Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) AssAssynn válasza Crystalheart (#571) üzenetére


AssAssynn
őstag

Abban igazad van, hogy a "hitben" a hit a legfontosabb.
„Mi pedig nem a világ lelkét kaptuk, hanem az Istenből való Lelket, hogy megismerjük mindazt, amit Isten ajándékozott nekünk. Ezeket hirdetjük is, de nem emberi bölcsességből tanult szavakkal, hanem a Lélektől jött tanítással, a lelki dolgokat a lelki embereknek magyarázva. A nem lelki ember pedig nem fogadja el az Isten Lelkének dolgait, mert ezeket bolondságnak tekinti, sőt megismerni sem képes: mert csak lelki módon lehet azokat megítélni.” (1Kor 12,12-14)

Dany007: A Biblia, -mint már írtam- Isten szava, Ő ezen keresztül szól hozzánk, s Ő maga is mondja ezt róla, hogy ez az írás Tőle ihletett. Erről Jézus is bizonyságot tett.
Magyarán Istenről nem lehet úgy hihetően beszélni, hogy a Bibliát figyelmen kívül hagyjuk. Ezért is hiábavaló azok erőlködése, akik Istenről szeretnének beszélni, de nem ismerték meg Őt, mivel nem hallgatják (olvassák) az Ő szavát.
Az pedig, hogy te nem ismered el a Biblia tekintélyét, s azt, hogy ez bizonyíték, azért van, mert nem hiszel Istenben.

Amit írsz, hogy Isten "megfoghatatlan, megmérhetetlen, megfigyelhetetlen,...mindenható." teljesen megállja a helyét. Továbbá, írtad ugye, hogy számodra az bizonyítaná a létét, ha megjelenne, s ezt, vagy azt tette. Nos, Jézusnál pont ez történt. Megjelent, gyógyított, csodákat tett, feltámasztott és feltámadt, s mégsem hittek neki. Mondott is, az általad felvázoltakról egy példázatot. A Bibliában a "A gazdag és Lázár" címszó alatt találod ezt. A lényeg, hogy meghalnak mindketten, a gazdag a pokolra jut, a koldus Lázár pedig a mennybe. Ekkor a gazdag a pokolból felkiált Ábrahámhoz a mennybe, aki Lázárral van:
„...így szólt: Akkor arra kérlek, atyám, hogy küldd el őt apám házához; mert van öt testvérem, beszéljen a lelkükre, nehogy ők is ide kerüljenek, a gyötrelem helyére. Ábrahám így válaszolt: Van Mózesük, és vannak prófétáik, hallgassanak azokra. De az erre ezt mondta: Nem úgy, atyám, Ábrahám, hanem ha a halottak közül megy valaki hozzájuk, akkor megtérnek. Ábrahám ezt felelte: Ha Mózesre és a prófétákra nem hallgatnak, az sem győzi meg őket, ha valaki feltámad a halottak közül.” (Lk 16,27-31)

dezz: Nem. Úgynevezett "Isten-élménye" sokaknak (talán mindenkinek) van.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#602) dezz válasza AssAssynn (#601) üzenetére


dezz
nagyúr

"A Biblia, -mint már írtam- Isten szava, Ő ezen keresztül szól hozzánk"

vs.

"Úgynevezett "Isten-élménye" sokaknak (talán mindenkinek) van."

Na ennyit erről...

(#603) Dany007 válasza dezz (#600) üzenetére


Dany007
veterán

(#604) frescho válasza AssAssynn (#558) üzenetére


frescho
addikt

Ugy latszik, hogy nem ugyanazt olvastuk, mert erthetoen es szepen leirja, hogy a kereszteny szot a nyolvujitas utan a katolikusok vettek hasnzalatba, mig a protestans felekezetek inkabb a keresztyent hasznaljak. Ugyan azt jelenti, de van mogottes ertelme. ugyanugy, ahogy a pityoka es a krumpli is ugyanazt jelenti, de pityokat hallva sejtheto, hogy Erdelybol jott az ember.

Azonos idoben keletkezett, tortenetbe illeszkedo tobb tucat konyvbol 300 evvel kesobb valogattak. Erdemes utana nezni egyhaztorteneti irasokban es vegiggondolni, hogy mi van, ha akkor valaki felremagyarazott valamit. Az, hogy hitelesnek fogadjuk el a Bibliat, vagy a korant hit kerdes. Hittel pedig nem lehet vitatkozni.

Azt hiszem a tudomany es tarsadalom jelenleg tenyleg le van maradva bizonyos teren. Akkoriban nagyon jo Isten adta tehetseggel megaldott pszichologiai erzekkel megaldott emberek eltek. Mindenfele oktatas nelkul a kognitiv diszonanciara epitettek. Ezzel itt le is zarnam a vitat, mielott kitiltanak. PM-ben folytathatjuk, de ugy erzem folosleges. Egy Jezsuita atya sokkal szofisztikaltabban es erdekesebb ervel es sajat maga hoz fel erveket a Bibliaval szemben. Megvizsgalja a zsinati donteseket, neha hibasnak tartja, az elhajasokat az emberi gyarlosag szamlajara irja.

All: Gondolkoztam egy kicsit az eredeti teman. Ugye a gadget-et a sivatagban robbantottak fel, tehat nem volt pontos tudasuk, hogy milyen hatasuk lesz a varosokra az atombombaknak. Azt persze ki tudtak szamolni, hogy a lokeshullam optimalis kihasznalasahoz milyen magasan kell robbantani. A japan konnyuszerkezetes epites mellett ez meg nagyobb pusztitast vitt veghez. Raadasul a hohatas miatt tuzek is kigyulladtak, amit a lerombolt infrastruktura miatt gyakorlatilag nem lehetett oltani. Erdekes parhuzam, hogy a Fukusimaban tortentek miert fajulhattak az emberi tenyezon felul el. Ott is a kornyezo infrastruktura es kisegito berendezesek serultek meg elso korben, nem maguk a reaktorok.

Szokasos tevhit, hogy par bombatol az emberi eletnek vege, jon a nuklearis tel... 1962 vitte a primet, ekkor 117 atomszferikus robbantas tortent. Ennyivel siman el lehetett volna torolni par orszagot.

https://frescho.hu

(#605) dezz válasza Dany007 (#593) üzenetére


dezz
nagyúr

Nos, most tulajdonképpen ugyanazt ismételted meg, csak jobban körülírva. Válaszként én is ugyanazt írhatnám, mint az előbb, csak jobban körülírva, de annak nem látom értelmét. Azt tudnám javasolni, hogy figyelmesebben olvasd el, amit előzőleg írtam.

(#606) Dany007 válasza dezz (#605) üzenetére


Dany007
veterán

Igazából abban a két sorban nem túl sok konkrétumot írtál. A magasröptűnek tűnő egymondatos semmitmondásnál többet várnék. Mondjuk cáfolj meg 1-2 dolgot amit leírtam, miért és mit nem látok jól. És, hogy mért van értelme továbbra is egy olyan dologról vitázni aminek léte ellenőrizhetetlen így se nem bizonyítható se nem cáfolható. Amiben végülis AssAssynn-nal közös nevezőre is jutottunk - többé kevésbé - márpedig a vitánk ebből indult.

(#607) dezz válasza Dany007 (#606) üzenetére


dezz
nagyúr

Ámen.

(#608) AssAssynn válasza dezz (#602) üzenetére


AssAssynn
őstag

Ez ellentmondásos szerinted? Akkor valószínűleg nem vagy tisztában az "Isten-élmény" fogalmával. Ugyanis ez azt jelenti, hogy az ember megtapasztalja Isten létét, hogy Ő valóságos, s nem azt, hogy Isten szól hozzá, vagy látomása, vagy hasonló lesz.

frescho: Amint te is írtad, a szó ugyanazt jelenti. Ezt írtam én is, azzal kiegészítve, hogy manapság már az is eltűnt, az, miszerint a katolikusok egy része megkülönböztetően akarta használni.

"Azonos idoben keletkezett, tortenetbe illeszkedo tobb tucat konyvbol 300 evvel kesobb valogattak."
Az Újszövetségben 27 könyv szerepel. Remélem ezt érted több tucat alatt. A többiről pedig már írtam. A már ismert, bizonyított, hitelesnek számított könyveket foglalták egybe hivatalosan is.
A Biblia hitelességét meg, mint írtam, maga Isten bizonyítja. Persze, nem azt írom ezzel, hogy ehhez nem kell hit, hiszel még ahhoz is kell, hogy elhidd azt, hogy létezik Arnold Schwarzenegger, s a kép, amit róla látsz az interneten őt ábrázolja.
A pszichológiai érzékes dologgal pedig gondolom abba kívánsz belekötni, hogy a Biblia összefüggő szöveg, révén, hogy isteni ihletettségű. Ebbe tényleg felesleges. (:

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#609) dezz válasza AssAssynn (#608) üzenetére


dezz
nagyúr

Te nem vagy tisztában.
"istenélmény: Istennel való találkozás, Isten jelenlétének megtapasztalása."

Ez lehet közvetett (Biblia, stb.) és közvetlen. Akik az utóbbit élik át, többek között az emberiség egységét tartják szem előtt, nem a megosztást, kirekesztést, és egy adott vallás (abból is egy adott felekezet) mindenekfelettiségét és uralmát, ami úgysem valósítható meg és csak állandó békétlenséget szül...

[ Szerkesztve ]

(#610) yerico


yerico
senior tag

Szerintem ez a topic zárható, elment egy teljesen más irányba, aminek semmi köze a cikkhez.

(#611) Alborosie válasza yerico (#610) üzenetére


Alborosie
aktív tag

A más irány kevésbé zavaró, mint a felesleges témázás. :)
Írhat is XY ember még a múltról. Ettől az megtörtént. Mi, kisemberek nem fogjuk 100%-osan megtudni/megmondani, hogy anno ki mire gondolt a vezetők közül.
Elméleteket a mai napig gyártanak. Ettől egy ember nem támad fel, stb.!

Ez nagyjából olyan, mintha írnánk egy cikket az áremelésről. Azt is lehet vitatni a végtelenségig. De ettől holnap még nem lesz olcsóbb semmi. Sőt, idővel sem!

(#612) sztanozs válasza Alborosie (#611) üzenetére


sztanozs
veterán

Nem kötelező hozzászólni sem - ez a vallási topicba való átmenet viszont tényleg elég zavaró.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#613) Alborosie válasza sztanozs (#612) üzenetére


Alborosie
aktív tag

Micsoda tényt állapítottál meg mester... Felterjesztés jár érte Nobelre!

Amúgy, szerinted attól, hogy XY személy témázik egy olyan dolgon, aminél (a többség) nem is volt a világon, változtat bármin?
Mert szerény véleményem szerint témázni azon érdemes, aminek a végén valóban történik változás.

De egy 20-30-40-XY éve történt dolgot taglalni... :U Sokkal praktikusabb akkor már inkább leülni sakkozni, sörözni, stb., mint virtuálisan megváltani a világot.

(#614) sztanozs válasza Alborosie (#613) üzenetére


sztanozs
veterán

Szerintem személyeskedve fórumozás helyett inkább... ülj le sörözni :R

Továbbra is - ha nem teteszik a téma, nem kell hozzászólni és főleg nem kell lefikázni azokat akiket esetleg - tőled eltérően - mégis csak érdekelne.

Amúgy a vallás feszegetése ami ellen kikelt az előtted író kolléga (amire te a megjegyzésed tetted) legalább annyira nem "mai" téma. Sőt nem is x*10 éves, inkább több ezer... :U

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#615) old rocker válasza Alborosie (#611) üzenetére


old rocker
veterán

Alapjában véve kiindultunk egy második világháborút lezáró eseményből, amihez - általánosan elfogadott írott és íratlan szabályok szerint - legalább valamilyen szinten kapcsolódót illene hozzászólni. Oké, magam sem vagyok annak a híve, hogy 1-1 off után már óbégassunk; de szinte feleslegesnek tartom megnézni a következő hozzászólást, mert még mindig a ki......ott mordeháj-kontra allah-kontra buddha - kontra kisjézus témát fárasztják, mint öreg halász a tengert. Annak ellenére, hogy párszor lettek szolidan figyelmeztetve, erre a témára van topik. Nem és nem; mintha a versenyzők megfogadták volna, b@sztok ti nekünk itt bombázni, amikor mi a kaporszakállúról és követőiről, valamint teológiáról akarunk traccsolni. Egy idő után bosszantó.
Ezzel az erővel: hű, az egy qrvanagy bomba vót! felkiáltással, laza asszociációval a Sohó prostijairől is lehetne tanulmányokat röptetni.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#616) old rocker válasza Alborosie (#613) üzenetére


old rocker
veterán

ha praktikusabb, te mi a fszért vartyogsz bele? Olyan baromságot írsz, cseszd meg, ha ilyen lett volna az emberiség, mint te, ma nem létezne történetírás... Nem lennének történelmi filmek, regények-

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#617) Alborosie válasza sztanozs (#614) üzenetére


Alborosie
aktív tag

Ki mondta, hogy nem tetszik? Ha neked ez jön le, akkor gyakorold az értelmezést (a fórumozás helyett)!

Na, OFF!

(#618) moonlight115 válasza old rocker (#615) üzenetére


moonlight115
tag

"Ezzel az erővel: hű, az egy qrvanagy bomba vót! felkiáltással, laza asszociációval a Sohó prostijairől is lehetne tanulmányokat röptetni."
Még az is érdekesebb lenne...... :D

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#619) Alborosie válasza old rocker (#616) üzenetére


Alborosie
aktív tag

Mister BF! Véleményezni lehet nemde? Ha ilyen lett volna az emberiség, mint Te, ma nem létezne értelem...

(#620) old rocker válasza Alborosie (#619) üzenetére


old rocker
veterán

erre te vagy az élő bizonyíték...a látható sötétség, avagy a hülyeség diadala az értelem felett.

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#621) frescho válasza Alborosie (#613) üzenetére


frescho
addikt

"Ami van, az volt is. És ami lesz, az nem más, mint egy visszatérő, elfelejtett esztendő."

Nem art, ha az ember tanul a multban elkovetett hibakbol. Sok parhuzam hozhato fel a multban tortentek es a jelenlegi trendek kozott.

Temahoz illeszkedo kerdes: vajon a hideghaboruhoz hasonlo stabilitast hozhat-e a nuklearis fegyverek elterjedese a kozel keleten, vagy egy uj fegyverkezesi versenyt indit el? Szerintem felo, hogy a perzsa Irannal szemben megepitik pl. a szaudi atombombat is.

AssAssynn: Akkor az afroamerikai, a fekete es a nigger is ugyanazt jelenti szerinted.

https://frescho.hu

(#622) wednesday válasza frescho (#621) üzenetére


wednesday
őstag

Igen, a helyi konfliktusok talán kockázatosabbak, pontosan azért, mert nem a "világvégével" fenyeget a helyzet. Bár ha jól tudom India és Pakisztán az atomfegyverek megléte óta, nem igen akaszkodott össze, előtte azért több volt a határvillongás. Ezeknek az országoknak is megvan a vezetése, szerintem csak az anarchiába fulladás jelent kockázatot, az meg bárkivel megeshet.

(#623) sztanozs válasza frescho (#621) üzenetére


sztanozs
veterán

Valószínűleg az izraeli atomfegyvernek tudható be a "viszonylagos" béke a közelkeleten. Jó kérdés, hogy mi fog történni, ha a környező országok is birtokolni fognak atomfegyvereket...

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#624) frescho válasza wednesday (#622) üzenetére


frescho
addikt

Az csak a helyi politikai elitnek jelent vilagveget, de az eleg ahhoz, hogy ne kezdjenek bele a harcba.

Pakisztan egy erdekes kerdes. Helyenkent az orszagban torzsi vezetes, vagy mas szemszogbol anarchia van. A hadsereg tartja egyben az orszagot. kulturaban a vallast leszamitva kozelebb vannak az indiaiakhoz, mint barmi mashoz, elvegre anno egy allam is voltak. Erre nagyon jo pelda a eskuvoi szokasjoguk. Mindenesetre a kolcsonos elrettentes tenyleg stabilizalta kicsit az addigi labilis viszonyt.

Az lehet veszelyes, ha valahol egy nem allami szereplo (szabadon valaszthato: fanatikus, igaz hivo, terrorista, szbadsagharcos) jut hozza ilyen fegyverhez, majd azt akar a sajat elete aran is mukodesbe hozza.

https://frescho.hu

(#625) fracture333


fracture333
aktív tag

remek kis összefoglaló.

Egyébként ha a szövetségesek nem győzik le időben németországot, és az amerikaiak vártak volna az atom bomba bevetésével, akkor lehet h lett volna elég ideje németországnak is kifejlesztenie egyet (pár hónapon múlt) és akkor egész máshogy alakult volna a történelem. bele se merek gondolni mi lett volna.

[ Szerkesztve ]

KEEP UP MOTHAFUCKA!

(#626) sztanozs válasza fracture333 (#625) üzenetére


sztanozs
veterán

'42-ben (vagy '43-ban?) lelőték az egész atombomba projektet, szóval a német bomba szempontjából egy két hónap (még egy év sem) változtatott volna a dolgokon.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#627) wednesday válasza fracture333 (#625) üzenetére


wednesday
őstag

Ha nem győzték le volna időben Németországot, akkor Berlinre dobják a bombát. Semmi okuk nem lett volna várni vele, Berlin volt az elsődleges célpont eleve.

[ Szerkesztve ]

(#628) tvamos válasza frescho (#624) üzenetére


tvamos
nagyúr

Szerintem, amig lokalizalni lehet a kozelkeletre a dolgot, had csinaljak. 1-2 atombombat ha felrobbantanak arrafele... nem csinalnak akkora bajt, mintha ide jonnek b..szkodni!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#629) fracture333 válasza sztanozs (#626) üzenetére


fracture333
aktív tag

ebben nem vok biztos hogy így van. legalábbis történelem könyvben nem így volt. ezt hol olvastad? :F

(#627) wednesday - végülis...de én úgy tudom hogy nem berlinben próbálták kifejleszteni az atombombát (ebben nem vok 100%-ig biztos, csak mintha olvastam volna egy könyvben)

[ Szerkesztve ]

KEEP UP MOTHAFUCKA!

(#630) sztanozs válasza fracture333 (#629) üzenetére


sztanozs
veterán

Itt is volt róla szó a fórumon, de itt egy wiki-s bejegyzés is róla... Igazából a lelövés erős kifejezés, de elsővonalbeli (csodafegyver) célok közül átkerült a ha-lesz-rá-keret kategóriába.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#631) sh4d0w válasza frescho (#621) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Azt hiszem a Peacemaker-ben hangzott el: "nem attól kell félni, akinek 10 atombombája van, hanem attól, akinek csak egy van..."

https://www.coreinfinity.tech

(#632) tvamos válasza sztanozs (#630) üzenetére


tvamos
nagyúr

No... az egy erdekes gondolat-kiserlet lenne, mi lett volna, ha hadrendbe allitanak atommeghajtasu u-boatokat, meg anyahajokat, meg ilyesmit. Esetleg atombombakat keszitenek. Marmint a nemetek.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#633) fracture333 válasza sztanozs (#630) üzenetére


fracture333
aktív tag

ebben a szövegben inkább az volt hogy egy idő után nem katonai, pusztító célból, hanem energia szerzés céljából folytatták a kutatást. de mind1 is a lényeg az hogy akkor végül is tényleg mind1 lett volna az a pár hónapos, esetleg éves késés.

KEEP UP MOTHAFUCKA!

(#634) frescho válasza tvamos (#628) üzenetére


frescho
addikt

Az a baj, hogy nem marad lokalis. Ha a haboru lokalis marad es a fallout is nagyjabol a helyi lakosok eletet keseriti meg akkor sem. Az olaj arat biztos katapultalna az egekbe, ami szerintem a 70-es evek beli valsaghoz hasonlot indukalna.

Mar tobben irtak, hogy jelenleg minden orszag fugg a masiktol. Ordogi kor: Iran vs. Izrael -> Iran lezarja a hajozasi utvaonalakat -> olajarrobbanas -> Ha Az EU es az USA bedol, akkor gazdasagilag hazavagja a nagy beszallito Kinat is... Igy lehet, hogy a nagyhatalmak gyorsan az orrara koppintananak a renitens orszagoknak. (Pl. Izrael nem kapja meg a szokasos fegyveradagjat, Irant meg visszabombazzak a 20 evvel par szaz bevetessel.)

https://frescho.hu

(#635) Dany007


Dany007
veterán

Eszközöltem némi javítást a cikkben. Főként helyesírásit a korábban elhangzott kifogások alapján. Plusz azt a japánokról szóló részt, amiben azt írtam elmebeteg öngyilkos merénylő... na azt is átírtam, mert tényleg nem volt szép tőlem. Ennél tényleg több tiszteletet érdemelnek.

A téma végre érdekesen alakul. :) Este még visszanézek rá.

(#636) Dany007 válasza fracture333 (#629) üzenetére


Dany007
veterán

Én is úgy tudom, hogy a németeknél Heisenberg a szükséges hasadóanyagot tonnákban állapította meg. Arra pedig esély se volt. Ezért inkább elvetették. De itt olvastam már olyat is, hogy Heisenberg nem akarta megépíteni a bombát, ezért mondott fals adatot. Ki tudja...

Más. Olvastam itt többen is írták az indiai, pakisztáni viszonyt. Lehet csak én látom így, de nekem úgy tűnik hogy a második világháború utáni függetlenedési hullám csak rontott az ott élők helyzetén.
Ugye Anglia és Fr o elvesztette gyarmatait. India Pakisztán független lett. Ahogy Izraelt is megalapították független államként. Na ezeken a területeken kb azóta megy a háborúskodás, öldöklés. Azt nem tudom, hogy amíg ezen területek gyarmatok voltak mennyire volt stabilitás, de talán addig még mindig jobb volt a helyzet, mint azóta.

Azt is érdekes látni, hogy a többen látják úgy, hogy az atombomba léte stabilizálta a helyzetet. Ez nekem is feltűnt. Pont ma olvastam a doomsday clock-ról. És azon gondolkodtam mi lenne ha teljesen leszerelnének minden atomfegyvert az USA-ban és Oroszországban is. Vajon ez a lépés visszaállítaná a képzeletbeli órát vagy pont előbbre? Mert eddig a különböző leszerelések visszább állították. Na de ha nullára csökkenne az atomfegyverek száma akkor megszűnne a kölcsönös megsemmisítéstől való félelem is. Így 1-1 hagyományos háborút már kisebb rizikóval is lehetne indítani.

(#637) AssAssynn válasza dezz (#609) üzenetére


AssAssynn
őstag

Igen, az "Istenélmény" az "Istennel való találkozás", de ezt nem úgy kell elképzelni, mint amikor személyesen találkozol egy személyes ismerősöddel, akivel kezet fogtok, beszélgettek, stb... Hanem ezt úgy kell érteni, ahogy a fogalommeghatározás vessző utáni második részében áll: Isten létére ébredsz rá. Azt tapasztalod meg, hogy Ő valóban létezik.
Ezt egyébként a Biblia is megerősíti (mintha nem abból lettek volna a fogalmak merítve), hiszen azt olvassuk, hogy egyedül Mózes volt az az ember, akivel Isten szemtől szembe beszélgetett. Rajta kívül senki mással sem. Persze Jézus Isten volt, s Őt látták az emberek, de ez egy másik téma... (:

frescho: Nem, a fekete az egy szín.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#638) cyklon válasza Dany007 (#636) üzenetére


cyklon
csendes tag

Függetlenséget akartak mindenáron, Anglia és Fr.o. pedig már nem akart és tudott az útjukba állni. Megkapták, hogy mihez kezdenek vele, az ő dolguk.
Mondjuk az atomklub régi országainak nem ártana a klub íratlan törvényeit betartatni a jövevényekkel p.: hogy nukleáris fegyvertechnológiát, ha már önállóan (?) kifejlesztették, akkor nem adják tovább újabb országoknak; atomfegyverrel való első csapásmérés.
Az ő hosszú távú érdekük is volna, nem lenne lehetetlen összehozni.
Nem fogják leszerelni az összes atomfegyvert. Ezek már "örökké" velünk lesznek, akárcsak a vegyi- és biológiai fegyverek. Nem mindenhol szerelik le őket. Legfeljebb majd lecserélik valami új tömegpusztító fegyverre.
A nukleáris fegyvertechnológiákba ölt dollár-százmilliárdokat nem fogják csak úgy elvesztegetni. Ha ezeket leszerelik, meg is kell semmisíteni mindent ezekkel kapcsolatban, ami veszélyes lehet. Mi van, ha hirtelen kéne, de nincs? hónapokig tarthat elegendő kapacitásokat felépíteni a semmiből. és nem fogják feladni az eddig szerzett előnyt. Az olyan lenne, mintha az első helyezett, feladva az előnyét, hátramaradva küzdene a második helyezettel. Csöndben, de azért vannak fejlesztések. az oroszok elértek a silóktól a mobil, nagy számú ICBM -ig és ha jól tudom Kína is. Az USA pedig az elmúlt 1-2 évben kicsit fejlesztette a megmaradt Minuteman -ek irányítórendszerét.
Ja és ha Armageddon, meg Függetlenség napja lesz? :D

(#639) frescho válasza cyklon (#638) üzenetére


frescho
addikt

India es Pakisztan egy gyarmat voltak. Gyakorlatilag Pakisztan a muszlim india. Franciak probaltak megtartani a gyarmatokat, nem keves vert ontva ezzel. Veluk indult Vietnam, de Algirban sem aproztak el.

Mar volt egy orszag, amelyik leszerelte a nuklearis fegyvezetet. Igaz azert, mert nem akartak, hogy az ottani rendszervaltas utan fel tudjak hasznalni.

AssAssynn: Viccnek szar volt. Ha pedig nem erzed a kulonbseget, akkor folosleges magyarazni...

https://frescho.hu

(#640) dezz válasza AssAssynn (#637) üzenetére


dezz
nagyúr

Itt válaszoltam.

(#641) Crystalheart válasza AssAssynn (#637) üzenetére


Crystalheart
senior tag

(Akik azt mondják, hogy "megtapasztalták Isten jelenlétét", én azokra titkon már furán nézek. :DDD Na de tényleg el a vallástopikba, ide ne válaszolj már senkinek, ha lehet! :) )

(#642) Crystalheart válasza Dany007 (#636) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Képzeld, ha a nagyhatalmak leszerelnének, akkor ott volna a lehetőség a kis halaknak (akár Közel-Kelet), hogy több atombombájuk legyen, mint az USA-nak, vagy mint Oroszországnak... Hát nem vágyom egy ilyen világra. Azért vannak még a világon fanatikusok és elmebetegek, a periféria országaiban pedig könnyebben hatalomra kerülnek.

[ Szerkesztve ]

(#643) sztanozs válasza Crystalheart (#642) üzenetére


sztanozs
veterán

Igazából a törpe-diktátorokat és az elmebetegeket nem tartja vissza, hogy a megtámadandó országnak mije van (sőt igazából ez okot is adhat az agresszióra). Ekik ellen jó az atomfegyver birtoklása, az a hasonló méretű/beállítottságú/józanságú ország.

Amúgy ki szerelte le az atomot (gondolom valamelyik SZU utódállamra gondolsz)?

Amúgy igazából az USA-t sem azért érdekli a szíriai atom, mert szíriának volna ICBM-je, hanem azért mert ezzel - egy kevésbé józan pillanatban - lakhatatlanná tehetné a közelkeletet (Izrael) és elérhetetlenné az olajat.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#644) tvamos válasza Dany007 (#635) üzenetére


tvamos
nagyúr

Azert ne gondoljuk mar azokrol, akik ongyilkos merenylok, hogy nem kotnenek atombombat a hatukra, hogy nagyobb pusztitast vegezzenek!
Szamomra az ongyilkos merenylo, elmebeteg is! Szoval, nekem jo volt ugy is.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#645) frescho válasza sztanozs (#643) üzenetére


frescho
addikt

Dél-afrikai Köztársaság. Hivatalosan nem volt atomfegyveruk, de a rendelkezesre allo infok szerint epitett par gun type atombombat a feher vezeto reteg. Az apartheid vegen ezeket szetszereltek nehogy a fekete kormany kezere keruljon.

https://frescho.hu

(#646) cyklon válasza frescho (#645) üzenetére


cyklon
csendes tag

Erre gondoltam is, de aztán elbizonytalanodtam Ukrajna miatt... :B

(#647) fracture333 válasza Dany007 (#636) üzenetére


fracture333
aktív tag

válasz a rám vonatkozó részre: jah, hát nem tudom, de most már érdekel, utána járok ha hazaértem :DDD

válasz az utsó részre: az igaz szerintem is hogy fél mindkét nagyhatalom az atomháborútól, azzal valószínű annyi lenne a föld nagy részének ha nem az egésznek. de szerintem azért nem fenékik tejfel ez a helyzet sem. ha nem lennének atom fegyverek akk nagy esélye van hogy a két nagyhatalom egymásnak feszül és újra háború lenne, akár még világháború is, de lehet hogy tanultak az 1. és 2. világháborúból és nem akarnának háborúzni (ez így visszaolvasva kicsit naív feltételezés :) de előfordulhat). viszont hogy van atomfegyvere a két nagyhatalomnak egyelőre békét eredményez, de most a terrorizmus idejében mivan ha egy terrorista szervezet megszerez egy atombombát és akár önmagát feláldozva felrobbantja azt, akkor bizony el lehet búcsúzni a földtől kb 1056 évig amikorra a sugárzás teljesen elmúlik, ugyanis ha atombombát robbantana valaki amerika vagy oroszországon belül, pl egy nagyvárosban, de akárcsak a határokon belül, akkor kitörne az atomháború. én ettől parázom amikor eszembe jut. pl múltkor a mission impossible ghost protocoll révén gondoltam bele hogy a történet nem is olyan alaptalan, a veszély igenis valós. nem akarok senkit ijesztgetni, de azért érdemes elgondolkodni ezen az atombomba kérdésen.... szerintem.

[ Szerkesztve ]

KEEP UP MOTHAFUCKA!

(#648) sh4d0w válasza fracture333 (#647) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

A világ már többpólusú, nem két atomnagyhatalom van, hanem legalább három, de tágabban értelmezve inkább öt.

https://www.coreinfinity.tech

(#649) tvamos válasza fracture333 (#647) üzenetére


tvamos
nagyúr

Jo, persze... ha a kinaiak nem talaljak ki a tuzijatekot... vagy a tuzet... ez marmeg van csinalva!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#650) Dany007 válasza fracture333 (#647) üzenetére


Dany007
veterán

"(ez így visszaolvasva kicsit naív feltételezés :)"

Szerintem is! :)

A terrorista és atombomba ötlete / lehetősége egyáltalán nem újkeletű. Nem véletlenül fosott a világ a Szovjetunió szétesésekkor a tagállamokban maradt atomfegyverek miatt. Nem szabad, hogy terroristák kezébe kerüljön. Ilyen egyszerű. :)
Nagyon nem tudsz mit tenni, mert az összes atomot úgyse fogják leszerelni. Másrészt ha meg is tennék, akkor még mindig ott vannak a biológiai fegyverek, vegyi fegyverek. Ott az antrax vagy épp a nemrég kifejlesztett influenza levegőben is terjedő válfaja. Amit azért fejlesztettek ki még mielőtt a "természetben" is kifejlődött volna, hogy időben megtalálják az ellenszert.
Szóval tömeges katasztrófát okozó lehetőség mindig lesz. Az atom csak az egyik. Ettől azért nem tartanék annyira, ha olyan egyszerű lenne akkor pár terrorista hálózat már rég bevetette volna.

@tvamos:

Szerintem is elmebetegség. :) De nem akartam vulgáris lenni a cikkben. Felhívták rá a figyelmemet, kicsit átfogalmaztam, nehogy megsértsek vele bárkit is.

[ Szerkesztve ]

(#651) sh4d0w válasza Dany007 (#650) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Igazából egy uránt tartalmazó atombomba elkészítésénél a legnehezebb az uránérc beszerzése, maga az uránbomba egyszerű szerkezet.

https://www.coreinfinity.tech

(#652) frescho válasza sh4d0w (#651) üzenetére


frescho
addikt

Az urant viszonylag egyszeru kibanyaszni es finomitani. Persze nem olcso, de technikailag nem nagy kihivas. Sokkal macerasabb a finomitasi folyamat, oda megfelelo technologia kell.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#653) Dany007 válasza frescho (#652) üzenetére


Dany007
veterán

Épp akartam linkelni Iránt ahol már évek óta a dúsítással foglalkoznak. Bár szerintem az ércet se könnyű kibányászni.

(#654) sh4d0w válasza frescho (#652) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Én nem a bányászásról és a finomításról beszélek, hanem az érchez jutásról. Azt árgus szemmel figyelik, mert relatíve kevés helyen bányásszák.

https://www.coreinfinity.tech

(#655) frescho válasza Dany007 (#653) üzenetére


frescho
addikt

Nem bonyolultabb, mint aranyat vagy mas hasonlo nehezfemet banyaszni. Az meg eleg low level technika.

Thoriummal megkerulheto a dolog. Siman lehet U-233-at eloallitani, ami alkalmas fegyvernek. Persze csak rovid ideju besugarzas eseten, kulonben felszaporodik az U-232. A legnagyobb elonye ennek a modszernek a kemiai szeparacio lenne. A plutonium eloallitas is igy tortenik, csak ott a mellektermek lemeritett uranbol allitjak elo a fegyver alapanyagot.

sh4d0w: Nem annyira ritka erc. Raadasul mint irtam a thorium is megfelel. Amit nagyon figyelnek az a centrifugakhoz szukseges anyagok, mert specialis otvozet kell, ami birja a fordulatszamot es az agressziv kornyezetet. Ugyanigy figyelik a fegyverben reflektornak megfelelo anyagokat is. Na meg a vezerloket mind a kettohoz. A centrifugak Siemens PLC vezerloinel lehetett hallani egy kis virusos fertozesrol, ami visszavetette az irani projectet.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#656) fracture333 válasza Dany007 (#650) üzenetére


fracture333
aktív tag

hát ja, nem fosok, csak néha eszembe jut, és nem kellemes az érzés hogy már ilyen szintű pusztító fegyverek léteznek.

(#649) tvamos - ...találták fel a tüzijátékot, és nem találták ki :D. a másik meg az, hogy azt nem pusztítás céljából alkották meg.

[ Szerkesztve ]

KEEP UP MOTHAFUCKA!

(#657) fracture333 válasza sh4d0w (#648) üzenetére


fracture333
aktív tag

igen tudom, viszont amerika és oroszország volt nagyon kiélezett helyzetben (hidegháború). és nem fogják eltűntetni az atom fegyvereket csak egy feltevés volt, de ha mégis így lenne, akkor amerika és oroszország esne egymásnak előszőr...legalábbis szerintem. :C

KEEP UP MOTHAFUCKA!

(#658) tvamos válasza fracture333 (#656) üzenetére


tvamos
nagyúr

Kosz, hogy kijavitottal, igazad van! Ugy helyes! "találták fel"

Altalaban a dolgok nemugy indulnak, csak vegul mindenbol pusztito eszkoz lesz.
A maghasadat sem azert talaltak fel: "Hogyan is csinalhatnank ujabb bombat?"
Inkabb ugy, hogy valaki hallotta, hogy jo sok energia van ott, lehet bombat is lehet belole csinalni. Nem?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#659) fracture333 válasza tvamos (#658) üzenetére


fracture333
aktív tag

végülis...

KEEP UP MOTHAFUCKA!

(#660) etejedu


etejedu
őstag

Na ez tetszett! :C
Olyannyira, hogy meg is néztem 3 részt! :)

:R

(#661) McDog


McDog
aktív tag

Régebben szerettem a történelmet, de most először értettem meg teljesen, hogy miért volt szükség Hirosimára..

(#662) sziku69 válasza McDog (#661) üzenetére


sziku69
senior tag

Gratulálok! :C :C
Ez egy színvonalasan megírt cikk. A miért miértje. :R :R :R

(#663) bandiras2


bandiras2
senior tag

12000 vadonatúj rakéta és sugárhajtású gép volt végszerelés alatt a japán hegyek alá beásott titkos gyártósorokon. [Az átvett német technológiát nem csak lemásolták, hanem több esetben tovább is fejlesztették.] Ha a háború csak pár hónappal tovább elhúzódik, az Amerikai - Brit szövetséges flotta órák alatt olyan veszteségeket szenvedett volna, hogy kénytelenek lettek volna egyezkedni a Japánokkal békéről a kikényszerített kapituláció helyett. Japán semmiképpen sem nyerhette volna meg a háborút, főleg egy orosz beavatkozással a hátában, de lett volna alapja tárgyalni. Ehelyett jött a bomba. A Japán hadvezetés részéről nem volt túlzás a háború további erőltetése, és elnyújtása amíg nem volt tudomásuk a bombáról. Kezükben volt az adu ász, csak már nem maradt idejük kijátszani. Talán nem is baj, milliók életét mentette meg a két bomba mindkét oldalon, és kellő figyelmeztetés lett az emberiség számára.

[ Szerkesztve ]

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#664) solaris17


solaris17
aktív tag

A témakört még mélységes rétegekig lehetne boncolgatni, számtalan összefüggéssel.
Egyébként jó írás, tettszik.

[ Szerkesztve ]

Phenom II X6 | 8 GB CORSAIR XS3 | Kingston V300 | HD 7790 | Creative X-FI Fatal1ty

(#665) kolja58


kolja58
aktív tag

Dany007#

Szia.

Nagyon remélem, hogy annak tartalmát amit leírok TE érzed, vagy érted, vagy tudod, esetleg mind a három.

Tehát:

Az emberek szövik a történelem hálóját az újra testesüléseik sorozatán keresztül. (keresztény értelemben vett reinkarnáció)

A háló szövését az angyali kar vezeti a legnagyobb alázattal, szeretettel.

Még sok-sok megtestesülés vár ránk, hogy kijavítsuk (kifényesítsük) ÖNMAGUNKat.

Egyébként csak a NEM válasz fogadható el.

Normális hangnemet, higgadtságot, ... még azok iránt is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.