. Amerika kezében van az új fegyver. Azt használva a háború hamar befejezhető. Ezért az elnök úgy döntött, hogy bevetik a bombát. Sajnálom, hogy így történt. Képzeljük el, gondoltam - sajnos túl későn, és anélkül, hogy bármiképp befolyásolni tudtam volna a történteket - hogy az atombombát egyik este a Tokiói Öböl felett robbantják föl 10 000 méter magasan. Amerika ezt meg tudta volna tenni. Ha tízmillió japán látta volna, hogy az esti sötétség déli fényességgé változik, megértették volna a fenyegetést - és senki sem halt volna meg."
Illetve: "Azt hiszem, hogy nem volt szükség ledobni a hirosimai bombát. Abban pedig biztos vagyok, hogy nem volt szükség a nagaszaki bomba ledobására..."

Eisenhower tábornok: "Az atombomba ledobását azért elleneztem, mert Japán már le volt verve, az atombomba bevetése nem volt indokolt. Az Egyesült Államok elkerülhette volna az emberek tömegpusztító fegyver alkalmazása ellen táplált ellenszenvét, mert erre nem volt szükség amerikai életek megmentése érdekében."

Mindhárom idézet: Marx György: A Marslakók Érkezése című könyvből valók.

Isidor I. Rabbi, Nobel-díjas fizikus Tellerről: "Mindenre veszélyes, ami csak fontos [...] világunk jobb lehetett volna Teller nélkül [...] az emberiség ellensége."

[ Szerkesztve ]

(#371) yerico válasza yerico (#369) üzenetére


yerico
senior tag

Közben még azon gondolkodom, hogy mennyire volt erős a japán légvédelem a B-29-esek ellen. Azokról ugyanis a vége felé már leszedték a védőfegyverzetet, hogy több bombát vihessenek, annyira nem volt rájuk szükség, meg mintha eleve a japán vadászok csúcsmagassága felett repültek volna.

(#372) wolfman


wolfman
veterán

Na most úgy folyik itt több száz oldal óta oktatás adott álláspontokról, hogy mindenkinek valamiben hiányos a történelem tudása. Mindenki ajánlja az olvasmányokat a másiknak, amit a másik nem olvasott el, a másik meg egy másik olvasmányt.

Nehéz így összetenni a valóságot, amit amúgy sohasem fogunk tudni, mert azt sem lehet tudni ebben a hír ferdítésre alapozó világban, hogy melyik olvasmány az igaz. És a kegyes hazugság is hazugság!

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#373) Crystalheart válasza wolfman (#372) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Urambocsá, hogy egyikünk sem történész előadó az egyetemen, lehetne is zárni a topikot... :)

[ Szerkesztve ]

(#374) #84221696 válasza Crystalheart (#373) üzenetére


#84221696
törölt tag

:R

(#375) yerico válasza wolfman (#372) üzenetére


yerico
senior tag

Egyébként elárulom, a történészeknek is hiányos mindig a tudása, ellenkező esetben elég lenne egy okos ember, akit mindenki megkérdezne, és az ő kinyilatkoztatása lenne az alapigazság. Ilyesmi csak politikuséknál van, a tudomány nem így működik, ott a kutatómunka fontos dolog, és mindig újabb információk merülnek fel.
Pl. húsz éve ki hitte volna el, hogy a szovjetek a németek megtámadására készültek 1941-ben? Ma már ez elfogadott tény.

(#376) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

nagyonjó!

(#377) Dany007 válasza #84221696 (#370) üzenetére


Dany007
veterán

Köszönöm az infót. Meglepő továbbra is ezt tőle hallani.
Van igazság abban amit mond, viszont ahogy látom ő is csak feltételez.

Az utolsó idézet viszont nagyon felbosszantott. Azért ez nagyfokú butaságra utal az idézett személy részéről. Teljesen nyilvánvaló ha nem Teller fedezi fel a fúzióban rejlő bomba lehetőségét akkor megteszi ezt később más. Számos példa van rá, mikor egy adott eszközt különböző államok egymástól függetlenül párhuzamosan találtak fel / fedeztek fel.
Fölösleges az elsőt ostorozni. Talán már az atombomba előtt is tudták jól, hogy a fúzióval még nagyobb energiát lehet felszabadítani. Innentől meg már csak idő kérdése volt, hogy valaki feltalálja a hidrogénbombát. Arról nem is beszélve, hogy ez mennyit segíthet egy esetleges fúziós reaktor létrehozásában.

Más. Javítottam a cikkben pár dolgot. Pontosítottam pár adatot az itt korábban elhangzottak alapján.

(#378) dezz válasza Dany007 (#8) üzenetére


dezz
nagyúr

Inkább javítsd vissza, mert így értelmetlen lett a mondat! :)

(#6) KillHates: Tévedés, nagyon is van olyan szó és nem azonos a jelentése a relatívval!

Tudományos és Köznyelvi Szavak Magyar Értelmező Szótára: relatíve

Tudományos és Köznyelvi Szavak Magyar Értelmező Szótára: relatív

relatív = relativus (latin) = viszonylagos
relatíve = relative (latin) = aránylag, viszonylag

Hiba felcserélni a kettőt egymással!

(#379) Pörp válasza Dany007 (#377) üzenetére


Pörp
senior tag

Miért olyan nyilvánvaló számodra, hogy Teller nélkül is lenne hidrogénbomba. Kb úgy írsz róla, mintha eszement nagy szükség lenne rá, az atomfegyverekkel egyetemben. Nem minden fizikus rögeszméje a tömegpusztító fegyverek készítése. Igen csak idő kérése volt, de leginkább egy tudos célirányos munkájának gyümölcse, és hát ilyen iszonyatos eszközök készítésében az égvilágon semmilyen dicsőség nincs, nem lenne szabad hogy legyen. Emiatt ostorozták. A fúziós reaktorok kifejlesztésében az a legnagyobb segítség ha arra öszpontosítanak, de bombát akartak, ami nem ugyanaz vagy tévedek? Szörnyűség minden ilyen pusztító fegyver, és mnden ember aki célirányosan szabad akaratából ehez még aszisztál.

(#380) Crystalheart válasza Pörp (#379) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Tudtommal az oroszok például nem az amcsiktól lopták. Ennyi.

A tudós dolga, hogy feltalálja a dolgokat. A vezető dolga, hogy belátása szerint használja. És engem speciel, közemberként hidegen hagy, hogy emberbaráti mentalitás, vagy az atomháborútól való félelem miatt van-e Európa - és a világ - történelmének legnagyobb békéje jelenleg.

(#381) AssAssynn válasza Crystalheart (#380) üzenetére


AssAssynn
őstag

"...Európa - és a világ - történelmének legnagyobb békéje jelenleg." ? :U

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#382) sztanozs válasza Pörp (#379) üzenetére


sztanozs
veterán

Teller (fizika) és Neumann (számítástechnika) néllkül nem volna (magyar) hidrogénbomba.
De nem gond.

Feltalálta volna más is, csak kicsit több időbe telt volna. Nagyfaterom (már nyugdíjasan) mesélte egyszer, hogy beszélgetett vele erről az egyik alkalommal, amikor már az átkos után Teller Magyarországon járt.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#383) Crystalheart válasza AssAssynn (#381) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nem is tudom, mondj nagyobbat. Ami Magyarországot illeti, még 56-ot számolva is lassan utolérjük a szabadságharc és az I. VH. közti "boldog békeidők" hosszát, azzal a különbséggel, hogy most nem érződik a levegőben egy új világháború szele, és borítékolható, hogy még hosszú évtizedekig nem is fog. A Balkánon ugyan nem túl rég voltak harcok, de Európa általánosan akkora békében van, mint soha azelőtt.

[ Szerkesztve ]

(#384) Alborosie válasza sztanozs (#382) üzenetére


Alborosie
aktív tag

Szilárd Leó meg csak kisinas volt? :U

(#385) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Az atomháborút nem észérvek alapján fogják megvívni. Ha egy olyan fanatikus ország mint É-Kórea vagy Irán ha már végképp vesztésre állna, akkor már csak azért is kilőnék az atomot, hogy utolsó leheletükkel még magukkal rántsanak sok-százezer embert és nem fogja érdekelni őket, ha ezért kiírtják őket. Úgy lesznek vele, hogy "ha veszni kell, akkor magunkkal viszünk amennyit csak tudunk."

(#386) Cingáriusz válasza Crystalheart (#383) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Nem érződik most egy világháború szele???? :Y
Kína gőzerővel fegyverkezik, Irán és É-Kórea is atomra gyúr minél gyorsabban.
A Dél-Kínai tengeren brutálisan nagy a feszültség az új olajlelőhelyek miatt és csőre vannak töltve a fegyverek.
Ha valamikor, akkor most aztán bármelyik pillanatban indulhat a "tánc".

(#387) sztanozs válasza Alborosie (#384) üzenetére


sztanozs
veterán

Idézet a linkelt oldalról:
Nyilvánosan ellenezte a hidrogénbomba fejlesztését és Teller Edével, aki ennek a kutatásnak a vezetője volt, többször is éles vitába keveredett. Elmagyarázta, hogy az ilyen bomba kobaltbevonattal mennyire megnöveli a radioaktív szennyezést. Volt egy olyan elmélete is, amely szerint a hidrogénbomba csak oly módon lehet hatásos fegyver, ha a kutatási eredményeket és az implementációs megoldásokat is átadják a Szovjetuniónak.
Nem hiszem, hogy az ő közreműködésének köszönhető a hidrogénbomba...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#388) #84221696 válasza Dany007 (#377) üzenetére


#84221696
törölt tag

A szovjeteknek már a II.VH előtt is voltak terveik a fúziós bombával kapcsolatban. Tulajdonképpen ezeket a terveket porolták le az '50-es évek elején. Látszik is, hogy egy évvel a Bikini-szigetek eltűnése után máris robbantották a sajátjukat. Ez már korszerűbb volt, mint az amcsiék, mert az amcsiék olyan hatalmas volt, hogy sem repülőgép, sem pedig rakéta nem bírta volna el, ezért ott robbantották fel, ahol felépítették. Az oroszokét pedig repülőgép juttatta célba.

Igen nagyfokú tévedés lenne azt hinni, hogy ha az amerikaiak nem fejlesztik ki a saját hidrogénbombájukat, akkor az oroszok sem teszik ugyanezt. Főleg nem a Sztálin rezsimben, ahol szinte minden rubelt a hadászati fejlesztésekbe öltek bele, többek között a rakétatechnikába, aminek hatására elöbb érték el a világűrt, mint az amcsik.

A félelem volt az, ami a szálakat mozgatta. Az amcsik azért fejlesztettek atombombát, mert féltek, hogy a németek már fejlesztik. ( A valóságban azért nem jártak közel a bomba kifejlesztésén, talán éppen Heisenberg miatt, aki valószínűleg szándékos hibákat ejtett a számításokban. De ezt már nem lehet pontosan tudni. Nils Bohr dán fizikus sem tudott sokkal többet Heisenberg indíttatásáról, mert igaz ugyan, hogy sokat érintkeztek Dánia német megszállása alatt, de minden lépésüket német titkosszolgák "vigyázták", így Heisenberg nem tudott semmi érdemleges informásiót közölni a dán fizikussal.)
Az oroszok azért fejlesztették ki a saját atombombájukat, mert féltek az USA-tól, majd az USA azért fejlesztette ki a hidrogénbombát, mert féltek az orosz atombombától, majd az oroszok meg azért fejlesztették ki a saját hidrogénbombájukat, mert féltek az amerikaiktól.

Erre mondta Teller: "Pedig már Roosevelt is megmondta a nagy gazdasági világválság idején, hogy nem szabad félni, csak a félelemtől." :)

(#389) mrhitoshi válasza Pörp (#379) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Egy dolog egy fegyvert készíteni, az már más, hogy ezt a fegyvert hogyan használod.
Amúgy meg igenis szükség van tömegpusztító fegyverekre. Sose tudhatjuk, hogy kitől vagy mitől kell majd magunkat megvédeni.

PS4

(#390) Alborosie válasza Cingáriusz (#386) üzenetére


Alborosie
aktív tag

Nem!

A háború már nagyon régóta jelen van. Lásd pl. Gáza. Mégsem repkedtek atomrakéták. Amerika, Oroszország, Japán, Kína alias a négy nagyhatalom azért bármennyire idegeskedik, nem felelőtlenek! Tudják nagyon jól, hogy a gombnyomások egy láncreakciót indítanának el.

De a találgatások helyett érdemes(ebb) lenne megkérdezni Nógrádi Györgyöt, hogy Ő miképp vélekedik erről?! :)

(#391) #84221696 válasza sztanozs (#382) üzenetére


#84221696
törölt tag

Stanislaw Ulam legalább olyan fontos személy volt a hidrogénbomba megalkotásában, mint Teller és Neumann.

(#392) wolfman válasza yerico (#375) üzenetére


wolfman
veterán

mikor mondtam hogy a történészek tudása a frankó? Senkié sem az. Amit leírtak sem biztos hogy fedi a valóságot. És a történész is állhat egy véleményen, ami miatt már más az amit elfogad és tovább ad, mint egy másik történész.

Borg kollektív tudat kell ide, nem lenne sosem titok! :)

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#393) #84221696 válasza Alborosie (#384) üzenetére


#84221696
törölt tag

Szilárd és Fermi Chicago-ban az atommágját építették fel, ami aztán a hasadóanyagot szolgáltatta az egyik bombához. Amikor a bombát fejlesztették, legalább öt amerikai városban folytak a munkák több száz kutató, egyetemista, fizikus, mérnök segítségével (Pl. Los Alamos, Chicago, Kalifornia stb.)

Még egy kis kiegészítés. Most bukkantam rá:

"Az amerikai titkosszolgálat (az angol és svéd titkosszolgálat jóvoltából) már 1943-ban értesült, hogy a németek nem készülnek atombomba előállítására. Ezt azomban titokban tartották az Amerikába emigrált és Hitler nem létező atombombájától rettegő európai fizikusok előtt." - Marx György - A Marslakók Érkezése 48. oldal.

[ Szerkesztve ]

(#394) frescho válasza #84221696 (#388) üzenetére


frescho
addikt

Az oroszok atom programja erosen az amcsin alapult. Kemek nelkul is megcsinaltak volna, de evek munkajat sporoltak. A hidrogen bombanal eloszor ok csak boost-ed tipust keszitettek csak ami tenyleg orosz otlet (Слойка -> reteges suti) volt, de nem tekintheto igazi fuzios bombanak.

https://frescho.hu

(#395) wolfman


wolfman
veterán

Én azt vallom, hogy ha egyszer egy elmebeteg parancsot ad, hogy legyen megnyomva a nagy piros gomb, és akiknek parancsot adott, végrehajtják a feladatot, ezen felül visszafelé is megtörténik ez a folyamat, akkor legyünk annyira idióták, hogy megnyomunk rövid időn belül még vagy harmincat és pusztuljunk ki a francba! Ha ennyire idióta az emberiség, hogy kiírtja egymást ahelyett hogy fejlődnénk és az első komolyabb napkitörés előtt elhúznánk innen a francba, akkor d.g.ljünk meg!

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#396) Alborosie válasza wolfman (#395) üzenetére


Alborosie
aktív tag

Már mennél is? :D

Szerintem nem éljük meg a napkitörést. :) S nem csak az atombomba miatt.

(#397) Crystalheart válasza Cingáriusz (#386) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A fegyverkezés ≠ a háború előszelével, a hidegháború óta folyamatos fegyverkezés folyik. Pont ugyanúgy nem lesz atomháború, ahogy a hidegháborúban sem volt.

Azt kell észrevenni, hogy az I. VH. idején magára a háborúra gazdaságélénkítőként tekintettek. Addig az volt a gyakorlat, hogy minimum az egyik fél általánosan nagyon jól jár, lásd a porosz-francia háborút; ilyen szellemiségben léptek az országok a harcok mezejére. Azóta ez megváltozott, a II. VH világossá tette, hogy jelen technikai fejlettségi szinten mindkét oldalon túl jelentős a kár, és most már egyetlen esetben éri meg háborúzni, ha olaj van a színen - jellemzően kis peremországokban -, de akkor sem atommal legyalulni a terepet.

[ Szerkesztve ]

(#398) #84221696 válasza frescho (#394) üzenetére


#84221696
törölt tag

1934. - Lev Landau a nukleáris láncreakcióról spekulál.
1939. - Flerov és Ruszinov uránhasadás közben neutronokat figyelt meg.
1940. - Zeldovics és Khariton tanulmányt írnak a nukleáris láncreakcióról.
1940. - Látrehozzák az Uránium Bizotságot Kurcsatov vezetése alatt.
1943. - Sztálint figyelmét felhívják a tömegpusztító nukleáris fegyverek lehetőségére.
1943.03.22. - Kurcsatov jelentette, hogy atombombának a legalkalmasabb anyag az eka-ozmium lenne (amerikában ezt plutóniumnak hívták).
1946. Az első atomreaktor elkészül Szovjetúnióban, később Obnyinszk nevet kapta.

Persze nem véletlen, hogy a Rosenberg házaspárt kivégezték amerikában kémkedés vádjával.

[ Szerkesztve ]

(#399) #84221696 válasza wolfman (#395) üzenetére


#84221696
törölt tag

Miért félsz a napkitőrésektől? Azért van a magnetoszféra, hogy megvédjen minket! :)
Ha pedig látni akarsz egyet szabad szemmel, megmutatom szívesen a Ha távcsövemen keresztül. :)

(#400) AssAssynn válasza Crystalheart (#383) üzenetére


AssAssynn
őstag

Gondolom nem kell bemutatni azt a jelenséget, miszerint: "manapság a háborúkat nem fegyverekkel vívják". Persze van, hogy azzal is, de maradjunk az elsőnél.
Nap, mint nap több ország, köztük mi is ki vagyunk téve olyan fenyegetésnek, illetve támadásnak, hogy a pénzünk értékével játszadoznak. Továbbá országunk, népünk értékeit, kincseit eltulajdonítják, idegen kézre játsszák ki. Egészségünkről hasonló képen rendelkeznek.
Vagy akár hozhatom példának még a berlini fal ledöntését is, ami ugyan nem háború volt, de az az előtti idők is nevezhetők egyfajta harcnak. Ugye ez sem régen volt.

Az új világháború szeléről röviden a következőket (nem fogom ezeket a tényeket most nem tudom honnan igazolni, mivel egyrészt nem tudom, hogy te milyen forrásnak hinnél, másrészt erre most nincs is időm, de úgy gondolom, hogy szemmel látható történések):
Nyilvánvaló, hogy Iránt meg akarja támadni Izrael, USA segítséggel, ezt viszont Oroszország nem szeretné, sőt kész lenne lépni is ellene, ahogyan Kína is az Iránnal szembeni szankciók ellen van, lévén, hogy érdekeltsége van azon a környéken. S akkor még ott vannak a környező arab országok "lázadói" is, akik szintén nem az amerikaiak oldalára állnának.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.