Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Sok headsetem volt (5+) kezdve az egyszerűktől, a márkásabbakig meg az 5.1-es Speedlinkig. Majd rájöttem, hogy pénzkidobás. Mindegyiknek vagy a mikrofon része halt meg, vagy a pántja tört el, vagy a szabályozója adta meg magát.

Ránézve a képekre, ennek is a hangerőszabályzó része lesz a gyenge pontja.

Jónak mondjuk jól néz ki, meg kényelmes is lehet, de hangminőségben biztos nem túl ász.

Az utolsó headsetem után iknább vettem egy minőségi stereo fülest és egy asztali mikrofont. Már több, mint 3 éve hibátlanul működnek...

(#2) Harlek válasza BaLee (#1) üzenetére


Harlek
tag

Ismerős helyzet, én is vagy egy raklap mikrofonos fejhallgatót használtam, de előbb-utóbb mindegyik valamin megborul, hiába vigyáztam rá, akár a szemem fényére. Egyébként a legjellemzőbb probléma a kontakthiba, ami vagy a távirányítónál vagy pedig a fejhallgatóba belefutó kábelnél jelentkezik a legtöbbször. (Utóbbi elég érthetetlen számomra, általában az történik, hogy a ragasztó felmondja a szolgálatot és elkezd a kábel ki-be csúszkálni, ami irgalmatlan idegesítő.)

Én azóta rászoktam a sima - azért minőségi - fejhallgató, plusz asztalra rakható USB-s mikrofonra. Ha bármelyik meghal, nem kell az egészet kidobni a francba, továbbá ha az ember bármelyikből jobb minőségűre akar váltani, akkor az se jelent akkora megterhelést a pénztárcánknak, mint mondjuk egy ilyen fejhallgató-mikrofon kombós szerkezet.

[ Szerkesztve ]

(#3) szucsinka válasza BaLee (#1) üzenetére


szucsinka
őstag

ugyanigy jártam én is speedlink-töl kezdve zalmann-ig +volt plantonics Gamecom

de mind behányt (legtöbször kábel szakadás kontakthiba) váltottam énis stereo füles+miki külön a legjobb megoldás hosszutávon.. :R

[ Szerkesztve ]

(#4) Flashget


Flashget
félisten

Nekem 3 éve egy HS-04A van, de már eljárt felette az idő (elhasználódott) azóta ebből egy gyenge második széria került ki ami nem ér 2000Ft-ot se.
Ez a cikkben forgó mikis füles 4K árgép szerint..lehet beruházok egy ilyenre.

szimulátoros játékhoz nem jó a külön asztali mikrofon.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#5) F e Z o válasza szucsinka (#3) üzenetére


F e Z o
veterán

5k-ért valóban ajándék ez a füles.

Nálam egy Logitech Precision PC Gaming füles teljesít szolgálatot már 4 éve. Igaz a sok mozgatás következtében ki kellett cserélni már a kábeleit a füles és a hangerőszabályzó közt.

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#6) BaLee válasza F e Z o (#5) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Volt olyan fülesem is. Talán az egyetlen Logitech termék amiben csalódtam. Kényelmetlen is volt és a mikrofon része a gari lejárta után pár héttel adta meg magát...

Viszont ez a cikkben szereplő Genius ennyit biztosan megér, nem lesz nagy érvágás ha 1-2 év múlva cserélni kell.

(#7) mghltm válasza BaLee (#6) üzenetére


mghltm
addikt

azert egy tobb mint 10k-s headsettol tobbet varnek... :(((

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#8) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Én most válok meg a Roccat Kave 5.1 - es fülesemtől. Hang alapján jól teljesített, de sok kábel és a számomra nem érzékelt 5.1 - es hangzás miatt eladásra lett ítélve.
Helyette most egy Superlux HD668B - s sztereó füles és egy erősítő teljesít szolgálatot.
Egyébként én nem vettem észre különbséget a 2 csatorna és a 6 csatorna között. Szerintem itt olyan közel vannak egymáshoz a hangszórók, hogy nagyon nehéz kihallani a különböző irányból jövő hangokat.
Anyagminőségben viszont ilyen fülessel még nem találkoztam. Érezni rajta, hogy nem keletről jött szemét. :)

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#9) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

5K-ért szerintem is nagyon megéri. Vibramotor és hangerőszabályzó nélkül lenne az igazi. Minél kevesebb hibaforrás, annál jobb és tartósabb.

(#10) killerjohn válasza BaLee (#1) üzenetére


killerjohn
addikt

Én azért ismerek egy jót: Logitech G35. Elnyűhetetlen, szuper hosszú spéci bevonatos kábel, iszonyat kényelmes, hangzása mint álom :) Semmiért nem adnám!

(#11) HUNNIA1920 válasza killerjohn (#10) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Igen, ugyanezt már többen mondták a Roccat - ról is. :D
Bár szerintem sokat számít az is, hogy milyen az ember füle és hallása, illetve milyen minőségű a hangkártya és a hallgatott hanganyag.

Szerk.: csatlakozom én is ahhoz a véleményhez, hogy 4 - 5k ezért a fülesért nem pénz. A Roccat kb. ugyanazt tudja, csak éppen közel 30k - ért. :N

[ Szerkesztve ]

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#12) DaveJr


DaveJr
őstag

Én csak egyet nem értek..mire jó/való az a vibra funkció? megrezegteti a fejed amikor lelőnek? Vagy mit ír a gyártó mire jó az?

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#13) BaLee válasza killerjohn (#10) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Nekem a Speedlink 5.1-ben az nem tetszett, hogy sztereoban egyszerűen sz*r volt. Ha megkapta az 5.1-es jelet akkor nem volt rossz de nem is ájultam el tőle, sőt azt mondom, hogy egy korrekt stereo füles képes ugyanolyan, vagy nagyon hasonló térérzetet kelteni, mintha 5.1 lenne. Ráadásul hiába volt elsőre marha kényelmes, a nagyobb súlya miatt hosszútávon kényelmetlen volt.

Ez a G35 tényleg jól néz ki bár az ára borsos és a Logitech gaming headset után megfogadtam, hogy nem veszek többet Logitech headsetet.

(#14) Malachi válasza DaveJr (#12) üzenetére


Malachi
addikt

Nekem egy stereo SONY van, vibramotoros. Autószimulátor alatt próbáltam, mókás volt, hogy a rázókövön haladva rázta a fejemet, meg ütközéseknél. Amúgy csak érdekes feature, mintsem hasznos.

Ezt a Genius-t inkább nem venném meg, bármennyibe is kerül. Biztosan jó valameddig, de nem bízom benne. A tartós holmikat szeretem. :)

(#15) killerjohn válasza BaLee (#13) üzenetére


killerjohn
addikt

Szerintem teljesen mindegy, hogy néz ki, hiszen a fejemen van :) Egyébként stereo-ban is nagyon jó! A súlya meg nem vészes, 4-5 óra Starcraft 2 meccs után sem veszed észre, hogy a fejeden van. Az ára borsos, de tudod, ezelőtt volt egymás után 2 Sennheiser fülesem, melyek kb 3 hétig voltak egyben (az egyik zsinórjába beleharapott a macska, és instant-die, még csak meg sem rágcsálta; a másik egyszerűen eltörött a pánt illesztésénél), és az együttes áruk több volt, mint a G35, ami megvan több mint egy éve.

A témához: igen dícséretes, hogy ma már ilyen áron is lehet rendes fülhallgatót kapni! A genius mindig a létező legjobb ár/érték arányt hozza, lásd az 5.1-es hangfalszettjeiket.

(#16) TESCO-Zsömle válasza killerjohn (#10) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Egy jót én is ismerek. Sennheiser HD-800.

Nincs rajta mikrofon, és csak egy kiállításon próbáltam fel, de szerelem első hallásra...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#17) szucsinka


szucsinka
őstag

nekem ilyenem volt állat jól szóolt csak a pántját eltörte a gyerek és nem is vészes az ára asszem:8-9k a tüzóltó utcába IXker

(#18) Morden24


Morden24
nagyúr

Még 5000-ért sem.

Sectumsempra - For Enemies

(#19) Zanik válasza szucsinka (#3) üzenetére


Zanik
addikt

Jah, ezeknél az olcsó füleseknél a kábeltörés/kontakthiba alap, általában gariidőn túl és persze nehezen hozzáférhető helyen történik. Ahogy a fejhallgatós topikban is szokták ajánlani, a "gémer fejesek" helyett jobb alternatíva a 'stereo hi-fi headphone + mikrofon' kombó! :K

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#20) Himym


Himym
senior tag

Roccat Kave 4 eva!

(#21) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Ez megint egy olyan téma, hogy kinek mi a kényelmes, kinek mi hangzik jól.
(meg kinek mi ment szét ;] )
Hosszabb vezetékkel, olcsóbban vibra nélkül nekem szuper lenne.

Egy régi olcsó geniusom van, már lassan 5. évét tapossa, és most hibásodott meg a csatlakozója, meg a fejpárna lejött egyik oldalt. Ezenkívül sose volt semmi baja.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#22) D1Rect


D1Rect
félisten

Szeretem ezeket a "gyorsteszteket". :R

"Tud egy érdekes trükköt is a HS-G500V. Van benne egy kis vibramotor, ami bizonyos hangerő fölött megrezegteti a fülest a mélyebb hangoknál."

Ezen én is "majdbesz@rtam" amikor először rezgett be a Kave. :DDD

(#23) adamikus


adamikus
tag

Nekem ilyenem van, de kb. 1 óra használat után nagyon elkezdi szorítani a fejem. Próbáltam, hogy nagyobbra veszem, máshogy helyezem el a fejemen, de akkor is.

(#24) Mr.Rain


Mr.Rain
senior tag

Nekem most egy Sharkoon Rush hedim van és teljesen jó,meglepően szuperek a mély hangok. 4000-ért megérte szerintem. Vigyázok rá,így remélem pár évet kibír majd.

"Nincs megállás"

(#25) hoffman_ válasza TESCO-Zsömle (#16) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Volt a fejeden egy? Jáj, akkor én keze tfognék veled :D HD 202 kategória volt a kezdet, felpróbáltam egy HD 555-öt, és végül azt vettem meg... El se tudom képzelni mi lett volna, ha van kint egy HD 800. Nem ennék 6 hónapig :D

Egyébként én is játékos fejhallgatót kerestem :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#26) Cs_Laci válasza TESCO-Zsömle (#16) üzenetére


Cs_Laci
senior tag

Azt azért elmagyarázhatnád, hogy illik egy 270.000Ft-os fejhallgató egy 5000Ft-os Headset topikjába.
Végülis csak 54x drágább :D

Amúgy meg HD555 22K volt az MM-ben, a 800 szvsz nem 10x jobb.

(#27) hoffman_ válasza Cs_Laci (#26) üzenetére


hoffman_
nagyúr

De bizony. Csak kell hozzá fül :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#28) #21346560 válasza ^Clown (#9) üzenetére


#21346560
törölt tag

Ne szivass... hangerőszabályzó nélkül el sem tudnék képzelni egy "fejest" :Y . Vásárláskor elsődleges szempont!
Én is próbáltam már rezgős fejhallgatót, amikor itt volt a haverom 5.1-es rezgős Sennheisere újrakábelezés miatt, de nem voltam elájulva ettől az extra funkciótól.
Akkor inkább adjon rendes basszust, az majd megrezegteti a fejem :DDD

[ Szerkesztve ]

(#29) TESCO-Zsömle válasza hoffman_ (#25) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Bizony, a Hangfoglaláson volt kint Sennheiser standon a szép kis kofferben, és egy Laptopról volt megküldve a külső DAC meg a fejhallgató-erősítő.

Hát igen, én most komplett gépet készülök venni annyiért vízhűtéssel, de azért mocorog a kisördög idebent.

Laci: Úgy, ahogy a G35 is. ;)

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#30) L4mie válasza szucsinka (#17) üzenetére


L4mie
veterán

Vicc nekem is ilyenem van, és nekem is eltőrt a pántja, a mikrofon beilleszkedő fölött....egyértelműen anyagfáradás...próbáltam gariztatni elhajtott a szervizesük,
hogy kizárt hogy anyaghiba lenne... (persze mert tervezési hiba ^-^) mert én vagyok az első aki jelentkezett vele.
Azóta több helyről hallom, nálad is, hogy törnek ezek a szarok.

Másik, hogy erre 2 hónapra a mikrofonja is kontaktos lett (hol, hát a csuklójában) pedig pont olyan a mikje, hogy külső behatás nem nagyon ér el a kábelig...ergo ezt se cseszhettem én szét....persze erre se vállaltak garanciát.

Amúgy kíméltem meg rendeltetésszerűen használtam, ha nem tettem volna szartam volna rá, nem pedig itt vergődnék, de nevetséges, hogy 2 év garanciát vállalnak a termékre...csak mire van garancia?? :D
Kontakthibára nincs, anyagfáradásra nincs....mire van, egyszerűen bármire rámondhatják, hogy erre nem vállalunk garanciát. (user error)

Az fix hogy többet Plantronics ot soha és senkinek se ajánlom....inkább 5k ért egy ilyen Geniust, ezért legalább nem adok ki 10k-t...és valszin a hangminősége is közel azonos.

(bocsi az offért)

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#31) TESCO-Zsömle válasza L4mie (#30) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

mire van, egyszerűen bármire rámondhatják, hogy erre nem vállalunk garanciát.

Erre van a Fogyasztóvédelmi Főfelügyelőség.

Ha a bolt átver/kibabrál veled, vagy a termék eleve hibás. Utóbbi esetben elrendelhetik a piacról való visszahívást is, ha jól tudom.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#32) L4mie válasza TESCO-Zsömle (#31) üzenetére


L4mie
veterán

jah, mondta a szervizes, hogy felőle bevihetem, bevizsgáltatják, de a bevizsgálás költségét nekem kell állnom...
De már mindegy, csak mindig eszembe jut, milyen reményekkel vettem meg (íme egy közép-felső kategóriás gamer headset, ez jól fog szolgálni legalább 5 évig...) erre nyekk 1 év se és megdöglött.
Gyakorlatilag már mindegy, de tartom magam az elmélethez, hogy egy elégedett vásárló 2 újabb vásárlót hoz, egy elégedetlen 4et riaszt el.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#33) Boxi88


Boxi88
őstag

Jó ez a füles, egyedül amit hiányoltam a cikkből a súlya, mert hosszú távon nem mindegy mekkora plusz súly van az ember fején... :U

(#34) #21346560 válasza Boxi88 (#33) üzenetére


#21346560
törölt tag

...legfeljebb erősödik kicsit a nyakad :DDD

(#35) Pubszon


Pubszon
veterán

Tetszetős darab, vennék is egyet ha szállítással együtt vidékre kijönne 5000Ft-ért.
Ha valaki tud ilyen lehetőséget, ne habozzon, küldjön üzenetet.
Köszönöm. :R

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#36) Entryy válasza Pubszon (#35) üzenetére


Entryy
aktív tag

Ha szétnézel meg lehet oldani,h meglegyen annyiból.
Nekem tegnap érkezett meg amúgy 3.800 forintért.
Először fogtam betettem a lejátszóba jópár lossless leginkább akusztikus zenét, pár számot a saját stílusomból is és hagytam néhány órát szólni olyan 20-25%os hangerőn.
Ami már ekkor feltűnt, hogy a jobb oldali halkabban szól,mint a bal. Van olyan helyzet amikor a jobb még meg sem szólal,de a balt már lehet hallani. A két oldal közötti különbség exponenciálisan változik, szal nehéz belőni az ideális állapotot.

Más problémát nem tapasztaltam vele. Kényelmes, nem nehéz hosszabb távon sem, talán csak az,h széles fejűeknek szoros lehet.
A cikkben leírt megállapítás miszerint bizonyos hangerő fölött aktiválódik a rezgés, nem igaz,mert a hangerő függvényében folyamatosan erősödik.
Ennyi pénzt megért, bőven.

Üdv!

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#37) Pubszon válasza Entryy (#36) üzenetére


Pubszon
veterán

Már közel 2 hete megvan nekem is, nekem nincs eltérés a két oldal között, nagyon jó füles.
Én használom a rezgést, csak emiatt nekem van egy kis alapzaj.
Egyébként tényleg nagyon jó füles. :K

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#38) Flashget válasza Entryy (#36) üzenetére


Flashget
félisten

Én most vettem egyet és éppen "bejáratom" :) Ennyiért jól is szól bőven megéri az árát.
Ez a rezegtetés meg..akinek nem kell kikapcsolja vagy nem dugja be az USB csatit.
Szerintem nem szoros egyáltalán pedig elég nagy fejem van :D

Realme GT Master Edition

(#39) gegerider válasza Entryy (#36) üzenetére


gegerider
csendes tag

Hy!Nekem is ez a problémám,hogy ha feltekerem maxra,akkor csak a bal oldali szól szinte....
Foggalmam nincs miért,most érkezett 20 perce://És elég zavaró...:S

[ Szerkesztve ]

(#40) gegerider


gegerider
csendes tag

Megvan a probléma forrás...!A Jack csatit picit meg kellett forgatni,mert nem jól érintkezett,lehet hogy a hangkártyám már a rossz,és nem a csati! :)) Egyébként nagyon tetszik,ez a vibra funkció sem rossz..Bár kinek mi!:)További szép napot!! :DD :C

(#41) Telomanikus


Telomanikus
senior tag

Na kedvet kaptam és veszek egyet! :))

(#42) andronymus


andronymus
tag

Sziasztok van vélemény erről a HS-G700Vről jól szól szépen szól ilyesmik ?minőség? megéri 7 rugót?
köszi előre is !

(#43) Pubszon válasza andronymus (#42) üzenetére


Pubszon
veterán

Hali.
Nekem már egy jó ideje megvan.
Jól szól, a mikrofonja is nagyon jó, de nem olyan jó az anyagminőség.
Nyöszörög a műanyagja és a vezérlője is könnyen széthullik, nekem egy kábelkötegelővel van most is összefogatva, más gond nincs vele.
Ha összegezném, nem éri meg a 7k-t, én még ha jól emlékszek 5-ért vettem, de lehet még annyit sem adnék érte most, bár nem tudom mik vannak most ennyiért.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#44) Telomanikus


Telomanikus
senior tag

Mindenben egyet értek az előttem szólóval!
éssss én is 5k körül vettem. ..

(#45) andronymus válasza Telomanikus (#44) üzenetére


andronymus
tag

Akkor ezt inkább nem veszem meg :) pedig nagyon kis tetszetős darab :/
Köszönöm a válaszotokat :)

(#46) SohanHUN


SohanHUN
csendes tag

Üdv!
Van egy törött Creative Fatal1ty Gaming Headset, amit most édesapám próbál megjavítani, de addig is használok egy ideiglenes AKG K66 + asztali Genius mikrofon (500 Ft volt, a zajszűrő nélkül már) kombót. Mivel én elég nagy híve vagyok a headseteknek, ezt a mostani felállást nem tudom megszokni, a javításhoz meg nem fűzök túl nagy reményt. Tehát olyan headsetet keresek, ami 10K forint vagy az alatt van, a párnái over-ear 'nagyságúak', és a merev mikrofonosok előnyben vannak. Gnodolkodtam az Ozone Attackon, mivel ezeknek a kritériumoknak megfelel, csak azt nem tudom, hogy milyen a minősége, meg könnyen romlik -e el.

Ui.: (Egyébként mind a Creative -nak, mind az AKG -nak szép a hangja, szerintem az utóbbit már nem lehet kapni.)
Uui.: (A Creative-nak jó a mikrofonja is, de a zajszűrő szeret róla leesni, és ilyenkor eléggé doboz hangja van.)

[ Szerkesztve ]

(#47) Dalai Láma


Dalai Láma
őstag

Engem az érdekelne, hogy milyen hatékonysággal szűri ki a külvilág zajait ez a füles? Csodát nem várok, dekülönösen a környezetemben lévők beszélgetését szeretném minél kevésbé hallani. Erre mennyire alkalmas ez a cucc?

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#48) Flashget válasza Dalai Láma (#47) üzenetére


Flashget
félisten

Azzal nincs gond, de a pánttal annál inkább. Nálam 2 is eltört gari lejártát követően...azóta ilyet használok nagy megelégedésemre. ég és föld a kettő.

Realme GT Master Edition

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.